Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 187 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 22:02   #5581
phoenix1991
Raczkowanie
 
Avatar phoenix1991
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 77
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny, szalenie potrzebuje pomocy, czytam i czytam o typach kolorystycznych i do niczego nie pasuję! Prosze Was o pomoc.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Moja twarz ma inny kolor niż reszta ciała. Jeśli chodzi o ciało, opala się szybko- najpierw złoto-różowo i brązowieje, jeśli chodzi o twarz- bardzo ciężko ją jakkolwiek opalić, najpierw różowo-czerwonawa potem robi się szarawo-oliwkowa.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy zielono -szare z ciemniejszą obwódką wokół i żółtawą wokół tęczówki. Rzęsy i brwi czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi tylko latem, tylko na nosie kilka, wydaje mi się że w kolorze kawy z mlekiem

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Odcień cery wydaje mi się delikatnie szaro-oliwkowy, choć czasem wpada w róż?! Nie rozumiem tego. Rumienie się na ciemnoróżowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


Naturalne włosy obecnie bardzo ciemno mysie lub już nawet jasny brąz. Kiedyś w dzieciństwie jasno-popielate.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

kontrastuje z cerą, koral ale taki wyblakły

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Sama nie wiem w jakich dobrze wyglądam. Dobrze się czuje w czerni, bieli, bordo, beżach, ciemnej zieleni, granacie, łososiowym.
Źle się czuje w jasnym niebieskim, jasnym zielonym, pomarańczowym i czerwieni.

Ogólnie wydawało mi się że mój typ to LATO jednak oprawa oczu zupełnie do tego nie pasuje i nie jestem tak do końca przekonana czy jestem tak chłodnym typem urody, np wydaje mi się że ładniej wygląda na mnie biżuteria złota niż srebrna co charakteryzuje typy ciepłe..

Edytowane przez phoenix1991
Czas edycji: 2013-01-10 o 22:25 Powód: nie napisałam wszystkiego
phoenix1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 22:30   #5582
kochanek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czesc dziewczyny chciałem zapytac o analize w jakich kolorach ubran bedzie mi najlepiej, dołanczam zdjecie. Głównie chodze w czarnych zaczynam kombinowac z zieleonym i czerwonym ale niewiem czy t dobre pomysły


1. Jak się opalasz -Przez chwile jestem czerwony na drugi dzien juz ładnie brązowy

2. Kolor oczu - szare albo zielone z złotymi pajenczynkami xD

3. Piegi - Brak

4. Cera - niemam zielonego pojecia jak to nazwac, jasna?

5. Naturalny kolor włosów- to co na zdięciu, bardzo ciemny blond
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (53,5 KB, 9 załadowań)
kochanek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 22:36   #5583
kochanek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

zielone lub szare oczy sam nie jestem do konca pewny.. może morskie? ze złota pajenczynka w srodku
opalam sie na czerwono na drugi dzien jestem juz brązowy
cera dosc jasna,włosy ciemny blond.

Jakiego koloru powiniem dobierac ubrania ?

http://img18.imageshack.us/img18/2020/oczyh.jpg


kochanek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 23:11   #5584
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

phoenix1991, najwięcej mi powie, jeśli odpowiesz na te pytania:
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Najwięcej mi powie, jeśli zastanowicie się, w jakich kolorach jest wam najbardziej do twarzy, a w jakich najmniej (np. najbardziej twarzowe ubrania, jakie macie). Chodzi mi o konkretne odcienie - jeśli nie umiecie ich opisać, nie szkodzi, dalej pokażę przykłady.

To może być mniej oczywiste, bo nie chodzi o kolory, które lubimy, poza tym często część (a nawet wszystkie) kolory wcale nie są takie, jak nam się wydaje. Chodzi o kolory, w których dobrze wyglądamy bez makijażu i kiedy te kolory są blisko twarzy (np. bluzka z małym dekoltem).

