SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-11, 13:35   #631
Andora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 372
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
A może któraś z Was ma włoski podobne, tj. cienkie, rzadkie i miękkie? Łatwiej byłoby mi zacząć pielęgnację od przetestowania produktów przyjaznych dla takich właśnie włosów.
pjona! niestety z kosmetykami nie pomogę, większość nic nie robi z moimi włosami. Wykończyłam olej kokosowy, próbowałam Isanę z babassu i nic. W sumie jedyne z czego byłam zadowolona to Jantar, naprawde dużo bejbików mam po nim. Efekt z biovaxu latte utrzymywał się tylko do następnego mycia, mam teraz kallosa (interes życia, litr maski za 13 zł! ), ale dopiero testuję
Andora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 13:47   #632
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez weronka19 Pokaż wiadomość
Dzisiaj siedziałam na nudnych zajęciach i moje myśli krążyły od jednej głowy do drugiej i tylko tak sobie w nich gadałam: "O, Natalia rozjaśniła włosy, ale widać że ma suche, chociaż krótkie. Patrycja ma długie, ale mocno wystrzępione i jej się strączkują. Karolina ma gęstę, ale napuszone, a jakby spróbowała metod CG to by miała piękne fale albo i loki.." i tak dalej...
Dołączam, mam tak samo . Od kiedy zaczęłam dbać o włosy strasznie zwracam uwagę na to kto ma jakie włosy.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 16:02   #633
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Andora Pokaż wiadomość
heej, można dołączyć?
jestem prostowłosa, ale moje włosy zupełnie nie przypominają Waszych. Olejuję, naładam maski, ale one mają to gdzieś nie zamierzam się jednak poddawać, ostatnio sporo obcięłam, teraz moje włosy mają około 40 cm. Noo, i ja to sobie będę długo zapuszczać, bo mam 180 cm wzrostu
dodaję zdjęcie, może trochę stare ale nowszego nie mam.
Ładne no i witam Rzeszów

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Ośmielona przez koleżanki z klubu odważyłam się dołączyć - czy mogę?
Jestem prostowłosa od urodzenia, dawniej było to przedmiotem politowania (tak tak!), dopiero później stało się "modne". Niestety moje włosy są bardzo cienkie, delikatne, bardzo miękkie ale niepodatne na układanie. Rosną szybko. Mam grzywkę.

Wiele razy próbowałam je kręcić, ale efekty trwały co najwyżej kilka/kilkanaście minut... Prostować natomiast nigdy nie musiałam, więc nie są zniszczone ani nie rozdwajają się. Najbardziej daję im popalić farbowaniem na czarno (muszę, mam siwe) oraz utrwalaniem lakierem (spinam je w koczek). Suszenie trwa krótko, bo jest ich mało, więc to nie grzech

Od kilku dni intensywnie przekopuje forum w poszukiwaniu informacji:
1. jak poprawić ich ogólną kondycję
2. jak zapobiegać wypadaniu


Włosy leciały mi garściami (ewidentnie ze stresu), ale największy wysyp chyba już za mną (mam nadzieję). Był taki okres, że budziłam się, a poduszka była czarna od włosów, brrrrrrrrr (podobne "widoki" mam podczas mycia i suszenia, ale chyba dziś już mniej się sypię...). Obecnie moją głowę otacza mnóstwo krótkich włosów, które zresztą będzie widać na zdjęciu.

Od trzech dni piję pokrzywę, raz natarłam skórę głowy olejkiem rycynowym i zamierzam to kontynuować. Zrobiłam listę kosmetyków przewijających się w różnych wątkach i czytam o nich zarówno na forum jak i na KWC. Mam straszliwy mętlik w głowie, bo wcześniej - wstyd się przyznać - nie zwracałam większej uwagi na głowę. Dopiero teraz wpadłam na pomysł, że może warto coś z tym zrobić.

