Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 19:41   #661
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
o przedłuzenie wnioskuje do PUPu pracodawca, od CIebie to nie zależy.
Moj maz jest moim pracodawca wiec on ma isc i prosic o przedluzenie ??
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 20:06   #662
marta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o STAŻ

.

Edytowane przez marta87
Czas edycji: 2009-09-20 o 09:24
marta87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 21:00   #663
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez marta87
Mam jeszcze jedno, moze głupie pytanie do smerfety i bluegirl. Chodzi mi o strój jaki musiałyście tam nosić. Mi pani powiedziala ze to jest urząd i trzeba być odpowiednio ubranym. Znaczy jak, na galowo?czarna spódniczka i biala bluzeczka?na prawde nie wiem..
Chyba nie aż tak rygorystycznie
Ale brzuch na wierzchu i głębokie dekolty pewnie odpadają
Można i pewnie dżinsy założyć, ale do tego jakieś bardziej eleganckie buciki i np. bluzkę koszulową, niekoniecznie białą
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 21:43   #664
marta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o STAŻ

.

Edytowane przez marta87
Czas edycji: 2009-09-20 o 09:27
marta87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 05:44   #665
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez marta87
Mam jeszcze jedno, moze głupie pytanie do smerfety i bluegirl. Chodzi mi o strój jaki musiałyście tam nosić. Mi pani powiedziala ze to jest urząd i trzeba być odpowiednio ubranym. Znaczy jak, na galowo?czarna spódniczka i biala bluzeczka?na prawde nie wiem..
ja pierwszy tydzień zakładałam jakies spodnie w kant, bluzke taką bardziej elegancką, ale że pracowałam w archiwum, gdzie bardzo łątwo sie ubrudzić, to już od kolejnego tygodnia chodziłam w jeansach czy rybaczkach, bo tam oprócz pracowników nikt mnie nie widział
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-19, 09:41   #666
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pytanie o STAŻ

Dziewczynki!
Chciałabym sie podzielić z Wami radosną nowiną
Jak wiecie byłam na stażu i do niedawna na pracach interwencyjnych i już się śmiałam, że powoli zaliczam kolejne formy aktywności zawodowej proponowanej przez PUP Ale oczywiście wraz nieuchronnie zbliżającym się końcem umowy zaczął narastać we mnie niepokój typu: "Co dalej?"
I dziś właśnie odebrałam umowę o pracę na - uwaga!, uwaga! - dwa lata! Cieszę się niezmiernie, nie spodziewałam sie tego za żadne skarby, do końca tkwiłam w niepewności. A tu taka niespodzianka! Ojej chyba jeszcze nie ochłonęłam Tak więc, dziewczyny, staże są świetnym początkiem ku znalezieniu pracy. Czego i Wam życzę z całego serduszka. Pozdrawiam!

Edytowane przez kitosa
Czas edycji: 2006-07-19 o 12:06
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 15:33   #667
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez marta87
Mam jeszcze jedno, moze głupie pytanie do smerfety i bluegirl. Chodzi mi o strój jaki musiałyście tam nosić. Mi pani powiedziala ze to jest urząd i trzeba być odpowiednio ubranym. Znaczy jak, na galowo?czarna spódniczka i biala bluzeczka?na prawde nie wiem..
ja chodziłam i chodzę nadal ubrana jak na co dzień. Pracuję na piętrze w biurze, więc rzadko schodzę do płatników i nie muszę być jakoś odświętnie ubrana. Co innego panie na Sali Obsługi Klienta
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-01, 17:22   #668
agata631
Raczkowanie
 
Avatar agata631
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 137
GG do agata631
Dot.: Pytanie o STAŻ

