Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-24, 17:10   #481
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
dziewczyny stosujecie emolienty? jeśli tak to jakie? Mój mały ma bardzo suchą skórę na policzkach koło uszu, aż się takie czerwone plamy porobiły i lekarka poleciła coś włączyć. A może macie jakieś domowe sposoby na nawilżenie skóry? Jakaś oliwka/kapiel w czymś/smarowanie?

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------


A to jakieś specjalne ćwiczenia czy masowanie? Ciekawa jestem jak moja blizna wygląda bo ja z fizo widziałam się tylko dwa razy po porodzie jakoś na początku i powiedziała, że więcej wizyt nie jest potrzebnych tylko żebym sama mobilizowała bliznę..
a grupę na fb znam
Mediderm , buzię myjemy czysta przegotowaną wodą i potem smarujemy kremem z mediderm a przed snem maścią z apteki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
rubbim jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 17:22   #482
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moja zaczela sie śmiać w głos jakoś zaraz po moim poście tutaj, ze tego nie robi ;D
Wogole tak bardzo sie zmieniła, tak jakoś wydoroślała. Tak kumacie patrzy, reaguje na imię i mega garnie sie do psa ;D na nas i na psa zawsze mega uśmiech

A dzis odebrałam ten słoiczek i kaszkę z rossmann i na kaszkę nie wleciała mi promka bo nie w każdych rosskach ona wchodzi. Tak przypuszczałam, ze tutaj nad morzem tak bedzie. Wzięłam i tak aby juz mieć w zanadrzu.

A i nie pamietam kto ale ktos pytał gdzie jestemy - we Władysławowie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:13   #483
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Troche Was nadrobilam bo w koncu funkcjonuje. Wczoraj w pracy zlapal mnie jakis wirus, caly wieczor, noc i rano wymiotowalam jak kot. Na szczescie nie zarazilam malego.



TZ mi dzis odebral paczke z Hipp. Dostalismy jakis sloiczek.

Nikodem juz od jakiegos czasu tak pieje. Jak zasypia to sie zawsze usmiecha. A wczoraj rano to az sie zanosil ze smiechu przez sen 😂 Oczywiscie jak chcialam go nagrac to przestal.

Ide odespac troche bo ciezko bylo chorowac z malym szkrabem.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:15   #484
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Kilka dni z rzędu nie jadł w nocy a teraz znów się domaga... tzn nie wiem czy to można nazwać domaganiem się ale wierzga się tak głośno i rzuca po łóżeczko, że mnie to budzi więc go karmię...czasem jak ma zamknięte oczy to dam mu smoczka i usypia bez jedzenia ale potem mam wyrzuty sumienia, że może dziecko jest jednak głodne a ja go oszukuję smokiem...


Hehe przy zasypianiu u nas też jest odlot

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------




wow! jak tego dokonałaś? zazdro no i jak sobie radzą Twoje piersi jak nie karmisz w nocy? przyzwyczaiły się naturalnie czy ściągasz pokarm?
Hmm ja tego nie dokonałam po prostu ona zaczęła przesypiać coraz dłuższe odcinki czasu bez potrzeby jedzenia, aż doszlo do tego że potrafi spać od 21 do 8. Niestety to nie jest standard, że codziennie tak śpi, ale raczej nie budzi się na jedzenie wcześniej niż okolo 6.
A co do moich piersi to na początku podczas gdy ona sobie słodko spała to mnie budził ból piersi z tego przepełnienia i musiałam odciągać, ale z biegiem czasu bylo coraz lepiej i teraz już nie muszę. Jak się obudzę to marze żeby je szybko opróżnic, ale już mnie nie budzą w nocy
My stosujemy emolium- już tylko od czasu do czasu, bo suchość skóry minęła
Nasza póki co nie śmieje się do psa tylko go baardzo uważnie obserwuje chyba się zastanawia czy można mu ufać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:25   #485
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
dziewczyny stosujecie emolienty? jeśli tak to jakie? Mój mały ma bardzo suchą skórę na policzkach koło uszu, aż się takie czerwone plamy porobiły i lekarka poleciła coś włączyć. A może macie jakieś domowe sposoby na nawilżenie skóry? Jakaś oliwka/kapiel w czymś/smarowanie?

