Krym - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 10:44   #31
Maverek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Dziękuje za odpowiedz. Troch zle sprecyzowałem pytanko :P Jedziemy samochodem i jak najlepiej wytyczyć trasę(przez jakie miasta, czy korzystać z promu?)?
Maverek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:01   #32
jenesaispas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 214
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Cytat:
Napisane przez Maverek Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz. Troch zle sprecyzowałem pytanko :P Jedziemy samochodem i jak najlepiej wytyczyć trasę(przez jakie miasta, czy korzystać z promu?)?
Oj w tej kwestii niestety nie pomogę. Ale podziwiam, bo ja bym bała się tam samochodem jechać, z różnych względów (stan dróg i sposób jazdy tamtejszych kierowców - to sama widziałam, a ponoć jeszcze często są problemy z tamtejszą policją, ale o tym to tylko czytałam).
Ale mam nadzieję, że podróż minie Wam dobrze A jechać na Krym naprawdę warto!
jenesaispas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:05   #33
jenesaispas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 214
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Cytat:
Napisane przez aga79 Pokaż wiadomość
NIe wiem jakie są ceny pokoi, gdyż byli na wycieczce w biurem podróży. Wiem tylko, że wszystko jest baaaaardzo drogie (opróćz alkoholu ) Więc lepiej jest wziąć zapas jedzenia z domu, gdyż jedzenie na Krymie pozostawia wiele do zyczenia
Z tym absolutnie się nie zgodzę. Ceny są takie jak u nas albo troszkę niższe (za pokoje na pewno niższe a jedzenie jest mniej więcej w tych samych cenach). Nie ma co brać zapasów tylko próbować tamtejszej kuchni, która jest jednak inna od naszej.
jenesaispas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 11:01   #34
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

A kiedy się wybieracie i skąd??
Bo my tez planujemy wyjazd na Krym samochodem.
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 10:15   #35
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Krym jest przepiekny i jeszcze "dziewiczy". Bylam w maju tego roku, piekne krajobrazy, tanio, cudowna pogoda, delfiny w morzu, dobre jedzenie. tylko policja non stop za cos łapówki bierze :P warto zobaczyc Nowy Swiat, Jaskolcze gniazdo, palace a na koncu poplynac statkiem i zobaczyc wszystko to z morza wroce tam na 100%.
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 20:41   #36
xXEragonXx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sam nie wiem skąd pisze
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Na Krym chętnie się chce wybrać, a Co do Ukrainy to się tam wychowywałem Jak moja matka jest Ukrainką a tata Polakiem to tak jest znam rosyjski ukraiński Polski
Niemiecki trochę, Włoski z Mamą trochę tam pracowałem, ale po co ja to pisze właściwie to chciałem opisać obraz Ukrainy tzn. mi się za bardzo niepodobna tzn zwiedziłem ją tak że dziękuje. Heh powiem wam tam jak są bloki to na 6 do 10 piętra wody niema a po drugie to się sypią, a potrzecie to karaluchy tu już tez czytałem te uwagi , heh a jakie maja samochody, a ciekawi mnie to że strasznie fajnie się organizują busy, raz był chory kierowca a drugi nie przyszedł bo miał wolne to niebyło sie czym dostać , tzn mam praktycznie same smutne i ponure wspomnienia , heh a jak jedzie sie samochodem przez medyke w strone Drohobycza to dziurza na dziurze poprostu fajnie xD a jak byłem tam to rodzice zarabiali na słoninie a babuszka(babcia na ukrainie ) pędziła bimber xD heheh poprostu czysto mówiąc niechcechciałbym mieszkać na ukrainie

a tak to byłem we Włoszch i spędziłem tez minutke ciszy przy grobowcu Jana Pawła II
jak coś to możecie do mnie na priv coś napisać bardzo bym prosił ^^
xXEragonXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 19:28   #37
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Krym

Witam! To mój pierwszy post na tym podforum. W tym roku urlop spędziłam na Krymie. Poniżej wklejam link do fotorelacji z wyprawy.

http://www.krym_2008.republika.pl/

Może jeśli któraś z Was odwiedziła te miejsca wypowie sie, rzuci jakieś celne spostrzeżenie, tudzież udzieli jakiejś ciekawej porady. Bo Krym to jeszcze troche dzicz :0 Ja chętnie odpowiem na pytania.

