Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-18, 09:16   #541
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że do prania pieluszek daje się pół porcji proszku do prania (a już na pewno nie płynu)?
Wiem. Ale ile to jest pół porcji tak dokładnie? na proszku jest 3 wersje w zależności od rodzaju wody, pierwsza opcja to jest troszkę tylko więcej niż połowa trzeciej opcji. Ja wybieram tę środkową ilość. Sądzę, że to zmniejszenie stosuje się ze względu na to, że pielucha ma kontakt z pupą noworodka, a nie na pieluchę samą w sobie, w końcu naturalnym włóknom proszek raczej nie szkodzi skoro pierzemy w nim normalnie ubrania; syntetycznym tym bardziej, zwłaszcza takim, które się pierze na 60 stopni. A jak się włączy dodatkowe płukanie, to proszek nie powinien zaszkodzić też pupie. Jakoś mnie pranie takich zabrudzeń w połowie proszku nie przekonuje
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 11:24   #542
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Pranie w połowie zalecanej ilości proszku robimy po to, żeby nie zatłuszczać pieluch i tym samym zachować jak najlepsza ich chłonność

Efekt prania w połowie czy w całej dawce detergentu zalecanej przez producenta jest praktycznie taki sam.
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:03   #543
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Witam

Moge się wypowiedzieć już jako mama na temat wielorazowego pieluchowania

Wrocilam ze szpitala z mega odparzona pupcia- jak zobaczyła połozna to na drugi dzien, a było juz lepiej to rozłozyła rece Jak przyszła w nastepnym tygodniu była w szoku- wszystko wyleczone.

Moje spostrzeżenia:
polecam:
- otulacz pul bambinex dla noworodkow- super dopasowany - nic nie wycieka, super dopasowany, latwy w uzyciu- rzep
http://static1.tradoro.pl/3349/Pielu...ul_bialy_1.jpg
- pieluchu bambusowe kikko - super miekkie, super chlonne, rozmiar 70x70 w sam raz do otulacza dla noworodka
- tetra firmy kikko i tetro
- otulacze imse vimse- nic nie wycieka, super dopasowany, latwy w uzyciu- rzep
- wkladki z mikrofibry do uzywania na noc do pieluchy- wkladki suche, dziecko przesypia, latwo sie z nich spiera kupke
- wkladki bambusowe jako dodatkowa ochrona i leczniczo przy odparzeniach
- formowanki tetro- jesli do srodka wlozymy jakas wkadke maluszek nie przeleje ani nie ubrudzi a pupcia sie wietrzy! - wada 0 długo schnie!!!!

Nie polecam dla noworodka:
- moj Młody miał 3100 jak wjechal do domu i FLIP za duzy- a wkłądka z mikrofibry mega za szeroka- ten otulacz dla wiekszego dziecka, non stop mam obsmarowane paski po bokach
- otulacz close parents - tez nie polecam dla noworodka- za duzy przez co przecieka, pozniej wydaje mi sie fajniejszy niz FLIP w srodku wylozony jakby fizelina i dziecko nie ma bezposrednio kontaktu z PULEM
- formowanki bambinex bambusowe - po wypraniu nie sa juz miekkie tylko jakby sie zbryliły i stały sieyw dotYku takie jak misie z czasow Prl-U, jednak to one wyleczyly Młodego z odparzenia


My lecimy głownie tetra, bambus plus otulacz bambinex i inse vimse, piore codzien - bo mam srednio 20 pieluch tetrowych ( pieluchowanie, obcieranie, itd).