Najlepiej poprzymierzać w dobrym świetle - przyćmione lub zbyt ciepłe może fałszować efekt.


Kwestie, nad którymi warto się zastanowić, pamiętając że wszystkie kolory mają pasować lub nie bez makijażu i blisko twarzy:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Palety kolorów - mogą wydawać się skrajne, ale dobrze oddają różnice między różnymi grupami kolorów.

__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 12:36   #5585
moniastewka
Raczkowanie
 
Avatar moniastewka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny. Niedawno udało mi się z waszą pomocą określić typ mojej urody teraz natomiast jak pisałam wcześniej raczkuję w makijażu oczu. Wzięłam udział w konkursie rossmanna na forum i bardzo proszę jeśli macie ochotę o ocenę mojego wątku Moniastewka i jej oczy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38584818
Wampierz czy te kolory są ok. Myślę, że do moich oczu całkiem pasują
moniastewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 14:05   #5586
Afrodyta14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże i w końcu dowiem się jakim typem jestem.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Zdecydowanie szybko na kolor złotawo-brązowy, a opalenizna utrzymuje się długi czas.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mocno niebieskie z bardzo ciemną obwódką. Rzęsy gęste, długie do połowy długości bardzo ciemne, a końcówki jasne. Brwi niezbyt gęste, ciemne. Ogólnie oprawa oczu ciemna.



3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Brzoskwiniowa z dodatkiem złota. Nie rumienię się.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

W dzieciństwie platynowy blond z wiekiem miodowy blond, a obecnie bardzo ciemny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Nasycony malinowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w bieli, koralu, turkusie, chabrze, szarym, czarnym, granacie, fiolecie.
Moim zdaniem niezbyt korzystnie wyglądam w burgundach, przygaszonych kolorach.


Z góry dziękuje za odpowiedź.
Afrodyta14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 23:35   #5587
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wygląda świetnie, oczy mocno podkreślone ale nie przesadnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 15:58   #5588
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

wampierz - w tym teście rozpoznawania kolorów wyszło mi 7
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 13:22   #5589
phoenix1991
Raczkowanie
 
Avatar phoenix1991
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 77
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuje Ci bardzo za zainteresowanie Wampierz. Dopiero dziś odpowiadam bo nie miałam czasu wczesniej mierzyć ubrań w dobrym dziennym świetle.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi czysta czerń, szarości, biel troche mniej ale i tak lepiej niż kremowy. Brązowy nie pasuje.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie bardzo pasują mi kolory jaskrawe, a już ekstremalnie jaskrawe wyglądają fatalnie.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

Pasują mi kolory szarawe, zgaszone, zarówno ciemne jak i średnie.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Pasują mi kolory chłodne, z kolorów ciepłych tylko zimne odcienie. Pasuje do mnie srebro.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Zdarza się, że kontrasty wyglądają na mnie dobrze jadnak nie zawsze, wole więc bezpieczniejszy monochromatyzm.

Nie potrafie wybrać jednej palety... Odpowiednie wydają mi się dark winter, true winter i true summer
phoenix1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 15:50   #5590
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez phoenix1991 Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo za zainteresowanie Wampierz. Dopiero dziś odpowiadam bo nie miałam czasu wczesniej mierzyć ubrań w dobrym dziennym świetle.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi czysta czerń, szarości, biel troche mniej ale i tak lepiej niż kremowy. Brązowy nie pasuje.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie bardzo pasują mi kolory jaskrawe, a już ekstremalnie jaskrawe wyglądają fatalnie.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

Pasują mi kolory szarawe, zgaszone, zarówno ciemne jak i średnie.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Pasują mi kolory chłodne, z kolorów ciepłych tylko zimne odcienie. Pasuje do mnie srebro.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Zdarza się, że kontrasty wyglądają na mnie dobrze jadnak nie zawsze, wole więc bezpieczniejszy monochromatyzm.

