Mam już dość - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-06, 13:11   #691
Motylineczka
Raczkowanie
 
Avatar Motylineczka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Emanuelle, zapraszamy Selinę w sobotę?
Lisnov, mam nadzieję, że dojdzie do tego spotkania!
Może to będzie dobry początek do różnych zmian w Twoim życiu!
Trzymam kciuki i proszę, weź nic nie wymyślaj!
Motylineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:11   #692
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Emanuelle, zapraszamy Selinę w sobotę?
Ja w tym momencie odpadam, chciałam pomóc w maju 2017.
Przejrzałaś chociaż ćwiczenia o których pisałam w tym wątku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Selina_
Czas edycji: 2018-03-06 o 13:13
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:17   #693
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Ja w tym momencie odpadam, chciałam pomóc w maju 2017.
Przejrzałaś chociaż ćwiczenia o których pisałam w tym wątku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam, ale kompletnie tego nie pamiętam

Ćwiczeń nie przeglądałam. Na razie dla mnie to cud, że wróciłam na rower.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:18   #694
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale kompletnie tego nie pamiętam

Ćwiczeń nie przeglądałam. Na razie dla mnie to cud, że wróciłam na rower.
W tamtych o których pisałam, żebyś się zorientowała, nawet nie musisz podobno wstawać z krzesła. Tylko musisz poszukać dokładnie gdzieś w necie, co i jak dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:28   #695
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mam już dość

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 14:56   #696
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja od siebie dodam ze jedt to forum publiczne i kazdy ma prawo przekazac swój poglad na dana sprawę, nawet jezeli rozni się od ogólnego trendu przyjętego na watku.

Słowa nawet i gorzkiej prawdy bardziej pomogą niz klepanie po główce i jakis pseudo coaching pt 'każdy jest wazna czastka we wszechswiecie'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:00   #697
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Istielig Pokaż wiadomość
Ja od siebie dodam ze jedt to forum publiczne i kazdy ma prawo przekazac swój poglad na dana sprawę, nawet jezeli rozni się od ogólnego trendu przyjętego na watku.

Słowa nawet i gorzkiej prawdy bardziej pomogą niz klepanie po główce i jakis pseudo coaching pt 'każdy jest wazna czastka we wszechswiecie'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylisz sie gorzka prawda nie zawsze lepiej zadziala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 15:01   #698
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Byla w tym osrodku jedna terapeutka ktorej te dziewczyny niecierpialy bo miala nieco niekonwencjonalne metody.Mowila prawde tak jak jest i czasami nawet przeklinala,wyzywala rodzicow na terapii itp,Dziewczyny na terapii z nia strasznie sie buntowaly,plakaly,nie chcialy chodzic na terapie.Ale efekty byly-te dziewczyny ktore kontynuowaly terapie z nia wyszly z osrodka,zaczely normalne zycie,niektore poszly do college.Tylko ze one pracowaly duzo samodzielnie-najlepszy terapeuta nie pomoze jezeli Ty nie ruszysz tylka.Cwiczenia fizyczne dzialaja,pozytywne myslenie(gratitude list kazdego dnia) zmienia biochemie mozgu.Kiedy ta terapeutka odeszla z pracy wszystkie dziewczyny ryczaly,kupowaly jej kwiatki,traktowaly ja jak matke-taka matke ktora nie boi sie dac dziecku klapsa.Bo klaps to nic zlego-no ale nie dla psycholozek z tego forum smiem twierdzic
To nie cierpiały czy kupowały kwiatki?

Rzeczywiście baaardzo ciężko zmanipulować i uzależnić od siebie osoby nie znające nic poza manipulacją i syndromem sztokholmskim.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:01   #699
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Istielig Pokaż wiadomość
Ja od siebie dodam ze jedt to forum publiczne i kazdy ma prawo przekazac swój poglad na dana sprawę, nawet jezeli rozni się od ogólnego trendu przyjętego na watku.

