Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 17:05   #541
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
W 3 dniu cyklu robiłam te badania... a co do jajników to nie pamiętam, bo to było dość dawno i państwowo...

A co do tych lekarstw od dermatologa : pomogły ?

Pozdrawiam wszystkie kobietki walczące z PCOS
Dostałam płyn aplikort E, cynk, revalid, i biotebal 5. Jestem w połowie ale widzę już drobną poprawę czuć nowe włoski, nie wypadają tak jak wcześniej, i chyba zrobiły się trochę mocniejsze tak przynajmniej twierdzi fryzjerka
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 20:53   #542
MATUR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 415
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

witajcie czy ktos jeszcze mnie tu pamieta? ??? niBy zaczely mi sie juz egzaminy sesja zaraz itd ale juz mnie korcilo zeby do Was napisac ostatnio nie mialam nawet czasu zebu Was podczytywac:-(czy jest wsrod nas moze ktos komu wkoncu udaly sie staranka? mi sie niebawem skoncza leki i musze isc do lekarza a juz przez jakis czas udalo mi sie nie myslec o PCO:-(ALE COZ ... TRZEBA... pozdrawiam Was wszystkie mega cieplutko i przesylam buziaki dla tych z Was ktore nadal mnie pamietaja
MATUR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 16:42   #543
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

hejka no i ja do was muszę zaglądnąć bo już dawno mnie tu nie było ja nadal w trakcie starań ten cykl biorę castangus i wiesiołka na poprawę śluzu choć i tak wielkich nadzieji sobie nie robie po tych tabletkach no ale tak rozmyślam ze chyba to będzie mój ostatni cykl starań i jak sie nie uda to idę po tabletki anty do ginekologa odpoczne sobie może z 4-5 mc i wtedy odstawie i zobaczę czy będą jakieś rezultaty bo na obecną chwilę już nie mam zbytnio siły na starania co miesiąc to samo ..... wielkie rozczarowanie ;(
żałuję tylko że nie zgodziłam się odrazu po # na anty tak jak lekarz zalecał to ja uparcie że nie bo to tylko strata czasu niemogłam znieść myśli ze przez 6 miesięcy będe musiała przestać myśleć o staraniach chciałam jak najszybciej zajść w ponowną ciąze ale chyba jednak tak szybko sie nie uda a nie chce i nie mam siły czekać kolejne 2,5 roku aż się trafi.... uda sie czy się nie uda a tu już 7 miesięcy od # i nadal nic ;(
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 11:38   #544
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

MMonika nie martw się - siostra mojej koleżanki też ma PCOS i też starała się długo o dziecko - i jest - wszystko jest możliwe

A co do moich włosów - to za pierwszym razem po odstawieniu Diane35 wypadały mi dość dłuuuuuugo.... chyba rok... brałam inneov ale nic nie pomógł...

obecnie po powtórnym odstawieniu diane i yasmin też mi wypadają, ale bez używania niczego mam odrosty (małe włoski). Mimo to te "długie" nadal mi wypadają. Poważnie myślę o dermatologu i endokrynologu... Za 2 m-ce chciałabym zacząć starać się o dziecko.... A wiadomo jak dzisiaj trudno znaleźć dobrego lekarza...

Znacie dobrego dermatologa, endokrynologa, ginekologa w świętokrzyskim bądź małopolskim ?

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

A tak w ogóle : jak myslicie : Czy w tej chorobie warto robić sobie przerwę od anty ?? Ja skończyłam brać na początku stycznia b.r., a chciałabym zacząć starać się o dziecko tak kwiecień/ maj....

Czym leczycie PCOS ??
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 11:47   #545
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
MMonika nie martw się - siostra mojej koleżanki też ma PCOS i też starała się długo o dziecko - i jest - wszystko jest możliwe

A co do moich włosów - to za pierwszym razem po odstawieniu Diane35 wypadały mi dość dłuuuuuugo.... chyba rok... brałam inneov ale nic nie pomógł...

obecnie po powtórnym odstawieniu diane i yasmin też mi wypadają, ale bez używania niczego mam odrosty (małe włoski). Mimo to te "długie" nadal mi wypadają. Poważnie myślę o dermatologu i endokrynologu... Za 2 m-ce chciałabym zacząć starać się o dziecko.... A wiadomo jak dzisiaj trudno znaleźć dobrego lekarza...

Znacie dobrego dermatologa, endokrynologa, ginekologa w świętokrzyskim bądź małopolskim ?

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

A tak w ogóle : jak myslicie : Czy w tej chorobie warto robić sobie przerwę od anty ?? Ja skończyłam brać na początku stycznia b.r., a chciałabym zacząć starać się o dziecko tak kwiecień/ maj....

Czym leczycie PCOS ??

