kiszenie ogórków - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-25, 18:44   #31
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: PILNE!!!kiszone ogórki-przepis

MOja mam daje jeszcze liść z dębu. Szczerze to na ogróki chwilowo patrzeć nie mogę, bo właśnie dzisiaj zaczyna się robienie kwaszonych, karniszonów, pikli (mniammmm - polecam) i przeróżnych sałatek. A na dodatek mój tata jak zwykle kupił więcej niż miał, ale tym razem to chyba przesadził. Zamiast 50kg kupił 100kg. I mówi mi żebym tylko mamie nic nie móiła, że to sto kg. NO i tak sobie myślę, czy on naprawdę uważa, że mama tego nie zauważy????
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 12:04   #32
marchefffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 78
Dot.: PILNE!!!kiszone ogórki-przepis

Cytat:
Napisane przez mika020
. Zamiast 50kg kupił 100kg. I mówi mi żebym tylko mamie nic nie móiła, że to sto kg. NO i tak sobie myślę, czy on naprawdę uważa, że mama tego nie zauważy????
Niezłego masz tate
marchefffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 16:21   #33
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: PILNE!!!kiszone ogórki-przepis

a ja dziś robie ogórki po chińsku, zrobiłam juz korniszony - jak ktoś chce przepis to podam
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:44   #34
redpanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: przyjemna
Wiadomości: 245
Dot.: PILNE!!!kiszone ogórki-przepis

sa takie specjalne suche mieszanki w paczuszkach dodaje sie do kiszenia ogorkow. Jest tam koper, chrzan czosnek i duzo innych. Ja uzywalam tej mieszanki do kiszenia ogorkow i wyszly wysmienite no i jak szybko i latwo mozna je zrobic uzywajac takiej mieszanki...polecam!:ehem :
__________________
Pozdrowionka
redpanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 07:17   #35
k_rubia
Rozeznanie
 
Avatar k_rubia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: moja słodka tajemnica....
Wiadomości: 616
Dot.: PILNE!!!kiszone ogórki-przepis

Cytat:
Napisane przez Ela
a ja dziś robie ogórki po chińsku, zrobiłam juz korniszony - jak ktoś chce przepis to podam
ja chętnie sie dowiem, bo właśnie jestem na etapie "słoikowym" A co to za ogórki po chińsku ???? Ja robie, tak poza tematem, pyszne ogórki konserwowe w sosie musztardowym Dałam dziewczynom w pracy skosztowac i teraz wszystkie latają z przepisem
__________________
"...Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego..."
Marek Aureliusz
k_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 20:29   #36
Miska82
Raczkowanie
 
Avatar Miska82
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów :)
Wiadomości: 67
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

Zapiekanka z kiszonej kapusty

75 dkg kiszonej kapusty
50 dkg ugotowanych ziemniaków
30 dkg mięsa mielonego
3 winne jabłka
2 cebule
0,25l bulionu
sól, cukier, pieprz
tymianek, majeranek, kminek
żółty ser do posypania
oliwa

Cebulę kroimy w piórka, wrzucamy na oliwę żeby się zeszkliła, dodajemy kapustę i podsmażamy. Jabłka ścieramy na grubej tarce i dodajemy do kapusty. Mięso podsmażamy. Kapustę doprawiamy solą, cukrem, pieprzem, tymiankiem, majerankiem i wlewamy bulion, dusimy jeszcze ok.10 minut. w naczyniu układamy warstwami ziemniaki, kapustę, mięso (ja mieszam kapustę razem z mięsem) itd. Zawsze pierwszą i ostatnia warstwą mają byc ziemniaki. Posypujemy serem i kminkiem i zapiekamy
Miska82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 10:04   #37
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

Z kiszonej kapusty dobra jest tarta, przepis na stronie : Pascal gotuje
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 14:08   #38
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

Moja ulubiona sałatka:
- ogórek kiszony
- pomidor
- cebulka

Wszystko pokrojone w kostkę, doprawione tylko odrobiną soli i pieprzu
Pycha
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:02   #39
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

A może zupa kapuśniak?? Ja uwielbiam,to moja ulubiona zupa:
- kapuste kiszoną 25 dkg podsmażyć i dusić do miękkości na patelni ok pól godziny, wcześniej można ją trochę pokroić,
- ugotować pokrojone w kostke ziemniaki,
- zagotować wodę z kostkami rosołowymi, ugotować jakieś warzywka, ja dodaje zawsze mrożonki,wody tak mniej więcej dla 4-5 osób, nie wie ile to jest litrów
- do wody i ugotowanych warzyw wrzucić usmażoną kapustkę, ziele angielskie , liść laurowy i gotować jakieś 20 minut, żeby zupa zyskała smak,
- jak ktoś lubi rzadszą zupę to trochę można zmiksować kapusty i warzyw, dosłownie sekundke, ja tak robie moja mama robiła zawsze taką gęstszą nie kroiła nigdy kapusty,
- dodać ugotowane wcześniej ziemniaki,
- dodać łyżeczką przecieru pomidorowego, wtedy zyskuje ładniejszy kolorek
- doprawić mocno pieprzem, ma być pikantna!
- podawać z nieposamrowanym pieczywem
Jest to porcja dla 4-5 osób lub na dwa dni dla 2 osób
To moja ulubiona zupa, baaaardzo szybka i prosta i przepyszna! Polecam!

