Wybór laptopa. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-23, 10:15   #31
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: jaki notebook ??

Paru naszych znajomych miało Acery i każdy był dość awaryjny... Nie wiem, może poprostu nie mieli szczęścia ale takie coś odstrasza.
Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na Asusa.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 10:42   #32
DSB
Raczkowanie
 
Avatar DSB
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
GG do DSB
Dot.: jaki notebook ??

Obawiam sie ze ograniczenie cenowe dość poważnie ograniczy wybór... Jako że sam planuję sprawić sobie lapa w tym przedziale cenowym (ok. 1400 zł) to nic nowego nie wchodzi w grę ( umówmy się, że Medion to nie jest firma której produktami jesteśmy zainteresowani).
Moja propozycja to używany Dell, np taki:
http://allegro.pl/item299816513_mocn...fi_dvd_rw.html
albo taki:
http://allegro.pl/item301635644_dell..._wifi_bt_.html

To tylko przykłady,ale mniej wiecej widać czego można oczekiwać w tym przedziale cenowym.

Jeśli będzie zapotrzebowanie, to mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie aukcji z używanymi Dellami.
Pozdrawiam.
__________________
"Miss Swiata bys nie mogła zostac, ale czy każdy facet chce poznac lalke Barbie, która jedyne, co umie powiedziec, to że jej marzeniem jest pomagac dzieciom na całym swiecie?"
DSB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 15:38   #33
martusia5554
Rozeznanie
 
Avatar martusia5554
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 565
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
i tu powatpiewam w twoje obeznanie w temacie...
jeszcze nie spotkalam sie, zeby jakikolwiek specjalista polecal Celerona...

(...).
dokładnie,zgadzam się z Tobą żaden specjalista i informatyk nie poleci celerona...chyba,że Ci pracownicy w media markt itp zeby sprzedac te badziewia...:P
martusia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 15:40   #34
a1m1abram
Przyczajenie
 
Avatar a1m1abram
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 13
GG do a1m1abram Send a message via Skype™ to a1m1abram
Dot.: jaki notebook ??

Piszę tylko o tym co wiem z doświadczenia
A specjalistą nie jestem
Każdy ma inne potrzeby, o czym trzeba pamiętać. Każdy też inaczej obchodzi się ze sprzętem. A co do cen, to towar drogi wcale nie znacza dobry - o czym większość się pewnie przekonała.
Z kupowaniem używanego komputera jest jak z używanym samochodem - nie wiadomo w jak wielkie G można się wpakować.
Skromnie do pracy polecałbym:
http://www.calodobowy.pl/go/_info/?i...2e8de9565fc2d3
http://www.megadeal.pl/product_info.php?info=p2706
http://www.nokaut.pl/oferta/notebook...ile-v5515.html
http://www.totalnawyprzedaz.com.pl/s...,451805,0.html

Ps.: polecam HP i FUJITSU-SIEMENS
a1m1abram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 16:02   #35
DSB
Raczkowanie
 
Avatar DSB
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
GG do DSB
Dot.: jaki notebook ??

To prawda, że używany komputer może być samodzielnym wpuszczeniem się w kanał, ale MOIM zdaniem mając do wyboru używanego Della i nowego Acera, wziąłbym Della. Trochę się napatrzyłem na przeboje kolegi, który właśnie sprawił sobie takiego nowego Acera. I żeby było śmieszniej Dell może być w mocniejszej konfiguracji (kwestia trafienia aukcji)...

A Celeronom mówimy zdecydowane nie! Czemu? L2=1MB było standardem w czasach Pentium M, i to tych starszych modeli.
__________________
"Miss Swiata bys nie mogła zostac, ale czy każdy facet chce poznac lalke Barbie, która jedyne, co umie powiedziec, to że jej marzeniem jest pomagac dzieciom na całym swiecie?"
DSB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 16:50   #36
olinciaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Acery wcale nie sa takie zle. Moj kolega informatyk, powiedzial, ze maja porownywalna jakos co toschiby czy inne, tylko w nich nie trzeba placic za firmowy znaczek. Wielu moich znajomych ma acery i nikt nie narzeka.
a do 1400zl nie dostanie sie laptopa z procesorem core duo. Tam ceny wahaja sie w okolicach 2 tys.
Dokładnie i w tym problem, ja potrzebuje go tylko głownie do internetu, aby w miare dobrze chodził po nim
olinciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 17:20   #37
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: jaki notebook ??