Słowa nawet i gorzkiej prawdy bardziej pomogą niz klepanie po główce i jakis pseudo coaching pt 'każdy jest wazna czastka we wszechswiecie'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zrób sobie rekonesans i sprawdź ile osób po takim grupowym wyżywaniu się zasłonionym oczywiście "gorzką prawdą" i "szczerością" odebrało sobie życie. a potem się zastanów czy byłabyś w stanie żyć z taką świadomością, że Twoja nieumiejętność do zamilknięcia popchnęła kogoś do tego
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:31   #700
yomi145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 25
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zrób sobie rekonesans i sprawdź ile osób po takim grupowym wyżywaniu się zasłonionym oczywiście "gorzką prawdą" i "szczerością" odebrało sobie życie. a potem się zastanów czy byłabyś w stanie żyć z taką świadomością, że Twoja nieumiejętność do zamilknięcia popchnęła kogoś do tego
Tak, jest jednak jedno ale. Zakładasz wątek, w którym często uzewnętrzniasz się, prosisz o rady. To oczywiste, że opinie będą różne. Nikt nie ma obowiązku ważyć każdego słowa ponieważ ktoś inny może to źle odebrać. Oczywiście, nie można np. obrażać kogoś. Skoro istnieje podejrzenie, że odbiorca nie jest zrównoważony psychicznie wątek należy zamknąć dla bezpieczeństwa owej osoby. Proszę, nie pisz więc, że odebranie sobie życia byłoby winą ludzi, którzy zwyczajnie piszą prosto z mostu, jak jest.
yomi145 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:40   #701
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez yomi145 Pokaż wiadomość
Tak, jest jednak jedno ale. Zakładasz wątek, w którym często uzewnętrzniasz się, prosisz o rady. To oczywiste, że opinie będą różne. Nikt nie ma obowiązku ważyć każdego słowa ponieważ ktoś inny może to źle odebrać. Oczywiście, nie można np. obrażać kogoś. Skoro istnieje podejrzenie, że odbiorca nie jest zrównoważony psychicznie wątek należy zamknąć dla bezpieczeństwa owej osoby. Proszę, nie pisz więc, że odebranie sobie życia byłoby winą ludzi, którzy zwyczajnie piszą prosto z mostu, jak jest.
Jest coś takiego jak obowiązek moralny i zwykła ludzka przyzwoitość, oraz odpowiedzialność za słowo.

Poza tym nie jest to forum prywatne, o ograniczonym dostępie ani konieczności weryfikacji. Dziś, jutro lub za kilka tygodni, miesięcy, lat może na niego trafić inny chory, znajdujący się w gorszym stanie niż lisnov. Czy naprawdę tak trudno wykrzesać z siebie odrobinę empatii, zrozumienia, wrażliwości? Czy Wy naprawdę żyjecie w próżni w której nie dochodzi do tragedii, której katalizatorem jest słowo?

Myślę, że poniższy post byłoby dobrze "ku pamięci" przykleić (choć niestety nie ma chyba technicznie takiej możliwości):

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
serio nie wiesz czemu tak przeżywa?

posty, w których osobę chora i bardzo zaburzenia traktuje się jak zdrową, stawiając jej wymagania, którym nie jest w stanie sprostać jest okrutne i szkodliwe.

do takich komentarzy należy tekst o działaniu nad sobą i tekst xfridy o tym, że nie dziwi się matce lisnov, że ta nie chce spojrzeć na tabelke.