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------


A to jakieś specjalne ćwiczenia czy masowanie? Ciekawa jestem jak moja blizna wygląda bo ja z fizo widziałam się tylko dwa razy po porodzie jakoś na początku i powiedziała, że więcej wizyt nie jest potrzebnych tylko żebym sama mobilizowała bliznę..
a grupę na fb znam
Nas np. emolium uczula....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:35   #486
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Troche Was nadrobilam bo w koncu funkcjonuje. Wczoraj w pracy zlapal mnie jakis wirus, caly wieczor, noc i rano wymiotowalam jak kot. Na szczescie nie zarazilam malego.



TZ mi dzis odebral paczke z Hipp. Dostalismy jakis sloiczek.

Nikodem juz od jakiegos czasu tak pieje. Jak zasypia to sie zawsze usmiecha. A wczoraj rano to az sie zanosil ze smiechu przez sen Oczywiscie jak chcialam go nagrac to przestal.

Ide odespac troche bo ciezko bylo chorowac z malym szkrabem.


Mój to się zanosi przez sen ale z płaczu wolałabym żeby to było ze śmiechu, ale mój tylko raz czy dwa zaśmiał się w głos, ciężko go rozbawić patrzy takim oceniającym wzrokiem jakby mówił ,,to ma być śmieszne ?”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 22:44   #487
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
dziewczyny stosujecie emolienty? jeśli tak to jakie? Mój mały ma bardzo suchą skórę na policzkach koło uszu, aż się takie czerwone plamy porobiły i lekarka poleciła coś włączyć. A może macie jakieś domowe sposoby na nawilżenie skóry? Jakaś oliwka/kapiel w czymś/smarowanie?

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------


A to jakieś specjalne ćwiczenia czy masowanie? Ciekawa jestem jak moja blizna wygląda bo ja z fizo widziałam się tylko dwa razy po porodzie jakoś na początku i powiedziała, że więcej wizyt nie jest potrzebnych tylko żebym sama mobilizowała bliznę..
a grupę na fb znam
Ja uzywam do kąpieli oilan i smaruję kremami dwa razy dziennie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 00:43   #488
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas chyba cały czas przygotowanie do ząbkowania, mała już pięknie spała w nocy a teraz znów po kilka pobudek, ciężko ją uśpić potrm, pcha te łapki do buziulki i płacze Eh oby ten ząbek się pojawił, to może będzie lepiej.



Masza czasem śmieje się w głos, ale nie tak typowo piszcząco dziecięco, tylko tak inaczej i najczęściej jak tż ją całuje po szyi i łaskocze brodą. Chociaż wczoraj ją tak szybko cmokałam w brzuszek to też się śmiała


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2019-05-25 o 00:45
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 11:52   #489
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ufff nadrobilam... Mąż już wrócił. Tzn wrócił niespodziewanie w środę ale jeszcze nornalnie do pracy a dzieci się musiały przyzwyczaić że tatuś jest. Już się normuje powoli. Nawet jutro planuje pierwsze wyjście na jakieś 3 H. Zobaczymy co to będzie. W czwartek wyszłam na jakieś 1,5 H. I to zabrałam starszego żeby miał mąż łatwiej. Grześ przeplakal 40 minut. Chuba mąż za mocno pachnie bo ma mocne perfumy... Mleka nie chciał za to ode mnie później zjadł więc chociaż butelkę ogarnia
Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Tez uwazam, ze nie ma co popadac w paranoje. Ja zapytalam tylko z ciekawosci ile z nas zaczyna juz rozszerzanie. Zalecane jest od 4 miesiaca do konca 6 zaczac wprowadzac pokarmy. To my - mamy wiemy kiedy z naszym dzieckiem nalezy zaczac. Od tego sa wybory. Skoro jedno dziecko wyraza chec jedzenia, nic mu po nim nie jest to dlaczego nie. Jedno jest gotowe drugie nie...