ja mam acera od roku i nie mam z nim problemów natomiast przyjaciółka ma HP od 4 miesięcy i cały czas się z nim coś dzieje, tak więc nie wiem który lepszy u nas jest ale każdy ma swoje zdanie na temat sprzętu
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-23, 17:34   #38
sandre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 441
Dot.: jaki notebook ??

oooo
__________________




Edytowane przez sandre
Czas edycji: 2008-10-31 o 16:50
sandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 19:46   #39
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
i tu powatpiewam w twoje obeznanie w temacie...
jeszcze nie spotkalam sie, zeby jakikolwiek specjalista polecal Celerona...

a na notebookach grac mozna tyle, ze zazwyczaj ich karty graficzne sa do lepszych gier zbyt slabe (no chyba, ze sie kupi takiego za 10 tysiakow).
I tu muszę wybronić.
Z doświadczeń tż.

pentium 4 -mało wydajny
Amd athlon- po miesiącu spalony

Na celeronie gra na laptopie mimo,że wolniejszy od stacjonarnego.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 22:49   #40
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: jaki notebook ??

Ja mam póki co Compaqa i (odpukać) nie narzekam.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:16   #41
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez a1m1abram Pokaż wiadomość
Jako że troszkę znam się na komputerach, w tym laptopach, mogę śmiało powiedzieć, że firmy takie jak Toshiba, Dell, Acer i Asus to jedne z najlepiej sprawdzających się w kategorii "notebook". Co do gorszych firm? Wiadomo, nie każdy towar musi być felerny. Spotykam się ze zdaniem, że Aristo jest dość przeciętną marką - po dłuższej pracy monitor zachowuje się jak guma do żucia i zaczyna się uginać. Do HP i LG zawsze miałem pecha - coś się psuło i trzeba było wkładać dużo kasy w naprawę. Jeśli chodzi o Fujitsu-Siemens? Prawdopodobnie dobra, ale nie zetknąłem się z jej produktami.
A co powiesz (powiecie) o IBM Lenovo?
Dlaczego mówicie, że 2 letni laptop to już staruszek?
I mam takie pytanie czy w notebookach można zmieniać sobie części potem tak jak w PC? Nie śmiać się proszę z mojej niewiedzy
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 19:33   #42
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: jaki notebook ??

A możecie podawać ceny swoich laptopów? Kurczę, interesuje mnie zakup, ale tak właściwie to jestem w kropce: laptop, albo aparat. Nie wydolę z kasą na dwie rzeczy. Jestem maniakiem komputerowym, ale musiałabym przeanalizować wszystkie + i -, tym bardziej, że PC mam sprawny. A ile płacicie za Internet?
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:29   #43
lordkorzen93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: jaki notebook ??

Po pierwsze: Vista to dno, olac od razu (niedlugo wchodzi nowy system, Vista byla tylko wprawka pod ten nowszy system, wspolczuje wszystkim ktorzy pochopnie kupili kompa z Vista).
Brac XP.
Minimum 1gb RAMU, czestotliwosc 667mhz styknie.
Procek: aktualnie najlepiej Core2Duo lub Pentium Dual Core (ale ten najmocniejszy 2Ghz), AMD athlony i turiony sa wolniejsze i sie bardziej grzeja. Procki czterordzeniowe sa niepotrzebne, za duzy zapas mocy.
Nie mylic Pentium Dual Core z Pentium D!!!
Grafika: obojetnie jaka, moze byc zintegrowana.
Co do firm najlepsza jest Toshiba ale zwykle jest droga, z "normalnych" ASUS rzadzi.

PS. Niedlugo (bodaj w lutym) wchodza nowe modele Core2Duo (chip Penryn) wiec starsze wersje (o ile dobrze pamietam 6xxx i 8xxx) mocno stanieja.

Edytowane przez lordkorzen93
Czas edycji: 2008-01-25 o 21:35 Powód: ps :)
lordkorzen93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:32   #44
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: jaki notebook ??

