Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:) - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 17:38   #631
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Witajcie Fotografuję od dawna, ale niestety nigdy nie miałam dobrego aparatu. Dopiero niedawno udało mi się odłożyć trochę kasy i chciałabym kupić sobie Nikona D3000. Nie wiem tylko, czy kupić go w tym zestawie z obiektywem 18-55, czy od razu zainwestować w jakiś lepszy obiektyw? Najczęściej robię zdjęcia ludziom i zwierzętom, głównie portrety. Ogólnie rozmyślałam różne opcje:
1. kupić na początek używany aparat z obiektywem 18-55
2. kupić nowy aparat z obiektywem 18-55
3. kupić używaną puszkę, a zaoszczędzoną kasę zainwestować w lepszy obiektyw (jaki?)
4. kupić używany aparat z jakimś lepszym obiektywem (tylko jakim? )
5. kupić używany aparat z lepszym obiektywem
Ogólnie pewnie trochę zamotałam, ale proszę Was o pomoc, bo lustrzanki swojej nigdy nie miałam i na technicznych sprawach się za bardzo nie znam... Z góry dziękuję za pomoc
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 18:14   #632
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Witajcie Fotografuję od dawna, ale niestety nigdy nie miałam dobrego aparatu. Dopiero niedawno udało mi się odłożyć trochę kasy i chciałabym kupić sobie Nikona D3000. Nie wiem tylko, czy kupić go w tym zestawie z obiektywem 18-55, czy od razu zainwestować w jakiś lepszy obiektyw? Najczęściej robię zdjęcia ludziom i zwierzętom, głównie portrety. Ogólnie rozmyślałam różne opcje:
1. kupić na początek używany aparat z obiektywem 18-55
2. kupić nowy aparat z obiektywem 18-55
3. kupić używaną puszkę, a zaoszczędzoną kasę zainwestować w lepszy obiektyw (jaki?)
4. kupić używany aparat z jakimś lepszym obiektywem (tylko jakim? )
5. kupić używany aparat z lepszym obiektywem
Ogólnie pewnie trochę zamotałam, ale proszę Was o pomoc, bo lustrzanki swojej nigdy nie miałam i na technicznych sprawach się za bardzo nie znam... Z góry dziękuję za pomoc
Hej
Ja mam Nikona D3000 od czerwca 2010. Jestem amatorką fotografii, jeszcze nie umiem ze wszystkich funkcji tego aparatu korzystać, ale powiem Ci że obiektyw 18-55 nie daje wielkiego pola do popisu i żałuję że nie kupiłam droższego zestawu z obiektywem np. makro.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:23   #633
arturkulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
4. kupić używany aparat z jakimś lepszym obiektywem (tylko jakim? )
5. kupić używany aparat z lepszym obiektywem
Ogólnie pewnie trochę zamotałam
Zamotałaś nieźle.. dublując punkt ;]

Podpowiem Ci dwa razy:
1. Ogólnie warto inwestować w lepsze obiektywy, bo tych można używać długo (technologia wytwarzania optyki nie pędzi tak jak elektronika w swoim rozwoju), a "puszki" wypada wymienić, gdy model jest przestarzały i dostępne są takie, które lepiej rejestrują obrazy.
2. Szczególnie warto inwestować w jakikolwiek lepszy sprzęt dopiero w momencie gdy będziesz wiedzieć jak go użyć i będziesz go naprawdę potrzebować. Jeżeli nie mam racji, to kup wielkoformatowego SINARA i weź go na wakacje
arturkulig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 19:12   #634
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Ja polecam Ci używany aparat z lepszym obiektywem, sama kupiłam canona 450d z 18-55 - dosyć kiepski obiektyw, mało możliwości ma. Ale tego canona kupiłam już po pewnym czasie, najpierw zainwestowałam z Lumixa FX10i, nawet miał niewymienne obiektywy, ale miał manual, coś z nim już umiałam robić, miałam wystawę ze zdjęciami nim robionymi i wtedy dopiero zainwestowałam z coś lepszego. Nie opłaca się kupować niewiadomo jak drogich i profesjonalnych aparatów nie umiejąc robić zdjęć. Ja zawsze na początek polecam dobrego starego zenita, do nauki jest najlepszy
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 19:57   #635
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Odnośnie SINAR-a polecam ten mało skomplikowany i podręczny aparat dla amatorów

__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 23:15   #636
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Witam ponownie,

Zwracam się z pytaniem o obiektywy stałoogniskowe do Nikona D40.
Ktoś mi powiedział, że cyt. "książkowa portretówka" to 85mm ale takiej chyba nie ma do Nikona D40 ( obiektyw do D40 z silniczkiem)
Jest natomiast 50mm z silniczkiem.

