Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 14:18   #601
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje za odpowiedz Monix, Twoje slowa podniosly mnie na duchu, bp juz sama nie wiedzialam co myslec Jezeli chodzi o M21 to tak jak pisalam czuje sie bardzo dobrze: nie mialam zadnych plamien, zmian nastroju, bolu glowy czestszego niz zwykle, wzmozonego apetytu itd. Okres dostalam co do minuty tak samo jak po moich poprzednich tabletkach tri-regol. Poza tym dodatkowo wzroslo mi libido I szczerze mowiac, to ja sama chyba nie chcialabym ich zmieniac, poniewaz to juz bylaby moja trzecia zmiana tabletek w ciagu 3 lat. Zadnych nie udalo mi sie brac dluzej niz rok, wszystkie byly wycofywane. M21 dala mi pani w aptece jako zamiennik o identycnym skladzie co tri-regol, wzielam 2 opakowania i teraz pojde na wizyte kontrolna.
W moim przypadku kwestia ceny tabletek nie gra roli, jesli bedzie potrzeba, moge placic wiecej - wszystko dla bezpieczenstwa. Pani ginekolog, do ktorej sie wybieram jest dosc mloda osoba, wiec biore pod uwage taki scenariusz, ze moze mi powiedziec tak jak pisaly dziewczyny: ze M21 to stara generacja i czy tanszych juz nie bylo? No coz, niedlugo wizyta, wiec okaze sie, czy pani doktor podzieli moj entuzjazm
Nie ma za co
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 15:49   #602
88mada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 24
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

phi.same dobrze wiemy jak wyglada wizyta u ginekologa.malo ktora z nas ma robione badania na ilosc hormonow.a to podstawa przy wypisaniu jakichkolwiek tabletek.wiec nie wymadrzac sie tylko radzic bardzo prosze!
,,ten kto sie zna chociaz troche,, tzn kto interesuje sie, i sprawdza informacje, rozmawia z kobietami ktore braly itd
microgynon jest znany na rynku gdyz jest dostepny przez wiele lat.dla mlodych kobiet zalecane sa inne nowoczesniejsze tabletki ze mala iloscia hormonow.oczywiste jest ze nie dla wszystkich mlodych kobiet sa wporzadku.ja poprostu chce sie skonsultowac z lekarzem ,ktore beda dobre dla mnie i z jakiego powodu.wiem ze najdrozsze nie musza byc najlepsze dlatego po zapoznaniu sie z wieloma nowymi tabsami dla mlodych kobiet, zaciekawil mnie cilest, nie przecze ze cena jest rowniez git.
88mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 15:52   #603
88mada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 24
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

pisalam juz ze ostatnio dziwne zmiany sie u mnie pojawily dlatego mnie to wszystko zaniepokoilo.chce poznac tez opinie innego lekarza dlatego tym razem pojde do innego
88mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 12:32   #604
Srokens
Przyczajenie
 
Avatar Srokens
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ok.Będzina
Wiadomości: 13
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

tak, zmienię, tylko że sie boję zmian ;/ ale ok,trzeba. bo mój facet nie wytrzyma ze mną :PP
a co do ceny tabletek to się zgadzam, nie cena tutaj gra rolę, ale skład!
__________________



'gdy palec wskazuje niebo,tylko głupiec patrzy na palec'


_________________________ _________________________ ___________

szczęście moje nazwałam Twoim imieniem <3
Srokens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 17:34   #605
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Srokens Pokaż wiadomość
tak, zmienię, tylko że sie boję zmian ;/ ale ok,trzeba. bo mój facet nie wytrzyma ze mną :PP
a co do ceny tabletek to się zgadzam, nie cena tutaj gra rolę, ale skład!
Ja się też boję zmiany, ale coś muszę zrobić, zeszłą noc miałam okropną-silne bóle głowy i potworne nudności (takich w życiu nie miałam), no i na nogach zaczęły mi wychodzić żyły. Przyznam, że najchętniej zrezygnowałabym całkiem z tabletek, mam już ich dość, tylko niestety kończę dopiero pierwsze opakowanie, nie wiem jak to się ma do organizmu. Mogę sobie przez to rozregulować hormony, ale jakbym brała tabletki dłużej, i odstawiła to też się rozregulują i organizm będzie musiał się regulować od nowa-więc to raczej na jedno wychodzi.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 16:35   #606
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
microgynon 21- skuteczność od pierwszej tabletki?