Młodemy myje dupke ciepla woda z mydlem marsylskim. Chusteczki okazjonalnie - lekarz, spacer.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:29   #544
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Witam
Nie polecam dla noworodka:
- moj Młody miał 3100 jak wjechal do domu i FLIP za duzy- a wkłądka z mikrofibry mega za szeroka- ten otulacz dla wiekszego dziecka, non stop mam obsmarowane paski po bokach
- otulacz close parents - tez nie polecam dla noworodka- za duzy przez co przecieka, pozniej wydaje mi sie fajniejszy niz FLIP w srodku wylozony jakby fizelina i dziecko nie ma bezposrednio kontaktu z PULEM
.
U mnie było to samo, ale już koło 3,5 kg flip zaczął lepiej pasować, koło 4 kg zaczął wymiatać na noc - jest super chłonny jak koło 3 tygodnia dziecko zaczyna dużo sikać, teraz chętnie na noc zakładam. A ta wkładka mikrofibrowa jest super na bioderka. Close parents działają u nas też od około 4-4,5 kg
Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Pranie w połowie zalecanej ilości proszku robimy po to, żeby nie zatłuszczać pieluch i tym samym zachować jak najlepsza ich chłonność
Serio? Taki zwykły proszek zatłuszcza mikropolar albo mikrofibrę?
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 18:07   #545
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Serio? Taki zwykły proszek zatłuszcza mikropolar albo mikrofibrę?
tak
cyt. z pieluszkarnia.pl:
"Nie warto jest przesadzać z dodawaniem większej ilości proszku, po to by pieluszki lepiej się doprały. Źle wypłukany proszek "oblepia" włókna pieluszki obniżając jej chłonność, a szanse na reakcję alergiczną skórki na proszek są dużo większe, gdy ten nie jest całkowicie wypłukany."
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 20:35   #546
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Aż się boję zaglądać.
ja dodaje pare kropel olejku z drzewa herbacianego albo lawendowego, tez dzialaja odkazajaco

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Witam

Moge się wypowiedzieć już jako mama na temat wielorazowego pieluchowania

Wrocilam ze szpitala z mega odparzona pupcia- jak zobaczyła połozna to na drugi dzien, a było juz lepiej to rozłozyła rece Jak przyszła w nastepnym tygodniu była w szoku- wszystko wyleczone.

Moje spostrzeżenia:
polecam:
- otulacz pul bambinex dla noworodkow- super dopasowany - nic nie wycieka, super dopasowany, latwy w uzyciu- rzep
http://static1.tradoro.pl/3349/Pielu...ul_bialy_1.jpg
- pieluchu bambusowe kikko - super miekkie, super chlonne, rozmiar 70x70 w sam raz do otulacza dla noworodka
- tetra firmy kikko i tetro
- otulacze imse vimse- nic nie wycieka, super dopasowany, latwy w uzyciu- rzep
- wkladki z mikrofibry do uzywania na noc do pieluchy- wkladki suche, dziecko przesypia, latwo sie z nich spiera kupke
- wkladki bambusowe jako dodatkowa ochrona i leczniczo przy odparzeniach
- formowanki tetro- jesli do srodka wlozymy jakas wkadke maluszek nie przeleje ani nie ubrudzi a pupcia sie wietrzy! - wada 0 długo schnie!!!!

Nie polecam dla noworodka:
- moj Młody miał 3100 jak wjechal do domu i FLIP za duzy- a wkłądka z mikrofibry mega za szeroka- ten otulacz dla wiekszego dziecka, non stop mam obsmarowane paski po bokach
- otulacz close parents - tez nie polecam dla noworodka- za duzy przez co przecieka, pozniej wydaje mi sie fajniejszy niz FLIP w srodku wylozony jakby fizelina i dziecko nie ma bezposrednio kontaktu z PULEM
- formowanki bambinex bambusowe - po wypraniu nie sa juz miekkie tylko jakby sie zbryliły i stały sieyw dotYku takie jak misie z czasow Prl-U, jednak to one wyleczyly Młodego z odparzenia


My lecimy głownie tetra, bambus plus otulacz bambinex i inse vimse, piore codzien - bo mam srednio 20 pieluch tetrowych ( pieluchowanie, obcieranie, itd).

Młodemy myje dupke ciepla woda z mydlem marsylskim. Chusteczki okazjonalnie - lekarz, spacer.
o i piekne podsumowanko, skorzystam z rad jak drugie dziecie nam sie kiedys narodzi bo ten malusio juz od poczatku na wielo bedzie jechal
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 16:24   #547
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Przyszły dzisiaj dwie pieluszki blueberry ale mają fajne wkłady! czegoś takiego chyba nie da się przesikać jutro będą prane, więc pierwsze testy na pupie dopiero pojutrze...

Bierzecie udział w tej kampanii Zdrowa Pupa? My tak i nawet wysłałam już zdjęcia, są na FB, można zobaczyć u nas w podpisie
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 19:15   #548
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

ela, rewelacyjne zdjęcie ja się cały czas przymierzam, żeby zrobić
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 06:10   #549
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Podoba mi się ta kampania, bo przez to kupa moich znajomych zobaczyła pierwszy raz takie pieluchy i co niektórzy pytają nawet o szczegóły
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 07:50   #550
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Kto ma pieluszki issy bear?