Czy mogłabym prosić o podpowiedz jaki jeszcze obiektyw (stałka) w wersji z silniczkiem) pasuje do Nikona D40?. Mam na mysli inne firmy i chodzi mi o obiektyw (jasny) taki do portretów.
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 22:41   #637
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Witam ponownie,

Zwracam się z pytaniem o obiektywy stałoogniskowe do Nikona D40.
Ktoś mi powiedział, że cyt. "książkowa portretówka" to 85mm ale takiej chyba nie ma do Nikona D40 ( obiektyw do D40 z silniczkiem)
Jest natomiast 50mm z silniczkiem.

Czy mogłabym prosić o podpowiedz jaki jeszcze obiektyw (stałka) w wersji z silniczkiem) pasuje do Nikona D40?. Mam na mysli inne firmy i chodzi mi o obiektyw (jasny) taki do portretów.
Ja do mojej D40 ( ale tylko do niej ) używam starego dobrego Nikkora-H f50mm - światełko w zakresie 2-16 , ale to pełen manual bez silniczków i innych bajerów a to on :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0177.jpg (45,0 KB, 6 załadowań)
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Edytowane przez Krokod
Czas edycji: 2011-02-04 o 22:42
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 00:31   #638
arturkulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Witam ponownie,

Zwracam się z pytaniem o obiektywy stałoogniskowe do Nikona D40.
Ktoś mi powiedział, że cyt. "książkowa portretówka" to 85mm ale takiej chyba nie ma do Nikona D40 ( obiektyw do D40 z silniczkiem)
Jest natomiast 50mm z silniczkiem.

Czy mogłabym prosić o podpowiedz jaki jeszcze obiektyw (stałka) w wersji z silniczkiem) pasuje do Nikona D40?. Mam na mysli inne firmy i chodzi mi o obiektyw (jasny) taki do portretów.
Obiektywami portretowymi zwykło się określać te obiektywy, które są najsłabszymi teleobiektywami. W przypadku amatorskiego sprzętu z matrycami APS-C (w tym d40) to będzie obiektyw o ogniskowej 50mm.
arturkulig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:35   #639
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Jak sie dowiedziałam moj Nikon D40 tak samo jak D40x, D60, D3000 i D5000 nie maja silniczka do ustawiania ostrości i dlatego nie współpracują ze wszystkimi obiektywami (w zakresie ustawienia ostrości).
Autofokus działa tylko w obiektywach które maja oznaczenie AF-S i jeszcze AF-I bo tylko one maja wbudowany silniczek autofokusa.

Każdy obiektyw mozna podłączyć do Nikona D40 ale wówczas mozna bedzie nastawiać ostrość tylko manualnie.

W związku z tym mam kolejne pytanie. Mianowicie jesli chodzi o zdjecia w ruchu używając obiektywu bez autofokusa czy wyjdzie dobre (ostre ) zdjęcie?
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:32   #640
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Witam.

