Problemy z okolicami ust - WĄTEK GŁÓWNY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-27, 16:41   #31
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: dziwna skora wokol ust

Co powiedzieli dermatolodzy? No ciężko jest trafić na dermatologa, który rozpozna prawidłowo dermatozę i prawidłow ją bedzie leczyć, ponieważ czasem dermatolodzy przepisują sterydy na dermatozę, co jest totalną porażką.
Mnie dermatlożka od razu powiedziała, że to zapalenie okołoustne, a od czego? Od sterydów. Całe życie sterydy używałam na dłonie, nogi, czasem na twarz i to od tego.
Dermatozy można się też nabawić używając często zbyt intensywnie nawilżających kremów do twarzy.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 19:08   #32
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez oliczka
Dermatozy można się też nabawić używając często zbyt intensywnie nawilżających kremów do twarzy.
Oliczko, chyba to by tłumaczyło moją dermatozę. Ostatnio trochę przesadziłam z maseczkami nawilżającymi Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, nie stosowałam nigdy żadnych maści sterydowych a uczulenie pojawia mi się wokół ust nie wiadomo dlaczego...
Zerknij proszę na mój wątek, może Ty będziesz mogła mi coś odpowiedzieć, czy podpowiedzieć
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83901

Całuję Vanilla_Sky, której wcięłam się w wątek - to już desperacja
Życzę zdrowia
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 22:28   #33
ZoOoOoZi
Raczkowanie
 
Avatar ZoOoOoZi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 136
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez roztoczanka
Oliczko, chyba to by tłumaczyło moją dermatozę. Ostatnio trochę przesadziłam z maseczkami nawilżającymi Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, nie stosowałam nigdy żadnych maści sterydowych a uczulenie pojawia mi się wokół ust nie wiadomo dlaczego...
Zerknij proszę na mój wątek, może Ty będziesz mogła mi coś odpowiedzieć, czy podpowiedzieć
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83901

Całuję Vanilla_Sky, której wcięłam się w wątek - to już desperacja
Życzę zdrowia
heh okropne.. i nestety nie raz to przezylam...wsumie to ja mma ciagle chore usta..niewiem juz dlaczego podobno z tego ze jestem alergikiem no ale ile mozna.. ja cokolwiek zjem np slonego kwasnego odrau mi usta podraznia...klade sie ze zdrowymi usteczkami a rano mam zajady ...to jest okropne a raz...dostalam jakiegos okropnego zarazenia...ehhh moje usta poprostu...czulam jak musuja jak mi je wyzera...i natychmiast na pogotowie...przez prawi dwa tygodnie nie umialm normalnie otworzyc buzi...a moje jedzenie to byly kubusie przez slomke...albo zupki;/ koszmar....=(
ZoOoOoZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:10   #34
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

kobea, a moze to jakies uczulenie? moze postaraj sie ograniczyc kosmetyki, myj twarz najdelikatniejszym zelem i przegotowana woda i koniecznie sie wybierz do dermatologa!
hehe, nie mam nic przeciwko, ze sie tu odezwalas o swoim problemie
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 14:46   #35
ZoOoOoZi
Raczkowanie
 
Avatar ZoOoOoZi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 136
Dot.: dziwna skora wokol ust

noo tak wsumie zamiast ja tobie pomoc to ty mihmm wiesz mi sie wydaje ze mi nic niepomoze zadne massci bo naprawde juz duzzzoo ich uzylam.. teraz mam normalne usta..ale czasem i to nawet dosc czesto mam lekkie zajady..juz sie przyzwyczialm ale dokucza mi bol jaki sie z tym wiaze...mam taki preparat dostalm go poczas tego zarazenia...i teraz czasem go uzywam przyznam ze mi pomaga bo rano jak wstaje to zazwyczaj zajady znikajaa jest to pimafucort ale chyab na recepte...
ZoOoOoZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 17:32   #36
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
pewnie to, o czym pisala czekoladka - metronidazol

Możliwe choc naprawde nie wiem ...wiem ze miała tez taka masc rozex ale ona na nia nie zadziałała ....
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 22:17   #37
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: dziwna skora wokol ust

ja okresowo też borykam sie z tym problemem,lekarze nie wiedzą co to jest i skąd sie bierze,nie pomagają mi zadne maści,kremy i inne cuda,sama sobie pomogłam,zawsze kiedy skóra zaczyna sie robić zaczerwieniona,swędzieć czy łuszczyć biorę kapsułkę Capivitu (vit.a+e) i wyciskam z niej ten olejek który znajduje sie w środku i tym smaruje skóre,kilka takich aplikacji i mam problem z głowy na długi czas.
Ten sam sposób pomaga przy bardzo spierzchniętych ustach.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-05, 23:17   #38
marii_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Dot.: dziwna skora wokol ust

Też miałam podobny problem, a powodem był nowy silnie działajacy krem do twarzy, którym odruchowo posmarowałam usta. Teraz już uważam na to.
marii_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 12:20   #39
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Żółte okolice ust.

