Zmiana tabletek - zbiorczy! - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 15:57   #631
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

cześć

nie przeczytałam całego wątku, bo nie bardzo mam kiedy go prześledzić, ale może ktoś mi pomoże mimo wszystko

biorę teraz syndi35, lekarz zmienił mi na YAZ, ale nie powiedział czy robic przerwe czy nie, cokolwiek. W ultoce jest napisane jak zacząć brać wogole pierwszy raz, po innych metodach zabezpieczenia czy z tego samego systemu. Niestety nie pisze jak zacząć brać z systemu 21+7 na 24+4, jutro biorę ostatnią tabletkę Syndi 35.

Teraz nie wiem czy zrobić normalną przerwę 7-dni jak zawsze i w pierwszy dzien kiedy powinnam wziasc nast opak syndi to wziasc YAZ, czy nie robić przerwy a tzn. że jeżeli w sobotę (02.04) biorę ost tabl Syndi to mam w nd (03.04) wziąść pierwsza tabl YAZ?? ( dodam że okres z odstawienia dosatje zazwyczaj w srode badz czwartek w czasie przerwy)

Aha i jeszcze powiem że i tak się dodatkowo z TŻ zabezpieczamy prezerwatywą (ze wzgl innych niż tylko zabezp.) i czy wtedy jak przyjme źle nowe tabletki to i tak bede zabezpieczona?

JEzeli ktos mógłby mi odp to byłabym wdzieczna i proszę nei krzyczcie że już było czy coś. Juz tyle przeczytalam w necie że sie pogubiałm w koncu i nie wiem.

Pozdrawiam
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas

Edytowane przez jennuś
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:58
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:56   #632
nell21y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam,

nie do końca zrozumiałam wszystkie wypowiedzi, a mam pytanie.
Byłam u ginekologa, robiłam cytologię i okazało się że mam paskudną infekcję grzybiczą, spowodowaną stosowaniem Nuvaring. Lekarz zaproponował mi zmianę na Yasminelle. Dziś wyciągnęłam krążek po 3 tygodniach. Kiedy mam wziąć pierwszą tabletkę? Jak dostanę okres z odstawienia, czy w poniedziałek, po 7 dniach?
nell21y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:29   #633
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Hej dziewczyny, przeszukałam wątek, ale niestety nie znlazłam odpowiedzi na moje pytanie, dlatego prosze Was o odpowiedź :

Czy przy zmiane tabletek, przez pierwszy miesiąc brania nowych tabletek miałyście plamienia?

Pozdrawiam
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 22:23   #634
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

up!
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 11:17   #635
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nicole89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przeszukałam wątek, ale niestety nie znlazłam odpowiedzi na moje pytanie, dlatego prosze Was o odpowiedź :

Czy przy zmiane tabletek, przez pierwszy miesiąc brania nowych tabletek miałyście plamienia?

Pozdrawiam
ja miałam raz czy dwa, ale czy to ma jakieś znaczenie? Przecież to nie znaczy, że Ty będziesz je miała. Każdy organizm reaguje inaczej.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 11:43   #636
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Ja mam plamienie i się zastanawiałam, czy to normalny objaw, pytam na forum, bo moja ginekolog jest na urlopie
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 11:59   #637
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nicole89 Pokaż wiadomość
Ja mam plamienie i się zastanawiałam, czy to normalny objaw, pytam na forum, bo moja ginekolog jest na urlopie
A w ulotce nic na ten temat nie ma? bo na pewno jest informacja o tym, że przy pierwszych opakowaniach mogą pojawiać się plamienia. Tak więc to normalne, gorzej jak po 3 miesiącach nadal się przydarzają -wtedy powinnaś udać się do ginekologa.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 12:12   #638
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A w ulotce nic na ten temat nie ma? bo na pewno jest informacja o tym, że przy pierwszych opakowaniach mogą pojawiać się plamienia. Tak więc to normalne, gorzej jak po 3 miesiącach nadal się przydarzają -wtedy powinnaś udać się do ginekologa.
W ulotce jest, ale na temat plamien przy przyjmowaniu tabletek po raz pierwszy w życiu, a nie przy przyjmowaniu tabletek, po zmianie z innych
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:43   #639
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nicole89 Pokaż wiadomość
W ulotce jest, ale na temat plamien przy przyjmowaniu tabletek po raz pierwszy w życiu, a nie przy przyjmowaniu tabletek, po zmianie z innych
Ale to niemal to samo, bo albo zmieniasz hormon albo jego dawkę -jedno i drugie na nowo "rozregulowuje" organizm. Poza tym jeżeli jednak martwią Cię plamienia to radziłabym wizytę u ginekologa -on rozwieje wszelkie wątpliwości. A skoro Twój jest na urlopie wystarczy raz iść do innego zamiast się martwić
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:53   #640
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Ok, dziękuję za pomoc
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 17:24   #641
nell21y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witajcie dziewczyny!

