Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-14, 10:49   #31
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Tez to u siebie zaobserwowałam taka mała obsesja na punkcie wszystkiego co zdrowe, ale dziś, żeby nie było i wczoraj zjadłam parę kostek gorzkiej czekoladki bo żadna przesada nie może być zdrowa.
A koniec Cilestu zbliża się wielkimi krokami i wisi nade mną jak chmura burzowa
Muszę pomyśleć o innej antykoncepcji i chyba zostaje mi tylko wkładka. Oczywiście bez hormonów, ale boję się jej czy da się założyć i funkcjonować z tym bez problemu.
ponad 2 lata trzymam zdrową dietę, ale to nic nie daje, ani na to na co miało dac poprawę, ani na nic extra tez nie, więc obsesja już dawno za mną, teraz to przyzwyczajenie do zdrowego trybu zycia. Ograniczam szkodliwe rzeczy, ale nie jestem w stanie mieć takiej diety jak Ty, bo jestem łasuchem i mam ulubione dania, z których w życiu nie zrezygnuje. Czekolada gorzka jest tak samo zdrowa dla organizmu jak kawa, co potwierdzają badania, tez bym nie mogła z niej zrezygnować (ja bez magnezu bym cały czas miała rzucawki ) Podczytuje ten wątek z zapałem, bo może troche mi to imponuje (dyscyplina itp) - taka radyklana zmiana odżywiania, a troche jestem ciekawa czy Ci to na dobre wyjdzie.

Co do wkładki, jakby miała wypadać, uwierać notorycznie to by jej nie miało tyle kobiet, ale z drugiej strony ciało obce przebywające non stop w ciele, powoduje częste zapalenia, upławy (bywa, że cały okres posiadania wkladki) - po prostu organizm chciałby sie tego pozbyć i cierpi. Działanie antykoncepcyjne mnie przeraża, bo o ile tabletki hamowały owulacje, tutaj ma sie do czynienia z działaniem "aborcyjnym" - jak doszłoby do mnie, że mogłoby to zajść w moim ciele (zachodzic np co miesiąc) to zaczynam czuć do siebie odrazę samym mysleniem o tym..


Ale do tematu o fito-sito sterolach
Co do Dynia+Cynk (naturcaps), przyszłam spisać swoje dalsze obserwacje.
Jak pisałam mam już za sobą wiele pudełek przez ten rok czasu (+wiele paczek łuskanych pestek dyni), od poczatku brania (moze efektem placebo) zauważyłam, że SNP jest zmniejszone (nie licząc kłopotów psychicznych w tym czasie, bo kiełbie we łbie z hormonalnych zawiorowań nadal było ), czyli te potworne bóle, gdzie termofor potrafie trzymać z wrzątkiem na gołe ciało (po jego zabraniu okazuje sie ze mam poparzoną skóre(!) ale nie czułam, bo ból okresowy jest tak silny..) itd - tego bólu nie było przez ten czas - zwalałam na dobroczynne tabletki z Dynią, ale to odwołałam ostatnio, bo zarówno ból jak i bolące gule na żuchwie nawiedziły mnie przy ostatnim @.
Miałam przed braniem tabs, takie placki na ciele, wyglądały jak łuszczyca - przeszły, miałam częste wysypki, podraznienia, krosteczki alergiczne i wyskakiwały mi częściej moje krosty-barometrowe (prywatne nazewnictwo) - to wszystko odeszło w niepamięć, albo mniej sie pojawia. Podtrzymuje więc teorie o Dyni jeśli chodzi o zbawienny wpływ tego oleju na skóre. Tabsy skonczyły mi się pare dni temu, ponownie zaczyna mi się tworzyć coś na rękach/ramionach - takie suche rózowe place na razie, na twarzy mam podrażnienie (placek na skroni), przy aplikacji Isotrexinu czuję ostre pieczenie na skorze całej twarzy, mimo, ze uzywam go teraz mniejsza ilość, bo mi sie konczy, a wcześniej nakładałam go bardzo dużo, czasem 2-3 warstwy na noc

Wnioskuję, że olej z dyni pomagał bardzo nawilżać/natłuszczać, chronic skórę, a obecnie tej ochorny nie mam.
Pisałam już o tym, by brac oleje przy kuracjach retinoidami, poparł mnie dermatolog swoją wypowiedzią, więc wiem, że ameryki nie odkryłam. Chodzi mi jednak o to, że one na nic wiecej w moim przypadku nie działaja, może o dawki chodzi? ale przy zwiekszeniu, to nie wiem jakby moja twarz wyglądała, zatłuściłabym się jak kiedyś pijąc tabsy z tranem.