Dzisiaj bylam pierwszy dzień na stażu...strasznie się denerwowałam ale nie było tak źle...tylko glupio się troche czulam bp wszyscy się tam znaja i caly czas sobie zartowali i sie smiali...a ja tylko siedzialam i wypelnialam papiery(w dodatku na kolanie i mnie strasznie boli kręgosłup teraz).
Może jutro bedzie lepiej.
Pieniadze odbieram dopiero 19 września niby mam isc na poczte z dowodem samym, ale wy tu o jakis zetonach piszecie...hmm
a i jeszcze jedno kiedy sie wypelnia te karty stazu??
agata631 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 18:14   #669
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez agata631
Dzisiaj bylam pierwszy dzień na stażu...strasznie się denerwowałam ale nie było tak źle...tylko glupio się troche czulam bp wszyscy się tam znaja i caly czas sobie zartowali i sie smiali...a ja tylko siedzialam i wypelnialam papiery(w dodatku na kolanie i mnie strasznie boli kręgosłup teraz).
Może jutro bedzie lepiej.
Pieniadze odbieram dopiero 19 września niby mam isc na poczte z dowodem samym, ale wy tu o jakis zetonach piszecie...hmm
a i jeszcze jedno kiedy sie wypelnia te karty stazu??
karty stażu..rozumiem, że chodzi CI o ten na koniec stażu z opinią - to wypełnia pracodawca. Pieniądze tak właśnie wypłacają w połowie miesiąca, za miesiac poprzedni przepracowany. Ja odbierałam pieniądze w kasie w PUPie, bo z tego co wiem to na poczcie już nie można. Wystarczy dowód osobisty. ( te żetony to kiedyś były, teraz to już nie obowiązuje).
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-03, 18:22   #670
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
ja chodziłam i chodzę nadal ubrana jak na co dzień. Pracuję na piętrze w biurze, więc rzadko schodzę do płatników i nie muszę być jakoś odświętnie ubrana. Co innego panie na Sali Obsługi Klienta
Ja też chodze normalnie ubrana z tym że obowiązkowo fartuch, bo przecież to służba zdowia no i cały czas mam kontakt z pacjentkami. Własnie minął mi miesiąc stażu, w przyszłym tygodniu bedzie wreszcie wypłata I czuję sie już prawie jak normalny pracownik firmy nawet czasem pytają mnie o zdanie tylko chciałabym żeby szef mówił mi po imieniu a nie per pani, tylko jak mam mu to powiedzieć??
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-03, 18:27   #671
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
chciałabym żeby szef mówił mi po imieniu a nie per pani, tylko jak mam mu to powiedzieć??
nio i ja też mam ten dylemat mimo że kończy mi się juz 3 miesiąc stażu ...
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 16:53   #672
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

ja do swojego szefa zwracałam się na Ty, on mi również mówił po imieniu. Zresztą u mnie w pracy wszyscy są na Ty. tak jest wygodniej i przyjemniej.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 17:04   #673
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
ja do swojego szefa zwracałam się na Ty, on mi również mówił po imieniu. Zresztą u mnie w pracy wszyscy są na Ty. tak jest wygodniej i przyjemniej.
Doktor znaczy mój szef i p. Bożena są na Ty bo sa równolatkami (37 lat) ja nie mówie do nich na Ty, wiadomo, choć P. Bożenie powiedziałam żeby mi mowiła na Ty już pierwszego dnia to jakoś szefowi nie umiem tego powiedzieć
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 16:16   #674
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Doktor znaczy mój szef i p. Bożena są na Ty bo sa równolatkami (37 lat) ja nie mówie do nich na Ty, wiadomo, choć P. Bożenie powiedziałam żeby mi mowiła na Ty już pierwszego dnia to jakoś szefowi nie umiem tego powiedzieć
z czasem się przełamiesz
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 15:39   #675
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

odświeżam wątek

jak tam wasze staże wyglądają ? zadowolone ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-20, 16:02   #676
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Pytanie o STAŻ

ja niedługo kończę 3 miesiąc stażu.Mam nadzieję że PUP mi przedłuży o kolejne 3 (u nas dają na 3 miesiące).Z atmosfery jestem bardzo zadowolona,fajni ludzie tylko nie jest to praca zgodna z moim kierunkiem wykształcenia
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-20, 16:05   #677
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez joanna_k
ja niedługo kończę 3 miesiąc stażu.Mam nadzieję że PUP mi przedłuży o kolejne 3 (u nas dają na 3 miesiące).Z atmosfery jestem bardzo zadowolona,fajni ludzie tylko nie jest to praca zgodna z moim kierunkiem wykształcenia
a PUP teraz przedłuża staże ? bo był czas kiedy nie przedłużali
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 16:07   #678
agata631
Raczkowanie
 
