Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-03, 07:46   #31
gracha40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nais - dziękuję bardzo za linki. Niestety tylko potwierdziły to co podejrzewałam. Najgorsze jest to, że ktoś taki bezkarnie działa i mówiąc wprost - okrada ludzi. Ja spróbuję z tym zawalczyć ale nie sądzę by kogoś to obeszło. Moja wina, że nie sprawdziłam wcześniej ale jakoś tak do tej pory nie miałam takich problemów, w każdym razie - uczulam na dobresoczewki.com.
Właśnie wróciłam z policji, gdzie złożyłam doniesienie.

Edytowane przez gracha40
Czas edycji: 2011-06-03 o 14:16
gracha40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:14   #32
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ze zmierzeniem mocy soczewek może być problem, ale powinnaś zauważyć różnicę.
Załóż sobie jedną soczewkę na prawe oko, lewe oko zasłoń i sprawdź jak widzisz literki.
Potem załóż na oko prawe drugą soczewkę, zasłoń oko lewe i sprawdź czy literki widzisz tak samo ostro.
Co prawda różnica w mocy cylindra jest nie duża ale oś jest zupełnie inna i moim zdaniem różnica powinna być odczuwalna.

Jeżeli to nie pomoże to możesz spróbować pójść na badanie komputerowe, jeżeli soczewki nie będą pomylone to komputer powinien pokazać wynik ok 0.00 a jak będą zamienione to wyjdą jakieś cylindry.
Ale badanie komputerowe nie zawsze jest w 100% miarodajne.
Dziękuję! Oczywiście patrzyłam przez obie soczewki "na raz", pewnie dlatego nie potrafiłam wychwycić różnicy. Spróbuję zaraz, jakbym nie mogła dalej zdecydować, to pójdę poprosić o te badanie.

Btw groupon na zakupy w sklepie twojesoczewki (25zł za 60zł)
http://www.groupon.pl/deals/cala-pol...ampaign=Varies
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:41   #33
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Olka - dzięki za link, akurat mi się Oasys kończą

Poszperałam w necie i wszędzie powtarzają się te same negatywne opinie tych samych ludzi, więc nie wiem, czy to takie wiarygodne, czy np. tylko oczernianie konkurencji...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 10:21   #34
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Widziałyście już "nowość"?

http://www.optiland.pl/PureVision_2_...ratis-146.html
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 10:30   #35
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Tak, ale nie znam nikogo, kto je nosi. Na mnie za duże. Fajnie, że wyszło coś nowego
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 10:35   #36
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

a jaki jest dk/t w tych soczewkach? aj i nigdzie nie ma ich na sztuki... nie zamówię przecież 6 szt od razu, bez konsultacji z okulistą wolę kupić 2 sztuki i pójść z nimi do okulisty...
ciekawe czy są lepsze dla oka od biofinity
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 12:38   #37
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziękuję! Oczywiście patrzyłam przez obie soczewki "na raz", pewnie dlatego nie potrafiłam wychwycić różnicy. Spróbuję zaraz, jakbym nie mogła dalej zdecydować, to pójdę poprosić o te badanie.

Btw groupon na zakupy w sklepie twojesoczewki (25zł za 60zł)
http://www.groupon.pl/deals/cala-pol...ampaign=Varies
Dziękuję , kupiłam sobie - wykorzystam na Aosept bo i tak zawsze kupowałam w tym sklepie, zamiast 90zł za dwie butle zapłacę 55zł a to tanio (na czas wakacji wracam do soczewek, okulary w upał mnie dobijają.....). Chociaż ostatnio znalazłam na Alledrogo Aosept z odbiorem osobistym w Gorzowie Wlkp (gdzie mieszkają moi rodzice) za 35zł! Czyli cena jak w Krk
Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
a jaki jest dk/t w tych soczewkach? aj i nigdzie nie ma ich na sztuki... nie zamówię przecież 6 szt od razu, bez konsultacji z okulistą wolę kupić 2 sztuki i pójść z nimi do okulisty...
ciekawe czy są lepsze dla oka od biofinity
Materiał i uwodnienie takie same jak w tradycyjnych PureVision
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 14:37   #38
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
a jaki jest dk/t w tych soczewkach? aj i nigdzie nie ma ich na sztuki... nie zamówię przecież 6 szt od razu, bez konsultacji z okulistą wolę kupić 2 sztuki i pójść z nimi do okulisty...
ciekawe czy są lepsze dla oka od biofinity
Też mam ten problem Wolę najpierw kupić 2 szt., sprawdzić czy wygodne, a jeśli tak to pójść do specjalisty. To jest nowość, niedawno wprowadzona, pewnie niedługo pojawią się w sprzedaży pojedyncze sztuki.