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

U mnie maly zaczal wodzic wzrokiem jak jemy. To niby juz jakis znak. Ale poki jest w pozycji lezacej to nie wiem jak zaczac. Boje sie zadlawienia. Fizjo tez nam ostatnio mowila, zeby tylko w lezaczku nie karmic.
Mi nie o paranoja chodzi. Po prostu się dziwię że aż takie proporcje się tu ułożyły. Bo przecież nie każde dziecko na mm musi mieć dietę rozszerzana wcześniej.

Swoją drogą wkurzajace jest to że zalecenia polskie nie są jednolite z who. Moja pediatra wspominała wcześniej o rozszerzeniu ale powiedziałam że poczekam
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią- czy u Was tez ostatnio karmienie to jedna wielka walka ? Już mnie to zaczyna męczyć, tu niby łapie cycka, tu mnie walnie ręka w głowę, tu kopnie noga ( zawsze trafi w bliznę po CC), po chwili ugryzie cycka i co chwile się odrywa, muszę go na sile przystawiać.. a jak Się oderwie to oczywiście płacz ze się oderwał, ale jak go przystawiam to odpycha się ręka... po prostu cyrk dobrze ze chociaż w nocy spokojnie je i śpi dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak mocno tryska tylko. Ale po chwili jest ok. No i jak jest skok to też. Staram się czasem chociaż karmić w osobnym pokoju i większej ciszy
Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość
A ja się właśnie dowiedziałam że moja znajoma, która urodziła 2 tygodnie przede mną jest właśnie w ciąży i termin ma na GRUDZIEŃ masakra chyba bym się zastrzeliła jakbym się dowiedziała że będę miała dwoje dzieci z jednego roku 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No hardcore. Trzeba się pocieszać że po ciężkim początku może być później całkiem fajnie jak będą praktycznie w tym samym wieku
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Haha niezle razem do klasy będą chodzić Boże mi z jednym czasami ciężko, a co dopiero z dwójka a planowane czy wpadka ? Ja choćbym chciała to jeszcze nawet okresu nie dostałam na szczęście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------





Idziemy dziś na jakieś zajęcia sensoryczne z psychologiem bystry bobas, może nauczę się jakichś nowych zabaw, bo już czasami nie wiem jak się z tym dzieckiem bawić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Historia zna i takie przypadki więc lepiej uważać 🤣🤣 może być owulacja bez okresu na początku. Mam nadzieję że prędko nie dostanę okresu. Ze starszym już miałam.
Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
ja dokładnie tak samo przed szóstym miesiącem życia raczej nie zamierzam nic podawać, mały bardzo ładnie przybiera aż nawet za dużo

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------


Co to jest rws?
Rolnictwo wspomagane społecznie
Generalnie jest gospodarstwo które podpisuje umowę z grupą ludzi. Płacimy z góry za cały sezon dzięki temu maja kasę na inwestycje. Nie mają certyfikatów ale to uprawy eko. I raz w tygodniu jedziemy po odbiór paczki sezonowych warzyw. Od maja do listopada
Cytat:
Napisane przez oliwia34lll Pokaż wiadomość
Justysia jak na oko jej nic nie boli to nie musisz nic podawac. Jak cierpi to ja bym podała. Na samą goraczke powyzej 38. My ostatniego jrztusca zle przeslismy . Zglosilam i dostaliśmy teraz krztusca bezkomorkowego na nfz.
Ja karmie piersią a pediatra już mam zalecila wprowadzać warzywa.
Właśnie poza sama temperatura ważne jest to jak się dziecko zachowuje. Czasem przy niższej dawałam a przy wyższej nie
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzis u lekarza z malym z tymi jego krostkami, dostalismy masc. Ciekawe czy pomoże.