Obejrzałam wiele Waszych zdjęć, macie piękne włosy, dziewczyny, ja też chciałabym w końcu się za nie wziąć, stąd moja tu obecność A może któraś z Was ma włoski podobne, tj. cienkie, rzadkie i miękkie? Łatwiej byłoby mi zacząć pielęgnację od przetestowania produktów przyjaznych dla takich właśnie włosów.
Ja też zwróciłam uwagę na baby hair! Czemu ja takich nie mam? Pielęgnuj, dbaj, efekty będziesz widzieć niedługo

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Śliczne włosy . Przy zabezpieczeniu końcówek to możesz nawet rzadziej niż co 3 miesiące, nie powinny się zniszczyć. Powodzenia w dalszym zapuszczaniu


Nawilżyć, wygładzić i będą świetne

Nie podcinaj! Widać, że masz zdrowe i równo ścięte końcówki. Nie wymagają cięcia


Nic nie szkodzi zapuścić . Ja znowu uwielbiam długie ścięte w U, a od stanika i krótsze wolę ścięte prosto


A co do odgniotów nocnych to może zamiast wiązać gumką kitkę na czubku głowy, przewiązać jest wstążką? Nie próbowałam, tak tylko pomyślałam o tym teraz.
A ja tak myślałam, czy by nie wziąć szalika czy innej apaszki i całości kitki nie przewiązać. Wiecie, o co mi chodzi? Dzisiaj rano o tym pomyślałam, w sensie tak, żeby zebrać tą chustką włosy od, powiedzmy, karku i całe owinąć je tą właśnie chustką. Nie wiem czy jasno to tłumaczę. Dołączam Picassa, chodzi mi o taki kokon. Co myślicie?

Cytat:
Napisane przez weronka19 Pokaż wiadomość
Dzisiaj siedziałam na nudnych zajęciach i moje myśli krążyły od jednej głowy do drugiej i tylko tak sobie w nich gadałam: "O, Natalia rozjaśniła włosy, ale widać że ma suche, chociaż krótkie. Patrycja ma długie, ale mocno wystrzępione i jej się strączkują. Karolina ma gęstę, ale napuszone, a jakby spróbowała metod CG to by miała piękne fale albo i loki.." i tak dalej...
Jakbym siebie widziała Tylko że ja na zajęciach to rzadko, za to wszędzie indziej, tak jak mówię, włosy i tyłki


Dziewczyny, strasznie się elektryzuję, poradźcie coś, bo jak nie Wy, to nikt Chcę je nosić rozpuszczone, bo takie są najładniejsze, przynajmniej kiedy mogę (czyli nie mam wełnianej sukienki, dajmy na to), a tak się elektryzuję, że wyglądam jak piorun w szczypiorek Poradźcie, proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kitka.jpg (11,2 KB, 24 załadowań)
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo

Edytowane przez freckledlittle
Czas edycji: 2012-10-11 o 16:06
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 17:32   #634
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez weronka19 Pokaż wiadomość
Dzisiaj siedziałam na nudnych zajęciach i moje myśli krążyły od jednej głowy do drugiej i tylko tak sobie w nich gadałam: "O, Natalia rozjaśniła włosy, ale widać że ma suche, chociaż krótkie. Patrycja ma długie, ale mocno wystrzępione i jej się strączkują. Karolina ma gęstę, ale napuszone, a jakby spróbowała metod CG to by miała piękne fale albo i loki.." i tak dalej...
ja też takie analizy robie...
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 18:07   #635
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Andora Pokaż wiadomość
heej, można dołączyć?
jestem prostowłosa, ale moje włosy zupełnie nie przypominają Waszych. Olejuję, naładam maski, ale one mają to gdzieś nie zamierzam się jednak poddawać, ostatnio sporo obcięłam, teraz moje włosy mają około 40 cm. Noo, i ja to sobie będę długo zapuszczać, bo mam 180 cm wzrostu
dodaję zdjęcie, może trochę stare ale nowszego nie mam.
Przecież ladne są, nawet bardzo


Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Śliczne włosy . Przy zabezpieczeniu końcówek to możesz nawet rzadziej niż co 3 miesiące, nie powinny się zniszczyć. Powodzenia w dalszym zapuszczaniu
Dziękuję
tak wiem o tym i faktycznie końcówki tego nie wymagają... ale ja mam jakąś manie Uwielbiam te końce zaraz po ścięciu a bez tego mi się wydają takie marne jakieś. Ale teraz się trochę opanowałam i myślę że nawet przejście z 2 miesięcy na 3 to dla mnie sukces
Z tym że chcę też równać włosy, więc podcinanie musi byc, a nie wiem czy byłabym w stanie ciachnąć więcej cm na raz
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 19:27   #636
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
A ja tak myślałam, czy by nie wziąć szalika czy innej apaszki i całości kitki nie przewiązać. Wiecie, o co mi chodzi? Dzisiaj rano o tym pomyślałam, w sensie tak, żeby zebrać tą chustką włosy od, powiedzmy, karku i całe owinąć je tą właśnie chustką. Nie wiem czy jasno to tłumaczę. Dołączam Picassa, chodzi mi o taki kokon. Co myślicie?


dobre do ochrony włosów
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 20:50   #637
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

[QUOTE=freckledlittle;3702 3746
A ja tak myślałam, czy by nie wziąć szalika czy innej apaszki i całości kitki nie przewiązać. Wiecie, o co mi chodzi? Dzisiaj rano o tym pomyślałam, w sensie tak, żeby zebrać tą chustką włosy od, powiedzmy, karku i całe owinąć je tą właśnie chustką. Nie wiem czy jasno to tłumaczę. Dołączam Picassa, chodzi mi o taki kokon. Co myślicie?[/QUOTE]

Udany szkic, podziwiam nos

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Ooooooo witaj kochana, to będę pilnie testować polecane przez Ciebie produkty i zabiegi, dziękuję
Aż się wystraszyłam, bo co będzie jak nie trafię swoją pielęgnacją w Twoje włosy?
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 21:42   #638
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dobre do ochrony włosów
Spróbuję to jakoś uskutecznić

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Udany szkic, podziwiam nos



Aż się wystraszyłam, bo co będzie jak nie trafię swoją pielęgnacją w Twoje włosy?
To nie Twoja dziewuszka z kitką, ale zawsze coś ^^

Cytat:
Napisane przez AnulaPPP Pokaż wiadomość
Przecież ladne są, nawet bardzo




Dziękuję
tak wiem o tym i faktycznie końcówki tego nie wymagają... ale ja mam jakąś manie Uwielbiam te końce zaraz po ścięciu a bez tego mi się wydają takie marne jakieś. Ale teraz się trochę opanowałam i myślę że nawet przejście z 2 miesięcy na 3 to dla mnie sukces
Z tym że chcę też równać włosy, więc podcinanie musi byc, a nie wiem czy byłabym w stanie ciachnąć więcej cm na raz
Ja tak samo, i miałam je takie bardzo długie, tylko teraz pogoda i brak czasu na olejowanie częstsze niż raz w tygodniu powoduje, że jestem taka rozczochrana i naelektryzowana, że coś okropnego... Pomóżcie, co mam stosować? Żeby to ograniczyć? Czym się czesać? Czeszę się drewnianym grzebieniem teraz, bo szczotka tylko to wzmaga, a niedawno ją czyściłam (myjemy ją szamponem, nakładamy odżywkę d/s, spłukujemy i wsjo, tak?)... Nie mam takich gładziutkich, mięciutkich tych włosów jak jeszcze parę miesięcy temu, tylko takie...suchawe i splątane od tego elektryzowania...
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 06:40   #639
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
To nie Twoja dziewuszka z kitką, ale zawsze coś ^^



