Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-18, 02:24   #31
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
no ale czegoś nie rozumiem, teraz przecież trzeba płacić ok. 22 zł miesięcznie za jeden telewizor, a w przyszłości nowa opłata ma wynieść 15zł, więc jest się na plus

poza tym takie opłaty funkcjonują w wielu krajach Europy (do których przecież tak nam tęskno ) i są normą (Niemcy np płacą ponad 17 eurasów miesięcznie). u nas i tak płaci się w porównaniu z innymi krajami niewiele.

z założenia nie jest to taki zły pomysł - telewizja nie będzie musiała teoretycznie produkować kretyńskich programów typu rolnik szuka żony, bo nie będą tak bardzo zafiksowane na zarabianie na reklamach. ale to oczywiście teoria

no a to, że będziemy to płacić razem z prądem... cóż, jakoś trzeba zagwarantować, że ludzie nie będą się migać. skoro większość nie potrafi przyznać się do posiadania tv i uczciwie płacić abonament, to teraz nie będą mieli wyboru.
W expose p. Premier wspominała,że opłata wyniesie 10 zł. Rzeczywiście wychodzi na + ale chyba nie o taki chodziło...
Opłaty abonamentowe nie są normą we wszystkich krajach europejskich. Część finansuje media tylko z reklam.
"Rolnik" i tak będzie produkowany póki mu oglądalność nie spadnie - twarde realia TV. Bądźmy jednak uczciwi - albo rybki albo akwarium - jeśli abonament to bez reklam a nie abonament + reklamy dla TVP podczas gdy Polsat i TVN tylko reklamy.
Jaką Masz pewność,że opłata abonamentowa pobierana razem z prądem jest zgodna z Konstytucją RP?
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 02:43   #32
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
W expose p. Premier wspominała,że opłata wyniesie 10 zł. Rzeczywiście wychodzi na + ale chyba nie o taki chodziło...
Opłaty abonamentowe nie są normą we wszystkich krajach europejskich. Część finansuje media tylko z reklam.
nie pisałam, że są normą we wszystkich

Cytat:
"Rolnik" i tak będzie produkowany póki mu oglądalność nie spadnie - twarde realia TV. Bądźmy jednak uczciwi - albo rybki albo akwarium - jeśli abonament to bez reklam a nie abonament + reklamy dla TVP podczas gdy Polsat i TVN tylko reklamy.
dlaczego właściwie albo abonament, albo reklamy? teraz przecież jest ta sama opcja.

Cytat:
Jaką Masz pewność,że opłata abonamentowa pobierana razem z prądem jest zgodna z Konstytucją RP?
nie mam, w ogóle tej kwestii nie poruszałam. co za różnica, czy będą to pobierać razem z prądem? równie dobrze mogą z tego zrobić podatek - tak jest w paru krajach. nie znamy jeszcze szczegółów. może PiS tak to opracuje (w co wątpię, bo tam same "mózgi" siedzą, ale może chociaż zgapią jakieś rozwiązanie funkcjonujące na zachodzie ), że ludzie nie będą musieli np. płacić tego abonamentu kilka razy tylko dlatego, że mają kilka domów.

poza tym mi się teraz nie podoba, że tyle osób miga się od płacenia. nie podoba mi się takie cwaniactwo, choćby nie wiem jak tacy ludzie je usprawiedliwiali.

inna sprawa, że obecnie średnio mam ochotę łożyć na Kurskiego. ale cóż, ten pan kiedyś sobie pójdzie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 07:29   #33
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Monster66 Pokaż wiadomość
To potwierdza tezę,że na 500+ PiS się wyłoży(ł)...ale nie o tym.

A co z tymi co mają talerze (satelity)?
I co z tymi co będą chcieli,żeby kablówka im nie dostarczała tvp?

Dziwna akcja
Ja to co z nimi? To co do tej pory, czyli nic
To jest kretyński przepis, który nakłada na nas opłatę za posiadanie telewizora czy radia. A czy ja na tym telewizorze oglądam telewizję, czy nie, to nikogo nie obchodzi.