Nie potrafie wybrać jednej palety... Odpowiednie wydają mi się dark winter, true winter i true summer
Brzmi bardziej jak lato niż zima. True Summer, czyli chłodne lato to dobry punkt wyjścia. Jest też szansa na chłodną zime, ale musiałabyś sprawdzić czy faktycznie biel mniej. Akurat zimy wyglądają bardzo dobrze w bieli. Poza tym nawet chłodne zimy wyglądają dobrze w nasyconych, mocnych kolorach, byle chłodnych - intensywny chłodny róż, chłodna czerwień, fiolet.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 14:31   #5591
YoUrCoCaInE
Raczkowanie
 
Avatar YoUrCoCaInE
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: In YoUr DreAmS
Wiadomości: 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

hej dziewczyny : ) Potrzebuję waszej pomocy,gdyż sama nie potrafię określić swojego typu. Za każdym razem wychodzi mi co innego.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Myślę,że opalam się raczej szybko. Najpierw jestem cała różowa,dopiero z biegiem czasu brązowieję. Bardzo ciężko opala mi się twarz,a gdy to już się stanie to oczywiście mam bardzo różowe policzki i wyglądam jak prosiaczek

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy brązowe - promieniste. gdy się przyjrzę zauważam sęki jak w drzewie. rzęsy ciemne,brwi brązowe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Zauważyłam, że w lato delikatnie ale bardzo delikatnie występują u mnie złotawe piegi.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

cera - blada,wpadająca w niebieski odcień. rumienię się na kolor różowy.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

mój naturalny kolor włosów to brąz. w lecie robiły mi się rudawe pasemka.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

blade,blado-różowe - często obwódka błękitna.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

czuję się dobrze w szmaragdzie,graficie,czer ni,zieleni.

uważam,że żółty,błękitny,pomarańczo wy oraz czerwony wyglądają na mnie okropnie.
__________________
Postanowienia :
- zapuszczanie paznokci.
- zapuszczanie włosów.
- ograniczenie jedzenia,a właściwie schudniecie .

- przyłożyć się do nauki.
- bycie szczerą.
- oszczędzanie pieniędzy.


"BLONDYNA"
YoUrCoCaInE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 00:07   #5592
cllaudek
Raczkowanie
 
Avatar cllaudek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 238
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny!
Też chyba potrzebuje Waszej pomocy

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Bardzo szybko, od razu na złotawo-brązowawy odcień i opalenizna długo się utrzymuje.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Brwi i rzęsy mam czarne, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, kolor oczu chyba raczej ciemny, może lekko zielonkowy, ale ciężko w sumie określić, bo maja plamki.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Odcień oliwkowy, nie rumienię się.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Bardzo ciemny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Czerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Nie wiem, czy podkreślają moją urodę, ale często noszę ubrania czarne, czerwone, różowe, żółte.


Z góry bardzo dziękuje

cllaudek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 16:57   #5593
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To ja się zacytuję jeszcze raz:

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jeśli chcecie poznać swój typ, to zastanówcie się proszę nad kolorami:

Najwięcej mi powie, jeśli zastanowicie się, w jakich kolorach jest wam najbardziej do twarzy, a w jakich najmniej (np. najbardziej twarzowe ubrania, jakie macie). Chodzi mi o konkretne odcienie - jeśli nie umiecie ich opisać, nie szkodzi, dalej pokażę przykłady.

To może być mniej oczywiste, bo nie chodzi o kolory, które lubimy, poza tym często część (a nawet wszystkie) kolory wcale nie są takie, jak nam się wydaje. Chodzi o kolory, w których dobrze wyglądamy bez makijażu i kiedy te kolory są blisko twarzy (np. bluzka z małym dekoltem).

Najlepiej poprzymierzać w dobrym świetle - przyćmione lub zbyt ciepłe może fałszować efekt.


Kwestie, nad którymi warto się zastanowić, pamiętając że wszystkie kolory mają pasować lub nie bez makijażu i blisko twarzy:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Palety kolorów - mogą wydawać się skrajne, ale dobrze oddają różnice między różnymi grupami kolorów.

