Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-25, 18:47   #31
magdalena969
Raczkowanie
 
Avatar magdalena969
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wloszakowice
Wiadomości: 74
GG do magdalena969
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

otwieraja w mojej miejscowosci hotel i zgarnelam prace na recepcji
u nas kaszel , katar i inne takie zniknely ale w zamian mamy zabkowanie (na szczescie bez wielkich histerii )

ps. chyba ta pogoda sprawia , ze wszystkiego sie odchciewa...
__________________
"..look into the mirror at yourself, don't u like you? "

najwieksze szczescie w moim zyciu:
  • Olivia Adaobi 3.01.2014
  • 24 tc
  • 610 gram, 32 cm
magdalena969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 22:49   #32
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez magdalena969 Pokaż wiadomość
otwieraja w mojej miejscowosci hotel i zgarnelam prace na recepcji
u nas kaszel , katar i inne takie zniknely ale w zamian mamy zabkowanie (na szczescie bez wielkich histerii )

ps. chyba ta pogoda sprawia , ze wszystkiego sie odchciewa...
Super, życzę powodzenia zaplanowałaś już wszystko z logistycznego punktu widzenia ?
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:05   #33
magdalena969
Raczkowanie
 
Avatar magdalena969
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wloszakowice
Wiadomości: 74
GG do magdalena969
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

babcia na szczescie nie pracuje i wyrazila checi zaopiekowania sie wnuczka I jest tez tata, ktory jak juz jest w Polsce z nami to tez bedzie w domu ))
kolejny plus to praca na miejscu, Olivia pije z butli, wiec tez nie bedzie problem z odzwyczajaniem od cyca, , nie Bede tez pracowac po 12 godz , tylko po 7-8 , jak narazie same plusy ))
__________________
"..look into the mirror at yourself, don't u like you? "

najwieksze szczescie w moim zyciu:
  • Olivia Adaobi 3.01.2014
  • 24 tc
  • 610 gram, 32 cm
magdalena969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 19:49   #34
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez magdalena969 Pokaż wiadomość
babcia na szczescie nie pracuje i wyrazila checi zaopiekowania sie wnuczka I jest tez tata, ktory jak juz jest w Polsce z nami to tez bedzie w domu ))
kolejny plus to praca na miejscu, Olivia pije z butli, wiec tez nie bedzie problem z odzwyczajaniem od cyca, , nie Bede tez pracowac po 12 godz , tylko po 7-8 , jak narazie same plusy ))
To świetnie, że tak Ci się ułożyło ja póki co mogę jedynie pomarzyć o pracy :/
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 11:54   #35
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Wczoraj byłam u położnej odebrać wyniki, wszystko skonsultować itp. Jestem mega dumna, wszystkie wyniki mam idealne! Niestety położna będzie konsultowała mnie z ginekologiem, bo na początku ciąży brałam sterydy, a ostatnio miałam problemy z oddychaniem

Magdalena, ja po miesiącu przerwy w pracy, zostałam zmuszona pójść wczoraj na kilka godzin pakować paczki Kilka godzin stania, schylania się, podnoszenia pudełek... O mój krzyż i kolana, ale w sumie cieszę się, że się ruszyłam między ludzi.

Bitterheart, ja to bym chciała po urodzeniu małej zacząć studia... Urodzić w kwietniu, a na jesień zjechać do Polski i pójść gdzieś zaocznie.

Orientujecie się jak to jest teraz z usg w Polsce? Podobno nie robią w ciąży usg na każdej wizycie(oczywiście nie mówię o chodzeniu prywatnie) Ja wczoraj się dowiedziałam, że w Holandii ubezpieczalnia nie pokrywa kosztów usg i nie jest ono robione. Jedynie w 12-13 tygodniu, później połówkowe i koniec. Ewentualnie, w jakiś wyjątkach na koniec ciąży, zobaczyć jak dziecko leży A przecież to największa przyjemność patrzeć na dzidzię w brzusiu
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 13:16   #36
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Orientujecie się jak to jest teraz z usg w Polsce? Podobno nie robią w ciąży usg na każdej wizycie(oczywiście nie mówię o chodzeniu prywatnie) Ja wczoraj się dowiedziałam, że w Holandii ubezpieczalnia nie pokrywa kosztów usg i nie jest ono robione. Jedynie w 12-13 tygodniu, później połówkowe i koniec. Ewentualnie, w jakiś wyjątkach na koniec ciąży, zobaczyć jak dziecko leży A przecież to największa przyjemność patrzeć na dzidzię w brzusiu

