Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 10:00   #31
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Laseczki w zwiazku z tym ze zakonczylysmy kolejna czesc zroilam porzadki z lista i wszlo mi tak
Nie piszace przez cala 2 czesc
Mediane
Vila1987
Olcistaw
Allicja
djameka
cinusiowa
izulla
aguha

do ostatnich czterech wyslalam wiadomosci z zapytaniem i prosba jesli ktos ma reszte w kontaktach spytajcie co sie dzieje i czy usunac je z listy

Teraz te co popowiny dostac bo pisza z nami sa w ciazy a nie sa na liscie jak do tej pory

kokoin
pimach
Doris2008
czekoladka21
paula26
dziewczyny dawac mi tu dane do listy bo bedzie krucho
No chyba za przeoczylam ktoras to przepraszam ale wytknac mi prosze ze jestescie
ja tak gościnnie do Was zaglądam, nie wiedziałam ze tez moge byc na Waszej liście....aktualnie jestem z lipcowo-sierpniowych!! jesli chcecie mnie ugościć na liscie to tylko dajcie znac, a napisze moje dane)

Cytat:
Napisane przez manolita Pokaż wiadomość
Esti ratuj!!!! te pączki to mam smażyc na oleju czy wrzucić do piekarnika!!!!?????
czy to zwykłe czy serowe smaży sie na oleju!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:13   #32
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez michaela Pokaż wiadomość
Niemartw sie napewno dziecku niezaszkodzilas tym ze zaczelas sie pozniej leczyc moja kumpela dopiero po urodzeniu dziecka sie dowiedziala ze ma tarczyce i dzieciak juz dzis 7latek urodzil sie zdrowy jedynie ona miala problemy bo jej sie zrobily Wole czyli takie guzki na szyi i biedna musiala isc na operacje je usunac Co do nazw ubranek to tez jestem ciemna dostalam od tej kumpeli caly worek ciuszkow,podzielilam na rozmiary, wzielam sie za pisanie ile czego mam tylko wiekszosci niewiedzialam jak co sie nazywa wiec pisalam spiochy z dl.rekawem ,z krutkim, bez rakawa jedynie bodziaki wiem jak wygladaja
a sa jeszcze rampersy, jak się ostatnio dowiedziałam to takie jakby śpioszki tylko z obciętymi częściami na stópki, ta nazwa mi sie spodobała więc ja zapamiętałam, ale z reszta sie gubię totalnie.
Ale co tam - nadrobimy jak się dzieciaczki urodzą Chyba

---------- Napisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
magducha no ja bylam w szoku jesli chodzi o ta nospe..masz racje jakos musimy sie trzymac i co nas nie zabije to nas wzmocni jak to sie mowi Takze u Ciebie tez bedzie dobrze nie martw sie kochanie

wiecie jak patrze na: "niekonczonce sie odliczanie" to sie cala trzese
Bedzie dobrze u nas wszystkich, ja to wiem

A co do tytułu to ja mam nadzieję, że jednak odliczanie się kiedyś skończy, choc mi jeszcze tyle brakuje
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:14   #33
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

http://dziecko.onet.pl/21298,0,0,brz...1,artykul.html


zobaczcie
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:14   #34
Małgosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Małgosia:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 976
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość

Małgosia, wyników glukozy w molach nie potrafię interpretować, ja mam podawane w mg. Ale wyniki faktycznie masz obniżone, może Twój organizm nie reaguje na tabletki? Jak byłam w szpitalu dwóm dziewczynom podawali żelazo dożylnie bo mimo leków morfologia drastycznie im spadała.
No niestety, ja od dawna mam ograniczoną przyswajalność żelaza....

Cytat:
Napisane przez michaela Pokaż wiadomość
Wklejam nowe ubranka dla synka ktore babcia mu kupila jak sie tylko dowiedziala nia zostanie Spodnie i ten kocyk oraz maskotko-grzechotki ja kupilam (dostalam od szefowej bon na 20euro do perfumeri Dauglas i zamiast kupic se jakies kosmetyki to ja dla dziecka taka paczuszke kupilam )
Śliczne ubranka A kocyk cudo

Cytat:
Napisane przez pakusia86 Pokaż wiadomość
tez mialam ciezka noc za soba... niby wszystko okej ale Kubus tak kopal jak szalony... myslalam ze umre cos za bardzo aktywny ostatnio, moze to zle??
O ja dziś też noc prawie nieprzespana. Jakoś nie mogłam się ułożyć... ciągle mi było niewygodnie.

