Imię dla dziewczynki. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 17:47   #481
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Imię dla dziewczynki.

a co myslicie o zagraniczych imionach mnie sie podoba Snead lub Shon dla chlopca
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 20:17   #482
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Córki mojej koleżanki z LO nazywają się Junona i Klarysa.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 21:10   #483
malutka88
Raczkowanie
 
Avatar malutka88
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 131
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Nie wiem czy takie imiona się już tu pojawiły(pewnie tak, ale nie chciało mi się wszystkiego czytać ) Więc mi podobaja się:
Inez, Wiktoria, Viola(tak jak ja mam na imię), Olivia, Julia.
malutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 22:29   #484
olcia_17
Przyczajenie
 
Avatar olcia_17
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gostynin
Wiadomości: 10
Dot.: Re: Imię dla dziewczynki.

mi bardzo podoba sie imie OLIWIA ( Oliwka ) strasznie mi sie to imie podoba jak dla dziewczynki. Ja bede chciala takie imie dac swojej coreczce jak bede miala dziecko
pozdrawiam
olcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 08:32   #485
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Od zawsze podoba mi się imię Blanka / Bianka i tak chcialabym nazwac swoja córeczke, kiedy juz przyjdzie na swiat [akurat teraz rozpoczelismy starania wiec byc moze juz za jakis czas bedziemy mieli w domku radosna nowine]. Poza tym mam dobre skojarzenia z imionami:
Emilia
Milena
Pola
Kalina
Ewa

Chopca nazwałabym imieiem klasycznym, moje typy to:
Adam
Jakub
Tomasz
Piotr

))
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 11:17   #486
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Właśnie Blanka daliśmy na imię naszej dwuletniej już teraz córeczce(więc b.się cieszę, że tobie również się podoba). Musze powiedzieć, że nie wzbudzało ono zachwytu wśród naszych rodziców, do tej pory jakoś tak z trudnością przechodzi im to imię przez gardło i próbują nazywać ją różnymi innymi określeniami, ale młodsza część rodziny i znajomych była zachwycona. Poza tym mam na córcię wiele zdrobnień, najczęściej użuwane to Blanulec bo nie jest zbyt grzeczną istotą. Podobały mi się też:
Zuzie
Gabrysie
Oliwki
Julie
Zosie
ale jakoś mi "przeszły", może dlatego że sporo ich....
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 11:48   #487
dagastop
Raczkowanie
 
Avatar dagastop
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 52
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez Tysia123
Ja mam dwie córeczki jedna to Idalia a druga Rozalia niestety jak się okazało bardzo kontrowersyjne imiona i wzbudzają skrajne emocje albo się baaardzo podobają albo przeciwnie Mam nadzieję, że mimo wszystko dziewczynki sie będa cieszyć z wyszukanych imionek i małopopularnych.
Pozdrawiam
JA mam na drugie imię Rozalia i bardzo je lubię
Ja zawsze marzyłam że nazwę swoją córeczke - JULIA - i zawsze jak rozmawialiśmy z moim przyszłym mężem o naszym dziecku to mówilismy "Julcia to..." , "Julcia tamto..." A teraz już sama nie wiem, chodzi o to że teraz naprawde jest tych Julii bardzo duzo, kilka lat temu nie słyszało się tak tego imienia,a teraz... Nie wiem.
Podobaja mi sie też inne imiona ale to jakos bardzo identyfikuje z moim przyszłym dzieciątkiem..Ciężka i odpowiedzialna sprawa to wybranie imiona dla dzieciaczka.
Pozdrawiam
dagastop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 14:24   #488
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Miałam podobny mały kłopot-od zawsze chciałam mieć Oliwkę i Szymona, ale nie mogłam pogodzić się z taką ilością Oliwek. I jest Blanka. Mój (już teraz były) mąż zawsze śmiał się, że jak krzyknie na podwórju Oliwka to kilka przybiegnie. To też w dużej części przekonało mnie do wybrania mniej popularnego imienia.
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 16:16   #489
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Imię dla dziewczynki.

A ja mam już w domu 5 letnia Julię a potem nagle pojawił się buum na to imię! Teraz prawdopodobnie będzie druga córcia i chyba będzie Laura (TŻ się okrutnie spodobało). Chociaż mnie kręci bardziej Inez, Vanessa lub Noemi...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 16:34   #490
(:Weroniczka:)
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar (:Weroniczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 331
Dot.: Imię dla dziewczynki.

mi sie podoba :Ewa,Julia,Viktoria,Eliza ,Oliwia,Kornelia
Jak bede miała córke to dam jej jedno z tych imion
(:Weroniczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:31   #491
rozdział_zero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 166
Dot.: Imię dla dziewczynki.

