dzieci na weselu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 08:24   #31
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez capriola_87 Pokaż wiadomość
Niby dobry pomysł, ale z drugiej strony czemu? Czemu Para Młoda ma się o to martwić? Zapraszacie bez dzieci, więc to problem rodziców żeby jakoś to zorganizować...
Jest jeszcze druga strona medalu, nie przyjdą wcale...
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 08:59   #32
capriola_87
Zakorzenienie
 
Avatar capriola_87
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 812
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Jeśli na zaproszeniach nie wymienicie, że zapraszacie kogoś z dziećmi to powinno być wszystko jasne.
Ja osobiście uważam, że dzieci na weselu w niczym nie przeszkadzają, zazwyczaj są do godziny 20-21 i później rodzice je odwożą i wracają na wesele. Na moim weselu były dzieci i bawiły się w grupce, tańczyły, żadnych wypadków nie było...przybiegały tylko do stołu po słodycz, a rodzice tylko raz na jakiś czas zaglądali czy nic się nie dzieje
Ale czasem nie jest niestety Pisałam wyżej.
Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Jest jeszcze druga strona medalu, nie przyjdą wcale...
Masz rację, ja jednak jestem dobrej myśli, jeszcze 1,5 roku mam nadzieję że coś wymyślę, ale mam też nadzieję że goście to jednak uszanują...
__________________
capriola_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:40   #33
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: dzieci na weselu

ja akurat nie miałam nic przeciwko dzieciom na weselu, bo w mojej rodzinie praktycznie ich nie ma, była jedna 3-letnia dziewczynka, non stop pod opieką mamy, babci czy kogoś z rodziny, była też 8 i 12 - latka, ale to już mądrzejsze dzieci. za to dziwi mnie pomysł zatrudniania na wesele niani i robienia kącika dla dzieci, przecież to nie jest dzień dziecka tylko wesele. jak rodzice przyjdą z dzieckiem to niech mu zapewniają rozrywkę, czemu młodzi mają o to dbać? a jeśli młodzi nie chcą dzieci na weselu (nie ważne czemu), trzeba to uszanować, a nie obrażać się. ale prawdą jest, że zawsze i tak ileś osób nie przyjdzie, z różnych względów i nigdy nie dogodzi się wszystkim. to Wasz dzień.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:18   #34
PS I love you
Raczkowanie
 
Avatar PS I love you
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: bw bfgyenwgfung wqfnqnugquyng
Wiadomości: 86
Dot.: dzieci na weselu

ja przyznaję, że nie lubię dzieci ;]
__________________
no pity.
no soul.

zrzucam kilogramy . 7 za mną. 7 przede mną.
PS I love you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 10:46   #35
Vinetiia
Raczkowanie
 
Avatar Vinetiia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: dzieci na weselu

Ja jako rodzic, gdyby zaproszono mnie na wesele bez dziecka (nie mówię tu o niemowlaku, bo to logiczne, że takich dzieci się nie zabiera)np. 10 letniego, to na pewno bym nie przyszła. Tym bardziej jeśli wesele ma trwać 4 godziny, to nie wiem kiedy te dzieci mają się zanudzić, ile zdążą naniszczyć dekoracji i jak bardzo będą przeszkadzały Wam w zabawie. Jeśli piszesz, że zapraszasz najbliższych, na których obecności Ci zależy, to nie rozumiem, dlaczego te ich dzieci nie są też dla Ciebie ważne... Zobaczymy jak zareagujecie gdy Was też będą zapraszać na wesela bez dzieci, nawet gdy będą starsze. Dla mnie rozwiązaniem problemu, jest plac zabaw dla dzieci, który oferuje moja restauracja i jedna osoba, którą będzie tam tylko po to by dzieci doglądać. Nie wyobrażam sobie miny moich przyjaciół i rodziny gdybym ich pytała "Czy babcia ma czas sie zająć dzieckiem, bo nie chce go na weselu"... Chyba bym spłonęła ze wstydu.
Vinetiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 12:58   #36
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: dzieci na weselu

tam gdzie jest alkohol nie powinno byc dzieci. 4 godziny to nie jest taki koniec swiata zeby nie miec komu dziecka podrzucic. nie wiem dlaczego mowisz ze bys sie obrazila, Ty nie chcialas zeby Twoj dzien byl idealny? zeby wszyscy bawili sie bezpiecznie?
my stwierdzilismy ze zrobimy tak: na pol roku wczesniej poinformujemy o wszystkim i poprosimy rodzicow z dziecmi zeby na miesiac przed powiedzieli nam czy maja co z dzieckiem zrobic czy nie. jesl takich co nie beda iei co zrobic bedzie sporo to powiemy wszystkim ze bedzie niania do pilnowania i ze bedzie oddzielne pomieszczenie z niania wlasnie, kredkami i jakimis zabawkami dla dzieci. jesli powiedza ze niania jest be to sory ich sprawa, moga nie przychodzic w takim razie, my zrobilismy wszystko zeby bylo ok i zeby pojsc na kompromis
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:52   #37
Vinetiia
Raczkowanie
 
