Totalne oczyszczenie:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 21:32   #31
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Cytat:
Napisane przez ma.ko
Pyra to ladnie dzis trzymasz dietke
A ja dzis zjad;am: 2 jablka, 2 kiwi, 2 mandarynki 1 mala marcheweczke(wstalam przed 8 rano)a w ramach obiadu mala porcje surowki(3plasterki pomidora, 2plasterki ogorka zielonego i 2 kiszonego, lyzeczke startej marchewki, lyzke kukurydzy) noi oczywiscie duuuzo wody
I wiecie co chyba bede stosowala taka diete oczyszczajaca conajmniej raz w miesiacu
Mako kochana, a jak się czujesz? Normalnie, lekko, pełna energii czy może trochę osłabiona? Kusi mnie taka jednodniowa oczyszczająca dieta, i chcę wiedzieć na ten temat wszystko, zanim mamie zakomunikuję (musi się... zgodzić bo bardzo mnie pilnuje...)
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 12:18   #32
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Mako kochana, a jak się czujesz? Normalnie, lekko, pełna energii czy może trochę osłabiona? Kusi mnie taka jednodniowa oczyszczająca dieta, i chcę wiedzieć na ten temat wszystko, zanim mamie zakomunikuję (musi się... zgodzić bo bardzo mnie pilnuje...)
Beoneself powiem ci szczerzeze myslalam, ze bede chodzila glodna, a tymczasem bylam naprawde najedzonanie wiedzialam ze owoce i wrzywka sa az tak pozywne Zjadlam 2 jablka, 2 mandarynki, 3 kiwi, mala marcvhweke a w ramach obiadu surowkeI w sumei zjadlam dosc duzo jak na dietke oczyszczajaca, ale czulam sie najedzona a zarazem lekka
I teraz ptrzynajmniej raz w miesiacu bede sobie robila taki jeden dzien na oczyszczenie organizmu
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:20   #33
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Ja po tych owocach bylam bardziej zapchana, niz po normalnym jedzeniu... Dziwne. dzisiaj juz normalnie jem i jest dobrze
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 21:33   #34
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

No wlasnie ja tez ale to dlatego, ze owoce sa bardzo odzywcze i daja duzego kopa-pod warunkiem ze nie zje sie ich za duzo i czlowiek nie czuje sie jak "paczek"hehe
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:00   #35
stokrotka:)
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 261
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

ja dzis starsznie sie ajadla, caly dzien siedzialam w akademiku, uczylam sie i ...jadlam, co mi pod reke podeszlo. Teraz czuje sie fatalnie jestem napchana, czuje sie jak grubasna beczka. Znacie moze jakies metody na pohamowanie apetytu???
stokrotka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 20:13   #36
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Hih chyba odkurze ten watekk

Wiecie co chce jutro sie oczyscic troszke, ale zastanawiam sie, cyz mge w ten sposób. Na sniadanie musli (to daje mi powera na caly dzien), a w pracy marchewke i jablko. W domku pozniej tez jakiec owoce lub warzywka. I mam pytnie. Czy wafle ryzowe beda duzym odstepstwem, cyz dietka mimo nich cos da?
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:18   #37
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

No to ten sam problem co ja... Zawsze sie zastanawiam co jest dozwolone na takiej diecie i ile powinna trwac. Czy jeden dzien na owocach cos da?? Moze to za malo?? A jak sie wypije szklanke mleka, czy zje wafla ryzowego to dieta idzie na marne??
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-08, 22:00   #38
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Zachęciłyście mniekobietki do tej oczyszczającej diety, będę musiała wypróbowac którąś w weekend
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 22:50   #39
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

ooo ciekawe.. (ależ ja lubie wszystko na sobie wypróbowac :/) sprawdzę w sobote ta dietke owocowa tylko musze zapasy uzupełnić bo narazie w domu mam tylko marchewke jabłka i kukurydze i groszek konserwowy ah i jeszcze potwornie kwaśne mandarynki :/
i tu mam pytanie: czy coś się stanie jeżeli będe piła herbatke czerwona słodzoną jedną łyżeczką na taki duuuuuuuży kubek (2 szklanki w nim sie mieszczą) musze słodzić moja herbatke czerwona bo inaczej to mi nie smakuje
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 06:44   #40
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Slodzic mozna ale tylko słodzikiem
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 07:37   #41
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Mnie tez zachęciła ta dietka owocowa... moze jutro j ą zastosuje bo jestem ciekawa skutków
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 13:57   #42
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Czy ja wiem, czy a ztakie rezyultaty sa?? Moze i są ale malo widoczne dla nas
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 14:46   #43
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Czy ja wiem, czy a ztakie rezyultaty sa?? Moze i są ale malo widoczne dla nas