Jak dla mnie powinni zakodować te kanały, kto chce oglądać - niech płaci. Mnie one do niczego nie są potrzebne.

Tylko, że gdyby tak zrobili, to by to wszystko prędzej upadło, niż utrzymało się z abonamentu. Bo nagle by się okazało, że mało kto chce to oglądać na tyle, żeby płacić.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ja nie mam radia w samochodzie, zepsuło się nam to co oni mogą? Chyba pogwizdać sobie. Zresztą już mało kto w ogóle tv ogląda, nie wiem jak wam ale mi internet w zupełności starcza... Mi tv służy do xboxa

Widzisz, ale masz telewizor, więc musisz płacić. Nawet jakby miał stać wyłączony cały czas...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 07:46   #34
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Ja bym zrobił sprawę w sądzie, mianowicie zażądałbym zakodowanie wszystkich kanałów TVP i Polskiego Radia na dekoderze/kablówce oraz zablokowałbym częstotliwość Polskiego Radia w radiu samochodowym. Nie muszę płacić na coś, z czego nie korzystam.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:05   #35
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Ja tam się cieszę z takiej opłaty - tak w końcu tak obrzydzą ludziom media publiczne, że w końcu zostaną sprywatyzowane. PO jakoś tego nie chciała zrobić, żeby mieć naczelny organ propagandowy przy sobie.
przeciez dostana teraz miliony niezaleznie od ogladalnosci
[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;57525446]
Mnie to nie oburza. Natomiast nie rozumiem, dlaczego dostawcy telewizji kablowej nie mają z tvp jakichś umów, na podstawie których płaciliby te opłaty za klientów - w końcu sami te programy też oferują.[/QUOTE]

Fajnie by bylo, ale abonament placisz/bedziesz placic tez za radio i inne nosniki, czyli za radio samochodowe, za telefon, za laptopa, za wieże, za mp3 i budzik z radiem. Kablowka to tylko kablowka.

Wlasnie mam problem, mam dwa telewizory, jeden podlaczony, drugi nie. Czy mam placic za oba abonament? Jego sie placi nie za ogladanie, tylko za sprzet ;/

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2016-03-18 o 09:04
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:51   #36
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wlasnie mam problem, mam dwa telewizory, jeden podlaczony, drugi nie. Czy mam placic za oba abonament? Jego sie placi nie za ogladanie, tylko za sprzet ;/
ja mam telewizor przywieziony z Anglii,
zawsze służył nam do oglądania filmów z płytek,
niby antenę w bloku miałam, płaciłam za nią w czynszu, ale tv w kablu nie było, coś było rozłączone, nie interesowało to nas, ani poprzedniego właściciela
w końcu zachciało nam się obejrzeć mecz Polska -Rosja,
mąż kupił antenę, taką pokojową, wystawił na balkon
i co ?
mecz oglądamy po czesku, po polsku się nie dało, zakodowane

innym razem, dostawca internetu zrobił promocję,
3 mies. darmowej tv w zamian za oglądanie reklam przez 10 min i udział w ankiecie (w końcu nie wybrali nas do tej ankiety, ale czajnikowy o herbacie był świetny),
za darmo, to oglądamy kabaret na tvp kultura, a tam k. k. k. ...

czytałam w prawicowej gazecie o planach na tv,
nie będzie tego chłamu, nie będzie 4 pancernych,
będzie kapitan Kloss i zrobią serial o Niezłomnych
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:54   #37
Monster66
TheBill
 
Avatar Monster66
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Brak
Wiadomości: 2 768
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Swoją drogą ciekawe jak będą próbować przemycić datki na kościół i ich media. Plus 0,25 % VAT do ryby kupowanej w piątki
__________________
Takie tam
Monster66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 08:54   #38
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

