Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7 - Strona 180 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-01, 13:55   #5371
Steely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Możliwe ze Yasminelle jest za słabe, przez co nie trzyma ci cyklu, więc może dojść do krwawienia podczas brania pigułek, a nie podczas przerwy -> do ginekologa na zmianę tabletek, na mocniejsze
Ale ciąża odpada, prawda?
Steely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 13:58   #5372
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Steely Pokaż wiadomość
Ale ciąża odpada, prawda?
oczywiście, brałaś dobrze tabletki, to na pewno nie ciąża. Mimo ze tabletki mogą nie dotrzymywać cyklu, to antykoncepcja jest zachowana
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 13:59   #5373
Steely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
oczywiście, brałaś dobrze tabletki, to na pewno nie ciąża. Mimo ze tabletki mogą nie dotrzymywać cyklu, to antykoncepcja jest zachowana
Dziękuję za prędką odpowiedź, kochana c:
Steely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:28   #5374
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witam !
Niewiem czy piszę w dobrym wątku ale mam taki problem i nie wiem co mam zrobić, biorę tabletki już 2 lata , jakies 3 tygodnie temu albo trochę więcej brałam antybiotyk cipronex przez tydzień , oczywiście przez ten tydzień nie współżyłam , po jakimś tygodniu od zaprzestania brania antybiotyku ( w tym tyg. już współżyłam) dostałam miesiączkę była jak zwykle skąpa i krótka jak to przy tabletkach.
No i tu pojawił się mój problem, miesiączka się skończyła powinno być ok, a tutaj piersi urosły o 1 rozmiar , strasznie bolesne, pojawiły się żyłki, ciągnięcie w pępku , prawie codziennie boli mnie brzuch jak na okres a dopiero co minął ! Jestem ciągle wkurzona, rozdrażniona i zmęczona mogłabym bez przerwy spać tzn. zawsze byłam śpiochem ale kiedy spałam po południu nie mogłam spać w nocy a teraz nie mam z tym problemu. Apetytu w ogóle nie mam, ale nie mam też mdłości itp.Wiem że to wszystko objawy ciąży, zrobiłam test -wyszedł negatywny. Możliwe że sobie to wszystko wymyśliłam , że sama się nakręcam ale niewiem co zrobić czy przstać brać tabletki (zostało 14 tabletek do konca opakowania) ,czekać na okres czy robić następne testy ? Proszę o pomoc może któraś z was miała podobną sytuację ?
Z góry dziękuję !
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:40   #5375
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Allisca Pokaż wiadomość
Witam !
Niewiem czy piszę w dobrym wątku ale mam taki problem i nie wiem co mam zrobić, biorę tabletki już 2 lata , jakies 3 tygodnie temu albo trochę więcej brałam antybiotyk cipronex przez tydzień , oczywiście przez ten tydzień nie współżyłam , po jakimś tygodniu od zaprzestania brania antybiotyku ( w tym tyg. już współżyłam) dostałam miesiączkę była jak zwykle skąpa i krótka jak to przy tabletkach.
No i tu pojawił się mój problem, miesiączka się skończyła powinno być ok, a tutaj piersi urosły o 1 rozmiar , strasznie bolesne, pojawiły się żyłki, ciągnięcie w pępku , prawie codziennie boli mnie brzuch jak na okres a dopiero co minął ! Jestem ciągle wkurzona, rozdrażniona i zmęczona mogłabym bez przerwy spać tzn. zawsze byłam śpiochem ale kiedy spałam po południu nie mogłam spać w nocy a teraz nie mam z tym problemu. Apetytu w ogóle nie mam, ale nie mam też mdłości itp.Wiem że to wszystko objawy ciąży, zrobiłam test -wyszedł negatywny. Możliwe że sobie to wszystko wymyśliłam , że sama się nakręcam ale niewiem co zrobić czy przstać brać tabletki (zostało 14 tabletek do konca opakowania) ,czekać na okres czy robić następne testy ? Proszę o pomoc może któraś z was miała podobną sytuację ?
Z góry dziękuję !
Może to skutek brania tabletek? Nie ma co odstawiać w połowie opakowania.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:45   #5376