Ja tak samo, i miałam je takie bardzo długie, tylko teraz pogoda i brak czasu na olejowanie częstsze niż raz w tygodniu powoduje, że jestem taka rozczochrana i naelektryzowana, że coś okropnego... Pomóżcie, co mam stosować? Żeby to ograniczyć? Czym się czesać? Czeszę się drewnianym grzebieniem teraz, bo szczotka tylko to wzmaga, a niedawno ją czyściłam (myjemy ją szamponem, nakładamy odżywkę d/s, spłukujemy i wsjo, tak?)... Nie mam takich gładziutkich, mięciutkich tych włosów jak jeszcze parę miesięcy temu, tylko takie...suchawe i splątane od tego elektryzowania...
Mi się bardzo podoba Szalika czy chustki jednak nie dam rady zastosować, wszystko spada z włosów, bo są zbyt śliskie

Mi w zeszłym zimowym sezonie pomagał zielony krem do rąk z Biedronki, nakładałam niewielką jego ilość na dłonie (wielkość groszka), rozcierałam i wygładzałam tym włosy. Odżywki bez spłukiwania też może pomogą? Joanna Naturia?


W ogóle mam jakiś dziwny włosowy okres. Po tym jak nałożyłam hennę i odczekałam 2 dni, żeby umyć i nałożyć maskę Sleek Line moje włosy nagle zaczęły mieć wszystkiego dosyć. Co prawda trzymałam ją chyba godzinę, ale żeby takie rzeczy? Tłuszcz i strąki Następnego dnia oczyściłam je Malwą rzepową i nałożyłam Alterrę z morelą - obciążone. Kolejne mycie było Barwą żurawinową, żeby dalej oczyszczać i już nic nie nakładałam - obciążone. Wczoraj umyłam płynem Intimelle i znowu nic nie nakładałam i dziś są jakby trochę bardziej puszyste, ale też suchawe. Nie wiem, co to będzie dalej A było już tak pięknie....
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE


Edytowane przez Magdalene29
Czas edycji: 2012-10-12 o 06:46
Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 12:41   #640
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Mi się bardzo podoba Szalika czy chustki jednak nie dam rady zastosować, wszystko spada z włosów, bo są zbyt śliskie

Mi w zeszłym zimowym sezonie pomagał zielony krem do rąk z Biedronki, nakładałam niewielką jego ilość na dłonie (wielkość groszka), rozcierałam i wygładzałam tym włosy. Odżywki bez spłukiwania też może pomogą? Joanna Naturia?


W ogóle mam jakiś dziwny włosowy okres. Po tym jak nałożyłam hennę i odczekałam 2 dni, żeby umyć i nałożyć maskę Sleek Line moje włosy nagle zaczęły mieć wszystkiego dosyć. Co prawda trzymałam ją chyba godzinę, ale żeby takie rzeczy? Tłuszcz i strąki Następnego dnia oczyściłam je Malwą rzepową i nałożyłam Alterrę z morelą - obciążone. Kolejne mycie było Barwą żurawinową, żeby dalej oczyszczać i już nic nie nakładałam - obciążone. Wczoraj umyłam płynem Intimelle i znowu nic nie nakładałam i dziś są jakby trochę bardziej puszyste, ale też suchawe. Nie wiem, co to będzie dalej A było już tak pięknie....
A ja zastosowałam i się chyba udało, trochę przyciężkawo na początku mi się wydawało, ale wstałam rano i, choć trochę zsunięty, szalik wciąż oplatał włosy i nawet ich nie pogniótł. Ale czy to tylko nie wzmaga elektryzowania? Wątpię...

Kremu nie próbowałam, ale przecież po każdym myciu nakładam odzywkę b/s, na zmianę naturię z pokrzywą i zieloną herbatą i z apteczki babuni tę z miodem i proteinami mlecznymi...

Przenawilżone?
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 13:43   #641
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
A ja zastosowałam i się chyba udało, trochę przyciężkawo na początku mi się wydawało, ale wstałam rano i, choć trochę zsunięty, szalik wciąż oplatał włosy i nawet ich nie pogniótł. Ale czy to tylko nie wzmaga elektryzowania? Wątpię...