Korzeń a my Cię rozumiemy...
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:59   #45
lordkorzen93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Korzeń a my Cię rozumiemy...
Wierz mi, jakbym wszystko tlumaczyl po kolei to ten post by cala strone zajmowal:P (sie juz troche w tym sprzeciez siedzi, dwa lata to sporo:P)

Jeszcze co do prockow:
Celerony sa slabiutkie, to juz przezytek. (procki dla ludu - w AMD ich role pelnia Semprony). Niedlugo rowniez premiere beda miec dwurdzeniowe wersje Phenomow (nastepca Athlona), na razie sa tylko 4-rdzeniowe - wyniki jednak pokazuja ze jest to slabszy procesor niz CoreQuad.

Czesci do laptopow: niestety niemozliwe jest dokupowanie czesci.

Ostatnio dobrymi konstrukcjami sa rowniez HP Pavilion.

Co do RAMu: jesli na laptopie bedzie zainstalowany program antywirusowy, zezerac bedzie mase RAMu. 1gb pamieci starczy przy XP, na Viscie nawet 2gb to malo.

Procki ogolem: 2Ghz przy Core2Duo starczy na pewno.

Ale tak po prawdzie, jesli bedziesz korzystac z notebooka TYLKO do pisania w Wordzie czy Excelu to nawet 512ram i procek 1,7Ghz starczy, z tym, ze bedzie go latwo zawiesic (a wtedy, przepraszam za to powiem, ale kobiety zwykle panikuja). Niemniej jednak przy ograniczonych funduszach mozna sie na takie cos skusic. Mniej juz nie.

Miejscie na dysku - malo istotne. Dokumenty z Excela i Worda czy zdjecia i muzyka zajmuja male ilosci miejsca - 80GB w pelni wystarczy na tego typu pliki.

Jak cos jeszcze niewiadome - pisac
lordkorzen93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 22:06   #46
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: jaki notebook ??

Już wszystko wiadome, dzięki
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 20:53   #47
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: jaki notebook ??

Ja też właśnie planuję kupić laptopa (ze względu na częste przemieszczanie się - dom, mieszkanie studenckie)... tak więc z chęcią wysłucham jeszcze dalszych sugestii
Aha i jeszcze jedno pytanko - czy blueconnect na przykład jest dobrym wyborem?
pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:42   #48
beti33
Raczkowanie
 
Avatar beti33
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 237
Dot.: jaki notebook ??

Na Waszym miejscu udałabym się na specjalistyczne forum o laptopach i zagłębiła w czytaniu, bo porady w stylu ("kolega ma acera i dobrze się sprawuje więc polecam" - za bardzo na nic się nie przydają :P

1) przed zakupem notebooka - parametry, wady i zalety
http://forum.pclab.pl/index.php?show...1&st=0&start=0

2) Ogólnie
http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=60

3)
Co kupić ?
http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=84

4) recenzje laptopów (około 70) i opinie użytkowników konkretnego modelu lapka
http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=182971

5) kilka recenzji
http://forum.pclab.pl/f101.html
__________________
beti33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:45   #49
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość

Czesci do laptopow: niestety niemozliwe jest dokupowanie czesci.
Możliwe. Jeśli chodzi o rozbudowanie to pamięć, dysk, procesor, w niektórych modelach nawet kartę graficzną można dokupić.

A wymienić w razie potrzeby można prawie wszystko...tylko to dość droga potrzeba.
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 23:14   #50
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Nie bierz Acera, jest awaryjny.
Nie wiem czy jest awaryjny, ale rzeczywiscie nie ma sie czym zachwycac. Mam extense 5220.

Cytat:
Napisane przez a1m1abram Pokaż wiadomość
Jako że troszkę znam się na komputerach, w tym laptopach, mogę śmiało powiedzieć, że firmy takie jak Toshiba, Dell, Acer i Asus to jedne z najlepiej sprawdzających się w kategorii "notebook".
Toshiba juz od kilku lat nie jest liderem na rynku. Acer to raczej slabsza marka. Dell i Asus w porzadku.

