Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-13, 19:37   #541
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja leze, glowa mnie boli i ogolnie cos mnie meczy od kilku dni.
Rano zrobilam dwa prania, jeszcze ciasto upieke i to tyle na dzis bo nie mam ani sily ani checi.
U mnie tez zimno a do tego paskudny wiatr, ktory chwilam tak szarpie, ze az gwizdze miedzy budynkami.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 19:55   #542
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Niech ktos powie ze nie jestem wyrodna matka
Rano manapka, potem mcdonald a teraz jestem juz w domu i wogole mi sie jesc nie chce wiec powie wmusze kanapke czy cos co za dzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 20:07   #543
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Niech ktos powie ze nie jestem wyrodna matka
Rano manapka, potem mcdonald a teraz jestem juz w domu i wogole mi sie jesc nie chce wiec powie wmusze kanapke czy cos co za dzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
Pewnie, ze nie jestes

Ja dzis na sniadanie zjadlam domowa zapiekanke z pieczarkami, na obiad makaron z sosem korma i indykiem a na deser najadlam sie kruchych ciastek i zagryzlam kiszonymi ogorkami.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 21:26   #544
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej Wam
Moja tez ostatnio zapalenie ucha miała i przez 3 dni temp 37.4 ale wyleczylismy nurofenem i kropelkami przeciwzapalnymi Otoalgin bez recepty mozna kupic. Polecam.
Nie byłam u zadnego lekarza bo ta nasza pediatra to taka sobie jest.. zawsze to samo przepisuje i zawsze mowi, ze i tak w uchu błony nie widzi bo jest woskowina. Mam dobrą laryngolog ale prywatnie 100zl wizyta .. rozważam kontrole...

A przy ospie córke normalnie myłam tyle, ze taki szybki prysznic. Lepiej te krostki sie goiły. I smarowałam tylko pudrodermem. Corka sie nie drapała i bezgorączkowo przeszła więc chyba to była łagodna wersja ospy

Co do ruchów to niby 23 t a słabo czuje. Jesli juz to czuje jak mi młody skacze po szyjce macicy ..tak od spodu jakby.. o jak dobrze, ze w ten detektor tętna zainwestowałam ..

Dzis nie mogłam sie oprzeć i zahaczyłam o Pepco. Cos tam po przecenach wygrzebałam po 2, 4, 9 zł.
Moj mały elegant wyjdzie ze szpitala w muszce a co

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Fajny wozek


Porobilam dzisiaj porzadki w komodzie dla malucha (5 duzych szuflad) i szczerze, szalu nie ma. Jedna szuflade zajmuja rozne rzeczy wiec zostaja 4 z czego cala jedna zajmuja pieluchy wielo, nastepna tetry, flanele, przescieradla do kosza Mojzesza i inne tego typu wiec na ubranka zostaja tylko dwie.
Tez nie wiem gdzie pomieszcze te wszystkie tetry kocyki pościel i ciuszki. Póki co zwolniłam jedną szuflade w komodzie ale juz jest ful od tych ciuszków na 50 i 56. A gdzie reszta?nie wiem... na strychu jeszcze rzeczy uniseks po córce czekają... moze w szafie młodej jeszcze jedną półke wygospodaruje . Ale narazie wystawiam jej ciuchy i buty na allegro . Ponad 70 aukcji mam narazie większość na sztuki... a minąl tydzien i dopiero sprzedałam AŻ 6 sztuk heh
__________________
córcia
synuś 26tc ♡

Edytowane przez Paulina 87
Czas edycji: 2019-04-13 o 21:36
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 21:31   #545
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzisiejsze nabytki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190413_141819.jpg (94,6 KB, 45 załadowań)
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 22:18   #546
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Hej Wam
Moja tez ostatnio zapalenie ucha miała i przez 3 dni temp 37.4 ale wyleczylismy nurofenem i kropelkami przeciwzapalnymi Otoalgin bez recepty mozna kupic. Polecam.
Nie byłam u zadnego lekarza bo ta nasza pediatra to taka sobie jest.. zawsze to samo przepisuje i zawsze mowi, ze i tak w uchu błony nie widzi bo jest woskowina. Mam dobrą laryngolog ale prywatnie 100zl wizyta .. rozważam kontrole...