Avatar Vinetiia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: dzieci na weselu

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3206056 9]tam gdzie jest alkohol nie powinno byc dzieci. 4 godziny to nie jest taki koniec swiata zeby nie miec komu dziecka podrzucic. nie wiem dlaczego mowisz ze bys sie obrazila, Ty nie chcialas zeby Twoj dzien byl idealny? zeby wszyscy bawili sie bezpiecznie?
my stwierdzilismy ze zrobimy tak: na pol roku wczesniej poinformujemy o wszystkim i poprosimy rodzicow z dziecmi zeby na miesiac przed powiedzieli nam czy maja co z dzieckiem zrobic czy nie. jesl takich co nie beda iei co zrobic bedzie sporo to powiemy wszystkim ze bedzie niania do pilnowania i ze bedzie oddzielne pomieszczenie z niania wlasnie, kredkami i jakimis zabawkami dla dzieci. jesli powiedza ze niania jest be to sory ich sprawa, moga nie przychodzic w takim razie, my zrobilismy wszystko zeby bylo ok i zeby pojsc na kompromis[/QUOTE]


Dla mnie ten dzień będzie idealny, bo będą ze mną ludzie, których kocham. Mam chrześnice, która ma 5 lat, mój narzeczony ma chrześnice, która ma 8 lat, i nie wyobrażam sobie by nie były na moim ślubie. Mam wesele dwudniowe, na 110 osób, w tym 14 dzieci. Z doświadczenia wiem, iż rodzice zazwyczaj zabierają dzieci tylko na obiad, tort i zdjęcia, a później będą kierowcy, którzy mogą podwieźć rodziców, którzy chcą zostawić dziecko w domu pod opieką niani na resztę wesela, nie widzę z tym najmniejszego problemu. Dodatkowo jak już wspominałam, będzie jedna osoba, która ma mieć oko na dzieci. Orkiestra zaproponowała nam nawet wiele fajnych konkursów dla dzieci, tak by im też zapewnić rozrywkę.Trochę mnie dziwi jak można kogoś iść zaprosić tak wybiórczo, taki 10 latek się zdziwi, jak przyjedziesz z zaproszeniem, na którym go nie będzie... To wcale nie wygląda na idealny rozwiązanie na ten wymarzony dzień, tylko na zwyczajne skąpstwo i tak ja bym to odebrała jako zaproszony na takie wesele gość, i tłumaczenia , że to tak dla wygody, chyba by mi jakoś nie pasowały... ale to tylko moja opinia, każdy ten wymarzony dzień ma prawo widzieć inaczej.
Ty najlepiej znasz swoją rodzinę i przyjaciół i wiesz najlepiej czy ich to nie obrazi, albo nie poczują się dotknięci.
Vinetiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 15:00   #38
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Myślę, że musisz przygotować się, że i tak parę osób nawet jak zrozumie to "uda głupiego" i przyjdą z dzieckiem (bo to w końcu tylko kilka godzin). Może warto delikatnie zagadać, po daniu zaproszenia np.: "mam nadzieję, że babcia nie będzie miała innych planów na ten dzień, żeby zająć się ... (imię dziecka)..." albo ... mam nadzieję, że to nie będzie dla Was duży kłopot, że zapraszamy bez dzieci...
i na zaproszeniu koniecznie imiona tylko rodziców
Myślę, że takie wtrącenie jest bardzo dobre i uprzejme.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Dla mnie ten dzień będzie idealny, bo będą ze mną ludzie, których kocham. Mam chrześnice, która ma 5 lat, mój narzeczony ma chrześnice, która ma 8 lat, i nie wyobrażam sobie by nie były na moim ślubie. Mam wesele dwudniowe, na 110 osób, w tym 14 dzieci. Z doświadczenia wiem, iż rodzice zazwyczaj zabierają dzieci tylko na obiad, tort i zdjęcia, a później będą kierowcy, którzy mogą podwieźć rodziców, którzy chcą zostawić dziecko w domu pod opieką niani na resztę wesela, nie widzę z tym najmniejszego problemu. Dodatkowo jak już wspominałam, będzie jedna osoba, która ma mieć oko na dzieci. Orkiestra zaproponowała nam nawet wiele fajnych konkursów dla dzieci, tak by im też zapewnić rozrywkę.Trochę mnie dziwi jak można kogoś iść zaprosić tak wybiórczo, taki 10 latek się zdziwi, jak przyjedziesz z zaproszeniem, na którym go nie będzie... To wcale nie wygląda na idealny rozwiązanie na ten wymarzony dzień, tylko na zwyczajne skąpstwo i tak ja bym to odebrała jako zaproszony na takie wesele gość, i tłumaczenia , że to tak dla wygody, chyba by mi jakoś nie pasowały... ale to tylko moja opinia, każdy ten wymarzony dzień ma prawo widzieć inaczej.