Moje dziecko jak jest zmeczone, spiace i chce go wlozyc do wozka drze sie jak poparzony i musze go niesc. Nosić takiego klocka to jest jakas masakra. Oby to przeszlo. Jak jest wyspany to ok, lezy i oglada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Grześ w wózku nie chce spać. Jak ma dobry humor to trochę polezy... Ale często kończy się tak że biorę go w chuste. Nie mogę się doczekać aż się do spacerówki przesiadziemy. Ale to nie prędko niestety
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Jakie ma krostki? Wiadomo co to i od czego? U mojej póki smarowałam to byli ok a jak przestałam to znowu krótki na buźce, głównie na brodce.
Na buzi to może być od sliny. Przynajmniej u nas tak było i nic nie pomagało. Rano po nocy było lepiej a w ciągu dnia się pogarszalo.
Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Mój maly kilka ostatnich nocy tak się rzuca po łóżeczku i wali rączkami w materac że mnie to budzi ale jak wstaję do niego to widzę że on to robi przez sen

A mobilizujesz sama też blizne? Też mam nadzieję na kolejny poród sn.. Tylko coś słyszałam że to trzeba mieć odpowiednią grubość blizny żeby lekarz pozwolił po CC rodzić naturalnie...
Chyba Paula miała taki poród po CC?
Tak ja miałam SN po cc. Wg tych nowych zaleceń się nie bada już blizny. Ja pytałam ginekologa i powiedział że grubość nic nie mówi bo może być gruba a mało elastyczna i cienka a elastyczna. Ta druga lepsza. Oj szpital przyjazny tzw vbac jest bardzo ważny.
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Jak teraz wychodze na ten kurs to jest ok 4h dziennie to sciagam. Ale jak w czerwcu idziemy na 3 wesela to dam mm, nie bede siedzieć tydzien i sciagac. Bez jaj

Mamy kp czy wasze dzieci w nocy jedza jeszcze czy juz nic?

Moje dziecko juz z 2 tygodnie zasypia samo w lozeczku, to jest dopiero boskie. A bym o tym nie wiedziala, gdyby nie moja mama - raz go położyła i zasnal wiec tez sprobowalam i dziala sama z siebie nigdy go nie kladlam bo nie wierzyłam, ze tak bedzie spal.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj je i to czasem mam wrażenie że nadrabia jak słabiej zje w dzień. I zazdroszczę usypiania... Moj raz na dwa tygodnie zaśnie sam i to w ciągu dnia
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Klaudiad u mnie dokładnie tak samo zasypiam. Smok w dziub i odlot. Zawsze mówiłam ze nie dam smoka ale kurde on pomaga.

Wasze dzieci tez śpią czasem z nie do końca zamkniętymi oczami? Moja czasem ma takie przymrużone oczy i wyglada to dość dziwnie
Oj tak. Trochę creepy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 12:23   #490
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula a czemu miałaś pierwsza CC? I jak ogólnie wypada u Ciebie porównanie SN do CC ? Ja doszłam do partych i potem mnie pocięli. Laktacja szybciej u Ciebie ruszyła po SN?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 14:15   #491
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Paula a czemu miałaś pierwsza CC? I jak ogólnie wypada u Ciebie porównanie SN do CC ? Ja doszłam do partych i potem mnie pocięli. Laktacja szybciej u Ciebie ruszyła po SN?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam poród wywoływany po terminie 11 dni. Cały dzień rodziłam ale doszłam do 4 cm tylko. Szyjka nie chciała ruszyć dalej, ja byłam już wykończona bo tylko gaz miałam a było mi tak niedobrze że nic nie mogłam zjeść i stwierdziłam (z perspektywy może źle) że już na znieczulenie za późno a stan zapalny się robił w macicy i taka decyzja.