ja mam wieżę, ale zgubilam antene i nie odbiera
czy to jest nadal odbiornik, za ktory musz placic?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:55   #39
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Teraz tez jest obowiazek placenia abonamentu za samo posiadanie tv czy radia. Nie placicie? Przeciez dla osob z jednym telewizorem zmieni sie tylko wplacana kwota (na lepsze) i sposob jej placenia.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:08   #40
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Teraz tez jest obowiazek placenia abonamentu za samo posiadanie tv czy radia. Nie placicie? Przeciez dla osob z jednym telewizorem zmieni sie tylko wplacana kwota (na lepsze) i sposob jej placenia.
Mam TV którego nie używam do oglądania żadnej stacji telewizyjnej - tylko filmy (za które już płacę u sprzedawcy) i czasem podłączam do niego kompa/konsolę, więc abonament w takim wypadku jest dla mnie jakimś przestarzałym i bezsensownym bytem, tym bardziej, że sprowadza się do do opłaty za samą możliwość odbioru TV/radia, a nie faktyczne korzystanie z niej.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:15   #41
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Teraz tez jest obowiazek placenia abonamentu za samo posiadanie tv czy radia. Nie placicie? Przeciez dla osob z jednym telewizorem zmieni sie tylko wplacana kwota (na lepsze) i sposob jej placenia.
Płacisz?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 09:26   #42
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Oczywiscie ze place, zawsze za rok z gory. Jak tylko w liceum dowiedzialam sie o oplacie, zmusilam rodzicow do placenia. Oplata jest za posiadanie odbiornika, mam odbiornik, to place. Na NFZ tez place, mimo ze nie korzystam, mam prywarne ubezpieczenie - mam napisac do NFZtu "sluchajcie, lecze sie w luxmedzie, wiec na razie nie bede wam placic"?
Zycie w danym kraju wiaze sie z ponoszeniem pewnych narzuconych oplat. Zreszta zle odbieracie te oplate. To nie tyle oplata ZA odbiornik, co NA publiczne media.

Wy nie placicie?

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-03-18 o 09:28
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:31   #43
Northpole
Rozeznanie
 
Avatar Northpole
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 637
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

a dlaczego nie ma opłat na inne publiczne instytucje?
My wiemy jak odbierać i dobrze odbieramy, według naszego rozumu.
nie wystarczy nam dowiedzieć się że coś jest, żebyśmy dziko zapragnęli to opłacać.
Media publiczne są żałosne, a nie każdy chce utrzymywać coś żałosnego z czego w ogóle nie korzysta. Oczywiście Ty możesz chcieć i nic mi do tego.
Northpole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:34   #44
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Northpole Pokaż wiadomość
a dlaczego nie ma opłat na inne publiczne instytucje?
My wiemy jak odbierać i dobrze odbieramy, według naszego rozumu.
nie wystarczy nam dowiedzieć się że coś jest, żebyśmy dziko zapragnęli to opłacać.
Media publiczne są żałosne, a nie każdy chce utrzymywać coś żałosnego z czego w ogóle nie korzysta. Oczywiście Ty możesz chcieć i nic mi do tego.
NFZ tez jest zalosny, a na niego placisz.

To ja juz rozumiem skad to wielkie oburzenie. Wy po prostu teraz tego abonamentu nie placiciespoko. Nie przeszkadzam Wam w takim razie w jojczeniu.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:36   #45
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

A co jak uważam, że poziom publicznych mediów jest żenujący, nie spełniają swojej roli/misji, czyli łamią swój statut? Za coś takiego mam płacić?

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
NFZ tez jest zalosny, a na niego placisz.

To ja juz rozumiem skad to wielkie oburzenie. Wy po prostu teraz tego abonamentu nie placiciespoko. Nie przeszkadzam Wam w takim razie w jojczeniu.
A nie widzisz różnicy pomiędzy zdrowiem a rozrywką?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:38   #46
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Płacę, ale nie korzystam, bo tego sie nie da sluchac ani ogladac. A 'Misji' to juz w ogole nie chce sluchac ani ogladac. Jeszcze mi kary przysylali za nieterminowe placenie.
To tak jakbym placila na partie polityczna, ktorej nie popieram.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:39   #47
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
NFZ tez jest zalosny, a na niego placisz.