__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 17:32   #5594
Imbryczatko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Pierwszy post Imbryka~

1. Jak się opalasz - wcale. Po dłuższym pobycie na słońcu twarz spieka się na raczka a potem robi się jaśniejsza niż przedtem...

2. Kolor oczu - Stalowoszaroniebieskie (dziwny kolor, ale inaczej tego nie umiem określić) prawie jednolite.


3. Piegi - brak


4. Cera - mleczno-porcelanowy (rumienię się na chłodny róż)

5. Naturalny kolor włosów - bardzo jasny, miodowy z chłodnym połyskiem
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - łososiowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - pasują mi szarości, błękity i turkusy, czerń, chłodny róż i fiolet. Odpada pomarańcz, żółty, zieleń, ciepłe róże i fiolety. Z palet pasuje mi 1.
Imbryczatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 20:47   #5595
CzachaDymi666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym forum.
Tyle się ostatnio mówi o dopasowaniu kolorów do siebie, że postanowiłam sprawdzić jakim typem jestem. Ale kurka jak robię test to nic nie wychodzi. Do żadnego typu nie pasuję. Po ilości wątków widzę, że nie tylko ja mam problem z tym. Pomogłyście już wielu kobietkom to może i ze mną sobie poradzicie. Mam przynajmniej wielką nadzieję.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, odcień... hmmm... nie chcę wyjść na rasistkę, ale taki brudny, cygański.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy szaro-zielone. Tęczówki żółtawo-oliwkowe z brązowymi (wpadającymi w odcień ciemnej czerwieni jak zaschła krew trochę) plamkami (nie zawsze je widać) i ciemniejszą obwódką koloru ciemnoszarego. Brwi i rzęsy bardzo rzadkie, czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, ale taka jakby szarawa, przybrudzona. Najlepiej widać to na łokciach i kolanach. Rumienie się rzadko, ale jak już to niemal na bordo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Bardzo ciemne. Taki trochę wypłowiały czarny. Jak schodzi mi farba i kolor nie jest taki mocny to nie widać odrostu. Moje siwe włosy są srebrzyste, bardzo ładny odcień.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Kolor taki normalny. Jak kupuję konturówkę w kolorze naturalnym to jej prawie nie widać. Nie za ciemny, ale też nie blady. Raczej chłodny odcień. Może trochę taka przybrudzona i wyblakła cegła. (jak na próbce ponizej)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w odcieniach intensywnych, ale przybrudzonych. Złamanej bieli, szarościach, granatach (ale nie o odcieniu atramentowym), brudnych fioletach, w połączeniu czerni z bielą, czerwony w odcieniu starego wina, chłodnych, ciemnych brązach, brudnych turkusach. Nienawidzę siebie w tak zwanej wielbłądziej żółci, oliwkowym, ciepłych brązach, pomarańczu, atramentowym granacie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ceglasty_137.jpg (353 Bajtów, 95 załadowań)

Edytowane przez CzachaDymi666
Czas edycji: 2013-01-18 o 12:19
CzachaDymi666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 08:08   #5596
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Znasz Swój TYP KOLORYSTYCZNY ?

Jaki typ kolorystyczny ma Mila Kunis? Zastanawia mnie to, bo ja mam m/w jej kolor cery, włosów oraz zielone oczy i nie potrafię określić swojego typu. Znacznie bardzo pasują do mnie opisy deep winter niż jakiejkolwiek jesieni, no ale deep winter to chyba jednak oczy ciemne.

Może mi ktoś pomóc?

