Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-19, 13:11   #481
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Polećcie proszę dobre jakościowo cieliste rajstopy nie rzucające się w'oczy. Potrzebne do sukienki na wesele.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 14:07   #482
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Grubość rajstop, DEN

Wizazanki kupilam ostatnio czarne rajstopy z Gatty 100 Den i nadal jest mi zimnoo. Czy Gatta sprzedaje np 200 Den? Bo zima zamarzne w 100 den. Bylam w sklepie Gatta, ale najgrubsze mieli 120 i w dodatku za ok 40zl.

W jakim sklepie kupie grube rajstopy jednoczesnie dobre jakosciowo?
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 17:56   #483
jasnosz
Zakorzenienie
 
Avatar jasnosz
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 236
Dot.: Grubość rajstop, DEN

Cytat:
Napisane przez Felis pardina Pokaż wiadomość
Wizazanki kupilam ostatnio czarne rajstopy z Gatty 100 Den i nadal jest mi zimnoo. Czy Gatta sprzedaje np 200 Den? Bo zima zamarzne w 100 den. Bylam w sklepie Gatta, ale najgrubsze mieli 120 i w dodatku za ok 40zl.

W jakim sklepie kupie grube rajstopy jednoczesnie dobre jakosciowo?
600 powinni mieć nawet, albo kup takie ocieplane od wewnątrz
jasnosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 16:48   #484
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Grubość rajstop, DEN

Czy do normalnego całodziennego chodzenia w pończochach wystarczy pas na 6 "żabek", czy lepiej wziąć na 8?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 15:52   #485
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Grubość rajstop, DEN

Cytat:
Napisane przez jasnosz Pokaż wiadomość
600 powinni mieć nawet, albo kup takie ocieplane od wewnątrz
Faktycznie mieli. Kupilam czarne 300DEN za ok 23zł. Nie wiem czy beda dobre jakosciowo, bo za 120 DEN mialam zapłacic 39 zł a za 300 DEN tylko 23zł. Sklad to 96 Poliamid i 4 elastan. Zobacze czy beda ciepłe. Jesli nie to sprobuje jeszcze z 600 DEN.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 19:00   #486
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

U mnie te 600 DEN Gatty były jedynymi rajstopami, które były za krótkie i ciągle zjeżdżały mi w kroku. Ale to było dobre 4-5 lat temu. Też szukam teraz takich ocieplanych rajtek, ale z Gatty jednak już nie kupię.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 20:02   #487
madzia1_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 496
Dot.: Rajstopy- gdzie kupujecie?

Moze odnowie temat, bo włąśnie zamierzac uzupelnic zapasy czarnych rajstop kryjacych na zime.
CO polecacie? moze ktos kupuje na all i ma sprawdzone marki?
Mysle nad pepco, gatta lub allegro
Zalezy mi by dobrze kryły, nie mechaciły sie i nie kulkowaly zbyt szybko
madzia1_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 13:31   #488
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Rajstopy- gdzie kupujecie?

Cytat:
Napisane przez madzia1_s Pokaż wiadomość
Moze odnowie temat, bo włąśnie zamierzac uzupelnic zapasy czarnych rajstop kryjacych na zime.
CO polecacie? moze ktos kupuje na all i ma sprawdzone marki?
Mysle nad pepco, gatta lub allegro
Zalezy mi by dobrze kryły, nie mechaciły sie i nie kulkowaly zbyt szybko
Mam 100 DEN z Marilyn. Kryją ładnie, co do ich wyglądu po jakimś czasie na razie się nie wypowiem, bo w sumie tyle co kupione - ale na razie zapowiada się na to, że będą okej

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;67269326]Czy do normalnego całodziennego chodzenia w pończochach wystarczy pas na 6 "żabek", czy lepiej wziąć na 8?[/QUOTE]