hmmm malenkie pytanko. biore juz te tabletki jakis czas. ale niedawno bralam jeszcze antybiotyk. nie wspolzylam bo balam sie ze moze skutecznosc tabletek anty bedzie mniejsza. nastepnie mialam przerwe(okres) no i w pon. zaczelam znow brac tabletki anty a wczoraj współżyłam. wie prosze o odpowiedz na ww pytanie
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 16:51   #607
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: microgynon 21- skuteczność od pierwszej tabletki?

a antybiotyk zachodził na przerwę?
i czy był to antybiotyk, wpływający na pigułki?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 16:52   #608
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: microgynon 21- skuteczność od pierwszej tabletki?

Cytat:
Napisane przez Myszunia19 Pokaż wiadomość
hmmm malenkie pytanko. biore juz te tabletki jakis czas. ale niedawno bralam jeszcze antybiotyk. nie wspolzylam bo balam sie ze moze skutecznosc tabletek anty bedzie mniejsza. nastepnie mialam przerwe(okres) no i w pon. zaczelam znow brac tabletki anty a wczoraj współżyłam. wie prosze o odpowiedz na ww pytanie
możesz napisać wszystko konkretniej?
bo "jakiś czas" i "niedawno" to zbyt wiele nie mówi
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 16:59   #609
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: microgynon 21- skuteczność od pierwszej tabletki?

tzn. skonczylam go brac przed okresem. tzn musialam go brac ale musialam miedzy tabletka a wzieciem antybhiotyku zrobic 2h przerwy
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 17:06   #610
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: microgynon 21- skuteczność od pierwszej tabletki?

ja bym się w takim razie zabezpieczała dodatkowo też pierwszy tydzień kolejnego opakowania. bo nie chcesz zdradzić co to był za antybiotyk, więc nie wiadomo nawet czy miał wpływ czy nie :P
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 17:29   #611
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: microgynon 21- skuteczność od pierwszej tabletki?

dotur. mama pracuje na ginekologii i powiedziala ze jesli jest przerwa to nie ma wplywu. ale musze robic przerwe. chodzi mi o to ze na czysto zaczelam brac tabletki anty i po dwoch tabletkach wspolzylam
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 15:49   #612
AleToJuzBylo
Raczkowanie
 
Avatar AleToJuzBylo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 50
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Biorę Rigevidon już od paru miesięcy. Waga mi się nie zmieniła, cera ani się nie pogorszyła, ani nie polepszyła. Jedyne co zauważam to spadek libido :/ Straszny spadek. Sex mógłby teraz dla mnie nie istnieć, dlatego też zastanawiam się nad zmianą tabletek. Nie wiem czy to od tabletek ale wydaje mi się, że tak, ale jestem bardzo senna. Mogłabym spać i spać a i tak jestem zmęczona i niewyspana. Poza tym krwawienie podczas 7 dniowej przerwy występuje u mnie dopiero 6 a nawet 7 dnia:/ Co mnie też w sumie troche niepokoi. Dlatego chyba przy następnej wizycie u ginekologa poproszę o zmianę tabletek. pozdrawiam.
__________________
Tak wcześnie...
... a już tak śmiesznie^^
AleToJuzBylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 14:03   #613
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AleToJuzBylo Pokaż wiadomość
Biorę Rigevidon już od paru miesięcy. Waga mi się nie zmieniła, cera ani się nie pogorszyła, ani nie polepszyła. Jedyne co zauważam to spadek libido :/ Straszny spadek. Sex mógłby teraz dla mnie nie istnieć, dlatego też zastanawiam się nad zmianą tabletek. Nie wiem czy to od tabletek ale wydaje mi się, że tak, ale jestem bardzo senna. Mogłabym spać i spać a i tak jestem zmęczona i niewyspana. Poza tym krwawienie podczas 7 dniowej przerwy występuje u mnie dopiero 6 a nawet 7 dnia:/ Co mnie też w sumie troche niepokoi. Dlatego chyba przy następnej wizycie u ginekologa poproszę o zmianę tabletek. pozdrawiam.
Ja je już biorę prawie 2,5 roku i też nie zauważyłam u siebie jakiś zmian na gorsze. Libido całkiem ok . U mnie krwawienie występuje w 5 dniu przerwy
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 12:30   #614
wtajemniczona
Raczkowanie
 