PCO leczy się tak jak w danym okresie życia trzeba. Jeśli nie starasz się o dziecko to tabletki anty a jeśli się starasz to stymulacja owulacji.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 12:19   #546
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

[QUOTE=LadyM25;24654368]MMonika nie martw się - siostra mojej koleżanki też ma PCOS i też starała się długo o dziecko - i jest - wszystko jest możliwe QUOTE]

No ja wiem że wszystko jest możliwe i że przy pco można zajśc bo mi sie udało po 2,5 roku ( 5 lat współzycia bez zabezpieczenia) ale straciłam dzidzie w 20 tyg ciązy - więc ja doskonale wiem ze idzie zajsć przy pco chodzi tylko o to że ja nie mam juz siły czekać kolejne 2-3 lata na to czy się uda poprostu nie mam już siły na takie oczekiwania dlatego musze podjąć jak najlepszą decyzję dla mnie czy na jakis czas zacząć brać anty by trochę "uśpić" jajniki i po np.5 mc je odstawic i odrazu stymulacja CLO bo już żadnego innego pomysłu nie mam ;(
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 17:04   #547
lila23
Przyczajenie
 
Avatar lila23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam wszystkie dziewczyny. Jestem tu nowa i chcialam sie przywitac Mam takie pytanie czy po jednej wizycie u ginekologa moze on stwierdzic PCOS??? I jakie podstawowe badania trzeba wykonac??? Bardzo prosze o odpowiedz
lila23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 17:12   #548
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez lila23 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny. Jestem tu nowa i chcialam sie przywitac Mam takie pytanie czy po jednej wizycie u ginekologa moze on stwierdzic PCOS??? I jakie podstawowe badania trzeba wykonac??? Bardzo prosze o odpowiedz
Może jeśli przyszłabyś do niego z kompletem badań i zrobiłby USG.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 17:16   #549
lila23
Przyczajenie
 
Avatar lila23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

A po samym USG moze stwierdzic?? Chcialam wiedziec poniewaz gin przepisal mi leki a badan jeszcze nie mam i dopiero bede miec gdzies w czerwcu najwczesniej.
lila23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 17:46   #550
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez lila23 Pokaż wiadomość
A po samym USG moze stwierdzic?? Chcialam wiedziec poniewaz gin przepisal mi leki a badan jeszcze nie mam i dopiero bede miec gdzies w czerwcu najwczesniej.
Po samym USG nie może stwierdzić. PCO to zespół objawów. Jednym z nich są jajniki z licznymi pęcherzykami ale do pełnej diagnozy potrzebne są badania. A czemu będziesz je robić dopiero w czerwcu? I jakie leki Ci przepisał?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 18:00   #551
lila23
Przyczajenie
 
Avatar lila23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Bede robic badania dopiero w czerwcu bo obecnie przebywam zagranica i nie mam mozliwosci tu zrobic. Przepisal mi jeden lek Utrogestan i kazal brac kwas foliowy. Mam jeszcze inne objawy a mianowicie: nieregularny okres, nadmierne owlosienie.
lila23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 18:31   #552
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Po samym USG nie może stwierdzić. PCO to zespół objawów. Jednym z nich są jajniki z licznymi pęcherzykami ale do pełnej diagnozy potrzebne są badania. A czemu będziesz je robić dopiero w czerwcu? I jakie leki Ci przepisał?

no właśnie Aguś powiedz mi czy do stwierdzenia PCO wystarczą same wyniki badań czy obraz usg też musi być?? bo ja np nie miałam robionego obrazu usg tzn nie raz lekarze mi robili usg ale żaden nigdy nie stwerdził zeby były np liczne pęcherzyki zawsze miałam kilka w tym zawsze był jeden dominujący u mnie lakarka stwierdizła PCO tylko po wynikach badań
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:14   #553
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
no właśnie Aguś powiedz mi czy do stwierdzenia PCO wystarczą same wyniki badań czy obraz usg też musi być?? bo ja np nie miałam robionego obrazu usg tzn nie raz lekarze mi robili usg ale żaden nigdy nie stwerdził zeby były np liczne pęcherzyki zawsze miałam kilka w tym zawsze był jeden dominujący u mnie lakarka stwierdizła PCO tylko po wynikach badań
Monika szczerze Ci powiem, że nie wiem jak to dokładnie jest, bo zawsze spotykałam się z tym, że najpierw było robione USG a dopiero potem badania hormonalne. USG chyba jest potrzebne do diagnozy bo podobne obawy daje jeszcze przerost nadnerczy (tak to się chyba nazywa).
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:22   #554
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Monika szczerze Ci powiem, że nie wiem jak to dokładnie jest, bo zawsze spotykałam się z tym, że najpierw było robione USG a dopiero potem badania hormonalne. USG chyba jest potrzebne do diagnozy bo podobne obawy daje jeszcze przerost nadnerczy (tak to się chyba nazywa).

