Fale -wątek zbiorczy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 07:36   #601
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
jak uzyskać gładkie fale i dużą objętość?

Planuję zrobić sobie na wesele znajomych fryzurę taką jak w załączniku, czyli gładkie fale na dużej objętości włosów (być może ta fryzura ma jakąś konkretną nazwę?). Dodam, że jest to wesele na wyjeździe i nie będzie opcji abym poszła tam do fryzjera.

Czesałam się już tak dwukrotnie na próbę, ale nie udaje mi się uzyskać takiego efektu o jakim mi zależy. Mam długie włosy do połowy pleców i mimo podtapirowania ich u nasady szybko tracą objętość. Próbowałam zakrecać na lokówce i potem te loki upinałam na dużych wałkach aż do ostygnięcia i tak ponosić jeszcze godzinę ale loki nie są trwałe i rozdzielają się w wąskie fale. Nie są złe, ale chciałabym uzyskać nieco inny efekt. Próbowałam także wilgotne włosy z pianką zakręcać na tych dużych wałkach ale skrętu nie było praktycznie widać.

Być może któraś z Was miała robioną u fryzjera podobną fryzurę i potrafiłaby coś podpowiedzieć Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 179008_498759333517125_1759784910_n.jpg (71,8 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg katy_perrys_purple_ombre_hot_or_not.jpg (50,2 KB, 58 załadowań)
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:05   #602
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: jak uzyskać gładkie fale i dużą objętość?

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
Planuję zrobić sobie na wesele znajomych fryzurę taką jak w załączniku, czyli gładkie fale na dużej objętości włosów (być może ta fryzura ma jakąś konkretną nazwę?). Dodam, że jest to wesele na wyjeździe i nie będzie opcji abym poszła tam do fryzjera.

Czesałam się już tak dwukrotnie na próbę, ale nie udaje mi się uzyskać takiego efektu o jakim mi zależy. Mam długie włosy do połowy pleców i mimo podtapirowania ich u nasady szybko tracą objętość. Próbowałam zakrecać na lokówce i potem te loki upinałam na dużych wałkach aż do ostygnięcia i tak ponosić jeszcze godzinę ale loki nie są trwałe i rozdzielają się w wąskie fale. Nie są złe, ale chciałabym uzyskać nieco inny efekt. Próbowałam także wilgotne włosy z pianką zakręcać na tych dużych wałkach ale skrętu nie było praktycznie widać.

Być może któraś z Was miała robioną u fryzjera podobną fryzurę i potrafiłaby coś podpowiedzieć Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
ja niestety nie pomogę , ale ja taki efekt osiągam po rozczesaniu moich fal
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:52   #603
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: jak uzyskać gładkie fale i dużą objętość?

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
ja niestety nie pomogę , ale ja taki efekt osiągam po rozczesaniu moich fal
ja mam naturalnie proste niestety. Byłam dzisiaj przejazdem w Krakowie i weszłam do 'pierwszego lepszego' fryzjera w galerii właśnie z zamiarem uczesania się w ten sposób, ale usłyszałam, ze mam za długie włosy i mi tego nie zrobią włosy mam do połowy pleców prawie, ale przecież z krótkich taka fryzura nie wyjdzie pani powiedziała, że mogą mi wymodelować na szczotce lub lokówce ale nie gwarantują, że fryzura się utrzyma i że będzie podobna. W momencie kiedy zaczęła przekonywać mnie, że takie włosy są niemodne bo lepszy jest niedbały look to podziękowałam i wyszłam. Wesele w sobote za tydzień więc muszę coś wymyślic
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:35   #604
Areneith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z krajów wiecznej radości
Wiadomości: 24
jak rozpoznać fale?

czym zasadniczo różnią się fale od prostych? jest jakiś test na sprawdzenie? całe życie myślałam że mam proste włosy a teraz po pewnym poście już sama nie wiem. dziewczyna też sądziła że ma proste a okazało się że ma "kryptofale". jak się zachowują proste a jak fale po umyciu?

sorry za głupie pytania
__________________
Moje postanowienia:

23.07 - nie obgryzam skórek
30.08 - regularnie ćwiczę
23.07 - podcinam końcówki i zapuszczam włosy
Areneith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:49   #605
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: jak rozpoznać fale?