APEL
Słuchajcie dziewczyny, podobają wam się rożne imiona mi. Miriam, Noemi, Vanessa. Czy nie sądzicie, że okropnie wspołgra to z polskim nazwiskiem?
Po serialu niewolnica Isaura, w Polsce rodziły się same Isaury. A teraz muszą cierpieć za głupotę swoich rodzicow. Tak samop jak Andżeliki, Noemi czy Nikole.
Noemi Kowalska -> zastanowcie się nad tym poważnie.
Czy to nie jest głupota?
Mamy ogrom fajnych polskich imion.
Moja mama jest nauczycielką, pracuje w szkole już 27 lat. Co zauważyła. Po każdej telenoweli tak jak wspomniałam wyżej wysyp imion z tegoż serialu. Moda na imiona "nie polskie" w rodzinach rodzin jakby to ująć ..bardzo mało wykształconych
To nie jest złośliwość. Apeluję o trzeźwe podejście.
rozdział_zero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 07:38   #492
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Arrow Dot.: Imię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez rozdział_zero
APEL
Słuchajcie dziewczyny, podobają wam się rożne imiona mi. Miriam, Noemi, Vanessa. Czy nie sądzicie, że okropnie wspołgra to z polskim nazwiskiem?
Po serialu niewolnica Isaura, w Polsce rodziły się same Isaury. A teraz muszą cierpieć za głupotę swoich rodzicow. Tak samop jak Andżeliki, Noemi czy Nikole.
Noemi Kowalska -> zastanowcie się nad tym poważnie.
Czy to nie jest głupota?
Mamy ogrom fajnych polskich imion.
Moja mama jest nauczycielką, pracuje w szkole już 27 lat. Co zauważyła. Po każdej telenoweli tak jak wspomniałam wyżej wysyp imion z tegoż serialu. Moda na imiona "nie polskie" w rodzinach rodzin jakby to ująć ..bardzo mało wykształconych
To nie jest złośliwość. Apeluję o trzeźwe podejście.
Podpisuję się po Twoim APELEM obiema rączkami Nie znoszę imion typu: Jessica, Angelica, Vanessa, Allan itd. Tak jak Ty uważam, że moda na takie imiona panuje najczęściej "w rodzinach jakby to ująć ..bardzo mało wykształconych" lub wśród dziewczyn/kobiet, które wychowały się na zachodnich serialach, teledyskach itd. A z imieniem "Dżesika" to kojarzy mi się wyłącznie taka scenka: opalona do granic możliwości w solarium młoda matka ze sztucznymi długimi pazurami, oczywiście blondi w mini mini spódniczce, wołająca w sklepie swoje dziecko (ubrane oczywiście na jej modłę): "Dżesika! Dżesika!" Koszmarek...
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam tym co napisałam i tak jak rozdział_zero zaznaczam, że nie jest to z mojej strony złośliwość, ale tylko i wyłącznie wyrażenie swojego osobistego zdania Pozdrawiam wszystkich szukających imion dla swojego dziecka
__________________



Edytowane przez cypressangel
Czas edycji: 2010-11-15 o 19:53
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:16   #493
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Też zgadzam się z apelem.
Muszę przyznać, że nigdy nie nazwałabym dziecka Magda, Marta, Kasia etc. Są to wprawdzie ładne imiona, ale straszliwie pospolite.
Równie nieładnie brzmi np. Jessica Nowicka, czy Britney (lub - o zgrozo! - Britnej) Kapuścińska. Takie ściągnięcie totalnie niepasującego, zagranicznego imienia jest bardzo nieprzemyślane i wzbudza śmieszność - przecież imię musi pasowac do nazwiska.
Szalenie podobają mi się oryginalne, staroświeckie imiona - Irena, Lukrecja, Gertruda, Olgierd, Bożydar etc. Są naprawdę piekne i mają "charakter".
Sama, ze względu że moje pierwsze imię - Natalia - nie jest zbyt oryginalne, zawsze posługuję się dwoma - Natalia Kosana (Kosana to imię "odziedziczone" po mojej prababci z Bałkan) i już się przyzwyczaiłam do związanych z tym dziwnych sytuacji - nazywania mnie Roksaną , bycia "dwuimienną" , wpisywaniu do dziennika pod "K" i pytań "co to za dziwne imię?". Strasznie się cieszę, że mam rzadkie imię i jestem za oryginalnymi imionami, ale przemyślanymi, pasującymi do nazwiska i nie zbyt dziwacznymi.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:48   #494
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Również nie jestem zwolenniczką polskich nazwisk łączonych z zagranicznymi imionami np. Fabienne Wiśniewska I zgodzę się z faktem, że często dzieje się tak w rodzinach mniej wykształconych.