Ja się zdecydowałam na taki z 6 podwiązkami, jak dotrze i przetestuję, to coś powiem Na stronie sklepu radzili, że do gładkich może się nawet z 4 podwiązkami nadać, a 6 to minimum przy takich ze szwem.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 10:10   #489
Demetyria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Ja bardzo lubię pończochy, bardzo rzadko zakładam rajstopy. Zwykle noszę samonośne, czarne, białe, cieliste. Do spodni, do sukienek, różnie. Do czego aktualnie potrzebuję. Bardzo mi się podoba ta obwódka z koronki
Demetyria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 15:51   #490
moniakbcn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 13
Dot.: rajstopy na wesele

W rajstopach lepej wygląda noga, ale jeżeli nie lubisz taich to polecam rajstopy w spreju z salli hansen są spoko
moniakbcn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 13:23   #491
Zuzanna_K.
Raczkowanie
 
Avatar Zuzanna_K.
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 151
Dot.: Rajstopy- gdzie kupujecie?

Cytat:
Napisane przez madzia1_s Pokaż wiadomość
Moze odnowie temat, bo włąśnie zamierzac uzupelnic zapasy czarnych rajstop kryjacych na zime.
CO polecacie? moze ktos kupuje na all i ma sprawdzone marki?
Mysle nad pepco, gatta lub allegro
Zalezy mi by dobrze kryły, nie mechaciły sie i nie kulkowaly zbyt szybko
Kupuję rajstopy Gabriella - czasem na Allegro, czasem z ich sklepu (wybieram tam, gdzie taniej wyjdzie). Moje ulubione "zimówki" to Arctic 500 DEN - z zewnątrz są gładkie, a od środka mają polar.
Cotton 250 też mam, ale mnie nie zachwycają. Do eleganckich stylizacji lubię zakładać Micro Satine 100 DEN lub Microfibre 100 DEN.
Zuzanna_K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-04, 15:37   #492
ClaudiaW
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaW
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Hej! Szukam kryjących cielistych lekko opalonych rajstop ale matowych nie swiecacych się jak psu wiadomo coo . Coś jak na zdjęciu w załączniku. Ktoś coś polecić może?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161204_160129.jpg (236,4 KB, 112 załadowań)
ClaudiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:24   #493
anettoki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Cześć dziewczyny. Czy któraś z Was miała styczność kiedykolwiek z ekologicznymi rajstopami? Ostatnio natknęłam się na nową firmę z takimi rajstopami, gdzie są one wykańczane aloesem. Ja mam wrażliwą skórę, a ponoć dla takich osób są. Czy ktoś może coś powiedzieć w tym temacie? Próbowałyście ?
anettoki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 11:30   #494
kollaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Jakie rajstopy? Pomóżcie?

Poradźcie proszę jakie rajstopy do tej sukienki(dół sukienki złoty)3 na sylwestra( sylwester w lokalu) buty złote szpilki
kollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 12:53   #495
kollaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie rajstopy? Pomóżcie?

Poradźcie proszę jakie rajstopy do tej sukienki(dół sukienki złoty)3 na sylwestra( sylwester w lokalu) buty złote szpilki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20161227_193219.jpg (172,0 KB, 56 załadowań)
kollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 22:25   #496
swiezak1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Czarne zakolanówki z kokardką dla niskiej dziewczyny

Witam.
Postanowiłem kupić mojej lubej zakolanówki z kokardką bo sporo o nich rozmawialiśmy i chcę jej tym zrobić niespodziankę. Kolor obowiązkowo czarny.
Moja luba ma 158cm wzrostu oraz zazwyczaj nosi rozmiar xs. Czy mogły by Panie mi pomóc w poszukiwaniach? nie znam się na markach oraz nie wiem gdzie kupić aby był dobry rozmzmiar
swiezak1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 10:36   #497
Leffie
Przyczajenie
 
Avatar Leffie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 24
Dot.: Czarne zakolanówki z kokardką dla niskiej dziewczyny