A przy ospie córke normalnie myłam tyle, ze taki szybki prysznic. Lepiej te krostki sie goiły. I smarowałam tylko pudrodermem. Corka sie nie drapała i bezgorączkowo przeszła więc chyba to była łagodna wersja ospy

Co do ruchów to niby 23 t a słabo czuje. Jesli juz to czuje jak mi młody skacze po szyjce macicy ..tak od spodu jakby.. o jak dobrze, ze w ten detektor tętna zainwestowałam ..

Dzis nie mogłam sie oprzeć i zahaczyłam o Pepco. Cos tam po przecenach wygrzebałam po 2, 4, 9 zł.
Moj mały elegant wyjdzie ze szpitala w muszce a co

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------



Tez nie wiem gdzie pomieszcze te wszystkie tetry kocyki pościel i ciuszki. Póki co zwolniłam jedną szuflade w komodzie ale juz jest ful od tych ciuszków na 50 i 56. A gdzie reszta?nie wiem... na strychu jeszcze rzeczy uniseks po córce czekają... moze w szafie młodej jeszcze jedną półke wygospodaruje . Ale narazie wystawiam jej ciuchy i buty na allegro . Ponad 70 aukcji mam narazie większość na sztuki... a minąl tydzien i dopiero sprzedałam AŻ 6 sztuk heh
Ja mam komode z 3 szufladami wolna. W 1 kocyki i spiwory,W 2 ubranka a trzecia gadzety nie materialowe....

Procz tego mam 4 plastikowe bocy ubran,

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja mam komode z 3 szufladami wolna. W 1 kocyki i spiwory,W 2 ubranka a trzecia gadzety nie materialowe....

Procz tego mam 4 plastikowe bocy ubran,

Sent from my E5823 using Tapatalk
Boxy *

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 22:33   #547
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Hej Wam
Moja tez ostatnio zapalenie ucha miała i przez 3 dni temp 37.4 ale wyleczylismy nurofenem i kropelkami przeciwzapalnymi Otoalgin bez recepty mozna kupic. Polecam.
Nie byłam u zadnego lekarza bo ta nasza pediatra to taka sobie jest.. zawsze to samo przepisuje i zawsze mowi, ze i tak w uchu błony nie widzi bo jest woskowina. Mam dobrą laryngolog ale prywatnie 100zl wizyta .. rozważam kontrole...

A przy ospie córke normalnie myłam tyle, ze taki szybki prysznic. Lepiej te krostki sie goiły. I smarowałam tylko pudrodermem. Corka sie nie drapała i bezgorączkowo przeszła więc chyba to była łagodna wersja ospy

Co do ruchów to niby 23 t a słabo czuje. Jesli juz to czuje jak mi młody skacze po szyjce macicy ..tak od spodu jakby.. o jak dobrze, ze w ten detektor tętna zainwestowałam ..

Dzis nie mogłam sie oprzeć i zahaczyłam o Pepco. Cos tam po przecenach wygrzebałam po 2, 4, 9 zł.
Moj mały elegant wyjdzie ze szpitala w muszce a co