Kremu nie próbowałam, ale przecież po każdym myciu nakładam odzywkę b/s, na zmianę naturię z pokrzywą i zieloną herbatą i z apteczki babuni tę z miodem i proteinami mlecznymi...

Przenawilżone?
To może pomogłyby silikony np. w sprayu po myciu?

No właśnie nie wiem, czy przenawilżone... Nie ma charakterystycznego zjawiska gumowatości włosów. One są jakby jednocześnie przetłuszczone i sianowate, szczególnie na czubku głowy, oczyszczanie nic mi nie pomaga, bo już teraz widzę, że jest to samo
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 16:08   #642
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
AKremu nie próbowałam, ale przecież po każdym myciu nakładam odzywkę b/s, na zmianę naturię z pokrzywą i zieloną herbatą i z apteczki babuni tę z miodem i proteinami mlecznymi...

Przenawilżone?
a moze własnie te odzywki joanny ci nie służa?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:09   #643
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Wrzucilam aktualizację wlosów do albumu
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:25   #644
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Drugą noc spędziłam w olejku rycynowym na głowie, tym razem zmieszanym z oliwą z oliwek i naprawdę mam wrażenie, że włosy są po tym bardziej sypkie, a jednocześnie bardziej treściwe, takie mięsiste, co trudno powiedzieć o moich rzadkich włosach przecież.

Na dodatek jestem przeziębiona, więc spanie w folii i wełnianej czapce na głowie to sama rozkosz, takie miłe ciepełko, że aż żal ściągać rano. Resztę olejków wmasowałam w paznokcie i w tyłek, fajna sprawa, będę to powtarzać

Muszę sobie koniecznie kupić jakąś ozdobniejszą, ale przede wszystkim bardziej kolorową czapę

Na elektryzowanie nic nie pomogę, bo ja cała jestem pod napięciem i zawsze wszystkich kopię, czasami z głośnym trzaskiem, natomiast włosy jakby mniej się elektryzują - pewnie cały ładunek idzie w moje biedne opuszki palców (ała).

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Aż się wystraszyłam, bo co będzie jak nie trafię swoją pielęgnacją w Twoje włosy?
Lanie będzie
A tak serio dziewczyny jesteście genialne z tym wątkiem, poradami i zdjęciami, dziękuję wszystkim i każdej z osobna
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2012-10-12 o 16:28
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:59   #645
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Wrzucilam aktualizację wlosów do albumu
Ładne

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
W ogóle mam jakiś dziwny włosowy okres. Po tym jak nałożyłam hennę i odczekałam 2 dni, żeby umyć i nałożyć maskę Sleek Line moje włosy nagle zaczęły mieć wszystkiego dosyć. Co prawda trzymałam ją chyba godzinę, ale żeby takie rzeczy? Tłuszcz i strąki Następnego dnia oczyściłam je Malwą rzepową i nałożyłam Alterrę z morelą - obciążone. Kolejne mycie było Barwą żurawinową, żeby dalej oczyszczać i już nic nie nakładałam - obciążone. Wczoraj umyłam płynem Intimelle i znowu nic nie nakładałam i dziś są jakby trochę bardziej puszyste, ale też suchawe. Nie wiem, co to będzie dalej A było już tak pięknie....
Wydaje mi się, że henna może troszkę wysuszać. Nawilżaj a niedługo powinno być lepiej.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:08   #646
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Słuchajcie dziewczyny, co będzie lepsze do cienkich włosów skłonnych do obciążenia - biovax mleczny czy zwykły do włosów suchych i zniszczonych? Mam bon do SP na maski biovax i nie wiem którą wybrać
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:34   #647
Andora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 372
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