Cytat:
Napisane przez a1m1abram Pokaż wiadomość
Do HP i LG zawsze miałem pecha - coś się psuło i trzeba było wkładać dużo kasy w naprawę.
Mialam trzy krotnie hp. HP wyparlo z rynku toshibe, a teraz samo jest od jakiegos czasu wypierane przez inne marki. Przyzwoite, ale to nie to samo co IBM.
Cytat:
Napisane przez a1m1abram Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Fujitsu-Siemens? Prawdopodobnie dobra, ale nie zetknąłem się z jej produktami. Jest dość młoda na rynku PC'tów.
PC to nie notebook.
Fujitsu-Siemens oferuje notebooki dobre jakosciowo, ale relacja cena - oferowane parametry w tej cenie, czynia ten laptop nie najtanszym.
Cytat:
Napisane przez a1m1abram Pokaż wiadomość
Wiadomo, że im dłużej się pracuje przy maksymalnych obrotach, to komputerek nabiera większej temperatury. Tak jest nawet przy stacjonarnych PC'tach.
Wazne jest wiec chlodzenie procesora.
Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
A co powiesz (powiecie) o IBM Lenovo?
Mialam i to byl najlepszy laptop, na jakim mialam okazje pracowac. Ale tez bardzo tanie nie sa.
Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
Dlaczego mówicie, że 2 letni laptop to już staruszek?
I mam takie pytanie czy w notebookach można zmieniać sobie części potem tak jak w PC? Nie śmiać się proszę z mojej niewiedzy
Dobre pytanie z tym staruszkiem. Chyba mozna pogratulowac marketingowcom.

Jasne, ze mozna zmieniac czesci, ale wciaz to droga impreza, z dostepnoscia tez roznie bywa. Ale idzie w tym temacie ku lepszemu. Bywalo, ze czesc byla drozsza od calego kompa. Np matryca do monitora kosztuje rzedu 3 000, podczas gdy identyczny laptop kosztuje 2000.

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
wspolczuje wszystkim ktorzy pochopnie kupili kompa z Vista
Mam viste i specjalnie na nia nie przeklinam.
Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Niedlugo rowniez premiere beda miec dwurdzeniowe wersje Phenomow (nastepca Athlona), na razie sa tylko 4-rdzeniowe - wyniki jednak pokazuja ze jest to slabszy procesor niz CoreQuad.
Zalozycielka watku szuka niedrogiego komputera, nie swiezynek na rynku.
Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Ostatnio dobrymi konstrukcjami sa rowniez HP Pavilion.
to prawda, ale cena jest wysoka. Nie polecalabym tej marki komus, kto nie chce duzo wydac.
Cytat:
Napisane przez dziewczynka87 Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze jedno pytanko - czy blueconnect na przykład jest dobrym wyborem?
pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi
Ja mam iplusa i polecam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 08:34   #51
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Po pierwsze: Vista to dno, olac od razu (niedlugo wchodzi nowy system, Vista byla tylko wprawka pod ten nowszy system, wspolczuje wszystkim ktorzy pochopnie kupili kompa z Vista).
Brac XP.
Minimum 1gb RAMU, czestotliwosc 667mhz styknie.
Procek: aktualnie najlepiej Core2Duo lub Pentium Dual Core (ale ten najmocniejszy 2Ghz), AMD athlony i turiony sa wolniejsze i sie bardziej grzeja. Procki czterordzeniowe sa niepotrzebne, za duzy zapas mocy.
Nie mylic Pentium Dual Core z Pentium D!!!
Grafika: obojetnie jaka, moze byc zintegrowana.
Co do firm najlepsza jest Toshiba ale zwykle jest droga, z "normalnych" ASUS rzadzi.

PS. Niedlugo (bodaj w lutym) wchodza nowe modele Core2Duo (chip Penryn) wiec starsze wersje (o ile dobrze pamietam 6xxx i 8xxx) mocno stanieja.
Akurat zrozumiałam dobrze ten post I się nie zgodzę z niektórymi uwagami Mam Fujitsu-Siemensa.
Przede wszystkim Vista - dla mnie świetna. Zauważ, że każdemu przydatne co innego. Mnie vista całkowicie zadowala, laptop służy mi do pisania dokumentów, dla odprężenia do pogrania w HoMM III Wystarczy spokojnie. Na stacjonarce mam XP, wolę vistę. Twojego współczucia nie potrzebuję

Procek celeron 1,8GHz, absolutnie nie dwurdzeniowy. Po co miałam płacić kilka stów więcej, jeśli i tak tego nie wykorzystam? Na moje potrzeby idealny. RAM 1gb, ostatecznie mogłoby być więcej, ale vista śmiga dobrze. Grafikę mam zintegrowaną, ale: zauważ, że jeśli ktoś kupuje lapa do projektowania graficznego, pogardzi grafiką zintegrowaną! Tak więc nie jest to obojętne
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:56   #52
lordkorzen93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: jaki notebook ??

