Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiamy! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-18, 11:06   #571
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Re: Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śl

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4231380 8]W foto mamy od ceremoni do 1 w nocy + plener w innym dniu plus ilestam tych idbitek i wszystkie na plycie (ile fokladnie to pewnie sie zorientuje tuz przed podpisaniem umowy) a video to od ceremoni do 1 w nocy kamera hd 2 plyty dvd.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]

To my w foto mamy to samo + ta sesja narzeczeńską, którą już mieliśmy czyli u Was to wcale nie tak drogo wychodzi
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 11:28   #572
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Re: Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śl

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
To my w foto mamy to samo + ta sesja narzeczeńską, którą już mieliśmy czyli u Was to wcale nie tak drogo wychodzi
to mnie pocieszylas
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 12:37   #573
buba1990xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Hej, witam Was, drogie Wizażanki Chętnie przyłączę się do tematu. Na Wizażu jestem nowa. Wychodzę za mąż 9 sierpnia 2014 r. Mimo, że jeszcze prawie rok do ślubu i wesela już przerażają mnie koszty
buba1990xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 13:54   #574
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez buba1990xx Pokaż wiadomość
Hej, witam Was, drogie Wizażanki Chętnie przyłączę się do tematu. Na Wizażu jestem nowa. Wychodzę za mąż 9 sierpnia 2014 r. Mimo, że jeszcze prawie rok do ślubu i wesela już przerażają mnie koszty
Mój ślub koniec czerwca 2014 co do kosztów max 2500zł, skromne wesele w rodzinnym domu na 10-30 osób ale z wyczuciem smaku. Prawda taka, że wystarczą dobre pomysły, a resztę kasy lepiej przeznaczyć na nowy dom lub wycieczkę życia
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 14:17   #575
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez buba1990xx Pokaż wiadomość
Hej, witam Was, drogie Wizażanki Chętnie przyłączę się do tematu. Na Wizażu jestem nowa. Wychodzę za mąż 9 sierpnia 2014 r. Mimo, że jeszcze prawie rok do ślubu i wesela już przerażają mnie koszty
opowiedz cos o Was? na czym, chcialabys zaoszczedzic? masz jakas kwote w ktorej chcialabys sie zamknac?
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 14:36   #576
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: Re: Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śl

my mamy pakiet jeden z najlepszych za 2000. tylko u nas male miasto i cany tak sie ksztaltują. mamy kamerzysta i fotografa. do 2 w nocy. foto plenerowa kiedy chcemy. ksiazke nam robią ze zdjeciami. kazde zdjecie ktore chcemy retusz pelny. robi foto okolo 2000 zdjec. z tego sobie wybieramy ktore nam sie podobaja. film w hd. i wiel innych fajnych rzeczy. ciekawie kręcą.. nie ma tez nudy i film nie trwa 4-5 godz a okolo 2,5 z tego co wiem. Najdrozsze pakiety u nas sa za 2500- 3000 juz fotograf plus kamerzysta wiec np dla nas 5000 to mega kwota

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Mój ślub koniec czerwca 2014 co do kosztów max 2500zł, skromne wesele w rodzinnym domu na 10-30 osób ale z wyczuciem smaku. Prawda taka, że wystarczą dobre pomysły, a resztę kasy lepiej przeznaczyć na nowy dom lub wycieczkę życia

chcialam wlasnie takie skromne wesele. na max 30 osob. takie przyjęcie. ale tz wymarzył sobie wesele. ustąpilam. niech ma no i cala rodzina tak samo.
__________________


razem 06.01.2012

narzeczona 12.04.2013

ślub 07.06.2014

będzie dziecię 26.04.2017



https://www.instagram.com/wantxme/
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 14:38   #577
buba1990xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

No więc tak Ja i mój TŻ jesteśmy razem prawie 6 lat. Sądzimy więc, że "to już czas" Niestety jednak, gdy słyszę ile to wydali na wesele moi znajomi itp. łapię się za głowę.
Pierwszym krokiem był oczywiście wybór sali weselnej. No więc zrobiliśmy listę tych, które znajdują się w naszym mieście, ewentualnie na obrzeżach / do 5 km poza miastem. Ceny wydawały mi się naprawdę wysokie, 150-160 zł jak na moją miejscowość to dość sporo. Oczywiście w cenę nie wlicza się alkohol i ciasto. Postanowiliśmy więc poszukać sali bez cateringu i zorganizować jedzenie korzystając z polecanych przez znajomych kucharek weselnych - cena 85 zł za osobę, w tym ciasto oraz tort weselny. Oferta wydawała się super, jednak sala w której by to zorganizowano była za bardzo oddalona od naszego miasta, tak naprawdę to na wsi, w okolicy żadnego hotelu/pokoi noclegowych dla gości, a niektórzy będą jechać na prawdę z daleka. W końcu stanęło na sali bankietowej 12 km od nas, cena 120 zł za talerzyk, najtaniej w okolicy, tata się jeszcze targował, ale właścicielka była nieubłagana.