Cytat:
Napisane przez swiezak1122 Pokaż wiadomość
Witam.
Postanowiłem kupić mojej lubej zakolanówki z kokardką bo sporo o nich rozmawialiśmy i chcę jej tym zrobić niespodziankę. Kolor obowiązkowo czarny.
Moja luba ma 158cm wzrostu oraz zazwyczaj nosi rozmiar xs. Czy mogły by Panie mi pomóc w poszukiwaniach? nie znam się na markach oraz nie wiem gdzie kupić aby był dobry rozmzmiar
Ja mam ok. 162cm wzrostu i uwielbiam zakolanówki. Wszyscy mi mówią, że jako żem niska, to nie powinnam ich nosić, ale mam to gdzieś i sukcesywnie kupuję kolejne pary.
Mam ich naprawdę kilkadziesiąt. Polskie, chińskie, z sieciówek, z allegro, ze stron producentów... Tyle tego jest, ale w sklepach zwykle lichy wybór, a przynajmniej ja mam pecha i trafiam na bieliźniane, gdzie albo zakolanówek w ogóle nie ma, albo są rajstopy imitujące, albo tylko najprostsze czarne.

"Na prezent" polecam takie: http://allegro.pl/ekskluzywne-baweln...4.html#thumb/2

Są wygodne, dobrej jakości, mają urocze kokardki lub koronki oraz klasyczne, "do-wszystkiego-pasujące" kolory. W tym czarny.
Nie spadają z rajstop 40 den, z takich śliskich 20 den trochę się ześlizgują, ale to jak każde. Na gołej nóżce ładnie mi się trzymają. Mają szeroki ściągacz, który nie uciska i nie grozi żylakami. Chłopak kupił mi już 5 par i teraz są to jedne z moich najulubieńszych zakolanówek, a jak wspominałam - mam ich mnóstwo.
Leffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 10:54   #498
enala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Question Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Hej dziewczyny,

Planuję sprawić niespodziankę partnerki z którą mieszkam. Ostatnio wspominała że podoba się jej styl retro. Postanowiłem zrobię jej niespodziankę bez okazji. Pomyślałem o pasie do pończoch i pończochach. W końcu noszone w latach 50-60 tych idealnie wpisują się w ten styl. Nie jestem kobietą i bez odpowiedzi na rodzące się pytania mogę popełnić nieświadomie gafę. Stąd moje poniższe pytania.

Nie koniecznie zależy mi żeby to był tylko pas do sypialni, ale bardziej do noszenia. Tak aby czuła się kobieco. Lubię jak czuje się dobrze . W więc moje pytania:
  1. Czy któryś z załączonych pasów jest dobry do noszenia na co dzień?
  2. Czy noszenie pasa na 6 żabek jest wygodne?
  3. Do jakich spódnic czy sukienek można nosić pas?
  4. Który z załączonych pasów jest twoim zdaniem ładniejszy?
  5. Czy warto kupować pończochy nylonowe?
  6. Czy można zakładać do jasnego pasa czarne pończochy?
  7. Czy pończochy z szwem z tyłu obecnie nie wyglądają obciachowo?
  8. Jak grube (tzn. ile den) powinny mieć pończochy na wiosnę (takie temp. 10-20 st)?
  9. Czy w chłodniejsze dni, tak ok. tych 10 st. C mogą się przydać szorty/reformy aby było cieplej? Jeśli tak czy lepsze takie czarne czy białe przezroczyste?