Vista pracuje dobrze tylko jesli chodzi o to, co widac. natomiast ma pelno dziur w systemie, wirusy wpadaja jak chca, generalnie chodzi dobrze poki sie nie robi na niej zbyt obciazajacych procesor rzeczy (slynny bajer z "program nie odpowiada" i jedyne co mozna wybrac to "zamknij program", o dziwo jak nic nie robimy program po chwili sam sie odmula i pracuje dalej).

Co do "niepotrzebnosci" procesorow dwurdzeniowych - mam laptop dell inspiron z prockiem Sempron 1,6Ghz, jednordzeniowy i muli sie nawet przy przegladaniu neta przez opere i jednoczesnym sluchaniu muzyki (laptop potrzebuje mocniejszego procka niz PC), uwazam ze w dzisiejszych czasach potrzebny jest minimum dwurdzeniowy athlon 2,0Ghz, ktory nie jest wcale duzo drozszy nic Celeron czy Sempron (roznica 30-60zl w przypadku PC, w laptopach jest o tyle gorzej ze nie da sie wybierac poszczegolnych czesci)

Projektkowanie graficzne: a kto do tego kupuje laptopa? takie rzeczy robi sie na zwyklym PC, chociazby z uwagi na przeklamania graficzne wystepujace w monitorach LCD. Pozatym projetky 3D uciagnie zintegrowana karta (no, chyba ze masz viste z wlaczonym Aero Glass, to wtedy potrzebne jest cos minimum pokroju GF7100)

Microsoft oficjalnie podal ze wsparcie systemowe dla XP bedzie dluzsze niz Visty, czym oznajmil wprost ze Vista jest systemem przejsciowym.

Dziekuje za uwage
lordkorzen93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 22:07   #53
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Vista pracuje dobrze tylko jesli chodzi o to, co widac. natomiast ma pelno dziur w systemie, wirusy wpadaja jak chca, generalnie chodzi dobrze poki sie nie robi na niej zbyt obciazajacych procesor rzeczy (slynny bajer z "program nie odpowiada" i jedyne co mozna wybrac to "zamknij program", o dziwo jak nic nie robimy program po chwili sam sie odmula i pracuje dalej).
Co rozumiesz przez haslo "dziura w systemie"?

Vista potrzebuje wiekszych parametrow od xp.
A xp wiekszych niz windows98.
windows 98 od windowsa 95
etc.
Tak jest od lat.
Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Projektkowanie graficzne: a kto do tego kupuje laptopa? takie rzeczy robi sie na zwyklym PC, chociazby z uwagi na przeklamania graficzne wystepujace w monitorach LCD. Pozatym projetky 3D uciagnie zintegrowana karta (no, chyba ze masz viste z wlaczonym Aero Glass, to wtedy potrzebne jest cos minimum pokroju GF7100)
Dziwi mnie patrzenie na to co bylo, w przypadku rozmowy na temat najnowszych technologii. Sa osoby, ktore kupuja laptop do takiego celu i bedzie ich coraz wiecej.
I monitory lcd beda coraz lepsze, a potem wejdzie nowsza technologia niz lcd.
Z tego co wiem sa juz prowadzone prace na 3-wymiarowymi monitorami, pulpitami itp.
To akurat jest dziedzina, w ktorej przyzwyczajanie sie do czegokolwiek i wszelki konserwatyzm oraz obiegowosc opinii jest wybitnie nie wskazane.