Edytowane przez buba1990xx
Czas edycji: 2013-08-18 o 14:39
buba1990xx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 08:14   #578
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez farbstiftka Pokaż wiadomość
dokonałam pierwszego, oszczędnego zakupu kupiłam buty za 30zł i krawat za 10zł... przeglądając z ciekawości allegro trafiłam na idealne buty, tylko te niebieskie koraliki chyba zamienię na całe srebrne. Póki co paczuszka jeszcze nie dotarła, ciekawe czy jakość będzie dobra:
Śliczne buty!!!

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Pewnie Ci już pisałam - moja znajoma ma taka samą

Witam się po urlopie. Miałam tyyyle zrobić, ale nie dałam rady. Jednak odpoczęłam i mam powera do działania .

Doszły mi słoiczki, są ciut większe niż sadziłam, ale nic nie szkodzi Musze umówić się z cukiernikiem i omówić stawkę - plan działania na najbliższy czas.

Mam pytanie, które salony z sukniami polecacie w W-wie? Oraz wiecie może kiedy zaczynają się w stolicy wyprzedaże?
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 10:27   #579
Lady_159
Raczkowanie
 
Avatar Lady_159
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 109
Dot.: Re: Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śl

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4231380 8]W foto mamy od ceremoni do 1 w nocy + plener w innym dniu plus ilestam tych idbitek i wszystkie na plycie (ile fokladnie to pewnie sie zorientuje tuz przed podpisaniem umowy) a video to od ceremoni do 1 w nocy kamera hd 2 plyty dvd.
[/QUOTE]

My mamy dokładnie tak samo, umowy juz podpisalismy!

Tyle, że "apgrejdowaliśmy" nasz pakiet i zrezygnowalismy z odbitek a dopłacamy za 3 fotosiążki (dla nas i po jednej mniejszej dla rodziców).

Cytat:
Napisane przez buba1990xx Pokaż wiadomość
Hej, witam Was, drogie Wizażanki Chętnie przyłączę się do tematu. Na Wizażu jestem nowa. Wychodzę za mąż 9 sierpnia 2014 r. Mimo, że jeszcze prawie rok do ślubu i wesela już przerażają mnie koszty
Cześć! Mnie koszty też przerażają, tym bardziej, że remontujemy teraz mieszkanie aby mieć gdzie mieszkać - i to remont generalny naszych 67m2

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Mój ślub koniec czerwca 2014 co do kosztów max 2500zł, skromne wesele w rodzinnym domu na 10-30 osób ale z wyczuciem smaku. Prawda taka, że wystarczą dobre pomysły, a resztę kasy lepiej przeznaczyć na nowy dom lub wycieczkę życia
Niby wiele osób tak mówi, ale jestem pewna, że jeśli nie wydalibyśmy tych 30 tys. zł na wesele to w podróż na Karaiby czy Malediwy i tak byśmy nie pojechali. A Wy pojedziecie?

Cytat:
Napisane przez buba1990xx Pokaż wiadomość
Niestety jednak, gdy słyszę ile to wydali na wesele moi znajomi itp. łapię się za głowę.
Ja też Ale jak usłyszałam, że znajomi zorganizowali wesele dla 100 os. za 17 tys to zastanawiam się jakim cudem??? Sale u nas są po ok. 200 zł/os.