Dziękuję. Wiem, że kobiecy głos w tym wypadku pomoże wybrać właściwie . Jeśli macie jakieś sugestie inne niż moje pytania, mogą się przydać .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3_max.jpg (117,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4_max.jpg (111,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12_max.jpg (77,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11_max.jpg (42,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11_max (1).jpg (50,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12_max (1).jpg (99,0 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez enala
Czas edycji: 2017-03-13 o 11:05
enala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 12:02   #499
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Tak, pasy na 6 żabek są wygodne, lepiej trzymają pończochę, imho są dużo lepsze do codziennego noszenia, niż te z czterema żabkami (a tym bardziej, jeżeli mają cienkie paski-przynajmniej u mnie nie sprawdza się to nigdzie indziej, niż "do łóżka"). Żaden z pokazanych pasów mi się nie podoba. I przede wszystkim - gdy kupuję pas, dbam o to, aby był w komplecie, bądź przynajmniej żeby pasował do jakiejś bielizny, która już gości w mojej szafie. Nie wyobrażam sobie pasa w ciasteczka.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 16:50   #500
enala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Dziękuję @panthher za odpowiedź. Jestem bogatrzy o dodatkowe zdanie Jak inne kobiety na tym forum sądzą? Chętnie poznam odp. na nurtujące mnie pytania
enala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 20:46   #501
Leffie
Przyczajenie
 
Avatar Leffie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 24
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

1. Czy któryś z załączonych pasów jest dobry do noszenia na co dzień?
To ma być pas na co dzień, a nie łóżkowa koroneczka, więc powinien mieć solidne paski, żabki tak jak np. ten pierwszy w kwiatki - metalowe. Ogólnie konstrukcja powinna być porządnie uszyta, z dobrego materiału. Ten drugi, ciasteczkowy, pachnie mi chińskim badziewiem... Ale po zdjęciu trudno stwierdzić.

2. Czy noszenie pasa na 6 żabek jest wygodne?
Jeśli kobiecie nie przeszkadzają 4 żabki, to 6 też nie powinno, a pończochy będą lepiej podtrzymane.

3. Do jakich spódnic czy sukienek można nosić pas?
Do spódnic raczej z wysokim stanem, do sukienek mniej obcisłych - bo te takie ściśle przylegające mogą uwypuklić elementy pasa. Długość taka, aby nie było widać pończoch ani pasków, bo to jednak bielizna, no chyba że to jakaś specjalna stylizacja, gdzie ma to być widoczne.

4. Który z załączonych pasów jest twoim zdaniem ładniejszy?
Ciasteczkowy jest przeuroczy, ale ja mam dziwny gust. Jeśli to ma być coś retro, to najbardziej chyba ten w kwiatki pasuje.

5. Czy warto kupować pończochy nylonowe?
Do pasa jak najbardziej. Te z lycrą są raczej samonośne.

6. Czy można zakładać do jasnego pasa czarne pończochy?
Są gusta i guściki... Wg mnie pas, pończochy, majtki powinny być dopasowane kolorystycznie. Zestawy są super.

7. Czy pończochy z szwem z tyłu obecnie nie wyglądają obciachowo?
Chyba nie, widziałam takie ostatnio w nowej kolekcji Calzedonii. I rajstopy z takim szwem też są całkiem popularne. Ale znowu - co komu pasuje, osobiście nie przepadam, wolę gładkie.

8. Jak grube (tzn. ile den) powinny mieć pończochy na wiosnę (takie temp. 10-20 st)?
I znowu - zależy. Przy obecnej pogodzie postawiłabym na 30-40 den.

9. Czy w chłodniejsze dni, tak ok. tych 10 st. C mogą się przydać szorty/reformy aby było cieplej? Jeśli tak czy lepsze takie czarne czy białe przezroczyste?
Przy 10 stopniach mogą się przydać. Kolorystyka zależnie od ubioru kobiety - jak ktoś ma szafę czarnych ubrań, to białe reformy pewnie szybko zszarzeją w praniu albo będą leżały nieprane w pustym koszu na jasne ubrania.