Avatar wtajemniczona
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Budzów
Wiadomości: 431
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

mam pytanie
przez 3 miesiące brałam yasimnelle i musiałam zmienić bo źle się po nich czułam. Teraz po tygodniu przerwy zaczęłam brać microgynon i czy to możliwe że po 3 tabletce wystąpiła biegunka? Czy biegunkę może mam z czego innego?
Nie jem już drugi dzień.. a tabletki wciąż biorę. Nie wiem czy to z powodu tabletek czy jedzenie.
Dzień wcześniej zjadłam tłuste jedzenie i to może przez to? Ale po jednym dniu powinno przejśc, a mnie już trzyma drugi dzień
Powinnam zgłosić się do lekarza?
__________________
Zapomnij o przeszłości, a póki żyjesz.. nie żałuj
wtajemniczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 15:33   #615
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wtajemniczona Pokaż wiadomość
mam pytanie
przez 3 miesiące brałam yasimnelle i musiałam zmienić bo źle się po nich czułam. Teraz po tygodniu przerwy zaczęłam brać microgynon i czy to możliwe że po 3 tabletce wystąpiła biegunka? Czy biegunkę może mam z czego innego?
Nie jem już drugi dzień.. a tabletki wciąż biorę. Nie wiem czy to z powodu tabletek czy jedzenie.
Dzień wcześniej zjadłam tłuste jedzenie i to może przez to? Ale po jednym dniu powinno przejśc, a mnie już trzyma drugi dzień
Powinnam zgłosić się do lekarza?
Raczej watpie zeby to bylo od tabletek
A nie jedzenie to też kiepski pomysł...
Spróbuj coś lekkiego: kisiel, gotowane jabłoszko itp. mi zawsze pomagało
a jutro idź do lekarza
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:16   #616
moonshine
Raczkowanie
 
Avatar moonshine
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 38
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Dobry wieczór.
Mój ginekolog przepisał mi Microgynon 21, to będą moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, jak wiadomo pierwszą tabletkę powinnam zazyć w pierwszym dniu miesiączki. Problem w tym, że moje miesiączki często poprzedzane są takim brązowawym plamieniem. Tak stało się i teraz, niewiem czy zażyć tabletkę już dziś (od kilku godzin mam plamienie), czy poczekać aż przyjdzie bardziej obfity okres. Wtedy musiałabym rozpocząć przyjmowanie tabletek jutro, ale z kolei nie wiem czy to nie będzie już drugi dzień. Co powinnam zrobić, przyjąć tabletke już dziś czy odczekać do jutra. Jakie są ewentualne konsekwencje ( i czy są w ogóle) rozpoczęcia bilistra dzień za wcześnie ?
Proszę o pszybką odpowiedź, to dla mnie ważne, gdyż nie chciałabym czegoś przeoczyć, pozdrawiam
moonshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 22:34   #617
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Kupiłam wczoraj microgynon 21 otwieram, a w środku microgynon 30 i wszystko po angielsku hmm , chyba wszystko ok?
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 23:28   #618
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
biorę M21 od 4 dni i spadku libido nie zauważyłam
Spadku libido nie ma, wzrost - jest i to znaczny
Cytat:
Napisane przez moonshine Pokaż wiadomość
Dobry wieczór.
Mój ginekolog przepisał mi Microgynon 21, to będą moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, jak wiadomo pierwszą tabletkę powinnam zazyć w pierwszym dniu miesiączki. Problem w tym, że moje miesiączki często poprzedzane są takim brązowawym plamieniem. Tak stało się i teraz, niewiem czy zażyć tabletkę już dziś (od kilku godzin mam plamienie), czy poczekać aż przyjdzie bardziej obfity okres. Wtedy musiałabym rozpocząć przyjmowanie tabletek jutro, ale z kolei nie wiem czy to nie będzie już drugi dzień. Co powinnam zrobić, przyjąć tabletke już dziś czy odczekać do jutra. Jakie są ewentualne konsekwencje ( i czy są w ogóle) rozpoczęcia bilistra dzień za wcześnie ?
Proszę o pszybką odpowiedź, to dla mnie ważne, gdyż nie chciałabym czegoś przeoczyć, pozdrawiam
Ja bym brala dzis - czyli wczoraj
Cytat:
Napisane przez anitek_15 Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj microgynon 21 otwieram, a w środku microgynon 30 i wszystko po angielsku hmm , chyba wszystko ok?
Jak to? Pierwsze slysze o czyms takim...A kupilas w normalnej polskiej aptece?
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 22:13   #619
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