Strona i zdjęcia autorstwa mojego TŻ-ta
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną



Edytowane przez czarna_kawa80
Czas edycji: 2008-11-13 o 19:31
czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 17:42   #38
DorissiriD
Rozeznanie
 
Avatar DorissiriD
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 723
Dot.: Krym

Ja byłam w odessie - to tez Ukraina i też nad morzem
Krym mi się bardzo marzy! ale to pieśń przyszłości.
może opiszesz swoje wrażenia, spostrzeżenia i w międziczasie pojawią sie np. moje pytania. bo teraz to nie wiem...

Zdjęcia cudowne!
jeszcze bardziej mnie tam ciągnie
__________________
___ Ślub: 6 września 2008 ___ Marta: ur. 8 września 2012 ___ Alicja: ur. 14 września 2014___
DorissiriD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:35   #39
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Krym

ja sama nie wiem od czego zacząć
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 12:58   #40
DorissiriD
Rozeznanie
 
Avatar DorissiriD
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 723
Question Dot.: Krym

Takie praktyczne wiadomości może....
Noclegi?
Jedzonko?
Transport?
Atrakcje?

Co polecasz? Co odradzasz w tych dziedzinach?
__________________
___ Ślub: 6 września 2008 ___ Marta: ur. 8 września 2012 ___ Alicja: ur. 14 września 2014___
DorissiriD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 16:23   #41
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Krym

no to zaczynam
Ad1.
noclegi
My z Tztem pojechaliśmy w ciemno i już na miejscu wynajeliśmy kawalerke (ok 100 zł za dzień). w związku z tym że Krym jest drogi (hotele kosztuja koło 300 zł za dobe niby 3 gwaizdki ale to sa ich 3 gwiazdki a nie polskie )polecam ta formę. przy dworcach stoja kobitki i oferuja noclegi

Ad2.
jedzenie
Pychota szczególnie różne miejscowe przysmakie, ale radze zaopatrzyc sie w nifiruksazyd węgiel itd lub pic duzo wódki nie radze jesc owocow moża sprzdawanych na plaży bo mozna sie naprawdę przekrecić. super maja słodycze np tatarska pachława jak faworek tylko lepsze. Na ulicach mozna kupic rozxnego rodzaju orzechy PYCHOTAAAAAAAA

Ad 3
transport

2 miesiace przed wyjazdem kupilam bilety lotnicze z lwowa do symferopola (to juz na krymie jest 60 km do riviery krymskiej) bilety w obydwie strony dla 2 osob to koszt 400 zł (psie pieniadze, bilet kolejowy kosztuje podobnie a podrożuje sie około 30 godzin) do lwowa dostalismy sie z kolezanka ukrainka. w drodze powrotnej po wyladowaniu zwe lwowie wsiedlismy w ukrainski autobus do przemysla (zdecydowanie polecam polskie , podejzewam że sie krócej na granicy stoji - mniej trzepia bagaże).
\
Ad 4

Atrakcje
http://www.krym_2008.republika.p l

w razie jakichkolwiek wątpliwości pytajcie
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 10:25   #42
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Krym

