Bromergon - wątek zbiorczy! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 19:05   #571
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Witam wszystkie dziewczyny jestem tu nowa i też mam problem z prolaktyną wczoraj odebrałam wyniki - na czczo ok 9,67 ng/ml,ale po godzinie od podania tabletki 260,07 ng/ml Wieczorem miałam wizytę u gina i powiedział, że to najprawdopodobniej problem z zajściem w ciążę ( staramy się już prawie rok i nic...) Przepisał Bromergon i biorę od wczoraj. Czuję się lekko ospała, ale wogóle mam niskie ciśnienie i spać to ja mogę na okrągło
Myślicie, że leki naprawdę pomogą zwalczyć tą wysoką nieszczęsną prolaktynę i uda mi się zajść??
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 06:16   #572
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Perelka1706 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny jestem tu nowa i też mam problem z prolaktyną wczoraj odebrałam wyniki - na czczo ok 9,67 ng/ml,ale po godzinie od podania tabletki 260,07 ng/ml Wieczorem miałam wizytę u gina i powiedział, że to najprawdopodobniej problem z zajściem w ciążę ( staramy się już prawie rok i nic...) Przepisał Bromergon i biorę od wczoraj. Czuję się lekko ospała, ale wogóle mam niskie ciśnienie i spać to ja mogę na okrągło
Myślicie, że leki naprawdę pomogą zwalczyć tą wysoką nieszczęsną prolaktynę i uda mi się zajść??

No jassne Ja jestem tego przykładem Także głowa do góry i będzie dobrze. Ja się starałam 8 miesięcy,i generalnie w tym ostatnim miesiącu sobie odpuściłam, postanowiłam, że zmienię lekarza i wow udało się. Nie powiem robienie testu co miesiąc jest stresującym przeżyciem,ale ten ostatni to była wielka radość
Trzymam kciuki I pamiętaj, że może udać się od razu, ale może trzeba będzie czekać kolejny rok.
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 14:07   #573
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Dziękuję Aga za słowa otuchy potrzeba czasem takiej wiary dziś drugi dzień po Bromku i nie ma tragedii, choć właśnie wstałam z drzemki, bo padłam po południu no i lekko się kołatało w głowie dziś, ale dałam radę dobrze, że do wtorku jestem na urlopie, więc fazę przyzwyczajenia do leku przecierpię w domowym zaciszu, ale jakie jaja będą w pracy pomyślą jeszcze, że naćpana chodzę mam nadzieję, że będzie dobrze. piszcie czasem co u was, jak wyniki, jak poprawa, samopoczucie i wogóle
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:14   #574
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Ja bromek dobrze znosiłam. Brałam tabletkę na noc i przesypiałam, później miałam zwiększoną dawkę i rano brałam pół tabletki, ale też się dobrze czułam
trzymam kciuki
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:16   #575
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Ja o dziwo też go dobrze toleruję, aż się boję że nie działa skoro nie mam takich skutków ubocznych wczoraj mnie zalało, czyli niebawem będzie można znowu szaleć i mieć comiesięczną nadzieję korci mnie zawsze żeby teścik kupić, ale mój TŻ mówi, żeby cieprliwie czekać i mile się zaskoczyć niż rozczarować i znowu łzy ocierać... Pozdrawiam serdecznie
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 14:12   #576
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Może i ma rację Twój Tż. JA robiłam co miesiąc, i było to bardzo rozczarowujące. Ale za to ten ostatni wiedziałam, że będzie pozytywny. Trzymam kciuki

edit: test rób jak minie termin miesiączki, a jej nie będzie. Bo mi np. mój gin kazała odstawić bromka,ale pewnie jak wiesz są różne szkoły.

Edytowane przez Aga8484
Czas edycji: 2012-09-30 o 14:14
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 17:47   #577
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Nie wiem co mam zrobić, żeby troszkę wyluzować w tym temacie, bo dopóki nie wiedziałam o wysokiej prolaktynie to co miesiąc się tak spinałam, że aż szok. "co jest nie tak? Czemu nie mogę zajść? Może nam nie pisane, żeby mieć dzieci? Może on wcale nie chce, tylko ja naciskam? " Normalnie szału dostawałam Teraz tłumaczę sobie, że muszę się wyleczyć i wcale tak szybko nie zajdę, ale boję się że znowu będę się nakręcać Zazdroszczę wszystkim dziewczynom, które potrafiły się skupić na czymś innym i mile się zaskoczyły brakiem miesiączki i dwoma wymarzonymi kreseczkami wracam do pracy od wtorku to może nie będę miała czasu myśleć oby Pozdrawiam serdecznie, buziaki
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 07:29   #578
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