Avatar agata631
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 137
GG do agata631
Dot.: Pytanie o STAŻ

hej mam taki problem...hmmm
wezwala mnie dzisiaj do siebie kierowniczka i powiedziala ze dzwonili z urzedu pracy i że mam sie jutro zgłosic ...hmmm tyko ja niewiem po co...mowili cos o jakiejs umowie...hmmm tez tak miałyscie???troszke sie stresuje bo niemam pojecia o co może chodzic...hmmm
agata631 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 16:10   #679
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez agata631
hej mam taki problem...hmmm
wezwala mnie dzisiaj do siebie kierowniczka i powiedziala ze dzwonili z urzedu pracy i że mam sie jutro zgłosic ...hmmm tyko ja niewiem po co...mowili cos o jakiejs umowie...hmmm tez tak miałyscie???troszke sie stresuje bo niemam pojecia o co może chodzic...hmmm
hmn, rozumiem, że aktualnie odbywasz gdzieś staż, tak ? moze po prostu chcą uzupełnić dane ( np nr nipu, rb ) albo chcą Ci przedłużyć staż jeśli termin dobiega końca ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 16:19   #680
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: Pytanie o STAŻ

hej...ja tak mialam...to sie nazywa decyzja pisze tam ze przyznali Ci stypendium w okresie odbywania stazu ..tylko, ze mnie nie wzywali do urzedu pracy...bo wlasnie tam mam staz ...przyniosla mi to do pokoju jakas pani

pozdrawiam
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 16:26   #681
agata631
Raczkowanie
 
Avatar agata631
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 137
GG do agata631
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez enda____
hej...ja tak mialam...to sie nazywa decyzja pisze tam ze przyznali Ci stypendium w okresie odbywania stazu ..tylko, ze mnie nie wzywali do urzedu pracy...bo wlasnie tam mam staz ...przyniosla mi to do pokoju jakas pani

pozdrawiam
uff dzieki uspokoiłas mniejuz myslalam ze chca mnie wyrzucic albo coś pozdrawiem
agata631 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 16:51   #682
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pytanie o STAŻ

Ja też dziś z UP odebrałam "umowę" Nie dzwonili wprawdzie po mnie, poszłam tam w innej sprawie i przy okazji dali mi tą umowę do podpisu dla mojego pracodawcy. Za tydzień kończę staż, smutno mi z tego powodu, bo z dnia na dzień zżywam się z tymi ludźmi coraz bardziej. Jedyny plus jest taki, że w końcu się wyśpię i nie będę musiała wstawać o 7
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 16:01   #683
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez natuska17
Ja też dziś z UP odebrałam "umowę" Nie dzwonili wprawdzie po mnie, poszłam tam w innej sprawie i przy okazji dali mi tą umowę do podpisu dla mojego pracodawcy. Za tydzień kończę staż, smutno mi z tego powodu, bo z dnia na dzień zżywam się z tymi ludźmi coraz bardziej. Jedyny plus jest taki, że w końcu się wyśpię i nie będę musiała wstawać o 7
zobaczysz, że po jakimś czasie bedzie Ci brakować tego porannego wstawania
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 16:30   #684
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
zobaczysz, że po jakimś czasie bedzie Ci brakować tego porannego wstawania
Aa weź, już dziś się zdołowałam jak mi wszyscy w pracy zaczęli mówić, że szkoda, że już odchodzę. A wstawanie przez całe wakacje o 7 to ja nawet polubiłam heh. Jakbym teraz szła do szkoły od września, to pewnie nie byłoby takiego szoku, że nagle trzeba wstać o 7, a nie 12