To ja juz rozumiem skad to wielkie oburzenie. Wy po prostu teraz tego abonamentu nie placiciespoko. Nie przeszkadzam Wam w takim razie w jojczeniu.
Tylko nawet jak płacisz prywatne ubezpieczenie, a będziesz miała poważny wypadek, to czy chcesz czy nie, przyjedzie po ciebie karetka pogotowia, a nie pan z luxmedu Nie wiem jak te dwie rzeczy można w ogóle porównywać Czemu nie mogą tego gunwa zakodować żeby było sprawiedliwie

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2016-03-18 o 09:40
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:40   #48
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;57545856]A co jak uważam, że poziom publicznych mediów jest żenujący, nie spełniają swojej roli/misji, czyli łamią swój statut? Za coś takiego mam płacić?[/QUOTE]
No tak. Takie sa przepisy. Jesli Cie to boli zawsze mozesz skrzyknac obywateli i jakas petycje zrobic.

w innych krajach Europy ludzie placa obowiazkowo, nie ma migania sie, i to placa o wiele wiecej i zyja, ale to u nas zawsze musi powstac problem. Ciekawe na jakim poziomie byloby radio i tv gdyby ludzie nie migali sie od placenia.

A za NFZ placisz? Podoba Ci sie jakosc leczenia?

Dobra, widze ze nie ma sensu gadacmnie ta oplata ni ziebi ni grzeje, chetnie zaplace te 15 zl miesiecznie zeby ludzie ktorych nie stac na cyfre+ mieli dostep do tych kilku kanalow radia czy tv. Jestem przeciwna temu, zeby tv i radio utrzymywaly sie wylacznie z reklam.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-03-18 o 09:44
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:42   #49
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
w innych krajach Europy ludzie placa obowiazkowo, nie ma migania sie, i to placa o wiele wiecej i zyja, ale to u nas zawsze musi powstac problem. Ciekawe na jakim poziomie byloby radio i tv gdyby ludzie nie migali sie od placenia.

A za NFZ placisz? Podoba Ci sie jakosc leczenia?
No widzisz, sama sobie odpowiedziałaś. Poziom jednego i drugiego niski, chociaż na NFZ wszyscy płacą co wcale jakości nie poprawiło.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 09:43   #50
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ciekawe na jakim poziomie byloby radio i tv gdyby ludzie nie migali sie od placenia.
Moi zdaniem wyższym, puszczanoby muzyke wylacznie popularna, ktorej ludzie chca sluchac. Hity nie trafialyby do nas jak juz sie znudza gdzie indziej, bo w czasach youtuba tak sie nie da robic biznesu.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:46   #51
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
A za NFZ placisz? Podoba Ci sie jakosc leczenia?
Pozwolę sobie odpowiedzieć, choć pytanie nie do mnie.
Jakość mi się oczywiście nie podoba, ale z tego nieszczęsnego NFZ jeszcze raz na jakiś czas korzystam. Ale radio? TV? Ludzie!!!!

Telewizji w sensie odbierania jakiejkolwiek stacji, państwowej czy prywatnej, jak też i odbiornika telewizyjnego czy innego urządzenia multimedialnego umożliwiającego odbiór tychże programów nie posiadam od lat dwunastu!!!! Radioodbiornika jeszcze dłużej, nie pamiętam już, kiedy w ogóle słuchałam radia.

To co, mam płacić jak ten chłop w dowcipie, co to aparat do gwałtu posiadał?! To jest kolejny kretyńsko chory pomysł naszych miłościwie, psia ich mać, rządzących!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:49   #52
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
A za NFZ placisz? Podoba Ci sie jakosc leczenia?
Pozwól, że zacytuję się:

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;57545856]A nie widzisz różnicy pomiędzy zdrowiem a rozrywką?[/QUOTE]
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:53   #53
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
No tak. Takie sa przepisy. Jesli Cie to boli zawsze mozesz skrzyknac obywateli i jakas petycje zrobic.