Imiona nadawane są masowo: kiedyś bardzo popularne imiona to Ania, Kasia, Agnieszka, Monika, Joanna;
teraz Julia, Wiktoria, Weronika, Oliwia, Maja.

Mnie bardzo podoba się imię Milena, natomiast mój TŻ oszalał na punkcie Melanii, więc będą musiały być 2 córcie
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:36   #495
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Mi podobają się imiona dla dziewczynek, pochodzenia rosyjskiego np. Nina, Tatiana, czy Nadia, ale także Pola, Kaja, a ostatnio wpadło mi w ucho imię Ismena.
Natomiast jeśli chodzi o chłopca, to już od dawien dawna podoba mi się Olek .
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 19:51   #496
Anna Maria Magdalena
Raczkowanie
 
Avatar Anna Maria Magdalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 143
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Mysle ze dam na imie dziewczynce Julia chlopiec bedzie Aleksander
Anna Maria Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:21   #497
futas84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 30
Talking Dot.: Imię dla dziewczynki.

moimi faworytami na imie dla chlopaca sa:
Karol
Aleksander
Jerzy
A dla dziewczynki:
Karolinka
Weronika
futas84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 00:21   #498
Sucha_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 104
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Witam
Kilka lat temu podobało mi się imię Nadzieja. Bardzo mi się podobało dopóki nie pomyślałam o zgrozo o moich biednych wnuczątkach. bo przecież funkcjonuje takowe przysłowie..."nadzieja matką głupich" - wtedy właśnie mi to imię przeszło

Moja córcia (usg nieustannie pokazuje że córcia) będzie Lenką. Imię upatrzyłam jeszcze przed serialem "Na dobre i na złe" i teraz się wściekam że wątek Leny tak się rozrasta - prawdopodobnie może i Lenkomania przez to wystąpić. Julkomania przecież też ma korzenie swoje właśnie z tego serialu

Synek pierwotnie miał być Julianem ale jakoś nie przekonałam męża. Ostało się na Jasiu.

Niebawem się okaże które imię wygra Lena czy Jan.


A tak odnośnie imienia Noemi. Znajoma z pracy dała tak na imię swojej córci. Formy zdrobniałej imię to nie posiada. Więc mówi o córci Noemiśka....Ja tam nie wiem ale mnie osobiście dziwnie to brzmi ale może to kwestia przyzwyczajenia...

A wracając do odkurzania starych imion to nie wiem czy już o tym tu pisano ale do tej pory mamy ubaw z przyjaciółką odnoście bliźniaków z Klanu czy Złotopolskich. Antoś i Władzio oraz Dionizy i Andrzej Myślę że na okdurzanie imion typu Władzio i Dionizy to jeszcze trzeba będzie troszkę poczekać, ale może sie mylę.
__________________
"Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować..."


Lena
Sucha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:59   #499
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Imię dla dziewczynki.

No niestety trzeba się pogodzić z faktem , że imiona typu Genowefa, Dionizy, Alojzy czy Mieczysław powoli wymierają w naszej tradycji. Może za kilka lat się zdziwimy i nadejdzie moda na tego typu imiona? Moja córka ma na imię Julia jak niżej pisałam i często na nią "w skrócie" wołam Julijanka! Głównie jak coś broi...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 19:37   #500
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Imię dla dziewczynki.

