Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-15, 23:03   #541
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
W zeszłym roku normalnie można było zadzwonić i się wytłumaczyć, że było się po polskiej stronie. W wielu miejscach na Dolnym Śląsku przy granicy ściąga czeski zasięg. Myślę, że problem się stale pojawia i można się odwołać, jakby co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To trafilo nawet do francuskich mediow. Podobno polscy policjanci sami przez pomylke przekroczyli czeska granice i probowali dac mandat Czechom za brak maski. Oczywiscie wg polskiego prawa.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał taki objaw po przebytym covidzie? Ciągle czuję smród papierosów, gdziekolwiek jestem, nikt inny tego nie wyczuwa. Na początku myślałam że to sąsiad wychodzi na balkon zapalić - i fakt faktem zdarza mu się, ale zaczęłam czuć ten zapach praktycznie cały czas i w innych miejscach strasznie jest to irytujące, jeśli ktoś tak miał to da się z tym cokolwiek zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jestes bylym palaczem? Takie osoby co rzucily czesto sa wyczulone na papierosy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 23:12   #542
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Ktoś może miał problemy z zatokami nieznanej przyczyny i coś pomogło? Od ponad 0,5 roku spływa mi po gardle wydzielina z zatok, mam powiększone węzły chłonne i brodawki na języku, migdałek, swędzi mnie w środku uszu/gardła. Robiłam wymaz z nosa oraz gardła, TK zatok, testy alergiczne z krwi, badania krwi, usg węzłów chłonnych - wszystko jest OK, a węzły na usg są "infekcyjne". Brałam oczywiście dużo leków na zatoki, gardło i nic. Uprzedzając pytania - nie mam refluksu. Lekarz mówił żeby to olać i nie wie co dalej robić...
Sprawdź ósemki jeszcze, szczególnie górne mogą mieć wpływ na zatkane zatoki - tak mi mówili lekarze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 23:15   #543
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 23:26   #544
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To trafilo nawet do francuskich mediow. Podobno polscy policjanci sami przez pomylke przekroczyli czeska granice i probowali dac mandat Czechom za brak maski. Oczywiscie wg polskiego prawa.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------




A jestes bylym palaczem? Takie osoby co rzucily czesto sa wyczulone na papierosy.
Nie, nie, zdarzyło mi się kilka razy spróbować, ale to było wiele lat temu, nałogowo nigdy nie paliłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 07:01   #545
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał taki objaw po przebytym covidzie? Ciągle czuję smród papierosów, gdziekolwiek jestem, nikt inny tego nie wyczuwa. Na początku myślałam że to sąsiad wychodzi na balkon zapalić - i fakt faktem zdarza mu się, ale zaczęłam czuć ten zapach praktycznie cały czas i w innych miejscach🤦♀️ strasznie jest to irytujące, jeśli ktoś tak miał to da się z tym cokolwiek zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam, że ktoś ze znajomych tak miał. 3 miesiące i minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 07:15   #546
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam usuwane obie górne (w odstępie dwóch tygodni), musiałam mieć nacinane dziąsła, bo jeszcze nie zdążyły wyrosnąć (umiejscowione poziomo). Po zabiegach miałam przez tydzień spuchniętą twarz, przez kilka dni ból był taki, że ciągle brałam Ketonal. Akurat wtedy nie pracowałam, ale gdybym pracowała, to na pewno na kilka dni wzięłabym l4.
Jeśli twoje ósemki są już na wierzchu, to dochodzenie do siebie może być szybsze, a ból mniejszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-06-16 o 07:18
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 07:16   #547
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 262
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rok temu w przeciągu 3 miesięcy usunelam wszystkie ósemki. Zaczynałam od najgorszej, gdzie już był potrzebny chirurg, ósemka pozioma, zatrzymana, potrzebne było nacinanie dziąsła i dłutowanie. Zabieg był do przeżycia, aczkolwiek długi, bo około 40 minut, po tym szycie. Ogolnie wybralam się do miasta wojewódzkiego, do poleconego przez mojego stomatologa chirurga, miał świetne opinie. Dostalam silny lek przeciwbólowy, który wzielam na noc i następnego dnia rano przed pracą. Miałam po prawej stronie gulę i oczywiście wciąż bolało, ale nie było tragedii, bez l4 się obyło. Antybiotyk również brałam, więc obyło się bez infekcji i innych takich. 2 czy 3 dni później było już ok. A następne 3 ósemki to już była pestka, wróciłam do tego samego chirurga, choć nie musialam i sama byłam bardzo zdziwiona, jak szybko poszło. 2 minuty i zęba nie było, ze znieczuleniem, bez bólu. I te miejsca po tych usuniętych, łatwiejszych ósemkach już potem nie bolały, antybiotyk też był zbędny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002
Czas edycji: 2021-06-16 o 07:31
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 07:19   #548
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam usuwane dwie. Ich ułożenie było ujowe krótko mówiąc. Ciężko było je w ogóle usunąć, ale dało radę. Miałam zwolnienie i antybiotyk w razie czego, bo rana była duża. Przez tydzień byłam na Ketonalu, najgorsze były pierwsze 2-3 dni, potem już coraz lepiej. Jeśli masz je ułożone dobrze to nie powinno być takich problemów. Moje po prostu leżały i przez to miałam takie przeboje. Ja bym na twoim miejscu sama poprosiła o L4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

