Filtry UV a makijaż - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 21:08   #481
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska
ma, ma
No to poszla precz ma nadzieja :-(
W takim razie czy istnieja kremy z filtrami - procz avene - ktore nie posiadaja w swoim skladzie butylu/parsolu?
Nie chce zmieniac kolorowki, universelle chanela sypki i meteoryty swietnie mi pasuja na tego piekielnego antka tez. Ale wiem, ze mica i talk destabilizuja ow przeklety parsol ;-( Nie ma innego wyjscia procz avene? Ta ostatnia niestety prawdopodobnie mnie zapycha :-(

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 21:32   #482
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Coś mi się wydaje, że ktoś kiedyś pisał o jeszcze jednej serii bez parsolu, ale nie pamiętam nazwy. Niestety nie mają one zbyt wysokich faktorów Zostają więc tylko Avenki
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 21:39   #483
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tak, tylko Avenki
Niestety, reszta filtrów wymaga "swoich" podkładów czy pudrów.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 21:48   #484
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Znalazłam, ta seria ma nazwę Klorane i też należy do koncernu Pierre Fabre (jak Avenka). Ale tak jak pisałam wcześniej ma niezbyt wysoką ochronę, najwyższa wynosi SPF40

Niestety ta seria nie jest chyba dostępna w Polsce
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 21:59   #485
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam po (niestety ) weekendzie. Donoszę o udanych próbach z Translucide Filtr: Bioderma fluid mieszany z tonującą, na to Translucide mieszany z odrobinką Dry Flo. Efekt bliski doskonałości O ile to możliwe na mojej buziuchnie... Mam jaśniejszy odcień Translucide, jak dla mnie jest bardzo transparentny, ale jednak ładnie ujednilica kolor cery. Nie ma natomiast żadnych właściwości kryjących. Ale to chyba nic nadzwyczajnego w przypadku pudrów sypkich. Metoda mieszania z Dry Flo: wyjmuję puszek w pudełka pudru, zamknięte odwracam i wytrząsam troszkę do zakrętki. Na pędzel nabieram skrobii, strząsam do pudru na zakrętce, mieszam i lu! na paszczę Odcień Translucide 02 jest lekko żółtawy, nałożony na filtr tonujący rozjaśnia. Im więcej domieszanej skrobii, tym bardziej rozjaśnia.
Ale sama nie wiem, czy tak jutro polecę do roboty Qrcze, jakoś bez podkładu na gębie czuję się jakaś... goła
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 22:04   #486
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hm... Szukam czegos nowego do makijazu mojej buzki. Zastanawiam sie nad podkladem i pudrem Mary Kay - maja dosc atrakcyjne ceny (zwlaszcza na allegro ).

Uzywala ktoras z Was ktoregos z tych kosmetykow na filtr?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 22:54   #487
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Bardzo chwalony jest ten mocno kryjący Mary Kay Zależy Ivvonko, na czym Ci zależy w podkładzie
Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 00:07   #488
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Lubie podklady, ktore maja w sobie duzo pigmentu (jak np. Dermablend), ale wazny jest tez kolor, ktory musi miec w sobie domieszke zolci. A mam zawsze problem ze znalezeniem dobrego odcienia Mary Kay ma dosc szeroka game i podzial na odcienie bezowe, zolte i rozowe... Ciekawa jestem jakby sobie radzil z filtrem
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 00:22   #489
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