Cytat:
Napisane przez nicola2002 Pokaż wiadomość
no i uprzejmie donoszę, że dzisiaj moja studniówka!! Zazdrościłam już dziewczynom, które mają dwucyfrowy termin do porodu, teraz ja do nich dołączam . Choć moja dzidzia jakoś nie specjalnie ma ochotę na świętowanie, jakaś bardzo spokojna dzisiaj, mam nadzieję, że tylko odpoczywa....

Dziewczyny mam do Was pytanie o kwas foliowy, czy wy cały czas go bierzecie? Ja w poprzedniej ciąży brałam feminatal i oprócz tego kwas foliowy, teraz lekarz zapisał centrum i kwasu foliowego osobno już nie, bo jest w składzie Centrum (Feminatalu również). A niektórzy lekarze zalecają, aby kwas foliowy brać do końca pierwszego trymestru. Powiedzcie, czy to jest konieczne, aby nadal codziennie dostarczać organizmowi ten kwas foliowy?? Dzięki bardzo za info

Grauluję 100 - dniówki

No a brałam kwas tylko przez pierwszy trymestr. Potem już nie, bo mam witaminy które zawierają kwas foliowy i żelazo z kwasem foliowym.


Wczoraj spotkałam koleżankę ze szkoły średniej, jest w 8 miesiącu, a brzuszek ma jakby była w 4. A chudzinka taka... Ja mam większy brzuch od niej. Będzie mieć córkę.

A dziś się umówiłam do mojej gin. Na jutro na 21.30. Zobaczymy czy maluszek się odwrócił.
Małgosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:15   #35
Marika 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 166
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

melduje się i ja
ale w czoraj byłam zła rano jak szłam na uczelnie to rozleciały mi się buty odkroiła mi się prawie cała podeszwa od cholewy ale oni teraz buty produkują niech ich... i musiałam kupic sobie drugie a najgorsze było to że wszędzie juz się prawie u nas pokończyły zimowe kolekcje albo nie było numeru jedna para tylko była na mnie dobra takie sobie ale kupiłam
dzisiaj u mnie już się gptuje zupka ogórkowa bo na popołudniu idę na zajęcia i siedze na uczelni do 19.30 ale mi się nie chce miłego dnia mamuśki
Marika 86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:15   #36
michaela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 150
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez nicola2002 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja również melduję się na nowym wątku

no i uprzejmie donoszę, że dzisiaj moja studniówka!! Zazdrościłam już dziewczynom, które mają dwucyfrowy termin do porodu, teraz ja do nich dołączam . Choć moja dzidzia jakoś nie specjalnie ma ochotę na świętowanie, jakaś bardzo spokojna dzisiaj, mam nadzieję, że tylko odpoczywa....

Esti, oponki wyszły super! Po prostu pychotka! A zdjęć nie zdążyłam zrobić, bo tzcik z Nicolą się dopadli..., poprosiłam, żeby zostawili choć trochę na dzisiaj

Bercia, miałam bardzo podobny sen jak ty, śniło mi się, że dzidzia wyciąga przez brzuch swoją maleńką rączkę, aż do samego ramionka, a skóra była na niej naciągnięta jak na baloniku. Przeraziłam się, że skóra pęknie i zaczęłam ją głaskać po tej rączce, żeby się schowała. I się obudziłam. Pamiętam dokładnie tą śliczną maleńką dłoń.