Tu nie chodzi o jakies niewiadomo jakie efekty, tlyko o lepsze samopoczucie Bo to przeciez normalne, że po 1 dniu dietki nie zrzucimi kilku kilogramow. Chodzi o oczyszczenie No i człowiek sie po niej fajnie czuje Przynajmniej ja
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 17:59   #44
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

W tych dietach chodzi o to żeby oczyścić 'bebechy' czyli głównie jelita. Pewnie, że tego nie widać, ale na pewno będzie różnica 'w środku'. Coś mam dzisiaj nieskładne myśli
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:33   #45
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

A Ja wlasnei zapragnelam sie oczyscic pierwszy raz w zyciu (nigdy takiej diety nie robilam)....ale mam ospe i nie moge buuu..a chceeee no....ale przy ospie to nie bede sie dodatkowo oslabiac....

ale widzialyscie te efekty pusiaka?!?! na watku walka z sadelkiem i duzym brzuszkiem? tak mnie to zmotywowalo ze chyba ... chybyba....wybuchne!!! JA CHCE SIE OCZYSCIC I DIETEEEE!!!!! WRRR....
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 19:55   #46
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Ja własnie czytałam o tym efektach Pusiaka... i normalnie jestem w szoku... az mnie to zamotywowało... i ja sie jutro oczyszczam juz sobie nakupiłam owoców a owoców i jutro tylko jeść i jeść hehehe... a co do diety to ja i tak nie utrzymam dlatego sie za nią nie biore
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 10:45   #47
kasssia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 260
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

na której str jest pokazany efekt pusiaka??????chcę to zobaczyć!
kasssia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:13   #48
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

yyy chyba pokazanych nie ma tyko opisane - walka z sadelkiem i durzym brzuszkiem jak wyzej napisalam.
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 14:53   #49
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

hmm..wiosna idzie...(no troche wolno ale idzie
też chce oczyścić organizm... i wogóle zacząść ćwiczyć żeby jak się zrobi cieplutko nie wtydzić się założyć mini albo pokazać się w kostiumie kąpielowym
Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 15:43   #50
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Dieta dr Dąbrowskiej
“Dieta warzywno – owocowa” - Post Daniela.