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Materiał i uwodnienie takie same jak w tradycyjnych PureVision
Ale te nowsze mają wyższe dk/t 130, ale i tak niższe niż Biofinity
Ale skoro ten sam materiał i uwodnienie co poprzednie, to w sumie czy sprawdzałyby się lepiej niż zwykłe Purevision, czy byłaby odczuwalna różnica?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 14:40   #39
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Materiał ten sam, a przepuszczalność inna. Cuda.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 15:54   #40
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A czy może na to wpływać różnica grubości 0,02 mm? Te nowe są cieńsze. Porównanie modeli:
zwykłe i nowe
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:12   #41
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

różnica grubości jak najbardziej
Dk/t , t- grubość soczewki
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-04, 07:51   #42
gracha40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Malla - możesz mieć rację, na pewno czasem opinie to sprawa konkurencji bądź też jeśli pozytywne - też niekoniecznie prawdziwe tylko pisane w celu uwiarygodnienia sprzedawcy. Jednak mnie naprawdę oszukano i wierzę, że nie tylko mnie. Policja przyjęła zgłoszenie i zobaczymy co dalej.
gracha40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 08:40   #43
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ośrodek Korekcji Wzroku na Próchnika 1 (to jest na rogu Piotrkowskiej), możesz sobie sprawdzić ich stronę.

Mam nadzieje ze cena wizyty się nie zmieniła odkąd tam byłam Bo to było jakoś ok temu
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 10:52   #44
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez gracha40 Pokaż wiadomość
Malla - możesz mieć rację, na pewno czasem opinie to sprawa konkurencji bądź też jeśli pozytywne - też niekoniecznie prawdziwe tylko pisane w celu uwiarygodnienia sprzedawcy. Jednak mnie naprawdę oszukano i wierzę, że nie tylko mnie. Policja przyjęła zgłoszenie i zobaczymy co dalej.
brawo, mało komu chce się kłócić o taką kwotę, a ja właśnie jestem zdania że trzeba. Dziś przekonywałam kolegę, że dziurka i przebarwienia w koszulce pranej ręcznie (!) 5 razy to rzecz którą powinno się zgłosić w ramach reklamacji...
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 19:01   #45
kopek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zwracam sie do wszystkich oszukanych przez sklep dobresoczewki.com.

Znalazlem sie w podobnej jak WY sytuacji okolo 2 lata temu. Wtedy to sklep nazywal sie e-soflens.com. Wplacilem pieniadze, towaru niestety nie zobaczylem. Oczywiscie sprzedawca twierdzil, ze towar wyslal.
Po okolo miesiacu zdecydowalem sie zglosic sprawe na policje. Ku mojemu zaskoczeniu, oszustem zajeto sie z duza skutecznoscia - odzyskalem pieniadze, a on dostal wyrok w zawieszeniu, grzywne i nakaz zwrotu pieniedzy mnie i z tego co pamietam 5 innym osobom, ktore takze zlozyly doniesienie na policje.

Dlatego tez apeluje do Was, zeby nie zostawiac tak tej sprawy. Zglaszajcie sie na policje! Ja zeznawalem tylko raz, stracilem godzine czasu, ale odzyskalem pieniadze.
kopek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:13   #46
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zauważyłam, że odkąd noszę soczewki, mam czasami popękane naczynka. Nigdy wcześniej takiego problemu nie miałam.

Czy to może być spowodowane np. źle dobranymi soczewkami i płynem, niedostateczną higieną itp? Czy po prostu tak jest i nie jest to niegroźne?
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:45   #47
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kopek99 Pokaż wiadomość
Po okolo miesiacu zdecydowalem sie zglosic sprawe na policje. Ku mojemu zaskoczeniu, oszustem zajeto sie z duza skutecznoscia - odzyskalem pieniadze, a on dostal wyrok w zawieszeniu, grzywne i nakaz zwrotu pieniedzy mnie i z tego co pamietam 5 innym osobom, ktore takze zlozyly doniesienie na policje.
Dziękujemy za cynk!