ja miałam mlecznego i mnie nie obciążał
Andora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:44   #648
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny, co będzie lepsze do cienkich włosów skłonnych do obciążenia - biovax mleczny czy zwykły do włosów suchych i zniszczonych? Mam bon do SP na maski biovax i nie wiem którą wybrać
Mleczny ma silikon w składzie, więc może obciążać. Wybrałabym do suchych.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:58   #649
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Ja tak samo, i miałam je takie bardzo długie, tylko teraz pogoda i brak czasu na olejowanie częstsze niż raz w tygodniu powoduje, że jestem taka rozczochrana i naelektryzowana, że coś okropnego... Pomóżcie, co mam stosować? Żeby to ograniczyć? Czym się czesać? Czeszę się drewnianym grzebieniem teraz, bo szczotka tylko to wzmaga, a niedawno ją czyściłam (myjemy ją szamponem, nakładamy odżywkę d/s, spłukujemy i wsjo, tak?)... Nie mam takich gładziutkich, mięciutkich tych włosów jak jeszcze parę miesięcy temu, tylko takie...suchawe i splątane od tego elektryzowania...
Z elektryzowaniem to nie wiem.. mnie jeszcze w tym sezonie nie dopadło jak na razie ale jak ktoś napisze coś mądrego to chętnie poczytam "na zaś "


A ja po myciu ostatnim mam strasznie śliskie włosy, chyba jeszcze takich nie miałam. Uplecenie warkocza to straszny wysiłek
Ale idealnie nie może być - rozpuszczone były jakieś takie za lekkie czy coś... gładkie, miękkie, śliskie ale fruwające. Czegoś pewnie brakło, ale czego...
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 18:10   #650
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
To może pomogłyby silikony np. w sprayu po myciu?

No właśnie nie wiem, czy przenawilżone... Nie ma charakterystycznego zjawiska gumowatości włosów. One są jakby jednocześnie przetłuszczone i sianowate, szczególnie na czubku głowy, oczyszczanie nic mi nie pomaga, bo już teraz widzę, że jest to samo
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a moze własnie te odzywki joanny ci nie służa?
Czyli co np.? Przepraszam, że tak pytam o "gotowca", a nie sama, nie wiem, szukam po wątkach, ale nie mam kiedy, dzisiaj przyszedł piątek, a ja i tak mam tyle rzeczy, wprawdzie nie nauka, ale to, czego w tygodniu nie zdążyłam.Nie gniewacie się?

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Wrzucilam aktualizację wlosów do albumu
Mnie też się podobają

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Drugą noc spędziłam w olejku rycynowym na głowie, tym razem zmieszanym z oliwą z oliwek i naprawdę mam wrażenie, że włosy są po tym bardziej sypkie, a jednocześnie bardziej treściwe, takie mięsiste, co trudno powiedzieć o moich rzadkich włosach przecież.

Na dodatek jestem przeziębiona, więc spanie w folii i wełnianej czapce na głowie to sama rozkosz, takie miłe ciepełko, że aż żal ściągać rano. Resztę olejków wmasowałam w paznokcie i w tyłek, fajna sprawa, będę to powtarzać

Muszę sobie koniecznie kupić jakąś ozdobniejszą, ale przede wszystkim bardziej kolorową czapę

Na elektryzowanie nic nie pomogę, bo ja cała jestem pod napięciem i zawsze wszystkich kopię, czasami z głośnym trzaskiem, natomiast włosy jakby mniej się elektryzują - pewnie cały ładunek idzie w moje biedne opuszki palców (ała).


Lanie będzie
A tak serio dziewczyny jesteście genialne z tym wątkiem, poradami i zdjęciami, dziękuję wszystkim i każdej z osobna
O, następna początkująca włosomaniaczka, którą ogarnia zachwyt po olejowaniu, ja miałam (mam!) tak samo
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:17   #651
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Czyli co np.? Przepraszam, że tak pytam o "gotowca", a nie sama, nie wiem, szukam po wątkach, ale nie mam kiedy, dzisiaj przyszedł piątek, a ja i tak mam tyle rzeczy, wprawdzie nie nauka, ale to, czego w tygodniu nie zdążyłam.Nie gniewacie się?
Jeśli chodzi o spraye to ja mam dwa o których była tu mowa już wcześniej - Shauma shea coś tam i Marion malinowy. Wolę ten drugi Ale tak jak pisałam jeszcze nie wiem jak to na elektryzowanie wpłynie.
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:29   #652
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
O, następna początkująca włosomaniaczka, którą ogarnia zachwyt po olejowaniu, ja miałam (mam!) tak samo
No chodzę od lusterka do lusterka jak otumaniona i podziwiam ten blask
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:39   #653
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
No chodzę od lusterka do lusterka jak otumaniona i podziwiam ten blask
A nie głaskasz się ciągle?
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:13   #654
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