No u mnie też tak było. Przez 7 miesięcy było, że teraz musimy się kochać może się uda. A w tym ostatnim to mi było już wszystko jedno. Mi się fajnie też złożyło, bo byłam u lekarza i lekarka powiedziała, że jest pęcherzyk i za 2 dni prawdopodobnie pęknie. No to "ćwiczyliśmy", ale na luzie, bez spinki, świece, winko, dobre jedzenie itp. I się udało Tobie też się uda. Na razie o tym myślisz, a później Ci przejdzie. Pamiętaj że stres też ma na to wszystko wpływ.
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 08:58   #579
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Mam nadzieję, że będzie dobrze. Wogóle to mam nadzieję, że ten Bromergon pomoże mi obniżyć prolaktynę... Świece, dobre winko, boże jak u nas rzadko są takie chwile problem w tym, że nie mieszkamy jeszcze razem.. Ale może warto o tym pomyśleć i zrobić coś dla poprawy jakości związku Pozdrawiam serdecznie no i obym nie myślała za dużo, bo zwariuję
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:52   #580
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

No i niestety nic... przyszła@. Fakt że pierwszy miesiąc brania bromergonu, ale myślałam że może jakimś cudem... Dziwne tylko że zazwyczaj miałam cykle co 28 dni, a tu po bromergonie po 26, po 1 dniu od odstawienia Luteiny. Też tak miałyście? Po co właściwie jest ta luteina pomaga coś? Ja ją biorę od 16 do 25 dnia cyklu.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 10:12   #581
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
No i niestety nic... przyszła@. Fakt że pierwszy miesiąc brania bromergonu, ale myślałam że może jakimś cudem... Dziwne tylko że zazwyczaj miałam cykle co 28 dni, a tu po bromergonie po 26, po 1 dniu od odstawienia Luteiny. Też tak miałyście? Po co właściwie jest ta luteina pomaga coś? Ja ją biorę od 16 do 25 dnia cyklu.
Jeśli dostajesz luteinę oznacza to, że masz za mało progesteronu (niski progesteron lubi iść w parze z wysoką prolaktyną). A co powoduje niedobór progesteronu- wystarczy wpisać w Google
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 11:17   #582
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jeśli dostajesz luteinę oznacza to, że masz za mało progesteronu (niski progesteron lubi iść w parze z wysoką prolaktyną). A co powoduje niedobór progesteronu- wystarczy wpisać w Google
W wynikach krwi miałam 6,68 norma jest 1,7-27 tylko fakt może trochę za mało żeby się udało, ale dziękuje za odpowiedź niby czytałam o tym ale dalej nic nie wiedziałam ehhh tak już bym chciała mieć dzidziusia. Dopiero pierwszy miesiąc po wynikach badań i brania lekarstw, ale wcześniej było z 1,5 roku starań bezowocnych z tym że wtedy jeszcze podchodziłam do tego na luzie że jeszcze czas i się nie spinałam ale wkońcu wykańczająca się cierpliwość i moja podejrzliwość spowodowała że wkońcu poszłam do Ginekologa z tym problemem.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 12:14   #583
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
W wynikach krwi miałam 6,68 norma jest 1,7-27 tylko fakt może trochę za mało żeby się udało, ale dziękuje za odpowiedź niby czytałam o tym ale dalej nic nie wiedziałam ehhh tak już bym chciała mieć dzidziusia. Dopiero pierwszy miesiąc po wynikach badań i brania lekarstw, ale wcześniej było z 1,5 roku starań bezowocnych z tym że wtedy jeszcze podchodziłam do tego na luzie że jeszcze czas i się nie spinałam ale wkońcu wykańczająca się cierpliwość i moja podejrzliwość spowodowała że wkońcu poszłam do Ginekologa z tym problemem.
Cóż, mój progesteron też był w normie, ale dr stwierdziła, że tę normę to sobie można wiadomo gdzie wsadzić A zbyt wysoka prolaktyna będzie obniżać progesteron. Nie jestem w stanie przytoczyć swoich wyników, jeśli chodzi o progesteron, bo akurat tę jedną kartkę z wynikami tego hormonu i prolaktyny udało mi się zgubić po wizycie u swojej pani doktor, ale też nie wzbudzały one u mnie żadnych podejrzeń. No a przy progesteronie w dolnej granicy normy i wysokiej prolaktynie ciężko o ciążę (tzn. ja się nie staram teraz o nią, więc i moje leczenie jest inne).