Cytat:
Napisane przez Areneith Pokaż wiadomość
czym zasadniczo różnią się fale od prostych? jest jakiś test na sprawdzenie? całe życie myślałam że mam proste włosy a teraz po pewnym poście już sama nie wiem. dziewczyna też sądziła że ma proste a okazało się że ma "kryptofale". jak się zachowują proste a jak fale po umyciu?

sorry za głupie pytania
proste włosy są.. proste odwijają się tam, gdzie są zgięte jak są mokre (np. jak założymy mokre za ucho, oprzemy się w mokrych o krzesło i się odkształcą, położymy mokre na bluzie z kapturem i będą wchodziły w rowki). Jak są do ramion, to też często wywijają się końcówki (bo są oparte o ramiona), jak się przekroczy tą długość, to są znowu proste.
Ja mam proste włosy, jak umyję i rozczeszę je i mam na sobie jakąś gładką koszulkę, nie zakładam ich za ucho to po wyschnięciu są prościutkie, natomiast jak mam jakieś bluzy czy zakładam je za ucho to się wywijają
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:46   #606
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: jak rozpoznać fale?

Jako, że jestem falowana to z doświadczenia powiem Jeśli:

- Twoje włosy lubią się puszyć, zwłaszcza pod wpływem wilgoci
- końcówki się wywijają
- po kąpieli w basenie/jeziorze/morzu kręcą się
- nie możesz zdecydować, czy są proste czy też nie, bo tak jakby nie są proste do końca
- po użyciu niektórych kosmetyków zwijają się (lub prostują) bardziej niż po innych
- mają tendencję do klapnięcia, zbijania się w kolonie, plątania
- lepiej układają się pocieniowane
- masz wrażenie, że każdego dnia wyglądają inaczej

... to gratuluję, prawdopodobnie jesteś falowana. Zerknij tutaj: klik
Większość elementów pielęgnacji kręconowłosych pasuje falom (ale nie wszystkie)
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica

Edytowane przez zivit
Czas edycji: 2013-07-27 o 20:47
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:57   #607
Areneith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z krajów wiecznej radości
Wiadomości: 24
Dot.: jak rozpoznać fale?

wielkie dzięki zivit i Miluu..
chyba jestem trochę pofalowana
__________________
Moje postanowienia:

23.07 - nie obgryzam skórek
30.08 - regularnie ćwiczę
23.07 - podcinam końcówki i zapuszczam włosy
Areneith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 21:07   #608
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: jak rozpoznać fale?

Spróbuj wydobyć skręt, kto wie, może nawet bardzo ja przy odrobinie chęci mam 2B w kierunku do 2C (typologia) ale na co dzień nie chce mi się podkreślać skrętu zwłaszcza, że nie myję włosów codziennie
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica

Edytowane przez zivit
Czas edycji: 2013-07-27 o 21:09
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:51   #609
ColaKoala
Przyczajenie
 
Avatar ColaKoala
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: jak uzyskać gładkie fale i dużą objętość?

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
Czesałam się już tak dwukrotnie na próbę, ale nie udaje mi się uzyskać takiego efektu o jakim mi zależy. Mam długie włosy do połowy pleców i mimo podtapirowania ich u nasady szybko tracą objętość. Próbowałam zakrecać na lokówce i potem te loki upinałam na dużych wałkach aż do ostygnięcia i tak ponosić jeszcze godzinę ale loki nie są trwałe i rozdzielają się w wąskie fale. Nie są złe, ale chciałabym uzyskać nieco inny efekt. Próbowałam także wilgotne włosy z pianką zakręcać na tych dużych wałkach ale skrętu nie było praktycznie widać.
Chyba są za długie na taką fryzurę retro .
Proponowałabym Ci zamiast na wałki kręcić włosy po lokówce - skręcić ponownie palcami i usztywnić spinką, jak tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=j1J2Ad5bAw4
Tutaj bez użycia ciepła sposób na takie fale:
http://www.youtube.com/watch?v=9qwb3o8OrEU

Jeżeli nie uda Ci się dalej utrzymać fryzury, możesz spróbować ułożyć włosy na Veronicę Lake - fale są luźniejsze i bardziej uwodzicielskie.