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Może to skutek brania tabletek? Nie ma co odstawiać w połowie opakowania.
Po 2 latach to nie bardzo skutek. Po prostu wybierz się do lekarza i broń boże nie odstawiaj opakowania, tylko skończ całe i przestań brać. Jeśli chciałabyś mieć inne to kontynuuj branie aż do czasu zmiany pigułek, jeśli Ci na tym nie zależy to po ostatniej tabletce z blistra zakoncz branie. Tylko w ostatnich 7 dniach brania zabezpieczaj się dodatkowo, bo możesz zajść w ciążę, jesli nie rozpoczniesz kolejnego opakowania.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:05   #5377
OlaBober
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Dziewczyny mam problem, już ze stresu wpadam w paranoje wiec proszę Was o opinie Kochałam sie z chlopakiem w 7 i 8 oraz 27 i 28 dnia cyklu, zabezpieczalismy sie prezerwatywami, cykle mam nieregularne- oscylują wokoło 17-36 dni. Watpliwosci pojawiaja sie, pozniewaz kochalismy sie czesciowo w niepelnym wzwodzie: czy preejakulat mogł wypłynąc z prezerwatywy podczas stosunku? Nie zsunęła się, tylko martwi mnie fakt, czy przy takim lekkim rozluźnieniu członka cos mogło się wydostać? (gumka wydawało mi się ze przylegała) Po stosunku zauwazyłam ze mam mokre okolice intymne i okolice ud, lecz mogłby to być pot chlopaka (dlugo sie kochalismy) no i mój sluz. Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy i biore euthyrox N75 codziennie rano (nieregularnie trochę, czasem zapominam wziąć), okres mam zawsze dość skąpy i krotki, teraz spoznia mi sie 3 dni, kilka dni temu bolaly mnie sutki jak na okres, teraz juz przestaly. Normalnie okres przychodził cześciej za wcześniej, niż się spozniał. W czasie moich cykli nie zauważam typowego sluzu płodnego, tylko taki metny, wodnisty, zostawiający białe slady na bieliźnie. Prosilabym o Wasza opinię na ten temat, czy cos mogło jednak pojsc nie tak ;/
OlaBober jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 16:23   #5378
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez OlaBober Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem, już ze stresu wpadam w paranoje wiec proszę Was o opinie Kochałam sie z chlopakiem w 7 i 8 oraz 27 i 28 dnia cyklu, zabezpieczalismy sie prezerwatywami, cykle mam nieregularne- oscylują wokoło 17-36 dni. Watpliwosci pojawiaja sie, pozniewaz kochalismy sie czesciowo w niepelnym wzwodzie: czy preejakulat mogł wypłynąc z prezerwatywy podczas stosunku? Nie zsunęła się, tylko martwi mnie fakt, czy przy takim lekkim rozluźnieniu członka cos mogło się wydostać? (gumka wydawało mi się ze przylegała) Po stosunku zauwazyłam ze mam mokre okolice intymne i okolice ud, lecz mogłby to być pot chlopaka (dlugo sie kochalismy) no i mój sluz. Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy i biore euthyrox N75 codziennie rano (nieregularnie trochę, czasem zapominam wziąć), okres mam zawsze dość skąpy i krotki, teraz spoznia mi sie 3 dni, kilka dni temu bolaly mnie sutki jak na okres, teraz juz przestaly. Normalnie okres przychodził cześciej za wcześniej, niż się spozniał. W czasie moich cykli nie zauważam typowego sluzu płodnego, tylko taki metny, wodnisty, zostawiający białe slady na bieliźnie. Prosilabym o Wasza opinię na ten temat, czy cos mogło jednak pojsc nie tak ;/
Ile Ty masz lat?! nie, nie jesteś w ciąży i nie ma raczej takiej możliwości. A okres pewnie spóźnia Ci się, bo panikujesz, bez podstawy dodatkowo..
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:53   #5379
OlaBober
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Lat mam wystarczająco duzo Moze Ci sie wydawac ze niepotrzebnie panikuje ale juz tak mam, od zawsze za kazdym razem. Dziekuje za odpowiedz, chociaz nadal mam w głowie ze 'cos przez przypadek i nieuwage' ;/ moze robie z igly widly.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