Kasia
chyba u Ciebie widziałam w stosiku?
Jaka jest Wasza opinia na ich temat? Warte swojej ceny? Wytrzymaja cała noc?
__________________


Edytowane przez velluto
Czas edycji: 2011-08-31 o 07:52
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:17   #551
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja mam Issy bear, dwa wkłady bardzo chłonne, spokojnie całą noc trzymają (od 19 do 7 rano!), wydają mi się dość grube, ale pewnie na większym dziecku to nie robi takiego wrażenia. Już nad ranem zdarza się, że są troszkę wilgotne przy gumkach z boku, ale prawie niezauważalnie. Z tym że ja kupiłam używaną, ale żałuję, że nie mam jeszcze ze dwóch, może kupię, jak Krzyś będzie większy.
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 10:40   #552
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

ja mam dwie issy bear, dziennie, czyli w pulem obszytym bawełną.
Na dzień używam pieluch z jedną wkładką, dwie pozostałe wkładam do pula minkee babyetty, jeszcze mi sie nei zdarzyło, żeby przeciekła, to moja najbardziej chłonna pielucha ( w sumie zestaw ), oprócz formowanek konopnych z wełną. Polecam (ale drogie są to fakt )
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:53   #553
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

To do tych dziennych ile jest wkładek w zestawie?
Bo czytajac na pieluszkarni myslalam, że do dziennych jest 1 wkładka, a do nocnych (pul minkee) 2 wkładki
Cena pieluchy kosmiczna Ale ostatnio troche pieluch sprzedałam wiec może skusze sie na ta
Chcialabym znów wrócić do wielo na noc.
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 11:40   #554
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
To do tych dziennych ile jest wkładek w zestawie?
Bo czytajac na pieluszkarni myslalam, że do dziennych jest 1 wkładka, a do nocnych (pul minkee) 2 wkładki
Cena pieluchy kosmiczna Ale ostatnio troche pieluch sprzedałam wiec może skusze sie na ta
Chcialabym znów wrócić do wielo na noc.
ja kupowała z dwiema, ale to było jakiś czas temu w odstepie kilku miesięcy
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:30   #555
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

ha, velluto, ja mam jak się okazuje dzienną, nawet nie wiedziałam ale i tak używam na noc, na dzień to nam się zupełnie nie przydaje, tetra i już. I do tej dziennej dwie wkładki.
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:04   #556
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A widziałyście nowe wzory ekomamy?
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:26   #557
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
A widziałyście nowe wzory ekomamy?
widziałam, ale tym razem jakoś mnie nie urzekły, więc mój portfel (męża portfel hehehe) jest bezpieczny
chociaż jeśli któraś z Was kupi i wklei zdjęcie w klubie, to może na pupce dziecięcej będą ładniej wyglądały i się skuszę
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 07:20   #558
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez prunelle Pokaż wiadomość
ha, velluto, ja mam jak się okazuje dzienną, nawet nie wiedziałam ale i tak używam na noc, na dzień to nam się zupełnie nie przydaje, tetra i już. I do tej dziennej dwie wkładki.
okazuje sie, że człowiek uczy się przez całe życie

Musze zapytać w pieluszkarni, jak to jest z pieluchami które obecnie sprzedają. Choć zakupy w tym sklepie w ogóle mi się nie podobają
Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
A widziałyście nowe wzory ekomamy?
widziałam
najbardziej podoba mi się miasto i cytrynki z poprzedniej dostawy i jagody z obecnej
Ale kieszonek dziennych mam zdecydowanie za duzo i juz nic nie kupuję
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 10:14   #559
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Witam
Bardzo sie ucieszyłam jak znalazłam ten wątek. Dużo się dowiedziała - oczy mi sie otworzyły. Rewelacyjne te wszystkie porady.
Ja dopiero od tygodnia wiem, że coś takiego jak wielorazowe pieluszki istnieją. Niestety dowiedziałam sie o nich za późno, bo korzystając z promocji zrobiłam już zapas jednorazówek. Jednak po zagłębieniu się w temat mam zamiar spróbować wielorazówek. Zrobiłam już swój pierwszy zakup - idzie do nas ECO Bobolider.
Noszę sie również z zamiarem uszycia kilku lub nawet kilkunastu sztuk własnoręcznie.