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------



Tez nie wiem gdzie pomieszcze te wszystkie tetry kocyki pościel i ciuszki. Póki co zwolniłam jedną szuflade w komodzie ale juz jest ful od tych ciuszków na 50 i 56. A gdzie reszta?nie wiem... na strychu jeszcze rzeczy uniseks po córce czekają... moze w szafie młodej jeszcze jedną półke wygospodaruje . Ale narazie wystawiam jej ciuchy i buty na allegro . Ponad 70 aukcji mam narazie większość na sztuki... a minąl tydzien i dopiero sprzedałam AŻ 6 sztuk heh
Ja moja wlasnie wykapalam w... head & shoulders classic. Podobno nawet lekarze zalecaja i matki tez chwala, ze krosty po tym mniej swedza i zaczerwienienie troche znika. Musze przyznac, ze chyba cos w tym jest bo przed wejsciem do wanny sie drapala a po juz nie i mowila, ze nie swedzi. Oprocz tego tez tylko puder w plynie uzywam i syrop antyhistaminowy bo rano zaczela sie drapac na potege.

Moze sprobuj te ubranka poskladac w zestawy po kilka sztuk? Ludzie chetniej kupuja po kilka z tego, co widze. Sama tez tak wole.

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze nabytki
Super Uwielbiam kolorowe ciuszki.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-13, 22:51   #548
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej dziewczyny,

Kupilam luzniejsza koszule w drobne pasy pionowe i spodnie S. Co prawda nie ciazowe, ale dopinam sie, ewentualnie uzyje patentu z gumka. Do tego mam zakiet, powinno styknac na ukrycie tego brzucha.

Kupujecie jakies mebelki poza lozeczkiem? Bo ja tez wlasnie mam dylemat gdzie te wszystkie rzeczy pomiescic...
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 22:57   #549
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja kupilam tylko komode bo bez niej nie mialabym gdzie trzymac rzeczy. Oprocz tego nie bede kupowac dodatkowych mebli, ale tez nie mam osobnego pokoju dla malucha i nawet bym nie miala gdzie wstawic np szafy. Z reszta uwazam ze to zbedne. Jakas kurtke czy kombinezon moge powiesic u corki albo u siebie w szafie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 05:43   #550
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,



Kupilam luzniejsza koszule w drobne pasy pionowe i spodnie S. Co prawda nie ciazowe, ale dopinam sie, ewentualnie uzyje patentu z gumka. Do tego mam zakiet, powinno styknac na ukrycie tego brzucha.



Kupujecie jakies mebelki poza lozeczkiem? Bo ja tez wlasnie mam dylemat gdzie te wszystkie rzeczy pomiescic...
Ja pozbylam sie szafy, zeby zrobic miejsce na lozeczko bo inaczej niebylo jak. tylko ze my mielismy mebli wiecej niz ubran ( na nas 2: duza szafa 3 drzwiowa, dwie nornalne szafy, dwie komody z szufladami i procz tego dwa wbudowane schowki
Zostalo tak bo poprzednie mieszkanie wynajelam puste, umeblowalam i wynajelam dwa pokoje - Ja w trzecim.
Potem zamieszkalam tu z tz ktory na szczescie mebli nie mial bo moich bylo az nad to niestety przez za duza ilosc szafy zgromadzilam tyle gratow ze teraz generalne porzadki

Uwazam ze noworodek zupelnoe obejdzie sie bez szafy...chyba ze odrazu kupujemy w zestawie z lozeczkiem itp a tak to zbedne bo co powiesisz na wieszakach?

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 05:43 ---------- Poprzedni post napisano o 05:39 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja moja wlasnie wykapalam w... head & shoulders classic. Podobno nawet lekarze zalecaja i matki tez chwala, ze krosty po tym mniej swedza i zaczerwienienie troche znika. Musze przyznac, ze chyba cos w tym jest bo przed wejsciem do wanny sie drapala a po juz nie i mowila, ze nie swedzi. Oprocz tego tez tylko puder w plynie uzywam i syrop antyhistaminowy bo rano zaczela sie drapac na potege.



Moze sprobuj te ubranka poskladac w zestawy po kilka sztuk? Ludzie chetniej kupuja po kilka z tego, co widze. Sama tez tak wole.