rozumiem, że można nie ogarniać zaburzeń psychicznych i tego jak funkcjonuje osoba mocno zaburzona. chorym jednak jest wyciskanie swoich mądrości w dyskusję, tylko po to by pokazać swoją 'rację'.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

lisnov masz wybór. cały czas masz wybór i nikt Twojego życia nie odmieni.
wpadasz w skrajne stany emocjonalne i zaczynasz rzucać takimi tekstami.
męczysz przede wszystkim siebie.
im szybciej nauczysz się jak radzić sobie z grubymi emocjami tym łatwiej będzie ci funkcjonować.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 15:40   #702
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez yomi145 Pokaż wiadomość
Tak, jest jednak jedno ale. Zakładasz wątek, w którym często uzewnętrzniasz się, prosisz o rady. To oczywiste, że opinie będą różne. Nikt nie ma obowiązku ważyć każdego słowa ponieważ ktoś inny może to źle odebrać. Oczywiście, nie można np. obrażać kogoś. Skoro istnieje podejrzenie, że odbiorca nie jest zrównoważony psychicznie wątek należy zamknąć dla bezpieczeństwa owej osoby. Proszę, nie pisz więc, że odebranie sobie życia byłoby winą ludzi, którzy zwyczajnie piszą prosto z mostu, jak jest.
Tylko że podobno nikt nie wie, jak jest. Czyli to „pisanie prosto z mostu” niekoniecznie jest pisaniem o rzeczywistości i prawdzie.

Nie wiem, co jest prawdą, nie wiem, co może pomoc lisnov, więc się nie wypowiadam. Moim zdaniem osoby, które opierają się na swoich domysłach też powinny tak zrobić.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 15:56   #703
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Mam już dość

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8194750 1]Jest coś takiego jak obowiązek moralny i zwykła ludzka przyzwoitość, oraz odpowiedzialność za słowo.

Poza tym nie jest to forum prywatne, o ograniczonym dostępie ani konieczności weryfikacji. Dziś, jutro lub za kilka tygodni, miesięcy, lat może na niego trafić inny chory, znajdujący się w gorszym stanie niż lisnov. Czy naprawdę tak trudno wykrzesać z siebie odrobinę empatii, zrozumienia, wrażliwości? Czy Wy naprawdę żyjecie w próżni w której nie dochodzi do tragedii, której katalizatorem jest słowo?

Myślę, że poniższy post byłoby dobrze "ku pamięci" przykleić (choć niestety nie ma chyba technicznie takiej możliwości):[/QUOTE]

Przecież dokładnie to samo można powiedzieć o każdym wątku. Idąc tym tropem może ustalmy, że w żadnym temacie nie można wyrazić kulturalnie swojej szczerej opinii czy krytyki wobec zachowania autora, bo za 5 lat na tego posta może się natknąć zaburzona nastolatka, która po przeczytaniu "głupio zrobiłaś nie podchodząc do matury" targnie się na własne życie. Paranoja.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:00   #704
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Przecież dokładnie to samo można powiedzieć o każdym wątku. Idąc tym tropem może ustalmy, że w żadnym temacie nie można wyrazić kulturalnie swojej szczerej opinii czy krytyki wobec zachowania autora, bo za 5 lat na tego posta może się natknąć zaburzona nastolatka, która po przeczytaniu "głupio zrobiłaś nie podchodząc do matury" targnie się na własne życie. Paranoja.
No tak, wszystko można sprowadzić do absurdu.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:03   #705
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Mam już dość

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8194812 6]

No tak, wszystko można sprowadzić do absurdu.
[/QUOTE]

Tego typu argumentów nie trzeba do niczego sprowadzać, są absurdalne same w sobie. Jeżeli wychodzisz z założenia, że każde słowo krytyki wobec autora będzie w przyszłości odczytane przez osoby zaburzone psychiczne i może je skłonić do samobójstwa to cała idea forum dyskusyjnego traci sens.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:11   #706
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mam już dość