Ja z Tzetem bylam w maju-mielismy piekna pogode,a w nowym swiecie trafilismy akurat na delfiny-nie mielismy ani jednego dnia deszczu,caly czas cieplutko i slonce tam jest jeszcze troche dziewiczo,wiec jedzcie poki co, bo jak sie za kilka lat tabuny ludzi zjedzie nie bedzie az tak wspaniale,nie bedzie juz takiego uroku i czaru w tym miejscu bylismy z biurem podrozy na 2 tyg.i bardziej sie to oplacalo niz na wlasna reke moim zdnaiem-piekne hotele, nie musielismy sie martwic o jedzonko, znalismy wszystkie "sztuczki" miejscowych za ok.1400 od osoby
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 10:43   #43
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Krym

Nindża a jakie to sa te sztuczki ??
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 12:25   #44
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Krym

up up bo widze że wątek nie rozwija się
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 17:04   #45
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Krym

Ja tez bylam na wyjezdzie zorganizowanym i bardzo sobie chwale, poniewaz nie jezdzimy tylko wypoczywac , przede wszystkim poznac kraj i duzo zwiedzac, wiec wybralismy forme tydzien w Sudaku (kolo Nowego Świata) i tydzien w Eupatorii z mozliwoscia duzej ilosci wycieczek Przede wszystkim Krym okreslam jako miejsce o przecudnej przyrodzie, krajobrazach i zabytkach z czasow sułtanów i carów Rosji, ale jednoczesnie miejsce gdzie pozostałości socjalizmu nadal sa odczuwalne. Turysci z Europy zachodniej jeszce tego miejsca nie odkryli , na razie jest duzo Rosjan , Bialorusinow , Ukraincow i Polakow.
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 06:52   #46
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Krym

chcialam jeszcze dodac bardzo ważną rzecz, na Krymie pomimo że to ukraina prawie nikt nie mowi bo ukrainsku (ukrainiec z polakiem jest w stanie sie dogadać) wszyscy po rosyjsku i prawie nikt po angielsku. podczas pobytu spotkalismy 2 osoby mowiace po angielsku
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 11:22   #47
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Krym

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
Nindża a jakie to sa te sztuczki ??
np. pobieranie oplat za przejazd mimo,ze nie trzeba za to placic ;P
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 18:13   #48
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: Krym

Ja na Krymie byłam w 1994 roku z moją chrzestną. Turyści, to wtedy w większości niemcy i ruscy.
Jechaliśmy autokarem z Krakowa do Kijowa, potem samolotem do symferopola i na koniec znowu autokarem, tylko nie pamiętam nazwy miejscowości, w okolicach Aj-petri i masandry (wywnioskowała ze strony czarna_kawa80) <--strona extra, tylko czasami czcionka mało czytelna i trzeba wytężyć wzrok
Zwiedzaliśmy: Jałtę - popłynęliśmy statkiem, po drodze piękny zamek na skale Jaskółcze gniazdo (chyba); Bakczysaraj i te jaskinie niedaleko.
Było tam pięknie. Widok z balkonu cudowny: z jednej strony wysokie gołe szczyty, potem soczysta zieleń i na koniec morze.
Jedyne minusy: paskudne jedzenie w hotelu, zimna woda wieczorem w kranie i kamienista plaża.
Owoce przepyszne, olbrzymie soczyste brzoskwinie i winogrona w śmiesznych cenach. Smakowite baranie szaszłyki.
Chętnie kiedyś tam wrócę, tym razem z moim Małżem i Dzidziorem
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 20:13   #49
ulcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 100
Dot.: Krym

Cytat:
Napisane przez Emola Pokaż wiadomość
Ja tez bylam na wyjezdzie zorganizowanym i bardzo sobie chwale, poniewaz nie jezdzimy tylko wypoczywac , przede wszystkim poznac kraj i duzo zwiedzac, wiec wybralismy forme tydzien w Sudaku (kolo Nowego Świata) i tydzien w Eupatorii z mozliwoscia duzej ilosci wycieczek Przede wszystkim Krym okreslam jako miejsce o przecudnej przyrodzie, krajobrazach i zabytkach z czasow sułtanów i carów Rosji, ale jednoczesnie miejsce gdzie pozostałości socjalizmu nadal sa odczuwalne. Turysci z Europy zachodniej jeszce tego miejsca nie odkryli , na razie jest duzo Rosjan , Bialorusinow , Ukraincow i Polakow.