Super Uwielbiam kolorowe ciuszki.
Ja wole kupic po 5 sztuk, koszt wysylki inaczej sie rozklada

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 06:03   #551
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Kupilam luzniejsza koszule w drobne pasy pionowe i spodnie S. Co prawda nie ciazowe, ale dopinam sie, ewentualnie uzyje patentu z gumka. Do tego mam zakiet, powinno styknac na ukrycie tego brzucha.

Kupujecie jakies mebelki poza lozeczkiem? Bo ja tez wlasnie mam dylemat gdzie te wszystkie rzeczy pomiescic...
Łóżeczko, komoda, kallax z ikea, przewijak wolnostojący no i mam uszaka do karmienia który wyląduje w pokoiku. Mam osobny pokoik do zagospodarowania i to bedzie max jego możliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 08:45   #552
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

My dzisiaj jedziemy po komodę Hemnes do Ikea bo tez już nie mam gdzie tego trzymać, przez co nie wiem czego ile mam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 08:56   #553
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
My dzisiaj jedziemy po komodę Hemnes do Ikea bo tez już nie mam gdzie tego trzymać, przez co nie wiem czego ile mam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też kupuję Hemnes tę na 108cm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 08:56   #554
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ja wole kupic po 5 sztuk, koszt wysylki inaczej sie rozklada

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mam ustawione ze jest jeden koszt wysylki.. 😉 do 6 sztuk bodajze
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:18   #555
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Tez mam z ikea tylko chyba malm albo jeszcze co innego

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:48   #556
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Też kupuję Hemnes tę na 108cm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja biorę tę 160 cm, 8 szuflad. Jest baaaaardzo pojemna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 12:04   #557
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Matka wariatka
Tez tak macie? Co wycieczka do sklepu, to nie umiem powstrzymac sie przed kupieniem czegos. Mimo ze mam juz za duzo i prawdopodobnie dziec nie zdazy tego ubrac.
Mamy tu primark, jakosc nie powala ale byly wyprzedaze ubranek za 1-2f no i jak nie kupic

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 12:28   #558
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Shiz bardzo ladny ten wozek. Paulina duuuzo rzeczy kupilas)
Js bym tak chciala te mebelki z ikei ale jak sie wprowadziliśmy to zrobilam kolosalny blad. Nie chcialam miec wtedy dzieci i nie mialam pomysłu na 3 pokoj. Wtedy odpuscilam i mowie do meza zeby sobie kupil tam co chce. No i teraz mi sie nie podoba. Trudno. Juz czuje mocno ruchy, moj maz tez
Dzisiaj w Internecie znalazlam zdjecie jakiegos wcześniaka z 22 tygodnia i pokazalam mężowi ze tak wyglada twraz nasz synek. A on " wez bo nie bede mogl spac w nocy" . :/
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 12:35   #559
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Matka wariatka
Tez tak macie? Co wycieczka do sklepu, to nie umiem powstrzymac sie przed kupieniem czegos. Mimo ze mam juz za duzo i prawdopodobnie dziec nie zdazy tego ubrac.
Mamy tu primark, jakosc nie powala ale byly wyprzedaze ubranek za 1-2f no i jak nie kupic

Sent from my E5823 using Tapatalk
Ja mam to samo. Jak nie dla bobasa, to dla corki. Sama moge byle co na siebie naciagnac, ale corka zawsze musiala miec jak znalazlam cos fajnego. Tyle, ze ona ponosi chociaz ze dwa lata a takie malenstwo nie zdazy znosic tych ubranek.
Wczoraj szukalam czegos dla mlodego bo wyskoczyla mi reklama. Nic ciekawego nie znalazlam bo wszystko wykupione, ale mnie pokusilo zeby sprawdzic dzial dziewczecy no i znalazlam sliczna sukienke a'la jeans za pol ceny. Corka bedzie w siodmym niebie, za to maz niedlugo odetnie mi internet
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 12:35   #560
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.25