Będę miała okazję pracować z teleobiektywem tak do 200, a może 300mm. Moje pytanie brzmi, do jakiego typu fotografii najbardziej przyda mi się taki oto obiektyw?
Na razie fotografuję KIT'em
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:44   #641
arturkulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
W związku z tym mam kolejne pytanie. Mianowicie jesli chodzi o zdjecia w ruchu używając obiektywu bez autofokusa czy wyjdzie dobre (ostre ) zdjęcie?
Ostre nie znaczy dobre
Łapać obiekty w ruchu jest ciężko zarówno przy AF (musi być bardzo szybki) i MF. Jednak przy ręcznym nastawie jest zdecydowanie ciężej.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Będę miała okazję pracować z teleobiektywem tak do 200, a może 300mm. Moje pytanie brzmi, do jakiego typu fotografii najbardziej przyda mi się taki oto obiektyw?
Na razie fotografuję KIT'em
Do zero-kreatywnych zdjęć sportowych, nudnych widoczków i szpiegowania męża. Mając takie trzy, nieco kleju i blat można skleić niewielki stoliczek.
arturkulig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 07:02   #642
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez arturkulig Pokaż wiadomość
Ostre nie znaczy dobre
Łapać obiekty w ruchu jest ciężko zarówno przy AF (musi być bardzo szybki) i MF. Jednak przy ręcznym nastawie jest zdecydowanie ciężej..
Dziękuje za odpowiedz . Czy mogę Ciebie jeszcze ciut "pomęczyć" zadając kolejne pytanie?. Jesli bym chciała wykonac zdjecia w ruchu obiektywem bez silniczka (50mm) przy jakich nastawieniach powinno wyjść?. Chodzi mi o przykładowe ustawienie - wiem ze bedzie ono inne od warunków - ale zakładam ładną popołudniową pogodę, zdjęcie robione na dworzu

nn5wlu_b.jpg

To zdjęcie jest zrobione przeze mnie kitem - zdaje sobie sprawe, ze nie jest super ale bardzo mi sie podobają zwierzęta uchwycone w ruchu...
czy możesz mi pomóc odpowiadając na moje pytanie?
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:29   #643
_Darusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Witajcie Dziewczyny Ja też interesuje się fotografia i uważam że jest to bardzo ciekawy wątek :P
Może nie mam jeszcze aparatu jak prawie wszystkie z Was ..jak na razie robię zdjęcia z telefonu Nokia N73 i wychodzą bardzo ładne. Ja robię zdjęcia krajobrazów ,ludzi itp .
Postaram się pokazać zdjęcia mojego wykonania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16012011391-001.jpg (134,9 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16012011397-002.jpg (109,2 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16012011400-001.jpg (223,3 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17012011411-001.jpg (269,4 KB, 31 załadowań)
_Darusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:43   #644
twardowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez _Darusia_ Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny Ja też interesuje się fotografia i uważam że jest to bardzo ciekawy wątek :P
Może nie mam jeszcze aparatu jak prawie wszystkie z Was ..jak na razie robię zdjęcia z telefonu Nokia N73 i wychodzą bardzo ładne. Ja robię zdjęcia krajobrazów ,ludzi itp .
Postaram się pokazać zdjęcia mojego wykonania
Moja rada - nie obrabiaj tych zdjęć tak mocno, postaw na jakość i naturalność. Wbrew pozorom - często to nie sprzęt decyduje o tym, czy zdjęcie jest dobre, ale talent i technika fotografa. Ćwicz, ćwicz - są nawet konkursy dla takich "telefonicznych fotografów" Radzę jednak pokombinować chociaż z balansem bieli, ekspozycją i focusem i nie stosować tak namiętnie tych wszystkich efektów specjalnych
twardowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 16:18   #645
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez arturkulig Pokaż wiadomość
Do zero-kreatywnych zdjęć sportowych, nudnych widoczków i szpiegowania męża. Mając takie trzy, nieco kleju i blat można skleić niewielki stoliczek.
Ja pytam bardziej poważnie...
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:13   #646
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Darusia nie tykaj się więcej obrabiania zdjęć bo widzę,że nie wychodzi to najlepiej. Jak dla mnie mało ciekawe kadry, ogółem ciężko cokolwiek zobaczyć na tych fotach z powodu zbytniej obróbki.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 06:27   #647
_Darusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Darusia nie tykaj się więcej obrabiania zdjęć bo widzę,że nie wychodzi to najlepiej. Jak dla mnie mało ciekawe kadry, ogółem ciężko cokolwiek zobaczyć na tych fotach z powodu zbytniej obróbki.
Wybaczcie za te zdjęcia .. na telefonie wyglądały ładniej ..
ale bez lekkiej obróbki będą takie bez życia ..
_Darusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 07:58   #648
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez _Darusia_ Pokaż wiadomość
Wybaczcie za te zdjęcia .. na telefonie wyglądały ładniej ..
ale bez lekkiej obróbki będą takie bez życia ..
lekka obróbka w Twoim wykonaniu jest dosyć ostra
Zdjęcia wyglądają sztucznie. Trzeba obrabiać z wyczuciem.