A, też byłam spuchnięta, bardzo. Ale już nawet o tym nie pamiętam no i musiałam jeść jakieś jogurty, biszkopty, pić przez słomkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 07:23   #549
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja miałam usuwaną tylko jedną ósemkę górną i bardzo szybko i bezproblemowo poszło. Na fotelu siedziałam 10min, byłam bardzo zdziwiona że tak szybko, potem nic nie bolało żadnej opuchlizny. Jedynie uciążliwe było trzymanie żuchwą opatrunku. Następnego dnia mogłam iść do pracy, ale nie poszłam, bo zapobiegawczo wziełam ulrop na ten dzień. Powiedziano mi, że jeśli by się coś działo, to mam do nich dzwonić i tyle. No i przez tydzień utrudnione było mycie zębów, bo trzeba było uważać na ten skrzep, który tamował ranę.

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2021-06-16 o 07:24
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 07:26   #550
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Usuwałam chirurgicznie wszystkie ósemki pod aparat, na dwa razy - najpierw obie z lewej potem obie z prawej. Po obu zabiegach już następnego dnia byłam w pracy, L4 nie było mi potrzebne. Po drugim zabiegu było troszkę gorzej bo jeden ząb naciskał na nerw i po usunięciu kilka dni miałam lekki szczękościsk (nic poważnego, po prostu nie byłam w stanie otworzyć ust tak szeroko jak normalnie). Goiło się bardzo szybko, po kilku dniach już nie pamiętałam że cokolwiek było robione. Jedyne co mogę doradzić to poczekaj z usuwaniem do jesieni, letnie upały to najgorszy czas na takie zabiegi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 07:35   #551
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Sama nie miałam usuwanej, ale znajomi usuwali i chyba nie ma reguły. U jednych wszystko ok i prawie żadnego bólu, u drugich opuchnięcie jakby wsadzili całe jabłko do buzi i długo utrzymujący się ból. A wyrosły Ci już te ósemki? Bo jak nie to wtedy jest gorzej.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 07:51   #552
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z doświadczenia swojego powiem, żeby nie czekać, bo może dojść do szczekoscisku i wtedy to jest kosmiczny ból lub przesunięcie zębów po jednej stronie i w rezultacie krzywozgryz.
Polecam wybrać faceta, bo siłę w łapie ma i nie będzie się patyczkował. Poprosić o założenie szwów, żeby się nie babralo (mi przy jednej przez tydzień zbierała się krew z ropa, bleee, bo nie miałam szwów ). Kupić za wczasu środki przeciwbólowe, zaopatrzyć się w lód, lub paczki chłodzące. Ja sobie zwolnienie wzięłam na 2 tyg, bo tyle max przysługuje. Ale 2-3 dni wystarczy.
A samo wyrywanie nie boli, bo jest w znieczuleniu. Trochę nieprzyjemne są tylko dźwięki, no ale to zawsze u dentysty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-06-16 o 07:53
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 08:05   #553
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mam do usunięcia trzy ósemki podzielicie się swoimi wrażeniami? Czy konieczne będzie L4? Czy chirurg wypisuje od razu czy jak się coś zaczyna dziać? Przeraża mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chirurg nie usunie Ci wszystkich naraz - zwykle usuwa się naraz dwie górne i pojedynczo dolne, chyba że są korzyści z zabiegu przeprowadzonego naraz. Przy dolnych polecam chodzić na opatrunek przez pierwszy tydzień.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 09:41   #554
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Z doświadczenia swojego powiem, żeby nie czekać, bo może dojść do szczekoscisku i wtedy to jest kosmiczny ból lub przesunięcie zębów po jednej stronie i w rezultacie krzywozgryz.
Polecam wybrać faceta, bo siłę w łapie ma i nie będzie się patyczkował. Poprosić o założenie szwów, żeby się nie babralo (mi przy jednej przez tydzień zbierała się krew z ropa, bleee, bo nie miałam szwów ). Kupić za wczasu środki przeciwbólowe, zaopatrzyć się w lód, lub paczki chłodzące. Ja sobie zwolnienie wzięłam na 2 tyg, bo tyle max przysługuje. Ale 2-3 dni wystarczy.
A samo wyrywanie nie boli, bo jest w znieczuleniu. Trochę nieprzyjemne są tylko dźwięki, no ale to zawsze u dentysty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na każdego zęba tyle przysługuje? szczerze to średnio chce brać L4 bo to akurat wysoki sezon w pracy i średnio ma mnie kto zastąpić. Z drugiej strony z bólem i ewentualnie jak spuchne to do pracy nie wyobrażam sobie iść, także mam nadzieję że jakoś przeżyje