Chcialam zrobic suwaczek ale nie da sie....
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-04-14 o 12:50
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 12:37   #561
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Shiz bardzo ladny ten wozek. Paulina duuuzo rzeczy kupilas)
Js bym tak chciala te mebelki z ikei ale jak sie wprowadziliśmy to zrobilam kolosalny blad. Nie chcialam miec wtedy dzieci i nie mialam pomysłu na 3 pokoj. Wtedy odpuscilam i mowie do meza zeby sobie kupil tam co chce. No i teraz mi sie nie podoba. Trudno. Juz czuje mocno ruchy, moj maz tez
Dzisiaj w Internecie znalazlam zdjecie jakiegos wcześniaka z 22 tygodnia i pokazalam mężowi ze tak wyglada twraz nasz synek. A on " wez bo nie bede mogl spac w nocy" . :/
wygooglałam. faktycznie trochę strasznie wyglądają. przy okazji wpadł mi w oczy survival rate:
22 weeks About 10% of babies survive
23 weeks 50% to 66% of babies survive
24 weeks 66% to 80% of babies survive
25 weeks 75% to 85% of babies survive
26 weeks More than 90% of babies survive
aż jestem w szoku, że aż takie maluszki mają takie szanse. brawo medycyno!
Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja mam to samo. Jak nie dla bobasa, to dla corki. Sama moge byle co na siebie naciagnac, ale corka zawsze musiala miec jak znalazlam cos fajnego. Tyle, ze ona ponosi chociaz ze dwa lata a takie malenstwo nie zdazy znosic tych ubranek.
Wczoraj szukalam czegos dla mlodego bo wyskoczyla mi reklama. Nic ciekawego nie znalazlam bo wszystko wykupione, ale mnie pokusilo zeby sprawdzic dzial dziewczecy no i znalazlam sliczna sukienke a'la jeans za pol ceny. Corka bedzie w siodmym niebie, za to maz niedlugo odetnie mi internet
ja się dziwię, że mój tata mojej mamie jeszcze portfela nie zabrał ta to już w ogóle jest w szale kupowania wnukowi my się zajmujemy póki co grubszymi sprawami, to niech drobnicą się rodzina zajmie w czerwcu dokupimy czego oni nie przewidzieli ;]
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-04-14 o 12:42
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 12:48   #562
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
wygooglałam. faktycznie trochę strasznie wyglądają. przy okazji wpadł mi w oczy survival rate:
22 weeks About 10% of babies survive

23 weeks 50% to 66% of babies survive

24 weeks 66% to 80% of babies survive

25 weeks 75% to 85% of babies survive

26 weeks More than 90% of babies survive

aż jestem w szoku, że aż takie maluszki mają takie szanse. brawo medycyno!
Maja, tyle, ze wiekszosc z tych skrajnych wczesniakow, nigdy nie opusci szpitala, niestety. Pozostala czesc wymaga rehabilitacji a i to nie zapewnia normalnosci.
Tez kiedys przeczytalam statystyki i tak jakos lzej mi sie zrobilo, ze od 24 tyg dzieci maja takie szanse, nawet lekarze uznaja 24 tydz jako taka granice, kiedy dziecko jest juz w stanie przezyc z wysokim prawdopodobienstwem. Niestety to najczesciej oznacza trwale inwalidztwo.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
ja się dziwię, że mój tata mojej mamie jeszcze portfela nie zabrał ta to już w ogóle jest w szale kupowania wnukowi my się zajmujemy póki co grubszymi sprawami, to niech drobnicą się rodzina zajmie w czerwcu dokupimy czego oni nie przewidzieli ;]
U mnie babcie sie nie udzielaja i nie wtracaja. Mnie to cieszy.
Tesciowa cos tam napomknela, ze moze cos kupic i paczke przyslac, ale odmowilismy i jest spokoj.
Ja wiem najlepiej co mi pasuje i takie ubranka wybieram. Nie chcialabym tez np plastikowych butli w prezencie bo tesciowa szklane uwaza za sredniowiecze (tak podsumowala moje pieluchy wielorazowe wiec z butlami pewnie byloby podobnie).
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:25   #563
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wlasnie fajnie, ze juz medycyna takie male ratuje tylko ile z nich moze potem normalnie zyc? Mam nadzieję ze większość
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:36   #564
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Moja przyjaciółka urodziła w 26 tc Ale po 2 tyg dziecko zmarło. I pamiętam ze pielęgniarki mówiły ze spora część takich dzieci przeżywa.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:39   #565
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Wlasnie fajnie, ze juz medycyna takie male ratuje tylko ile z nich moze potem normalnie zyc? Mam nadzieję ze większość
Popatrzylam na zdjecia