- łatwo się opalam, nigdy na czerwono (chyba, że się poparzę )
- oczy zielone (butelkowa zieleń) z ciemną, wyraźną obwódką;
- podkłady w kolorach golden beige/yellow
- naturalny kolor włosów chyba ciemny brąz, miałam rozjaśniane włosy (blond końcówki i góra o ton jaśniejsza taki średni/jasny brąz) a teraz mam ciemny brąz hennowane (odrosty są mało widoczne, więc naturalne są niewiele jaśniejsze). Koleżanki mówią, że w ciemnym mi lepiej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-01-18 o 08:21
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 15:19   #5597
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Imbryczatko Pokaż wiadomość
Pierwszy post Imbryka~

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - pasują mi szarości, błękity i turkusy, czerń, chłodny róż i fiolet. Odpada pomarańcz, żółty, zieleń, ciepłe róże i fiolety. Z palet pasuje mi 1.
Póki co, wychodzi że pora roku chłodna - lato albo zima.

Możesz spróbować odpowiedzieć na pozostałe pytania?

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez CzachaDymi666 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym forum.
Tyle się ostatnio mówi o dopasowaniu kolorów do siebie, że postanowiłam sprawdzić jakim typem jestem. Ale kurka jak robię test to nic nie wychodzi. Do żadnego typu nie pasuję. Po ilości wątków widzę, że nie tylko ja mam problem z tym. Pomogłyście już wielu kobietkom to może i ze mną sobie poradzicie. Mam przynajmniej wielką nadzieję.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, odcień... hmmm... nie chcę wyjść na rasistkę, ale taki brudny, cygański.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy szaro-zielone. Tęczówki żółtawo-oliwkowe z brązowymi (wpadającymi w odcień ciemnej czerwieni jak zaschła krew trochę) plamkami (nie zawsze je widać) i ciemniejszą obwódką koloru ciemnoszarego. Brwi i rzęsy bardzo rzadkie, czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, ale taka jakby szarawa, przybrudzona. Najlepiej widać to na łokciach i kolanach. Rumienie się rzadko, ale jak już to niemal na bordo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Bardzo ciemne. Taki trochę wypłowiały czarny. Jak schodzi mi farba i kolor nie jest taki mocny to nie widać odrostu. Moje siwe włosy są srebrzyste, bardzo ładny odcień.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Kolor taki normalny. Jak kupuję konturówkę w kolorze naturalnym to jej prawie nie widać. Nie za ciemny, ale też nie blady. Raczej chłodny odcień. Może trochę taka przybrudzona i wyblakła cegła. (jak na próbce ponizej)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w odcieniach intensywnych, ale przybrudzonych. Złamanej bieli, szarościach, granatach (ale nie o odcieniu atramentowym), brudnych fioletach, w połączeniu czerni z bielą, czerwony w odcieniu starego wina, chłodnych, ciemnych brązach, brudnych turkusach. Nienawidzę siebie w tak zwanej wielbłądziej żółci, oliwkowym, ciepłych brązach, pomarańczu, atramentowym granacie.
Z opisu brzmi jak ciemna zima, ale żeby powiedzieć więcej, musiałabym zobaczyć twoje odpowiedzi na moje pytania podane kilka postów wyżej. Co myślisz o tych kolorach:
http://media-cache-ec5.pinterest.com...1Er7jLEx_c.jpg
Dobrze byś wyglądała w ubraniach w takich kolorach?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 15:37   #5598
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Znasz Swój TYP KOLORYSTYCZNY ?