Próbuje znów z Femestrą, ale jak pisałam zrusza mi astme (przez soje), pobiore ze 3 miechy, jesli astma pozwoli mi brac większe dawki, jak nie to kupię moze Sterko albo Mabelle


mam pytanie o ten Imbir, jak na razie jedynymi źródłami (tabsy) są Avioplant, Lokomotiv, Zinaxin, troche wyżej podziomka napisała magiczne słowo tumeric - tu chodzi o przyprawe w woreczku? (kurkuma+imbir) czy coś?

pobrałabym jednak tego imbiru, zarzekałam się, że nie mam AŻ takich stanów zapalnych i zaczęły się znów tworzyć na łopatkach i ramionach

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-14 o 10:51
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 12:25   #32
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Nawet nic mi nie mów. Dziś łyknęłam ostatnią tabletkę
już się boję...po okresie robię badania hormonalne. Ostatnio mam strasznie stresowy okres w życiu, ale nic mi nie wyskoczyło od długiego czasu (pokrzywki nie liczę, bo to alergia )
Ogólnie jestem zadowolona z wyników. Zdecydowana też jestem przerwać branie hormonów, ale boję się jak cholera
Zdecydowałam, że będę przyjmowała Sitosan. Chyba będzie najlepszy. U nas jest zarejestrowany jako lek na obniżenie cholesterolu. Kosztuję koło 60 zł, ale starczy mi na 3 miesiące.
Temat imbiru i kurkumy obił mi się o uszy, ale nie zgłębiałam go za bardzo.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 12:37   #33
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Ghost19
nie bój sie na zapas, nie myśl o tym, nie przejmuj sie
po prostu sie tym nie zajmuj, będzie jak ma być,
przeciez jedni sie rozregulowują, a inni nie czuja zadnych zmian na skorze po odstawkach, więc dodatkowy stres Ci serio juz niepotrzebny

moze podziomka powie nam o imbirze, skad go bierze, gdzie kupuje etc

Sitosan tez znam, popieram, że warto za taką proporcje ilość/cena - pokusić się o testowanie

trzymam kciuki za lajtową odstawkę, żeby nic się nie działo złego
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 20:06   #34
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Wcześniej jak brałam parę lat wstecz przez ponad 2 lata po odstawieniu nie działo się nic, więc może i teraz będę miała farta. Zaczęłam przyjmować Cilest rok temu przede wszystkim ze względu na zmiany trądzikowe. Chyba bardziej martwię się o to co było przed przyjmowaniem Cilestu niż skutków odstawienia, które po jakimś czasie przecież mijają (jeżeli wystąpią)
Mam w lodówce jeszcze przygotowane własnoręcznie tabletki z kwasem hialuronowym i Q10...to tak odbiegając od tematu Też dobrze robią na cerę, ale z trądzikiem wiele wspólnego nie mają.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:14   #35
fandorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cześc dziewczyny ! Podczytuje Wasz wątek bo sama borykam się z tradzikiem na tle hormonalnym od 15 lat Nie chce barać hormonów dlatego eksperymentuję z terapią naturalną. Od ok 3 tygodni zażywam tabletki z wierzbówki - też na prostatę choć na opakowaniu pisze że zmniejsza łojotok. Muszę powiedzieć ze widzę sporą poprawę. Jak na razie nie robią mi się ropne cysty i zaskrniaków o wiele mniej . Zobaczymy jak będzie po okresie bo wtedy zawsze mam wysyp. Mam nadzieje ze będzie dobrze i znalazłam tabletki dla siebie. Polecam spróbować. Pozdrawiam
fandorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:44   #36
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

fandorina
podasz nazwe tego leku z wierzbówką?
taka wiedza może sie komuś przydać, więc prosze podaj nazwe
BTW - zaskórniki, a nie zaskórniaki, niektórzy na forach są czepliwi i mogliby Cie chamsko wyśmiać za takie przejęzyczenia, więc ku pomocy poprawiam


ps. mam takie dolegliwości żoładkowo-jelitowe, że czeka mnie seria badań i niewykluczone ze gastroskopia, buuuu i odstawilam sylimarol, bo wole nic nie brać, takie mam tam w środku zapalenie.. masa, boje sie ze to po tej sylimarynie, albo Femestrze (chociaz juz ja kiedys brakam, a teraz tylko 4 tabletki zdarzlam nim mnie to dopadło), no ale sie okaże co mi jest, mam nandzieje

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-20 o 18:47
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 15:01   #37
fandorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Dziewczyny przepraszam najmocniej chodzi o Wierzbownice a nie Wierzbówkę
Te tabletki które łykam to Zioła w tabletkach -Wierzbownica drobnokwiatowa firmy COLFARM SA .Ja łykam wieczorem po klacji choć na opakowaniu pisze 3 x dziennie. efekty widać po ok 2-3 tygodnoach. Takiej cery nie miałam jeszcze nigdy ( no może jako dziecko ) mam nadzieje ze efekt się utrzyma i nie namiesza mi w cyklu( czekam na okres mam nadzieje ze sie pojawi terminowo).


A jak już piszę o tych sprawach ktoś się skarżyl na bolese krwawienia- polecam Castagnus -ziołowy lek poleciła mi go kiedyś ginekolog -okres stał się mniej obfity ból tez mniejszy i trochę poprawiła mi się cera. Od dawna go nie biorę ale kiedyś mi bardzo pomógł.
fandorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 11:05   #38
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Wierzbownicę i ja piję i bardzo sobie chwalę
Dziś mój pierwszy dzień bez tabletki anty zobaczymy jak to będzie. Tłumaczę sobie, że jeśli przez długi okres będzie bardzo źle to zawsze mogę wrócić do hormonów...oby nie
Silwena może spróbuj jednak tej wierzbownicy. Ja też pierwsze efekty widziałam już po około 2 tygodniach.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 11:11   #39
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Spróbuje na 100%, ale muszą mi dolegliwości troche osłabnąć, na razie mam jakieś zapalenia i temperature przy tym, albo stany podgoraczkowe i nie biorę zadnych tabletek, by bardziej nie bolał żołądek