Ty najlepiej znasz swoją rodzinę i przyjaciół i wiesz najlepiej czy ich to nie obrazi, albo nie poczują się dotknięci.
Wybacz, że to powiem, ale jakby ktoś się na mnie obraził, tylko dlatego, że nie chcę jego dzieci u siebie, w moim ważnym dniu, to bym chyba wyśmiała tego kogoś(przy okazji, przykro by mi było). Ślub i wesele to dzień Państwa Młodych i oni ustalają zasady - nie rozumiem pląsania się o takie coś. Z resztą, mam takie samo zdanie jak myha.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:02   #39
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Dla mnie ten dzień będzie idealny, bo będą ze mną ludzie, których kocham. Mam chrześnice, która ma 5 lat, mój narzeczony ma chrześnice, która ma 8 lat, i nie wyobrażam sobie by nie były na moim ślubie. Mam wesele dwudniowe, na 110 osób, w tym 14 dzieci. Z doświadczenia wiem, iż rodzice zazwyczaj zabierają dzieci tylko na obiad, tort i zdjęcia, a później będą kierowcy, którzy mogą podwieźć rodziców, którzy chcą zostawić dziecko w domu pod opieką niani na resztę wesela, nie widzę z tym najmniejszego problemu. Dodatkowo jak już wspominałam, będzie jedna osoba, która ma mieć oko na dzieci. Orkiestra zaproponowała nam nawet wiele fajnych konkursów dla dzieci, tak by im też zapewnić rozrywkę.Trochę mnie dziwi jak można kogoś iść zaprosić tak wybiórczo, taki 10 latek się zdziwi, jak przyjedziesz z zaproszeniem, na którym go nie będzie... To wcale nie wygląda na idealny rozwiązanie na ten wymarzony dzień, tylko na zwyczajne skąpstwo i tak ja bym to odebrała jako zaproszony na takie wesele gość, i tłumaczenia , że to tak dla wygody, chyba by mi jakoś nie pasowały... ale to tylko moja opinia, każdy ten wymarzony dzień ma prawo widzieć inaczej.
Ty najlepiej znasz swoją rodzinę i przyjaciół i wiesz najlepiej czy ich to nie obrazi, albo nie poczują się dotknięci.
nie uwazam ze to skapstwo z doswiadczenia wiem jak dzieciaki zachowuja sie na weselach i jak rodzice ktorych chce zaprosic "olewaja" swoje dzieci na weselu i zwracaja na nie uwage dopiero jak cos sie stanie zlego.
oczywiscie nie mowie tu o dzieciach powyzej magicznego wieku 10-12 lat, bo takie juz jakos wiedza jak sie zchowac mimo nieuwagi rodzicow, moze zapomnialam o tym wspomniec na samym poczatku. ale i o takie dzieciaki bym sie martwila, wiem jakim przykrym bylo dla mnie widokiem patrzec jak po godzinie wesela moj wujek lezal pod stolem pijany, a mialam juz wtedy wiecej niz 12 lat. szczerze powiedziawszy bedac na weselach w dziecinstwie nigdy jakos super sie nie bawilam, mysle ze dzieciaki milion razy bardziej wola obejzec jakas bajke niz siedziec z pijanymi doroslymi
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 17:08   #40
Vinetiia
Raczkowanie
 
Avatar Vinetiia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: dzieci na weselu

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3206376 4]nie uwazam ze to skapstwo z doswiadczenia wiem jak dzieciaki zachowuja sie na weselach i jak rodzice ktorych chce zaprosic "olewaja" swoje dzieci na weselu i zwracaja na nie uwage dopiero jak cos sie stanie zlego.
oczywiscie nie mowie tu o dzieciach powyzej magicznego wieku 10-12 lat, bo takie juz jakos wiedza jak sie zchowac mimo nieuwagi rodzicow, moze zapomnialam o tym wspomniec na samym poczatku. ale i o takie dzieciaki bym sie martwila, wiem jakim przykrym bylo dla mnie widokiem patrzec jak po godzinie wesela moj wujek lezal pod stolem pijany, a mialam juz wtedy wiecej niz 12 lat. szczerze powiedziawszy bedac na weselach w dziecinstwie nigdy jakos super sie nie bawilam, mysle ze dzieciaki milion razy bardziej wola obejzec jakas bajke niz siedziec z pijanymi doroslymi[/QUOTE]