A przy drugim porodzie też wywoływany a po znieczuleniu szyjka puściła.

Raz ze podobało mi się to uczucie jak już dziecko wychodzi i masz na to wpływ. Dwa że dostajesz dziecko od razu. Po cc w sumie po ok pół godziny byłam już na pooperacyjnej więc szybko ale to było bardzo długie pół godziny. A przedr wszystkim komfort dochodzenia do siebie w szybkim tempie był dużo lepszy. Zwłaszcza mając już jedno dziecko.

Z laktacja problemów w ogóle nie było poza wedzidelkiem itp. Może też dzięki temu że jednak rodziłam długo i oksutocyne podawali.

W ogóle to jak była teściowa i źle go nosiła to mały zaczął się jeszcze mocniej odpychac. Poczytałam trochę bloga mama fizjoterapeutka i wdrożyłam zmiany. I jestem w szoku jak szybko jest poprawa bo już w kilka dni było znacznie lepiej. Jeszcze się odpycha czasem ale dużo mniej.


Zaczyna ćwiczyć obroty i załapał z dnia na dzień łapanie zabawek porządnie i grzebek mombela jest hitem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-26, 09:04   #492
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Najlepszego dziewczyny z okazji Dnia Matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 09:36   #493
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja jakoś nie ogarnelam ze ten dzień i mnie w końcu dotyczy
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 10:50   #494
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

No tak, pierwszy raz dotyczy nas to święto (No moze nie wszystkie).

Dziewczyny jakie zabawy najbardziej lubią Wasze dzieci? Bo moja na wszystko bez szaleństwa reaguje, tzn cos lubi, pośmieje sie ale nie ma tak, ze wraca do tego chętnie. Tak tez jest z zabawkami. Grzybek poprostu działa ale nie ma tak, ze go kocha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 10:57   #495
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas mała wbrew pozorom woli jak my się z nią wygłupiamy, gadamy do niej, śpiewamy, śmiejemy się niż jakiekolwiek zabawki

Ale jak już ma się czymś zająć to lubi nadal kostkę sensoryczną (my mamy kolorową, szeleszczącą z kawałkami wstążek) i taką szeleszczącą przytulankę z jednej strony czarno-białą z głową myszki i dzwoneczkiem Czyli ogólnie wszystko co szeleści i da się wytarmosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 12:04   #496
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
U nas mała wbrew pozorom woli jak my się z nią wygłupiamy, gadamy do niej, śpiewamy, śmiejemy się niż jakiekolwiek zabawki

Ale jak już ma się czymś zająć to lubi nadal kostkę sensoryczną (my mamy kolorową, szeleszczącą z kawałkami wstążek) i taką szeleszczącą przytulankę z jednej strony czarno-białą z głową myszki i dzwoneczkiem Czyli ogólnie wszystko co szeleści i da się wytarmosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Moja chwile sie nimi pobawi tymi szeleścikami i ryk bo na ręce albo specjalnie dla niej przedstawienia trzeba robic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 12:32   #497
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moja zabawki trochę potrzyma, trochę polize i odrzuca. Chyba najbardziej ja interesuje mata i jak w leżaczku leży. Wszystko jest na chwile ale chyba tez nie ma jakiegoś wielkiego entuzjazmu. Najbardziej się śmieje jak ja albo tata ja zabawia.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 15:25   #498
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
Najlepszego dziewczyny z okazji Dnia Matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 16:03   #499
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dziewczyny może wiecie kiedy powinno się wyciągnąć z fotelika tę wkładkę dla noworodka. Czytałam ze podobno najlepiej do 5 miesiąca ją mieć ale moja już tak średnio się mieści, a nie chce córce krzywdy zrobić bo bez tej wkładki to pozycja jednak już siedząca jest.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-26, 16:31   #500
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wiecie kiedy powinno się wyciągnąć z fotelika tę wkładkę dla noworodka. Czytałam ze podobno najlepiej do 5 miesiąca ją mieć ale moja już tak średnio się mieści, a nie chce córce krzywdy zrobić bo bez tej wkładki to pozycja jednak już siedząca jest.