Dziewczyny mam do Was pytanie o kwas foliowy, czy wy cały czas go bierzecie? Ja w poprzedniej ciąży brałam feminatal i oprócz tego kwas foliowy, teraz lekarz zapisał centrum i kwasu foliowego osobno już nie, bo jest w składzie Centrum (Feminatalu również). A niektórzy lekarze zalecają, aby kwas foliowy brać do końca pierwszego trymestru. Powiedzcie, czy to jest konieczne, aby nadal codziennie dostarczać organizmowi ten kwas foliowy?? Dzięki bardzo za info

I jeszcze do dziewczyn, które chodzą na basen. Nie obawiacie się jakiejś infkecji? Stosujecie może jakieś tampony albo inne zabezpieczenia? Jeśli głupie pytanie to sorki, ale chciałabym popływać trochę w basenie, ale boję się właśnie jakiś infekcji, jeśli macie jakiś patent to podpowiedzcie pls

W pracy dalej mam sarajewo niestety, czasem baardzo zazdroszczę Wam, które nie musicie pracować...., a jeszcze w nastepnym tygodniu biorę urlop, także tym więcej teraz na głowie. Nie chce mi się już, posiedziałabym już w domku......


buziolki dla wszystkich mamusiek
Gratuluje Studnioweczki

Unas dziesiejszy dzien nienazywa sie tlusty czwartek ale tez sa wypieki(paczki faworki itd.) Ogolnie to zaczyna sie wielka zabawa a dzisiejszy dzien zarezerwowany jest dla Kobiet -przebieraja sie(niemcy maja fimla na tym punkcie) spotykaja i poprostu tak juz od samego rana dlatego wiele firm jest dzis pozamykanych (np chcialam dzis do lekarki rodzinnej isc i maja zamkniete) aha a te co pracuja w biurach lub urzedach lataja z nozyczkami i obcinaja facetom krawaty .Nawet w marketach sprzedawczynie przy kasach siedza w smiesznych strojach i buziach wymalowanych.Oj ogolnie to wszedzie wesolo aha a poniedzialek mamy wolny bo wtedy chodza zugi-czyli pochody a dzieciaki(i nie tylko)zbieraja cukierki batoniki i zabawki ktore sa rzucane.Dorosli czasem jakies piwko dostana lub marchewke hihi
michaela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:15   #37
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez pakusia86 Pokaż wiadomość
ja siem tez melduje

tez mialam ciezka noc za soba... niby wszystko okej ale Kubus tak kopal jak szalony... myslalam ze umre cos za bardzo aktywny ostatnio, moze to zle??
Moja córcia tez nieustannie kopie, co dotknę brzucha to kopniak Ja tam się tym nie martwię, dzieciaczki mają coraz mniej miejsca w brzuszkach i to pewnie dlatego,wcześniej tez sie dużo ruszały tylko my nie zawsze to czułysmy, bo miejsca było więcej
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 10:17   #38
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

czekoladka wszystkie można smażyć na oleju jednak te zwykłe pączki czyli z dżemem w środku i polane powinno się na smalcu i ja tak robiłam ale już nie będę och robić bo smród smalcu mnie odraża
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:18   #39
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez nicola2002 Pokaż wiadomość

Dziewczyny mam do Was pytanie o kwas foliowy, czy wy cały czas go bierzecie? Ja w poprzedniej ciąży brałam feminatal i oprócz tego kwas foliowy, teraz lekarz zapisał centrum i kwasu foliowego osobno już nie, bo jest w składzie Centrum (Feminatalu również). A niektórzy lekarze zalecają, aby kwas foliowy brać do końca pierwszego trymestru. Powiedzcie, czy to jest konieczne, aby nadal codziennie dostarczać organizmowi ten kwas foliowy?? Dzięki bardzo za info
Mi też lekarz zalecił tylko na pierwszy trymestr kwas foliowy + zestaw witaminek (Feminatal) teraz biorę tylko Feminatal, który w składzie ma kwas foliowy.
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥

Edytowane przez magduchahahaha
Czas edycji: 2009-02-19 o 10:21
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:22   #40
Małgosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Małgosia:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 976
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Esti - przeczytałam ten artykuł. Tym tematem interesowałam sie kiedyś.

Po przemyśleniach powiem Ci - nie potępiam. Wręcz podziwiam, bo mimo że jest to pewna forma zarobku to jest to też pomoc.