Podręcone są tak naprawdę jej końce.
http://www.youtube.com/watch?v=taIBIhh4DFw

Trzeba próbować, w końcu znajdzie się metoda W youtube proponuję Ci wpisywać hasła: pin up, retro waves, vintage, hair tutorial. Ewentualnie nazwiska znanych aktorek (np. Ritha Hayworth).
Powodzenia! Mam nadzieję, że jak wyjdzie fryzura, pochwalisz się efektami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_mq94q6Ymsw1r4xymko1_500.jpg (52,6 KB, 13 załadowań)
__________________
Cukier, puder.

Edytowane przez ColaKoala
Czas edycji: 2013-07-28 o 19:53
ColaKoala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:36   #610
klaudek884
Z Krainy Snów
 
Avatar klaudek884
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martusia1291 Pokaż wiadomość
Mam pytanie jeszcze za 100 pkt
W jakich upieciach spicie zeby fale drugiego dnia wygladaly - naturalnie, 'wyjsciowo' :P

Kok zwykly, spiety zabkami prostuje mi fale i odgniata w roznych miejscach
- skarpetkowy - to samo
Warkocze... po przebudzieniu fakt sa fale ale ani troche nie naturalne, poskrecane w zupelnie innych miejscach niz robia to same, przez co tez nie sa zbyt ciekawe.

No i ostatnio ( i w sumie jedyne co sprawilo ze byly fajne po nocy ) wyprobowalam plunking na noc i wszystko ladnie pieknie... ale lato, gorac :P A oklapniete wlosy to tez niekoniecznie to czego bym chciala
Zostaje mi mycie codziennie rano i suszenie?
Jak Wy traktujecie swoje noca?
U mnie upięcia, które wymieniłaś działają tak samo, czyli pogarszają wygląd włosów. Jedynym sposobem dla mnie na włosy drugiego dnia jest:
- Rozczesuje włosy wieczorem przed pójściem spać i wiążę w kok (inaczej włosy są okropnie poczochrane/odgniecione)
- Rano rozpuszczam i zwilżam włosy wodą, u nasady mniej, bardziej na końcach
- Nakładam trochę odżywki b/s (Naturia) i ugniatam rękami głową w dół dociskając pukle do głowy
- Nakładam żel lniany i robię to samo co wyżej
- Po wyschnięciu odgniatam żel i włosy są naturalnie pofalowane
klaudek884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 23:40   #611
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Ja robię na noc luźny warkocz i z reguły rano jest ok.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 08:53   #612
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: jak uzyskać gładkie fale i dużą objętość?

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
ja mam naturalnie proste niestety. Byłam dzisiaj przejazdem w Krakowie i weszłam do 'pierwszego lepszego' fryzjera w galerii właśnie z zamiarem uczesania się w ten sposób, ale usłyszałam, ze mam za długie włosy i mi tego nie zrobią włosy mam do połowy pleców prawie, ale przecież z krótkich taka fryzura nie wyjdzie pani powiedziała, że mogą mi wymodelować na szczotce lub lokówce ale nie gwarantują, że fryzura się utrzyma i że będzie podobna. W momencie kiedy zaczęła przekonywać mnie, że takie włosy są niemodne bo lepszy jest niedbały look to podziękowałam i wyszłam. Wesele w sobote za tydzień więc muszę coś wymyślic
cóż za profesjonaliści. Najlepiej poszukać na yt, wpisując min.: retro curls czy coś w tym stylu. Ale może pomogłyby szersze wałki a potem to rozczesać?
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 22:10   #613
manieczka02
Rozeznanie
 
