DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 22:09   #31
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Wysuszenie skory powoduje stany zapalne? Ty, nie wiedzialam.
A dzisiaj mi nawet ladnie przybladlo wszycho ;]
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 07:19   #32
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Witam. Z opisu i zdjęć wynika, że musi się pani poddać dalszej kuracji antybiotykowej (tetracyklina, Unidox) przynajmniej jeszcze przez dwa-trzy miesiące. Następnie, jesli będzie poprawa serii zabiegów z kwasami AHA lub kwasem trójchlorooctowym. Jeśli poprawy nie będzie można rozważyć nawet kurację preparatem isotretinoiny. Wszystko wymaga jednak konsultacji lekarskiej...
Opalanie surowo wzbronione!!!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 13:47   #33
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Tak zażywam unidox, wczoraj byłam u p dermatologa i zapisał mi właśnie 1 opakowanie tych tabletek te i kazał przyjść za miesiąc, a w 1 op jest 10 tabletek i mam je brać codziennie więc na miesiąc napewno mi nie starczy i z tego wynika że będzie przerwa w braniu tych tabletek.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 13:53   #34
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez kaasiexx Pokaż wiadomość
Wysuszenie skory powoduje stany zapalne? Ty, nie wiedzialam.
A dzisiaj mi nawet ladnie przybladlo wszycho ;]
też o tym nie wiedziałam;]

A pytanie co do ISOTREXINU to po nim odrazu skóra schodzi? czy trzeba czasu? bo dziś rano oderwałam kilka płatów ale nie wiem czy to moja skóra była czy juz zaschnięty ISOTREXIN
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 14:00   #35
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Witam. Z opisu i zdjęć wynika, że musi się pani poddać dalszej kuracji antybiotykowej (tetracyklina, Unidox) przynajmniej jeszcze przez dwa-trzy miesiące. Następnie, jesli będzie poprawa serii zabiegów z kwasami AHA lub kwasem trójchlorooctowym. Jeśli poprawy nie będzie można rozważyć nawet kurację preparatem isotretinoiny. Wszystko wymaga jednak konsultacji lekarskiej...
Opalanie surowo wzbronione!!!

Mowilem wam!

Antybioty i pozniej zabiegi! To samo moja Pani dermatolog mowila i sprawdzilo sie! Naprawde da sie juz ychodzic z domu i normlanie pokazywac. Nie tylko sladu ale stany zapalne znikaja! Szkoda ze Pani D.Nowicka nie wypowiedziala sie na temat mydla siarowego, ktore zle wplywa na cere tradzikową.

Pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 14:58   #36
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

ejjj, wczoraj jakis przelom byl u mnie i teraz z dnia na dzien bedzie pewnie coraz lepiej, czyli Unidox pomaga. stan zapalny ladnie zszedl, to jest coraz bledsze wszystko,, wreeeszcie jakies efekty
nie moge sie doczekac az sie wylecze, na wakacje planuje jakies mikrodermabrazje na blizny albo wlasnie cos kwasami i jakos to bedzie nie? ale przedwczoraj to mialam taka zalamke, ze juz z okna skakalam prawie
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 15:31   #37
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

dzięki za przypomnienie kaasiexx bo bym tabletki dziś zapomniałam łyknąć;pp
ojj no i widzisz coraz lepiej, TYLKO MI Z OKNA NIE SKACZ!! bo skocze zaraz za tobą! mówisz ze 2 tyg stosujesz? ;p mam nadzieje że mi też zacznie coś działać po tych 2 tygodniach.
))
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 15:40   #38
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

a ile masz opakowań tych tabletek?? bo dermatolog mi przepisał jedno i w środku znajduje sie 10 tabletek i mam je zażywać codziennie po1, a na wizytę mam przyjść 24maja, to przecież mi tych tabletek nie starczy na cały miech;/ a z tego co wiem to je trzeba brać z 2miesiące. A tych tabletek mi starczy na 10 dni. I to ma być taka przerwa w braniu tych tabletek, tez tak masz??
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 15:41   #39
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
a w 1 op jest 10 tabletek i mam je brać codziennie więc na miesiąc napewno mi nie starczy i z tego wynika że będzie przerwa w braniu tych tabletek.
To w takim wypadku możesz iść do swojego lekarza i rodzinnego i opisać swoją sytuację i prosisz o wypisanie recepty. Ja już tak robiłem dwa razy i nie było problemu ^^
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:39   #40
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
a ile masz opakowań tych tabletek?? bo dermatolog mi przepisał jedno i w środku znajduje sie 10 tabletek i mam je zażywać codziennie po1, a na wizytę mam przyjść 24maja, to przecież mi tych tabletek nie starczy na cały miech;/ a z tego co wiem to je trzeba brać z 2miesiące. A tych tabletek mi starczy na 10 dni. I to ma być taka przerwa w braniu tych tabletek, tez tak masz??