no tak w tej co zawsze, aj wiem, ze jest microgynon 30 ale zdziwiło mnie, że na opakowaniu było napisane 21 a w środku 30. Porównałam skład i jest identyczny, ulotka też.
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-08, 10:42   #620
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

witam, ja od 6 lat biorę te tabletki i ostatnio jak kupowałam, to też trafiłam na microgynon 30 w opakowaniu, ale biorę już 3 opakowanie takie i jest wszystko ok
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 12:39   #621
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Ja wzięłam niestety tylko jedno opakowanie tych tabletek. Jakbym w opakowaniu M21 trafiła na M30 to bym od razu poszła do apteki to wyjaśnić. Tak być nie powinno. Niech by się okazało, że po przyjęciu M30 organizm źle reaguje to mogłyby być solidne kłopoty. Hormony to nie jakieś witaminki czy cukierki i można sobie nimi też zaszkodzić.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 16:03   #622
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Ja wzięłam niestety tylko jedno opakowanie tych tabletek. Jakbym w opakowaniu M21 trafiła na M30 to bym od razu poszła do apteki to wyjaśnić. Tak być nie powinno. Niech by się okazało, że po przyjęciu M30 organizm źle reaguje to mogłyby być solidne kłopoty. Hormony to nie jakieś witaminki czy cukierki i można sobie nimi też zaszkodzić.
ale to podobno to samo, taki sam skład tylko, że te tabletki są w stanach pod nazwą microgynon 30
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 10:33   #623
moonshine
Raczkowanie
 
Avatar moonshine
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 38
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Wzięłam pierwszego dnia plamienia, tak jak polecałyście, dziękuję

Hmm, gdybym natrafiła na M30 w opakowaniu też raczej nie odważyłabym się ich przyjmować, myślę, że hormony to leki które wymagają szczególnej konsultacji z lekarzem specjalistą, a już na pewno powinny być indywidualnie dobierane. Nazwa prawie taka sama a skład może się jednak różnić i prawdopodobnie tak właśnie jest.
Polecam udać się do apteki z reklamacją

Przytoczę kilka skutków które zaobserwowałam w swoim organizmie po tygodniu przyjmowania M21:

+ Zupełnie bezbolesna miesiączka (zazwyczaj brzuch boli mnie 2 i 3 dnia, a tu taka miła niespodzianka-zero bólu!)
+ piersi wyraźnie się powiększają, zaokrąglają, ujędrniają w moim przypadku, to duży plus!

- pierwsze dni przyjmowania to totalna huśtawka nastrojów, wieczorami ryczałam bez powodu i zupełnie nie mogłam tego opanować, o zgrozo, na szczęście już się chyba stabilizuje...
- miesiączka niby się skończyła, ale jednak ciągle jest, w prawdzwie nie obfita, ale jednak ciągle mam jakieś brązowane plamienia (okres zazwyczaj trwał 5 dni i koniec, a tu 7 dzień z plamkami)
- piersi są nabrzmiałe i bolesne, ale to związane jest pewnie z ich wzrostem, więc staram się nie marudzić z tego powodu, no pain-no gain!

# nie zauważyłam poprawy cery, przynajmniej na razie, a szkoda, przydałoby się... (Lekarz wyraźnie zaznaczył, że powinnam mieć czystszą cerę i ładniejsze, nie wypadające włosy...)
# j.w. włosy póki co bez zmian, lecą jak leciały (na szczęście w umiarkowanych ilościach)
# nie zauważyłam też zwiększonego apetytu, ani zbierania się wody w organizmie i oby tak dalej!


Ogólnie, jestem na tak!

Edytowane przez moonshine
Czas edycji: 2008-11-14 o 10:35
moonshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:05   #624
UntouchableGirl
Przyczajenie
 
Avatar UntouchableGirl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z miasta.
Wiadomości: 12
GG do UntouchableGirl
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

A ja właśnie się zastanawiam jak zacząć je brać? Opakowanie zaczyna się od środy. Dzisiaj dostałam okres i powinnam zacząć. Jest piątek. To mam brać od piątku czy czekać do środy?
__________________
Wolę, aby nienawidzili mnie taką,
jaka jestem, niż kochali taką,
jaka nigdy nie będę.