w innych krajach Europy ludzie placa obowiazkowo, nie ma migania sie, i to placa o wiele wiecej i zyja, ale to u nas zawsze musi powstac problem. Ciekawe na jakim poziomie byloby radio i tv gdyby ludzie nie migali sie od placenia.
nie płacą, ja w UK nie płaciłam gdy nie oglądałam,
owszem, na początku gdy kupiliśmy telewizor, zgłosiliśmy się do placenia abonamentu, bo wymyśliliśmy sobie naukę języka z tv,
telewizja z reklamami okazała się głupia, że zrezygnowaliśmy i nikt nas nie zmuszał dalszego do płacenia

nie wiem na jakim poziomie jest radio bo nie słucham, jak dla mnie każdy program może zniknąć i nawet tego nie zauważę
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:54   #54
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
przeciez dostana teraz miliony niezaleznie od ogladalnosci
Rzeczywiście, jest to próba reanimacji TVP i Radia, ale mimo wszystko tak do zdenerwuje ludzi, że w przyszłości może zostaną sprywatyzowane.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Dobra, widze ze nie ma sensu gadacmnie ta oplata ni ziebi ni grzeje, chetnie zaplace te 15 zl miesiecznie zeby ludzie ktorych nie stac na cyfre+ mieli dostep do tych kilku kanalow radia czy tv. Jestem przeciwna temu, zeby tv i radio utrzymywaly sie wylacznie z reklam.
Załóż fundację pomagającą ludziom, których nie stać na Cyfrę+ czy Cyfrowy Polsat, a nie zmuszaj mnie do sponsorowania tego, czego nie oglądam. Studenci na stancjach zazwyczaj nie mają telewizora - właśnie zostaną zmuszeni do dodatkowej opłaty, chociaż nie korzystają z publicznych mediów.

Według twojego toku rozumowania 500 zł na dziecko jest spoko i cieszysz się, że możesz pomóc ludziom, których nie stać na dzieci.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:01   #55
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

oczywiście, że widzę różnicę miedzy rozrywką, a zdrowiem, ale Wy chyba nie widzicie różnicy między opłatą ZA odbiornik, a opłatą NA publiczne media. poza tym publiczne media to nie tylko rozrywka.

mi się podoba sama idea płacenia na media publiczne i nic nie poradzę uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo to w naszym interesie jest, żeby te media były na wysokim poziomie (oczywiście inna sprawa, że teraz nie są na wysokim poziomie i długą nie będą, bo PiS). czy chcecie czy nie media publiczne docierają do każdego domu i są bardzo opiniotwórcze. jak kogoś nie stać na cyfrę+ czy cyfrowy polsat, to dobrze by było, gdyby miał dostęp do wysokiej jakości mediów publicznych. ja właściwie z mediów publicznych korzystam może z raz na tydzień, jak oglądam jakiś film na TVP Kultura (swoją drogą puszczają bardzo ciekawe filmy) albo i rzadziej.

przyjmuję do wiadomości, że Wam się ta opłata nie podoba i poniekąd Was rozumiem. nikomu nie będę zaglądać do kieszeni, jego sprawa, na co wydaje hajs. ja nie zbiednieję od 15zł miesięcznie, ba, nawet się cieszę, że będę płacić mniej już uciekam z tego wątaska, żebyście mogli sobie dalej narzekać, baj baj

Imperialisto, jesteś zbyt inteligentny, żeby zniżać się do takiego niskiego poziomu manipulacji wypowiedzią i insynuacji. pozdrawiam Cię i życzę Ci większej powściągliwości

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-03-18 o 10:02
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:27   #56
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
To co, mam płacić jak ten chłop w dowcipie, co to aparat do gwałtu posiadał?! To jest kolejny kretyńsko chory pomysł naszych miłościwie, psia ich mać, rządzących!
to Mrożek o tym pisał już dawno, jak to szło, facet znalazł lwa w łazience, nie wiedzial przestraszony co ma z tym zrobic, po czym zapukal skarbowy i spytal gdzie podatek od lwa


Imperialisto - wiesz, moze faktycznie akurat na elektorat podwyzka rachunkow podziala, nic na nich nie dziala ogolnie, poza podwyzkami wlasnie. Tylko, ze rzad sie zachowuje tak, ze nie bedzie tego sluchal, nie wiem co wtedy bedzie, wysla na nas wojsko kiedys w koncu? Z powodu kablówki?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:29   #57
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

W Niemczech nawet jak nie ma się odbiornika to niestety trzeba płacić. Szkoda, że władze kopiują to, co najgorsze. Najpierw rozdawnictwo, teraz to, a za chwilę zakaz handlu w niedziele. Jak nie płacisz w Niemczech, to rosną odsetki i w końcu sami ściągają. Tyle dobrego z dołączenia tego do rachunków za prąd, że obsługa będzie tańsza. Mniej procedur uruchomionych do ściągania.