A tak na marginesie...
Mój kolega ma sprzęt, którego można mu pozazdrościć, na prawdę wydał na niego dużo pieniędzy, ma kilka obiektywów, ale obrabia zdjęcia w tak straszny sposób że totalnie tracą swój urok..
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 09:17   #649
arturkulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz . Czy mogę Ciebie jeszcze ciut "pomęczyć" zadając kolejne pytanie?. Jesli bym chciała wykonac zdjecia w ruchu obiektywem bez silniczka (50mm) przy jakich nastawieniach powinno wyjść?. Chodzi mi o przykładowe ustawienie - wiem ze bedzie ono inne od warunków - ale zakładam ładną popołudniową pogodę, zdjęcie robione na dworzu
Pomijając użyty obiektyw "być rozmazanym albo nie być" zależy od czasu, w jakim materiał światłoczuły jest eksponowany. Oczywistym jest chyba, że zdjęcie naświetlane jedną sekundę, bez usztywnienia aparatu statywem niemal nie ma szans być ostrym. Nic w kadrze może się nie ruszać, ale ręce drżą
W przypadku szybko poruszających się obiektów należy zwyczajnie ustawić możliwie krótki czas (najlepiej posłużyć się po prostu trybem priorytetu migawki).
Pamiętać należy, że im dłuższa ogniskowa użyta tym bardziej narażasz się na widoczność ruchu.
Na pewno pomocna będzie podpowiedź, że aparat nie widzi prędkości tylko prędkość kątową. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%9...87_k%C4%85towa
Taka sama prędkość obiektu dalej będzie mniej widoczna niż obiektu bliżej. Fotografując psy i chcąc mieć je ostre warto poczekać aż będą biegły "na Ciebie", bo wtedy pomimo znacznej prędkości, prędkość kątowa będzie zerowa.
Robiłem kiedyś zdjęcia psom na zaliczenie w szkole http://plfoto.com/163575/autor.html

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Ja pytam bardziej poważnie...
Po czym wnosisz, że odpowiadam bez powagi?
arturkulig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 17:57   #650
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez arturkulig Pokaż wiadomość
...pomocna będzie podpowiedź, że aparat nie widzi prędkości tylko prędkość kątową. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%9...87_k%C4%85towa
...
Dziękuję za odpowiedz - przyznam się , ze dla mnie zrozumienie terminu "prędkość kątowa" jest po za zasięgiem intelektualnym mojego rozumu . Wstyd się przyznać ale fizyka u mnie jest na poziomie zerowym. Bedę to musiała zrozumieć metodą prób i błedów jak to do tej pory robię .
Pozdrawiam,
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 14:45   #651
ania9260
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: -> Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

hejj, ja ostatnimi czasy też zaczęłam pasjonować się fotografią i powiem że wciąga to coraz bardziej lecz narazie do dyspozycji mam nikona s3000 , marzę o lustrzaance no ale , narazie przesyłam zdjęcie [IMG]file:///E:/Anka/Zdj%C4%99cia/Krak%C3%B3w/ferie/DSCN2792.JPG[/IMG] i jak?
ania9260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:15   #652
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: -> Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez ania9260 Pokaż wiadomość
hejj, ja ostatnimi czasy też zaczęłam pasjonować się fotografią i powiem że wciąga to coraz bardziej lecz narazie do dyspozycji mam nikona s3000 , marzę o lustrzaance no ale , narazie przesyłam zdjęcie [IMG]file:///E:/Anka/Zdj%C4%99cia/Krak%C3%B3w/ferie/DSCN2792.JPG[/IMG] i jak?
popraw link
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 06:40   #653
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

a ten Nikon to nie lustrzanka????
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:27   #654
lethal
Raczkowanie
 