Naprawdę uważasz, że w 4 godziny ktoś na twoim weselu się aż tak upije? Zresztą jeśli ktoś przychodzi z dzieckiem niech się pilnuje i zachowuje odpowiednio, a jak chce pić, niech sobie przyjdzie bez dziecka - co to za rodzic co olewa swoje dzieci? Wśród moich gości takich nie ma, jestem o tym przekonana. Ja jako dziecko świetnie bawiłam się na weselach, do dziś dobrze to wspominam.
Vinetiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 17:18   #41
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: dzieci na weselu

mysle, ze ludzie upijaja sie w duzo krotszym czasie niz 4 godziny, nie sadze zeby moi goscie tak zrobili ale nie moge za nich odpowiadac ani za ich dzieci. chcialabym zeby na moim weselu bylo bezpiecznie dla wszystkich i zebym nie musiala sie o nikoo martwic i niepotrzebnie stresowac. a jesli beda dzieci to zamiast dobze sie bawic bede ciagle pilnowac czy nic zlego sie nie dzieje. i pewnie uznasz to za egoistyczne z mojej strony ale wole na wlasnym weselu bawic sie dobrze niz obgryzac paznokcie z nerwow bo jakis rodzic przyszedl z dzieckiem.
a i jak bede rodzicem to swoich dzieci na pewno na wesela nie bede ciagnac.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 00:09   #42
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: dzieci na weselu

ok, Ty sobie nie wyobrażasz bez dzieci, my już wiemy, że ich na weselach nie chcemy i dyskutujemy jak zrobić to delikatnie.. jak ktoś się nie ma o co dąsać, tylko o to, że się go prosi o uszanowanie woli Młodych i nie przyjdzie.. cóż.. ja osobiście bym nie płakała z tego powodu, że takiej osoby by nie było ;P
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 10:25   #43
dziki_kot
Raczkowanie
 
Avatar dziki_kot
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 99
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
ok, Ty sobie nie wyobrażasz bez dzieci, my już wiemy, że ich na weselach nie chcemy i dyskutujemy jak zrobić to delikatnie.. jak ktoś się nie ma o co dąsać, tylko o to, że się go prosi o uszanowanie woli Młodych i nie przyjdzie.. cóż.. ja osobiście bym nie płakała z tego powodu, że takiej osoby by nie było ;P
to ma być Twój dzień, też bym ni chciała
dziki_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 16:48   #44
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: dzieci na weselu

Ja też nie chcę dzieci na weselu.Mam lepszą sytuację bo w rodzinie mojego TŻ od dawna panuje zwyczaj że dzieci na wesele nikt nie zabiera,za to rodzice zawsze dostają ciasto i słodycze żeby zanieśli dla dzieci.Po drugie uważam że jeżeli są na weselu dzieci to powinny mieć osobny stolik a nie siedza przy rodzicach.Byłam na weselu gdzie dzieci siedziały przy rodzicach,po obiedzie dzieci latały a między biesiadnikami były puste krzesła.
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 17:46   #45
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: dzieci na weselu

my tez nie bedziemy miec dzieci na weselu , restautacj ma ograniczeni do 55 osob i nie ma opcji zeby dzieci sie zmiescily
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:06   #46
Vinetiia
Raczkowanie
 
Avatar Vinetiia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: dzieci na weselu

Chciałabym wrócić z Wami do tej rozmowy, za kilka lat gdy będziecie miały swoje dzieci. Już sobie wyobrażam obrażone miny, że niby ktoś chce zaoszczędzić na waszych skarbach, i nie zaprosi ich na wesele. Ja uważam, że to jest indywidualna decyzja każdego z rodziców czy chce zabrać z sobą dziecko, dla mnie to oczywiste, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci i tyle. Nie wyobrażam sobie tego wręczania zaproszeń, ja bym chyba nie dała rady, byłoby mi po prostu wstyd...ale to indywidualna sprawa każdej z Was.
Vinetiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:14   #47
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: dzieci na weselu