Ja bym tak nie umiała. Nie dałabym rady psychicznie, bo czułabym się bardzo związana z tym dzieciątkiem.
Małgosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:27   #41
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Magducha, dziwne że szyjka w takim tempie się skróciła ale na razie i tak jest ok Na razie pewnie wystarczy dużo leżeć. Z tą tarczycą to fakt, szkoda że od razu nie wykryłaś niedoczynności ale może wyniki spadły dopiero w trakcie ciąży? Ja kontroluję swoją od początku co miesiąc i boję się bo już przed ciążą byłam na granicy tylko nie wiadomo czego. Bo i TSH i FT3 i FT4 mam na samym dole normy ale ciągle niby w normie więc żadnych leków nie biorę. W tej chwili moje TSH to 1,21 (norma 0,34-5,60) a było juz i 0,4... FT3-2,75 (norma 2,39-6,79) a FT4-0,68 (norma 0,58-1,64) i ciągle po trochu spada. A Ty jakie masz wyniki hormonów? No widzisz, ja się nospy nałykałam mnóstwo i gin zawsze pozwalał, dopiero teraz powiedział żeby lepiej przejść na buscopan Nie mógł dupek wcześniej?

Aguśka, gdybym wiedziała to bym nospę odstawiła juz dawno a ja ją łykałam jak cukierki

Michaela, ten zestawik z misiami jest taki słodki...

Superzabula, ja myślę że jeśli generalnie czujesz ruchy to chyba to liczenie nie jest specjalnie istotne. Ja też jak leżę to mogę liczyć ale w ciągu dnia jak chodzę czy siedzę to owszem, czuję wiercenie ale trudniej mi się skupić. No i Junior jest tak położony że specjalnie nie kopie, teraz głównie się przesuwa i w ciągu dnia czuję go sporadycznie. Dopiero wieczorem, jak położę się na plecach to czuję wyraźniej.

Esti, aha czyli znieczulili tylko tak miejscowo...eee to ja bym wolała od razu w kręgosłup, musiała się biedna nastresować Nooo pani położna posadziła dziewczynę na krześle tyłem do przodu i pokazując na niej ściągnęła jej niemal spodnie z tyłka I my siedziałyśmy tak na krzesłach, nasi TŻ klęczeli nam za plecami i trzeba było zsuwać portki poniżej szpary pośladkowej, niżej nie obsunęłam, bez przesady Hmm dziwne uczucie ale w sumie wszystkie tak siedziały No ale wiesz, to jest pikuś, we wtorek jak oglądaliśmy film o porodzie w wodzie to rodząca (pacjentka mojego szpitala) była w wannie nago a kamera głównie koncentrowała się na okolicach krocza Po wszystkim jeszcze obejrzeliśmy prysznic Hmmm odechciało mi się takiej formy porodu

Nicola, kwas foliowy brałam praktycznie cały czas, kilka miesięcy przed ciążą, potem I trymestr a teraz w witaminach tez jest taka sama dawka. Od dziś ograniczam witaminy więc i dawkę kwasu też ale w tej chwili chyba nie ma to już znaczenia.
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 10:39   #42
nicola2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 411
GG do nicola2002
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za odp, no to ja juz też na całego rezygnuję z tego dodatkowego kwasu foliowego, czasem go jeszcze brałam, bo witamin też nie biorę codziennie. Im mniej leków tym lepiej.

Superzabula, to pewnie też znaczy, że basen czysty i możesz spokojnie się pluskać. One niby wszystkie czyste, ale właśnie boję się, czy trochę przyjemności nie przyniesie zbyt dużo złych konsekwencji. No właśnie, to poczucie lekkości
No nic zastanowię się i coś zdecyduję.

Esti, o matko , dla mnie to zupełnie niewyobrażalna sprawa...

---------- Napisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Nicola, kwas foliowy brałam praktycznie cały czas, kilka miesięcy przed ciążą, potem I trymestr a teraz w witaminach tez jest taka sama dawka. Od dziś ograniczam witaminy więc i dawkę kwasu też ale w tej chwili chyba nie ma to już znaczenia.
Gosikk no właśnie, im więcej czytam, tym bardziej jestem przekonana, że teraz nie ma potrzeby ładować się już nim. Zwłaszcza, że niektórzy lekarze odstawiają go już po I trymestrze. Ja też zmniejszam trochę ilość witamin.
A jeśli chodzi o nospę, to na ostatniej wizycie lekarz mi ją przepisał na twardnienie brzucha (a ja myślałam, że to dzidzia mi się gdzieś wciska) no i nic nie mówił o jakiejś szkodliwości

---------- Napisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
Esti - przeczytałam ten artykuł. Tym tematem interesowałam sie kiedyś.