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Chirurg nie usunie Ci wszystkich naraz - zwykle usuwa się naraz dwie górne i pojedynczo dolne, chyba że są korzyści z zabiegu przeprowadzonego naraz. Przy dolnych polecam chodzić na opatrunek przez pierwszy tydzień.
Tak, tak wiem. Niech spojrzy sam to zdecyduje od której zacząć i ile.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Usuwałam chirurgicznie wszystkie ósemki pod aparat, na dwa razy - najpierw obie z lewej potem obie z prawej. Po obu zabiegach już następnego dnia byłam w pracy, L4 nie było mi potrzebne. Po drugim zabiegu było troszkę gorzej bo jeden ząb naciskał na nerw i po usunięciu kilka dni miałam lekki szczękościsk (nic poważnego, po prostu nie byłam w stanie otworzyć ust tak szeroko jak normalnie). Goiło się bardzo szybko, po kilku dniach już nie pamiętałam że cokolwiek było robione. Jedyne co mogę doradzić to poczekaj z usuwaniem do jesieni, letnie upały to najgorszy czas na takie zabiegi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie powinnam czekać. Chyba że będzie tragicznie po pierwszej to zapytam czy jest taka szansa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Właśnie wyszlam od dentysty, pokazywała mi że z tymi zębami nie powinno być problemu bo korzenie ładne i proste. Mam nadzieję... Jedna jedyna zdrowa ma korzenie do dupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:09   #555
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał taki objaw po przebytym covidzie? Ciągle czuję smród papierosów, gdziekolwiek jestem, nikt inny tego nie wyczuwa. Na początku myślałam że to sąsiad wychodzi na balkon zapalić - i fakt faktem zdarza mu się, ale zaczęłam czuć ten zapach praktycznie cały czas i w innych miejscach🤦♀️ strasznie jest to irytujące, jeśli ktoś tak miał to da się z tym cokolwiek zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam. Po kilkunastu dniach minęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:24   #556
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał taki objaw po przebytym covidzie? Ciągle czuję smród papierosów, gdziekolwiek jestem, nikt inny tego nie wyczuwa. Na początku myślałam że to sąsiad wychodzi na balkon zapalić - i fakt faktem zdarza mu się, ale zaczęłam czuć ten zapach praktycznie cały czas i w innych miejscach🤦♀️ strasznie jest to irytujące, jeśli ktoś tak miał to da się z tym cokolwiek zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja znajoma też to miała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:31   #557
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Na każdego zęba tyle przysługuje? szczerze to średnio chce brać L4 bo to akurat wysoki sezon w pracy i średnio ma mnie kto zastąpić. Z drugiej strony z bólem i ewentualnie jak spuchne to do pracy nie wyobrażam sobie iść, także mam nadzieję że jakoś przeżyje