Cytat:
Napisane przez buba1990xx Pokaż wiadomość
W końcu stanęło na sali bankietowej 12 km od nas, cena 120 zł za talerzyk, najtaniej w okolicy, tata się jeszcze targował, ale właścicielka była nieubłagana.
Wow! 12 km to nie jest tak dużo

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość

Doszły mi słoiczki, są ciut większe niż sadziłam, ale nic nie szkodzi Musze umówić się z cukiernikiem i omówić stawkę - plan działania na najbliższy czas.
Jakie słoiczki? O co chodzi?
__________________
- ?... Czego szukasz?
- Szczęścia.
- W lodówce?
- Gdzieś musi być )

Edytowane przez Lady_159
Czas edycji: 2013-08-19 o 11:07
Lady_159 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 11:25   #580
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Re: Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śl

Cytat:
Napisane przez Lady_159 Pokaż wiadomość
Jakie słoiczki? O co chodzi?
Miesiąc temu zakupiłam i przyszły na adres teściów i będąc u nich mogłam je obejrzeć
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 13:58   #581
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Witajcie,

Dzisiaj porozglądałam się po cenach sal i jestem przerażona
Suknię planuję wypożyczyć, jakąś najtańszą. nie chcę kupować, nawet używanej bo nie chcę się potem użerać ze sprzedażą, samochód z moim TŻtem mamy więc pojedziemy naszym, dekoracje i bukiet zrobię sama bo jestem florystką ale te ceny sal to mnie z nóg zwaliły
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 15:54   #582
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
Śliczne buty!!!



Pewnie Ci już pisałam - moja znajoma ma taka samą

Witam się po urlopie. Miałam tyyyle zrobić, ale nie dałam rady. Jednak odpoczęłam i mam powera do działania .

Doszły mi słoiczki, są ciut większe niż sadziłam, ale nic nie szkodzi Musze umówić się z cukiernikiem i omówić stawkę - plan działania na najbliższy czas.

Mam pytanie, które salony z sukniami polecacie w W-wie? Oraz wiecie może kiedy zaczynają się w stolicy wyprzedaże?
juz sie zaczely w warszawie wyprzedaze

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Dzisiaj porozglądałam się po cenach sal i jestem przerażona
Suknię planuję wypożyczyć, jakąś najtańszą. nie chcę kupować, nawet używanej bo nie chcę się potem użerać ze sprzedażą, samochód z moim TŻtem mamy więc pojedziemy naszym, dekoracje i bukiet zrobię sama bo jestem florystką ale te ceny sal to mnie z nóg zwaliły
to witam sie z kolezanka po fachu
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 17:43   #583
takajedna4
Raczkowanie
 
Avatar takajedna4
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 442
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

I ja się do Was przyłączę Nasz dzień jest 2 sierpnia 2014 r. Zaczęliśmy wszystko ogarnąć ok. 2 miesiące temu i jestem podobnie jak Wy przerażona...Na szczęście udało się nam zaklepać w miarę rozsądnych cenach kamerzystę (2 tys), fotograf (1,2tys) ...no i najważniejsze salę (130 zł/os)

Szukam obecnie może trochę przedwcześnie sukni.. Chyba zdecyduję się na uszycie w małym salonie.. Jeden dzień, jedna noc...ale ile planowania i kosztów :P mam nadzieję, ze będzie warto!
__________________
"Choć konwalie kwitną dla mnie i tylko dla mnie."

<3!

http://www.suwaczek.pl/cache/68248416b8.png
takajedna4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 18:31   #584
buba1990xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Ja zastanawiam się nad wypożyczeniem sukni. W moim mieście znajduje się salon ślubny, który oferuje sprzedaż nowych sukni oraz wypożyczanie sukni używanych. Przeglądam też lokalne ogłoszenia w Internecie- jest mnóstwo ofert sprzedaży sukni użytych tylko raz, na jednym weselu, w świetnym stanie i można zawsze podjechać do sprzedającego i poprzymierzać Poczekam jednak z zakupem do przyszłego roku, ponieważ obawiam się, że mogę przytyć lub schudnąć do czasu ślubu (to drugie mniej prawdopodobne :P ).

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Mój zespół 2600,- kamerzysta - 2400,- , nie mam jeszcze fotografa
buba1990xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 20:02   #585
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Ja już chyba w tym wątku pisałam że z 1200 miałam foto, plener +krótki teledysk śluby (narany w czasie pleneru) + film z wesela O tym że będzie film dowiedziałam się od foto pod Kościołem;p
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 23:45   #586
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez farbstiftka Pokaż wiadomość
jaksy ceny jakie podałam dotyczą marek Kryolan, Inglot, Revlon... czyli dobrych a w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o fixer, podejrzewam, że miałaś ten z linii Dermacolor skoro taka cena, bo ten większy Kryolan kosztuje coś ok 79zł. No i ja mam oba i jest spora różnica, Dermacolor lepiej się sprawdza w utrwalaniu właśnie innych produktów z tej linii, ewentualnie farbek. Natomiast ten duży jest idealny do ślubniaków, bo daje wykończenie bez dużego połysku. Wszystko kwestia gustu
Co do tańszych a dobrych kosmetyków, bo w końcu to temat o oszczędzaniu, to polecam bazę pod cienie Hean (ok 12zł), mam porownanie z innymi bazami i tej nie zamienię póki co na inną. I bazę pod makijaż mogę polecić z Mariza Selective, właściwie każdy rodzaj się super sprawdza