Avatar lethal
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ok białystok
Wiadomości: 36
GG do lethal
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
a ten Nikon to nie lustrzanka????
nie, s3000 to nie lustrzanka (:

ja używam sony a350 + stałka 50mm 1.8, ale mam też zwykły kit, z jakim początkowo zakupiony był aparat i którego używałam przez jakieś 1,5 roku ze względu na brak czegoś innego (:
marzyła mi się zawsze fotografia portretowa, więc zakupienie czegoś z lepszym parametrem niż 3.5-5.6 było koniecznie - i mam
Teraz jednak planuję zmienić system na nikona (sprzedać alfę i zainwestować w d90) bo razem z chłopakiem budujemy mini foto studio żeby nauczyć się pracy z oświetleniem innym niż zastane
__________________
fotografia
_________________________ __
wymiana książek
wymiana ciuchów
lethal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:43   #655
blaskszminki
Raczkowanie
 
Avatar blaskszminki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 65
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez lethal Pokaż wiadomość
nie, s3000 to nie lustrzanka (:

ja używam sony a350 + stałka 50mm 1.8, ale mam też zwykły kit, z jakim początkowo zakupiony był aparat i którego używałam przez jakieś 1,5 roku ze względu na brak czegoś innego (:
marzyła mi się zawsze fotografia portretowa, więc zakupienie czegoś z lepszym parametrem niż 3.5-5.6 było koniecznie - i mam
Teraz jednak planuję zmienić system na nikona (sprzedać alfę i zainwestować w d90) bo razem z chłopakiem budujemy mini foto studio żeby nauczyć się pracy z oświetleniem innym niż zastane


piszesz że masz stałkę 50-tke, ja wlasnie też chce kupić.
moje pytanie - postawić na starą Konice Minolte 50tke czy tą nowszą z Sony ?
__________________
Mój blog z recenzjami, swatchami, paznokciami, makijażami
Sayonaramoose klik!

blaskszminki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:30   #656
ania9260
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

no nie, to nie jest lustrzanka, ale i tak jestem zadowolona z niego

a sory za niepoprawny link , podaje właściwy http://www.sendspace.pl/file/e8ccba62c992df59fab24e5

Edytowane przez ania9260
Czas edycji: 2011-02-16 o 20:32
ania9260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:22   #657
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Dziewczyny
Chce zrobić zdjęcie portretowe z tym, że tylko osoba ma być wyostrzona, a tło rozmyte - jak to zrobić?
Mam nikona D90 i nie za bardzo czaje co i jak, bo w zwykłej cyfrówce którą miałam załatwiało się to 'spustem'
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 16:50   #658
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 678
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Musisz ustawić przysłonę na małą liczbę... ale w trybie portretu to się robi samo z tego co pamiętam, też mam D90 i ładnie sie rozmywa tło
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 18:34   #659
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Musisz ustawić przysłonę na małą liczbę... ale w trybie portretu to się robi samo z tego co pamiętam, też mam D90 i ładnie sie rozmywa tło
To się załatwia za pomocą głębi ostrości. Poczytaj o tym, musi być w instrukcji chociażby. Po prostu ustaw ostrość w tym punkcie, w którym znajdzie się fotografowana osoba i reszta będzie rozmazana
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 19:16   #660
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Dla Początkujących ! -> wspólnie odkrywamy tajniki fotografii:)

jak już jesteśmy przy D90 to mam pytanie, ile może kosztować czyszczenie matrycy -przez wizjer widać kilka syfków których potem nie widać na zdjęciach ale chciałabym mieć jednak problem z głowy...
i czy zrobią mi to w każdym serwisie (bez skutków ubocznych), który ma do czynienia z lustrzankami? Do głównego serwisu w Warszawie mam mega daleko i wolałabym w miarę na miejscu załatwić sprawę - chociaż i tak cięzko mi będzie znaleźć jakiś serwis w okolicy

edit. jeszcze jedno, czy różni się czymś filtr UV od filtru ochronnego? Są ogromne rozbieżności cenowe, chce kupić ochronny, żeby nie porysować przypadkiem obiektywu... ceny są od 30 do 200...
__________________

Edytowane przez zetakpowiem
Czas edycji: 2011-03-04 o 19:27
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 11:17:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.