Nie przebrnęłam przez cały wątek, nie dałam rady. Przeczytałam początek i koniec. Nie będę cytować konkretnych wypowiedzi, żeby nie podsycać tej niepotrzebnej burzy w wątku.
Powiem tylko tyle. Znalezienie pracy jest bardzo ważne. Kibicuję w tym autorce z całego serca, zachęcam do podejmowania działań w kierunku jej zdobycia (słać CV gdzie się da!), uważam że to dobry pierwszy krok. Ale mam wrażenie, że niektóre z was uważają, że jak ona znajdzie pracę (i to nie ważne jaką, byleby jakaś była), to wszystko będzie cacy. To tak nie działa. To jest ważne, może pomóc, ale nie załatwi całej sprawy. Mam wrażenie, że sporej części z was w ogóle nie obchodzi, jak ona się czuje. Tylko takie odhaczyć, że rada została dana. A to, że jej realizacja jest bardzo trudna dla kogoś, kto ma takie problemy i nie daje aż tyle korzyści co osobie zdrowej, kogo to obchodzi.

Coraz bardziej mnie niepokoi w jaką stronę idzie to forum. Widzę tu coraz mniej empatii, coraz częściej podejście zero jedynkowe.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:17   #707
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez zegar23 Pokaż wiadomość
Przy tej tabelce wysiadłam. Może dlatego, że sama się lecz, a może dlatego, że od kilku lat moja przyjaciółka choruje i wiem, na czym to polkega
A ja wysiadam przy takich głupotach. Nikt nie twierdzi, że tabelka kogoś magicznie uleczy. Jest po prostu jednym z pomocnych dodatków do farmakologii, terapii, ćwiczeń. Wielu terapeutów zaleca stosowanie tabelek jako metodę wzięcia kontroli nad swoim życiem (MAŁYMI KROKAMI), budowanie poczucia własnej wartości (bo tego dnia coś mi się udało) i tworzenie zdrowych nawyków.

https://www.therapistaid.com/therapy...behavior-chart

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Przecież dokładnie to samo można powiedzieć o każdym wątku. Idąc tym tropem może ustalmy, że w żadnym temacie nie można wyrazić kulturalnie swojej szczerej opinii czy krytyki wobec zachowania autora, bo za 5 lat na tego posta może się natknąć zaburzona nastolatka, która po przeczytaniu "głupio zrobiłaś nie podchodząc do matury" targnie się na własne życie. Paranoja.

Nie wiesz, kto przegląda forum, pewnie. Ale w tym wątku WIESZ, w jakim stanie jest autorka. Jeśli nie chcesz dopasować tonu wypowiedzi do jej wrażliwości i stanu, to twoja świadoma decyzja i odpowiedzialność.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:26   #708
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mam już dość

Cytat:
To nie cierpiały czy kupowały kwiatki?

Rzeczywiście baaardzo ciężko zmanipulować i uzależnić od siebie osoby nie znające nic poza manipulacją i syndromem sztokholmskim.
Cytat:
Byla w tym osrodku jedna terapeutka ktorej te dziewczyny niecierpialy bo miala nieco niekonwencjonalne metody.Mowila prawde tak jak jest i czasami nawet przeklinala,wyzywala rodzicow na terapii itp,Dziewczyny na terapii z nia strasznie sie buntowaly,plakaly,nie chcialy chodzic na terapie.Ale efekty byly-te dziewczyny ktore kontynuowaly terapie z nia wyszly z osrodka,zaczely normalne zycie,niektore poszly do college.Tylko ze one pracowaly duzo samodzielnie-najlepszy terapeuta nie pomoze jezeli Ty nie ruszysz tylka.Cwiczenia fizyczne dzialaja,pozytywne myslenie(gratitude list kazdego dnia) zmienia biochemie mozgu.Kiedy ta terapeutka odeszla z pracy wszystkie dziewczyny ryczaly,kupowaly jej kwiatki,traktowaly ja jak matke-taka matke ktora nie boi sie dac dziecku klapsa.Bo klaps to nic zlego-no ale nie dla psycholozek z tego forum smiem twierdzic
z tekstu wynika że nie cierpiały za szczerość na początku gdy wygarniano im kawę na ławę, a z tych które zostały i nie odeszły z fochem ''wyszly z osrodka,zaczely normalne zycie,niektore poszly do college''.