@Frutti: moze tez dlatego tak panikuje, zbyt duzo sie naczytałam:
http://ponton.org.pl/pl/forum/temat/prezerwatywy-2
oraz
http://ponton.org.pl/pl/forum/temat/...z-prezerwatywy
niepelny wzwod= nie przylegała do konca? wiem, że męczę, ale nadal nie mam sie czym martwic?... ;/

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------


--
OlaBober jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:54   #5380
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez OlaBober Pokaż wiadomość
Lat mam wystarczająco duzo Moze Ci sie wydawac ze niepotrzebnie panikuje ale juz tak mam, od zawsze za kazdym razem. Dziekuje za odpowiedz, chociaz nadal mam w głowie ze 'cos przez przypadek i nieuwage' ;/ moze robie z igly widly.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

@Frutti: moze tez dlatego tak panikuje, zbyt duzo sie naczytałam:
http://ponton.org.pl/pl/forum/temat/prezerwatywy-2
oraz
http://ponton.org.pl/pl/forum/temat/...z-prezerwatywy
niepelny wzwod= nie przylegała do konca? wiem, że męczę, ale nadal nie mam sie czym martwic?... ;/
Nic takiego tam nie pisze... Skoro masz wystarczająco dużo lat to takie rzeczy powinnaś wiedzieć. Jak cały czas się obawiasz to idź do ginekologa bo jakąś konkretną antykoncepcję.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:32   #5381
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

mam dość nieregularne cykle, ale najczęsciej w granicach 29-34 dni. Ostatnio jednak miał dni tylko 18 - pierwszy dzień miesiączki 1 stycznia, nastepny pierwszy dzień 19 stycznia. I niestety 27 stycznia zdarzyła mi sie mała wpadka, wg moich normalnych cykli powinny to być dni niepłodne, ale wg tego ostatniego skroconego - plodne. Pobiegłam do lekarze po pigulke 'po', ale z ciekawości chciałam was spytać, czy uwazacie, ze to byly dni plodne? bo wg mnie - tak
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 18:39   #5382
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
mam dość nieregularne cykle, ale najczęsciej w granicach 29-34 dni. Ostatnio jednak miał dni tylko 18 - pierwszy dzień miesiączki 1 stycznia, nastepny pierwszy dzień 19 stycznia. I niestety 27 stycznia zdarzyła mi sie mała wpadka, wg moich normalnych cykli powinny to być dni niepłodne, ale wg tego ostatniego skroconego - plodne. Pobiegłam do lekarze po pigulke 'po', ale z ciekawości chciałam was spytać, czy uwazacie, ze to byly dni plodne? bo wg mnie - tak
Nie ma czegoś takiego jak dni płodne i niepłodne, można tłumaczyć milion razy, a wciąż to widzę W każdym dniu cyklu można zajść w ciąże. W KAZDYM. Dlatego warto się jednak zabezpieczać i uważać, żeby nie trzeba było później się truć pigułkami po, które są bardzo niezdrowe Moim zdaniem tak czy siak dobrze zrobiłaś. Twój ginekolog wie o takich wahaniach cyklu i nic z tym nie zrobił? To nie jest zbyt normalne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:44   #5383
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak dni płodne i niepłodne, można tłumaczyć milion razy, a wciąż to widzę W każdym dniu cyklu można zajść w ciąże. W KAZDYM. Dlatego warto się jednak zabezpieczać i uważać, żeby nie trzeba było później się truć pigułkami po, które są bardzo niezdrowe Moim zdaniem tak czy siak dobrze zrobiłaś. Twój ginekolog wie o takich wahaniach cyklu i nic z tym nie zrobił? To nie jest zbyt normalne.
Wybacz, to taki skrót myślowy dla dni w ktorych mozna zajsc w ciaze z prawdopodobienstwem mniejszym i wiekszym