Chciałam Was zagadnąć na temat prania, bo to mnie troszkę dręczy. U mnie jest strasznie twarda woda i aby rzeczy były doprane trzeba nasypać troszkę więcej detergentu. Jak już wyczytałam nie mogę sobie pozwolić na coś takiego jeśli chodzi o pieluszki. I zastanawiam sie czy przy bardzo twardej wodzie i połowie zalecanej dawki proszku pieluchy będę doprane. Może któraś z Was orientuje sie co z tym fantem zrobić, czy istnieją jakieś zmiękczacze do wody bezpieczne dla dziecka - totalnie jestem w tym temacie zielona.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 10:57   #560
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Chawa - możesz dodawać do prania kwasek cytrynowy, albo np. zalewać pieluszki gorącą wodą z dodatkiem kwasku cytrynowego - u mnie pomaga Czytałam też, że dziewczyny stosują Sonett- ekologiczny środek do zmiekczania wody i są zadowolone
http://www.ekodrogeria.pl/product-po...wody-500g.html
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:18   #561
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Chawa - możesz dodawać do prania kwasek cytrynowy, albo np. zalewać pieluszki gorącą wodą z dodatkiem kwasku cytrynowego - u mnie pomaga Czytałam też, że dziewczyny stosują Sonett- ekologiczny środek do zmiekczania wody i są zadowolone
http://www.ekodrogeria.pl/product-po...wody-500g.html
ale kwasek to chyba nie do pula, nie?
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:29   #562
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
ale kwasek to chyba nie do pula, nie?
Hmmmm.... kwasek niszczy pul?
Juz nie pamiętam jak robiłam, bo taki zabieg robię raz na jakiś czas. Ale moje pule maja sie ok.
A Ty jak robisz?
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:52   #563
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Hmmmm.... kwasek niszczy pul?
Juz nie pamiętam jak robiłam, bo taki zabieg robię raz na jakiś czas. Ale moje pule maja sie ok.
A Ty jak robisz?
ja piorę zawsze w 60 stopniach, z dodatkiem bioD
raz na jakiś czas moczę na noc w bioD w misce, później piorę bez proszku
prałam też chyba raz wkładki z dodatkiem kwasku, ale to tylko wkładki i formowanki same, pula można chyba zalać wrzątkiem z kwaskiem, ale to musiałabym poszukać na chustach, bo nie pamiętam teraz, jak to było dokładnie
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:03   #564
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
ja piorę zawsze w 60 stopniach, z dodatkiem bioD
raz na jakiś czas moczę na noc w bioD w misce, później piorę bez proszku
prałam też chyba raz wkładki z dodatkiem kwasku, ale to tylko wkładki i formowanki same, pula można chyba zalać wrzątkiem z kwaskiem, ale to musiałabym poszukać na chustach, bo nie pamiętam teraz, jak to było dokładnie
Ja o zmiękczaniu znlazłam to:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=48399

To widze, że robimy dośc podobnie. Ja tylko jeszcze nigdy nie robiłam tego prania bez proszku. W końcu musze to zrobic

Kasia a jak u Was z odpieluchowaniem?
__________________

velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:20   #565
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość

Kasia a jak u Was z odpieluchowaniem?
w dzień i w domu nieźle, na spacery zakładam pieluchę albo majtki treningowe, w nocy nawet nie próbuję, chociaż często zdarza się, ze pielucha do rana sucha, tylko dziecko wstaje wcześniej niż ja i nie zdążę rano wysadzić
ale nie mam jakiegoś ciśnienia, że już musi, bo wiek taki czy coś, jak nie teraz to za miesiąc czy dwa
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 14:39   #566
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

velluto wielkie dzięki - właśnie chodziło mi o jakiś środek. Na chustach też poczytam.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 17:43   #567
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
najbardziej podoba mi się miasto i cytrynki z poprzedniej dostawy i jagody z obecnej
Ciekawe jak to wygląda na żywo, te jagody są całkiem ciekawe. Gdyby ktos miał te nowości, to proszę o fotkę
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 20:25   #568
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

u nas etapow 'lubienia' wielorazowek bylo kilka...
juz w ciazy kupilam zestaw 10 Close Parent - Pop-In...
po porodzie malej jeszcze 2 kieszonki na allegro [bo spodobał mi się wzorek]
formowanke mamy 1 z materialu konopnego - chyba 55% jak dobrze pamietam...
i do tego zestawu z czasem doszly otulacze tetro

przez pierwsze 2 mies musielismy uzywac jednorazowek - tzn chcielismy bo close parent sensonwnie zaczely wygladac jak magda przekroczyla 4kg... ale szczerze mowiac polecam je z czystym sumieniem dla dzieci ktore maja ponad 5kg... teraz Magda ma 10 kg i powoli wchodzimy w ostatni rozmiar - sa kapitalne - nie zdarzylo mi sie zeby magda je przesikala, zeby cos poszlo bokiem, zeby sie nie dopraly - nie mamy jakos super miekkiej wody, przed praniem tez nie zapieram, nie namaczam, nie piore w niczym specjalnym - do proszku dodaj 3-5 kropel z olejku herbacianego, tylko kupy spłukuję, a pieluchy sa czyste

w okresie miedzy 4 a 5 kg bardziej podobaly mi sie kieszonki - bardziej miekkie, ale niestety bardziej zawodne - nie zawsze noc wytrzymaly...