To powinien Ci się spodobać ten kryjący MK zajrzyj jeszcze do KWC
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 06:38   #490
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Lubie podklady, ktore maja w sobie duzo pigmentu (jak np. Dermablend), ale wazny jest tez kolor, ktory musi miec w sobie domieszke zolci. A mam zawsze problem ze znalezeniem dobrego odcienia Mary Kay ma dosc szeroka game i podzial na odcienie bezowe, zolte i rozowe... Ciekawa jestem jakby sobie radzil z filtrem
Ivonnko, mnie interesują dokładnie te same parametry jeśli chodzi o podkłady i mam jeden typ w tej kategorii- nudna będę-> True Match Loreala odcień W3. Próbowałaś? I składa ma dobry, z Parsolem sie nie gryzie.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 06:52   #491
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja tylko tak czytam i czytam, i czytam, i czytam,i widzę jak ja mało wiem!!!
Kobiety, ja Was Biochemiczki do naukowej nagrody Nobla zgłoszę !(a mam b.niedaleko ). Właśnie się zbieram, żeby przed robotą zdążyć zakupić to cudo Vichy( Ecran Ultra...)Niestety Avene i LRP tu nie dostanę, więc biorę w ciemno, bez próbek Vichy.
I mam pytanko, jako laik nie wiem, a nie doczytałam: czy sam Vichy, który zawiera alkohol, bez przykrycia makijażem, wystarczy?Czy mogą się zrobic przebarwienia?
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 07:48   #492
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kattarina
I mam pytanko, jako laik nie wiem, a nie doczytałam: czy sam Vichy, który zawiera alkohol, bez przykrycia makijażem, wystarczy?Czy mogą się zrobic przebarwienia?
Oczywiści,że samo Vichy wystarczy, alkohol w filtrach nie ma nic wspólnego z powstawaniem przebarwień (niewskazany do cer naczynkowych, wrażliwych). Wiesz,że będziesz musiała się czymś przypudrować (prawdopodobnie), a Vichy ma parsol , który nietoleruje większości kolorówek. Poczytaj sobie inne wątki dotyczące makijażu i pudrów, i tam są wymienione wszytskie kosmetyki kolorowe jakie moźna uzywać z filtrami zawierającymi parsol .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 09:47   #493
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki za odp.Rzeczywiście na oficjane wyjścia muszę się zmatowić. Bez makijażu, to myślałam szczególnie o sportach na zewnątrz. A z tym alkoholem skojarzyłam błędnie z różnego rodzaju pachnidłami, na bazie alkoholu, no i z salicylowym spirytem, którym kiedyś, podlotkiem będąc nieźle się zaprawiłam
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 12:25   #494
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kattarina, witaj u nas
Poczytaj o matowieniu skrobią, efekt boski -> to tak na szybko, zanim kupisz kosmetyki kompatybilne z Vichy, tj. Parsolem.
Tu masz listę na razie odkrytych:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

W miarę możliwości ją uzpełniamy.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 14:12   #495
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Kattarina, witaj u nas
Poczytaj o matowieniu skrobią, efekt boski -> to tak na szybko, zanim kupisz kosmetyki kompatybilne z Vichy, tj. Parsolem.
Tu masz listę na razie odkrytych:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

W miarę możliwości ją uzpełniamy.
Dziękuje bardzoNiedługo zaczynam eksperymenty.
Kolejne pytanie "lajkonika" filtrowego, nawet róż używany jako najbardziej nawierzchniowa i znikoma warstwa musi być kompatybilny z filtrem?
(Myślę, że odpowiedź na to pytanie gdzieś na forum istnieje, ale nie dokopałam się do niej )
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 14:21   #496
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kattarina, no tak całkiem zgodnie ze sztuką filtrową, to powinno się unikać wszelkich substancji destabilizujących filtry Niemniej jednak znalezienie różu, który nie ma np. talku czy miki, może się okazać bliskie niemożliwości, dlatego większość z nas ulega żądzy pięknego wyglądu, która przeważa nad rozsądkiem i troską o stan filtra Ja się nie mogę oprzeć odrobince brązera Max Factor na kości policzkowe, mimo że ma on chyba wszystko, czego nie znosi parsol
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 14:25   #497
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Okejski, zakumałam
Najgorsze jest to, że w Szwecji w ofercie Vichy najsilniejszy filtr to 30, innego nie sprowadzają, a zanim 60 dojedzie do mnie z Polski, to będę tu musiała kanałami chodzić unikając tej przepięknej wiosny
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 14:29   #498
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja również nie mogę oprzeć się pokusie używania kuleczek na kości policzkowe Ale myślę, że odrobina talku i miki nie zdestabilizuje aż tak bardzo filterka
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 14:45   #499
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez adria21
Nie ma innego wyjscia procz avene?
jest wspomniane wyżej Klorane tego samego koncernu, ale najwyższe SPF 40, PPD nieznane. kremy z serii p/słonecznej dla dzieci bywają dostępne w Polsce, a przynajmniej przez Internet.