Avatar manieczka02
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 616
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

jak stosować siemię na włosy? co ono daje?
__________________
dbam o włosy 07.03.13

http://instagram.com/mhm_what_else

Fuck them so called "friends" they are all fake. Now it's time for love, me and future
manieczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:38   #614
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez manieczka02 Pokaż wiadomość
jak stosować siemię na włosy? co ono daje?
Proszę KLIK.
(żel, maska, płukanka).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 13:37   #615
manieczka02
Rozeznanie
 
Avatar manieczka02
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 616
Odp: Fale -wątek zbiorczy

dziekuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
dbam o włosy 07.03.13

http://instagram.com/mhm_what_else

Fuck them so called "friends" they are all fake. Now it's time for love, me and future
manieczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:21   #616
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: Odp: Fale -wątek zbiorczy

Hej

Dawno mnie tu nie było, ponieważ przestałam pielęgnować moje włosy jakby były falowane. Nie ugniatam już ich, ale wciąż o nie dbam.
Zauważyłam, że kiedy myję włosy wieczorem, to rano dosyć ładnie się układają.

Załączam kilka zdjęć:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sierpień2013.jpg (61,0 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sierpień2013^.jpg (81,8 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sierpień2013^^.jpg (44,1 KB, 101 załadowań)
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:18   #617
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Odp: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Hej

Dawno mnie tu nie było, ponieważ przestałam pielęgnować moje włosy jakby były falowane. Nie ugniatam już ich, ale wciąż o nie dbam.
Zauważyłam, że kiedy myję włosy wieczorem, to rano dosyć ładnie się układają.

Załączam kilka zdjęć:
laaaadne takie grubasne fale
moje jakies takie malutkie sa

tez jak spie w mokrych to wygladaja najlepiej-mam wrazenie ,ze przez to ,ze dluzej leza w tej swojej mokrosci to sie mocniej faluja a nawet skrecaja i blyszcza bardziej
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 08:33   #618
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Hej

Dawno mnie tu nie było, ponieważ przestałam pielęgnować moje włosy jakby były falowane.
Tzn?
Ja bym oczywiście ogon ciachnęła...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 18:09   #619
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: Odp: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
laaaadne takie grubasne fale
moje jakies takie malutkie sa

tez jak spie w mokrych to wygladaja najlepiej-mam wrazenie ,ze przez to ,ze dluzej leza w tej swojej mokrosci to sie mocniej faluja a nawet skrecaja i blyszcza bardziej
Dzięki
Ja nie śpię w mokrych, bo to jest chyba szkodliwe. Po prostu myję wieczorem, ale kładę się spać już w suchych Jak się uleżą przez noc, to są mniej spuszone i gładsze.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Tzn?
Ja bym oczywiście ogon ciachnęła...
Tzn, że nie używam żelu lnianego, nie ugniatam ich, nie robię żadnego plunkingu (czy jak to się nazywało), rozczesuję je (bo zakochałam się w szczotce Braun Satin Hair z jonizacją). Choć nadal używam odżywki bez spłukiwania.

Jeśli chodzi o ogon, to tak już chyba jest, jak ma się cieniowane włosy Też trochę go żałuję, ale nie chcę ścinać, bo chcę zachować długość. A nawet zapuścić na dłuższe, bo to jeszcze nie to.

Dowiedziałam się, że moje włosy są wysokoporowe. I żałuję, że na wszystkich szamponach lub odżywkach nie jest napisane "Dla włosów suchych, zniszczonych, wysokoporowych" czy coś w tym stylu
__________________
Jakie to dziwne, tak bolało, nie chciało się żyć; a teraz takie nieważne, niemądre, jak nic [ks. Jan Twardowski]