Takie to moje ogólne opinie. Ale każda kobieta jest inna. To, że twojej podoba się styl retro, jeszcze nie znaczy, że będzie miała ochotę na co dzień nosić pasy i pończochy (no chyba że już nosi , bo to nie dla wszystkich wygodne czy tam odpowiednie. A dobry pas do pończoch swoje kosztuje. Może warto by jednak delikatnie o to podpytać.
Leffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 15:02   #502
swiezak1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

także dziękuję za pomoc obdarowana ucieszona z prezentu
swiezak1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 20:21   #503
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Czy możecie polecić jakieś kompendium wiedzy o pończochach? Kupiłam dwa razy samonośne i raz mi spadały, bo za małe, innym razem chyba były za duże. Myślałam o pasie do pończoch, ale nie chciałabym, żeby przebijał przez sukienkę.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 00:14   #504
yetta
Raczkowanie
 
Avatar yetta
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Uwielbiam pończochy do pasa. Nie wiem, czy kiedyś jeszcze założę rajstopy.

Mam na razie cztery pasy. Biały kupiony w sklepie aktora (czytaj sklep z używaną odzieżą), czarny z beżową koronką firmy Gretastore, cielisty z koronką też firmy Gretastore i czarny firmy Nylonessa. Ten cielisty wygląda jak wyjęty z lat 50. Mam w planach jeszcze kilka pasów. Zaczęłam chodzić w spódnicach i sukienkach. Kompletuję więc spódnice i sukienki. Ale spodnie jeszcze czasem zakładam i wtedy też pas i pończochy. Trochę potrwa zanim skompletuję tyle spódnic, żeby nosić je na co dzień, ale taki jest mój plan. Zimą również. Można zakładać cieniutkie pończochy nylonowe i na to reformy, wełniane spódnice, czy spódnice z halką petticoat . Do tego ciepłe kozaki i płaszcz. Można tak ubierać się zimą, że będziemy mieć pończochy, a będzie nam cieplej, niż w rajstopach i spodniach. Kocham pończochy nylonowe. Są kwintesencją kobiecości. Mam je przede wszystkim dla siebie. A na drugim miejscu dla ukochanego. Widok suszących się pończoch jest genialny. Pończochy są niesamowite. Mam już 40 par i będę miała o wiele więcej.


[*]Czy któryś z załączonych pasów jest dobry do noszenia na co dzień?

Załączone pasy to moje ulubione ze sklepu Gretastore (te o których pisałam powyżej są właśnie z tego sklepu. Są wygodne i przepiękne.

Beżowy w stylu vintage, który po prostu zachwyca to ten: http://www.gretastore.pl/pas-do-ponc...sty,id554.html


[*]Czy noszenie pasa na 6 żabek jest wygodne?

Jest bardzo wygodne. I jest to minimum podwiązek. Cztery podwiązki, to za mało i bardzo niewygodnie, pończochy źle się trzymają. Ale już 6 podwiązek, to taka ilość, która wystarcza, żeby dobrze trzymać pończochy. Myślę, że dla początkujących pończoszanek, to najlepszy wybór. Ja na razie mam pasy na 6. I wystarcza mi to w zupełności. Coś jednak czuję, że kiedyś będę miała na 8 podwiązek.

[*]Do jakich spódnic czy sukienek można nosić pas?

Spódnice z koła pod kolano są rewelacyjne, pas spódnicy koniecznie w talii, pod spódnicę halka petticoat, dopasowany top i trench rozkloszowany - to mój ulubiony zestaw.

To jeden z przykładów. Myślę że pas i pończochy można nosić do wszystkich spódnic i sukienek.

[*]Który z załączonych pasów jest twoim zdaniem ładniejszy?

Podstawą jak dla mnie są trzy kolory pasa: beżowy, czarny i biały. Ale ten w kwiatuszki, czy babeczki jest przepiękny. Myślę, że wzory na pasach, to bardzo fajny pomysł. A wzór, to już kwestia gustu. Mnie się marzy w delfiny.

[*] Czy warto kupować pończochy nylonowe?