Jeszcze z kiszonej kapusty można zrobić pyszne krokiety z grzybami Pzrepisy są tutaj na forum!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 09:41   #40
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

Ja polecam quiche czyli taki pikantny placek z Lotaryngi. Najlepiej robić go w formie do tarty. Wykleja się go ciastem kruchym i piecze obciążonym grochem aż sie zrumieni. A farsz składa się z: podduszonej kapusty kiszonej i ugotowanych i pokrojonych w plastry ziemniaków oraz masy jajeczno - śmietanowej, która się zalewa na patelni kapustę z tymi ziemniakami. A potem dodaje na ciasto kruche i jeszcze raz zapieka. Danie jest pyszne i sycące polecam!
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 08:25   #41
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

ugotowana kapuste wymieszac z ugotowanymi ziemniakami pogniecionymi,doprawic maggi i pieprzem i podawac do miesa
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 21:05   #42
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Przepisy z kiszonych ogorkow lub kapusty???

Cytat:
Napisane przez iszsza Pokaż wiadomość
Ja polecam quiche czyli taki pikantny placek z Lotaryngi. Najlepiej robić go w formie do tarty. Wykleja się go ciastem kruchym i piecze obciążonym grochem aż sie zrumieni. A farsz składa się z: podduszonej kapusty kiszonej i ugotowanych i pokrojonych w plastry ziemniaków oraz masy jajeczno - śmietanowej, która się zalewa na patelni kapustę z tymi ziemniakami. A potem dodaje na ciasto kruche i jeszcze raz zapieka. Danie jest pyszne i sycące polecam!
a mogłabym prosić jakieś dokładne proporcje np ile jajek i śmietany?
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 18:08   #43
Beatkao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
ogórki kiszone

Wczoraj po południu zakisiłam kilka słoików ogórków. Dziś jak wróciłam z pracy to okazało się że ze słoików wydobywa się gaz a ciśnienie w słoikach jest takie że wieczka są wygięte do góry. Na nieszczęście słoiki znajdowały się w kuchni i woda wydobywająca się z nich zalała mi podłogę. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy te ogórki będą się nadawały do jedzenia ?? Z tego co pamiętam to jak moja mama kisiła ogórki to nigdy czegoś takiego nie było. Jeśli jest duże prawdopodobieństwo że ogórki będą zepsute jak nic z nimi nie zrobię to czy jest jakiś sposób na ich uratowanie ??
Beatkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 18:35   #44
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: ogórki kiszone

to normalne że kipią dlatego je najlepiej robić w wekach takich z gumką i szklaną pokrywką i na parę dni położyć na jakieś tacy póżniej przestaną lecieć.a po trzech dniach już nadają się do jedzenia są takie mało solne uwielbiam takie.nie wiem jak ci wyjdą w takim słoiku z przykrywką przypuszczam że po czasie mogą te pokrywki rdzewieć ale może nic z tych rzeczy się nie stanie i będą dobre
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 23:30   #45
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: ogórki kiszone

Moja mama zawsze przykrywala jakis plotnem, czysta scierka. A i kisila w kamionkowych naczyniach. Ja osobiscie nigdy nie kisilam ogorkow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 16:31   #46
majkaP19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 33
Dot.: kiszenie ogórków

witam zapraszam na moja stronkę z przepisami tam jest przepis na ogórki kiszone i porady na ten temat
http://mmojakkuchnia.bloog.pl/
__________________
zapraszam na mój blog kulinarny
http://przepisymajki.bloog.pl/
majkaP19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 07:02   #47
beata mama amelki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: cala Polska
Wiadomości: 124
Dot.: kiszenie ogórków

moje ogorki kiszone

na 1 litrowy słoik

1 do 1,5 kopiastej łyżki soli na litr
bardzo duży ząbek czosnku ( lub 2 male), duży kawalek korzenia chrzanu, kawalek kopru ukladam na dno litrowego słoika
następnie ukladam ogorki , bardzo ścislo, a ten na samej górze dopycham aby calość sloika była stabilna i "NA ŚCISK" zalewam wodą z solą (ja nie zwsze przegotowuję)
trzymam te ogorki od 2 do 3 dni nia zakręcone , potem zakręcam, sprawdzam czy przykrywka nie przepuszcza i do piwniczki.
wychodzą jędrnie i chrupkie
staram się kupować ogórki u dzialkowcow, rolników wtedy są świeże i większe masz prawdopodobieństwo że dobrze zniosą zimę.
beata mama amelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 07:28   #48
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: kiszenie ogórków

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
sol musi byc kamienna, a nie spozywcza jodowana.
zalezy tez duzo od wody, z mojej 'wroclawskiej' nie wychodza dobre ( sa jakies takie rozmemlane ) takze zawsze jade do babci na wies ogorki kisic
powinno tez sie je przechowywac w ciemnym i chlodnym miejscu ( najlepiej w piwnicy), wtedy sa twarde i nie zmieniaja koloru.
Ja zawsze daję jodowaną i wychodzą świetne. Co do zalewy to gotuję ją i studzę, zalewam zakręcam, 3 dni w kuchni sobie słoiki stoją a potem do piwnicy. Nigdy nie stosowałam soli kamiennej bo zawsze zapominam ja kupić
Moja teściowa np. zalewa zimna wodą prosto z kranu i też wychodza ok. Gorąca zalewa zabija bakterie , które są potrzebne do kiszenia. Twarde są od chrzanu
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 21:32   #49
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: kiszenie ogórków

Ja ci nie pomogę za bardzo bo u nas jest tradycją robić ogórki w dużej beczce wiec wszystkiego idzie bardzo dużo a następnie je przenoszą do słoików na zimę. Pychotka . chyba że będziesz tak dużo robić
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.