to mozliwe ze turysci z zachodu jeszcze czegos nie odkryli ?
ulcia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 22:46   #50
1219ania
Raczkowanie
 
Avatar 1219ania
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 33
Dot.: Krym

My na Krymie spedziliśmy dwa ostatnie lata Mimo wszystkich niedogodności kochamy to miejsce i zawsze chętnie tam wracamy.W tym roku równiez jedziemy(podróż poślubna ) Zapączątkowaliśmy nawet mode wśród znajomych którzy do tej pory do "ZSRR-u" w życiu by sie nie wybrali.Piękna pogada,cudne krajobrazy,przystępne ceny i dużo słońca W tym roku może uda nam się dojechać do Sudaku,bo ja do tej pory była to Yevpatoria, Sevastopol, Bałakłava, Yałta, Ałuszta(czyli zachód). Cenowo najlepiej wynająć kwatere(pokój,mieszkanie) u babek na dworcu.My takie rezerwacje robiliśmy pod koniec dnia-bo jak nie wezmą nas po dobrej cenie to zostaną z niczym Trzeba się targować i to ostro,jak za drogo to odejść babcie od razu miękną(nie polecam "biur pośrednictwa wynajmu przy dworcu"-przeważnie pod parasolem przeciwsłonecznym i kartką informacyjną-bo ceny mają kosmiczne)Znajomość języka ros.jak najbardziej wskazana bo jak czują "zachód" cena leci w góre.Mało kto chce wynająć pokój na 1-2 noce bo szczerze mówiąc nawet im się pościeli nie chce zmieniac dla takich gości.Wolą wynająć na min tydzień.Jest sporo naciągania(np opłata za parking którego nie ma)-my woleliśmy zapłacić niż mieć samochód porysowany A dla tych co lubią niskobudżetowe wakacje polecam "dzikie" plaże na któych jest mnóstwo ludzi,bary,stołówki itd ale sa bezpłatne W zeszłym roku spedziliśmy tydzień pod namiotem za Yevpatorią jest Aqua Park,ze zjeżdżalni zauważyliśmy namioty,poszliśmy zapytaliśmy czy miejsce jest płatne itd....okazało się że nie.Spędziliśmy cudny tydzień w namiocie który stał 15-20m od morza Ok. 100m od namiotu był sklep spożywczy,2 bary gdzie za butelkę koniaku do kolacji płaciliśmy...40zł,but.wód ki...30zł.Obiad(bez wymysłów prosto ale smacznie)7-10zł,wieczorem disco(na piachu,ale muza i swiatła jak w prawdziwej knajpie ) Obok płatna plaża z toaletą,prysznicem,prądem (ładowarki te sprawy)Cały dzień można leżej na piachu a piwo,rybke i coś słodkeigo przyniosa Wam pod nos Natomiast Yałta jak dla mnie łądna tylko noca(w dzień plaże zapchane,a Ałuszta-my tam tylko suweniry kupujemy) Sewastopol baaaardzo ciekawe miasto.mnóstwo rzeczy do zwiedzania.Krym ma sporo Aqua Parków i delfinarii które trzeba zobaczyć
1219ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 08:34   #51
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Odkopuję wątek Kto jeszcze był na Krymie, i chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami? Ja chyba się wybiorę w te wakacje i na własną rękę
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:49   #52
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=290929 tu znajdziesz troche informacji
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:36   #53
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Krym

czarna_kawa80 - świetna stronka, muszę wszystko przestudiować, bo planujemy wyjazd na Krym w sierpniu
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 21:54   #54
magda36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Krym

Wraz z mężem planujemy latem wyjazd na Krym i mamy pytanie...
Czy to prawda, że tak jak piszą tutaj:
Pociągiem na Krym, Lwów - Symferopol
że są duże problemy z dostaniem biletu ? I czy można rzeczywiście sprawę załatwić w Mościskach ? mieszkamy obecnie w Przemyślu więc nie byłoby problemu...