Album włosowy
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 18:31   #620
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Odp: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ogon, to tak już chyba jest, jak ma się cieniowane włosy
Nie. To nie zależy od cieniowania, a od nadania kształtu włosom na dole. Włosy jednej długości również mogą być tak obcięte.
Twoje są ścięte w trójkąt. Można w łagodne U albo na prosto. I wszystkie mogą być cieniowane.
Cytat:
Dowiedziałam się, że moje włosy są wysokoporowe. I żałuję, że na wszystkich szamponach lub odżywkach nie jest napisane "Dla włosów suchych, zniszczonych, wysokoporowych" czy coś w tym stylu
Na szamponach i odżywkach są napisy dla zniszczonych, suchych. Ale tym bym się sugerowała do końca.
A to, że masz włosy o wysokiej porowatości, to początek, wskazówka pielęgnacji. Nie zawsze jest tak, że będą Ci pasować produkty przeznaczone do włosów wysokoporowatych.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 08:29   #621
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Tzn, że nie używam żelu lnianego, nie ugniatam ich, nie robię żadnego plunkingu (czy jak to się nazywało), rozczesuję je (bo zakochałam się w szczotce Braun Satin Hair z jonizacją). Choć nadal używam odżywki bez spłukiwania.
Przecież odżywka b/s to nie tylko dla kręconych/ falowanych jest

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ogon, to tak już chyba jest, jak ma się cieniowane włosy Też trochę go żałuję, ale nie chcę ścinać, bo chcę zachować długość. A nawet zapuścić na dłuższe, bo to jeszcze nie to.
Tak jak napisała już Basia ogon to nie ma nic wspólnego z cieniowaniem.
Cieniowanie mi się przeważnie podoba - dla fal loków prawie zawsze jest korzystne, natomiast Ty masz teraz tak obcięte, że na końcu zwisa przerzedzony ogon.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:26   #622
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Odp: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Dzięki
Ja nie śpię w mokrych, bo to jest chyba szkodliwe. Po prostu myję wieczorem, ale kładę się spać już w suchych Jak się uleżą przez noc, to są mniej spuszone i gładsze.
slyszalam o tym ale ja cale zycie spalam w mokrych wlosach i nie mialm wcale zniszczoch ani splatanych-moze dlatego,ze ja takjakby rzucam nad glowe i tam sobie leza

Cytat:
Dowiedziałam się, że moje włosy są wysokoporowe. I żałuję, że na wszystkich szamponach lub odżywkach nie jest napisane "Dla włosów suchych, zniszczonych, wysokoporowych" czy coś w tym stylu
a na zdjeciu nie wygladaja,
wiesz trzeba samemu jednak wszystko wyprobowac zeby miec pewnosc - najlepiej to widac po przewijajacych sie na wizazu opiniach na temat oleju kokosowego, ktory bardzo czesto nie pasuje tym , ktorym powinien i odwrotnie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:53   #623
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Pomóżcie proszę! Całe zycie walczę z falowanymi włosami, od niedawna dopiero przyjmuje do wiadomości, ze nigdy nie będą proste i gładkie, od pół roku nie uzywam prostownicy, natomiast efektem jest codzienne wiazanie włosów, bo zupełnie nie umiem nad falami zapanować. Po umyciu sa ok (na zdjeciu włosy umyte, i zostawione same sobie do wyschniecia, bez zadnych stylizacji - chyba, ze liczymy ich ugniatanie po rozczesaniu ), po nocy znacznie gorzej, rozczesuje je więc i tę szopę zbieram w kitkę.
Chciałabym powoli zacząć uczyc sie panować nad falami, czy moze któras z Was podpowiedzieć jaki to typ skrętu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png wlosy.png (31,7 KB, 400 załadowań)

Edytowane przez sadie
Czas edycji: 2013-08-17 o 09:56
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:15   #624
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
czy moze któras z Was podpowiedzieć jaki to typ skrętu?
Przeoczyłam Twój post, wyglądają na 2b/2c, świetny materiał na fale.