Tak, wie, chodzi Ci o te wahania kilkudniowe? bo ten ostatni krótszy cykl to zdarzył sie po raz pierwszy, co nie zmienia faktu, ze podczas wizyty lekarz powiedział mi, że to stres i że sie wszystko ureguluje ...
w sumie to miesiączkuję 11 lat i nigdy nie mialam regularnych miesiączek chyba ze podczas brania pigułek .
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:47   #5384
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Wybacz, to taki skrót myślowy dla dni w ktorych mozna zajsc w ciaze z prawdopodobienstwem mniejszym i wiekszym

Tak, wie, chodzi Ci o te wahania kilkudniowe? bo ten ostatni krótszy cykl to zdarzył sie po raz pierwszy, co nie zmienia faktu, ze podczas wizyty lekarz powiedział mi, że to stres i że sie wszystko ureguluje ...
w sumie to miesiączkuję 11 lat i nigdy nie mialam regularnych miesiączek chyba ze podczas brania pigułek .
Rozumiem moim zdaniem możliwe, że mogłaś zajść wtedy w ciąże, dlatego jeśli na prawdę dziecka obecnie nie pożądasz to dobra decyzja :yes:
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:36   #5385
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Po 2 latach to nie bardzo skutek.
Dlaczego nie? Czasami skutki uboczne tabletek pojawiają się dopiero po kilku latach ich brania.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak dni płodne i niepłodne
Ależ są

Cytat:
W każdym dniu cyklu można zajść w ciąże. W KAZDYM.
Tak? W fazie lutealnej też? Jak już nie ma komórki jajowej?

Oczywiście, że istnieją dni płodne i niepłodne. W fazie lutealnej fizycznie nie da się zajść w ciążę.
Kwestia tego, że początku fazy lutealnej się nie oblicza ani nie zgaduje, tylko się go obserwuje. Najlepiej na podstawie PTC (podstawowej temperatury ciała) i na podstawie typu śluzu. Tyle, że to trzeba zrobić wcześniej, a nie najpierw uprawiać seks, a potem się zastanawiać czy to dzień płodny czy niepłodny — wtedy jest już o dobrych kilka dni za późno na samoobserwacje.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:19   #5386
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dlaczego nie? Czasami skutki uboczne tabletek pojawiają się dopiero po kilku latach ich brania.



Ależ są



Tak? W fazie lutealnej też? Jak już nie ma komórki jajowej?