Informacje ogólne


Dieta warzywno – owocowa: jest przekładem czasowej (2-6 tygodniowej) kuracji oczyszczającej organizm z wszelkich toksyn i złogów (tłuszczu, cholesterolu, zwyrodniałych tkanek itp.). Organizm uwolniony od zbędnych balastów, spontanicznie przywraca równowagę (homeostazę) doprowadzając do zdrowia. Szczególnym wskazaniem do kuracji warzywno-owocowej jest: nadwaga, nadciśnienietętnicze, cukrzyca na lekach doustnych, wysoki cholesterol, miażdżyca tętnic mózgowych czy kończyn dolnych, zakrzepica, kamica nerkowa, skaza moczanowa, alergie skórne, astma, nawracające infekcje, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe zapalenie wątroby, choroby zwyrodnieniowe stawów, łuszczyca, paradontoza, nieżyt jelit, wrzód żołądka, stłuszczenie wątroby, zaparcia, zespół jelita nadwrażliwego, zgaga itp. Osobom, które chcą samodzielnie w warunkach domowych stosować ww. dietę, polecamy zapoznać się z książką dr Ewy Dąbrowskiej „Ciało i ducha ratować żywieniem". Osoby przyjmujące leki powinny konsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym w sprawie redukcji, czy odstawienia dotychczasowych leków. Osobom, które chcą zastosować dietę warzywno-owocową po raz pierwszy, zalecamy wykorzystanie doświadczeń naszego ośrodka i fachowego nadzoru lekarza.Uwaga! Przeciwwskazaniem do stosowania diety warzywno-owocowej są: cukrzyca na insulinie (I typ), czynna gruźlica, nadczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, ostra porfiria, depresja, zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby, choroby wyniszczające (nowotwory), ciąża, okres karmienia piersią, dzieci przed okresem dojrzewania, osoby z przeszczepionymi narządami przyjmujące cyklosporynę.
Ogólne zasady przygotowania posiłków do diety warzywno - owocowej
• Kupować warzywa i owoce sezonowe - możliwie ekologiczne.
• Warzywa dobrze umyć, przygotować krótko przed spożyciem.
• Do surówek nie dodajemy cukru ani oleju, majonezu czy śmietany.
• Surówki, zupy i gotowane warzywa przyprawiamy świeżą pietruszka, koperkiem lub szczypiorkiem i ziołami (używamy mało soli!). Możemy dodawać chrzan i czosnek.
• Duszenie lub gotowanie warzyw - krótko (nie rozgotowywać).
• Surówka może składać się z jednego lub kilku składników - z uwzględnieniem części roślin nadziemnych i podziemnych.
• Warzywa surowe należy dobrze żuć (zapobiega to wzdęciom).
• Kolejność spożywania potraw: barszcz, soki, woda → surowe owoce lub warzywa →duszone, gotowane owoce lub warzywa.
• Sok z marchwi: obciąć końcówki, umyć i wyszorować marchew (nie obierać!), wyciskać w sokowirówce, pić ok. 1 szklankę/dzień.
• Pijemy ok. 2 l płynów dziennie: herbaty ziołowe i owocowe, wodę mineralną, soki rozcieńczone wodą (ok. 1:4). Unikamy czarnej herbaty i kawy naturalnej. Osoby z nadwagą czy cukrzycą powinny ograniczyć ilość spożywanej marchwi (soku!) i buraków.
• Pijemy pomiędzy posiłkami (nie pijemy podczas i bezpośrednio po posiłku).
• Osoby z chorobą wrzodową żołądka, które nie tolerują surowych warzyw, zaczynają kurację od ok. 3 dni wyłącznie sokowych (3 szklanki dziennie surowego soku z marchwi, dopijać wywarem z jarzyn, nie jeść pokarmów stałych, po średnio 3 – 4 dniach wystąpi biegunka, która jest oznaką złuszczania się chorej śluzówki jelit, wówczas przejść na marchwiankę jak dla niemowląt 1 ½ dnia, następnie warzywa gotowane 1 ½ dnia, po czym można już jeść surówki)
• Osoby z alergią powinny wykluczyć cytrusy, pomidory i paprykę.
• Po ukończeniu kuracji - nie wracać do dawnych nawyków żywienia, lecz wprowadzić na stałe „żywienie pełnowartościowe" unikając pokarmów przetworzonych takich jak: cukier, biała mąka, margaryny, konserwy itp. Okresowo należy powracać do diety warzywno - owocowej (np. jeden dzień w tygodniu)
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 12:31   #51
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Właśnie dzisiaj mam diete owocową!! Narazie zjadłam 2 jabłka i mam tylko jabłka, ale zaraz idę do sklepu i jeszcze coś tam kupię

Będę sobie robiać taki dzień co sobotę No chyba, ze będzie jakaś okazjaa
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 15:31   #52
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: Totalne oczyszczenie:)

Ja wczoraj miałam taką diete... na śniadanie zjadłam gruszke i banana, na obiad to samo, na drugi obiad ( ) zjadłam mandarynke a na kolacje jabłko i tak mi fajnie bylo jak nie wiem
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 08:40   #53
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

u mnie dzis na śniadanie jabłko i marchewka
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 09:35   #54
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Totalne oczyszczenie:)

A ja jutro mam dietę oczyszczającą polegającą na piciu tylko płynów, co godzinę po szklance np. zielonej herbaty, lub maślanki. Nie wolno ytlko pic czarnej herbaty i dozwolona tylko jedna mała kawa rano.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.