.
Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Chciałabym wrócić z Wami do tej rozmowy, za kilka lat gdy będziecie miały swoje dzieci. Już sobie wyobrażam obrażone miny, że niby ktoś chce zaoszczędzić na waszych skarbach, i nie zaprosi ich na wesele. Ja uważam, że to jest indywidualna decyzja każdego z rodziców czy chce zabrać z sobą dziecko, dla mnie to oczywiste, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci i tyle. Nie wyobrażam sobie tego wręczania zaproszeń, ja bym chyba nie dała rady, byłoby mi po prostu wstyd...ale to indywidualna sprawa każdej z Was.
to może akurat Ty masz takie podejście. Ja swoich dzieci nie mam, ale brat mojego TŻ ma dwoje dzieci i nigdy ich na ślub nie bierze nawet jak ma z nimi zaproszenie. Moja siostra też nigdy swojego dziecka nie zabiera na wesela i nie robi tego powodu obrazy i wielkiego halo. Moja kuzynka, która jest mamą mojej chrześnicy, także nigdy nie zabierała jej ze sobą, sama mówi, że na moje wesele też jej nie bierze. Ostatnio byłam na weselu u mojej przyjaciółki, która ma 2-letnią córeczkę. Córeczka nawet w kościele nie była, po prostu nie usiedziałaby i przyjaciółka zostawiła ją w domu pod opieką niani. Czy to świadczy o tych wszystkich ludziach, że są złymi rodzicami? Nie sądzę. PO prostu nie każdy ma takie podejście, żeby targać wszędzie ze sobą dzieci, niektórzy chcą, by ich pociechy zostały bezpiecznie w domu, a nie wyziębiły się w kościele (przyjaciółka brala slub w styczniu w nieogrzewanym kosciele), czy latały po sali, gdzie kelnerzy roznoszą gorące dania. Bylam swiadkiem, gdzie dziecko zostalo oblane gorącymi flaczkami oraz gdzie pijany facet przypadkiem pchnął dziecko ze schodów. Mozna owszem latać całe wesele za dzieckiem i pilnować, a można zostawic w domu i miec spokoj. Zalezy od podejscia rodzicow.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:43   #48
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Chciałabym wrócić z Wami do tej rozmowy, za kilka lat gdy będziecie miały swoje dzieci. Już sobie wyobrażam obrażone miny, że niby ktoś chce zaoszczędzić na waszych skarbach, i nie zaprosi ich na wesele. Ja uważam, że to jest indywidualna decyzja każdego z rodziców czy chce zabrać z sobą dziecko, dla mnie to oczywiste, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci i tyle. Nie wyobrażam sobie tego wręczania zaproszeń, ja bym chyba nie dała rady, byłoby mi po prostu wstyd...ale to indywidualna sprawa każdej z Was.
po raz 10 chyba mowie ze to nie jest kwestia OSZCZEDZANIA na dzieciach tylko BEZPIECZENSTWA WSZYSTKICH gosci. i jak juz mowilam (powtarzam to 2 raz) jak bede miala wlasne dzieci TO ICH NA WESELA CIAGAC TEZ NIE BEDE. dla ich bezpieczenstwa.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

i bardzo nie podoba mi sie ze zupelnie nie czytasz tego co piszemy. staram sie wyjasnic Ci o co chodzi a Ty ciagle przytaczasz argument o oszczedzaniu. sory ale stac mnie na zaproszenie tych dzieciakow. stac mnie na nianie. ale nie stac mnie na szarganie sobie nerwow ich obecnoscia.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:36   #49
turkusowa_poziomka
Raczkowanie
 
Avatar turkusowa_poziomka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 228
Dot.: dzieci na weselu

Ja też bym nie przyszła na takie wesele. Nie obraziłabym się na młodych, ale bym nie przyszła. Wg mnie robiąc wesele robimy je po to, żeby podzielić się z gośćmi naszą radością i szczęściem, a nie żeby goście przyszli i spelniali nasze wszelkie zachcianki bo to nasz dzień i ma byc jak my chcemy nie patrząc na nic.

Wg mnie to powinien być wybór rodziców czy wezmą dziecko czy nie, czy mogą je z kimś zostawić a może odwiozą jak będzie zmęczone.
Teraz na szczęście wesela wyglądają inaczej, ludzie się tak nie upijają i bawią fajnie, dzieci zajmują się sobą, a jak da się im zajęcie ( np kącik z zabawkami) to dekoracji na pewno nie zniszczą.
Równie dobrze można zarządzić że na weselu będą plastikowa talerzyki i sztućce ze względu na bezpieczeństwo wszystkich gości...