aha no bo mni elekarka wysłała na badania po objawach jak jej powiedziałam jakie u mnie występują : wypadanei włośow na głowie a na rękach i brzuchu i na twarzy rosną w dużych ilościach tycie ale najbardziej na brzuchu tzw oponka, wybuchy gorąca bóle krzyża itd itd dużo tego było ale pierwsze stwierdzenie to było że napewno to wina testosteronu jednak po odebraniu wyników pani doktor uznała ze to Pco bo testosteron miałam normie dlatego jak tu podczytuję o tym usg to zaczełam się zastanawiać dlaczego ja ni emiałam nic powiedziane na ten temat tylko raz kiedyś miałam torbiel który po tabletkach się wchłonął i od tamtego czasu już nic takiego mi się ni eprzytrafiło
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:27   #555
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja też testosteron mam ok. A włosów Ci niestety u mnie dostatek. Wszędzie.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 21:25   #556
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja też testosteron mam ok. A włosów Ci niestety u mnie dostatek. Wszędzie.
no u mni eteż dostatek ale nie tam gdzi epowinny ;( na rękach nogach brzuchu rosną jak oszalałe a na głowie mi tak powypadały ż emam straszne iprzerzedzone widac noirmalnei skórę głowy ja mam typowe łysienie androgenowe kobiece mam otoczkę z przodu 3cm że mogłabym sobie grzywkę z nich śmiało zrobić ale potem to koszmar rzadziutko ojjjjjjjjjjj bardzo że niestety musze zaczesywac grzywkę do tyłu by to ukryć i mogę sobei tylko pomarzyc już o grzywce
jezdziłam do dermatologa z tym przepiswała mi co chwilę jakieś płyny do wcierania ale niestety rezultatów brak ;(
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 22:19   #557
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

.

Edytowane przez Lejdi Bond
Czas edycji: 2012-01-26 o 12:39
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 09:08   #558
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lejdi Bond Pokaż wiadomość
Mało tego, ponoć PCO może być efektem ubocznym przerostu nadnerczy.

U mnie lekarze wynajdują kolejne choroby/schorzenia endokrynologiczne tym samym udowadniając, że mam beznadziejne hormony. Aktualnie są na najlepszej drodze, żeby wszystko sprowadzić do przerostu nadnerczy- tj. PCO, tężyczkę i jakiś guz, który już prawie zdiagnozowali :/ Ja już nawet nie rozumiem co się do mnie mówi w tej kwestii. I chyba nie chcę wiedzieć.
To dobrze ze sprawdzają wszystkie możliwości, przynajmniej wiesz że trafiłaś do dobrych specjalistów U mnie też były podejrzenia przerostu nadnerczy, guz przysadki mózgowej itp. ale na "szczęście" zostało tylko pcos, i insulina Więc nie ma co się przejmować każdymi ich domysłami

U mnie wynik cytologi II z małą nadżerką a lekarz ciągle mi podpowiada myśl o dziecku, bo im szybciej tym większe szanse...hmm sama nie wiem już co robić
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 09:47   #559
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny ja już po badaniu hormonów... I nie wiem jak to rozumieć, bo badanie miałam 22.dnia cyklu... Więc faza lutealna teoretycznie...

progesteron mam 0.5 (f.lutealna 1,2-15.9)
a 17-hydroksyprogesteron 1.29 (f.lutealna 1.0-4.5)

i teraz pytanie: jeśli to była wciąż folikularna (mam długie cykle, choć przed badaniem czułam bóle okołoowulacyjne, tak 2 dni przed), to wtedy

f.folikularna progesteron - 0.1-0.3
f.folikularna 17-hydroksyprogesteron - 0.2-1.3


więc przy lutealnej mam niski progesteron, a dobry 17-hydroksyprogesteron, natomiast jeśli to była folikularna, to... mam się martwić o nadnercza?
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 10:06   #560
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Paolino a jak długie masz cykle?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:10   #561
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Paolino a jak długie masz cykle?
Są nieregularne ze względu na niedoczynność tarczycy ale przeważnie jest to około 33-35 dni...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:15   #562
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Są nieregularne ze względu na niedoczynność tarczycy ale przeważnie jest to około 33-35 dni...
To przy tarczycy są nieregularne cykle?
Według mnie to możesz liczyć jako fazę lutealną już.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:21   #563
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
To przy tarczycy są nieregularne cykle?
Według mnie to możesz liczyć jako fazę lutealną już.
tak, niedoczynność również wpływa na nieregularne miesiączki
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:22   #564
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
tak, niedoczynność również wpływa na nieregularne miesiączki
Tak pytam bo się z tym nie spotkałam a ja akurat ma cykle jak w zegarku
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:29   #565
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Tak pytam bo się z tym nie spotkałam a ja akurat ma cykle jak w zegarku
Spoko kiedyś miałam nieregularne po 70-80 dni bez Odkąd leczę się Euthyroxem, te odchylenia od regularności są dużo mniejsze, najwyżej parę dni się spóźnia
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 11:08   #566
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

.