Kajasia, a jak tam u Ciebie? Coś rzadko chyba tu zaglądasz, takaś zapracowana
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 20:02   #685
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez natuska17
Aa weź, już dziś się zdołowałam jak mi wszyscy w pracy zaczęli mówić, że szkoda, że już odchodzę. A wstawanie przez całe wakacje o 7 to ja nawet polubiłam heh. Jakbym teraz szła do szkoły od września, to pewnie nie byłoby takiego szoku, że nagle trzeba wstać o 7, a nie 12

Kajasia, a jak tam u Ciebie? Coś rzadko chyba tu zaglądasz, takaś zapracowana
No dokładnie, dzis wróciłam o 19 a jutro chyab koło 21 Padam na twarz, prawie kopa nie włączam. Nie mówie że jest źle bo coraz fajniej jest, w poniedziałek bede już miała dwa miesiące i umiem coraz więcej Zostaję coraz częściej sama, a jutro jestem sama na badaniach, 40 babek w 3 godziny;/ chyba mi ręka odpadnie no ale...
NAtuska ja wstaje o 5.45
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 15:36   #686
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez kajasia222

NAtuska ja wstaje o 5.45
a ja o 5.30 zazdroszczę wam stażu jednak gdy się dostanie później zatrudnienie już jako pracownik to widzi się jakie stażyści mają ulgi...ehhh...
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 16:11   #687
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Pytanie o STAŻ

A ja (nie chcę jeszcze zapeszać ) być może dostanę staż na poczcie
Mój TŻ tam pracuje i rozmawiał w tej sprawie z naczelniczką poczty i być może od października zacznę staż, jeśli wszystko dobrze pójdzie
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 16:25   #688
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Pytanie o STAŻ

Dziewczyny a czy przedłużyli, której z Was staż?
bo hmm nie wiem czy to jakies określone warunki trzeba spełnic oprócz tego, że pracodawca wystapi z wnioskiem o przedłużenie, czy wszystko zależy od finansów PUP ??
pozdrawiam i dzieki z odp
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 17:50   #689
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
a ja o 5.30 zazdroszczę wam stażu jednak gdy się dostanie później zatrudnienie już jako pracownik to widzi się jakie stażyści mają ulgi...ehhh...
A ja nie mam żadnych ulg nomoze poza tym ze wychodze czasem 15 minut szybciej na busa, ale chyba nie powinnam zostawac sama w pracy, a zostaje i wszystko musze robić, dziś to sie dwoiłam i troiłam bo nie nadązałam z pacjentami heh. Ja mam do końca grudnia i czekam aż szef powie ze zotaję przyjeta albo nie... sa przypuszczenia że tak ale zobaczymy, chciałabym bo juz w sumie sie nauczyłam tych kodów programów itp, no i kasa normalna a nie te 400zł.
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 20:12   #690
kala507
Rozeznanie
 
Avatar kala507
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 659
Dot.: Pytanie o STAŻ

Ja dziś byłam się dowiedziec czegoś w sprawie stażu. W sumie to ubiegam się o staż w domu dziecka, w pażdzierniku zaczynam nauke na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i staz taki napewno by mi się przydał. Ale środki dla stażystów będą dopiero od nowego roku i niestety musze czekac. Chciałabym odbywac staż w domu dziecka, bo zawsze w jakiś sposób (zapewne niewielki) chciałam pomóc tym dzieciaczkom, ale jak dzis zobaczyłam malutką, smutną dziewczynkę bawiąca się w kałuży to coś mnie w sercu ścisnęło. Nie wiem czy dam radę;(
__________________
A każdy krok zaprowadzi nas, szybciej, wolniej lecz ku sobie...
kala507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.