mój gin ma gabinet w którym przyjmuje i priv i na nfz.ja chodziłam na nfz a moja kuzynka prywatnie i z rozmów wynikało ze nie ma różnicy w traktowaniu pacjentek-usg miałyśmy robione często.ja na połówkowe 3D załapałam się do szpitala na nfz bo w 13 tyg.młody nie dał się pomierzyć,więc z ginem umówilismy się na podglad małego w szpitalu-nie było już wątpliwości ze będzie chłopak(do usg był podłączony duży ekran na ścianie)

różne są zdania nt. częstotliwości robienia usg.jedni uważaja że jeżeli nie jest konieczne to ograniczaja do minimum i są tacy którzy nie widzą nic złego w częstym usg bo nigdzie nie ma potwierdzonej szkodliwości
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 20:45   #37
magdalena969
Raczkowanie
 
Avatar magdalena969
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wloszakowice
Wiadomości: 74
GG do magdalena969
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam u położnej odebrać wyniki, wszystko skonsultować itp. Jestem mega dumna, wszystkie wyniki mam idealne! Niestety położna będzie konsultowała mnie z ginekologiem, bo na początku ciąży brałam sterydy, a ostatnio miałam problemy z oddychaniem
Ja wczoraj się dowiedziałam, że w Holandii ubezpieczalnia nie pokrywa kosztów usg i nie jest ono robione. Jedynie w 12-13 tygodniu, później połówkowe i koniec. Ewentualnie, w jakiś wyjątkach na koniec ciąży, zobaczyć jak dziecko leży A przecież to największa przyjemność patrzeć na dzidzię w brzusiu
tak to jest w tej "cudownej" Holandii... chyba dośc niemiło wspominam opiekę położniczą tam ... chociaż z tego co wiem , w Polsce tylko prywatnie robią usg na każdej wizycie...
__________________
"..look into the mirror at yourself, don't u like you? "

najwieksze szczescie w moim zyciu:
  • Olivia Adaobi 3.01.2014
  • 24 tc
  • 610 gram, 32 cm
magdalena969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 20:43   #38
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Witam możemy dołączyć ? Mam 24lata mój synus ma 10mc co do usg to ja miałam robione na prawie każdej wizycie może 2-3 były bez usg a chodziłam dośc często bo średnio co około 2tyg, ale mój lekarz uważał że usg nic nie szkodzi a jak mnie uspokaja to czemu by nie. Chodziłam na nfz i uważam że trafiłam na dobrego lekarza.
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 20:48   #39
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Witam możemy dołączyć ? Mam 24lata mój synus ma 10mc co do usg to ja miałam robione na prawie każdej wizycie może 2-3 były bez usg a chodziłam dośc często bo średnio co około 2tyg, ale mój lekarz uważał że usg nic nie szkodzi a jak mnie uspokaja to czemu by nie. Chodziłam na nfz i uważam że trafiłam na dobrego lekarza.
Witamy serdecznie jakiej płci dzidziuś ?
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 05:46   #40
kasienka2723
Raczkowanie
 
Avatar kasienka2723
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 175
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Mozna dolaczyc?
Mam 24 lata in2go wresnia urodzilam synka Stasia

A co do usg to na kazdej wizycie mialam robione normalne i dopochwowe a chodzilam na nfzo. Dopochwowego nie mialam jak mi sie skrocila szyjka macicy,

Osobiscie uwazam ze wszystko zalezy od lekarza, czasy ze sie zaplaci i bedzie lepiejtraktowanym juz mijaja bo ludzie coraz glosniej walcza o godne traktowanie bez dawania "w lape". W koncu po cos placi sie skladki do naszego kochanego zusu

Pochwalensie synkiem na zdjeciu ma koko 2ch miesiecy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10632847_950847621609260_808212613660761534_n.jpg (30,8 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez kasienka2723
Czas edycji: 2014-12-04 o 05:53
kasienka2723 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 09:26   #41
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Jak już pisałam synek :P Kasia słodziaczek mały pamiętam jak mój synek był taki maleńki a teraz już ma 10mc kiedy to minęło...