Oczywiście, że istnieją dni płodne i niepłodne. W fazie lutealnej fizycznie nie da się zajść w ciążę.
Kwestia tego, że początku fazy lutealnej się nie oblicza ani nie zgaduje, tylko się go obserwuje. Najlepiej na podstawie PTC (podstawowej temperatury ciała) i na podstawie typu śluzu. Tyle, że to trzeba zrobić wcześniej, a nie najpierw uprawiać seks, a potem się zastanawiać czy to dzień płodny czy niepłodny — wtedy jest już o dobrych kilka dni za późno na samoobserwacje.
Chodzi o to, że dziewczyna nie wspomniała nic o NPR, więc łatwo wywnioskowac, że chodzi jej o kalendarzykowe dni płodne/niepłodne. Wtedy ciężko trafić, a nóż owulacje będzie kilka dni później/wcześniej... Można się przejechać.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:49   #5387
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że dziewczyna nie wspomniała nic o NPR, więc łatwo wywnioskowac, że chodzi jej o kalendarzykowe dni płodne/niepłodne. Wtedy ciężko trafić, a nóż owulacje będzie kilka dni później/wcześniej... Można się przejechać.
Z tym się zgadzam. Co prawda dziewczyna nadal ma dni niepłodne, ale nie wie które to są. Bo i skąd to wiedzieć jak się nie prowadzi samoobserwacji.
A na kalendarzyku się można pięknie przejechać. Widzę to jak porównuję własne samoobserwacje z tym, co pokazuje kalendarzyk. Różnice dotyczą czasem nawet kilku dni płodnych I to jak analizuję cykle, które już były, czyli jak znam ich długość.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 22:03   #5388
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Po 2 latach to nie bardzo skutek. Po prostu wybierz się do lekarza i broń boże nie odstawiaj opakowania, tylko skończ całe i przestań brać. Jeśli chciałabyś mieć inne to kontynuuj branie aż do czasu zmiany pigułek, jeśli Ci na tym nie zależy to po ostatniej tabletce z blistra zakoncz branie. Tylko w ostatnich 7 dniach brania zabezpieczaj się dodatkowo, bo możesz zajść w ciążę, jesli nie rozpoczniesz kolejnego opakowania.
Pytam czy odstawić bo jeżeli to ciąża to tabletki mogłyby zaszkodzić dziecku, prawda? Czy prawdopodobieństwo ciąży jest możliwe? Czyli mam iść do lekarza sprawdzić ? ok dziękuję za odpowiedź
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 22:11   #5389
Jacobbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witam. Zwracam się do was z nst. sprawą. Moja dziewczyna od około 2 lat prawie używa NuvaRing ( taki krążek dopochwowy). Zawsze działał, nigdy nie nie zawiódł. Opiszę co mnie martwi. Otóż od pewnego czasu ( 3, 4 dni) moja dziewczyna jest ciągle zmęczona i nie wyspana,. Mówi, że budzi się wręcz zmęczona. Do tego ma różne wahania apetytu tzn jeden dzień ( akurat wtedy sie pokłóciliśmy) zjadła tylko 2 bułki, a drugiego dnia już je normalnie. Zastanawiam się czy nie może to być jeden z najwcześniejszych objawów ciąży. Pierwszy dzień ostatniego krwawienia to 16.01 (poniedziałek), a 20.01 włożyła krążek(więc dziś 17 dc). Kochaliśmy się dopiero 21 bodajże. Średnio kochamy się raz dziennie w większości z finałem w środku. Martwi mnie ta jej senność. Co innego, że od tygodnia zgrzyta zębami, co ją czasem przebudza w nocy, i przez co rano wstaje wcześnie, a od 3, 4 dni ma taką specjalną nakładkę na zęby na dolną szczękę, żeby nie zgrzytać. Mówi że jej przeszkadza, przez co sie budzi w nocy, zdejmuje ja i zasypia dalej ale i tak spi niespokojnie i nie moze sie wyspac itd.. . Moze schodzi z niej stres z calego semestru bo juz koncowka i wie ze nie bedziw ferii(to osobny temat), albo stresuje sie przeprowadzka do nowego miasta za tydzien i ze nie ma tam jeszcze nic pewnwgo ..Wiem ze moze się to wydawać schizą i w ogóle, ale od momentu kiedy tak niedosypia czytałem różne artykuły w internecie i to niby jest pierwszy objaw...poza tym innychc nie zauważyłem... Co o tym sądzicie??? Napiszcie prosze.
Jacobbb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 22:36   #5390
As_kaa
Raczkowanie
 
Avatar As_kaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z łóżka.
Wiadomości: 428
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Steely Pokaż wiadomość
Może jestem odrobinę paranoiczna, ale wolę się upewnić. Od 4 miesięcy przyjmuję pigułki Yasminelle, wzorowo- nie pomijam, nie biorę żadnych środków mogących zmniejszyć skuteczność. W niedzielę wzięłam ostatnią pigułkę z blistra, jest środa i jeszcze nie pojawił się okres (popzedni razem wystąpił też około 2-3 dni od zakończenia blistra). O dziwo, w 3 tygodniu blistra pojawiło się krawienie wyglądające pod względem obfitości etc. dokładnie jak okres, łącznie z takim jak zwykle, lekkim bólem brzucha, trwające jak okres (mniej więcej, parę dni, nie pamiętam dokładnie). Czy to możliwe, aby miesiączka wystąpiła podczas przyjmowania pigułek- przed zakończeniem blistra? Co się dzieje?
jeśli jest tak, jak napisalas, to moim zdaniem ryzyka ciąży nie ma. )
As_kaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 22:40   #5391
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Allisca Pokaż wiadomość
Pytam czy odstawić bo jeżeli to ciąża to tabletki mogłyby zaszkodzić dziecku, prawda? Czy prawdopodobieństwo ciąży jest możliwe? Czyli mam iść do lekarza sprawdzić ? ok dziękuję za odpowiedź
Test i jak najszybciej do ginekologa, wszystko się wyjaśni
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 08:18   #5392
nulqaa
Raczkowanie
 
