Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-21, 09:14   #631
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jeden pies. Zobacz ile wózków tego typu jest na olx,czy tam innych portalach sprzedażowych i jak długo były używane.

Bebetto też jest od lat ( wcześniej były wózki pod marką ARO ), nazwy tylko wózkom zmieniają dla niepoznaki.
Napisz lepiej gdzie mieszkasz, bo jak miałabyś w bloku wnosić takie wózki to zapomnij o nich od razu.

Jeśli strasznie się podobają, to możesz też rozważyć zakup używanego, bo tak jak wyżej wspomniałam są zazwyczaj krótko używane

Zobacz też ten wózek Asi, bo w tej cenie to byś pewnie używanego Anexa znalazła, a ten jest z tego co widziałam przynajmniej lżejszy.
Mieszkamy w bloku, wózek będziemy zostawiać w jednym aucie i małą zabierać z fotelikiem.

Czy te cbx da się zobaczyć gdzieś stacjonarnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Spojrzałam na te cbx i ważą 11.5kg, anex wazy 11.9kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 09:47   #632
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mieszkamy w bloku, wózek będziemy zostawiać w jednym aucie i małą zabierać z fotelikiem.

Czy te cbx da się zobaczyć gdzieś stacjonarnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Spojrzałam na te cbx i ważą 11.5kg, anex wazy 11.9kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W życiu ten Anex nie ma 12kg, zaniżają wagę aż miło. Sam stelaż może tyle ważyć. Dolicz wagę kół pompowanych.

Zmieści się do auta
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 10:00   #633
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W życiu ten Anex nie ma 12kg, zaniżają wagę aż miło. Sam stelaż może tyle ważyć. Dolicz wagę kół pompowanych.

Zmieści się do auta
Nie biorę kół pompowanych to nowa wersja sport. 2.0 a nie pierwsza

Zmieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 13:32   #634
gagat123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cześć, proszę o poradę. Szukam wózka 2w1 dla dziecka które urodzi się na początku grudnia. Oboje z mężem jesteśmy dość wysocy (ok.180cm), mieszkamy w mieście. Głównie będziemy jeździć samochodem (suv) więc zależy mi na prostym składaniu wózka i żeby nie był bardzo ciężki.
Budżet do 2 tyś zł maks 2,5tyś.
Wstępnie wybrane wózki:
Cybex Balios S
Bebetto Nitello/luca
Espiro next
Kinderkraft prime/moov
Mutsy

Co myślicie o tych modelach? Może polecacie coś całkiem innego?
Z góry dziękuję
gagat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 14:15   #635
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Nie biorę kół pompowanych to nowa wersja sport. 2.0 a nie pierwsza

Zmieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro nie bierzesz kół pompowanych to co niby jest tak super w tym wózku, który nie ma nawet szałowej amortyzacji ( to raczej jeden z ważniejszych punktów przy wyborze wózka dla noworodka )
Siedzisko spacerówki w tych wózkach Anex jest maciupkie i w życiu nie zmieścisz tam 1,5 roczniaka czy 2 latka
Podobnie Bebetto.
No chyba, że masz zamiar pozbyć się go w miarę szybko i kupić porządną spacerówkę. Wtedy rozumiem ( choć brałabym taki wózek używany, bo za dużo stracicie przy odsprzedaży ).

https://www.youtube.com/watch?v=tdCTa4Kg92o
Nawet w sklepie nie ukrywają, że tego typu wózki są na sztywnym stelażu.

Cytat:
Napisane przez gagat123 Pokaż wiadomość
Cześć, proszę o poradę. Szukam wózka 2w1 dla dziecka które urodzi się na początku grudnia. Oboje z mężem jesteśmy dość wysocy (ok.180cm), mieszkamy w mieście. Głównie będziemy jeździć samochodem (suv) więc zależy mi na prostym składaniu wózka i żeby nie był bardzo ciężki.
Budżet do 2 tyś zł maks 2,5tyś.
Wstępnie wybrane wózki:
Cybex Balios S
Bebetto Nitello/luca
Espiro next
Kinderkraft prime/moov
Mutsy

Co myślicie o tych modelach? Może polecacie coś całkiem innego?
Z góry dziękuję
Szukaj wózka z dużą spacerówką, nie żadne 2w1. Te mają małe siedziska, wąskie i krótkie oparcie.
To są ciężkie wózki ( w granicach 15kg ).
Spacerówka z opcją dokupienia gondoli, do max 8 czy 10kg.