Po 1 Unodox sie bierze przez 12 tygodni czyli 3 miesiace. Po drugie nie ma mozliwosci zobaczyenia 'efektow' przez 2 tygodnie, bo antybiotyki pierw "wyrzucaja" ze skory zanieczyszcznie w postaci wszelkich pryszczy itp. Po trzecie unidox nie zwlaczy pczerownych przebarwien blizn dolkow itp. Po czwartek, jest to lekki antybiotyk na tradzik i raczej nie spodziewajcie sie zaskakujacych efektow - sam wiem to po sobie po mialem 2x trzy miesieczne kuracje. Po piątek Unidox mozna brac w dawc 0,5 tabletki, zazwyczaj sie zaczyna od malej dawki 0,5 pozniej sie bierze 1 - 1,5 i pod koniec kuracji znowu zjezdzamy z dawką.

Pozdrawiam.

P.S radze przeczytac jeszcze raz wypowiedz Pani d.Nowickiej.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:49   #41
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

oj no nie wiem dlatego sie pytam, a te tabletki mi zapisał dermatolog, to może tak jak mówisz po pół tabletki na dzień.
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 18:56   #42
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez karyna Pokaż wiadomość
oj no nie wiem dlatego sie pytam, a te tabletki mi zapisał dermatolog, to może tak jak mówisz po pół tabletki na dzień.

Warto przed uzyciem poczytać takie cos jak ulotka ;]

Tam sie np dowiesz ze UNIDOX to nie jest tylko antybiotyk na tradzik, albo ze wystarczy brac 0,5 tabletki.

Pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 20:34   #43
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

a ktoś z was używał Isotrexinu? bo jak ktoś stosował to czy na początku po tym żelu wysypało was?
karyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 23:45   #44
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

no ja wlasnie przez 2 tygodnie pierwsze mialam wrazenie ze jest gorzej i dopiero teraz widze poprawe, wiec widze ze zaczal dzialac. a ja mialam b. zaostrzony stan i nawet jak na ulotce pisze ze pol tabletki nawet wystarczy to to mnie nie dotyczylo bo przez pierwsze 5 dni kazala mi dermatolog brac 2 na dzien!
a karyna mi mowiono ze nie mozna przerywac kuracji antybiotykowej, mi pani zapisala od razu dwa pudelka po 10. nie wiem jak to tam z Toba, ale chyba dermatolog Twoj wie co robi?
a warto zauwazyc ze u kazdego inaczej kazdy lek dziala, jednemu pomaga to drugiemu tamto i jednemu pomaga szybciej a innym wolniej wiec nie ma co mowic, ze niemozliwe jest zobaczenie efektu po 2 tygodniach. Bo ja widze
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 08:10   #45
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez kaasiexx Pokaż wiadomość
no ja wlasnie przez 2 tygodnie pierwsze mialam wrazenie ze jest gorzej i dopiero teraz widze poprawe, wiec widze ze zaczal dzialac. a ja mialam b. zaostrzony stan i nawet jak na ulotce pisze ze pol tabletki nawet wystarczy to to mnie nie dotyczylo bo przez pierwsze 5 dni kazala mi dermatolog brac 2 na dzien!
a karyna mi mowiono ze nie mozna przerywac kuracji antybiotykowej, mi pani zapisala od razu dwa pudelka po 10. nie wiem jak to tam z Toba, ale chyba dermatolog Twoj wie co robi?
a warto zauwazyc ze u kazdego inaczej kazdy lek dziala, jednemu pomaga to drugiemu tamto i jednemu pomaga szybciej a innym wolniej wiec nie ma co mowic, ze niemozliwe jest zobaczenie efektu po 2 tygodniach. Bo ja widze
Bralem to dwa razy i wiem co mowie. Jak nie wierzysz to wypowiedz sie po kuracji
Bo chyba troche za wczesniej chwalisz UNIDOX Ale coz mimo wszystko zycze szczescie no i oczywiscie najlepszych efektow! ; *

Pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 13:36   #46
kaasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Dzieki, a po kuracji ok, wypowiem sie, obym wtedy byla juz gladziutka <lol>
kaasiexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 13:39   #47
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Cytat:
Napisane przez kaasiexx Pokaż wiadomość
Dzieki, a po kuracji ok, wypowiem sie, obym wtedy byla juz gladziutka <lol>

Baardzo optymistyczne nastawienie, ale chyba każdy takie ma

Pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 15:44   #48
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: DO PANI DOKTOR, jak leczyć?-TRĄDZIK,PRZEBARWIENIA

Skoro Wizażanka nie może się już udzielać, to wątek zamykam.
Zainteresowanych zapraszam do skorzystania z FAQ http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223593 i wypowiadania się w istniejących już wątkach.
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.