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Tak, tak wiem. Niech spojrzy sam to zdecyduje od której zacząć i ile.Nie powinnam czekać. Chyba że będzie tragicznie po pierwszej to zapytam czy jest taka szansa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Właśnie wyszlam od dentysty, pokazywała mi że z tymi zębami nie powinno być problemu bo korzenie ładne i proste. Mam nadzieję... Jedna jedyna zdrowa ma korzenie do dupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro nie możesz czekać to przynajmniej umów się wcześnie rano na zabieg a w domu zadbaj o to żebyś miała możliwie chłodno. I zorganizuj sobie wcześniej jakieś zimne okłady i sporo chłodnej wody do picia, żebyś miała jak zmniejszać obrzęk. Nie chcę straszyć, bo może nie będzie Ci to potrzebne, ale lepiej się przygotować.

_____

Potrzebuję porady dietetycznej.
Czym zastąpić olej albo oliwę w dressingu do sałatki żeby nie było tyle tłuszczu ale jednak żeby były kalorie? Dzisiaj do pracy zrobiłam sobie sałatkę, do niej klasyczny winegret i kalorycznie ok bo całość około 400 kcal. Tylko niestety już wykorzystałam prawie cały limit tłuszczu na dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:42   #558
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady dietetycznej.
Czym zastąpić olej albo oliwę w dressingu do sałatki żeby nie było tyle tłuszczu ale jednak żeby były kalorie? Dzisiaj do pracy zrobiłam sobie sałatkę, do niej klasyczny winegret i kalorycznie ok bo całość około 400 kcal. Tylko niestety już wykorzystałam prawie cały limit tłuszczu na dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozna dodac orzechy - to tez jest tluszcz, ale na tyle zdrowy, ze nie przejmowalabym sie przekroczeniem limitu. To jest jednak roznica czy tluszcz nabijamy smazeniem, czy dodatkiem zdrowych orzechow czy ryb.
Ewentualnie np. pokroic chleb w kostke, przypiec w piekarniku i posypac salatke ''grzankami''.
Mozesz tez po prostu ugotowac kasze czy makaron pelnoziarnisty, kilka lyzek i wmieszac w salatke na zimno.
Fasola tez ma malo tluszczu. Fasolka szparagowa jeszcze mniej.
W zaleznosci od tego jaka to kombinacja, mozna dodac jakis owoc, np. ananas, brzoskwinie, ja bardzo lubie salatki z dodatkiem owocow.
Dressing mozna ewentualnie zrobic z jakiegos niskotluszczowego jogurtu.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:56   #559
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady dietetycznej.
Czym zastąpić olej albo oliwę w dressingu do sałatki żeby nie było tyle tłuszczu ale jednak żeby były kalorie? Dzisiaj do pracy zrobiłam sobie sałatkę, do niej klasyczny winegret i kalorycznie ok bo całość około 400 kcal. Tylko niestety już wykorzystałam prawie cały limit tłuszczu na dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki masz limit tłuszczu na dzień?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 10:59   #560
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość

Potrzebuję porady dietetycznej.
Czym zastąpić olej albo oliwę w dressingu do sałatki żeby nie było tyle tłuszczu ale jednak żeby były kalorie? Dzisiaj do pracy zrobiłam sobie sałatkę, do niej klasyczny winegret i kalorycznie ok bo całość około 400 kcal. Tylko niestety już wykorzystałam prawie cały limit tłuszczu na dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A z czym salatka?
Ja np do greckiej nie daje zadnego sosu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:22   #561
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88761068]Mozna dodac orzechy - to tez jest tluszcz, ale na tyle zdrowy, ze nie przejmowalabym sie przekroczeniem limitu. To jest jednak roznica czy tluszcz nabijamy smazeniem, czy dodatkiem zdrowych orzechow czy ryb.
Ewentualnie np. pokroic chleb w kostke, przypiec w piekarniku i posypac salatke ''grzankami''.
Mozesz tez po prostu ugotowac kasze czy makaron pelnoziarnisty, kilka lyzek i wmieszac w salatke na zimno.
Fasola tez ma malo tluszczu. Fasolka szparagowa jeszcze mniej.
W zaleznosci od tego jaka to kombinacja, mozna dodac jakis owoc, np. ananas, brzoskwinie, ja bardzo lubie salatki z dodatkiem owocow.
Dressing mozna ewentualnie zrobic z jakiegos niskotluszczowego jogurtu.[/QUOTE]Dzięki, będę kombinować z różnymi dodatkami. Zastanawiam się nad próbą zrobienia sosu czosnkowego z awokado i jogurtem jako baza, może będzie zjadliwy.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A jaki masz limit tłuszczu na dzień?
44 g, dzisiaj policzyło mi już 37.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A z czym salatka?
Ja np do greckiej nie daje zadnego sosu.
Póki co jeszcze nie umiem się przestawić na sałatki bez sosu, zazwyczaj robię właśnie winegret bo pasuje do najróżniejszych miksów warzywnych. Najczęściej po prostu kroję co mam w lodówce i dodaję prosty sos, także trudno określić co to za sałatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:46   #562
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Pralka mi zaczęła śmierdzieć. Tak z dnia na dzień. Nigdy pranie w niej nie zalega, zawsze ją wietrzę, ma czysty filtr i szufladę na proszek. Puściłam ją na wysokiej temperaturze z sodą, ale zapach na drugi dzień powrócił i to mam wrażenie mocniejszy. Co jeszcze mogę zrobić? Polecacie jakiś konrektny środek do czyszczenia?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:48   #563
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Pralka mi zaczęła śmierdzieć. Tak z dnia na dzień. Nigdy pranie w niej nie zalega, zawsze ją wietrzę, ma czysty filtr i szufladę na proszek. Puściłam ją na wysokiej temperaturze z sodą, ale zapach na drugi dzień powrócił i to mam wrażenie mocniejszy. Co jeszcze mogę zrobić? Polecacie jakiś konrektny środek do czyszczenia?
Tabletka do zmywarki i długie pranie na 90 stopni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:49   #564
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki, będę kombinować z różnymi dodatkami. Zastanawiam się nad próbą zrobienia sosu czosnkowego z awokado i jogurtem jako baza, może będzie zjadliwy. 44 g, dzisiaj policzyło mi już 37.Póki co jeszcze nie umiem się przestawić na sałatki bez sosu, zazwyczaj robię właśnie winegret bo pasuje do najróżniejszych miksów warzywnych. Najczęściej po prostu kroję co mam w lodówce i dodaję prosty sos, także trudno określić co to za sałatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla mnie dobry sos robi całą sałatkę, więc nie wiem czy ogóle bym się dała radę przestawić.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:10   #565
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Pralka mi zaczęła śmierdzieć. Tak z dnia na dzień. Nigdy pranie w niej nie zalega, zawsze ją wietrzę, ma czysty filtr i szufladę na proszek. Puściłam ją na wysokiej temperaturze z sodą, ale zapach na drugi dzień powrócił i to mam wrażenie mocniejszy. Co jeszcze mogę zrobić? Polecacie jakiś konrektny środek do czyszczenia?
Soda to zasada, ja zawsze piore na dlugim praniu na 90 stopni z octem. Raz na miesiac wystarczy, ale jesli cos zalega, to moze byc potrzebne nawet kilka razy tak w 90 stopniach z octem wyprac.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki, będę kombinować z różnymi dodatkami. Zastanawiam się nad próbą zrobienia sosu czosnkowego z awokado i jogurtem jako baza, może będzie zjadliwy. 44 g, dzisiaj policzyło mi już 37.Póki co jeszcze nie umiem się przestawić na sałatki bez sosu, zazwyczaj robię właśnie winegret bo pasuje do najróżniejszych miksów warzywnych. Najczęściej po prostu kroję co mam w lodówce i dodaję prosty sos, także trudno określić co to za sałatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozmemlane awokado z cytryna i przyprawami to super ''mokry'' skladnik do salatki ''a la sos'', ale ja polecam jednak sosy z jogurtu naturalnego. Przeciez awokado tez jest tluste.
Jogurt naturalny + czosnek + cytryna + sol, pieprz + np. koperek + mozna tez potrzec do tego ogorka. Uwielbiam taki sos.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:12   #566
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Tabletka do zmywarki i długie pranie na 90 stopni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88761212]Soda to zasada, ja zawsze piore na dlugim praniu na 90 stopni z octem. Raz na miesiac wystarczy, ale jesli cos zalega, to moze byc potrzebne nawet kilka razy tak w 90 stopniach z octem wyprac.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