Moja ginekolog jest na urlopie, więc nie mam jak jej zapytać, moze wy będziecie wiedziały coś więcej.
W zeszłym miesiącu przeszłam z Nuvaring na Yasminelle. Kiedyś już go brałam ale wtedy był dla mnie ok, a teraz jestem nerwowa, cały dzień mogłabym spać i mam plamienia. Wziełam jedno opakowanie Yasminelle. Czy mogę po 1 opak przerwać jego stosowanie i nie brać nic innego? Czy bardzo to rozreguluje mój organizm?
nell21y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 17:35   #642
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nell21y Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!

Moja ginekolog jest na urlopie, więc nie mam jak jej zapytać, moze wy będziecie wiedziały coś więcej.
W zeszłym miesiącu przeszłam z Nuvaring na Yasminelle. Kiedyś już go brałam ale wtedy był dla mnie ok, a teraz jestem nerwowa, cały dzień mogłabym spać i mam plamienia. Wziełam jedno opakowanie Yasminelle. Czy mogę po 1 opak przerwać jego stosowanie i nie brać nic innego? Czy bardzo to rozreguluje mój organizm?
Przerwanie brania można zrobić w każdej chwili, ale jeżeli masz zamiar przerwać a za miesiąc znowu zacząć brać coś innego to nie radzę, organizm może faktycznie "ześwirować".
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 14:41   #643
Boggle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Hej. Mam pytanie odnoście zmiany tabletek.
Biore teraz Cilest (skład - 0,250 mg norgestimatu i 0,035 mg etynyloestradiolu) i Pani doktor poleciła mi zmianę na Narayę (skład - 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu).
W związku z tym mam pytanie, to jest dobra zmiana? I czy zacząć brać po 7 dniowej przerwie, czy w dniu okresu? Lekarz powiedziała mi, że najlepiej wziąć w dniu okresu, ale można po przerwie. Niestety jest teraz na urlopie i nie mogę się dopytać;/ osobiście wolałabym zacząć brać po przerwie.
Boggle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 18:21   #644
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Boggle Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie odnoście zmiany tabletek.
Biore teraz Cilest (skład - 0,250 mg norgestimatu i 0,035 mg etynyloestradiolu) i Pani doktor poleciła mi zmianę na Narayę (skład - 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu).
W związku z tym mam pytanie, to jest dobra zmiana? I czy zacząć brać po 7 dniowej przerwie, czy w dniu okresu? Lekarz powiedziała mi, że najlepiej wziąć w dniu okresu, ale można po przerwie. Niestety jest teraz na urlopie i nie mogę się dopytać;/ osobiście wolałabym zacząć brać po przerwie.
A dlaczego zmieniasz? Źle się czujesz po Cileście? Jak dobrze, to jakakolwiek zmiana jest bezsensowna.
Zasada zmiany z mocniejszych tabletek na słabsze jest taka, że albo w ogóle nie robi się przerwy, albo bierze w pierwszy dzień krwawienia. Jak chcesz zrobić przerwę to rób, tylko dla pewności przez kolejne 7-10 dni się zabezpieczaj.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 09:42   #645
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witajcie dziewczyny i kobiety mam pytanie:
zmieniłam tabletki z wieloskładnikowych na jedno bez robienia przerwy,
(dziś wzięłam pierwszą nową tabletkę)
czy będę teraz w pełni zabezpieczona?
czy stosować dodatkowe zabezpieczenia przez 7 dni?
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 21:17   #646
Kya synthetic
Przyczajenie
 
Avatar Kya synthetic
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam,
przepraszam, że zawracam głowę być może błahostką ale mam mały problem.
Stosowałam przez miesiąc krążek NuvaRingm jednak nie jest to metoda dla mnie. Dziś lekarz przepisał mi tabletki Cyprest (ze względu na problemy z cerą) i zapomniałam go zapytać kiedy mam zacząć ich stosowanie. Obecnie jestem w 3 dnu krwawienia z odstawienia. W niedzielę jest dzień, w którym powinnam włożyć krążek jednak mam receptę na tabletki. I teraz:
Czy powinnam czekać na kolejne krwawienie i 1 dzień miesiączki czy zacząć brać tabsy w dniu kiedy powinnam włożyć krążek czyli po 7 dniach przerwy?
Kya synthetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:54   #647
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam, rok brałam tabletki microgynon 21, teraz zmieniam tabletki na narayę. To oznacza, że przechodzę z mocnych tabletek na o wiele słabsze. Czy będę tę zmianę jakoś odczuwać?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 22:06   #648
mooooonia
Zadomowienie
 
Avatar mooooonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 253
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Wiem, że to tysięczne tego typu pytanie, ale chcę się upewnić.
Zmieniam yasminelle na logest (z powodu huśtawek nastroju). Mają tyle samo ee. Zaczęłam od pierwszego dnia krwawienia. Czy zabezpieczenie zostało zachowane?

