Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-18, 22:19   #31
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6762354 1]O to, to. Inaczej naprawdę można popaść w paranoję. Skąd wiadomo, że piekarz/targarz/ekspedientka nie dłubali w nosie, nie smyrali się gdzie nie trzeba czy umyli ręce po wyjściu z klopa. Tyle ludzi tego nie robi, że naprawdę staram się o tym nie myśleć bo w życiu bym niczego nie dotknęła inaczej niż w rękawiczkach.[/QUOTE]

Wolę jednak macanko piekarza niż stu przypadkowych dziadów w markecie.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
to też nie daje żadnej gwarancji - bo nie raz i nie dwa widziałam jak w piekarniach (na ogół tych mniejszych, niesieciowych) a to ekspedientki sobie wykładały towar gołymi rękami a to nakładały klientom... niby te panie chociaż muszą mieć badania zrobione itd. no ale wiadomo jak jest - często gęsto czy przeziębienie czy nie to do pracy chodzić trzeba, nie wiadomo czy ktoś myje ręce w toalecie czy nie, dotyka też monet, kasy, lady itd...
Co nie zmienia faktu, że liczba macantów jest zminimalizowana
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 06:16   #32
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6766714 1]U mojej babci na wsi w tzw. GSach (taka 'sieć' sklepów ) w głębokim PRLu to jeszcze było, tak dawno, że już najstarsi komuniści nie pamiętają, pracowała niejaka pani Mirka. Sprzedawała tam m.in. marmoladę. Marmolada była w takich dużych blokach, jakby sprasowana i sprzedawało się ją na wagę. Pani Mirka miała ogromniasty nóż, którym to kroiła tę przeklętą marmoladę w kawałki wielkości zgodnej z wolą klienta.
Za każdym razem, ale to ZA KAŻDYM - z namaszczeniem i z nieskrywaną przyjemnością - oblizywała tenże nóż po użyciu i odkładała z powrotem do pojemnika. Mniam.[/QUOTE]



O matko, scena jak z filmu Bareji!
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 13:21   #33
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

No wlasnie macanie brudnymi lapami.. w pewnej wytworni gotowej zywnosci ( krokiety, pierogi , nalesniki) pracuje moja kolezanka jako inspektor sanitarny. Powiedziala kiedys ze zadna kara finansowa nie jest w stanie nauczyć tam pracujących bab zeby myly rece po wyjsciu z klopa.. masakra. Nie kupuje od tego czasu żadnej gotowej żywności. A chleb piekę sama- naprawde nie jest to duzo roboty. Az sama sie dziwie ze to takie proste. Piekę go na zakwasie tez własnym. I wiem ze czysty. Piekę duze bochenki i mroze. Jest na dluzej. Tak sobie poradzilam z polskimi brudasami
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 18:44   #34
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ja macam z wielką przyjemnością

Ale zawsze przez woreczek

Trzeba sprawdzić, czy świeże, by nie jeść twardego - może Ty lubisz takie, ja nie - wiele marketów dosypuje z wierzchu świeżo wypieczone, przez co można wylosować taką twardą jak kamień bułę z iluś poprzednich wypiekań.

Do niektórych marketów mam zaufanie i nie macam, bo wiem, że mają zawsze świeże pieczywo - ale to są też na ogół te markety, w których jest tak duży ruch, że te bułki są na bieżąco wybierane (stąd wiadomo, że świeże).

Ale tak ogólnie to dla mnie to taki gównoproblem - jak widzisz, że ktoś maca bez woreczka, to mu po prostu ten woreczek podaj z uśmiechem i powiedz, że tak jest bardziej higienicznie
A jak się nie widzi, to "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal"
Wręcz uwielbiam twarde pieczywo, a co!

Ja mam ten komfort, że moje miejsce pracy jest naprzeciw pieca w którym pieczywo jest wypiekane, więc mam kontrolowaną świeżość. Jednak często ludzie macają to pieczywo bez rękawiczek i kopią jak dzik w kartoflach. Jeden dziad nawet sam otworzył piec by sprawdzić czy nie ma najświeższych bułek. Zmieszał się gdy spytałam czy wie jak zamknąć.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 21:58   #35
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
No wlasnie macanie brudnymi lapami.. w pewnej wytworni gotowej zywnosci ( krokiety, pierogi , nalesniki) pracuje moja kolezanka jako inspektor sanitarny. Powiedziala kiedys ze zadna kara finansowa nie jest w stanie nauczyć tam pracujących bab zeby myly rece po wyjsciu z klopa.. masakra. Nie kupuje od tego czasu żadnej gotowej żywności. A chleb piekę sama- naprawde nie jest to duzo roboty. Az sama sie dziwie ze to takie proste. Piekę go na zakwasie tez własnym. I wiem ze czysty. Piekę duze bochenki i mroze. Jest na dluzej. Tak sobie poradzilam z polskimi brudasami
Niestety potwierdzam. Jestem technologiem żywności, miałam zawodowo styczność z wieloma zakładami przetwórstwa spożywczego i wszędzie jest problem z podstawową higieną osobistą pracowników. Bardzo trudno też wyegzekwować wyleczenie problemów dermatologicznych o podłożu mikrobiologicznym, jak grzybica paznokci czy tzw. kurzajki na dłoniach. Wielkim szokiem było dla mnie to, że niektórzy nawet nie posiadają szczoteczek do zębów...

Jak łatwo się domyślić - ja pieczywo piekę sama
Ale nie wszystkim "brudne" jedzenie przeszkadza. Kilka dni temu widziałam, jak kobieta położyła nieopakowany chleb bezpośrednio na taśmie przy kasie...
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 22:11   #36
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Niestety potwierdzam. Jestem technologiem żywności, miałam zawodowo styczność z wieloma zakładami przetwórstwa spożywczego i wszędzie jest problem z podstawową higieną osobistą pracowników. Bardzo trudno też wyegzekwować wyleczenie problemów dermatologicznych o podłożu mikrobiologicznym, jak grzybica paznokci czy tzw. kurzajki na dłoniach. Wielkim szokiem było dla mnie to, że niektórzy nawet nie posiadają szczoteczek do zębów...
Boże kochany, co ja tutaj czytam. To nakręca moje nerwice, natręctwa i fobie Nie wchodzę tu więcej.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 16:17   #37
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 963
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Parę miesięcy temu będąc w Biedronce zauważyłam jak starsza kobieta wyciągała ręką bułki. W pewnym momencie jedna spadła jej na podłogę. I co zrobiła? Podniosła i wrzuciła z powrotem do pojemnika. Od tamtego czasu nie kupuję już pieczywa w marketach.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 17:17:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.