freckledlittle elektryzują Ci się tylko w domu czy na zewnątrz/w innych miejscach też?

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Wrzucilam aktualizację wlosów do albumu
Ładne . Zmieniłam bym tylko kolor na brązowy, bez takiego bordowego zabarwienia
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:34   #655
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Ładne
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Mnie też się podobają


Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość

Ładne . Zmieniłam bym tylko kolor na brązowy, bez takiego bordowego zabarwienia
Kować
Oj z tego to trudno zejść, zresztą mi się takie bordo-rude klimaty bardzo podobają
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:54   #656
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez AnulaPPP Pokaż wiadomość
Ale idealnie nie może być - rozpuszczone były jakieś takie za lekkie czy coś... gładkie, miękkie, śliskie ale fruwające. Czegoś pewnie brakło, ale czego...
Napewno emolienty.
Rozważyłabym też proteiny, bo pogrubiają włosy.
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 20:08   #657
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Napewno emolienty.
Rozważyłabym też proteiny, bo pogrubiają włosy.
Zrobiłam tak: Bingo shea i algi pod olejek pomarańczowo-brzozowy Altery na kilka godzin, potem zmyłam Facelle a potem na 20 min maska Biovax do słabych i wypadających.

Chyba faktycznie brakło emolienta na końcu gdzieś, chociaż niby Biovax ma chyba olejek migdałowy, ale ogólnie to raczej nawilżająca jest.
Proteiny odstawiłam na razie po ostatnim kryzysie (obstawiam przeproteinowanie ) i włosy zyskały, więc to raczej wykluczam.
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 21:08   #658
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny, co będzie lepsze do cienkich włosów skłonnych do obciążenia - biovax mleczny czy zwykły do włosów suchych i zniszczonych? Mam bon do SP na maski biovax i nie wiem którą wybrać
Dla mnie ta do suchych i zniszczonych była beznadziejna, zrobiła mi z włosów miotłę
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 21:25   #659
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Lanie będzie
A tak serio dziewczyny jesteście genialne z tym wątkiem, poradami i zdjęciami, dziękuję wszystkim i każdej z osobna
Trzeba się wspierać, my prostowłose mamy nie mniej problemów niż CG

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że henna może troszkę wysuszać. Nawilżaj a niedługo powinno być lepiej.
Myślisz, że to może być przesuszenie? Aktualnie odżywki i maski ewidentnie mi nie służą, a mam same nawilżające Poza Kallosem Ale przez te kilka dni nie nakładałam go. A może powinnam pójść w stronę protein? Kurcze, nie wiem, gubię się...

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Czyli co np.? Przepraszam, że tak pytam o "gotowca", a nie sama, nie wiem, szukam po wątkach, ale nie mam kiedy, dzisiaj przyszedł piątek, a ja i tak mam tyle rzeczy, wprawdzie nie nauka, ale to, czego w tygodniu nie zdążyłam.Nie gniewacie się?
Pewnie, że nie Mi służył Gliss kur czarny, ale wiele dziewczyn nie było z niego zadowolonych


Moich przygód z włosami ciąg dalszy - mimo że cały dzień chodziłam z rozpuszczonymi włosami, strasznie boli mnie skóra głowy i to na dużej powierzchni. Tak jakbym mocno naciągała włosy do kucyka Co się ze mną dzieje?!
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 21:47   #660
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

A jak Wasze włosy reagują na stylizację na żel lniany?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.