Po co to? Tu jest cały wątek zbiorczy! https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808&page=187
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 18:35   #5599
CzachaDymi666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czysta czerń tylko w zestawieniu razem. Wiele osób uważa, że bardzo korzystnie tak wygladam ubrana.
Jeśli biel to najlepiej złamana, przyszarzona. Czarny mnie posmuca i postarza. Lepiej się czuję w ciemnym szarym, graficie, względnie w ciemnym, chłodnym brązie.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Absolutnie nie. Mam wrażenie, że mnie spod nich nie widać.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?
Tak. Wszelkie szarości mi pasują. Mam nawet wrażenie, że każdy inny kolor, który ma ciut szarości w sobie też mi pasuje. Pastele są dla mnie za jasne. Wyglądam na chorą w nich.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Zdecydowanie zimne. W srebrze błyszczącym nie czuję się najlepiej. W stonowanym, matowym trochę lepiej. Pasuje mi brudne złoto zwłąszcza w połączeniu z granatem (poza atramentowym odcieniem) Ale takie normalne odcienie złotego już mi nie.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Pasy są ok. Czarno-białe. Granatowo-białe. Czerwono-białe. Ale już w kolorach niebieski-żółty, czerwony-zielony, fioletowy-pomarańczowy niekoniecznie dobrze sie czuję. Lubię grochy. A wzory raczej średnie, nie za drobne nie za wielkie i raczej geometryczne a nie na przykłąd kwiaty, jakieś chińskie znaczki, czy inne nieregularne kształty. Baaaardzo nie pasują mi wszelkie kwiaty. Czy to jako ozdoby czy wzory na tkaninie. Nie lubię pstrych rzeczy. Nie lubię mieć dużo kolorów na sobie. Najlepiej się czuję w szarym plus kolorowy dodatek.

Co do proponowanej przez Ciebie palety, to poza jasnym niebieskim podobają mi się wszystkie te kolorki, choć te jasne na pewno nie mogą dominować, bo chyba bym się źle czuła.
CzachaDymi666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 18:38   #5600
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Znasz Swój TYP KOLORYSTYCZNY ?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jaki typ kolorystyczny ma Mila Kunis? Zastanawia mnie to, bo ja mam m/w jej kolor cery, włosów oraz zielone oczy i nie potrafię określić swojego typu. Znacznie bardzo pasują do mnie opisy deep winter niż jakiejkolwiek jesieni, no ale deep winter to chyba jednak oczy ciemne.

Może mi ktoś pomóc?

- łatwo się opalam, nigdy na czerwono (chyba, że się poparzę )
- oczy zielone (butelkowa zieleń) z ciemną, wyraźną obwódką;
- podkłady w kolorach golden beige/yellow
- naturalny kolor włosów chyba ciemny brąz, miałam rozjaśniane włosy (blond końcówki i góra o ton jaśniejsza taki średni/jasny brąz) a teraz mam ciemny brąz hennowane (odrosty są mało widoczne, więc naturalne są niewiele jaśniejsze). Koleżanki mówią, że w ciemnym mi lepiej.
Nie, ciemne zimy często mają właśnie zielone oczy. Zielone oczy są wciąż mocno napigmentowane, nie aż tak jak brązowe, ale mocniej niż inne kolory.

Ale o byciu konkretnym typem decyduje głównie kolor karnacji a rozpoznaje się typ po pasujących kolorach...
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 18:38   #5601
CzachaDymi666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Piękne kolorki, poza tym jasnym niebieskim . Mnie nie jest dobrze w takim odcieniu.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń pasują mi tylko w zestawieniu ich razem w jakieś geometryczne wzory: pasy, kropki, kwadraty. Dobrze wygląda biel złamana, ale nie kremowy, tylko taki bardziej perłowy, czy gołębi odcień. Ciemny poszarzały brąz też pasuje, ale raczej w połączeniu z białym niż kremowym. Jeśli idzie o bardziej monochromatyczne rzeczy, to raczej grafit, ciemny szary niż czerń. Czerń mnie postarza. Na biało się czasami ubieram, ale muszę czymś tę biel zawsze złamać, przygasić.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Moim zdaniem nie pasują. Mam wrażenie, że świecą i mnie nie widać. Lubię kolory ciemne i bardzo ciemne, ale nie czyste.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Zgaszone. Intensywne, ale poszarzałe. Nienawidzę siebie w pastelach. Wglądam na chorą.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wydaje mi się, że zimne, choć ciepłe też mi się zdarza nosić, ale nie mogą dominować, bo źle się wtedy czuję. Srebro pasuje, ale brudne, postarzałe. Okropnie wyglądam w błyszczącym srebrze. Tak samo ze złotem, takie zaśniedziałe, brudne złoto, też jest ok.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie pasują mi wszelkie pstokatości. Kwiatki, wzorki, plamki. Lepiej wyglądam w geometrycznych wzorach: pasach (moj ulubiony motyw), kropach, kwadratach itp. Najlepiej dwukolorowo. Większa ilość kolorów mnie przytłacza. Raczej biało-czarne, biało-granatowe, szaro-granatowe itp. Nie lubię mieć na sobie tylko jednego koloru. Najbardziej lubię zdominować się szarością i dodać do niej różne odcienie granatu, albo innego koloru. Ale nawet jak mam wiele kolorów to nie są one totalnie różne.