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Microsoft oficjalnie podal ze wsparcie systemowe dla XP bedzie dluzsze niz Visty, czym oznajmil wprost ze Vista jest systemem przejsciowym.
Byc moze. Nie sledze az tak drobiazgowo decyzji marketingowych tej korporacji.
Dla mnie zmiana systemu operacyjnego to kwestia jednego maksymalnie dwoch dni.
To cos do czego sie nie przyzwyczajam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 22:41   #54
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
uwazam ze w dzisiejszych czasach potrzebny jest minimum dwurdzeniowy athlon 2,0Ghz, ktory nie jest wcale duzo drozszy nic Celeron czy Sempron (roznica 30-60zl w przypadku PC, w laptopach jest o tyle gorzej ze nie da sie wybierac poszczegolnych czesci)
a ja uwazam, ze moj jednordzeniowy Intel Pentium M 1,86 w zupelnosci wystarcza. mi nic nie muli choc robie wiele rzeczy rownoczesnie.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 23:17   #55
lordkorzen93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: jaki notebook ??

Z gory powiem, ze powyzsze zarzuty nieco mnie smiesza - siedze w sprzecie dobre 3 lata i naprawde duzo wiem, a tu widze czepianie sie o rzeczy ktore z mojego punktu widzenia i doswiadczenia sa po prostu oczywiste. No ale dobrze, trza odpierac zarzuty...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez haslo "dziura w systemie"?
Dziura w systemie to inaczej zle zaprogramowana funkcja ktora nie spelnia swoich zadan, tj powoduje bledy, chociazby wpuszczanie wirusow czy niezgodnosc ze sterownikami do danych urzadzen.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Vista potrzebuje wiekszych parametrow od xp.
A xp wiekszych niz windows98.
windows 98 od windowsa 95
etc.
Tak jest od lat.
No co Ty nie powiesz?! ;P Vista nie oferuje tego co powinna przy takich wymaganiach co do sprzetu. Poczytaj troche i poogladaj screeny z najnowszej nakladki na Linuxa Ubuntu. Wyglada 10 razy lepiej niz Vista, dziala sprawniej, ma logiczniej uporzadkowane opcje i przy tym ma mniejsze wymagania a co za tym idzie - jest stabilniejsza.


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dziwi mnie patrzenie na to co bylo, w przypadku rozmowy na temat najnowszych technologii. Sa osoby, ktore kupuja laptop do takiego celu i bedzie ich coraz wiecej.
I monitory lcd beda coraz lepsze, a potem wejdzie nowsza technologia niz lcd.
Z tego co wiem sa juz prowadzone prace na 3-wymiarowymi monitorami, pulpitami itp.
To akurat jest dziedzina, w ktorej przyzwyczajanie sie do czegokolwiek i wszelki konserwatyzm oraz obiegowosc opinii jest wybitnie nie wskazane.
Radze poczytac co nieco o technologii LCD i o tym ze tak naprawde jest g***o warta, tak naprawde jedyna jej zaleta jest taka ze monitory sa lekkie i male, reszta jest duzo gorsza od starych monitorow CRT (te z garbem).
Obecnie pracuje sie nad monitorami OLED (nazwa chyba taka, o ile mnie pamiec nie myli), tj. plaskie monitory ktore sa elastyczne. Poki co monitory trojwymiarowe to baaaaardzo odlegla przyszlosc, a pulpit 3D jest juz Ubuntu o ktorym pisalem...
Przykro mi to mowic, ale coraz bardziej pokazujesz ze nie jestes obeznana w temacie...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Byc moze. Nie sledze az tak drobiazgowo decyzji marketingowych tej korporacji.
A wypadaloby. Chociazby dlatego ze biedny Microsoft kombinuje jak sprobowac naprawic Viste, wydal juz SP (zbior poprawek do niej) i kombinuje dalej, bo recenzenci narzekaja...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dla mnie zmiana systemu operacyjnego to kwestia jednego maksymalnie dwoch dni.
To cos do czego sie nie przyzwyczajam.
Przyzwyczajasz sie i nawet o tym nie wiesz. Zainstaluj Linuxa (inny system operacyjny) u siebie i napisz kolejny post na wizazu jak go opanujesz. Wierz mi - wczesniej niz za miesiac to nie nastapi... Wiec prosze, nie pisz ze dla Ciebie zmiana systemu operacyjnego to pestka.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
a ja uwazam, ze moj jednordzeniowy Intel Pentium M 1,86 w zupelnosci wystarcza. mi nic nie muli choc robie wiele rzeczy rownoczesnie.
Zalezy co rozumiesz przez stwierdzenie "robie wiele rzeczy jednoczesnie". ja np zwykle mam uruchomiony program antywirusowy (strasznie pozera zasoby sprzetowe), edytor graficzny, odtwarzacz muzyki, explorera (zwykle paroktotnie) i przeglarke, czasem komunikator.
lordkorzen93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 23:47   #56
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Zalezy co rozumiesz przez stwierdzenie "robie wiele rzeczy jednoczesnie". ja np zwykle mam uruchomiony program antywirusowy (strasznie pozera zasoby sprzetowe), edytor graficzny, odtwarzacz muzyki, explorera (zwykle paroktotnie) i przeglarke, czasem komunikator.
winamp, torrent, bearshare, antywirus, gg, firefox (a w nim otworzonych kilkanascie kart), przegladarka zdjec, thunderbird... w tym momencie mam to wszystko wlaczone i nie mam najmniejszych problemow. co wiecej laptop nigdy mi sie nie zawiesil tak jak to mialo sie w zwyczaju zdarzyc przy moim wczesniejszym, stacjonarnym komputerze (oczywiscie z gorszym procesorem)


Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Z gory powiem, ze powyzsze zarzuty nieco mnie smiesza - siedze w sprzecie dobre 3 lata i naprawde duzo wiem, a tu widze czepianie sie o rzeczy ktore z mojego punktu widzenia i doswiadczenia sa po prostu oczywiste. No ale dobrze, trza odpierac zarzuty...
co za przechwalki
juz wielu takich specjalistow slyszalam i kazdy w swoim mniemaniu jest bardziej specjalistyczny od reszty
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 23:55   #57
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
siedze w sprzecie dobre 3 lata
Nie specjalizuje sie w hardwarze i nie planuje tego zmieniac.

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Przykro mi to mowic, ale coraz bardziej pokazujesz ze nie jestes obeznana w temacie...
Nie planuje Ci nic pokazywac.

Cytat:
Napisane przez lordkorzen93 Pokaż wiadomość
Zainstaluj Linuxa (inny system operacyjny) u siebie i napisz kolejny post na wizazu jak go opanujesz. Wierz mi - wczesniej niz za miesiac to nie nastapi... Wiec prosze, nie pisz ze dla Ciebie zmiana systemu operacyjnego to pestka.
Mialam linuxa. Obecnie nie jest mi do niczego potrzebny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 00:00   #58
lordkorzen93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
winamp, torrent, bearshare, antywirus, gg, firefox (a w nim otworzonych kilkanascie kart), przegladarka zdjec, thunderbird... w tym momencie mam to wszystko wlaczone i nie mam najmniejszych problemow. co wiecej laptop nigdy mi sie nie zawiesil tak jak to mialo sie w zwyczaju zdarzyc przy moim wczesniejszym, stacjonarnym komputerze (oczywiscie z gorszym procesorem)
Zalezy jeszcze od systemu, ilosci ram i plyty glownej. no i od programu antywirusowego. tak czy siak tyle programow jest mozliwych do uruchomienia nawet na jednym rdzeniu, tyle ze latwo wtedy o zawiechy i chwilowe zmulenia.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
co za przechwalki
juz wielu takich specjalistow slyszalam i kazdy w swoim mniemaniu jest bardziej specjalistyczny od reszty
Moze nie jestem profesjonalista, ale jak widze niektore tutejsze posty to sie dowartosciowywuje i moge uchodzic za PRO Wejdz na ajo.pl, (forum wielotematyczne) i oblookaj dyskusje o sprzecie. nick mam taki sam jak tutaj. niech moje wypowiedzi posluza za dowod

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie specjalizuje sie w hardwarze i nie planuje tego zmieniac.
Wiec dlaczego kwestionujesz moje wypowiedzi w stricte hardware'owym watku?

I moze odpowiesz na reszte moich argumentow zamiast obrazac sie? :P
lordkorzen93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 00:14   #59
schnapi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19
Dot.: jaki notebook ??