Nie bierzcie tego wszystkie do siebie. Czytałam wątek i kilka z Was ma dość fajne podejście do tematu, stara się iść na kompromis. Ale zapewne i tak zaraz zostanę zjechana, jak zawsze gdy mam inne zdanie niż większość.
__________________
"Niedojrzała miłość mówi: kocham cię ponieważ cię potrzebuję, dojrzała: potrzebuję cię ponieważ cię kocham"

06.06.2008

26.07.2014
turkusowa_poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 20:57   #50
dziki_kot
Raczkowanie
 
Avatar dziki_kot
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 99
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Chciałabym wrócić z Wami do tej rozmowy, za kilka lat gdy będziecie miały swoje dzieci. Już sobie wyobrażam obrażone miny, że niby ktoś chce zaoszczędzić na waszych skarbach, i nie zaprosi ich na wesele. Ja uważam, że to jest indywidualna decyzja każdego z rodziców czy chce zabrać z sobą dziecko, dla mnie to oczywiste, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci i tyle. Nie wyobrażam sobie tego wręczania zaproszeń, ja bym chyba nie dała rady, byłoby mi po prostu wstyd...ale to indywidualna sprawa każdej z Was.
Dziewczyno, czy czytałaś wątek? Bo nie wydaje mi się. Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, zobaczysz DLACZEGO dziewczyny nie zapraszają dzieci.
dziki_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:16   #51
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez turkusowa_poziomka Pokaż wiadomość
Ja też bym nie przyszła na takie wesele. Nie obraziłabym się na młodych, ale bym nie przyszła. Wg mnie robiąc wesele robimy je po to, żeby podzielić się z gośćmi naszą radością i szczęściem, a nie żeby goście przyszli i spelniali nasze wszelkie zachcianki bo to nasz dzień i ma byc jak my chcemy nie patrząc na nic.

Wg mnie to powinien być wybór rodziców czy wezmą dziecko czy nie, czy mogą je z kimś zostawić a może odwiozą jak będzie zmęczone.
Teraz na szczęście wesela wyglądają inaczej, ludzie się tak nie upijają i bawią fajnie, dzieci zajmują się sobą, a jak da się im zajęcie ( np kącik z zabawkami) to dekoracji na pewno nie zniszczą.
Równie dobrze można zarządzić że na weselu będą plastikowa talerzyki i sztućce ze względu na bezpieczeństwo wszystkich gości...

Nie bierzcie tego wszystkie do siebie. Czytałam wątek i kilka z Was ma dość fajne podejście do tematu, stara się iść na kompromis. Ale zapewne i tak zaraz zostanę zjechana, jak zawsze gdy mam inne zdanie niż większość.
nie zostaniesz zjechana, kazdy ma swoje zdanie. wiesz nie chodzi o spelnianie zachcianek czy cos w tym stylu. zawsze mozesz nam pomoc jak powinnysmy sie zachowac gdybysmy mialy zapraszac Ciebie co zrobic zebys przyszla? czy gdybym zaproponowala Ci nianie czy bys sie zgodzila? czy majac zaproszenie na pol roku przed staralabys sie zalatwic kogos do zajecia sie dzieckiem przez te x godzin?
wszystkie odpowiedzi beda bardzo pomocne
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 22:10   #52
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: dzieci na weselu

dzieci niestety bardzo przeszkadzają innym gościom wesela,
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 22:50   #53
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: dzieci na weselu

to machanie palcem "ja mam rację, wy jesteście jakieś inne, bo nie chcecie dzieci na weselu" i wciskanie nam, że zmienimy zdanie, że sie mylimy i w ogóle och ach jest wkurzające.. dyskutuj że kobieto na temat, czyli jak delikatnie poprosić o to, o co chcemy gości poprosić ;P

jakby taka obrażona mamusia na mnie była, bo nie mam zamiaru zmieniać swojego zdania, to może lepiej niech nie przychodzi - i to nie para młoda jest od spełniania życzeń, tylko to jest ich wizja wesela.. jak nie pasuje, to.. trudno..

ślubuję w 2013, ale chyba już teraz będę uświadamiać przyszłych gości, że jak nie chcą przychodzić z takiego błahego powodu - niech powiedzą już teraz :P
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015

Edytowane przez thidien
Czas edycji: 2012-02-05 o 22:52
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 22:56   #54
kano1003
Raczkowanie
 