Tak czy inaczej, życzę powodzenia, Bromergon jest, niestety, dość słabym lekiem i leczenie może potrwać dłużej- ale mam nadzieję, że u Ciebie nie potrwa to długo
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:11   #584
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

"Tak czy inaczej, życzę powodzenia, Bromergon jest, niestety, dość słabym lekiem i leczenie może potrwać dłużej- ale mam nadzieję, że u Ciebie nie potrwa to długo " - nie brzmi to optymistycznie ja Bromka biorę od zeszłego poniedziałku dopiero, ale wiążę z nim nadzieję na bycie mamą.. upragnioną mamą jak pomyślę, że już bym miała 9letniego Szkraba to krew mnie zlewa (poroniłam w 2002r w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ) wtedy miałam 19 lat, młoda i głupia... później długo nawet nie myślałam o dziecku, zawsze był inny priorytet.. ale teraz tylko tego brakuje mi do szczęścia.. oby leki pomogły, nie tracę nadzieji.
Leili, wierzę że i Tobie się uda trzymam mocno kciuki
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 07:51   #585
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej, życzę powodzenia, Bromergon jest, niestety, dość słabym lekiem i leczenie może potrwać dłużej- ale mam nadzieję, że u Ciebie nie potrwa to długo
Dlaczego uważasz że Bromergon jest słabym lekiem??
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 17:18   #586
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Perelka1706 Pokaż wiadomość
"Tak czy inaczej, życzę powodzenia, Bromergon jest, niestety, dość słabym lekiem i leczenie może potrwać dłużej- ale mam nadzieję, że u Ciebie nie potrwa to długo " - nie brzmi to optymistycznie ja Bromka biorę od zeszłego poniedziałku dopiero, ale wiążę z nim nadzieję na bycie mamą.. upragnioną mamą jak pomyślę, że już bym miała 9letniego Szkraba to krew mnie zlewa (poroniłam w 2002r w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ) wtedy miałam 19 lat, młoda i głupia... później długo nawet nie myślałam o dziecku, zawsze był inny priorytet.. ale teraz tylko tego brakuje mi do szczęścia.. oby leki pomogły, nie tracę nadzieji.
Leili, wierzę że i Tobie się uda trzymam mocno kciuki
Mam nadzieję że moje leczenie potrwa krótko właściwie to że w ciągu 3 miesięcy zajdę w ciąże. Optymistka??:pr osi:

Perełka mam nadzieję że niedługo będziemy mamusiami a dobrze czujesz się po nim? ja na początku masakrycznie a teraz łykam jak witaminy Biorę już jakiś niecały miesiąc. Tylko że kurde on przyspieszył mi miesiączke, albo ta luteina.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:06   #587
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Aga8484 Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz że Bromergon jest słabym lekiem??
Jego działanie jest słabsze, niż działanie Norprolacu czy Dostinexu, często leczenie trwa koło roku, a przy droższych lekach jest ono krótsze. Czasami, żeby efekt był widoczny, trzeba brać Bromergon nie tylko na noc ale i w ciągu dnia (nie wyobrażam sobie tego ). Dostinex to już w ogóle inna bajka, znacznie rzadziej się go bierze.

Niektórzy uważają natomiast, że plusem Bromergonu jest to, że jest on najstarszy i jego działanie na organizm jest najlepiej znane.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:46   #588
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jego działanie jest słabsze, niż działanie Norprolacu czy Dostinexu, często leczenie trwa koło roku, a przy droższych lekach jest ono krótsze. Czasami, żeby efekt był widoczny, trzeba brać Bromergon nie tylko na noc ale i w ciągu dnia (nie wyobrażam sobie tego ). Dostinex to już w ogóle inna bajka, znacznie rzadziej się go bierze.