Edytowane przez Lejdi Bond
Czas edycji: 2012-01-26 o 12:39
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 12:47   #567
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

witam dolanczam do was obecnie jestem na narayi i sama na wlasna reke szprycuje sie cynkiem

dla wszytkich walczacych z tradzikiem i przetluszczaniem sie wlosow: polecam goraco cynk!! zaczelam brac bo zkora zaczela wariowac;/ jestem na nim juz tydzien ( dawka 20 mg dziennie) i jestem zachwycona. nie spodziewalam sie po tyg juz takich rezultatow! pierwsze co:

czestosc mycia moich wlosow to tej pory codziennie, czasem udalo mi sie moje "kluski" przetrzymac do 2giego dnia. obecnie wlosy sa nie do poznania! jestem wlasnie dzien nastepny po myciu a one dalej wygladaja jakbym dopiero co je umyla!! jeszcze tydz temu bylo to nie do pomyslenia ! nie jest to zmiana pielegnacji oj nie ! poprostu przestaly mi sie przetluszczac! i to jest od kilku dni! cera tez sie poprawila i krostki poznikaly i sie pogoily

jak biore?: nie znalazlam cynku co sie go lyka raz dziennie;/ kupilam wiec inny co sie go je 3 razy dziennie sprawdzilam ile ma on w sobie czystego cynku ( nie zwiazku ani wage tabletki tylko -SAMEGO CYNKU!) i jem go 3 razy dziennie tak ze mi wychodzi ok 20 mg dziennie. tylko uwazam by lykac go na czczo poniewaz niemal wszytko utrudnia jego wchlanianie nie ma raczej mozliwosci przedadkowania bo cynk nie kumuluje sie w organizmie objawami nadmiaru sa np nudnosci ale to jest zwiazane z ilosciami ponad 100 mg na dzien maga sie pojawic na poczatku przejsciowe pogorszenie stanu psychicznego( wyczytamam na dniach w internecie) i poglebienia depresji jesli ktos cierpi - ja potrafilam siedziec i ryczec a czemu to sama nie jestem w stanie wam wyjasnic;D ale od kilku dni nic sie nie dzieje dodatkowo cynk reguluje hormony(!YES!) i jest polecany przy stosowaniu tabletek anty jak i po odstawieniu bo one bardzo "wyplukuja" ten pierwiastek ( czy nie mamy wiec rozwiazania zagadki czemu po odstawieniu nasza cera szaleje?)reguluje cere i wydzielanie przez nia łoju

jak narazie jestem bardzo zadowolona jeszcze tydz tej max dawki i zchodze na 15 mg


robie test jak dlygo moje wlosy wytrzymaja dzis jest 1 dzien po myciu i ca dalej piekne i swieze zobaczymy co dalej....
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-01-28 o 13:00
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:02   #568
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja nie mam chyba insulinoodpowrności... ale pewności nie mam - z badań wynika, że mam niski poziom gluzkozy i insuliny, ale mieszczą się w normie....
Moim problemem są raczej hormony nadnerczy - powyżej normy... - Czy to może świadczyć o ich przerości ?? Do jakiego lekarza mam iść, żeby to sprawdzić ? Endokrynolog ??

Miałam się zacząć staraćo dziecko przed ślubem - tj w kwietniu... bo ślub mam w czerwcu... :/ ale sama już nie wiem czy nei zacząć brać Diane... bo te włosy

Po jakim czasie od zaprzestania brania tabletek można zacząć starania o dziecko ?? Słyszałam że po 3 m-cach ??
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:17   #569
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Ja nie mam chyba insulinoodpowrności... ale pewności nie mam - z badań wynika, że mam niski poziom gluzkozy i insuliny, ale mieszczą się w normie....
Moim problemem są raczej hormony nadnerczy - powyżej normy... - Czy to może świadczyć o ich przerości ?? Do jakiego lekarza mam iść, żeby to sprawdzić ? Endokrynolog ??

Miałam się zacząć staraćo dziecko przed ślubem - tj w kwietniu... bo ślub mam w czerwcu... :/ ale sama już nie wiem czy nei zacząć brać Diane... bo te włosy

Po jakim czasie od zaprzestania brania tabletek można zacząć starania o dziecko ?? Słyszałam że po 3 m-cach ??
W naszym przypadku od razu po przestaniu możesz się starać.

My też zaczęliśmy starania jeszcze przed ślubem.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 18:01   #570
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

I jak ? Udało sie ?
brałaś jakieś "wspomagacze" od razu ?? Bo nie wiem kiedy lekarz je przepisuje ?

Jakie tabletki brałaś ??
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 20:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.