Rozmemlane awokado z cytryna i przyprawami to super ''mokry'' skladnik do salatki ''a la sos'', ale ja polecam jednak sosy z jogurtu naturalnego. Przeciez awokado tez jest tluste.
Jogurt naturalny + czosnek + cytryna + sol, pieprz + np. koperek + mozna tez potrzec do tego ogorka. Uwielbiam taki sos.[/QUOTE]Dzięki, puściłam na razie z tą tabletką, bo nie mam octu i kazałam Tż towi kupić jakąś chemię do mycia. Zrobiłam od rana pranie i niestety śmierdziało :/ masakra
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:13   #567
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki, będę kombinować z różnymi dodatkami. Zastanawiam się nad próbą zrobienia sosu czosnkowego z awokado i jogurtem jako baza, może będzie zjadliwy. 44 g, dzisiaj policzyło mi już 37.Póki co jeszcze nie umiem się przestawić na sałatki bez sosu, zazwyczaj robię właśnie winegret bo pasuje do najróżniejszych miksów warzywnych. Najczęściej po prostu kroję co mam w lodówce i dodaję prosty sos, także trudno określić co to za sałatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla mnie genialnym sosem do sałatek jest hummus rozcieńczony wodą. Uwielbiam!
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:18   #568
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Potrzebuję dobrej wagi kuchennej, która radzi sobie z lekkimi sypkimi produktami. Z moją już szału dostaję, bo nie wiem czy dobrze liczy. Np wczoraj sypałam kakao, wsypałam już sporo a na wadze 0
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:20   #569
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki, będę kombinować z różnymi dodatkami. Zastanawiam się nad próbą zrobienia sosu czosnkowego z awokado i jogurtem jako baza, może będzie zjadliwy. 44 g, dzisiaj policzyło mi już 37.Póki co jeszcze nie umiem się przestawić na sałatki bez sosu, zazwyczaj robię właśnie winegret bo pasuje do najróżniejszych miksów warzywnych. Najczęściej po prostu kroję co mam w lodówce i dodaję prosty sos, także trudno określić co to za sałatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W greckiej sos robi sie sam. Pomidory puszczaja sok i feta jest dosc slona. Najlepiej zrobic dzien wczesniej by smaki przeszly i trzymac w lodowce.

Podaje przepis
Pokroic pomidory, swiezy ogorek, czarne oliwki i fete. Wymieszac i spozywac co najmniej 4h pozniej.

Z awokado mozesz zrobic sos guacamole.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:21   #570
Zacharkaps
Przyczajenie
 
Avatar Zacharkaps
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 23
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Dziewczyny czy zdarzyło się Wam samodzielnie tapetować? Wymarzyłam sobie tapety w dwóch pomieszczeniach. Mianowicie na ścianie na której mam tv w salonie i na ścianie nad węzgłowiem łóżka. Tapety już kupione ( konkretnie te grubsze tapety winylowe).
https://www.leroymerlin.pl/dekoracja...pety,a869.html
Tylko zastanawiam się czy sobie poradze samodzielnie z tapetowaniem czy powinnam zdecydować się na pomoc jakiegoś fachowca. Z jednej strony oglądalam sobie filmy na youtube i w sumie nie wydaje się to na pierwszy rzut oka takie trudne, z drugiej strony trochę sie obawiam jak wyjdzie. A chciałabym aby to wygladało dobrze.

Edytowane przez Zacharkaps
Czas edycji: 2021-07-09 o 12:40
Zacharkaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.