ale spróbuje, napewno, szczególnie, że tak szybko widać efekty
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 11:29   #40
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Spróbuje na 100%, ale muszą mi dolegliwości troche osłabnąć, na razie mam jakieś zapalenia i temperature przy tym, albo stany podgoraczkowe i nie biorę zadnych tabletek, by bardziej nie bolał żołądek

ale spróbuje, napewno, szczególnie, że tak szybko widać efekty
Niedobrze. Byłaś u lekarza? Długo masz już te stany podgorączkowe?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:17   #41
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

heeh, miło, że się interesujesz
ale ja tak mam od około 10 lat, bywa, że ostre stany bólowe żołądka mam przez 3-4 tygodnie, samo przejdzie, lekarzy mam tu 'ujowych', zalezy do którego pójdę, jeden z nich zdiagnozował zespół jelita drażliwego, druga lekarka nawracające zapalenia grzybiczne jelit, a trzeci lekarz uparcie wmawia mi, że to alergia pokarmowa - ze to moja wina bo jem cos nieodpowiedniego.. i tak sie kulam juz 10 lat

teraz juz ktorys dzien jest tam jakis stan zapalny (zielone kupy i inne atrakcje mnie nie omijają ) stąd poodstawialam wszystko w tabletkach, jutro sie okaze czy to h.pylori

mna sie nie należy przejmować - złego diabli nie biora
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 22:15   #42
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Jak pomyślałam o ciągłych stanach podgorączkowych to przyszło mi na myśl zapalenie odmieniczkowe nerek. Może też być zapalenie jajników, stan zapalny jelit...ciężko będzie znaleźć konkretną przyczynę. Robiłaś badania krwi ob, crp, morfologia?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 04:51   #43
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Jak pomyślałam o ciągłych stanach podgorączkowych to przyszło mi na myśl zapalenie odmieniczkowe nerek. Może też być zapalenie jajników, stan zapalny jelit...ciężko będzie znaleźć konkretną przyczynę. Robiłaś badania krwi ob, crp, morfologia?
taak, to wszytsko juz było, łacznie z próbami wątrobowymi itd
w koncu diagnozy musieli czymś poprzeć

dziś ide po wyniki tych 2 hormonow i tego badania na obecnosc h.pylori

serio szkoda na mnie tematu po tylu latach, bardziej mnie to chrzani już niz zajmuje
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 09:48   #44
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Widzę, że ranny ptaszek z Ciebie Ja też niedługo idę na pierwsze badania hormonów po odstawieniu. Doktor mi poradził, abym wstrzymała się z Sitosanem aż do pierwszych badań.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:22   #45
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

hehe, nie mogłam dzis spać, zwykle mam tak przed okresem, mam naprawde silne SNP, miedzy innymi spie 2-3 godziny i tak przez pare dni az przyjdzie godzina ZERO..

Ghost19, lekarz mówił Ci już które hormony będziesz miała sprawdzane? androgeny tylko czy kompleksowo?

ja okolo 16 odbiore testosteron i progesteron, prolaktyne zbadam po okresie

BTW mam mordę jakby mnie poturbowano, cała w strupach i krostach, kolejny okres i kolejny ostry syf, zastanawiam się czemu tak jest? odkąd uzywam tego isotrexinu tak mi sie zrobiło, wiem, że to nie ma powiazania z wysypem przed okresem, ale jakos tak sie złozyło, że wczesniej tak zle nie miałam, a teraz tragedia.

EDIT
helicobakter pylori to jednak nie jest to co mnie trapi
testosteron w normie
progesteron w normie

<próbuje zabić sie własną pięścią>

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-09-23 o 16:00
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:45   #46
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Chciałabym zrobić prócz androgenów (testosteron, LH, FSH) Prolaktynę, kortyzol i hormony tarczycy. Kortyzol dla świętego spokoju, bo mam objawy cisawicy, a tarczycę też dla spokoju u mnie w rodzinie wszystkie kobiety mają z nią problemy
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 14:20   #47
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Chciałabym zrobić prócz androgenów (testosteron, LH, FSH) Prolaktynę, kortyzol i hormony tarczycy. Kortyzol dla świętego spokoju, bo mam objawy cisawicy, a tarczycę też dla spokoju u mnie w rodzinie wszystkie kobiety mają z nią problemy
ja zrobie jeszcze FSH, kortyzol i prolaktyne i jak znow nie bedzie żadnych duzych odchyleń, to się serio załamie, bo wiem, że to coś "hormonalnego". Skóra starsznie mi się psuje 2,5 tyg przed okresem, a wystarczy kilka godzin od wystapieniu okresu by była poprawa skory o 60-70% na lepsze - czyli KILKA DNI w miesiącu mam w miare znośny wygląd ryja, po 12 latach walki z tradzikiem można sie w****ić i w ogóle tych 3-4 dni nie docenić...
Średni trądzik jest najgroszy lajtowy nie jest aż tak tragiczny, widoczny i męczący, a ten tragiczny i ciężkiej postaci dermatolodzy leczą izotekiem i jest poprawa na dłuzej. Isotrexin nie pomaga - 65dzien z nim i nadal to samo, marne 10% poprawy - nie doceniam również
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 10:34   #48
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Silw powiedziałabym, żebyś się nie martwiła, bo to tylko trądzik ale skłamałabym. Pamiętam jak ja przeżywałam swój i nie działały pocieszenia typu to tylko pryszcz
Wstępnie umówiłam się w poniedziałek na badania. Wyszło 8 hormonów, jonogram i płytki.
Obecnie tydzień po odstawieniu. Nie widzę jak na razie zmian prócz jednej gulki która wyskoczyła przy uchu. Gulka po zmasowanym ataku zanika, ale może nie zostawi śladu. Ze śladami borykam się już półtora roku i jeszcze je widać
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 16:01   #49
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Mam nadzieje, że wyniki wyjda Ci bdb
że wysypu po odstawce nie będzie w ogóle