Edytowane przez CzachaDymi666
Czas edycji: 2013-01-18 o 19:28
CzachaDymi666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 15:56   #5602
kalia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Jaką jestem porą roku?

Witam!
Od dawna próbuje ustalić jaką porą roku jestem. Zastanawiam się czy pasuję do zimy.
Mam brązowe włosy(z jaśniejszymi pasemkami- jasny brąz), oliwkową karnację, piwne oczy- kontrast z bielą gałek, czarne rzęsy i brwi.
Z góry dziękuje za pomoc.
kalia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 21:31   #5603
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

CzachaDymi666

No i to już sugeruje, że możesz być raczej latem. Powinnaś teraz pooglądać palety kilku typów, proponuję ciemną zimę, chłodną zimę, chłodne lato i zgaszone lato. Najlepiej żebyś poprzymierzała kolory charakterystyczne dla tych typów na żywo, bez makijażu i w dobrym oświetleniu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 11:28   #5604
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jaką jestem porą roku?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808&page=187
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 16:25   #5605
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie, ciemne zimy często mają właśnie zielone oczy. Zielone oczy są wciąż mocno napigmentowane, nie aż tak jak brązowe, ale mocniej niż inne kolory.

Ale o byciu konkretnym typem decyduje głównie kolor karnacji a rozpoznaje się typ po pasujących kolorach...
Dzięki. Najwyraźniej jestem typem deep winter. Pogadałam z koleżanką, którą poprosiłam o wskazanie na stronie sklepu kolorów jakie wg niej do mnie pasują (ja jestem beztalenciem, kolory dobieram raczej do stanu psychicznego ) i wskazała wszystkie kolory dla zim czyli dokładnie takie jakich zawsze unikałam przekonana, że nie dla mnie (np. granat, bo zielone oczy). Ciekawe to wszystko dla mnie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 17:28   #5606
CzachaDymi666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
CzachaDymi666

No i to już sugeruje, że możesz być raczej latem. Powinnaś teraz pooglądać palety kilku typów, proponuję ciemną zimę, chłodną zimę, chłodne lato i zgaszone lato. Najlepiej żebyś poprzymierzała kolory charakterystyczne dla tych typów na żywo, bez makijażu i w dobrym oświetleniu.
ok, dziękuję
CzachaDymi666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 12:04   #5607
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jaką jestem porą roku?

Cytat:
Napisane przez kalia123 Pokaż wiadomość
Witam!
Od dawna próbuje ustalić jaką porą roku jestem. Zastanawiam się czy pasuję do zimy.
Mam brązowe włosy(z jaśniejszymi pasemkami- jasny brąz), oliwkową karnację, piwne oczy- kontrast z bielą gałek, czarne rzęsy i brwi.
Z góry dziękuje za pomoc.
Nie jest to wykluczone, ale musiałabyś powiedzieć coś więcej o sowim wyglądzie i pasujących kolorach. Na poprzedniej stronie powinny być pytania.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:53   #5608
olivia_vertigo
Przyczajenie
 
Avatar olivia_vertigo
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć i czołem, ja również prosiłabym Szanowne Ekspertki o określenie mojego typu urody. Osoby wcześniej pytane typują wiosnę lub jesień, lecz wolę się upewnić

1. Jak się opalasz ?
Szybko - od razu na ładny, ciemny brąz. Bez żadnych zaczerwienień i tym podobnych.

2. Kolor oczu - Brązowe, zdecydowanie ciepły odcień. Ciemna oprawa oczu, rzęsy naturalnie czarne. Brwi wyraźne, ciemnobrązowe.

