Osoby niepełnosprawne - czy należy wyręczać je we wszystkim? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-06, 20:16   #31
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Osoby niepełnosprawne - czy należy wyręczać je we wszystkim?

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Jakie wnioski z upy ? Skoro takie jest podejście pracowników ośrodka, to tak, należałoby to zgłosić chociażby przełożonemu (chyba że ma o tym takie samo pojęcie), bo robią tym dzieciom ogromną krzywdę, natomiast po wielu wpisach na ten temat, nie tylko tym wątku, tak, mam prawo twierdzić, że osoby tam pracujące nie mają pojęcia o postępowaniu z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi i im szkodą zamiast pomagać.
Ale w poście pisałaś o tinker a nie o wszystkich osobach pracujacych z osobami z niepełnosprawnościami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-06, 21:06   #32
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Osoby niepełnosprawne - czy należy wyręczać je we wszystkim?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale w poście pisałaś o tinker a nie o wszystkich osobach pracujacych z osobami z niepełnosprawnościami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
W zasadzie nie wiem, po co zaangażowałam się w tę dyskusję, bo w wielu wątkach pisałam już na ten temat, ale tak, piszę o tinker, bo to ona założyła wątek i wielokrotnie zadaje pytania o postępowanie wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, ujawnia szczegóły z ich życia, z życia rodzin, a to jest jej praca i powinna znać odpowiedź plus troszeczkę być bardziej dyskretna. Wierzę, że to pytanie nie wynika ze złych intencji czy nawet niewiedzy, a wynika z tego, że chce się może utwierdzić w swoim przekonaniu na temat niby oczywistych spraw, w których może jej współpracownicy wybierają złe rozwiązania i człowiek głupieje.
Ale pisałam w innym wątku, że to prawdopodobnie nie jest praca na jej możliwości i to nie jest żadna krytyka, sama się nie nadaję do pracy z osobami z niepełnosprawnościami, bo za bardzo to przeżywam. Jednak jeśli jej nie odpowiada sposób postępowania z dziećmi w ośrodku, to albo niech zacznie coś realnie robić, co będzie wymagało masy poświęceń, albo niech tę pracę zmieni. Ja bym zrobiła to drugie.

A pytanie, czy osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim powinny się same czesać brzmi dla mnie jak pytanie, czy ziemia jest okrągła, bo opis jest na wikipedii nawet. W zasadzie taka osoba może żyć sama, będzie miała trudniej, ale może być zupełnie samodzielnie funkcjonującym człowiekiem.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 06:15   #33
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Osoby niepełnosprawne - czy należy wyręczać je we wszystkim?

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
W zasadzie nie wiem, po co zaangażowałam się w tę dyskusję, bo w wielu wątkach pisałam już na ten temat, ale tak, piszę o tinker, bo to ona założyła wątek i wielokrotnie zadaje pytania o postępowanie wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, ujawnia szczegóły z ich życia, z życia rodzin, a to jest jej praca i powinna znać odpowiedź plus troszeczkę być bardziej dyskretna. Wierzę, że to pytanie nie wynika ze złych intencji czy nawet niewiedzy, a wynika z tego, że chce się może utwierdzić w swoim przekonaniu na temat niby oczywistych spraw, w których może jej współpracownicy wybierają złe rozwiązania i człowiek głupieje.

Ale pisałam w innym wątku, że to prawdopodobnie nie jest praca na jej możliwości i to nie jest żadna krytyka, sama się nie nadaję do pracy z osobami z niepełnosprawnościami, bo za bardzo to przeżywam. Jednak jeśli jej nie odpowiada sposób postępowania z dziećmi w ośrodku, to albo niech zacznie coś realnie robić, co będzie wymagało masy poświęceń, albo niech tę pracę zmieni. Ja bym zrobiła to drugie.



A pytanie, czy osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim powinny się same czesać brzmi dla mnie jak pytanie, czy ziemia jest okrągła, bo opis jest na wikipedii nawet. W zasadzie taka osoba może żyć sama, będzie miała trudniej, ale może być zupełnie samodzielnie funkcjonującym człowiekiem.
Ale ujawnianie a zadanie pytania co dwie różne rzeczy. Ujawniać nie powinna, to jest raczej oczywiste.
A praca z takimi osobami, no cóż, najlatwiej sie zwolnić, ale ktoś pracować z nimi musi a tłumów chętnych nie ma. To jest trochę wyobrazenie vs rzeczywistość.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:54   #34
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Osoby niepełnosprawne - czy należy wyręczać je we wszystkim?

Moja siostra jest upośledzona w stopniu średnim i normalnie sprząta, myje naczynia, dba o psa, robi sobie śniadanie itp Mama od zawsze dbała żeby umiała jak najwięcej Nie zna wartości pieniądza np więc zakupów nie zrobi sama ani nie ogarnia zegarka,ale jakoś powoli sobie radzi. Ale fakt, większość jej podobnych znajomych nie potrafi nic "bo oni są niepełnosprawni". I są przypadki gdzie nawet nie potrafią się same umyć, a nie mają trudności z koordynacją ruchową.
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-07 10:54:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.