@lordkorzen93
Cytat:
Radze poczytac co nieco o technologii LCD i o tym ze tak naprawde jest g***o warta, tak naprawde jedyna jej zaleta jest taka ze monitory sa lekkie i male, reszta jest duzo gorsza od starych monitorow CRT (te z garbem).
Tutaj można dyskutować a i tak wyjdzie, że LCD maja więcej zalet od CRT dla domowego użytkownika, między innymi dla tego CRT praktycznie wyleciało z rynku.
Cytat:
tak czy siak tyle programow jest mozliwych do uruchomienia nawet na jednym rdzeniu, tyle ze latwo wtedy o zawiechy
Co ma ilość włączonych programów do zawieszania komputera jak ma jeden rdzeń??? Nie widzę żadnego związku. Tak przeglądam niektóre wypowiedzi i do wielu rzeczy mógłbym sie przyczepić, ale mi się nie chce.
schnapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 00:43   #60
lordkorzen93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: jaki notebook ??

Cytat:
Napisane przez schnapi Pokaż wiadomość
Tutaj można dyskutować a i tak wyjdzie, że LCD maja więcej zalet od CRT dla domowego użytkownika, między innymi dla tego CRT praktycznie wyleciało z rynku.
CRT wylecialo z rynku poniewaz po 1. wielkie firmy zbyt duzo zainwestowaly w technologie LCD by sie z tego wycofac mimo ze okazalo sie ze tej technologii nie da sie juz rozwijac. Po 2. monitory LCD sa tansze w produkcji, co bardziej oplaca sie firmom produkujacym.
Co do jakosci - CRT ma duza przewage. Producenci chwala sie glownie 2 atrybutami monitorow LCD - niskim czasem rekacji oraz kontrastem i jasnoscia.
Zaczne od czasu rekacji: jest on mierzony w tescie szary-czarny-szary, dzieki temu monitory osiagaja czas okolo 4-5ms. Jak to sie ma do rzeczywistosci? Otoz paleta barw wykorzystywana w filmach czy grach lub grafice liczy okolo 16 milionow kolorow (test grey-to-gray czyli szary-czarny-szary to 2 barwy), natomiast matryca montowana w wiekszosci monitorow LCD dysponuje jedynie parunastoma tysiacami kolorow. Zeby utworzyc kolory z tej zwyklej 16 milionowej palety, matryca musi mieszac kolory ktorymi dysponuje, sktuecznie tym samym wydluzajac czas reakcji do nawet 40ms! To z kolei powoduje smuzenie na monitorze w czasie gry czy ogladania filmow.
Jasnosc i kontrast? A czy obraz na CRT byly zbyt ciemny? Ja na moim CRT przy ustawieniu maksymalnego kontrastu nie moge patrzec na obraz, wiec po co jeszcze wiekszy w LCD? Reklamy tych dwoch aspektow zostawie bez komentarza...
Inne minusy LCD? Martwe piksele, niemoznosc normalnego skalowania rozdzielczosci obrazu (monitor moze normalnie pracowac tylko w jednej rozdzielczosc, w wiekszosci 1280x800, we wszystkich innych obraz wyglada paskudnie, jest to szczegolnie wazne dla graczy), gubienie kolorow przy patrzeniu pod katem i pare innych.

Przedstaw mi zalety

Cytat:
Napisane przez schnapi Pokaż wiadomość
Co ma ilość włączonych programów do zawieszania komputera jak ma jeden rdzeń??? Nie widzę żadnego związku. Tak przeglądam niektóre wypowiedzi i do wielu rzeczy mógłbym sie przyczepić, ale mi się nie chce.
Kazdy program zajmuje jakas czesc RAMu oraz nieco procesora. Efekt? Gdy wlaczone mamy parenascie programow i w jednym z nich probujemy zrobic cos co mocno zamuli komputer (np. kompresja danych w WinRar), ten sie zawiesi z powodu zbyt duzej ilosci aktualnie wykonywanych procesow lub wylaczy jakis inny proces lub co najmniej bedzie miec chwilowe zamulenia w kazdym innym porgramie oprocz tego "glownego" ktory jest najbardziej wymagajacy.

Czepiaj sie dalej, czekam
lordkorzen93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.