Skąd wiesz, że to ci sami?

EDIT: weszłam na tę stronkę i już wszystko jasne, są identyczne. Skoro sprawą zajmowała się policja, to czemu nie zamknęli strony?
Cytat:
Napisane przez _kocimietka Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że odkąd noszę soczewki, mam czasami popękane naczynka. Nigdy wcześniej takiego problemu nie miałam.
Czy to może być spowodowane np. źle dobranymi soczewkami i płynem, niedostateczną higieną itp? Czy po prostu tak jest i nie jest to niegroźne?
Mogą być źle dobrane soczewki (np. zbyt mała krzywizna), może być zła tolerancja płynu, może być niedostateczne spłukanie osadów... Koniecznie porusz ten temat na następnej wizycie.
Jak tak miałam, musiałam zmienić płyn na katalityczny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2011-06-06 o 08:47
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 14:02   #48
gracha40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Też jestem ciekawa dlaczego sklep działa nadal mimo iż było tak jak pisze Kopek99. Ja w każdym razie gotowa byłam stracić więcej nawet niż godzinę nawet gdybym miała nie odzyskać swojej kasy tylko po to by ukarać oszusta. Policja oczywiście patrzy dziwnie, że taka kwota... Ale - uwaga! dziś otrzymałam przesyłkę z datą wysłania 1 czerwca. Jestem pewna, że wysłano po moich kilku emailach informujących o zamiarze złożenia doniesienia na policję. Natomiast mimo mojego ostatniego emaila zaczynającego się od słowa: "złodzieju!" odzewu żadnego nie ma. Telefon nadal nikt nie odbiera - to chyba nie świadczy o uczciwści sklepu? Muszę jednak chyba iść na policję z tą informacją. Cieszę się że nie straciłam kasy, choć w międzyczasie kupiłam soczewki w sklepie i już zamówiłam nowe w internecie więc zapas mam teraz na pół roku. Ale strat w moich nerwach nikt i nie zwróci.
Właśnie wróciłam z Policji, jestem umówiona na dalsze zeznania. Faktura za soczewki jest wystawiona 30 maja mimo zapisu na stronie dobresoczewki.com że 20 maja wysłano towar. Ponadto - wywalono mnie z bazy, nawet już nie mogę się zalogować w tym pseudosklepie. Na fakturze podano kolejny nr telefonu, pod którym jak dzwonię jest komunikat, że abonent niedostępny. Oba numery zapisano w formie sugerującej nr kierunkowy i stacjonarny ale nie ma kierunku 066 i 078, to są numery komórkowe. Drobni oszuści kradnący drobne kwoty od ludzi, którzy odpuszczają sprawę.
A - jeśłi chodzi o płyn do konserwacji soczewek kupuję w Rossmanie, 360 ml kosztuje ok. 20 zł.

Edytowane przez gracha40
Czas edycji: 2011-06-07 o 13:55
gracha40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:59   #49
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mogę dołączyć się do grona osób noszących soczewki
Nie sądziłam, że zakładanie będzie tak prostą sprawą, mam tylko na razie problem z rozróżnieniem prawidłowej strony

Zakupiłam u okulistki Acuvue Advance na 2 tygodnie, po tym czasie mam kolejną wizytę i zdecydujemy dalej co robić.

Nasuwa mi się pytanie, bo oczywiście zapomniałam zapytać się lekarza, czy przy zakupie soczewek wystarczy podać wadę wzroku? Czy są też potrzebne inne parametry ?
Chciałabym później kupować np. na allegro, bo wychodzi o wiele taniej i nie chcę źle dobrać.

Jakich używacie kropli nawilżających? Oxyal może być ?

Czy macie uczucie jakby powietrze dostawało się pod soczewki np. gdy jesteśmy na dworze ?
Miałam dzisiaj takie wrażenie. Może to kwestia przyzwyczajenia, bo to dopiero pierwszy dzień.... na dodatek ciągle czułam soczewkę na prawym oku
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 16:57   #50
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Acuvue Advance są produkowane w 2 krzywiznach, więc musisz znać moc i BC.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:55   #51
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska
30 zł za groupon wart 60 zł na dowolne produkty z asortymentu sklepu internetowego DobreSoczewki.com
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 13:04   #52
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Też widziałam i jakaś ta nazwa znajoma się okazała...
Nie wiem jak Wy - sama próbować nie będę
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 13:07   #53
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dobrze, że akurat zrealizowałam kupon do Twoich Soczewek, bo jeszcze bym ten przeklikała...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:42   #54
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A grupona kupiło już prawie 1000 osób... Ciekawe, ile z nich się natnie na sklep
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 16:34   #55
schewrolet
Przyczajenie
 