Nie wiem co chciałaś osiągnąć, manipulacji doświadczasz np. w reklamie , ba, sama ją stosujesz choćby w powyższym wpisie.

Nie słyszałam o wykorzystaniu syndromu sztokholmskiego jako narzędzia pozwalającego (skutecznie najwyraźniej?) wrócić do życia, a jeśli tak, czy to coś złego ?

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

ze strony:
http://zobaczznikam.pl/statystyka-swiat/


Cytat:
5 psychiatrów przypada w Polsce na 100 000 ludzi.
Cytat:
32% ludzi w Europie przynajmniej raz doświadczyło depresji.
14% Europejczyków doświadczyło depresji przynajmniej trzy raz lub więcej.
czyli 5 na 31 tyś potrzebujących (dot. samej depresji, a pomijając inne zburzenia)?, 1 na 6 tyś ?
Wszyscy się zgodzą, terapia, fachowa pomoc, co ma zrobić osoba ktora na terapie nie jest w stanie trafić, jak Lisnov, która chodzi ale jakoś nie chodzi ?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:28   #709
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość


Nie wiesz, kto przegląda forum, pewnie. Ale w tym wątku WIESZ, w jakim stanie jest autorka. Jeśli nie chcesz dopasować tonu wypowiedzi do jej wrażliwości i stanu, to twoja świadoma decyzja i odpowiedzialność.
nie wiem kto przeglada forum i nie wiem w jakim stanie jest autorka
nie wiem nawet czy autorka jest rzeczywiscie tym kim za kogo sie podaje
jest tu wielu ludzi na forum ktorzy szukaja pocieszenia a znajduja z☠☠☠ki i nikt sie nie uzala nad ich stanem psychicznym nawet ty

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś trollem, to ordynarnie wrobiłaś gościa w dziecko, nie będąc nawet w związku (nie mówię, że byłoby to w porządku gdybyś w związku była...) . Jak się kończą tabletki i nie masz nowego opakowania, to wiesz co trzeba robić? Mówi się o tym facetowi i uprawia inne rodzaje seksu albo stosuje inne zabezpieczenia. Boże. Drogi.

Szkoda dziecka. I szkoda faceta, bo on tego dziecka nie chce, a ty nawet nie dałaś mu możliwości decyzji.
jeszcze nawet pokusilas sie o zameldowanie ze autorka ma inny watek na forum
Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Autorka ma nowy wątek na seksie, tak dla informacji.

i ty tu krytykujesz ludzi za nie czulosc i brak zrozumienia a w innym watku jezdzisz po ludziach jak po szmacie nie przejmujac sie ich stanem psychicznym i tym kto to kiedys przeczyta

czy to nie jest hipokryzja level hard?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 16:28   #710
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mam już dość

O depresji powinno się normalnie rozmawiać, prawdziwie, także o tym co jest niewygodne, a próbuje się narzucać określoną retorykę, tonację, treść. To nie są rozmowy, to są ''kazania''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:33   #711
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
O depresji powinno się normalnie rozmawiać, prawdziwie, także o tym co jest niewygodne, a próbuje się narzucać określoną retorykę, tonację, treść. To nie są rozmowy, to są ''kazania''.
co masz na myśli?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:37   #712
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Mam już dość

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;81948966]nie wiem kto przeglada forum i nie wiem w jakim stanie jest autorka
nie wiem nawet czy autorka jest rzeczywiscie tym kim za kogo sie podaje
[/QUOTE]