Dziewczyny a co z rodzeństwem? Myślicie już o kolejnym dzidziusiu? a może już Wasze pociechy mają rodzeństwo? Po jakim czasie zdecydowaliście się na następnego bobaska? Dochodząc do sedna jaka jest najlepsza przerwa miedzy pierwszym bobaskiem a następnym? Biorąc pod uwage kontakt dzieci ze sobą, wspólne zainteresowania (kiedys w przyszłości) a i żebyśmy spokojnie cieszyły się macierzyństwem a nie w pośpiechu z dwójką maleńkich maluszków.

Mój synuś skończył 10mc i muszę przyznać że już od jakiegoś czasu "delikatnie" zastanawiam się nad drugim bobaskiem ale no właśnie ale jest dużo ale 1 ale - jestem po cesarce i innym drobnym komplikacją lekarz zaleca 2lata odpoczynku (dla organizmu przed następną ciążą) 2 ale - mój mały chodzi, biega, psoci i jakoś ciężko widzę wizję biegania za nim spędzając poranki na tuleniu się z wc (tą ciążę okropnie cierpiałam z mdłościami) 3 ale- jesteśmy już na etapie konca budowy nowego domu i następny rok będzie wykańczanie, meblowanie i przeprowadzka więc roboty i nerwów będzie mnóstwo ALE obawiam się żeby potem nie skończyło się tak że będziemy to tak odkładać i wkońcu różnica wieku będzie miedzy nimi kolosalna albo stwierdzę że już za "stara" jestem na drugiego bobaska :P ALE wizja kolejnego porodu mnie przeraża

Edytowane przez 23Paula23
Czas edycji: 2014-12-04 o 10:50
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 11:15   #42
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Kasienka, śliczny ten Twój synek Ale już nie zazdroszczę, bo pogodziłam się z wizją córki
Wczoraj chciałam zobaczyć u innych kobiet wygląd brzucha w 24 tygodniu, poszukałam zdjęć w internecie i jestem zaskoczona. Ja mam strasznie malutki, a na zdjęciach po dziewczynach było widać fest ciążę Całe szczęście, że dzidzia rozwija się prawidłowo.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 11:34   #43
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

andere pokochasz jak swoją żart oczywiście :P ja chciałam córę mam syna i kocham go nad życie za żadne skarby nie zamieniłabym go na dziewczynkę
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 12:48   #44
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Hahaha, moja babcia stwierdziła, że dziewczynka to przecież też dziecko
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:21   #45
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Misio coś ma gorączkę wczoraj też miał :/
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:34   #46
madziga88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Szanowne Panie,
jestem studentką VI roku I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie przygotowuję pracę naukową poświęconą aktywności fizycznej u kobiet w ciąży.
Byłabym niezwykle wdzięczna gdyby znalazły Panie chwilkę czasu na wypełnienie poniższej ankiety.
Jeśli były Panie kilka razy w ciąży proszę udzielać odpowiedzi w kontekście ostatniej ciąży.

Link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/1O-6...4sbQw/viewform

Z góry dziękuję za pomoc
Magdalena
__________________
22.08.2015

Edytowane przez madziga88
Czas edycji: 2014-12-04 o 21:19
madziga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 19:11   #47
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Paula witaj co za spotkanie,a ponoć wizaż taaaaki wielki wczoraj zastanawiałam się czy spotkam na innym wątku mamusię z naszego

co do rodzeństwa to u nas 7 lat różnicy poczekaj na spokojnie z ukończeniem budowy i wtedy hulaj dusza

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez bitterheart Pokaż wiadomość
Misio coś ma gorączkę wczoraj też miał :/
Artur też walczy od trzech dni.Teraz miał 39 i robiłam okłady
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 19:22   #48
kasienka2723
Raczkowanie
 
Avatar kasienka2723
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 175
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Jak już pisałam synek :P Kasia słodziaczek mały pamiętam jak mój synek był taki maleńki a teraz już ma 10mc kiedy to minęło...


Dziewczyny a co z rodzeństwem? Myślicie już o kolejnym dzidziusiu? a może już Wasze pociechy mają rodzeństwo? Po jakim czasie zdecydowaliście się na następnego bobaska? Dochodząc do sedna jaka jest najlepsza przerwa miedzy pierwszym bobaskiem a następnym? Biorąc pod uwage kontakt dzieci ze sobą, wspólne zainteresowania (kiedys w przyszłości) a i żebyśmy spokojnie cieszyły się macierzyństwem a nie w pośpiechu z dwójką maleńkich maluszków.