Avatar kano1003
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 456
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
dzieci niestety bardzo przeszkadzają innym gościom wesela,
Ja na swoje wesele też nie mam zamiaru zapraszać wszystkich z dziećmi. Nie jestem jakoś specjalnie uprzedzona, ale gdybym każdego chciała zaprosić z dziećmi to bym miała przedszkole nie wesele. Owszem chrześniaka i nie wiem dzieci najbliższych tak, bo bardzo zżyci jesteśmy. Nawet pewnie na zaproszeniu zapiszę, ale przy innych zaproszeniach nie mam zamiaru uwzględniać dzieci. Jeśli jednak ktoś się mnie zapyta czy może zabrać dziecko to mu nie zabronię.
Rozumiem jednak obawy i to, że nie chce się mieć dzieci na weselu. Poza tym dla mnie jest jasne ( i wydaje mi się, że dla mojej rodziny i moich znajomych też), że jesli na zaproszeniu nie ma dopisku " z dziećmi" to się ich nie zabiera. A już napewno nie powinno się obrażać pominięcie dziecka, bo niby o co. To impreza dla dorosłych i według ustaleń Państwa Młodych. Poza tym każdego zwyczajnie nie da się zaprosić. A ja wolałabym okroić dzieci niż innych gości.
__________________
09.06.14 II kreseczki
14.02.15 Maksiu
kano1003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 23:19   #55
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Chciałabym wrócić z Wami do tej rozmowy, za kilka lat gdy będziecie miały swoje dzieci. Już sobie wyobrażam obrażone miny, że niby ktoś chce zaoszczędzić na waszych skarbach, i nie zaprosi ich na wesele. Ja uważam, że to jest indywidualna decyzja każdego z rodziców czy chce zabrać z sobą dziecko, dla mnie to oczywiste, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci i tyle. Nie wyobrażam sobie tego wręczania zaproszeń, ja bym chyba nie dała rady, byłoby mi po prostu wstyd...ale to indywidualna sprawa każdej z Was.
Podobnie jak Para Młoda indywidualnie decyduje czy chce na swoim weselu dzieci czy nie
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 09:20   #56
josephine_g
Raczkowanie
 
Avatar josephine_g
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 73
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Podobnie jak Para Młoda indywidualnie decyduje czy chce na swoim weselu dzieci czy nie
Dokładnie. Ja również na wesele zapraszam bez małych dzieci i nie przez skąpstwo, bo stać mnie na ich zaproszenie. Po prostu nie raz byłam świadkiem, jak rodzice nie mogli się spokojnie bawić, bo trzeba było miec oko na dziecko i często wcześniej z takiego wesela wracali do domu. A mnie zależy na tym, żeby moi znajomi i rodzina mogli się na moim weselu beztrosko wyszaleć
Wyjątek robimy tylko dla znajomych, którzy przyjeżdżają na kilka dni z daleka, lub jesli będzie jakaś wyjątkowa sytuacja i ktoś w ostatniej chwili zostanie bez opieki dla dziecka - dla tych dzieci wynajmujemy w pokoju hotelowym nianię (lub więcej niań, jesli liczba podopiecznych okaże się większa), oczywiście bez wpuszczania dzieciaków na salę weselną.

Mieliśmy w zaproszeniu ująć jakoś delikatnie, że zapraszamy bez dzieci, ale spodobała mi się bardziej opcja dodania podczas rozmowy przy zapraszaniu, że mamy nadzieję, że nie będzie problemu z zostawieniem dziecka pod opieką niani/rodziny, dzieki za podsunięcie pomysłu
josephine_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 11:07   #57
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Vinetiia Pokaż wiadomość
Chciałabym wrócić z Wami do tej rozmowy, za kilka lat gdy będziecie miały swoje dzieci. Już sobie wyobrażam obrażone miny, że niby ktoś chce zaoszczędzić na waszych skarbach, i nie zaprosi ich na wesele. Ja uważam, że to jest indywidualna decyzja każdego z rodziców czy chce zabrać z sobą dziecko, dla mnie to oczywiste, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci i tyle. Nie wyobrażam sobie tego wręczania zaproszeń, ja bym chyba nie dała rady, byłoby mi po prostu wstyd...ale to indywidualna sprawa każdej z Was.
Mam dziecko i jeśli ktoś zaprosi mnie na wesele, to nie mam zamiaru go ze sobą zabierać - wiem, że by się na takiej imprezie wynudził (z nieznanymi dziećmi nie chciałby się bawić, w jakimś kąciku zabaw kilku godzin by nie wysiedział). Zarówno my, jak i on mielibyśmy zepsuty wieczór. Zresztą na weselach, na których byłam też było sporo dzieciaków uczepionych mamusinej sukienki i jęczących: "Nuda, kiedy idziemy?" - więc też nie popadajmy w skrajności, że dla dzieci wesele to taka super zabawa (owszem, część będzie się bawić dobrze, ale niektóre dzieciaki są ciągnięte przez rodziców siłą - czego kompletnie nie rozumiem).


