Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-03, 10:40   #31
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Wieprzowinę można solić przed smażeniem, należy smażyć aż będzie dobrze wysmażona (nie można podawać wieprzowiny rare ani medium rare, nie może być różowa w środku). Wołowiny nie solimy, wątróbki - żadnej nie solimy i smażymy bardzo krótko na dużym ogniu (drobiowa powinna być w środku lekko surowa, czyli maks. minuta na każdą stronę).
O stekach wiedziałam, że się ich nie soli przed a co z np. gulaszem wołowym czy bitkami? Też się je soli dopiero po ugotowaniu?

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Cielęcinę solimy, ale nie dodajemy pieprzu, bo będzie smakować jak wołowina, czyli straci swoją delikatność.
No proszę, nawet nie wiedziałam czytałam gdzieś, że cielęciny nie powinno się doprawiać zielem angielskim i liściem laurowym, bo będzie smakowała jak wołowina.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 14:59   #32
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Fajny wątek
U mnie wstyd przyznać, ale jeszcze nigdy nie wyszła mi wątróbka..Staram się robić wszystko zgodnie z przepisami, a efektem jest paskudna podeszwa
Znacie jakieś triki jak to usmażyć?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 21:04   #33
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Fajny wątek
U mnie wstyd przyznać, ale jeszcze nigdy nie wyszła mi wątróbka..Staram się robić wszystko zgodnie z przepisami, a efektem jest paskudna podeszwa
Znacie jakieś triki jak to usmażyć?
dusisz pod przykrywka na malym ogniu.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 10:03   #34
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Małym?
Do tej pory widziałam przepisy - szybko i na średnim/dużym ogniu. Ale spróbuję
Oprószyć mąką czy to zbędne?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 11:32   #35
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Ja zazwyczaj właśnie wrzucam oprószoną mąką wątróbkę (niesoloną) na duży ogień na max minutę, potem przykręcam ogień i duszę pod przykryciem podlewając 1/2 szklanki wody, gdy zmięknie doprawiam i solę.
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 13:23   #36
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Odkopuję wątek, aby poprosić o wskazówki dotyczące pieczenia w brytfannie (zamkniętej). Jakie mięsa pieczenie w swoich brytfannach, z jakimi dodatkami? Czas, temperatura? Będę niebawem szczęśliwą właścicielką brytfanny i chciałabym zrobić coś fajnego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 15:17   #37
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Jak smażyć różne rodzaję mięsa. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek, aby poprosić o wskazówki dotyczące pieczenia w brytfannie (zamkniętej). Jakie mięsa pieczenie w swoich brytfannach, z jakimi dodatkami? Czas, temperatura? Będę niebawem szczęśliwą właścicielką brytfanny i chciałabym zrobić coś fajnego.
Kazda brytfanna jest inna (material z ktorego jest zrobiona). Ja uzywam zeliwnej emaliowanej (7 kg wazy ). Niezaleznie jaka bedziesz miala i piec bedziesz w niskich temperaturach (np. 120°C) kazda pieczen wyjdzie tobie soczysta. Na poczatku bardzo pomocny bedzie taki specjalny termometr do pieczenia (foto).
Podam tobie przyklad pieczeni z karkowki (ok.3 kg). Mieso przyprawiasz i solisz wg uznaniana, na dno brytfanny (cale dno zakryte) wrzucasz pokrojona grubo marchewke, cebule, seler, czosnek, zielony seler (itd. wg uznania) zalewasz te warzywa piwem Porter kladziesz na to mieso (termometr wsuwasz tak, zeby koncowka byla w srodku miesa (rdzen)) piekarnik podgrzewasz do 180-200 °C wrzucasz brytfanne do pieca, po 20-30 minutach redukujesz temp. do 120°C i pieczesz ok 3 godzin (w zeliwnej), temp. rdzenia miesa musi osiagnac 82 °C. Drugi raz mozesz juz bez termometru robic bo poznasz wlasciwosci brytfanny.

ps. mieso przed wlozeniem dobrze jest obsmazyc na patelni wokolo (ale bez przypraw bo sie spala)

Edytowane przez a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Czas edycji: 2015-01-28 o 15:20
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 16:17:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.