A ja ciagle mam problem :-( juz za niedlugo nadchodzi moj czas a my wciaz nie mamy wybranego imienia dla dzidzi
Juz miala byc Wiktoria ale cos ostatnio nam uznalo sie ze jest za powazne
Joanna - moj TZ uznal ze za popularne a nasza mala ma byc wyjatkowa
Marta - moje ulubione, w ogole mu sie nie podoba
i tak wiekszosc imion - albo ja sie krzywie albo TZ
Juz szlismy przez kalendarz probujac sie dogadac i ciagle nic z tego

I juz sama nie wiem..... ciezko imie dla dzidziusia wybrac

A co do imion ktore mi sie podobaja:
Marta, Joanna, Patrycja, Adrianna, Kinga, Gabriela, Alicja

No same widzicie - niby taki wybor a nie umiemy sie dogadac
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 22:57   #501
Sucha_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 104
Dot.: Imię dla dziewczynki.

hmm jeśli mogę coś zasugerować to radzę jednak ustalić jedną wersję z TZ jak najszybciej - ja miałam mieć na imię Aleksandra...ustalone koniec kropka..tyle że to tatko szedł do USC i jakoś tak wyszło że ...mam na imię Anna Nie wiem co moja mama wtedy czuła ale pewnie chciała go zamordować. Tak więc z doświadczenia wiem że lepiej skutecznie TZ przekonać coby moja historia się nie powtórzyła
__________________
"Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować..."


Lena
Sucha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 08:20   #502
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Imię dla dziewczynki.

O jejku Sucha - mojemu TZ wlasnie Ania sie bardzo podoba
Nie puszcze go samego do USC
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 09:56   #503
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez Ejva
A co do imion ktore mi sie podobaja:
Marta, Joanna, Patrycja, Adrianna, Kinga, Gabriela, Alicja
Z wymienionych imion najbardziej podobają mi się Patrycja i Adrianna
Zróbcie sobie listę imion, które Wam obojgu się podobają, a możecie je wybrać już po urodzeniu córeczki, może ona Wam podpowie, spojrzycie na maleństwo i samo się nasunie
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:16   #504
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Ciekawe co myslicie o Tamara Sandra Pola? Wszystki te imiona sa w polskim kalendarzu.
Zaczynam sie intensywnie zastanawiac nad wyborem imienia dla mojego malucha ktory ma sie pojawic w styczniu, tylko co to bedzie jesli to jednak bedzie maly lobuz a nie lobuziara, moze Eryk....?????????
Simona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:22   #505
Diorissimo
Zadomowienie
 
Avatar Diorissimo
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez Simona
Ciekawe co myslicie o Tamara Sandra Pola? Wszystki te imiona sa w polskim kalendarzu.
Zaczynam sie intensywnie zastanawiac nad wyborem imienia dla mojego malucha ktory ma sie pojawic w styczniu, tylko co to bedzie jesli to jednak bedzie maly lobuz a nie lobuziara, moze Eryk....?????????
Eryk ślicznie, natomiast Tamara tak średnio mi się podoba
Diorissimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:23   #506
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez Sucha_
hmm jeśli mogę coś zasugerować to radzę jednak ustalić jedną wersję z TZ jak najszybciej - ja miałam mieć na imię Aleksandra...ustalone koniec kropka..tyle że to tatko szedł do USC i jakoś tak wyszło że ...mam na imię Anna Nie wiem co moja mama wtedy czuła ale pewnie chciała go zamordować. Tak więc z doświadczenia wiem że lepiej skutecznie TZ przekonać coby moja historia się nie powtórzyła

macie racje, TZ lepiej nie wierzyc i samej to zalatwic, moj tatus nie mogl sie zdecydowac na zadne imie dla mnie- jedynaczki!!!- a mama zostawila decyzje jemu nie wiem po co. W koncu przyszlo do domu pismo z USC ze jesli rodzice nie zglosza sie w koncu to Urzad sam nada mi imie!!! Mama sie przestraszyla ze zosane Kazia albo Jozia ewentualnie Gienia i pogodnila ojca do USC. Mialam byc Matylda ale mama nie miala odwagi i w drzwiach rano wymyslala inne imie. W koncu ojciec i tak zapomnial jakie mialo byc drugie i mam tylko jedno
Simona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:47   #507
haniap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Imię dla dziewczynki.

matylda
haniap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 17:05   #508
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Mam nadzieję, że będzie córka, imiona zmalały do dwóch: Martyna albo Maja. Jeżeli chłopiec to chciałabym Mikołaja ale TŻ mocno się opiera.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 01:27   #509
Sucha_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 104
Dot.: Imię dla dziewczynki.

Simona mi się z tych trzech imion podoba imię Pola ale zastanawiałam się nad jego zdrobnieniem...Polka ? Czy Polcia? Czy w ogóle nie ma?
__________________
"Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować..."


Lena
Sucha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 13:33   #510
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Imię dla dziewczynki.

ja moim córeczkom dam na imię Zuzia Oliwia(Oliwia to będzie drugie imię Zuźki ), Maja i Lena
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 14:09:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.