a teraz jak magda zaczela chodzic kupilam szorty welniane i teraz one sa na topie u mnie
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 16:24   #569
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Wiernie Was poczytuje i w koncu zdecydowalam sie kupic mojej Misi kilka wielorazowek. Czesc kupilam za Wasza namowa, czesc - bo mi sie po prostu spodobaly. Calkowicie rozumiem te mamuski, ktore mowily, ze w wielorazowkach mozna sie zakochac, bo sa przepiekne! Mam w sumie 4 kieszonki i jeden otulacz. Podam Wam linki do tego, co kupilam (bardzo prosze nie krytykowac za bardzo, bo to dopiero poczatki).
http://www.babyetta.pl/pl/p/Wiosenne...ez-wkladow/299
http://allegro.pl/pieluszka-wieloraz...775179677.html
http://allegro.pl/pieluszka-wieloraz...768565578.html
http://allegro.pl/pieluchy-wielorazo...762508367.html
http://allegro.pl/pielucha-wielorazo...769947582.html

Miśka ma teraz straszne odparzenia po Huggiesach i dlatego kupilam wielorazowki na gwalt. I teraz, kiedy juz je mam - moje pytania:

1. Wiem, ze ten temat byl walkowany milion razy i byl tez watek na chusty.info , ale potrzebuje prosty jasny przekaz - jak wyprac pieluchy pierwszy raz by zachowaly jak najwieksza chlonnosc? Moje sa zrobione z PUL, Minkiee i polarku - czy wszystkie pierwszy raz piore w 60stopniach? Wedlug mnie robie tak - wrzucam pieluszki, ustawiam na 60stopni, normalny program, do tego wsypuje 1/2 normalnego proszku i lyzeczke odkazacza.
Czy moge dodac zwykly plyn do plukania czy tylko olejek antybakteryjny?

2. Nie mam jeszcze wkladow, wiem, ze dla maluszka bambus nie jest dobry, wiec chce kupic mikrofibre/bawelne plus odkazacz u jednego sprzedawcy by zaoszczedzic na przesylce, czy te wklady moga sie u nas dobrze sprawdzic? http://allegro.pl/wkladki-mikrofibra...799883808.html plus myslalam o tym odkazaczu http://allegro.pl/miofresh-750g-bamb...788294512.html

I teraz tak, zeby byla jasnosc - mam kieszonke wiec do srodka wkladam wklad, a na to taka jednorazowke z Canpolu http://allegro.pl/canpol-wkladki-suc...799031313.html
Kiedy dziecko nasiusia wyrzucam jednorazowke, wkladam nowy wklad do srodka, ale czy ta kieszonka pozostaje czysta? Bo nie wiem czy to jest tak do konca higieniczne. Bo zakladam, ze gdybym chciala prac po kazdym uzyciu, to uzywalabym all in one. Czy w uproszczeniu mozna to przyrownac do majtek i podpaski? Czy te pieluszki mozna zmieniac tak czesto jak np. pampersy tj. raz na 3 godziny?
Prosze Was o pomoc, musze jak najszybciej zaczac uzywac tych pieluszek, a jestem - mimo przeczytania watku - nadal ciemna jak tabaka w rogu. Z gory dziekuje.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 18:05   #570
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Wiernie Was poczytuje i w koncu zdecydowalam sie kupic mojej Misi kilka wielorazowek. Czesc kupilam za Wasza namowa, czesc - bo mi sie po prostu spodobaly. Calkowicie rozumiem te mamuski, ktore mowily, ze w wielorazowkach mozna sie zakochac, bo sa przepiekne! Mam w sumie 4 kieszonki i jeden otulacz. Podam Wam linki do tego, co kupilam (bardzo prosze nie krytykowac za bardzo, bo to dopiero poczatki).
http://www.babyetta.pl/pl/p/Wiosenne...ez-wkladow/299
http://allegro.pl/pieluszka-wieloraz...775179677.html
http://allegro.pl/pieluszka-wieloraz...768565578.html
http://allegro.pl/pieluchy-wielorazo...762508367.html
http://allegro.pl/pielucha-wielorazo...769947582.html