Cybex ma takie spacerówki, Britax, Baby Jogger ( tu kiepsko z amortyzacją, ale model elite ma wysoko rączkę )

https://www.youtube.com/watch?v=DewZWf6dpkE&t=200s
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 14:38   #636
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Skoro nie bierzesz kół pompowanych to co niby jest tak super w tym wózku, który nie ma nawet szałowej amortyzacji ( to raczej jeden z ważniejszych punktów przy wyborze wózka dla noworodka )
Siedzisko spacerówki w tych wózkach Anex jest maciupkie i w życiu nie zmieścisz tam 1,5 roczniaka czy 2 latka
Podobnie Bebetto.
No chyba, że masz zamiar pozbyć się go w miarę szybko i kupić porządną spacerówkę. Wtedy rozumiem ( choć brałabym taki wózek używany, bo za dużo stracicie przy odsprzedaży ).
Przecież pisałam, że spacerówkę mam w nosie, bo i tak nie będę z niej korzystać.

Anex ma podwójną amortyzację, resor na ramie jest regulowany. Więc nie wiem o co Ci chodzi z "który nie ma nawet szałowej amortyzacji."

Odsprzedawać nie będziemy, planujemy drugie dziecko w najszybszym terminie po 1, więc zależy nam na nowym wózku z gwarancją.
Zresztą, dać 1200 za używkę, a 1700 za nowy to już chyba mała różnica?

Filmik który wrzuciłaś jest z 2015r i pewnie dotyczy wersji 1.0
Po raz kolejny: chodzi mi o wersję 2.0, która ma udoskonaloną własnie amortyzację.

Zresztą, temat w moim przypadku nieważny. Poradziłam się (popytałam o wady, nie zalety) zarówno na grupie bebetto (odnośnie bebetto), anexa (odnośnie anexa) i tutisa (odnośnie tutisa, bo jego też braliśmy pod uwagę) i dokonaliśmy (w końcu!) wyboru. Będzie co ma być

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-07-22 o 14:41
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 18:40   #637
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Ja też planowałam szybko drugie dziecko. A potem przyszło mi urodzić to pierwsze i mi się ciut odechciało
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 19:34   #638
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o poradę? Bo już wszystko w głowie się miesza.
Zastanawiamy się z Mężem nad dwoma (już, na szczęście) wózkami.
Pierwszy to Anex Sport 2.0 https://www.bobowozki.com.pl/wozki-d...cyjna-5800.php
Drugi Bebetto Torino https://www.bobowozki.com.pl/wozki-d...torba-1454.php

Wózki praktycznie są bliźniacze. W anexie przeważa ekoskórka, wyżej położony koszyk i składanie ramy. Cenowo na chwilę obecną jest to samo.
Nie zależy nam na spacerówce, prawdopodobnie i tak nie wyciągniemy jej z kartonu.

Który polecacie? Czy ktoś wie z którym jest więcej problemów? Anex już trochę na rynku jest, więc opinie ma różne. Torino to tegoroczna nowość więc zakup w ciemno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie miałam, ale kilka koleżanek tak i mega się wściekły na Anex. Że skrzypi i ogólnie nie były zadowolone.
Cytat:
Napisane przez gagat123 Pokaż wiadomość
Cześć, proszę o poradę. Szukam wózka 2w1 dla dziecka które urodzi się na początku grudnia. Oboje z mężem jesteśmy dość wysocy (ok.180cm), mieszkamy w mieście. Głównie będziemy jeździć samochodem (suv) więc zależy mi na prostym składaniu wózka i żeby nie był bardzo ciężki.
Budżet do 2 tyś zł maks 2,5tyś.
Wstępnie wybrane wózki:
Cybex Balios S
Bebetto Nitello/luca
Espiro next
Kinderkraft prime/moov
Mutsy

Co myślicie o tych modelach? Może polecacie coś całkiem innego?
Z góry dziękuję
Mam Mutsy Igo. Po mieście uważam, że to wózek idealny. Mały i skrętny. W gondoli syn jeździł do 8 miesiąca bo lubiał leżeć, więc mimo tego że gondola mniejsze niż w innych wózkach, dała radę. Co do spacerówki to korzystał z niej do 2,5 roku czyli prawie 2 lata. Nie kupowałam drugiego wózka. Ten wystarczył w zupełności. Dla mnie plus, że spacerówka składa się ze stelażem i nie zajmuje dużo miejsca. Stelaż spokojnie mi do hondy civic wchodził. Ja jestem zadowolona. Drugie dziecko też będzie w tym wózku jeździć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015

Edytowane przez chudziaszek11
Czas edycji: 2019-07-22 o 22:13
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 19:58   #639
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87018383]Ja też planowałam szybko drugie dziecko. A potem przyszło mi urodzić to pierwsze i mi się ciut odechciało [/QUOTE]Haha

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 20:28   #640
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Przecież pisałam, że spacerówkę mam w nosie, bo i tak nie będę z niej korzystać.