A robi któraś z Was samodzielnie ozdoby na samochód, pudełko na koperty etc.?
Domyślam się, że dotyczą dobrych marek jak na profesjonalistkę przystało Co nie znaczy, że w domowym zaciszu, nie da rady z tańszymi. Zresztą nawet jak ktoś maluje się droższymi, to ma już te kosmetyki i cena mu się rozkłada na wiele użyć. Oczywiście jak ktoś musi wszystko kupić to kompletnie to się nie opłaca i lepiej zapłacić za makijaż. Ja akurat miałam wszystko łącznie z rzęsami w kępkach. Ale tak jak mówię, do niczego nie namawiam, trzeba znać siebie i podjąć decyzję. Zresztą niezależnie od umiejętności, jak ktoś chce mieć z tym święty spokój w dniu ślubu - niech wynajmuje makijażystkę, jak najbardziej.
Co do fixera, oczywiście w ramach oszczędności kupiłam właśnie dermacolor pewnie jest między nimi różnica, ale może dzięki temu że jej nie poznałam osobiście nie narzekam, makijaż trzymał mi się podczas upału od godz 15 do 4 nad ranem (no z raz czy dwa poprawiłam szminkę), nie błyszczę się na zdjęciach (ale w ogóle mam wrażenie, że zachowywał się u mnie trochę inaczej niż u większości na KWC, np. nie miałam tego uczucia ściągnięcia, a próbowałam go nakładać w różnych dawkach)
Co do bazy z Heana - mam i użyłam też na ślub

Ozdobę na samochód też robiłam sama. Zrobiłam taki półkolisty bukiet z kremowych sztucznych róż na maskę i po kwiatku na wstążce do lusterek. Kwiaty kupiłam na allegro, za formę mi posłużył bambusowy koszyk z auchana, do tego przyssawki ze sklepu "wszystko po 4zł".
Pewnie brzmię jak patologiczny skąpiec ale naprawdę źle to nie wyglądało

Dobra, wrzucam kosztorys (z błędem statystycznym bo nie doliczałam np tego fixera). Ślub był na 34 osoby, wesele w ogrodzie restauracji.

Suknia - 150 (cena materiałów - szyła moja mama)
Woalka - 15 (sama szyłam)
Buty - były
Bielizna - 22 (liczę tylko stanik)
Fryzjer/makijaż/manicure - sama

Garnitur - 600
Buty - 60
Koszula - 67
Spinki do mankietów - 62
Mucha - 6 (sama szyłam, ale to głównie dlatego, że nie znaleźliśmy takiej jak chcieliśmy)

Obrączki - 55 (po dziadkach, cena to zmniejszenie jednej i grawer na obu)
Fotograf - kolega
Kamerzysta - mieliśmy nie mieć (akurat nie ze względów finansowych) ale jeden z gości przyszedł z kamerą, miło
Bukiet - 45 (giełda kwiatowa, świadkowa robiła)
Auto - 30 (kolega nas wiózł, cena parkingu strzeżonego)
Strojenie auta - 25 (to już opisałam wyżej)
Zaproszenia + winietki - 50 (sami robiliśmy i tak za dużo wyszło zaproszeń)
Prezenciki dla gości - 240 (mini wódeczka i coś słodkiego)

USC odpisy + opłata skarbowa - 145

Kościół: nauki przedmałżeńskie, odpisy, zapowiedzi, msza - 600

Wesele: jedzenie (pierwsze, drugie, trzecie (podawane późną porą) danie, deser, zimna płyta, słodka płyta, soki, woda, szampan)- 115/os – 3910
alko - 2156 (wódka + wino białe i czerwone - najwięcej zeszło wina)
tort - 250
DJ - 200 - tak mało bo był w otwartej części lokalu, ale koniec końców oprócz nas (w sensie wszystkich gości) bawiły się tam może z trzy obce osoby (może się przestraszyli jak zobaczyli pannę młodą na parkiecie). muzykę my wybraliśmy. w naszej części leciała muzyka którą dostarczyliśmy.