Po przemyśleniach powiem Ci - nie potępiam. Wręcz podziwiam, bo mimo że jest to pewna forma zarobku to jest to też pomoc.

Ja bym tak nie umiała. Nie dałabym rady psychicznie, bo czułabym się bardzo związana z tym dzieciątkiem.
dla mnie byłoby to emocjonalnie nie do przebrnięcia
__________________
17.05.2009
Antosia jest już z nami!
DZIĘKUJĘ
nicola2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:39   #43
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez esti1984 Pokaż wiadomość
czekoladka wszystkie można smażyć na oleju jednak te zwykłe pączki czyli z dżemem w środku i polane powinno się na smalcu i ja tak robiłam ale już nie będę och robić bo smród smalcu mnie odraża
ja tylko odpowiedziałam Manolicie, bo nie wiedziala czy smazyc czy piec w piekarniku....
a wiadomo ze olej mozna zastąpić innym tłuszczem!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:44   #44
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Kathi napisalas "dzieweczki" a wiesz co ja przeczytalam? na mozg mi juz padlo tsym sie i nie smutaskuj...
No piekne skojarzenia hihi
Chyb przy brzuchatkach zostane
Cytat:
Napisane przez nicola2002 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja również melduję się na nowym wątku

no i uprzejmie donoszę, że dzisiaj moja studniówka!! Dziewczyny mam do Was pytanie o kwas foliowy, czy wy cały czas go bierzecie? Ja w poprzedniej ciąży brałam feminatal i oprócz tego kwas foliowy, teraz lekarz zapisał centrum i kwasu foliowego osobno już nie, bo jest w składzie Centrum (Feminatalu również). A niektórzy lekarze zalecają, aby kwas foliowy brać do końca pierwszego trymestru. Powiedzcie, czy to jest konieczne, aby nadal codziennie dostarczać organizmowi ten kwas foliowy?? Dzięki bardzo za info

I jeszcze do dziewczyn, które chodzą na basen. Nie obawiacie się jakiejś infkecji? Stosujecie może jakieś tampony albo inne zabezpieczenia? Jeśli głupie pytanie to sorki, ale chciałabym popływać trochę w basenie, ale boję się właśnie jakiś infekcji, jeśli macie jakiś patent to podpowiedzcie pls
GRATULUJE STUDNIOWKI
ja nie biore kwasu od czasu jak biore witaminy , kwas jest w ich skladzie
Ja na basen kupuje tampony specjalne ktore nie puchna w wodzie a dostep do wszystkiego odcinaja
w pPolsce nie ma takich ale zwykle OB tez sprawdza sie

Moje dziecie wrocilo do normy , pobil szklanke , zalal lazienke a wczesniej wzial prysznic w ciuchach Dobrze jest synek wrocil do normy