Mój synuś skończył 10mc i muszę przyznać że już od jakiegoś czasu "delikatnie" zastanawiam się nad drugim bobaskiem ale no właśnie ale jest dużo ale 1 ale - jestem po cesarce i innym drobnym komplikacją lekarz zaleca 2lata odpoczynku (dla organizmu przed następną ciążą) 2 ale - mój mały chodzi, biega, psoci i jakoś ciężko widzę wizję biegania za nim spędzając poranki na tuleniu się z wc (tą ciążę okropnie cierpiałam z mdłościami) 3 ale- jesteśmy już na etapie konca budowy nowego domu i następny rok będzie wykańczanie, meblowanie i przeprowadzka więc roboty i nerwów będzie mnóstwo ALE obawiam się żeby potem nie skończyło się tak że będziemy to tak odkładać i wkońcu różnica wieku będzie miedzy nimi kolosalna albo stwierdzę że już za "stara" jestem na drugiego bobaska :P ALE wizja kolejnego porodu mnie przeraża
Jak milo czytac ze komus sie uklada taknze jest w stanie wybudowac dom i miec dzieci gratuluje :-D ja tez chcialabym miec wlasny dom ale najpierwnstudia musze skonzyc potem praca i moze mi tez sie uda
Co do rodzenstwa... Hmmm ja na razie nie planuje ale pierwszego tez nie planowalam
Czesto slysze ze najlepsza roznica to dwa lata... Ale mam starsza sioste o 2latai mlodszego brata (tez dwa lata) i jie uwazam ze nie jest tondobre bo widac niedociagniecia w wychowaniu...

Dziekuje za komentarze o stasiu
kasienka2723 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 19:22   #49
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
Paula witaj co za spotkanie,a ponoć wizaż taaaaki wielki wczoraj zastanawiałam się czy spotkam na innym wątku mamusię z naszego

co do rodzeństwa to u nas 7 lat różnicy poczekaj na spokojnie z ukończeniem budowy i wtedy hulaj dusza

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------



Artur też walczy od trzech dni.Teraz miał 39 i robiłam okłady
Piękne imię dałaś synkowi Maks dostaje dawkę ibufenu na gorączkę
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 21:20   #50
madziga88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez madziga88 Pokaż wiadomość
Szanowne Panie,
jestem studentką VI roku I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie przygotowuję pracę naukową poświęconą aktywności fizycznej u kobiet w ciąży.
Byłabym niezwykle wdzięczna gdyby znalazły Panie chwilkę czasu na wypełnienie poniższej ankiety.
Jeśli były Panie kilka razy w ciąży proszę udzielać odpowiedzi w kontekście ostatniej ciąży.

Link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/1O-6...4sbQw/viewform

Z góry dziękuję za pomoc
Magdalena
W poprzednim linku wkradł się błąd.
Przesyłam adres do ankiety jeszcze raz
https://docs.google.com/forms/d/1O-6...4sbQw/viewform
__________________
22.08.2015
madziga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 22:46   #51
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
Paula witaj co za spotkanie,a ponoć wizaż taaaaki wielki wczoraj zastanawiałam się czy spotkam na innym wątku mamusię z naszego

co do rodzeństwa to u nas 7 lat różnicy poczekaj na spokojnie z ukończeniem budowy i wtedy hulaj dusza

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------



Artur też walczy od trzech dni.Teraz miał 39 i robiłam okłady
Witam Panią powiem Ci że też się nad tym zastanawiałam bo nasz wątek tak szybko skończył swój żywot... I jak te 7lat w praktyce wychodzi?

Cytat:
Napisane przez kasienka2723 Pokaż wiadomość
Jak milo czytac ze komus sie uklada taknze jest w stanie wybudowac dom i miec dzieci gratuluje :-D ja tez chcialabym miec wlasny dom ale najpierwnstudia musze skonzyc potem praca i moze mi tez sie uda
Co do rodzenstwa... Hmmm ja na razie nie planuje ale pierwszego tez nie planowalam
Czesto slysze ze najlepsza roznica to dwa lata... Ale mam starsza sioste o 2latai mlodszego brata (tez dwa lata) i jie uwazam ze nie jest tondobre bo widac niedociagniecia w wychowaniu...