Pończochy nylonowe, to jedyne pończochy, które warto kupować. Są mało elastyczne, są wyprofilowane w kształcie nogi, są cieniutkie i zwiewne jak mgiełka czy jedwab, są delikatne w dotyku i cudownie szeleszczące przy potarciu nogi o nogę, czy pogłaskaniu dłonią. Są wyjątkowe.

Inne pończochy typu elastyczne też warto mieć. Podstawą w szufladzie są jeszcze pończoszane kabaretki. Szukałam i znalazłam: http://eu.calzessa.com/item/silky-fi...ings--silfshst



Ale pończochy nylonowe to podstawa, dużo i w każdym możliwym kolorze i rodzaju. Ja swoje trzymam w oryginalnych opakowaniach. Uwielbiam pończochy Vintage, czyli oryginały z lat 50-60 i nasze polskie stylony Feniks, czy Opolanka. Kupuję dużo. Chcę mieć zapas, bo kiedyś się skończą.

[*]Czy można zakładać do jasnego pasa czarne pończochy?

Jak najbardziej można zakładać do jasnego pasa czarne pończochy, nie ma żadnych przeszkód, a wygląda to... wspaniale. Ja pilnuję tylko jednej kwestii. Nie zakładam do jasnego pasa czarnych lub bardzo ciemnych spódnic/sukienek. I na odwrót do ciemnego pasa nie zakładam jasnych spódnic. Powód??? Boję się, żeby mój śliczny beżowy pas nie poszarzał, czy nie zafarbował, a czarny nie obszedł jakimiś jasnymi kulkami. Ale czarne pończochy nie zaszkodzą jasnemu pasowi.

[*] Czy pończochy z szwem z tyłu obecnie nie wyglądają obciachowo?

Pończochy ze szwem, zwłaszcza Fully Fashioned (FF), to najbardziej pożądane i zmysłowe pończochy. To były pierwsze pończochy. Szyte w taki sposób, że dzięki szwie pończocha była zszywana i mogła być pończochą, a kółko na manszecie (key-hole), to po produkcyjne zakończenie. Tylko dzięki niemu pończocha magła zostać zakończona. To najdroższe pończochy. I moim zdaniem są po prostu niesamowite.


[*]Jak grube (tzn. ile den) powinny mieć pończochy na wiosnę (takie temp. 10-20 st)?

Każde pończochy można nosić o każdej porze roku. Zimą można ubrać najcieńsze. Ważniejsze od grubości pończoch jest ubranie. Bo jak zimno, to wystarczy ubrać ciepłe reformy. A reformy też są zmysłowe, a jeszcze jak pod reformami jest pas i pończochy, to nie ma nic bardziej uwodzicielskiego. Do tego ciepła sukienka/spódnica, kozaki, płaszcz. Można mieć ciepłe pończochy, bawełniane, wełniane, jedwabne. Akurat te ostatnie nie wiem, czy grzeją, ale się dowiem. A wełniane, które pomimo, że idzie lato, ja już mam - są cieplutkie.

Mam takie: http://eu.calzessa.com/item/levante-...kings--le_plws


[*]Czy w chłodniejsze dni, tak ok. tych 10 st. C mogą się przydać szorty/reformy aby było cieplej? Jeśli tak czy lepsze takie czarne czy białe przezroczyste?

Przezroczyste są piękne, ale raczej nie grzeją. Fajnie je mieć i zakładać do pasa. Grzać będą reformy jak te na przykład, których zdjęcie pokazałeś. Właśnie jestem na ich kupnie. Ja mam i polecam reformy jedwabne firmy Mewa. Takie: https://www.mewa24.pl/pl/p/Reformy-MAJA/150

Mam czarne do ciemnego pasa i beżowe do cielistego. Są wykonane z fajnej dzianiny i przylegają do ciała jak bokserki. Niby reformy, czyli duża bielizna, ale pas się pod nimi odznacza i delikatnie go widać.

Rada dotycząca prania. Pończochy noszę od niedawna. W poradnikach piszą, żeby prać ręcznie. Rozmawiałam jednak z doświadczonymi Pończoszankach, które powiedziały, że piorą pończochy w pralce w woreczkach siateczkowych do prania bielizny. Tak robię też i ja.