Ja niestety paczkow nie pojjem dziwne oponki moge na kilogramy wchlaniac a po´paczkach moich kochanych mi niedobrze
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:46   #45
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Magducha, dziwne że szyjka w takim tempie się skróciła ale na razie i tak jest ok Na razie pewnie wystarczy dużo leżeć. Z tą tarczycą to fakt, szkoda że od razu nie wykryłaś niedoczynności ale może wyniki spadły dopiero w trakcie ciąży? Ja kontroluję swoją od początku co miesiąc i boję się bo już przed ciążą byłam na granicy tylko nie wiadomo czego. Bo i TSH i FT3 i FT4 mam na samym dole normy ale ciągle niby w normie więc żadnych leków nie biorę. W tej chwili moje TSH to 1,21 (norma 0,34-5,60) a było juz i 0,4... FT3-2,75 (norma 2,39-6,79) a FT4-0,68 (norma 0,58-1,64) i ciągle po trochu spada. A Ty jakie masz wyniki hormonów? No widzisz, ja się nospy nałykałam mnóstwo i gin zawsze pozwalał, dopiero teraz powiedział żeby lepiej przejść na buscopan Nie mógł dupek wcześniej?
Na razie ta szyjką się tak mocno nie przejmuję, ale boje się, że nadal będzie się skracać w takim tępie... Okaże się na następnej wizycie, ale to dopiero 9 marca.
Co to poziomu hormonów tarczycy w ciąży to wirygodny podobno jest tylko poziom ft4, bo pozostałe w naszym stanie lubia wariowac i nie dają wymiernych wyników.
Mój poziom ft4 mam mierzony chyba w jakiś inny sposób, bo zanim zaczęlam łykac tabletki to miałam 11 (przy normie 12-22), teraz skoczyło do 13, ale lekarz stwierdził, że to za mało i tak przy dawce, którą biore i ją zwiększył... Nie wiem zobaczymy jak to będzie...
Trzeba pamiętac kochana, żeby w szpitalu zlecić w cIĄGU 72 h po narodzinach dzidzi, żeby jej zbadali poziom hormonów tarczycy, podobno to bardzo ważne, jeśli w ciąży jest potrzeba kontrolowania tych hormonów tak jak my to robimy. Ja juz powiedziałam TŻ-towi, żeby wiedziła jak mi się coś stanie (wiem,że jestem głupia, ale trzeba przewidzieć wszystkie opcje, nie wiadomo co sie może stać)...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:46   #46
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

ESTI
cóz kobietę tylko i wyłącznie podziwiać .
Wygląda na to, że Ona wie co robi i potrafi!!! to zrobić.
Podziwiam.
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:53   #47
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja tak gościnnie do Was zaglądam, nie wiedziałam ze tez moge byc na Waszej liście....aktualnie jestem z lipcowo-sierpniowych!! jesli chcecie mnie ugościć na liscie to tylko dajcie znac, a napisze moje dane)
!!
Mamy na liscie marcowke mozemy miec i sierpnowke jak sie u nas dobrze czujesz

Esti normalnie kobieta wymiata niesamowita jest
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:56   #48
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Mamy na liscie marcowke mozemy miec i sierpnowke jak sie u nas dobrze czujesz

Esti normalnie kobieta wymiata niesamowita jest
mam nadzieje ze reszta brzuchatek nie ma nic przeciwko
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 10:58   #49
nicola2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 411
GG do nicola2002
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość

Ja na basen kupuje tampony specjalne ktore nie puchna w wodzie a dostep do wszystkiego odcinaja
w pPolsce nie ma takich ale zwykle OB tez sprawdza sie
Kathi, ze zwykłymi tamponami to się tylko boję czy nie włożę za głęboko? i nie zrobię coś z szyjką, pewnie absurdalne, ale takie mam strachy
__________________
17.05.2009
Antosia jest już z nami!
DZIĘKUJĘ
nicola2002 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 10:59   #50
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Gosik o matko dziękuję bardzo hehe. U mnie w szkole rodzenia nie rozbierali nikogo nawet "prawie" heheh wiadomo że jak każda tak robiła to jakoś inaczej ale tam faceci byli i mojemu już by się to nie podobało

oto moje pączusie z serkiem homo tylko takiej porcji zrobiłam bo reszty już nie ma a potroiłam składniki....heheh

nie wiem co myśleć o tej kobiecie...na pewno takie kobiety jak Ona pomogą niektórym parom.....ale ja nigdy w życiu bym nie mogła czegoś takiego zrobić...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1220403.jpg (58,7 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez esti1984
Czas edycji: 2009-02-19 o 11:04
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:02   #51
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze reszta brzuchatek nie ma nic przeciwko
Możemy mieć tylko to, że wcześniej sie nie dopisałaś do listy
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:04   #52
Małgosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Małgosia:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 976
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Czekoladka - pewnie że nie mamy nic przeciwko

Esti - kusisz....
Małgosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:12   #53
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Cytat:
Napisane przez magduchahahaha Pokaż wiadomość
Możemy mieć tylko to, że wcześniej sie nie dopisałaś do listy
Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
Czekoladka - pewnie że nie mamy nic przeciwko