ps
ja nigdy nie "przeżywałam" tego, że mam jakieś tam kłopoty ze skórą
ale odkąd mam TŻta poprzestawiało mi się w łebku i czuję się z tym fatalnie
on właśnie nie widzi problemu, bo to tylko plama, to tylko krosta, nic wielkiego
ale ja widze problem, bo chcę by to się już nie namnażało i nie wyłaziło nigdy więcej

cholerstwo
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 16:11   #50
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

To się nazywa telepatia. Właśnie chciałam wejść na biochemię sprawdzić czy ktoś odpisał
Jutro rano jadę na badanka, a dziś się trochę męczę, bo rano miałam zakładaną wkładkę. Nie był to najprzyjemniejszy zabieg w moim życiu.
Chyba jak skończy mi się wierzbownica do picia to kupię ją w tabletkach. Czasami po prostu nie mam jak ich zaparzyć, a czasami leń mnie ogarnia. Poza tym w tabletkach jest chyba więcej steroli niż w herbatce.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 17:06   #51
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

telepatia powiadasz
oby życzenia które sobie składamy też miały taki spirytystyczny wydźwięk

z tabletkami napewno masz racje, zawierają więcej "cukru w cukrze"

ja obecnie nic nie łykam, robiłam porządki w apteczce i zobaczyłam, że mam opakowanie Prostameru (olej z pestek dyni, olej z rekina grenlandzkiego), kiedyś bym brała i nie patrzyła na nic, a teraz strasznie się do tego czaję. Rzuciłam wszystko, Femestre, Sylimarol i olej z Dyni z powodu tego brzucha, a teraz nie potrafie wrócić do łykania.

Wkładka, brrrr...
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 22:54   #52
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Witajcie dziewczyny!

Chętnie do Was dołączę. Jestem po rocznej kuracji Izotekiem, która niewiele mi dała - a na łojotok nie wpłynęła praktycznie wcale. Co ciekawe, hormony mam raczej w normie i podejrzewam, że to po prostu kwestia genów (moja mama ma twarz przypominającą sitko i moja niebawem też będzie tak wyglądać). Nie mniej jednak się nie poddaję i choć nie licze na pozbycie się trądziku, to chciałabym przynajmniej zmniejszyć koszmarny łojotok.

Brałam już dość długo najpierw Poldanen, a potem Sterko, ale bez efektów. Teraz zastanawiam się nad Wierzbownicą i Saw palmetto. Mam typowy androgeniczny typ ciała, a z tego co wyczytałam, palma sabałowa pozwala łagodnie przejść w typ estrogenny - typowy dla zdrowej kobiety. Czy któraś z Was ma jakieś (pozytywne) doświadczenia z tym preparatem?
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 10:29   #53
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Ja już po pobraniu. Miałam 18 badań na skierowaniu
Ból po założeniu wkładki też już prawie minął. Silwena, że ty jesteś przeciw stosowaniu wkładek czy tylko u siebie byś jej nie tolerowała?

Witaj Layila
Czytałam o palmie sabałowej i nawet zastanawiałam się nad jej stosowaniem, ale dowiedziałam się, że obniża androgeny, ale też estrogeny więc podarowałam sobie eksperymentowanie z nią. W pierwszym poście jest tylko wzmianka o niej.
Wierzbownicę mogę polecić z własnego doświadczenia. Na mnie działa bardzo dobrze.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 11:09   #54
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość

"Trądzik zawsze ma podłoże hormonalne. Występuje przy nadczynności androgennej albo
estrogennej. Dlatego pojawienie się trądziku wymaga diagnostyki hormonalnej...
jako przyszly kosmetolog nie moge sie zgodzic, problemy hormonalne to tylko jedna z mozliwych przyczyn tradziku
Cytat:
Zalecane przez dermatologów leczenie antybiotykami, rzeczywiście daje szybko estetyczną
poprawę trądzikowej skóry - gdyż likwiduje zakażenie bakteryjne, które w postaci ropnych krost zazwyczaj towarzyszy trądzikowi - ale nie leczy przyczyny.
znowu sie nie zgodze- w niektorych przypadkach antybiotyki lecza tradzik na stale, gdy jego przyczyna sa bakterie, niekoniecznie "nasze', w pewnych sytuacjach moze dojsc do nadkazenia bakteryjnego i wcale to nie musi byc zwiazane z hormonami

niestety tradzik to najczesciej hormony+bakterie+zalegaja cy naskorek, dlatego najlepiej skupic sie na tych 3 aspektach

Cytat:
Natomiast długotrwałe podawanie antybiotyków oraz innych, silnych leków jak ostatnio stosowana izotretynoina - może prowadzić do uszkodzenia wątroby..."
niestety to prawda, ale retinoidy doustnie to juz ostatecznosc, w przypadku naprawde ciezkiego tradzika

retinoidy stosowane zewnetrznie sa swietne w leczeniu tradzika, ale moga podrazniac skore np. Atrederm czy Zorac

mozna stosowac zabiegi kwasem TCA albo mocnym glikolowym, seria zabiegow moze tak "namieszac" w skorze, ze tradzik zniknie na amen, moje guru kosmetyczne, najlepszy moim zdaniem kosmetolog we Wroclawiu, miala takie przypadki.