Avatar nulqaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 207
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Hej dziewczyny, teraz to ja panikuje..radzic komus dobrze, a sama sobie poradzic nie umiem. Moja sytuacja wygląda tak : od pół roku biore tabletki, najpierw kontracept,ale nie trzymal cyklu a teraz biore naraye. Wszystko zawsze bylo w porządku, tabletka o tej samej godzinie, raz mi się przytrafiło,że wziełam 2 godziny pozniej. No ale od tygodnia cierpie na zapalenie pęcherza, potem doszła grypa jelitowa, no i za duzo o tym myslalam i poschizowałam się,że może to ciąża, dziś jak mi zapalenie wróciło, to od razu z nerwów wymiotywałam..co wy o tym myslicie, czy szanse na ciąże są czy raczej małe szanse?
__________________
_________________________ ___
07.07.07 <3 KOCHAM PANA PANIE PAWLE
06.09.2014 nasz ślub
http://www.photoblog.pl/nuulqaa
nulqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 09:27   #5393
cerolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witam,
Moi drodzy, mam problem i nie umiem znaleźć nigdzie odpowiedzi, dlatego zapytam tutaj i od razu przepraszam jeśli takie pytanie już padło.
Proszę tylko bez osądzania, że jestem nieodpowiedzialna itd ;-)


Sprawa wygląda tak: biorę pigułki od dłuższego czasu, zdarzyło mi się kilka razy zapomnieć o tabletce ale nie w 3 tygodniu więc..
Zapomniałam o tabletce z trzeciego tygodnia, wzięłam ją następnego dnia (po upłynięciu 24h) wraz z kolejną ale międzyczasie uprawiałam seks z partnerem.
Teraz moje pytanie brzmi - jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę i czy w ogóle takie jest?


Jeśli ktoś miał taką sytuację bądź się orientuje jak to wszystko "działa" to bardzo proszę o podpowiedź bo żyję w stresie


Pozdrawiam
cerolajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 10:10   #5394
lady_malgo
Rozeznanie
 
Avatar lady_malgo
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 781
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witajcie. Ja mam taki trochę skomplikowany problem. Biorę lek na endometrioze Visanne, przy którym jest napisane, że nie działa on jak antyk i można zajść przy nim w ciążę, ale szanse są zmniejszone. Nie zabezpieczamy się z mężem. Ostatnią miesiączkę miałam 11 grudnia (dziś mija 55 dzień bez @) Ale tam też napisane w ulotce jest, żę może nie być @. Od ok tygodnia mam niesamowite mdłości, ból podbrzusza, jestem stale senna- kładę się spać już ok 9- i śpię po 12 h. Do tego jadłowstręt... Robiłam jakoś 38 dnia "cyklu" test i wyszedł negatywny. Za to kiedyś gdy miałam torbiel to testy wychodziły (wszystkie jak leci) pozytywne. Zastanawiam się więc czy jest możliwość, że test wyjdzie negatywnie nawet jak jestem w ciąży? I czy jak zrobię test z krwi to on może byc zafałszowany?

Z góry dzięki
lady_malgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 13:48   #5395
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez nulqaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, teraz to ja panikuje..radzic komus dobrze, a sama sobie poradzic nie umiem. Moja sytuacja wygląda tak : od pół roku biore tabletki, najpierw kontracept,ale nie trzymal cyklu a teraz biore naraye. Wszystko zawsze bylo w porządku, tabletka o tej samej godzinie, raz mi się przytrafiło,że wziełam 2 godziny pozniej. No ale od tygodnia cierpie na zapalenie pęcherza, potem doszła grypa jelitowa, no i za duzo o tym myslalam i poschizowałam się,że może to ciąża, dziś jak mi zapalenie wróciło, to od razu z nerwów wymiotywałam..co wy o tym myslicie, czy szanse na ciąże są czy raczej małe szanse?
Dlaczego mylisz grypę jelitową z ciążą?