Anex ma podwójną amortyzację, resor na ramie jest regulowany. Więc nie wiem o co Ci chodzi z "który nie ma nawet szałowej amortyzacji."

Odsprzedawać nie będziemy, planujemy drugie dziecko w najszybszym terminie po 1, więc zależy nam na nowym wózku z gwarancją.
Zresztą, dać 1200 za używkę, a 1700 za nowy to już chyba mała różnica?

Filmik który wrzuciłaś jest z 2015r i pewnie dotyczy wersji 1.0
Po raz kolejny: chodzi mi o wersję 2.0, która ma udoskonaloną własnie amortyzację.

Zresztą, temat w moim przypadku nieważny. Poradziłam się (popytałam o wady, nie zalety) zarówno na grupie bebetto (odnośnie bebetto), anexa (odnośnie anexa) i tutisa (odnośnie tutisa, bo jego też braliśmy pod uwagę) i dokonaliśmy (w końcu!) wyboru. Będzie co ma być
Widzę, że podjęłaś już decyzję i szukałaś tu tylko przyklepania i poparcia jej.
No ja niestety patrzę na inne aspekty takich pojazdów i moim priorytetem nie byłaby ekoskórka

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87018383]Ja też planowałam szybko drugie dziecko. A potem przyszło mi urodzić to pierwsze i mi się ciut odechciało [/QUOTE]
Wysypiasz się w ogóle
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ja nie miałam, ale kilka koleżanek tak i mega się wściekły na Anex. Że skrzypi i ogólnie nie były zadowolone.
Mam Mutsy Igo. Po mieście uważam, że to wózek idealny. Mały i skrętny. W gondoli jeździł do 8 miesiąca bo lubiał leżeć, więc mimo tego że gondola mniejsze niż w innych wózkach, dała radę. Co do spacerówki to korzystał z niej do 2,5 roku czyli prawie 2 lata. Nie kupowałam drugiego wózka. Ten wystarczył w zupełności. Dla mnie plus, że spacerówka składa się ze stelażem i nie zajmuje dużo miejsca. Stelaż spokojnie mi do hondy civic wchodził. Ja jestem zadowolona. Drugie dziecko też będzie w tym wózku jeździć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pracy jeździłam Anexem ( ze starszym dzieckiem ) i mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Dziwny w prowadzeniu, niewygodny dla dziecka.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 20:56   #641
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Widzę, że podjęłaś już decyzję i szukałaś tu tylko przyklepania i poparcia jej.
No ja niestety patrzę na inne aspekty takich pojazdów i moim priorytetem nie byłaby ekoskórka


Wysypiasz się w ogóle

W pracy jeździłam Anexem ( ze starszym dzieckiem ) i mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Dziwny w prowadzeniu, niewygodny dla dziecka.
A czytałaś mój pierwszy post o wózku, tj wyborem tylko między torino albo sportem? Bo zdaje mi się, że nie do końca, mimo, że na niego odpowiedziałaś

Nikt nie dał odpowiedzi, który lepszy. Zostało stwierdzone, że w sumie to jedno wsio (również przez Ciebie). To wzięłam to, co w codziennym użytkowaniu będzie prostsze, chocby przez blokadę ramy przy wkładaniu do bagażnika. i tak, po części wózek to zakup w ciemno, jednak wydając jakąkolwiek większą sumę pieniędzy dobrze (moim zdaniem) mieć rozeznanie.

A, i gdyby interesowały mnie jakieś inne wózki, procz tych dwóch, to bym też to napisała. A prosiłam o pomoc między anexem i bebetto, a nie jeszcze cbx. Wodę z mózgu już sobie zrobiłam, zanim wybrałam dwa ostateczne. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 21:26   #642
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Kaledonia, na wysypianie się nie mogę narzekać. Miałam na myśli sam poród, to po nim mi się odechciało xD
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 11:17   #643
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cześć! Szukam wózka dla dziecka grudniowego. Zależy mi na tym, żeby nie był ciężki bo jestem bardzo drobna i żeby dawał radę na śniegu. Na jakie marki zwracać uwagę? Od wczoraj czytam i czytam i mózg mi się już zlasował. Czy każdy model wózka jest możliwe kupić jednie z gondolą, czy to zależy od producenta?