preparaty stosowane zewnetrznie mniej agresywnie dzialaja na organizm, warto znalezc dobrego kosmetologa-dermatologa
Cytat:
Fakt. Trądzik jest chorobą, a właściwie następstwem burzy hormonalnej, która ma miejsce
podczas okresu dojrzewania. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Cytat:
Istnieje też opinia, że trądzik
pojawia się nie tylko z powodów zaburzonej gospodarki hormonalnej. Po części jest to prawdą, bo wyróżnia się np. trądzik kosmetyczny, który jest wynikiem ciągłego podrażniania skóry i rozdrapywania nawet najmniejszej niedoskonałości. Takie zabiegu mogą doprowadzić do zakażenia i tym samym trądziku.
bzdura

opisany typ tradziku to tradzik neurotyczny, a nie kosmetyczny. tradzik kosmetyczny powstaje na skutek uzywania kosmetykow, glownie kolorowki i ciezkich kremow, moga go miec nawet dzieci, leczy sie go zupelnie inaczej

Cytat:
Na pewno warto pomyśleć o dokładnym zbadaniu poziomu hormonów i wizycie u endokrynologa.
Hormony, które mogą wpływać na pojawianie się trądziku to:
testosteron, kortyzol, 17 OH, DHEA, 17-KS i 17 OHCS i głównie właśnie te hormony oznacza się szukając przyczyn trądziku.
Można też zbadać poziom estrogenów i prolaktyny, gdyż niekorzystne są nie tylko nadwyżki w
produkcji hormonów, ale też duże różnice między ich poziomem w organizmie.
Źródłem nieprawidłowego wydzielania hormonalnego mogą być gruczoły płciowe: jajniki; jądra; nadnercza, rzadziej guzy nowotworowe produkujące estrogeny lub androgeny.


Cytat:
Muszę też dodać, że to co napisałam powyżej to tylko suche informację. Każdy jest inny dlatego
przykładowe leczenie dobiera się do danego przypadku przy konsultacji z endokrynologiem.

Cytat:
Czy trądzik androgenny można wyleczyć za pomocą tabletek antykoncepcyjnych np. Daine 35?

Teoretycznie można zaleczyć objawy, ale po kolei
Co zawiera przykładowa tabletka antykoncepcyjna?
- tabletki dwuskładnikowe zawierają estrogeny i gestageny,
Czyli np Diane 35
Jaki więc sens ma stosowanie preparatów zawierających oba hormony w leczeniu trądziku?
Oczywiście żaden. Dlaczego?
zalezy z jakim typem zaburzen hormonalnych mamy do czynienia

np. jezeli ktoras z pan ma cysty na jajnikach, to taka Diane 35 moze wyeliminowac problem na stale, jajniki zostana "odblokowane" i problem tradziku moze zniknac po odstawieniu

Cytat:
Ponieważ gestageny zawarte w preparatach antykoncepcyjnych
pobudzają rozwój trądziku lub powodują jego przekształcenie w formę sterydową.
Nie jest to regułą, ale sprawdza się u części osób przyjmujących antykoncepcję hormonalną.
Nawet jeżeli gestageny nie powodują u nas zmian trądzikowych, a cyproteron* łagodzi te z
którymi się borykamy to istnieję ryzyko, że nawet po odstawieniu trądzik powróci.

*cyproteron-sztuczny hormon, hamuje działanie androgenów, ale jednocześnie działa gestagennie (wzmaga działanie progesteronu).
2 miesiace nie biore juz Diane 35/Cyprestu, bralam od zimy, cera byla idealna. balam sie wysypu po odstawieniu, nie jest zle,. sama jestem w szoku. cera sie popsula, bardziej sie przetluszcza, jest wiecej zaskornikow ale pare krostek co jakis czas to jeszcze nie tradzik
Cytat:
Gdyż podawanie organizmowi sztucznych hormonów jest tylko półśrodkiem. Ma za zadanie zaleczyć objawy, ale niestety nie wyleczy przyczyny.
tak jak pisalam wczesniej: pigulki hormonalne moga wyleczyc przyczyny, ale w przypadku niektorych dziewczyn, podawanie lekow typu Diane jest srodkiem doraznym

ale przeciez to co proponujesz w tym watku, czyli zastepowanie sztucznych hormonow naturalnymi substancjami roslinnymi to nie jest leczenie, tylko dzialanie dorazne, jak zrezygnujesz, problem wroci
Cytat:
Są jednak dziewczyny które po odstawieniu tabletek cieszą się piękną cerą bez skazy.
Czemu tak jest? Z tego samego powodu dla którego każda z nas reaguje inaczej na daną tabletkę hormonalną. Każda z nas jest inna. Czasami podawanie sztucznych hormonów jest dla organizmu "katalizatorem" i po zakończeniu ich przyjmowania sam reguluje ich poziom.

Cytat:
Więc co można zrobić, aby trądzik ustąpił?