Przyszłość zaczyna się dzisiaj,
nie jutro.




Może nie jestem nikim ważnym,
ale jestem wszystkim, co mam.

UntouchableGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 16:37   #625
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez UntouchableGirl Pokaż wiadomość
A ja właśnie się zastanawiam jak zacząć je brać? Opakowanie zaczyna się od środy. Dzisiaj dostałam okres i powinnam zacząć. Jest piątek. To mam brać od piątku czy czekać do środy?
nie czekasz tylko bierzesz tą z napisem "piątek" albo którąkolwiek inną.
Pierwsza tabletka w pierwszy dzień miesiączki!
Przeczytaj ulotkę ze zrozumieniem
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 23:04   #626
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moonshine Pokaż wiadomość
Wzięłam pierwszego dnia plamienia, tak jak polecałyście, dziękuję

Hmm, gdybym natrafiła na M30 w opakowaniu też raczej nie odważyłabym się ich przyjmować, myślę, że hormony to leki które wymagają szczególnej konsultacji z lekarzem specjalistą, a już na pewno powinny być indywidualnie dobierane. Nazwa prawie taka sama a skład może się jednak różnić i prawdopodobnie tak właśnie jest.
Polecam udać się do apteki z reklamacją

Przytoczę kilka skutków które zaobserwowałam w swoim organizmie po tygodniu przyjmowania M21:

+ Zupełnie bezbolesna miesiączka (zazwyczaj brzuch boli mnie 2 i 3 dnia, a tu taka miła niespodzianka-zero bólu!)
+ piersi wyraźnie się powiększają, zaokrąglają, ujędrniają w moim przypadku, to duży plus!

- pierwsze dni przyjmowania to totalna huśtawka nastrojów, wieczorami ryczałam bez powodu i zupełnie nie mogłam tego opanować, o zgrozo, na szczęście już się chyba stabilizuje...
- miesiączka niby się skończyła, ale jednak ciągle jest, w prawdzwie nie obfita, ale jednak ciągle mam jakieś brązowane plamienia (okres zazwyczaj trwał 5 dni i koniec, a tu 7 dzień z plamkami)
- piersi są nabrzmiałe i bolesne, ale to związane jest pewnie z ich wzrostem, więc staram się nie marudzić z tego powodu, no pain-no gain!

# nie zauważyłam poprawy cery, przynajmniej na razie, a szkoda, przydałoby się... (Lekarz wyraźnie zaznaczył, że powinnam mieć czystszą cerę i ładniejsze, nie wypadające włosy...)
# j.w. włosy póki co bez zmian, lecą jak leciały (na szczęście w umiarkowanych ilościach)
# nie zauważyłam też zwiększonego apetytu, ani zbierania się wody w organizmie i oby tak dalej!


Ogólnie, jestem na tak!
Skład jest identyczny, w innych wątkach przeczytałam, że po prostu microgynon 21 w innych państwach ma nazwę microgynon 30...

biorę je.. dobrze robię?
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 12:32   #627
wtajemniczona
Raczkowanie
 
Avatar wtajemniczona
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Budzów
Wiadomości: 431
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

tabletkę zażyłam o 19 a przed 20 byłam w wc.. nie była to ostra biegunka, ale nie taka zwykła "kupa".. była trochę żadka.
Czy tabletka zdążyła wchłonąć, czy ją też oddałam.
W ulotce czytałam że do 4 godzin się wchłania, ale tylko w przypadku ostrej biegunki powinnam zażyć drugą. Ja nie zażyłam kolejnej. Czy jestm wciąż zabezpieczona?
__________________
Zapomnij o przeszłości, a póki żyjesz.. nie żałuj
wtajemniczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 18:50   #628
wtajemniczona
Raczkowanie
 
Avatar wtajemniczona
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Budzów
Wiadomości: 431
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

?
__________________
Zapomnij o przeszłości, a póki żyjesz.. nie żałuj
wtajemniczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 19:09   #629
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

hop
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 19:27   #630
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anitek_15 Pokaż wiadomość
Skład jest identyczny, w innych wątkach przeczytałam, że po prostu microgynon 21 w innych państwach ma nazwę microgynon 30...

biorę je.. dobrze robię?
Dobrze robisz
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.