a wszystkie Avenki Cię zapychają? jeśli tak, to może wykończ swoją kolorówkę i przerzuć się na beztalkową?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 15:40   #500
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez justa79
a wszystkie Avenki Cię zapychają? jeśli tak, to może wykończ swoją kolorówkę i przerzuć się na beztalkową?
Sprobowalam ultra high protection cream i emulsion. Przyznaje, iz sprobowalam kazdej z nich po jednym razie, ale efekt byl widoczny juz nastepnego dnia :-( w postaci pierwszych krostek :-( Byc moze jednak musze to powiazac z effaclarem K, ktory wlasnie stosuje, bowiem odstawilam avene (mialam dni bez makijazu wiec moglam wrocic do antka) i nie polepszylo sie mojej buzi :-( co moze sugerowac, ze to jednak effeclar K. Tymczasem moze mozecie polecic inne avenki dla cery mieszanej?

Jesli chodzi o moja kolorowke to wlasnie osignelam po raz pierwszy od niepamietnych czasow stan wzglednej satysfakcji a Wiecie jakie to trudne zadanie ;-) Tymczasem nie chcialabyma jej zmieniac, dlatego sprobuje zawalczyc jeszcze z avenka.

Pozdrawiam i dziekuje
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 15:51   #501
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez adria21
Tymczasem moze mozecie polecic inne avenki dla cery mieszanej?
Do cery mieszanej to tylko krem (aby było śmiesznie do cery suchej) lub spray .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 21:04   #502
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Filtry LRP i Vichy a podkład L'Oreal

Jestem z siebie bardzo dumna, bo właśnie moja koleżanka napisała mi na gg że zakupiła filterek Vichy Trochę jej już naopowiadałam o ochronie, ile, jak, co lepsze etc. i skusiła się No i właśnie zadała mi pytanie, czy może na niego kłaść podkład L'Oreala. Mówiłam jej kiedyś, że nie można mieszać filtrów z różnych firm, dlatego kupiła podkład z tego samego koncernu. Czyli podkład, który nie zawiera ani talku ani miki tylko filtry z L'Oreala może być łączony z filtrami Vichy i LRP? Bo jeśli można, to poprostu SUPER!!! Będzie można używać np. Translucide na LRP
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 23:40   #503
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry LRP i Vichy a podkład L'Oreal

A jaki to konkretnie podkład?
Na pewno będzie bezpieczniejszy niż taki, co ma talk czy mikkę.
Wiadomo, ze najlepiej nic nie kłaść na parsol itd., ale teoria sobie, a praktyka - ludzie, którzy niekoniecznie muszą paść z wrażenia na nasz widok sobie

Jednak to nie jest tak, że jak L'Oreal I LRP należą do tego samego koncernu, to możemy sobie spokojnie miksować ich produkty - podkladzik taki, filterek taki. Zależy od składu, nie od "jedności filtrów", ze się tak wyrażę. Ja nie ma miki i talku, to przezacnie. A "octinoxate, tlenki tytanu czy żelaza sa mniejszym złem. Dlatego Divinorę czy LF można w ostateczności walić na parsol. Tak będzie też i w przypadku tegoż L'Oreala.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 11:05   #504
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, a co matowi równie skutecznie jak kartoflanka, a tak okropnie nie wybiela twarzy? O tej porze roku zaczynam miec wrazenie, ze dekolt, rece, ba szyja nawet, zaczyna mi sie wyraznie odcinac kolorystycznie od reszty. A gdy poloze wiecej brazera, to osiagam piekny efekt maski Jak temu zaradzic?
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 11:15   #505
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry LRP i Vichy a podkład L'Oreal