Na naszym ślubie będzie trójka albo czwórka dzieci - ale to tylko ze względu na to, żeby nasz maluch nie czuł się osamotniony. Poza tym my robimy naprawdę krótki obiad, a nie wesele, więc może nie zdążą zanudzić się tak całkowicie.


W ogóle nie rozumiem tego oburzenia. Tak to wszyscy zawsze radzą: "zaproś tylko tych, na których obecności Ci zależy" - a tu nagle okazuje się, że dzieci już ta zasada nie dotyczy
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:42   #58
dziki_kot
Raczkowanie
 
Avatar dziki_kot
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 99
Dot.: dzieci na weselu

Dzięki wam z powrotem wierzę w ludzi (i siebie) dziewczynki!
dziki_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 18:08   #59
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: dzieci na weselu

w ogole to jest dla mnie jakies niepojete: na wesele sie oburzaja ze o jezu jak to nie zaprosic nie wypada i wieka klotnia w rodzinie, ale jesli chodzi o sylwestra czy parapetowke u znajomych to nie ma problemu zeby dzieciaka u kogos "przechowac"
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:38   #60
turkusowa_poziomka
Raczkowanie
 
Avatar turkusowa_poziomka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 228
Dot.: dzieci na weselu

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3209528 7]nie zostaniesz zjechana, kazdy ma swoje zdanie. wiesz nie chodzi o spelnianie zachcianek czy cos w tym stylu. zawsze mozesz nam pomoc jak powinnysmy sie zachowac gdybysmy mialy zapraszac Ciebie co zrobic zebys przyszla? czy gdybym zaproponowala Ci nianie czy bys sie zgodzila? czy majac zaproszenie na pol roku przed staralabys sie zalatwic kogos do zajecia sie dzieckiem przez te x godzin?
wszystkie odpowiedzi beda bardzo pomocne [/QUOTE]

Nie chodzi o to że jakąś dumą bym się uniosła. Nie należę do ludzi którzy obrażają się z byle powodu.

Natomiast uważam że postawienie rodziców przed brakiem wyboru w tej kwestii nie jest zbyt taktowne i sama tego nie zrobię, ale oczywiście nikt Wam tego nie zabroni. To Wasze wesela. trzeba tylko pamiętać że czasem też warto troszkę odpuścić i nie być zapatrzonym tylko w moje "widzi mi się" ( to odnośnie całokształtu nie koneicznie tylko tego tematu)

Odnośnie Twojej odpowiedzi:: to czy bym przyszła na wesele zapewne byłoby uzależnione od postawy państwa młodych. Jeżeli by powiedzieli że nie chcą dzieci na swoim weselu bo np. dbają o bezpieczeństwo gości, to pewnie by mnie nie zobaczyli (chyba że bardzo bliska rodzina). I to bez względu na to czy byłoby pół roku do wesela czy miesiąc.

natomiast jeśli sprawa byłaby postawiona tak, że byłoby lepiej jakby dzieci nie były na weselu, ale jeśli będą to nic sie nie stanie, to zapewne bym zorganizowała opiekę na ten czas ( do tego nie trzeba pół roku) albo wzięła dziecko ( w zależności od wieku) na kilka godzin a następnie odwozła do dziadków np. Opcja niani też jest super pomysłem, ale raczej dla kilku dzieciaków bo dla 1 czy 2 się nie opłaca.


I szczerze życzę Wam powodzenia w zapraszaniu, bo na pewno nieraz spotkacie się z krzywą miną gości.
Natomiast grunt to sie nie przejmować. Też wiele rzeczy robię na przekór i nie zawsze jest łatwo. Więc mimo wszystko gratuluje odwagi.

To juz nie odnośnie tematu ale nie wiem jakie Wy macie dzieci w rodzinie. U mnie od razu bawią się z innymi dziećmi, tańczą, wręcz nie chcą wychodzić z wesela. Nie zauważyłam żeby też kiedykolwiek gościom przeszkadzały, tymbardzije nie niszczyły dekoracji. Jedyne co to są troszkę uciążliwe dla rodziców ( dlatego odradzam branie malutkich dzieci) ale jak jest ich więcej to zajmą się sobą. Tyle że u nas zwykle około 21 dzieciaki idą spać albo są odwożone do dziadków/ opiekunek przez co nie mają czasu się znudzić i marudzić.
__________________
"Niedojrzała miłość mówi: kocham cię ponieważ cię potrzebuję, dojrzała: potrzebuję cię ponieważ cię kocham"

06.06.2008

26.07.2014
turkusowa_poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 23:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.