Niektórzy uważają natomiast, że plusem Bromergonu jest to, że jest on najstarszy i jego działanie na organizm jest najlepiej znane.
Bromokryptyna jest słabsza od kabergoliny (Dostinexu), ale nie od quinagolidu (Norprolacu) - znaczy to,że jesli stosuje sie analogiczne dawki to Dostinex najsilniej wpływa hamująco na produkcje prolaktyny.Ale jak któryś z tych leków działa za słabo to bierze sie większe dawki. Przykładowo 1 tabletka Bromergonu to b.mało (oczywiście zależy jeszcze na jakie schorzenie) i można brac do 12 na dobę.
Tylko przy wysokich dawkach tych leków nie nie można odstawiac ich gwałtownie.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:25   #589
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Bromokryptyna jest słabsza od kabergoliny (Dostinexu), ale nie od quinagolidu (Norprolacu) - znaczy to,że jesli stosuje sie analogiczne dawki to Dostinex najsilniej wpływa hamująco na produkcje prolaktyny.Ale jak któryś z tych leków działa za słabo to bierze sie większe dawki. Przykładowo 1 tabletka Bromergonu to b.mało (oczywiście zależy jeszcze na jakie schorzenie) i można brac do 12 na dobę.
Tylko przy wysokich dawkach tych leków nie nie można odstawiac ich gwałtownie.
Mi przepisała lekarka tylko pół tabletki wieczorem. Nie za mało? Prolaktyne miałam 47.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 19:30   #590
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że moje leczenie potrwa krótko właściwie to że w ciągu 3 miesięcy zajdę w ciąże. Optymistka??:pr osi:

Perełka mam nadzieję że niedługo będziemy mamusiami a dobrze czujesz się po nim? ja na początku masakrycznie a teraz łykam jak witaminy Biorę już jakiś niecały miesiąc. Tylko że kurde on przyspieszył mi miesiączke, albo ta luteina.

Kochana, ja chyba jestem jeszcze większą optymistką niż Ty no jasne, że wkońcu zajdziemy jestem dobrej myśłi, musi być dobrze Co do bromergonu, to też jestem zdziwiona bo dobrze go znoszę, tylko że biorę go na noc to po pierwsze, no a po drugie to biorę tylko pół tabletki. Dawkę do całej zwiększę dopiero za tydzień, zobaczymy czy wtedy też będzie tak kolorowo Pozdrawiam was serdecznie

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Mi przepisała lekarka tylko pół tabletki wieczorem. Nie za mało? Prolaktyne miałam 47.
Dobrze, że tylko pół tabletki przepisała na początek, bo organizm musi się przyzwyczaić do leku niestety skutki uboczne jakie mogą wystąpić nie są za fajne, więc pewnie dlatego zaczynają od małych dawek. poza tym nie mamy tej prolaktyny jeszcze takiej wysokiej, bo jak czytam że dziewczyny mają po kilka tysięcy to dopiero robię duże oczy
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:39   #591
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

zależy w jakich jednostkach jest wynik
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:53   #592
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Mi przepisała 1/2 tabletki przez 2 miesiące a jak nie zajde to sprawdzenie prolaktyny czy się obniżyła i spowrotem do ginki Ja źle się czułam tylko przez kilka dni teraz normalnie, fakt że miewam więcej humorzastych dni, ale idzie wytrzymać

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
zależy w jakich jednostkach jest wynik
chyba te po 1000 coś to są po jakichś dodatkowych tabletkach w celu sprawdzenia, a tak właściwie to nie wiem czy te moje 47 to małe czy duże???
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 20:30   #593
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

u Ciebie to jest wynik a ng, bo jak by był w jednostkach międzynarodowych to byś miała prolaktyne za niską, w tych pierwszych norma jest do ok 25, a w tych drugich do 500-600,
żeby wyniki porównac to trzeba ng przemnożyc przez 20 albo IU podzielic przez 20
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 00:51   #594
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jego działanie jest słabsze, niż działanie Norprolacu czy Dostinexu, często leczenie trwa koło roku, a przy droższych lekach jest ono krótsze. Czasami, żeby efekt był widoczny, trzeba brać Bromergon nie tylko na noc ale i w ciągu dnia (nie wyobrażam sobie tego ). Dostinex to już w ogóle inna bajka, znacznie rzadziej się go bierze.

