Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 17:11   #31
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Z kolei matma na PK jak i UP (mówię o kierunku, nie przedmiocie) nie jest na wysokim poziomie - więc nie wiem co to za porównanie
Co do porównania: masz rację, inne całki są na PW, inne na PK (nie wspominałam o poziomie, a o zakresie materiału) .
Nie należę do osób (sporo ich na wizażu), które twierdzą, że "mój kierunek jest najtrudniejszy na świecie". Studia jak studia. Twierdzę tylko, że nie wystarczy czytać i pisać, żeby je skończyć. A tak szczerze powiedziawszy to ukończone studia mogą tylko pomóc w znalezieniu dobrej pracy, ale niestety niczego nie gwarantują. Jeżeli chodzi o zatrudnienie to np. ukończona AG w Katowicach, czy w Krakowie to żadna różnica dla pracodawcy. Z punktu widzenia wyniesionej wiedzy, to najbardziej wartościowa jest praca w kołach naukowych, uczestnictwo w stażach i praktykach itp.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:24   #32
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Zgadzam się z Tobą, mimo wszystko najważniejsza jest każda dodatkowa aktywność poza samym studiowaniem i to jedyny aspekt który sprawia, że żałuję trochę swoich wyborów Z uwagi na zainteresowania wybrałabym po prostu Katowice, bo po przejrzeniu programu samego licencjatu miałam wrażenie lepszego aparatu matematycznego (ba, jakby trochę pokombinowac to osoby po niektórych specjalnościach miałyby niewiele do samodzielnego dorabiania by pokusić się o egzaminy aktuarialne) - na krakowskim UEK znalazłam np. przedmiot związany bezpośrednio z zastosowaniem teorii procesów stochastycznych w modelowaniu rynków, ale dopiero na studiach... doktoranckich. U mnie procesy pojawiały się w programie większości studentów już na licencjacie i mimo wszystko osoba chcąca zajmować się analizą rynków powinna wiedzieć po co ktoś w ogóle nawymyślał niektóre rzeczy Żeby nie było - nie twierdzę, że ktoś kto i tak nie zamierza podjąc się kariery naukowej ma miec w małym palcu całki stochastyczne. Z drugiej strony mnie na moim kierunku brakuje tego drugiego, bardziej "humanistycznego" podejścia jak chociażby analiza techniczna, którą nadrabiam sobie dodatkowymi zajęciami z koła naukowego
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:32   #33
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Z naukowego punktu widzenia analiza techniczna nie jest przedmiotem badań naukowych. Często osoby chcące pisać licencjat z analizy techniczne nie mają takiej możliwości, bo AT nie jest traktowane jako nauka.

Co do kół naukowych to tak jak pisałem wcześniej i ja i Japanication. Warto brać to pod uwagę przy wyborze uczelni, bo w zasadzie na pierwszych dwóch latach praktyczną i ciekawą wiedzę można czerpać jedynie z kół naukowych i książek specjalistycznych, nie ma co liczyć za bardzo na uczelnię.

Edytowane przez krzychu26
Czas edycji: 2013-06-26 o 17:36
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:38   #34
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Ze swej strony także polecam koła naukowe oraz szukanie fajnych praktyk
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:40   #35
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Jeżeli chodzi o zatrudnienie to np. ukończona AG w Katowicach, czy w Krakowie to żadna różnica dla pracodawcy.
Niby żadna, ale na katowickiej masz patronat i to całkiem niezły - to tez trochę pomaga.
No i z lepszego programu zawsze idzie trochę więcej wynieść.

Cytat:
który opiera się na umiejętności logicznego myślenia, gdzie znajdę dużo matmy i mało przedmiotów czysto teoretycznych -wybrałam AG i się nie zawiodłam.
Sama logika i matematyka jest - to fakt, ale jak się doda ile przy okazji dziwnych rzeczy trzeba się nauczyć, które nijak mają się do rzeczywistości - to już nie jest tak fajnie.
Chociaż prawie na każdych studiach jest ten problem, na FiR również.