Nam fizjo powiedziała ze jak będzie miał 4,5 miesiąca to można już wyciągnąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 16:42   #501
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My wyjelismy jakies 2 tygodnie temu, bo Nikodem dziwnie juz w niej siedzial, po prostu sie nie miescil.



U nas maly najlepiej lubi pogaduchy 😁 Nawet jak lezy na macie a ja cos robie w kuchni to obowiazkowo rozmowa 😁
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 16:47   #502
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dziewczyny a co robicie zeby uczyc dziecko pchac? Bo jak lezy na macie to ciagnie a co robic w druga stronę? Czy nic sie nie robi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 18:35   #503
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Mamusie styczniowe cz. 4

U nas dalej szelescik wchodzi w grę, kostki sensoryczne i pałąk z zabawkami, ale najbardziej lubi jak z nim gadamy, szczególnie jak lezy na plecach i się do niego zbliżamy twarzą, to wtedy dotyka rączkami naszej twarzy i jest zafascynowany, gorzej jak się wczepi łapkami we włosy i oczywiście uwielbia noszenie, szczególnie wieczorami jak już jest marudny, to dwie godziny przed spaniem tylko noszenie, mata parzy i ogólnie jak tylko zaczynamy go odkładać to ryk, a weźmiemy na ręce to uśmiech od ucha do ucha. Ale kręgosłup już mi wysiada od noszenia tych kg, będę się umawiać na masaż do fizjo, bo nie daje już rady

COMA pisałaś kiedyś o jakiejś babeczce z łowieckiej od bioderek, podasz mi jej nazwisko? Tak rzuca tymi nogami, ze codziennie pare razy strzelają mu bioderka, martwi mnie to byliśmy dwa razy na kontroli bioderek i niby wszystko ok, ale całe badanie trwało może 3 min, wolałabym żeby ktoś inny jeszcze je dokładniej sprawdził


A i wczoraj prawie spadł mi z łóżka. Zasnął przy karmieniu i poszłam do drugiego pokoju, ale zostawiłam otwarte drzwi i miałam włączona kamerkę. Idę za 5 min do łazienki, mówię a zajrzę do niego po drodze, patrzę a on się gibie na krawędzi nie wiem kiedy sie obudził i kiedy sie przemieścił, całe szczęście ze nie spadł

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalka

Edytowane przez endzi122
Czas edycji: 2019-05-26 o 18:40
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 19:50   #504
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas kilka miśków lubi takich z pozytywką, kostkę z roska, pozytywkę, dostała grającego i mówiącego słonika z migającymi policzkami i też go lubi bardzo. Jeszcze migająca chmurką jest fajna. I takie zabawki np krówka czy myszka z szeleszczącymi uszami, piszczacymi i grzechoczacymi nogami. Gryzakow nie lubi raczej.
Ale to nie tak że jakoś wybitnie się na to cieszy. No może na słonika się uśmiecha aż oczy błyszczą

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 19:53   #505
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moja chwile sie nimi pobawi tymi szeleścikami i ryk bo na ręce albo specjalnie dla niej przedstawienia trzeba robic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ja się staram mało nosić bo po prostu wysiada mi kręgosłup a to dopiero 7 kg... Ale na szczęście nasza poleży trochę sama, jedynie jak jest już zmęczona i śpiąca to wtedy trzeba nosić bo płacz Ale nawet jak sama leży to co jakiś czas krzykiem domaga się uwagi i odezwania się do niej