Niektórzy uważają natomiast, że plusem Bromergonu jest to, że jest on najstarszy i jego działanie na organizm jest najlepiej znane.
Dzięki
Ja brałam najpierw całą na noc, po jakimś czasie pół rano, a później bez konsultacji z lekarzem (akt desperacji) zwiększyłam sobie rano do 1, ale lekarka powiedziała, że za dużo.
Tyle, że ja w ogóle nie odczuwałam żadnych skutków bromka .
A teraz jestem w ciąży
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 11:28   #595
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Ja tam tych wyników wogóle nie czaje, bo niby prolaktynę mam w normie, ale po obciążeniu wychodzi coś nie halo i skoro gin mówi, że to najprawdopodobniej przyczyna braku ciąży mimo starań to raczej mu wierzę i mam nadzieję, że skoro zapisał mi Bromka to chłop wie co robi Póki co to biorę grzecznie no i zobaczymy jak będzie jak dojdzie np do kontroli wyników prolaktyny. Na ciążę tak szybko się nie nastawiam, bo pewnie kilka miesięcy trzeba będzie się poleczyć, ale wierzę że będę mamą - tak bardzo tego pragnę
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 12:23   #596
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Perelka1706 Pokaż wiadomość
Ja tam tych wyników wogóle nie czaje, bo niby prolaktynę mam w normie, ale po obciążeniu wychodzi coś nie halo i skoro gin mówi, że to najprawdopodobniej przyczyna braku ciąży mimo starań to raczej mu wierzę i mam nadzieję, że skoro zapisał mi Bromka to chłop wie co robi Póki co to biorę grzecznie no i zobaczymy jak będzie jak dojdzie np do kontroli wyników prolaktyny. Na ciążę tak szybko się nie nastawiam, bo pewnie kilka miesięcy trzeba będzie się poleczyć, ale wierzę że będę mamą - tak bardzo tego pragnę
Jak przepisał to coś musi być na rzeczy, w każdym bądź razie nie zaszkodzi, a może pomóc. Pewnie za jekieś 3 miechy będziemy się chwalić fasolkami

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Aga8484 Pokaż wiadomość
Dzięki
Ja brałam najpierw całą na noc, po jakimś czasie pół rano, a później bez konsultacji z lekarzem (akt desperacji) zwiększyłam sobie rano do 1, ale lekarka powiedziała, że za dużo.
Tyle, że ja w ogóle nie odczuwałam żadnych skutków bromka .
A teraz jestem w ciąży
A jaką miałaś prolaktyne przed braniem? Zazdraszczam ciąży w dobrym tego słowa znaczeniu i gratuluje
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 13:24   #597
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość

A jaką miałaś prolaktyne przed braniem? Zazdraszczam ciąży w dobrym tego słowa znaczeniu i gratuluje
2 maja 2012 prolaktynę miałam 6,70 ng/ml, a 18 maja byłam już u gina i to był 3/4 tc.
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:37   #598
ncl
Przyczajenie
 
Avatar ncl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Biorę Bromergon od lipca, odkad okazało się, że mam za wysoką prolaktynę: 28,8 przy normie do 25ng/ml.
Przy ostatniej wizycie dostałam receptę na 3 opakowania ( biorę jedna tabletkę na dzień), mam zrobić jeszcze raz badanie prolaktyny i prl. po obciążeniu w 20dc i wrócić z wynikami za 2 miesiące. Czy jest sens robić to badanie jak już biorę bromergon, czy najpierw powinnam zużyć te tabletki do końca i dopiero wtedy się badać? Zapomniałam o to zapytac lekarza na ostatniej wizycie.
ncl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 07:23   #599
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ncl Pokaż wiadomość
Biorę Bromergon od lipca, odkad okazało się, że mam za wysoką prolaktynę: 28,8 przy normie do 25ng/ml.
Przy ostatniej wizycie dostałam receptę na 3 opakowania ( biorę jedna tabletkę na dzień), mam zrobić jeszcze raz badanie prolaktyny i prl. po obciążeniu w 20dc i wrócić z wynikami za 2 miesiące. Czy jest sens robić to badanie jak już biorę bromergon, czy najpierw powinnam zużyć te tabletki do końca i dopiero wtedy się badać? Zapomniałam o to zapytac lekarza na ostatniej wizycie.
Skoro masz wrócić z wynikami za 2 miesiące to zrób tak żebyś miała jak "najświeższe" wyniki, jak pójdziesz do lekarza. Branie czy nie branie nie ma tu nic do rzeczy
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:20   #600
ncl
Przyczajenie
 
Avatar ncl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Aga8484 Pokaż wiadomość
Skoro masz wrócić z wynikami za 2 miesiące to zrób tak żebyś miała jak "najświeższe" wyniki, jak pójdziesz do lekarza. Branie czy nie branie nie ma tu nic do rzeczy

Dziękuję za odpowiedź
ncl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-18 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.