Ok, doczytałam trochę i zainteresował mnie baby jogger. Wolałabym faktycznie zainwestować w fajną i poręczną spacerówkę. Czy ta osobna gondola nada się na zimę?
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-07-25 o 13:26
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 14:35   #644
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Po wstępnych oględzinach wybrałam do rozważenia wózki Cybexa - szczególnie Cbx Leotie Lux i Cbx Leotie Pure - czy ktoś wie, jakie są między nimi różnice? Pure wydaje się mieć więcej funkcji, a jest tańszy - Aero Tutis i Oyster. Gdyby ktoś miał jakieś fajne spostrzeżenia to dawajcie znać.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-07-26 o 14:41
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 18:08   #645
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Pure nie ma wstawek z ekoskórki na pewno, to różnica na pierwszy rzut oka. Poza tym są chyba bliźniaczo podobne. Jakie niby więcej funkcje ma Pure?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 14:57   #646
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Cześć! Szukam wózka dla dziecka grudniowego. Zależy mi na tym, żeby nie był ciężki bo jestem bardzo drobna i żeby dawał radę na śniegu. Na jakie marki zwracać uwagę? Od wczoraj czytam i czytam i mózg mi się już zlasował. Czy każdy model wózka jest możliwe kupić jednie z gondolą, czy to zależy od producenta?

Ok, doczytałam trochę i zainteresował mnie baby jogger. Wolałabym faktycznie zainwestować w fajną i poręczną spacerówkę. Czy ta osobna gondola nada się na zimę?
Wymiary ma takie jak każda inna gondola z wózka 2w1. Jeśli będzie mega zimno można dokupić śpiworek.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 09:33   #647
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87030285]Pure nie ma wstawek z ekoskórki na pewno, to różnica na pierwszy rzut oka. Poza tym są chyba bliźniaczo podobne. Jakie niby więcej funkcje ma Pure?[/QUOTE]Zajrzałam raz jeszcze w specyfikację i chyba mi się coś ubzdurało. Faktycznie, funkcje są niemal identyczne.
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wymiary ma takie jak każda inna gondola z wózka 2w1. Jeśli będzie mega zimno można dokupić śpiworek.
Tak, śpiworek już mam. W taki razie jadę pooglądać te wózki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 12:50   #648
wymarzonyswiat
Przyczajenie
 
Avatar wymarzonyswiat
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Ja zakupiłam Baby Merc Faster 2 Style. Któraś miała, jakieś opinie? Tyle postów, a nie wiem jak się szuka
Domek jednorodzinny więc nie mam problemów z wnoszeniem i wynoszeniem wózka. Szukałam czegoś z dobrą amortyzacją i żeby nie wydać fortuny
wymarzonyswiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 12:41   #649
Tosia_S
Przyczajenie
 
Avatar Tosia_S
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Ciekawe wózki ma też baby Design i Espiro. Bo maja dużo akcesoriów w komplecie. Rekordzistą jest Husky bo ma ich aż 13. Ale Espiro Next też jest fajny. Szczerze polecam.
Tosia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 06:16   #650
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Espiro są fajne, owszem, ale nie należą do lekkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 22:55   #651
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Dodatki to nie wszystko.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 19:05   #652
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Chyba mamy faworyta. Byłam w sklepie obejrzeć Cbx Leotie Pure (byłby bardziej odpowiedni bo od Luxa jest zwyczajnie lżejszy, nie wiem czemu) ale nie mieli go na stanie. Pani zaprezentowała Britax B-Agile Plus. Wygrywa z Cbxem przede wszystkim wysokością zawieszenia gondoli, a jest to dla mnie istotne bo jestem zwyczajnie niska. Minusem jest brak regulowanej rączki, ale przymierzał się do niego też mój mąż i mówi że okej.

Czy ktoś ma jakieś opinie na jego temat?