Jaki sens ma udzielanie się w jakimkolwiek wątku bez założenia, że autor mówi prawdę?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:43   #713
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Nie przebrnęłam przez cały wątek, nie dałam rady. Przeczytałam początek i koniec. Nie będę cytować konkretnych wypowiedzi, żeby nie podsycać tej niepotrzebnej burzy w wątku.
Powiem tylko tyle. Znalezienie pracy jest bardzo ważne. Kibicuję w tym autorce z całego serca, zachęcam do podejmowania działań w kierunku jej zdobycia (słać CV gdzie się da!), uważam że to dobry pierwszy krok. Ale mam wrażenie, że niektóre z was uważają, że jak ona znajdzie pracę (i to nie ważne jaką, byleby jakaś była), to wszystko będzie cacy. To tak nie działa. To jest ważne, może pomóc, ale nie załatwi całej sprawy. Mam wrażenie, że sporej części z was w ogóle nie obchodzi, jak ona się czuje. Tylko takie odhaczyć, że rada została dana. A to, że jej realizacja jest bardzo trudna dla kogoś, kto ma takie problemy i nie daje aż tyle korzyści co osobie zdrowej, kogo to obchodzi.

Coraz bardziej mnie niepokoi w jaką stronę idzie to forum. Widzę tu coraz mniej empatii, coraz częściej podejście zero jedynkowe.
nie wiem o kim mówisz konkretnie pisząc: "niektóre z was uważają, że jak ona znajdzie pracę (i to nie ważne jaką, byleby jakaś była), to wszystko będzie cacy". myślę że większość osób zdaje sobie sprawę, że znalezienie pracy nie rozwiąże magicznie problemów. znalezienie pracy jest ważne z kilku powodów... będzie motywacja do wstania z łóżka i wyjścia z domu, do zajęcia myśli na kilka godzin dziennie. szansa żeby udowodnić sobie i innym że nie jest beznadziejna (jak niektórzy próbują jej wmówić). dodatkowo, na początek wypłata będzie skromna ale może wystarczy żeby nie musieć być zdanych na opiekę tylko przez nfz. i wiadomo że samo szukanie pracy to jest jeszczew miarę łatwe. jak przyjdzie pójść na rozmowę a potem do pracy to może być dla niej bardzo stresujące i będzie potrzeba dużo wsparcia i dobrego słowa. idziemy metodą małych kroków. na razie jest wysyłanie CV. przyjdzie zaproszenie na rozmowę i stres z tym związany, to wtedy będzie się trzeba tym zająć. uważam że niepotrzebne jest już teraz nakładanie na nią dodatkowego stresu, bo zanim się ktoś odezwie to może się sporo zmienić.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
A ja wysiadam przy takich głupotach. Nikt nie twierdzi, że tabelka kogoś magicznie uleczy. Jest po prostu jednym z pomocnych dodatków do farmakologii, terapii, ćwiczeń. Wielu terapeutów zaleca stosowanie tabelek jako metodę wzięcia kontroli nad swoim życiem (MAŁYMI KROKAMI), budowanie poczucia własnej wartości (bo tego dnia coś mi się udało) i tworzenie zdrowych nawyków.
dokładnie. to jest przede wszystkim metoda to zbudowania nawyków. mnóstwo ludzi z tego korzysta (nie tylko chorych). ma też silną wartość motywacyjną. widać postępy, ogranicza się słynne "od jutra".
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 16:54   #714
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mam już dość

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8194918 6]

Jaki sens ma udzielanie się w jakimkolwiek wątku bez założenia, że autor mówi prawydę?
[/QUOTE]

A co to mało było trolowych wątków na tym forum co ciągnęły się przez wiele stron ?
Ludzie lubią się wypowiadać i będą wypowiadać w każdym kontrowersyjnym temacie właśnie taka rolę ma troll
mozna się wypowiedzieć i przedstawić swoje zdanie nawet jeśli myslisz ze historia jest zmyslona tak poprostu wyrazić swoje zdanie na temat danej sytuacji
A przez niewygodne pytania łączenie wszystkiego w całość można wlasnie trola wytropić
W tym wątku jednak zwykle dopytywanoe się o szczegóły jest uważane za atak tak jakby ten wątek był sprawdzony i ponad wszelką wątpliwość wszystko co w nim zostało napisane jest prawda
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:01   #715
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Mam już dość