Cytat:
Napisane przez Sandija Pokaż wiadomość
A jaki to konkretnie podkład?
Na pewno będzie bezpieczniejszy niż taki, co ma talk czy mikkę.
No właśnie tu chodzi o Translucide, o którym wspomniałam wyżej Nie zawiera on talku i miki tylko filtry. Tak samo jest w przypadku Air wear, którego ja używam ale po zakupieniu LRP odstawiałam. Teraz już nie wiem czy jednak używać czy nie, hmm....Ale chyba zostanę przy DMM, który mi poleciłaś Sandijko. Zakupiłam i już do mnie jedzie

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-22 o 00:18 Powód: Dodanie cytatu
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 11:23   #506
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

A próbowałaś filtrów tonujących? Zarówno Bioderma, jak i Avene dają raczej ciemny kolor, zwłaszcza nie mieszane. Wtedy wręcz odwrotnie - trzeba się "rozjaśniać", żeby twarz się nie odcinała od szyi "na ciemno" No i tu wybielająca skrobia jest jak znalazł Ja tak teraz robię - nakładam biodermę białą wymieszaną z tonującą do takiego koloru lekkeij opalenizny, a potem to matuję jasnym Translucidem zmieszanym z Dry Flo. Wychodzi kolorek jak ta lala!
No a jeśli nie tak, to można by właśnie mieszać puder ze skrobią. Na parsole Translucide (on ma ciemny odcień 04 Moyen Beige), a na Aveny co-tylko-chcesz Skrobia dobrze matuje nawet w pudrze Sprawdziłam
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 11:28   #507
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

A może puderek Haushka? Albo spróbuj zamiast kartoflanki - kukurydzianki
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 12:51   #508
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
A próbowałaś filtrów tonujących? Zarówno Bioderma, jak i Avene dają raczej ciemny kolor, zwłaszcza nie mieszane. Wtedy wręcz odwrotnie - trzeba się "rozjaśniać", żeby twarz się nie odcinała od szyi "na ciemno" No i tu wybielająca skrobia jest jak znalazł Ja tak teraz robię - nakładam biodermę białą wymieszaną z tonującą do takiego koloru lekkeij opalenizny, a potem to matuję jasnym Translucidem zmieszanym z Dry Flo. Wychodzi kolorek jak ta lala!
W nowy filtr póki co nie mam ochoty inwestowac, bo juz 2 leża wlasciwie, ale jest to rozwiazanie do wypróbowania na przyszlosc na pewno dzieki

Cytat:
Napisane przez Erato
No a jeśli nie tak, to można by właśnie mieszać puder ze skrobią. Na parsole Translucide (on ma ciemny odcień 04 Moyen Beige), a na Aveny co-tylko-chcesz Skrobia dobrze matuje nawet w pudrze Sprawdziłam
Tylko ja na te Avenke wale duzo tej skrobi, bo to paskuctwo, jak wiesz lepi sie bardzo. I mam biala, plaska maske. 3x tyle ile kladlam na Vichy chociazby. Ale wyprobuje z innym pudrem, moze rzeczywiscie bedzie ok? W tej chwili ta biel wychodzi mi spod wszystkiego. Gipsik normalnie
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 12:55   #509
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mckabi
A może puderek Haushka? Albo spróbuj zamiast kartoflanki - kukurydzianki
No może właśnie, ale czy on tak dobrze matowi jak skrobia? I czy daje rade zmatowic Avenke nie tworzac maski?

A co do kukurydzianki - zwykla robila mi ciasto, a tej modyfikowanej nie probowalam, bo dziewczyny pisaly, ze bieli jak kartoflanka, wiec odpusilam sobie poki co i nie kupowalam.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 13:00   #510
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez moniga
No może właśnie, ale czy on tak dobrze matowi jak skrobia? I czy daje rade zmatowic Avenke nie tworzac maski?
.
Puderek jedwabny do ciała Hauschki tak samo dobrze matowi jak skrobia i tak nie bieli .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.