Początkującym polecam poczytać o pończochach w internecie. Na stronie Gretastore jest dużo informacji. Można też zadzwonić do właścicielki, doradził i odpowie na pytania. Na blogu Fizia pończoszanka jest dużo przydatnych informacji. A na facebooku jest grupa Pończoszanki, w której dziewczyny też doradzą.

Pończochy nylonowe i pasy, to kobiecość w każdym calu.
__________________
Szukam starych butów: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...37101&posted=1

Edytowane przez yetta
Czas edycji: 2017-04-30 o 01:42
yetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 20:32   #505
olciaa1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
rajstopy do adidasów i..

dlugiej jeanso podobnej koszuli takiej jakby sukienki. co myslicie o takim zestawieniu? chodzi o rajstopy cieliste sliskie takie lekko błyszczące na taka pogode co teraz wiosenną. prosze opinie
olciaa1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 10:35   #506
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: rajstopy do adidasów i..

wybierz matowe, a tak to ok.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 15:08   #507
glithch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12
gdzie mozna przymierzyc rajstopy modelujace przed zakupem?

na studniowke ubieram obcisla sukienke i chcialabym obczaic se jakas bielizne albo rajstopy modelujace zeny nie martwic sie niczym za bardzo. ale jak patrzylam np w calzedonii to oni nie pozwalaja na przymierzenie. a ja bym chcia bo nawet nie wiem czy to mi cos da. :/

no i zeby mnie nie dusilo bo slyszalam ze niektore dzieeczyny skarzyly sie na takie modelujace rzeczy ze duszą

czy ktos woe gdzie moglabym cos takiego przymierzyc przed zakupem?
glithch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:11   #508
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: gdzie mozna przymierzyc rajstopy modelujace przed zakupem?

Cytat:
Napisane przez glithch Pokaż wiadomość
na studniowke ubieram obcisla sukienke i chcialabym obczaic se jakas bielizne albo rajstopy modelujace zeny nie martwic sie niczym za bardzo. ale jak patrzylam np w calzedonii to oni nie pozwalaja na przymierzenie. a ja bym chcia bo nawet nie wiem czy to mi cos da. :/

no i zeby mnie nie dusilo bo slyszalam ze niektore dzieeczyny skarzyly sie na takie modelujace rzeczy ze duszą

czy ktos woe gdzie moglabym cos takiego przymierzyc przed zakupem?

Jeśli chodzi o bieliznę to np. w sieciówkach wszystko można zabrać do przymierzalni. Jednak nie wiem czy zawsze są kolekcje modelujące.

Kiedyś szukałam majtek modelujących w zwykłych sklepach bieliźnianych/pasmanteriach. Zazwyczaj są to malutkie sklepiki, w których są staniki pakowane w pudełkach, w każdym rozmiarze, ale także rajstopy, guziki, akcesoria krawieckie, piżamki. Zazwyczaj rzeczy są tam droższe niż np.w zwykłych marketach. U mnie jest kilka takich sklepików i tam zawsze mogłam zmierzyć coś co chciałam na swoją bieliznę.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 13:12   #509
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Pończoszano -rajstopowy wątek ZBIORCZY

Witajcie

Szukam ciepłych rajstop na zimę, czarnych, matowych, kryjących.
Koniecznie z wełną lub/i bawełną.

Polecicie coś fajnego?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 13:15   #510
junkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 10
Dot.: Czy nosicie pończochy?

Niedawno się dowiedziałam, że rajstopy/pończochy w Gatta można reklamować! Sama nie byłam przekonana do nich przez cenę, ale jeśli się podrą np. przy pierwszym założeniu podobno zwracają kasę Więc czytając Wasze polecenia chyba się skuszę, bo mają duży wybór
junkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-10 20:00:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.