Dziekuje za komentarze o stasiu
Kochana ano układa bo wkońcu jest z góry ale żebyś Ty wiedziała jak wcześniej było pod górke ufff... czasem się zastanawiam jak ja to wszystko znosiłam i wydaje mi się że drugi raz bym już nie dała rady... Także pociesz się tym że przychodzi moment że wszystko zaczyna się układać po naszej myśli i u Ciebie też tak napewno będzie

Ja mam brata mlodszego 2 lata i mimo małej różnicy wieku dopiero jako dorośli ludzie się dogadujemy wcześniej jako małe dzieci a okres około nastolatkowy to brak słów


Współczuje chorych maluszków.... My raz tylko walczyliśmy z zapaleniem oskrzeli jak mały miał 3mc i obyśmy długo jeszcze nie mieli do czynienia z chorobą... Choroba precz bo jak nie to
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 08:53   #52
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez bitterheart Pokaż wiadomość
Piękne imię dałaś synkowi Maks dostaje dawkę ibufenu na gorączkę
dłuuugo się zastanawiałam jakie imię dla chłopaka,żeby pasowało do dość długiego nazwiska.Małemu póki co daję Pedicetamol a po południu jedziemy do lekarza

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Witam Panią powiem Ci że też się nad tym zastanawiałam bo nasz wątek tak szybko skończył swój żywot... I jak te 7lat w praktyce wychodzi?
w praktyce jak na razie bardzo fajnie mi sie wydaje(z obserwacji) że przy małej różnicy wieku częściej dochodzi do konfliktów,przez zazdrość,rywalizację,poró wnywanie jednego dziecka do drugiego co nie pomaga w tworzeniu więzi i zdrowych relacji.Wspólna zabawa może i jest ale dzieciństwo szybko mija i przychodzi wiek buntowniczy(brrr aż boję sie na samą myśl)i dorosłość.Chociaż i tak uważam że najwięcej zależy od rodziców i zdania nie zmienię,bo gdzie nie ma szacunku i innych wartości to nie możemy tego wymagać od dzieciaków. Często czytałam ze starsze pełni funkcje opiekuna z czym nie do końca sie zgadzam,bo chęć pomocy wynika z troski i miłości.Gdy Artur płacze Milka nie wpada w złość-bo beczy- tylko "staje na rzęsach" żeby poprawić mu humor,a teraz gdy jest chory to już w ogóle z chęcia nie odstępowała by go na krok.
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:02   #53
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
dłuuugo się zastanawiałam jakie imię dla chłopaka,żeby pasowało do dość długiego nazwiska.Małemu póki co daję Pedicetamol a po południu jedziemy do lekarza



w praktyce jak na razie bardzo fajnie mi sie wydaje(z obserwacji) że przy małej różnicy wieku częściej dochodzi do konfliktów,przez zazdrość,rywalizację,poró wnywanie jednego dziecka do drugiego co nie pomaga w tworzeniu więzi i zdrowych relacji.Wspólna zabawa może i jest ale dzieciństwo szybko mija i przychodzi wiek buntowniczy(brrr aż boję sie na samą myśl)i dorosłość.Chociaż i tak uważam że najwięcej zależy od rodziców i zdania nie zmienię,bo gdzie nie ma szacunku i innych wartości to nie możemy tego wymagać od dzieciaków. Często czytałam ze starsze pełni funkcje opiekuna z czym nie do końca sie zgadzam,bo chęć pomocy wynika z troski i miłości.Gdy Artur płacze Milka nie wpada w złość-bo beczy- tylko "staje na rzęsach" żeby poprawić mu humor,a teraz gdy jest chory to już w ogóle z chęcia nie odstępowała by go na krok.
Mój też ma długie nazwisko, ale po wielu przemyśleniach i tak daliśmy mu imiona Maksymilian Aleksander.
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:16   #54
kasienka2723
Raczkowanie
 