Otóż zauważyłam u siebie na twarzy naokoło ust żółty kolor skóry zupełnie odmienny od koloru na pozostałej części twarzy. Nie wygląda, to zbyt estetycznie (jakbym ssała cycka świni, że już tak powiem), a kompletnie nie mam pojęcia skąd się to wzięło i jak się tego pozbyć. Czy, to jest zwykłe przebarwienie? Choć nie wygląda mi to na nie. Najgorzej widać, to w świetle dziennym i wtedy moja twarz zamiast wyglądać jednolicie, jest podkreślona w tych okolicach takim żółtym odcieniem, co wygląda trochę jakbym była brudna Może któraś z Was spotkała sie z takim przypadkiem lub wie jak temu zaradzić?
Byłabym wdzięczna za każdą udzieloną pomoc

PS. Błagam, tylko nie piszcie bym przejrzała forum, bo jest pełno wątków o przebarwieniach. Jak wspomniałam, to raczej do przebarwień nie należy, a w wątkach każdy ma inny problem. Zresztą ciężko przejrzeć kilkudzięsięcio - stronicowy wątek i znaleźć choć cień podobieństwa.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 13:47   #40
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Żółte okolice ust.

hm... gdzieś juz widziala dzis ten wątek odpisałam nawet
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 22:35   #41
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Żółte okolice ust.

Podpinam się pod pytanie, gdyż to moja zmora. Mam bardzo jasną karnację i koszmarnie to wygląda, zwłaszcza w pełnym słońcu. Z tym, że te przebarwienia u mnie są lekko brązowe, jakbym miała liszaja albo zajady, a nie mam. Skóra jest normalna, gładka, bez żadnych krostek tylko właśnie przebarwiona. Próbowałam już wit. B2, codziennie na noc smaruję usta Bepanthenem, a to jak było tak jest ((
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 00:17   #42
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Żółte okolice ust.

Też tak mam... ktoś ma jakiś pomysł?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 10:37   #43
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Żółte okolice ust.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Też tak mam... ktoś ma jakiś pomysł?
Moim zdaniem to po prostu przebarwienia (też tak mam tylko b delikatnie,widać w odpowiednim oświetleniu). Jeżeli obserwujecie że w lecie są bardziej widoczne to na 100% przebarwienia. W okolicach ust u mnie mają one inny charakter niż np to na skroni . Te koło ust są jakby bardziej płynne, nie mają wyraźnych granic, i w sumie są bardzo malo widoczne (na razie ) dają tylko coś jakby cień. A jak walczyć z przebarwieniami to temat rzeka i wątków o tym dużo
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 11:02   #44
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Żółte okolice ust.

Mam wątpliwości czy autorce wątku chodzi o przebarwienia. Chociaż nie napisała dokładnie o jaką okolicę ust chodzi.
Osobiście znam dwie osoby (ja jestem trzecia) mające ten problem. Dokładnie wygląda to tak, że skóra pod ustami (razem z brodą), nad ustami (aż do nosa) i po bokach aż do bruzd nosowo-wargowych ma inny odcień, bardziej żółty, czy bardziej oliwkowy, jak kto woli.
Widać to tym bardziej im jaśniejsze są policzki.
Problem niewidoczny w sztucznym świetle, bardzo rzucający się w oczy w świetle dziennym.
Dla mnie temat nie do przeskoczenia i rzecz, do której trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście istnieją podkłady.

Czy o to chodziło Tyneczko, czy tylko o skórę tuż przy czerwieni wargowej?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 07:43   #45
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Żółte okolice ust.