Ogarnęła w końcu w ogóle obroty na bok, w sumie na razie na jeden i tak jej się spodobało że co chwilę robi czmych, nawet na przewijaku Najlepiej ona leży a ja stoję nad nią prosto i gadam do niej a ona nóżki do góry, łapie się za kolanka i z uśmiechem nr. 5 leci na bok
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wiecie kiedy powinno się wyciągnąć z fotelika tę wkładkę dla noworodka. Czytałam ze podobno najlepiej do 5 miesiąca ją mieć ale moja już tak średnio się mieści, a nie chce córce krzywdy zrobić bo bez tej wkładki to pozycja jednak już siedząca jest.
Mi to w ogóle wyleciało z głowy, ale u nas chyba jeszcze za wcześnie, wydaje mi się że mała ma wystarczająco dużo miejsca narazie.
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co robicie zeby uczyc dziecko pchac? Bo jak lezy na macie to ciagnie a co robic w druga stronę? Czy nic sie nie robi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sensie jak pchać, co pchać bo nie kumam ?

Ja ogólnie wcześniej się martwiłam że za mało stymuluję małą i z nią ćwiczę czy się bawię, a teraz doszłam do wniosku że dziecko samo się nauczy pewnych rzeczy w swoim czasie, nie ma co wariować Wolę wygłupy z małą, całowanie jej, gadanie do niej aniżeli jakieś próby nauczenia jej czegoś Ale to oczywiście tylko moje zdanie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2019-05-26 o 19:58
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 20:11   #506
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
No ja się staram mało nosić bo po prostu wysiada mi kręgosłup a to dopiero 7 kg... Ale na szczęście nasza poleży trochę sama, jedynie jak jest już zmęczona i śpiąca to wtedy trzeba nosić bo płacz Ale nawet jak sama leży to co jakiś czas krzykiem domaga się uwagi i odezwania się do niej


Ogarnęła w końcu w ogóle obroty na bok, w sumie na razie na jeden i tak jej się spodobało że co chwilę robi czmych, nawet na przewijaku Najlepiej ona leży a ja stoję nad nią prosto i gadam do niej a ona nóżki do góry, łapie się za kolanka i z uśmiechem nr. 5 leci na bok Mi to w ogóle wyleciało z głowy, ale u nas chyba jeszcze za wcześnie, wydaje mi się że mała ma wystarczająco dużo miejsca narazie.W sensie jak pchać, co pchać bo nie kumam ?

Ja ogólnie wcześniej się martwiłam że za mało stymuluję małą i z nią ćwiczę czy się bawię, a teraz doszłam do wniosku że dziecko samo się nauczy pewnych rzeczy w swoim czasie, nie ma co wariować Wolę wygłupy z małą, całowanie jej, gadanie do niej aniżeli jakieś próby nauczenia jej czegoś Ale to oczywiście tylko moje zdanie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ostatnio czytalam, ze dziecko nie powinno tylko lezec na macie i ciagnac zabawki tylko tez pchać i przykladem bylo przykladanie twarzy do dziecka np i wtedy dziecko niby probuje odpychac ale dla mnie to troche bez sens dlatego pytam Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 20:14   #507
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co robicie zeby uczyc dziecko pchac? Bo jak lezy na macie to ciagnie a co robic w druga stronę? Czy nic sie nie robi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może ten artykuł pomoże http://mamafizjoterapeuta.pl/2019/01...-czego-unikac/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 20:20   #508
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
O to to to, dzieki *

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 20:33   #509
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Oj moja to odpycha perfekcyjnie i mistrzowsko wyrywa mi włosy ;D poza tym precyzyjnie potrafi dwójeczkę przez jedna nóżkę przepuścić i zrobić kałuże śliny ;D

Endzi - ta babeczka to gruszkiewicz-fras i przyjmuje na łowieckiej.
My właśnie idziemy do niej jakoś na początku czerwca.

Jutro szczepienie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 20:45   #510
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
O to to to, dzieki *

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie ostatnio to czytałam miałam mały problem w którym artykule to było ale w końcu znalazłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.