Trzeba znaleźć przyczynę.
Jak już pisałam wyżej źródłem nieprawidłowego wydzielania
hormonalnego mogą być gruczoły płciowe: jajniki; jadra; nadnercza, rzadziej guzy nowotworowe produkujące estrogeny lub androgeny. Nadmiar lub niedostatek hormonów może być też spowodowany daną sytuacją np. ciążą lub stresem i być tylko pojedynczym przypadkiem.
Specyficzne i oporne na leczenie odmiany trądziku występują w przebiegu następujących chorób:
1. Niedoczynność tarczycy
2. Zespół policystycznych jajników
3. Nadczynność kory nadnerczy
4. Hiperandrogenizm u kobiet
5. Nowotwory jajników
6. Cukrzyca
7. Niedoczynność wątroby i pęcherzyka żółciowego
8. Hiperprolaktynemia (nadmiar prolaktyny)
9. Nadmiar androstendionu, testosteronu i DHEA
10. Zaburzenia w proporcjach LH/FSH (norma 2:1)
11. Zaparcia i atonia jelit

Więc trzeba wyleczyć przyczynę
dopisze jeszcze jedna wazna przyczyne STRES, w niektorych przypadkach moze przerodzic sie w nerwice

stres powoduje wydzielenie kortyzolu a same juz wiemy co one moze robic z cera...

u mnie stres ma ogromny wplyw na skore

Cytat:
Parę cennych i ciekawych informacji

Oto co wyszperałam w internecie, w książkach oraz w innych źródłach:

Rośliny, zioła i substancję działające antyandrogennie

sztuczne:
-Cyproteron
-Flutamid

Suplementy:
-Poldanen (wyciąg gęsty z kory śliwy afrykańskiej-6 mg b-sitosterolu/tabl.)
-Neopoldamen (wyciąg z zarodków kukurydzy zwyczajnej, wyciąg z kory śliwy afrykańskiej 12 mg b-sitosterolu/tabl.)
-Prosterol (olej z zarodków kukurydzy 6 mg b-sitosterolu/tabl.)
-Sitosan (wyciąg z sosny 300 mg b-sitosterolu/tabl)

Zamienniki roślinne:
-Znamiona kukurydzy lub olej kukurydziany
-Rabarbar
-Brukselka
-Wierzbownica drobnokwiatowa
-Lukrecja

Rośliny, zioła i substancję działające estrogennie

Sztuczne:
Wszelkiego rodzaju terapie hormonalne zastępcze stosowane w okresie menopauzy zawierające np. Estradiol

Suplementy:
-Menofem
-Menostat FORTE
-Estrofito
-Mabelle (estrogeny z koniczyny)

Zamienniki roślinne:
-Soja i jej przetwory np. Tofu
-korzeń pluskwicy groniastej
-Otręby
-jaskółcze ziele
zapoznalam sie z calym watkiem, ale niestety nie jestem w stanie odniesc sie do wszystkiego.

ja sie dziwie Wam dziewczyny, ze nie boicie sie stosowac preparatow przeznaczonych wylacznie dla mezczyzn, w ulotce kazdego z nich jest wyraznie zaznaczone, ze nie wolno go stosowac u kobiet, ja osobiscie bym nie ryzykowala, nie wiadomo jak to moze namieszac, pewnie wiekszosc z nas chcialaby miec kiedys dzieci...

mi osobiscie bardzo sluzy zrezygnowanie z nabialu, mam teraz czysciutkie policzki, jem tylko zolty ser, bo go uwielbiam. pamietam, ze kiedys wcinalam 2 serki wiejskie dziennie i pelno jogurtow, teraz mnie od nich odrzuca, a wiec zrezygnowanie z nich nie bylo poswieceniem. nie pije rowniez kawy, alkoholu.

czasem zjem nalesnika z serem czy ruskie pierogi ze smietana, a nastepnego dnia juz mi cos wyskakuje

nie wiem czy sluszalyscie o substancji zwanej ac.net? ona hamuje dzialanie enzymu 5-alfa-reduktazy, aby nie powstalo to paskudztwo http://pl.wikipedia.org/wiki/5-alfa-dihydrotestosteron

wiecej info

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...wy,t10723.html

ten skladnik jest w tonikach naszej polskiej Unii -Acnosan Soft i Acnosan Max

mam ochote sobie kupic, kosztuje naprawde grosze i ma zupelnie inny skladnik niz typowe toniki przeciwtradzikowe
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 11:22   #55
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Truskaweczko dziękuję za wytknięcie błędów
Faktycznie w opisie chodzi o trądzik neurotyczny. Zaraz poprawię.
W pierwszym cytacie chodziło mi o pojawienie się trądziku u młodych osób, że jest on następstwem zmian hormonalnych, które zachodzą w okresie dojrzewania, ale to też poprawię, aby było bardziej czytelne.
Osobiście jeszcze nie eksperymentowałam z preparatami dla mężczyzn. Piję tylko wierzbownicę jak na razie, ale dziewczyny mają już pewne doświadczenie. W Polsce preparaty te są zarejestrowane jako leki dla mężczyzn, ale w innych krajach ich przeznaczenie może być inne.
Co do ac.net to pierwsze słyszę. Będę musiała doczytać. Dziękuję za informację
EDIT: doczytałam Acnosan bezalkoholowy miała moja młodsza siostra jakiś czas temu i bardzo sobie chwaliła. Poznałam po buteleczce Jeśli to cały jego skład + woda oczywiście to chyba zainwestuję i wypróbuję, bo akurat została mi ostatnia buteleczka hydrolatu oczarowego.