Dziewczyny, a łykacie jakieś tabletki z beta-karotenem albo pijecie soczki marchewkowe? . Jecie [nieświadomie] dużo warzyw/owoców zawierających beta-karoten może: marchew, sałata, brokuł, pomidory, szpinak, melony ...?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 08:04   #46
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Żółte okolice ust.

ja mam cos podobnego, tyle, że u mnie to podchodzi pod kolor brzskwiniowy(może dlatego że mam ciemnijeszą karnację) a mieści się pod nosem obok skrzydełek nosa.rzeczywiście zauważyłam, że gdy wypije kubusia robi się to bardziej widoczne, ale tak czy owak to jest, mama wciąż na to zwraca mi uwagę,że jakies przebarwienia czy coś, ale ja sama nie wiem
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 09:15   #47
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Żółte okolice ust.

mam tak samo- reszta buzi jasna a wokoło ust -pod nosem, na brodzie i kawałek na boki od ust- lekkie zażółcenie. W sumie może to jest większe odkładanie sie BetaKarotenu-jak pisał ktoś wyżej? Brałam go rok temu na wiosnę- byłam mniej wrażliwa na słońce w lecie.

Będę używać Acnedermu od poniedziałku- podobno lekko rozjaśnia- napiszę Wam po jakimś czasie o efektach.
__________________

Edytowane przez martagg
Czas edycji: 2007-05-12 o 09:16 Powód: brak sensu w zdaniu
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 11:53   #48
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Żółte okolice ust.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mam wątpliwości czy autorce wątku chodzi o przebarwienia. Chociaż nie napisała dokładnie o jaką okolicę ust chodzi.
Osobiście znam dwie osoby (ja jestem trzecia) mające ten problem. Dokładnie wygląda to tak, że skóra pod ustami (razem z brodą), nad ustami (aż do nosa) i po bokach aż do bruzd nosowo-wargowych ma inny odcień, bardziej żółty, czy bardziej oliwkowy, jak kto woli.
Widać to tym bardziej im jaśniejsze są policzki.
Problem niewidoczny w sztucznym świetle, bardzo rzucający się w oczy w świetle dziennym.
Dla mnie temat nie do przeskoczenia i rzecz, do której trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście istnieją podkłady.

Czy o to chodziło Tyneczko, czy tylko o skórę tuż przy czerwieni wargowej?
Ja nie Tyneczka, ale mi chodziło właśnie o to

Czy próbowałaś stosować jakieś kwasy? Bo zastanawiam się, czy to czegoś nie da...

A beta-karotenu nigdy nie łykałam, nie pijam Kubusiów i innych, nie jem notorycznie marchewki, itd. (tzn. w ilościach takich, by mogło to powodować zmianę koloru skóry).

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 13:13
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 14:23   #49
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Żółte okolice ust.

ja mogę powiedziec że stosowałam effaclar k i nie ma róznicy w tych mijescach, a nawet jakby były bardziej widoczne?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-22, 23:50   #50
isvinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warwszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Żółte okolice ust.

O rany, dziewczyny, tak się cieszę, że to piszecie. Myślałam, że tylko ja mam jakąś "dziwną" twarz z ciemniejszymi miejscami i nawet głupio mi było o tym powiedzieć kosmetyce czy dermatologowi. Bałam się, że wymyślam sobie problemy. Wiecie w jaki sposób to zamalowywać?. Po korektorze jest jeszcze ciemniejsze, jakby brudne.
isvinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 13:41   #51
karolina3250
Przyczajenie
 
Avatar karolina3250
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Żółte okolice ust.

A ja wiem!!!!!!!!!
A więc słyszałam niedawno, że jest to spowodowane używaniem pasty do zębów z dużym stężeniem fluoru... też to miałam, ale teraz zmieniam często pasty do zębów. Staram się pasty nie "rozchlapywać" sory za określenie na skórę wokół ust i same usta
__________________
Fuck the system
karolina3250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 15:50   #52
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Żółte okolice ust.

Cytat:
Napisane przez karolina3250 Pokaż wiadomość
A ja wiem!!!!!!!!!
A więc słyszałam niedawno, że jest to spowodowane używaniem pasty do zębów z dużym stężeniem fluoru... też to miałam, ale teraz zmieniam często pasty do zębów. Staram się pasty nie "rozchlapywać" sory za określenie na skórę wokół ust i same usta
Nie słyszałam o czymś takim, ale bardzo mnie zainteresowało Skąd to wiesz?? Może rzeczywiście tak jest, pasta zawsze wysusza mi okolice ust...
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 13:17   #53
karolina3250
Przyczajenie
 
Avatar karolina3250
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Żółte okolice ust.