A ja tymczasem pozbyłam się niemal 10 cm. Trochę mi było szkoda, ale nabrały życia.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 15:56   #625
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

A ja walczę z moim przyklapem na głowie. Czy to możliwe, że włosy po laminowaniu, artiste z keratyną i maseczce z żółkiem (oczywiście nie wszystko na raz) były spragnione protein? Oczywiście przed tymi zabiegami myłam je SLS-em i co ? Są nadal miękkie, sypkie ale zbyt...przyklapnięte Bez życia, nie chcą się układać. A fale nie wychodzą.
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 09:04   #626
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość

A ja tymczasem pozbyłam się niemal 10 cm. Trochę mi było szkoda, ale nabrały życia.
Pokażesz?
Jak mają wigor to nie żałuj


Cytat:
Napisane przez sadie Pokaż wiadomość
Pomóżcie proszę! Całe zycie walczę z falowanymi włosami, od niedawna dopiero przyjmuje do wiadomości, ze nigdy nie będą proste i gładkie, od pół roku nie uzywam prostownicy, natomiast efektem jest codzienne wiazanie włosów, bo zupełnie nie umiem nad falami zapanować. Po umyciu sa ok (na zdjeciu włosy umyte, i zostawione same sobie do wyschniecia, bez zadnych stylizacji - chyba, ze liczymy ich ugniatanie po rozczesaniu ), po nocy znacznie gorzej, rozczesuje je więc i tę szopę zbieram w kitkę.
Chciałabym powoli zacząć uczyc sie panować nad falami, czy moze któras z Was podpowiedzieć jaki to typ skrętu?
Ja tu widzę swietny potencjał na loki nawet
wejdz na wątek kręconowłosych - mozesz naprawdę ztymi włosami wiele zrobić...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:59   #627
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Widzę, że falowane umilkły lub są na pielęgnacyjnym. Macie jakieś nowe odkrycia kosmetyczne? Chętnie bym wypróbowała czegoś nowego. A tymczasem pokazuję moje KŁAKI po podcięciu. Zyskały nieco na objętości i skręcie.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 22:21   #628
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Ja jutro wstawię zdj swoich kłaków, może dostanę jakąś cenna radę,co by się ładniej falowały. Już próbowałam wieeeelu metod i nie wiem gdzie leży błąd. Może mi coś wtedy poradzicie jak ujrzycie zdjęcia + dam opisik.

Swoją drogą, czy któraś też tak ma, że jak umyje włosy pod wieczór, one wyschną i pójdzie się spać, to rano są proste jak druty? Strasznie mnie to irytuje, a reanimacja raz wychodzi, raz nie. Nie lubię jak są rozprostowane, bo objętości w ogóle nie mają. Mam cienkie włosy, ale są gęste.
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 19:34   #629
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez omleecik Pokaż wiadomość
Ja jutro wstawię zdj swoich kłaków, może dostanę jakąś cenna radę,co by się ładniej falowały. Już próbowałam wieeeelu metod i nie wiem gdzie leży błąd. Może mi coś wtedy poradzicie jak ujrzycie zdjęcia + dam opisik.

Swoją drogą, czy któraś też tak ma, że jak umyje włosy pod wieczór, one wyschną i pójdzie się spać, to rano są proste jak druty? Strasznie mnie to irytuje, a reanimacja raz wychodzi, raz nie. Nie lubię jak są rozprostowane, bo objętości w ogóle nie mają. Mam cienkie włosy, ale są gęste.
podbijam. mam identyczny problem
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:14   #630
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Fale -wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
podbijam. mam identyczny problem
Zapomniałam o zdjęciach

Co do wlosow, to tez moze tak masz jak ja ? Po umyciu (u mnie w tym przypadku z rana) skret jest taki dosc mocny, ladnie wlosiska wygladaja, ale jak wyjde z domu na jakis czas, bardzo czesto wracam z duzo mniejszym skretem fal. Czasami sie on utrzymuje,ale najczęściej włosy zostają bardziej rozprostowane i są bardzo lekko falowane. Używałam kiedyś żelu, co miał dosłownie 4skladniki w składzie, żelu lnianego również używałam. Robiłam plunking, czasami po prostu wgniatałam we włosy. Wszystko również fajnie, zwłaszcza po plunkingu,oczywiście do czasu, az nie wyszłam z domu. Wlosy wygladaly wtedy tak.. Smętnie. Bez życia, przyklapnięte,a ponoć z żelem lnianym nie da się przesadzić,choć i tak uważałam z ilością.
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-19 11:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.