No to chyba tyle. Razem: 8682 zł. Obstawialiśmy, że zmieścimy się w 8 tys. ale w trakcie doszliśmy do wniosku, że nie zawsze warto się spinać.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-08-19 o 23:55
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 07:32   #587
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4233422 0]juz sie zaczely w warszawie wyprzedaze

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------


to witam sie z kolezanka po fachu [/QUOTE]

To tym bardziej muszę już iść! A wiesz może myha, w których są już na bank?
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 14:13   #588
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
To tym bardziej muszę już iść! A wiesz może myha, w których są już na bank?
w wiekszosci po praskiej stronie (przejezdzam kolo nich autobusem do pracy )
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 15:19   #589
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4235188 9]w wiekszosci po praskiej stronie (przejezdzam kolo nich autobusem do pracy )[/QUOTE]

To nie ma bata, muszę pójść!
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 20:22   #590
farbstiftka
Zadomowienie
 
Avatar farbstiftka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

jaksy pokaż dekorację, please też chcę sama robić i szukam inspiracji
farbstiftka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 07:19   #591
cude
Zadomowienie
 
Avatar cude
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Witajcie!
Chętnie Was podpatruję i może jednak uda mi się coś zaoszczędzić
Pobieramy się 30 sierpnia. Mamy już zespół za 3000, salę za 3000. Teraz wybieramy catering... możemy wybierać z trzech Jeden już raczej odpada, bo drugi ma lepszą ofertę. Ale w trzecim ciocia ma znajomych, więc muszę się do niej udać
Nocleg będzie dla niemal wszystkich gości (ok. 100-120) za 25 z/os albo za 15 jeśli będą mieli własną pościel. Trochę głupio o to prosić, ale 1000 byłby już do przodu. Bo bardzo miło byłoby zamknąć się w 30000 zł
Makijaż spróbuję zrobić sama, może przez rok się nauczę
Zaproszenia też chcę zrobić sama, ale TŻ się nie zgadza, jeszcze z nim porozmawiam...
Kwiaty też chyba kupię na giełdzie, spróbuję zrobić własną wiązankę.
Na razie to tyle, w Niedzielę mamy spotkanie rodziców... mam nadzieję, że obejdzie się bez zgrzytów

Edytowane przez cude
Czas edycji: 2013-08-21 o 07:20
cude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 08:31   #592
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

cude witaj Trzymam kciuki za spotkani rodziców! A znają się już? Mieli okazję poznać się wcześniej?


A u mnie 15.08 okazało się, że Kościół nie był przystrojony, więc zapewne będę musiała wymyślić coś sama
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 09:59   #593
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez farbstiftka Pokaż wiadomość
jaksy pokaż dekorację, please też chcę sama robić i szukam inspiracji
Proszę. Niestety nie mam zdjęcia całego samochodu, przez co nie widać jakiej był wielkości, ale był dość spory.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1885.jpg (44,0 KB, 59 załadowań)
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 10:11   #594
Lady_159
Raczkowanie
 
Avatar Lady_159
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 109
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez cude Pokaż wiadomość
Witajcie!
Bo bardzo miło byłoby zamknąć się w 30000 zł
Makijaż spróbuję zrobić sama, może przez rok się nauczę
Zaproszenia też chcę zrobić sama, ale TŻ się nie zgadza, jeszcze z nim porozmawiam...
Też chciałabym się zamknąć w tej kwocie (a nawet i mniejszej) :P
Ja na makijaż idę do kosmetyczki, bo mam nawet fajną (tak przynajmniej mi się wydaje). Ale to rzeczywiście spora oszczędność malować się samej i samej zrobić sobie paznokcie.

A zaproszenia kupimy na pewno, bo nie chce mi się robić a nie są takie drogie jak się kupi przez internet (a chcę iść na targi ślubne i liczę, że tam dostanę jakieś tanie albo ze zniżką). Za to winietki robię sama, bo 1 zł za sztukę to dla mnie przesada (jak policzyłam to winietki wyjdą mnie ok. 10-15 zł a nie 100zł).