Przeczytałam o tym w jakiejś gazecie o zdrowiu. U mnie nie jest to już widoczne na dodatek nic na to nie stosowałam tylko krem nawilżający
__________________
Fuck the system
karolina3250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 11:02   #54
marcin844
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Żółte okolice ust.

Drogie panie
Mnie, niestety, również dotyczy ten problem. Nie potrafię sobie z tym pomóc Czy któraś z pań może polecić mi jakiś krem? Czy zwykły krem do nawilżania wystarczy (jeśli tak to jaki) ? Dzięki!
marcin844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 22:47   #55
AXE...
Przyczajenie
 
Avatar AXE...
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Trądzik pod skórą, w okolicach ust

Witam! Moim problemem, są plamki po trądziku, w okolicach ust. Nigdy nie miałem uciążliwych problemów z trądzikiem, czasami tylko coś mi wyskoczyło. Jakieś 3 miesiące temu pierwszy raz zgoliłem wąsy u bródkę. Reakcja skóry nie była dobra, podrażniłem skórę. Od tamtej pory, mam trądzik, ale jakoś daje sobie z tym radę! Chodzi mi o plamki po starym wyciskanym trądziku. Jest ich od groma, są gładkie i mieszczą się pod skórą. Pomożecie mi? Podobno są kremy, po których takie "blizny" schodzą nawet po tygodniu! Zależy mi na czasie, bo dokładnie za 3 tygodnie będę miał zabawę Zależy mi na szybkim efekcie. Jestem za kremem.
Proszę, o szybką odpowiedz. Pozdrawiam
AXE... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 14:33   #56
AXE...
Przyczajenie
 
Avatar AXE...
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik pod skórą, w okolicach ust

Up Pomoże mi ktoś? Bardzo mi zależy.
AXE... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 16:39   #57
AXE...
Przyczajenie
 
Avatar AXE...
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik pod skórą, w okolicach ust

pomoże mi ktoś? Chodzi mi o zwalczenie "resztek" trądziku znajdującego się pod skórą. Są to takie jakby blizny.... Wiem, że coś o tym było na forum, ale nie ma żadnego konkretnego tematu o zwalczanie takiego trądziku. A jak coś jest to nie tak, jak być powinno... Pozdrawiam i proszę o odpowiedz
AXE... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:05   #58
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Trądzik pod skórą, w okolicach ust

Człowieku, trochę cierpliwości, w tydzień to nie usuniesz blizn. Kuracja jaką mogę CI zaproponować na te przebarwieni i blizny będzie trwała ok 8 tyg do 3 miesięcy. Dodatkwo, będzie wymagała od Ciebie systematyczności i trochę poświeceń jesli chodzi o plelęgnację twarzy.

Piszesz się na to?

Na Biochemii Kosmetycznej jest cały wątek o przebarwieniach i bliznach - a Ty piszesz ze nie ma nic konkretnego...hmmmm..:coo l:
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 11:37   #59
AXE...
Przyczajenie
 
Avatar AXE...
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik pod skórą, w okolicach ust

Przepraszam, że nie odpisywałem...nie było mnie w kraju.....
Tak, piszę się na to....Jestem skłonny do poświęceń, będę systematyczny......pozdra wiam
AXE... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 18:11   #60
09876
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: dziwna skora wokol ust

dawno nikt się tutaj nie odzywał ale liczę, że będę miała szczęście i ktoś mi odpowie piszę bo mój tata ma podobną dolegliwość o której tutaj rozprawiacie. żaden lekarz nie potrafi mu pomóc:/ przepisują tylko jakieś maści, które i tak mu nie pomagają. dolegliwość mojego taty różni się od tych tutaj opisywanych tym, że on to uczulenie ma głównie po wewnętrznej stronie ust. czasami tylko to świństwo wychodzi mu na konciki. poza tym ma ciągle uczucie pieczenia i ściągnięcia warg. przeglądam fora i czytam o maściach takich jak elidel, pimafucort, zineryt, metronidazol czy tabletkach cetrizen. chciałabym mu coś podpowiedzieć ale nie wiem co. wszystkie te maści są raczej do stosowania zewnętrznego. może coś mi poradzicie? będę wdzięczna
09876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-31 11:57:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.