I jeszcze jedno: jeśli było choć minimalne ryzyko, że nie zostało zachowane, to czy po siedmiu dniach już jest pewne? Czy dopiero po pełnym cyklu?
mooooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 18:44   #649
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny, upewnijcie mnie czy dobrze myślę. Zmieniam tabletki z yasminelle na triquilar. Lekarz mówił, że normalnie mam zrobić przerwę i 8 dnia wziąć tabletkę, ja naczytałam się na necie, że jednak nie powinno się. Tabletek jeszcze nie wykupiłam, a że chciałam dopiero w trakcie przerwy, bo tak by mi było wygodniej ze względów finansowych to chciałam się upewnić, czy jeśli jednak zrobię przerwę i przez pierwszy tydzień brania triquilaru będę się zabezpieczała prezerwatywą to czy będę w pełni zabezpieczona? Nawet jeśli współżyłabym w czasie przerwy lub w 3 tygodniu brania Yasminelle? Pytam też z ciekawości, bo nigdy nie wiem od kiedy nie liczyłoby mi się zabezpieczenie jeśli bym np wzięła antybiotyk, którego nie powinnam (zawsze pilnuję się co biorę, ale po prostu ciekawa jestem).
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 13:39   #650
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Dziewczyny, upewnijcie mnie czy dobrze myślę. Zmieniam tabletki z yasminelle na triquilar. Lekarz mówił, że normalnie mam zrobić przerwę i 8 dnia wziąć tabletkę, ja naczytałam się na necie, że jednak nie powinno się. Tabletek jeszcze nie wykupiłam, a że chciałam dopiero w trakcie przerwy, bo tak by mi było wygodniej ze względów finansowych to chciałam się upewnić, czy jeśli jednak zrobię przerwę i przez pierwszy tydzień brania triquilaru będę się zabezpieczała prezerwatywą to czy będę w pełni zabezpieczona? Nawet jeśli współżyłabym w czasie przerwy lub w 3 tygodniu brania Yasminelle? Pytam też z ciekawości, bo nigdy nie wiem od kiedy nie liczyłoby mi się zabezpieczenie jeśli bym np wzięła antybiotyk, którego nie powinnam (zawsze pilnuję się co biorę, ale po prostu ciekawa jestem).
Hej ja nie mam pojęcia poniewaz nie wiem co to są za tabletki triquilar ani jaki mają skład generalnie jest taka zasada,ze jesli zmieniasz tabletki na mocniejsze to nawet po 7 dniowej przerwiee jestes zabezpieczona ale jesli maja one mniej hormonow od poprzednich powinnas sie przez tydzien dodatkowo zabezpieczac, najlepiej bedzie kiedy przeczytasz sobie ulotkę jak juz je wykupisz.. a na Twoim miejscu nie robilabym zadnej przerwy, pozdrawiam
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 13:47   #651
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

W ulotce nic konkretnego nie ma, zresztą jest identyczna jak w yasminelle, mimo że triquilar są trójfazowe :/ Ale jeśli yasminelle mają taki skład: 1 tabl. powl. zawiera 3 mg drospirenonu i 0,02 mg etynyloestradiolu. a triquilar taki: 6 jasnobrązowych tabl.:
0,03 mg etynylestradiolu i 0,05 mg lewonorgestrelu;
5 białych tabl.:
0,04 mg etynylestradiolu i 0,075 mg lewonorgestrelu;
10 tabl. koloru ochry:
0,03 mg etynylestradiolu i 0,125 mg lewonorgestrelu
To triquilar są silniejsze prawda?
Bo mam już jeden dzień przerwy więc wolę się upewnić
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 13:47   #652
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

zmieniając tabletki z cilest na mercilon normalnie zachowuję przerwę i biorę tak jak bym brała kolejny blister cilestu? w celu zachowania antykoncepcji

Edytowane przez karolinuuusia
Czas edycji: 2012-07-03 o 13:48
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:34   #653
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Question Zmiana tabletek a skutki uboczne?