Esti - kusisz....
kochane jestescie mamuśki!!!!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:13   #54
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

to i ja się melduje
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:14   #55
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

czekoladka nie zadawaj takich pytań

mój brzuś przed chwilką....jasne zdjęcia bo blisko robione i z lampą

1- zdjęcie córcia jest spokojna
2 i 3 - zaczyna się przewracać.....ale potrafi o wiele lepiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1220389.jpg (13,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1220386.jpg (15,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1220388.jpg (11,2 KB, 31 załadowań)
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:15   #56
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

żebym sobie tylko nie wykrakała wczesniejszego porodu tym ze bede u Was na wątku hehe.........
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:04   #57
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

aa!!
tu jestescie!
a ja napisalam na ta mtym watku
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:09   #58
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Esti , Czekoladko - dziekuję za odpowiedzi.
Paczusie juz dawno usmazone - na oleju - i cześciowo zjedzone. Reszta czeka na popołudnie , do powrotu TŻ
Są pyszne, częśc zrobiłam z marmoladką
Przystrajanie pączusiów - wg uznania mojego Mateusza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 023.jpg (84,6 KB, 23 załadowań)
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:11   #59
Fionka21
Raczkowanie
 
Avatar Fionka21
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczawnica
Wiadomości: 358
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

ja tylko się melduję i wklejam prezenty od mojej mamusi ) wczorajsze zdjęcie brzuszka plus kurteczkę bawełnianą którą kupiłam z 3 zł w lumpexie.. rozmiar 56

idę robić pączki..(z teściową ) i jakiś obiadek.. bo sam rosół to nie obiad wieczorkiem nadrobię zaległości wizażowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00023.jpg (52,5 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00033.jpg (67,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00034.jpg (52,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00036.jpg (50,7 KB, 29 załadowań)
__________________
Zuzanna Eliza,18-05-2009, godz.13.45, 2700g, 59cm, 10pkt
Mateusz Adrian, 22-01-2006, godz.
1.45, 2900g, 56cm, 7/9pkt

Fajnie jest być ważnym, ale ważniejsze jest być fajnym...

Edytowane przez Fionka21
Czas edycji: 2009-02-19 o 12:15
Fionka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:12   #60
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Niekonczace sie odliczanie czyli mamusie majowo-czerwcowe 2009 cz.3

Michaela, u nas chyba tych kapsułek nie ma dostępnych bo nie znalazłam w żadnej aptece internetowej. A na allegro zestaw kosztował 170 zł To tak czy inaczej muszę się bez nich obejść, nie dam tyle kasy

Esti, podziwiam tą kobietę, ja swoją ciążę z trudem znoszę i nie poświęciłabym się dla obcych, nawet za gruba kasę Ale dobrze że takie osoby są. Powiem Ci że faceci wczoraj nie mieli nic przeciwko temu, raczej ubaw Ja tylko mininalnie zsunęłam spodnie Ekstra fotki, mój Junior tak się nie wypina...

Nicola, no to mnie do tej pory też gin mówił żeby nospę łykać, w szpitalu ostatnio też miałam przepisaną i na początku ciąży brałam bez przerwy. Dopiero teraz wyjechał z buscopanem, może w III trymestrze nospa ma zły wpływ na dziecko? Albo zmienił zdanie

Magducha, faktycznie mamy badania w innych jednostkach, zresztą chyba nawet każde laboratorium ma swoje normy bo tych moich nigdzie nie znalazłam U mnie dowcip polega na tym że mój pożal się boże gin-endokrynolog uważa że poziom hormonów mam w normie i w ogóle nie przejmuje się że na granicy. Nie zleca mi wcale kontroli, to ja sama badam co miesiąc i nawet nie wiedziałam że powinnam tylko FT4 On mi tylko na samym początku zlecił raz TSH i na tym koniec A jak się pytam to mówi że przecież jest wszystko w normie... a to że coraz bliżej granicy to widać nieistotne No nic, sprawdzę poziom u dziecka po urodzeniu i mam nadzieję że to nie błąd że nie jestem na lekach Gorzej jak mi spadnie poniżej normy bo właśnie chcę zmienić gina i wypadałoby wtedy endokrynologa jeszcze odwiedzać...Dobrze że bierzesz leki, Twój gin to przynajmniej coś robi...
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.