Co nie zmienia faktu, że już wygodniej tłuc jakieś ustawy, niż obliczać skomplikowane iksy i igreki przy bóg wie jakich współczynnikach i wyciąganiu przed nawias. :F
Za to takiego Gretla ( o wieeele bardziej praktyczne ) już im się nie chce dokładniej omówić...no, ale jak to studia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-26 o 17:41
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:15   #36
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
W Warszawie wiadomo najłatwiej o pracę, większość firm ma tam swoje siedziby. Myślałam o tym żeby tam studiować, jednak to miasto by mnie chyba przytłoczyło, ten wyścig szczurów tłok, dojazdy, a ceny też do niskich nie należą. Plusem Warszawy jest to, że miałabym tam najlepsze perspektywy, ale czuję, że bym się tam męczyła. Poza tym wątpię czy dostałabym się do akademika, a wynajęcie mieszkania nawet studenckiego to już spory wydatek.
Jeżeli Twoja matura na to pozwoli to radzę celować w Warszawę. Najłatwiej o praktyki i pracę, a to bardzo ważne. Poza tym wszystkie oddziały organizacji studenckich, mnóstwo ciekawych eventów, największe targi pracy. I renoma SGH - kierunek nie ma tak naprawdę większego znaczenia (choć najlepiej brać Fir lub MISI). A telefon często dzwoni bo SGH dalej ma respekt u pracodawców.

Co do wyscigu szczurów to nie oszukujmy się jest wszędzie. Jak pójdziesz do pracy w korpo to też będzie. Studia Cię pewnie nauczą wcześniej jak sobie z tym radzić :P Nie wszyscy są szczurami. Z ludźmi w większości się świetnie pracuje, wymiana notatek, egzaminów jest standardem
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 12:00   #37
gosia20031
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Ja studiuję analitykę gospodarczą na ueku, mam też znajomych z controllingu:P na controllingu - pierwszy rok to luz, same przedmioty beznadziejne - typu etyka, matma jeden semestr, podstawy rachunkowości etc. dopiero 2 rok ciężki...ten kierunek jest nastawiony na rachunkowość.
Analityka to kierunek, gdzie jest mało przedmiotów teoretycznych, dużo matmy - analiza, algebra, logika, statystyka opisowa,stat. matemat. prawodpodobieństwo etc. - kierunek ten ma dużo wspólnego ze statystyką, ekonometrią - dużo cięższy program niż controlling. Chociaż nie jest to też matma jak na agh-u:P
Bierz pod uwagę to co Ty lubisz robić:P Jeśli lubisz robić dużo zadań analityka, jeśli nie to szkoda startować, żeby później się męczyć:P
Co do Firu na ueku mało matmy ale daje największe możliwości i ludzie są bardziej ogarnięci - w końcu najciężej się dostać, wyścig szczurów etc. mają mniej nauki ale za to się potrafią ,,wkręcić'' :P
gosia20031 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 17:15   #38
7d5d1bdea3fbb18ab1155295525c8aaba14b73cc_5fbc4d44b3770
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 109
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Controlling

Edytowane przez 7d5d1bdea3fbb18ab1155295525c8aaba14b73cc_5fbc4d44b3770
Czas edycji: 2015-01-17 o 09:19
7d5d1bdea3fbb18ab1155295525c8aaba14b73cc_5fbc4d44b3770 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 21:55   #39
aaaguskag92
Przyczajenie
 
Avatar aaaguskag92
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Hej,
Planuję rozpocząć studia mgr na AG.

Mam pytania odnośnie:
-Akademików: Czy łatwo jest otrzymać akademik, dokładnie pokój jedno bądź dwu-osobowy; jakie są koszty mieszkania?
-Egzaminów wstępnych: czy dysponuje ktoś przykładowymi egzaminami, byłabym wdzięczna za wszelką inf, pomoc.

aaaguskag92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 16:52   #40
Beseder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Hej,
Mam kilka pytań:
Czy informatyka stosowana albo analiza gospodarcza sprawdzają się jako drugi kierunek studiów? Czy można swobodnie przepisywać się między grupami? Ile jest średnio egzaminów?

Po drugie, ile jest kursów z zakresu prawa? Gdzie jest wiecej teorii ekonomii?

Pozdrawiam
Beseder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 08:28   #41
pink_peony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 58
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

hej odgrzebuje troche wątek ale chce się wywiedziec troche bo za rok pisze mature.
Więc tak rozszerzam matematyke i geografie oraz angielski ( jestem tą najnowsza matura ). Rozszerzenie z matmy 4 , podstawa 5 czyli ogolnie na rok mialam 5. ge tak samo i angielski rowniec. Chcialabym isc na IiE ale , mnie z informatyka srednio po drodze ( skończylam ja w pierwszym roku Liceum ) . Z matematyka trzeba bylo sie przyłożyć. Jestem systematyczna w nauce. Najbardziej lubię funkcje kwadratowa , liniowa, trygonometryczna ciągi i wielomiany. Myśle teraz nad AG bo podejrzewam że informatyka zrobi u mnie pogrom. Czy ktoś móglby sie wypowiedziec na temat specjalizacji na Informatyce i Ekonometrii w Poznaniu :P ?

Pozdrawiam
pink_peony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 09:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.