Edytowane przez LuckyJane
Czas edycji: 2016-03-18 o 10:36
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:30   #58
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
oczywiście, że widzę różnicę miedzy rozrywką, a zdrowiem, ale Wy chyba nie widzicie różnicy między opłatą ZA odbiornik, a opłatą NA publiczne media. poza tym publiczne media to nie tylko rozrywka.
Niech wprowadzą opłatę za posiadanie laptopa czy wręcz smartfona. Najlepiej zatrudnią urzędników, którzy będą liczyć komputery i telefony. Pomysł na nazwę - "opłata internetowa".

Cytat:
mi się podoba sama idea płacenia na media publiczne i nic nie poradzę uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo to w naszym interesie jest, żeby te media były na wysokim poziomie (oczywiście inna sprawa, że teraz nie są na wysokim poziomie i długą nie będą, bo PiS).
To sobie płać, ale nie zmuszaj do tego innych.

Cytat:
czy chcecie czy nie media publiczne docierają do każdego domu i są bardzo opiniotwórcze. jak kogoś nie stać na cyfrę+ czy cyfrowy polsat, to dobrze by było, gdyby miał dostęp do wysokiej jakości mediów publicznych.
Czyli chcesz sponsorować ośrodki propagandy? Może ktoś woli Polsat albo TVN? Jeśli chcemy mieć ludzi inteligentnych to niech sami sobie szukają źródeł informacji. Jak kogoś nie stać na cyfrę+ czy cyfrowy polsat, to jego problem. To indywidualna sprawa każdej osoby czy woli publicystykę na TVP, czy Warsaw Shore na MTV. Dlatego niech zdecyduje rynek.

Cytat:
Imperialisto, jesteś zbyt inteligentny, żeby zniżać się do takiego niskiego poziomu manipulacji wypowiedzią i insynuacji. pozdrawiam Cię i życzę Ci większej powściągliwości
Sama piszesz bzdury, że trzeba utrzymywać media publiczne, żeby skrajni biedacy mieli co oglądać. Równie dobrze 500 zł na dziecko jest po to, żeby skrajni biedacy mogli się rozmnażać.

PS. Szkoda, że PO nie sprywatyzowała TVP.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:30   #59
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
W Niemczech nawet jak nie ma się odbiornika to niestety trzeba płacić. Szkoda, że władze kopiują to, co najgorsze. Najpierw rozdawnictwo, teraz to, a za chwilę zakaz handlu w niedziele. Jak nie płacisz w Niemczech, to rosną odsetki i w końcu sami ściągają. Tyle dobrego z dołączenia tego do rachunków do prąd, że obsługa będzie tańsza. Mniej procedur uruchomionych do ściągania.
Tjaaa.... nie zapłacisz abonamentu = odetną Ci prąd. Faktycznie, uproszczenie jak w mordę strzelił
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:34   #60
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No widzisz, sama sobie odpowiedziałaś. Poziom jednego i drugiego niski, chociaż na NFZ wszyscy płacą co wcale jakości nie poprawiło.
Gdyby można było zrezygnować z płacenia na NFZ, to śmiem twierdzić, że byłoby już całkiem tragicznie. Trudno tutaj gdybać, czy się poprawi jakość telewizji. Jak ktoś nie ogląda, to nie powinien płacić i tyle.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Tjaaa.... nie zapłacisz abonamentu = odetną Ci prąd. Faktycznie, uproszczenie jak w mordę strzelił
Nie zrozumiałaś, co napisałam.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 11:03:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.