3. Piegi - Ani śladu. Nigdy.

4. Cera - Ciemniejsza niż u większości znajomych, ciepła, złotawa. Często określana jako brzoskwiniowa. W lato usłyszałam określenie oliwkowa, ale to tylko okresowo.

5. Naturalny kolor włosów - Ciepłe, brązopodobne coś o złoto - rudawych refleksach. Latem bywam blondynką - ciemną, ale włosy są przyjemnie rozświetlone. Zimą kolor gaśnie, ciemnieje i mnie denerwuje.

6. Kolor ust- Intensywnie koralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze jest mi we wszelkiej maści niebieskim. I ogólnie lepiej się czuję w kolorach jasnych i intensywnych. Innym podobam się też w swetrze koloru zgaszonej maliny.
Nie lubię siebie w ciemnych zieleniach, fioletach, brązach i szarościach - cała wtedy tracę energię i wyglądam na zmęczoną.
olivia_vertigo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 18:22   #5609
ashironeko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaką jestem porą roku?

Witam
ja także proszę o pomoc w doborze mojej pory roku.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Zdecydowanie lepiej mi w kremowych niż w czystym białym. Co do czarny/szary nie jestem pewna, na pewno dobrze wyglądam w granatach.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zupełnie mi nie pasują.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?
Tak, pasują, ale nie zbyt mocno zgaszone. Takie lekko przyszarzałe w stosunku do czystego koloru są ok.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie lepiej mi w chłodniejszych kolorach - np. w pomarańczach i jasnych/mocnych czerwieniach moja twarz wygląda na bardziej zaczerwienioną.
Złoto nie jest złe, ale dużo bardziej pasuje mi srebro.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniejsze wzory i mało kontrastowe, badź bardziej kontrastujące, ale o tym samym natężeniu szarości, są lepsze niż duże wzory i duży kontrast.


Z palet najbardziej chyba pasuje mi true summer i light summer.

Dodaję jeszcze zdjęcie bez makijażu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010401.jpg (20,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6070005.jpg (28,4 KB, 16 załadowań)
ashironeko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 13:11   #5610
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez olivia_vertigo Pokaż wiadomość
Cześć i czołem, ja również prosiłabym Szanowne Ekspertki o określenie mojego typu urody. Osoby wcześniej pytane typują wiosnę lub jesień, lecz wolę się upewnić

1. Jak się opalasz ?
Szybko - od razu na ładny, ciemny brąz. Bez żadnych zaczerwienień i tym podobnych.

2. Kolor oczu - Brązowe, zdecydowanie ciepły odcień. Ciemna oprawa oczu, rzęsy naturalnie czarne. Brwi wyraźne, ciemnobrązowe.

3. Piegi - Ani śladu. Nigdy.

4. Cera - Ciemniejsza niż u większości znajomych, ciepła, złotawa. Często określana jako brzoskwiniowa. W lato usłyszałam określenie oliwkowa, ale to tylko okresowo.

5. Naturalny kolor włosów - Ciepłe, brązopodobne coś o złoto - rudawych refleksach. Latem bywam blondynką - ciemną, ale włosy są przyjemnie rozświetlone. Zimą kolor gaśnie, ciemnieje i mnie denerwuje.

6. Kolor ust- Intensywnie koralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze jest mi we wszelkiej maści niebieskim. I ogólnie lepiej się czuję w kolorach jasnych i intensywnych. Innym podobam się też w swetrze koloru zgaszonej maliny.
Nie lubię siebie w ciemnych zieleniach, fioletach, brązach i szarościach - cała wtedy tracę energię i wyglądam na zmęczoną.
Tak z opisu to pasuje jesień [deep autumn] chyba
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.