Cytat:
Napisane przez cude Pokaż wiadomość
Kwiaty też chyba kupię na giełdzie, spróbuję zrobić własną wiązankę.
Na razie to tyle, w Niedzielę mamy spotkanie rodziców... mam nadzieję, że obejdzie się bez zgrzytów
Ja bym nie umiała zrobić bukietu, resztą do najbliższej giełdy o której wiem jest 40 km, w dwie strony to już 80 km. Musialabym przeliczyć czy się opłąca, bo chciałam kupić też kwiaty do domu, więc może?
__________________
- ?... Czego szukasz?
- Szczęścia.
- W lodówce?
- Gdzieś musi być )
Lady_159 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 14:55   #595
cude
Zadomowienie
 
Avatar cude
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Kishlaczkowa, rodzice nie znają się. Moi są dosyć inni, mi samej jest się ciężko z nimi dogadać. Ale w końcu pierwszy raz wydają dziecko za mąż

Lady, u nas zaproszeń wyjdzie jakieś 100, lubię ręczne robótki Tato koleżanki ma firmę drukującą, więc może jakoś się zakręcę
Co do kwiatów, to sama jeszcze nie wiem. Boję się o jego trwałość. Trochę czasu jeszcze zostało, więc zobaczymy jak wyjdzie.

Z kosmetyczką to mam ten problem, że one robią tapety. Nie znoszę mieć czegoś na twarzy, więc sama sobie zrobię jak zechcę.

TŻ ojciec chrzestny jest kamerzystą więc w ramach prezentu zrobi nam film. Tzn. facet z nim współpracujący Przyznam szczerze, że nie chcę kamery, wolę 1000 zdjęć
Pomyślałam, że skoro już, to może zrobić teledysk?
cude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 15:30   #596
Lady_159
Raczkowanie
 
Avatar Lady_159
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 109
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez cude Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że nie chcę kamery, wolę 1000 zdjęć
Pomyślałam, że skoro już, to może zrobić teledysk?
Też bym chciała jak najwięcej zdjęć Teledyski są teraz popularne. My mamy dosć uniwersalną kamerzystę i zrobi nam zarówno teledysk jak i normalny film z wesela (teledysku poślubnego z pleneru nie mamy, można dopłacić ale raczej sobie darujemy).
__________________
- ?... Czego szukasz?
- Szczęścia.
- W lodówce?
- Gdzieś musi być )
Lady_159 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 21:35   #597
farbstiftka
Zadomowienie
 
Avatar farbstiftka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

lady, a dasz namiary na kamerzystę? Ja nadal nie znalazłam robiącego fajne filmy w rozsądnej cenie
farbstiftka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:47   #598
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Lady_159 Pokaż wiadomość
Też bym chciała jak najwięcej zdjęć Teledyski są teraz popularne. My mamy dosć uniwersalną kamerzystę i zrobi nam zarówno teledysk jak i normalny film z wesela (teledysku poślubnego z pleneru nie mamy, można dopłacić ale raczej sobie darujemy).
My mieliśmy początkowo tylko film ale poprosiłam kamerzystę i zrobił krótki filmik z całej uroczystości, super sprawa!
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:48   #599
rosarioV
Zakorzenienie
 
Avatar rosarioV
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdz
Wiadomości: 12 354
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

A moja data ślubu jest niepewna Styczeń odpada tak jak chcieliśmy bo brat (będzie świadkiem) nie będzie mógł przyjechać Dobrze, że jeszcze nic nie zarezerwowaliśmy tylko się rozglądamy... I chyba wyjdzie tak, że ślub w maju tak jak miało być na początku bo w marcu chlapa
Co do fotografa nasza koleżanka ma świetny namiar, kobitka bierze 1000 zł a zdjęcia wyszły super Jak we wrześniu/październiku zaczniemy wszystko rezerwować to będzie trzeba do niej zadzwonić.
I też mam problem z kamerzystą ;/ Moj Tż nie chce kamerzysty bo jego dziadek przyjdzie z kamerą, ale ja bym chciała profesjonalne video, wiadomo dziadek nie bedzie chodził między tańczących i filmował wszystko ( ma ponad 80 lat) i stał cały czas oj będzie bitwa na tym polu
rosarioV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 08:24   #600
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

rosarioV maj także piękny miesiąc Szukaj plusów!

cude takie pierwsze jest najbardziej stresujące będzie dobrze, na pewno
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 08:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.