Miśka ma teraz straszne odparzenia po Huggiesach i dlatego kupilam wielorazowki na gwalt. I teraz, kiedy juz je mam - moje pytania:

1. Wiem, ze ten temat byl walkowany milion razy i byl tez watek na chusty.info , ale potrzebuje prosty jasny przekaz - jak wyprac pieluchy pierwszy raz by zachowaly jak najwieksza chlonnosc? Moje sa zrobione z PUL, Minkiee i polarku - czy wszystkie pierwszy raz piore w 60stopniach? Wedlug mnie robie tak - wrzucam pieluszki, ustawiam na 60stopni, normalny program, do tego wsypuje 1/2 normalnego proszku i lyzeczke odkazacza.
Czy moge dodac zwykly plyn do plukania czy tylko olejek antybakteryjny?

2. Nie mam jeszcze wkladow, wiem, ze dla maluszka bambus nie jest dobry, wiec chce kupic mikrofibre/bawelne plus odkazacz u jednego sprzedawcy by zaoszczedzic na przesylce, czy te wklady moga sie u nas dobrze sprawdzic? http://allegro.pl/wkladki-mikrofibra...799883808.html plus myslalam o tym odkazaczu http://allegro.pl/miofresh-750g-bamb...788294512.html

I teraz tak, zeby byla jasnosc - mam kieszonke wiec do srodka wkladam wklad, a na to taka jednorazowke z Canpolu http://allegro.pl/canpol-wkladki-suc...799031313.html
Kiedy dziecko nasiusia wyrzucam jednorazowke, wkladam nowy wklad do srodka, ale czy ta kieszonka pozostaje czysta? Bo nie wiem czy to jest tak do konca higieniczne. Bo zakladam, ze gdybym chciala prac po kazdym uzyciu, to uzywalabym all in one. Czy w uproszczeniu mozna to przyrownac do majtek i podpaski? Czy te pieluszki mozna zmieniac tak czesto jak np. pampersy tj. raz na 3 godziny?
Prosze Was o pomoc, musze jak najszybciej zaczac uzywac tych pieluszek, a jestem - mimo przeczytania watku - nadal ciemna jak tabaka w rogu. Z gory dziekuje.
1. pieluchy możesz prać w 60 stopniach, dodajesz proszek jak napisałaś, czyli pół porcji i odkażacz/dodatek antybakteryjny
nie dodajesz płynu do płukania bo zatłuścisz pieluchy i nie będą chłonąć
jeśli to nowe pieluchy to najwyższą chłonność osiągną po 6-8 praniach, nie znaczy to, że wcześniej nie można ich używać, ale wcześniej wchłoną mniej płynu, czyli trzeba kontrolować, czy nie przemokną

2. Dlaczego bambus nie jest dobry? ja polecam raczej bambus niż mikrofibrę, ale możesz używać tego i tego, możesz też wkładać tetrę, flanelę, wkładki konopne, bawełniane i co tam jeszcze znajdziesz

miofresh jest ok

3. do kieszonki wkładasz wkładkę do środka (pomiędzy dwie warstwy), na to papierek (ale nie musisz, jak nie chcesz, są tacy, co nie używają). O papierkach doczytaj, czy można je spłukiwać w toalecie czy tych nie wolno, no i czy są wielorazowe, czyli czy po samym siusiu można je przeprać, wysuszyć i użyć znowu. Jeśli nie to może innej firmy?
jak dziecko nasiusia to zmieniasz całą pieluszkę, a nie tylko papierek i wkład
kieszonki od AIO różnią się tym, że wkład wyjmujesz ze środka. W praktyce znaczy to tyle, że możesz włożyć wkład jaki chcesz/potrzebujesz i że kieszonka schnie o niebo szybciej niż AIO
co do częstotliwości zmian to zależy, w jakim wieku masz dziecko, jak bardzo chłonne wkładki włożysz i jak dużo sika Twoje dziecko. Ale jeśli walczysz z odparzeniem to ja zmieniałabym jak najczęściej, kładąc też dziecko na kilka godzin dziennie na kocyku/podkładzie z gołą pupą, żeby sie wietrzyła, bo tak dużo szybciej wyleczyć odparzenie
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.