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 16:21   #566
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Te urodzone w 23 tygodniu ponoć są ślepe i głuche i najwcześniej to 28 tygodni gdzie dziecko ma szanse być normalne.
Jeszcze 2 miesiące i odetchnę z ulgą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 16:22   #567
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze nabytki
super!

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Hej Wam
Moja tez ostatnio zapalenie ucha miała i przez 3 dni temp 37.4 ale wyleczylismy nurofenem i kropelkami przeciwzapalnymi Otoalgin bez recepty mozna kupic. Polecam.
Nie byłam u zadnego lekarza bo ta nasza pediatra to taka sobie jest.. zawsze to samo przepisuje i zawsze mowi, ze i tak w uchu błony nie widzi bo jest woskowina. Mam dobrą laryngolog ale prywatnie 100zl wizyta .. rozważam kontrole...
super, że się udało bez antybiotyku.. u nas już perforacja błony bębenkowej była, więc żadnych kropelek nie można (dobrze ze sama nic nie dawałam) no i antybiotyk na 10 dni



Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Tez nie wiem gdzie pomieszcze te wszystkie tetry kocyki pościel i ciuszki. Póki co zwolniłam jedną szuflade w komodzie ale juz jest ful od tych ciuszków na 50 i 56. A gdzie reszta?nie wiem... na strychu jeszcze rzeczy uniseks po córce czekają... moze w szafie młodej jeszcze jedną półke wygospodaruje . Ale narazie wystawiam jej ciuchy i buty na allegro . Ponad 70 aukcji mam narazie większość na sztuki... a minąl tydzien i dopiero sprzedałam AŻ 6 sztuk heh
ja też wolę jak na aukcjach jest np po 3 sztuki np pajacyków, albo jakieś zestawy typu spodnie koszulka i bluza. Może tak szło by lepiej?

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Kupilam luzniejsza koszule w drobne pasy pionowe i spodnie S. Co prawda nie ciazowe, ale dopinam sie, ewentualnie uzyje patentu z gumka. Do tego mam zakiet, powinno styknac na ukrycie tego brzucha.

Kupujecie jakies mebelki poza lozeczkiem? Bo ja tez wlasnie mam dylemat gdzie te wszystkie rzeczy pomiescic...
ja mam komodę Malm, dla syna kupiliśmy komodę i łóżeczko. Teraz on ma szafę, w komodzie były głównie pordoły, ciuchy na zapas, albo do dołożenia itp. Uporządkowałam to i komoda prawie pusta na rzeczy dla Małej
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 17:03   #568
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Te urodzone w 23 tygodniu ponoć są ślepe i głuche i najwcześniej to 28 tygodni gdzie dziecko ma szanse być normalne.
Jeszcze 2 miesiące i odetchnę z ulgą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedys slyszalam ze wczesniaki z 8 tyg maja gorsza syt niz te z 7. Ile w tym prawdy nie wiem?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 17:16   #569
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Obyśmy wszystkie urodziły 36+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 17:26   #570
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Obyśmy wszystkie urodziły 36+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


załączam mój ulubiony porodowy obrazek ;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SmartSelect_20190406-153851_Facebook.jpg (296,7 KB, 41 załadowań)
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-04-14 o 18:11
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.