Czy jeśli zmieniłam tabletki z mocniejszej Atywii na słabsze Sylvie 20, a biorąc Atywię nie miałam za dużo skutków ubocznych, to czy biorąc Sylvie mogą pojawić się jakieś nowe? Kiedy ginekolog przepisywała mi te drugie zapytałam czy mogę odczuć jakieś skutki zmiany tabletek. Ta odpowiedziała mi, że nie powinnam ich mieć. Jednak widzę, że Atywia i Sylvie różnią się jednym ze składników, a w dodatku Sylvie ma identyczny skład jak Kontracept, który brałam kiedyś i ciężko znosiłam go psychicznie.

Jestem teraz przy drugim opakowaniu Sylvie i zauważyłam u siebie większą drażliwość, wzdęcia, przy pierwszym opakowaniu miałam apetyt za dziesięciu. Takie rzeczy nie zdarzyły mi się przy Atywii.

Czy jeśli biorę teraz tabletki o takim składzie jak te, które kiedyś mi nie pasowały, to czy mogę później mieć te same skutki uboczne co wcześniej?

Aha i jeszcze jedno. Zmieniając tabletki na słabsze nie wzięłam ich pierwszego dnia krwawienia, tak jak wy tu piszecie, tylko wzięłam je po 7-dniowej przerwie, ponieważ tak kazała mi ginekolog i tak przeczytałam na ulotce. Czy to jakoś znacząco mogło wpłynąć na moją antykoncepcję przy poprzednim opakowaniu?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 15:58   #654
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

Nie wiem skąd te głupie pytania nie ma na to reguły, czy będziesz miała więcej skutków czy mnie, albo czy w ogóle będziesz je miała.
Spróbuj to się dowiesz.

Tak, wracając do tych samych tabletek może być tak samo, ale nie musi, ponieważ Twoja gospodarka hormonalna już zdążyła się zmienić, przez te zmiany tabletek.

Powinnaś iść do ginekologa po inne tabletki.

Zrobiłaś źle, ponieważ schodząc z mocniejszych na słabsze powinno się zrobić to albo bez przerwy, albo w pierwszy dzień krwawienia, dlatego stosunki na początku brania nowych tabletek miałaś niezabezpieczone.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 09:45   #655
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

a ja mam z kolei takie pytanie. Otóż biore tabletki Novynette od ok 1,5 roku bez przerwy. Są to moje pierwsze tabletki. Jednak w przeciągu ostatnich miesięcy jestem bardzo nerwowa, płaczliwa, nic mi nie pasuje, nie odpowiada, często kłócę się z bliskimi. Po prostu ciężko ze mną wytrzymać. Myślałam o wizycie u psychologa, bo może zmiana miejsca zamieszkania, rozpoczęcie studiów tak na mnie wpłynęło, ale gdzieś czytałam (chyba nawet na tym forum) że dziewczyny pisaly, że tabletki mogą wywoływać taki stan. Tylko czy to realne, że dopiero teraz? Powiedzcie mi, czy lepiej zmienić tabletki czy gdzieś indziej szukać przyczyny? Bo już zaczynam się sama ze sobą męczyć..
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:23   #656
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

Mogą dopiero po takim czasie spróbuj zmienić, jak nie pomogą to szukaj innej przyczyny
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:42   #657
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

a na jakiej podstawie ginekolog ustala na jakie tabletki zmienić? czy po prostu leci alfabetycznie i mówi "to teraz niech Pani sobie bierze te!" przepraszam za głupie pytanie ale ciekawi mnie to
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:47   #658
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez daab123 Pokaż wiadomość
a na jakiej podstawie ginekolog ustala na jakie tabletki zmienić? czy po prostu leci alfabetycznie i mówi "to teraz niech Pani sobie bierze te!" przepraszam za głupie pytanie ale ciekawi mnie to
Dobór tabletek to metoda prób i błędów. Lekarz na podstawie badań może jedynie stwierdzić czy dana kobieta w ogóle może stosować antykoncepcję hormonalną. Sugerować może się także wiekiem i wagą pacjentki, a także trybem jej życia.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:55   #659
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

taa, badania. niestety mój ginekolog nie zalecił mi badań hormonalnych nawet podczas pierwszej wizyty, gdy była mowa o tabletkach. ale teraz chyba dobrze takie coś wykonać. i do tego próby wątrobowe.
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:58   #660
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Zmiana tabletek a skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez daab123 Pokaż wiadomość
taa, badania. niestety mój ginekolog nie zalecił mi badań hormonalnych nawet podczas pierwszej wizyty, gdy była mowa o tabletkach. ale teraz chyba dobrze takie coś wykonać. i do tego próby wątrobowe.
Próby wątrobowe to podstawa przy przepisywaniu antykoncepcji hormonalnej. Warto zrobić też krzepliwość krwi.
Mój gin zleca mi te badania raz na pół roku.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 10:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.