Avatar kasienka2723
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 175
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Jak myślicie, w dojściu do dawnej ,,formy'' pomaga młody wiek? Chodzi mi gównie o stan skóry na brzuchu i piersi.
Wydaje minsie ze urodzenie pierwszego dziecka w mlodym wieku pomaga odzyskac forme a jak sie doda karmienie piersia to jeszcze lepiej jak bylamnw szpitalu widzialam duuuzo mlodych mam i kilka starszych. Mlode duzo wczesniej wstawaly (po cesarce) i wydaje mi sie ze byly odwaznejsze jesli chodzi o pierwsze chwile z malenstwem
Ale to tylko moje odczucia
kasienka2723 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:25   #55
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez kasienka2723 Pokaż wiadomość
Wydaje minsie ze urodzenie pierwszego dziecka w mlodym wieku pomaga odzyskac forme a jak sie doda karmienie piersia to jeszcze lepiej jak bylamnw szpitalu widzialam duuuzo mlodych mam i kilka starszych. Mlode duzo wczesniej wstawaly (po cesarce) i wydaje mi sie ze byly odwaznejsze jesli chodzi o pierwsze chwile z malenstwem
Ale to tylko moje odczucia
Gdy ja leżałam na porodówce, był wysyp pań po cesarce. Były w różnym wieku. Każdą jedną następnego dnia ściągali z łóżka i nie zauważyłam, żeby te starsze miały większe problemy
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:47   #56
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Celin też właśnie tak mi się wydawało że "większa" różnica wcale nie jest zła ale moja mama uważa że mała różnica jest lepsza i argumentuje to tym że ona miała brata i siostrę młodszych o 7 i 8lat i jak się z chłopakiem spotykała to oni stali na górce i kamieniami w nich rzucali

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka2723 Pokaż wiadomość
Wydaje minsie ze urodzenie pierwszego dziecka w mlodym wieku pomaga odzyskac forme a jak sie doda karmienie piersia to jeszcze lepiej jak bylamnw szpitalu widzialam duuuzo mlodych mam i kilka starszych. Mlode duzo wczesniej wstawaly (po cesarce) i wydaje mi sie ze byly odwaznejsze jesli chodzi o pierwsze chwile z malenstwem
Ale to tylko moje odczucia
Moim zdaniem wszystko zależy od charakteru i wieku ze mną po cesarce leżały 2 dziewczyny mniej więcej w moim wieku i o matko
niestety ale mój prl-owski szpital twierdził że albo leki przeciwbólowe albo karmienie dziecka piersią ja wolałam karmić a one brać leki... ja już dawno miałam dziecko przy sobie a one swoich nawet nie widziały... Najlepsze jest to że my już wychodziliśmy do domu 3doba a one swoich dzieci jeszcze nie widziały a 2 kobietki na innych salach takie po 35r.z śmigały w pelni życia z maluszkami. Ale to i tak nic w porównaniu do tego jak leżała z nami dziewczyna po sn i budę się w nocy bo tak niemiłosiernie to jej dziecko płakało obracam się patrze dziecko płacze a ona se w karty gra
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 09:48   #57
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

cześć wam wiekowo również jestem młodą mamą, ale jeśli chodzi o staż to już taką średnią mój syn ma 6 lat, już prswie 6 i pół :p Myślę cały czas o drugim dziecku, ale wiele czynników oddala te plany... Między moimi dziećmi będzie zatem około 10 lat różnicy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 10:04   #58
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
cześć wam wiekowo również jestem młodą mamą, ale jeśli chodzi o staż to już taką średnią mój syn ma 6 lat, już prswie 6 i pół :p Myślę cały czas o drugim dziecku, ale wiele czynników oddala te plany... Między moimi dziećmi będzie zatem około 10 lat różnicy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Witaj
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 10:19   #59
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Celin też właśnie tak mi się wydawało że "większa" różnica wcale nie jest zła ale moja mama uważa że mała różnica jest lepsza i argumentuje to tym że ona miała brata i siostrę młodszych o 7 i 8lat i jak się z chłopakiem spotykała to oni stali na górce i kamieniami w nich rzucali

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------



Moim zdaniem wszystko zależy od charakteru i wieku ze mną po cesarce leżały 2 dziewczyny mniej więcej w moim wieku i o matko
niestety ale mój prl-owski szpital twierdził że albo leki przeciwbólowe albo karmienie dziecka piersią ja wolałam karmić a one brać leki... ja już dawno miałam dziecko przy sobie a one swoich nawet nie widziały... Najlepsze jest to że my już wychodziliśmy do domu 3doba a one swoich dzieci jeszcze nie widziały a 2 kobietki na innych salach takie po 35r.z śmigały w pelni życia z maluszkami. Ale to i tak nic w porównaniu do tego jak leżała z nami dziewczyna po sn i budę się w nocy bo tak niemiłosiernie to jej dziecko płakało obracam się patrze dziecko płacze a ona se w karty gra
ad.1 teraz to raczej na górce za wioska nikt sie nie spotyka co najwyżej mogą kamieniami auto obrzucić argument bardzo fajny hehe