Na Krymie chcemy zobaczyć Sewastopol, Jałtę, Sudak, Bakczysaraj itd...
Pozdrawiam !
magda36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 10:21   #55
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: Krym

Ja również planuję wakacje na Krymie w tym roku Już się nie mogę doczekać!

Czarna Kawa, świetna stronka
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 18:14   #56
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Krym

Dziewczyny pomozcie!!!
Chce jechac na Krym na wlasna reke i tylko do jednej miejscowosci wiec powiedzcie gdzie najlepiej.
Chodzi mi o ladne krajobrazy, piekne plaze, ale takze dobre knajpki i sklepy.
A tak a propo to na Krymie jakie są sklepy?? tzn czy mozna kupic ubrania zachodnich marek typu zara ??
i jakie ciekawe pamiatki mozna przywiezc
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:27   #57
manka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 169
Dot.: Jadę na Krym!!! Kto był?

Cytat:
Napisane przez dodek89 Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek Kto jeszcze był na Krymie, i chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami? Ja chyba się wybiorę w te wakacje i na własną rękę

Podbijam temat, wybieram sie w lipcu na Krym do Eupatorii.
Moze ktos tam był, wrazenia ...
__________________

manka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:31   #58
manka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 169
Dot.: Krym

Cytat:
Napisane przez swirrruska Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomozcie!!!
Chce jechac na Krym na wlasna reke i tylko do jednej miejscowosci wiec powiedzcie gdzie najlepiej.
Chodzi mi o ladne krajobrazy, piekne plaze, ale takze dobre knajpki i sklepy.
A tak a propo to na Krymie jakie są sklepy?? tzn czy mozna kupic ubrania zachodnich marek typu zara ??
i jakie ciekawe pamiatki mozna przywiezc
Podbijam temat..no może bez tych sklepów typu ZARA
Wybieram się do Eupatorii w lipcu, moze ktos juz tam wypoczywał
__________________

manka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:37   #59
manka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 169
Dot.: Pierwszy raz na Krymie!!!

Cytat:
Napisane przez Aardat Lilth Pokaż wiadomość
"ja tez zamierzam jechac do eupatorii. bylas z jakiegos biura czy na wlasna reke?"

Byłam ze studenckim biurem, na własną rękę jest strasznie dużo załatwiania, szczególnie gdy ktoś nie zna rosyjskiego, nie polecam- za dużo roboty, w końcu wakacje są od odpoczywania

"ale gapa ze mnie. Ty już jesteś na Krymie "
Nic nie szkodzi, i tak dzięki za info Zgadzam się z Tobą w 100 %, Krym świetny, Bakczysaraj też chociaż mnie bardziej podobał się Pałac Woroncowa. Z tym angielskim to rzeczywiście kiepsko, aż ręce mnie bolały od tego porozumiewania się
Podbijam wątek... Jak było?????
__________________

manka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 12:07   #60
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Krym - wątek zbiorczy

hmmmmmmmm zalezy kto co lubi w sumie to polecam Sewastopol plaże przepiękne ale w okolicach Sewastopola. Dużo rozrywkowych miejsc (duże miasto) My zatrzymalismy sie w Partenicie to byla nasza baza wypadowa, plaża kamienista (CUDO) ale to mała mieścina. Nie polecam natomiast Jałty po pierwsze drogo a po drugie szału nie robi
jeśli chodzi o markowe ciuchy i sklepy (na ukrainie tak naprawdę to podróba wszystko z Turcji) jesli juz muscie to we Lwowie jest jedeno z najwiekszych targowisk w europie polecam przejazdem wpaść
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną



Edytowane przez czarna_kawa80
Czas edycji: 2009-04-21 o 12:10
czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.