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Tosia_S Pokaż wiadomość
Ciekawe wózki ma też baby Design i Espiro. Bo maja dużo akcesoriów w komplecie. Rekordzistą jest Husky bo ma ich aż 13. Ale Espiro Next też jest fajny. Szczerze polecam.
Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Espiro są fajne, owszem, ale nie należą do lekkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dodatki to nie wszystko.
Upewniłam się dzisiaj tylko, że Espiro to krowa nie wózek
Chociaż bardzo ładny.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 22:15   #653
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Chyba mamy faworyta. Byłam w sklepie obejrzeć Cbx Leotie Pure (byłby bardziej odpowiedni bo od Luxa jest zwyczajnie lżejszy, nie wiem czemu) ale nie mieli go na stanie. Pani zaprezentowała Britax B-Agile Plus. Wygrywa z Cbxem przede wszystkim wysokością zawieszenia gondoli, a jest to dla mnie istotne bo jestem zwyczajnie niska. Minusem jest brak regulowanej rączki, ale przymierzał się do niego też mój mąż i mówi że okej.

Czy ktoś ma jakieś opinie na jego temat?

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------



Upewniłam się dzisiaj tylko, że Espiro to krowa nie wózek
Chociaż bardzo ładny.
Espiro nie znam, więc nie wiem jak wielki jest.

A widzieliście model Britax b motion zwykły czy plus ? Rączka regulowana i koła pompowane. Dużej różnicy na wadze nie ma.
Motion ma z tyłu amortyzację, wyczuwalną.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 03:49   #654
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Espiro nie znam, więc nie wiem jak wielki jest.

A widzieliście model Britax b motion zwykły czy plus ? Rączka regulowana i koła pompowane. Dużej różnicy na wadze nie ma.
Motion ma z tyłu amortyzację, wyczuwalną.
B-motion plus jest sporo wyższy. Wg producenta 110 cm (podczas gdy B-agile- Plus ma 101 cm). Prowadząc go mam bardzo ograniczone pole widzenia i nie było to zbyt wygodne, na tyle na ile da się to sprawdzić w sklepie. Zwykłego B-motion nie widziałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 15:57   #655
Tosia_S
Przyczajenie
 
Avatar Tosia_S
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez gagat123 Pokaż wiadomość
Cześć, proszę o poradę. Szukam wózka 2w1 dla dziecka które urodzi się na początku grudnia. Oboje z mężem jesteśmy dość wysocy (ok.180cm), mieszkamy w mieście. Głównie będziemy jeździć samochodem (suv) więc zależy mi na prostym składaniu wózka i żeby nie był bardzo ciężki.
Budżet do 2 tyś zł maks 2,5tyś.
Wstępnie wybrane wózki:
Cybex Balios S
Bebetto Nitello/luca
Espiro next
Kinderkraft prime/moov
Mutsy


Co myślicie o tych modelach? Może polecacie coś całkiem innego?
Z góry dziękuję



Ja polecam mniej znany, ale za to idealny dla wysokich osób ABC Design Slasa 4 Air. Ma teleskopowa rączkę, więc jej zakres jest zdecydowanie większy niż łamanej. Poza tym kosz ma fajną funkcję. Możesz podnieść tylną belkę i dzięki temu nie zahaczasz stopą o kosz. Sam wózek ma bardzo fajną miękką amortyzację i świetnie się go prowadzi.
Tosia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 16:33   #656
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tosia_S Pokaż wiadomość
Ja polecam mniej znany, ale za to idealny dla wysokich osób ABC Design Slasa 4 Air. Ma teleskopowa rączkę, więc jej zakres jest zdecydowanie większy niż łamanej. Poza tym kosz ma fajną funkcję. Możesz podnieść tylną belkę i dzięki temu nie zahaczasz stopą o kosz. Sam wózek ma bardzo fajną miękką amortyzację i świetnie się go prowadzi.
Tylko ze air ma pompowane kola co zwieksza wage, ja mam poprzedni model na piankowych kolkach i on byl lzejszy
Ogolnie wozek bardzo fajny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 11:37   #657
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Część, może macie do polecenia jakaś fajną spacerówkę? Musi się rozkładać na płasko, bo dziecko jeszcze nie siedzi i lubi spać w wózku na spacerach. Najlepiej duża rozkładana budka. Zastanawiam się nad którymś z Joie - też pełno tych modeli, jednak opinie są skrajne, albo ktoś jest zachwycony albo uważa że wszystko klekocze i wózek zaraz się rozpadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 12:14   #658
Tosia_S
Przyczajenie
 