Avatar schewrolet
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja to dopiero mam pecha. Ostatnio się strasznie napaliłam żeby zacząć nosić soczewki. Byłam na pierwszej wizycie, pani zbadała mi wzrok i umówiła się ze mną na za tydzień żeby ,,ubrać soczewki i nauczyć mnie jak się je zakłada, ściąga itp. No i to właśnie dziś byłam na drugiej wizycie. Wszystko super, z nakładaniem i ściąganiem nie było najmniejszego problemu aż sam byłam w szoku że to takie proste. Jak już chwilę w nich posiedziałam i oczy przestały łzawić przystąpiłyśmy do ponownego badania wzroku, i co się okazało? Nie byłam w stanie nic przeczytać najmniejsze cyferki wogóle nie widoczne, a największe widziałam podwójnie i rozmazane. Kobieta była w szoku, badała i komputerowo i zaglądała z każdej możliwej strony. Po tych badaniach powiedziała że mam ,,astygmatyzm soczewkowy" i że w moim przypadku tylko soczewki twarde. No i w związku z tym mam pytanie czy któraś z was nosi takowe?
schewrolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 22:04   #56
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

No ale jak masz astygmatyzm, to się dobiera soczewki toryczne... Nosisz okulary?
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 09:22   #57
gracha40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Co za bezczelność ze strony tego pseudosklepu dobresoczewki.com. Co prawda jak mają nie być bezczelni... Policjantka na wieść, iż jednak mi przysłano co zamawiałam patrzyła na mnie dziwnie, o co mi właściwie chodzi. Ja jej wykładam wszystkie aspekty świadczące o oszukańczym procederze, ale ona tego do protokołu nie zapisała. Telefon podany na stronie int. i na fakturze nie odpowiada, jest info - numer niedostępny. I to o niczym nie świadczy dla policji? Złodzieje górą. Swoją drogą każdy kto się naciął powinien od razu zgłaszać, może wtedy coś by się zmieniło. W każdym razie nie radzę korzystać z kuponów rabatowych w dobresoczewki.com.
gracha40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 12:15   #58
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nais - astygmatyzm soczewkowy występuje w kilku procentach przypadków astygmatyzmu i jest wadą soczewki oka, nie rogówki, stąd inny sposób korekcji - ale czemu twarde, a nie miękkie, to Fiolka wyjaśni, ja się nie znam
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:13   #59
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nais - astygmatyzm soczewkowy występuje w kilku procentach przypadków astygmatyzmu i jest wadą soczewki oka, nie rogówki, stąd inny sposób korekcji - ale czemu twarde, a nie miękkie, to Fiolka wyjaśni, ja się nie znam
Aha. Nie wiedziałam W takim razie mam nadzieję, że Fiolka się wypowie.

Gracha - no bo skoro dostałaś swój towar, to oni nie popełnili przestępstwa... Musiałoby na policję przyjść więcej osób i zgłosić sprawę.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:40   #60
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

a mi się coś tu nie zgadza...
Może zacznijmy od tego czy schewrolet nosisz cylindry w okularach?

Z tego co ja się orientuję to sztywne soczewki dobrze się sprawdzają przy astygmatyzmach rogówkowych. Ich zaleta polega na tym że nawet spory astygmatyzm da się skorygować soczewką sferyczną.

W miękkich soczewkach to nie ma większego znaczenia czy astygmatyzm jest soczewkowy czy rogówkowy zawsze trzeba dopasować soczewki toryczne.

Ja też mam astygmatyzm soczewkowy, nie zdawałam sobie z tego sprawy dopóki nie poszłam zrobić mapy rogówki i się okazało że moja rogówka ma astygmatyzm 2.00 D a ja noszę tylko 0.50D i widzę bardzo dobrze. Prawdopodobnie moja soczewka ma odwrotny astygmatyzm niż rogówka i wypadkowy astygmatyzm jest mniejszy. No chyba że jeszcze coś innego siedzi mi w oku i zmniejsza astygmatyzm...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.