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2009-10-05 o 11:36
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 21:34   #56
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
cera sie popsula, bardziej sie przetluszcza, jest wiecej zaskornikow ale pare krostek co jakis czas to jeszcze nie tradzik
próbowałam się tak pocieszać, ale mi nie wychodzi, więc zazdroszcze optymizmu
niestety same zaskórniki i/lub grudki to JUŻ trądzik

ja się boję uzywać preparatów dla mężczyzn, stąd brałam tylko dwa produkty - prostamer i dynia+cynk, bo oba to po prostu olej z pestek dyni, a jak nie moge kupić tego oleju we flaszce, to kupuje w tabsach

ale fakt innych preparatów się obawiam, podobnie jak obawiam się tej wierzbownicy, czy niepokalanka, zwłaszcza tego ostatniego, za bardzo miesza w hormonach, cholera wie jak bardzo, a jak sie nie ma stwierdzonych odchylen to lepiej sie w to nie bawic

STRES to też zabójca dla mojego całego ciała
najgorsze jest to, ze żyje w przewlekłym od wielu lat

Ghost19
u siebie napewno nie zastosuje nie mogłabym żyć ze świadomoscią tego jak ta wkładka działa
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 00:18   #57
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Ten Acnosan brzmi całkiem fajnie - tylko czy lepszy jest z alkoholem czy bez? Mam odwodnioną skórę, więc wolałabym ten bezalkoholowy...

Co do palmy sabałowej, to z tego co udało mi się ustalić to ona działa w ten sposób, że:

1) przy nadmiarze androgenów - obniża andro i podnosi estrogeny (zwykle u kobiet - dlatego jest taki popularny na 'porost' piersi)
2) przy nadmiarze estrogenów - obniża estrogeny (zwykle u mężczyzn)

Czyli jest środkiem, który naturalnie reguluje gospodarkę hormonalną - natomiast wszystkie te preparaty 'na prostatę' działają tylko w jedna stronę. Dlatego palma wydaje mi się bezpieczniejsza - przecież na tych wszystkich Poldanenach i innych wyraźnie pisze, że to preparat wyłącznie dla mężczyzn (!), gdyby były obojętne dla kobiet, to takiej wzmianki by nie było. Dlatego rozważam tę palmę, może jako skutek uboczny urosły by mi też trochę piersi (których praktycznie nie mam) Nie mnie jednak, trochę obawiam się eksperymentów z hormonami, więc chciałam zasięgnąć opinii kogoś, kto miał z tym preparatem jakieś doświadczenia.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 08:43   #58
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Smile Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Na opakowaniu tabletek z wierzbownicą nie ma wzmianki, że jest to lek
tylko dla mężczyzn, dokładnie obejrzałam pudełeczko
Zgodnie z badaniami i opisem na opakowaniu, wierzbownica oprócz działania na prostatę: "sprzyja oczyszczaniu organizmu wzmagając naturalne procesy detoksykacji organizmu. Ponadto ziele wierzbownicy ma korzystne działanie na wygląd cery, wpływa na oczyszczanie skóry i zmniejsza wydzielanie łoju lub upłynnia go". Dodatkowo "wykazuje działanie przeciwbólowe, uspokajające, rozkurczowe".
Na świecie wierzbownica z powodzeniem jest stosowana właśnie w leczeniu nadmiernego przetłuszczania skóry ponieważ hamuje 5-alfa-reduktazę.
Więcej ciekawostek i doświadczeń dziewczyn, które stosowały i stosują
wierzbownicę można znleźć tutaj:
http://www.laboratoriumurody.pl/forum/wierzbownica-epilobium,t1227.html
. Ja też biorę te tabletki i widzę ogromną poprawę.


Często w leczeniu trądziku pomijana jest kwestia niedoborów cynku i
kwasów EPA oraz DHA. Bardzo dużo osób zauważyło poprawę w kwestii trądzikowej, po zwiększeniu ilości cynku połączonego z witaminą B kompleks, a także rybich (nie roślinnych) kwasów omega. Na LU piszą, że najlepsze w kwestii kwasów są śledzie, ewentualnie dobry preparat apteczny z rybim EPA i DHA. Kwestia dobrego cynku jest trudniejsza, ale też są tam podane przykładowe preparaty.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 09:12   #59
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
próbowałam się tak pocieszać, ale mi nie wychodzi, więc zazdroszcze optymizmu
niestety same zaskórniki i/lub grudki to JUŻ trądzik
nie widzialam jak wygladasz, wiec nie moge ocenic czy jest zle.
nie masz racji, pare krostek co jakis czas i zaskornikow to jeszcze nie tradzik, za powiedzienie takiego czegos dostalam kiedys ochrzan od prowadzacych zajacia praktyczne na kosmetologii

zbyt dlugo przejmowalam sie swoim wygladem, niezbyt dobrze to na mnie wplynelo, nikt idealny nie jest... moim wiekszym problemem jest nawracajace wciaz LZS, w przeciwienstwie do umiarkowanego tradziku, skora przy ŁZS wsrecz boli, nawet przy dotyku
Cytat:
STRES to też zabójca dla mojego całego ciała
najgorsze jest to, ze żyje w przewlekłym od wielu lat
bylas z tym u psychiatry/psychologa? ja bylam, mam zdiagnozowana nerwice, od kiedy robie cos w zwiazku z tym, mniej koncentruje sie na twarzy, mniej dotykam twarzy, nie drapie i nie wyciskam natretnie

a jakiego podkladu uzywasz? powiem Ci, ze od kiedy zaczelam uzywac czystych mineralow, wygladam jak po photoshopie, kazdy mi to mowi, mam zdecydowanie mniej zaskornikow i stanow zapalnych niz po klasycznej kolorowce, w zyciu juz nie wroce do przeladowanych skladowo podkladow w plynie


Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ten Acnosan brzmi całkiem fajnie - tylko czy lepszy jest z alkoholem czy bez? Mam odwodnioną skórę, więc wolałabym ten bezalkoholowy...
wersja Soft jest bezalkoholowa, wersja Max z alkoholem
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 10:17   #60
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

truskawkowawiosna
Cytat:
nie masz racji, pare krostek co jakis czas i zaskornikow to jeszcze nie tradzik, za powiedzienie takiego czegos dostalam kiedys ochrzan od prowadzacych zajacia praktyczne na kosmetologii
dziwi mnie to, ale kosmetologia to nie dermatologia, ale swoją drogą wolałabym zawierzyć Tobie i myśleć, że nie mam tradziku, niż ufać tym debilom dermatologom (swoją droga dalej napotykam tylko konowałow). Mnie poinformowano o istnieniu trądziku zaskórnikowo-krostkowego, grudkowo-krostkowego, grudkowo-zaskórnikowego? o 3 postaciach w tym lekkiej i średniej. Dermatolog mówił, że cała twarz usiana w zaskórnikach i grudkach, to trądzik grudkowo-zaskórnikowy o postaci średnio nasilonej i zapisał Isotrexin.
Cytat:
bylas z tym u psychiatry/psychologa? ja bylam, mam zdiagnozowana nerwice, od kiedy robie cos w zwiazku z tym, mniej koncentruje sie na twarzy, mniej dotykam twarzy, nie drapie i nie wyciskam natretnie
byłam u psychologa, ale powiedziała, że nie kwalifikuje się do leczenia farmakologicznego i nie dała skierowania do psychiatry. Chodziłam na wizyty, ale ona obrała teorie "uciekaj z domu - będziesz wyleczona", no i nadal jestem w fazie "niedlugo może sie to uda". Mam stwierdzone jedno z zaburzeń nerwicowych, mam przy tym osobowosc choleryczną, przewlekły stres w domu (od ok 13 lat), zdiagnozowany zespoł jelita drazliwego i inne takie okołonerwiczne dolegliwosci. Slusznosc masz w tym, że przy braniu CIAGIEM uspokajaczy, mogłaby być poprawa, ale musiałabym trafic na dobrego lekarza, ktory nie przepisuje mi w kółko Neurolu, czy Cloranxenu. Liczę na to ze zmiana miejsca zamieszkania mnie "naprawi".

Co do wyciskania i drapania, to nie robie tego
wyciskam tylko wtedy, gdy gula sama prawie pęka
(w przeciwnym razie krosta pacia sie kilka miesiecy)

Podkład i puder uzywam raz, góra dwa razy w miesiącu, reszty kolorówkowej nigdy nie uzywałam, nie maluję się na codzien, więc buźka cały czas oddycha i odpoczywa. Nie ma mnie tez co zapchać, pryszczy mnie przed okresem - to ejst hormonalne, a na codzien, te wszystkie cuda na twarzy to chyba geny (cała moja rodzina ma klopoty skórne, ojciec mimo 54lat nadal ma tradzik, matka mimo 54lat nadal ma zaskorniki, a krosty tworzą jej sie przed okresem, brat ma ciężką postać z gronkowcem w tle), ale jak pytam o to dermatologow mówią, że "geny genami, ale to co pani ma na twarzy powinno się zaleczyć" - to niech ktos to w koncu zrobi

Oli28
to wiem właśnie, tyle, że paciam ryjka retinoidami, obawiam się, że jak bardziej odsącze skórę z sebum, to będzie się mocniej podrazniać. Podczas picia oleju z dyni, mam miekką i nawilżoną cerę, której nie trzeba kremów nawilżajacych, a jak go odstawiam od razu robia mi sie podraznienia, alergie i inne placki swedzace na ciele. Ale skoro wierzbownica ma tez działanie uspokajające to jednak sie zastanowie poczytam o niej jeszcze raz, może bede brac wierzbownice i pic oleje i nic sie zlego nie stanie. Trzeba potestować, ale na razie sie wstrzymam

Prostamer[GAL] i dynia+cynk[Naturcaps] to są preparaty "olejowe" - bezpieczne dla kobiet, chociaż jestem laikiem, to mogę się założyć, że tak własnie jest

prostamer to olej z pestek dyni i olej z rekina grenlandzkiego - oba oleje zawieraja cenne kwasy omega 3 i 6, ich zbawcze działanie na cały organizm potwierdzone jest naukowo, można kupić np flaszkę oleju z dyni i wypijać większą jego ilość niz jest w tabsach, jakoś na tym oleju nie ma wzmianki, że tylko mężczyzni moga go dodawac do sałatek Podobnie jest na preparatach z kwasami Omega 3-6, preparatami z CLA, itd, to suplementy ogólnie dostępne, również dzieciom. A że udowodnione jest badaniami, że MAXYMALNE mozliwe dawki CLA hamują raka prostaty, to daje się te oleje w tabsach i pisze na opakowaniach o ich działaniu na gruczoł krokowy.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-10-06 o 10:21
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-24 15:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.