Avatar Tosia_S
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Różnica w wadze nie jest duża. W prowadzeniu właściwie nieodczuwalna. Pozdrawiam
Tosia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 12:29   #659
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Część, może macie do polecenia jakaś fajną spacerówkę? Musi się rozkładać na płasko, bo dziecko jeszcze nie siedzi i lubi spać w wózku na spacerach. Najlepiej duża rozkładana budka. Zastanawiam się nad którymś z Joie - też pełno tych modeli, jednak opinie są skrajne, albo ktoś jest zachwycony albo uważa że wszystko klekocze i wózek zaraz się rozpadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja polecam valco snap 4, możesz wybrać na piankowych albo pompowanych kołach. Leciutki (ok.6kg), bardzo zwrotny, duża buda i długie siedzisko. Kosz też spory. No i rozkłada się na płasko, ale nie ma amortyzacji. My zaczęliśmy w nim jeździć jak córka już siedziała, ok. 10miesiaca. My mamy piankowe koła i szczerze mówiąc ja braku amortyzacji nie odczuwam, podobno przy pompowanych wózek jest jeszcze bardziej "miekki"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 13:50   #660
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Hej dziewczyny,
Rodzę w lutym/marcu i właśnie jestem na etapie wybierania wózka - wiem, że zakup zajmie mi dużo czasu więc już powoli zaczynam się rozglądać. Trochę poczytuję ten wątek i mam trochę pytań - pomożecie mnie, zielonej?
1. Czemu doradzacie zazwyczaj wózki 2w1? Szczerze wolałabym jeden zakup i mieć z głowy cały okres wózkowania. Czytałam też recenzje, że są wózki, które sprawdzają się właśnie w takich kombinacjach (np Joie Mytrax)
2. Jak stwierdzić poziom amortyzacji? Tego nie ma w parametrach, jest tylko info czy koła pompowane/kauczukowe/piankowe. Czy pompowane zawsze dają lepszą amortyzację?
Dużo przeczytałam poradników ale mam wrażenie, że są one nieobiektywne, pisane pod konkretną markę lub konkretny sklep. Bardziej ufam recenzjom na blogach, ale wiadomo - one też nie zawsze będą szczere. Na razie lista modeli jest długa...
Dodam, że celuję raczej w używkę.

Quinny Moodd
Kinderkraft Prime
Cybex Priam (recenzje miodzio ale cena... )
Mutsy Evo
Mutsy Nio
Quinny zapp flex (lżejszy niż modd)
Valco baby snap (leciutko)
Joolz day
Mytrax joie dobry 2w1
Baby jogger city mini zip
Baby design husky bardzo tanie używki
Bebetto Luca i Bebetto Holland
X-lander x-move


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Rodzę w lutym/marcu i właśnie jestem na etapie wybierania wózka - wiem, że zakup zajmie mi dużo czasu więc już powoli zaczynam się rozglądać. Trochę poczytuję ten wątek i mam trochę pytań - pomożecie mnie, zielonej?
1. Czemu doradzacie zazwyczaj wózki 2w1? Szczerze wolałabym jeden zakup i mieć z głowy cały okres wózkowania. Czytałam też recenzje, że są wózki, które sprawdzają się właśnie w takich kombinacjach (np Joie Mytrax)
2. Jak stwierdzić poziom amortyzacji? Tego nie ma w parametrach, jest tylko info czy koła pompowane/kauczukowe/piankowe. Czy pompowane zawsze dają lepszą amortyzację?
Dużo przeczytałam poradników ale mam wrażenie, że są one nieobiektywne, pisane pod konkretną markę lub konkretny sklep. Bardziej ufam recenzjom na blogach, ale wiadomo - one też nie zawsze będą szczere. Na razie lista modeli jest długa...
Dodam, że celuję raczej w używkę.

Quinny Moodd
Kinderkraft Prime
Cybex Priam (recenzje miodzio ale cena... )
Mutsy Evo
Mutsy Nio
Quinny zapp flex (lżejszy niż modd)
Valco baby snap (leciutko)
Joolz day
Mytrax joie dobry 2w1
Baby jogger city mini zip
Baby design husky bardzo tanie używki
Bebetto Luca i Bebetto Holland
X-lander x-move


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ps czy to jest sens kupowac zanim dziecko się urodzi? Bo widzę ze szukacie wózków pod indywidualne cechy dziecka, jeśli nie wiem jak będzie się zachowywało i co preferowało to... jest sens?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 15:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.