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cerolajna Pokaż wiadomość
Witam,
Moi drodzy, mam problem i nie umiem znaleźć nigdzie odpowiedzi, dlatego zapytam tutaj i od razu przepraszam jeśli takie pytanie już padło.
Proszę tylko bez osądzania, że jestem nieodpowiedzialna itd ;-)


Sprawa wygląda tak: biorę pigułki od dłuższego czasu, zdarzyło mi się kilka razy zapomnieć o tabletce ale nie w 3 tygodniu więc..
Zapomniałam o tabletce z trzeciego tygodnia, wzięłam ją następnego dnia (po upłynięciu 24h) wraz z kolejną ale międzyczasie uprawiałam seks z partnerem.
Teraz moje pytanie brzmi - jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdę w ciążę i czy w ogóle takie jest?


Jeśli ktoś miał taką sytuację bądź się orientuje jak to wszystko "działa" to bardzo proszę o podpowiedź bo żyję w stresie


Pozdrawiam
3 tydzień, prawdopodobieństwo małe, ale to zależy jak postąpiłaś dalej. Wtedy należy albo zrobić 7 dniową przerwę od razu (nie brać kolejnych pigułek, a ty wzięłaś, więc juz odpada) albo połączyć opakowania bez przerwy. Test 14 od stosunku dla pewności.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 13:56   #5396
cerolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

No i właśnie tutaj jest pies pogrzebany ponieważ nie połączę opakowań - kolejna wizyta dopiero za miesiąc a tutaj takie sytuacje wyskakują.
No nie pozostaje mi nic innego jak modlić się o okres

Dziękuję za odpowiedź
cerolajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 14:07   #5397
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez cerolajna Pokaż wiadomość
No i właśnie tutaj jest pies pogrzebany ponieważ nie połączę opakowań - kolejna wizyta dopiero za miesiąc a tutaj takie sytuacje wyskakują.
No nie pozostaje mi nic innego jak modlić się o okres

Dziękuję za odpowiedź
co w związku z tym, że kolejną wizytę masz za miesiąc? Tabletki może Ci przepisać lekarz rodzinny.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 14:12   #5398
cerolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

No nie bardzo. A już przynajmniej nie w tej przychodni do której ja chodzę.
No ale nic - jeszcze raz dzięki za odpowiedź ;-)
cerolajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 14:51   #5399
nulqaa
Raczkowanie
 
Avatar nulqaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 207
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

nie wiem...ale odkryłam,że to furaginum tak na mnie działa...poczytałam jego skutki uboczne dokladniej
__________________
_________________________ ___
07.07.07 <3 KOCHAM PANA PANIE PAWLE
06.09.2014 nasz ślub
http://www.photoblog.pl/nuulqaa
nulqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 15:16   #5400
BlackLady24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Czesc dziewczyny http://static.medforum.pl/portals/im...icon_smile.gif
Może zacznę od początku. Okres spóźnia mi się 3 dni. Dzis zauważyłam białą gęstą wydzielinę ,delikatny ból brzucha towarzyszy mi już jakies dwa tygodnie,do tego mam troszkę jakby wzdęty brzuch. Ogólnie czuję się jak w trakcie miesiączki której nie ma. Do tego mam takie dziwne uczucie jakgdyby cos mi spływało a jednak gdy sprawdzam to jest sucho. To troche denerwującę bo co chwile biegam do łazienki z myslą że pojawił sie okres. Nie mam pojęcia czego to mogą byc objawy. Aha no i ostatnio dosc czesto chce mi się pić i biegam siku.
Co o tym sądzicie ?

Dodam jeszcze że jestem mężatką . A z mężem uprawiamy seks bez zabezpieczenia,chociaż przerywany bo mojemu do dzidzi się nie spieszy http://static.medforum.pl/portals/im...icon_frown.gif
BlackLady24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.