ad.2 zabrakło mi słów

w Trzebnickim szpitalu panuje miła atmosfera(dziwnie się to pisze o szpitalu ).Opieka przed porodem,w trakcie jak i po oceniam 10/10 nie ma problemu z dostaniem paracetamolu przy kp,jeżeli był problem z karmieniem to położne pomagały,nie było nacisku na kp jak i wciskania butli Dzięki położnym po pierwszym porodzie nie miałam obaw przed drugim,a jak by były warunki lepsze to może był by i trzeci

zależność wieku i powrotu do figury to raczej nie ma znaczenia. Wiele zależy od trybu życia,odżywiania,samopocz ucia w ciaży i genetyki( w drugiej ciąży przytyłam 21 kg a ze nie mam tendencji do tycia tak zostało mi 4 kg na plusie które staram sie utrzymać co by znów nie być wieszakiem w pierwszej ciaży przytyłam tylko 12 kg i meczyła mnie cały czas anemia-po porodzie też i po dwóch miesiacach waga mi sie wyrównała) bardziej mnie denerwuje pozostały brzuszek po ciaży nr.2 ale za niego chcę się wziaść wiosną bo jesienia srednio mi się cokolwiek chce

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
cześć wam wiekowo również jestem młodą mamą, ale jeśli chodzi o staż to już taką średnią mój syn ma 6 lat, już prswie 6 i pół :p Myślę cały czas o drugim dziecku, ale wiele czynników oddala te plany... Między moimi dziećmi będzie zatem około 10 lat różnicy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie łam się,ja byłam jedynaczka przez 14 lat
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 10:28   #60
kasienka2723
Raczkowanie
 
Avatar kasienka2723
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 175
Dot.: Młode mamy (do 25 lat) i ich dzieci :)

Cytat:
Napisane przez bitterheart Pokaż wiadomość
Gdy ja leżałam na porodówce, był wysyp pań po cesarce. Były w różnym wieku. Każdą jedną następnego dnia ściągali z łóżka i nie zauważyłam, żeby te starsze miały większe problemy
Dlatego napisalam ze to moje odczucia.. Po prostu tak trafilam

Dziewczyny a ile chcecie karmic/karmilyscie dzieci piersia?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
ad.1 teraz to raczej na górce za wioska nikt sie nie spotyka co najwyżej mogą kamieniami auto obrzucić argument bardzo fajny hehe

ad.2 zabrakło mi słów

w Trzebnickim szpitalu panuje miła atmosfera(dziwnie się to pisze o szpitalu ).Opieka przed porodem,w trakcie jak i po oceniam 10/10 nie ma problemu z dostaniem paracetamolu przy kp,jeżeli był problem z karmieniem to położne pomagały,nie było nacisku na kp jak i wciskania butli Dzięki położnym po pierwszym porodzie nie miałam obaw przed drugim,a jak by były warunki lepsze to może był by i trzeci

zależność wieku i powrotu do figury to raczej nie ma znaczenia. Wiele zależy od trybu życia,odżywiania,samopocz ucia w ciaży i genetyki( w drugiej ciąży przytyłam 21 kg a ze nie mam tendencji do tycia tak zostało mi 4 kg na plusie które staram sie utrzymać co by znów nie być wieszakiem w pierwszej ciaży przytyłam tylko 12 kg i meczyła mnie cały czas anemia-po porodzie też i po dwóch miesiacach waga mi sie wyrównała) bardziej mnie denerwuje pozostały brzuszek po ciaży nr.2 ale za niego chcę się wziaść wiosną bo jesienia srednio mi się cokolwiek chce



nie łam się,ja byłam jedynaczka przez 14 lat
Tez mialam rodzic w trzebnicy ale wyladowalam we wroc na borowskiej i sie ie co? Bylam mega zadowlona. Polozne pomagaly przy porodzie pomagaly oddychac cwiczyc na pilce a jak padla decyzja o cesarce to za reke mnie trzymaly jak jechalam na sale. Po porodzie opieka tez swietna dziecko od razu przy mnie bez nacisku na sposob karmienia nauczyly przystawiac daly probki kremow na bolace brodawki a laktacyjna biegala i kazdej chciala pomoc l. Ogolnie jestem na prawde zadowolona
kasienka2723 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-25 09:42:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.