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;81948966]nie wiem kto przeglada forum i nie wiem w jakim stanie jest autorka
nie wiem nawet czy autorka jest rzeczywiscie tym kim za kogo sie podaje
jest tu wielu ludzi na forum ktorzy szukaja pocieszenia a znajduja z☠☠☠ki i nikt sie nie uzala nad ich stanem psychicznym nawet ty

jeszcze nawet pokusilas sie o zameldowanie ze autorka ma inny watek na forum

i ty tu krytykujesz ludzi za nie czulosc i brak zrozumienia a w innym watku jezdzisz po ludziach jak po szmacie nie przejmujac sie ich stanem psychicznym i tym kto to kiedys przeczyta

czy to nie jest hipokryzja level hard?[/QUOTE]

Wrobienie faceta w dziecko to robienie krzywdy drugiej osobie (i trzeciej, jeśli liczysz dziecko wrobione w tragiczną sytuację). Powtarzam: to robienie krzywdy. To ordynarne oszustwo i niszczenie czyjegoś życia dla własnego widzimisię. Tak, jeśli ktoś świadomie krzywdzi innych dla własnych celów, ja po takich osobach będę "jeździć jak po szmacie". Po bijących, oszukujących, wrabiających, okradających innych. To są zachowania karygodne. Jeśli chcesz pisać na forum o tym, jak świadomie i dobrowolnie wrobiłaś faceta w dziecko licząc na wielkie love story bo jest bejbik, wybacz, przygotuj się na wiadro pomyj. A może jak ktoś myślący o "zrobieniu facetowi niespodzianki" przeczyta taki wątek, to może dwa razy się zastanowi.

A kogo krzywdzi lisnov płacząc, tnąc się, mówiąc, że jest beznadziejna? Siebie. Nie krzywdzi innych dla własnych korzyści. Do tego, mały szczegół, jest chora. To są jej objawy chorobowe. Czy jest choroba, której objawem klinicznym jest świadome wrabianie faceta w dziecko?

Spam należy zgłaszać, autorka tamtego wątku spamowała, zgłosiłam. Ups?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:02   #716
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość


Lisnov, mam drobną, może głupią poradę, ale mi pomaga w robieniu pozytywnych kroków. Moje zaburzenia są łagodniejsze od twoich, ale czasami mam wrażenie że życie wymyka mi się spod kontroli, zapominam dbać o siebie, ćwiczyć, itd. Robię więc co tydzień taką tabelkę - w poprzek mam 7 dni tygodnia, w pionie - czynności. Jeśli w danym dniu wykonam tą czynność, to odhaczam w tabelce. Złotym mazakiem, żeby było ładnie i motywująco

Czynności zależą oczywiście od twoich osobistych celów. U mnie jest:

- W łóżku przed 23
- Medytacja
- Ćwiczenia
- Witaminy
- Sok warzywny lub smoothie domowej roboty
- Nie branie Klonazepamu, bo staram się ograniczać

Oczywiście powinnaś dopasować swoją tabelkę do kroków, które chcesz podjąć. Może to być spacer, unikanie słodkości, unikanie alkoholu, czas spędzony z książką, cokolwiek Jak odhaczasz pisakiem jakąś czynność na tabelce, to daje taki mały pozytywny impuls.

Pomaga mi to zorganizować myśli i przypomina mi o dbaniu o siebie, a pod koniec tygodnia mam dobre podsumowanie i dowartościowanie. Jak uzbiera ci się kilka tabelek, to możesz zauważyć tendencje i - mam nadzieję - poprawę.
Super jest ta tabelka Coś dla tych, którzy nie lubią rutyny i za dużo sobie biorą rzeczy do wykonania w ciągu dnia mając potem problem z wywiązaniem się, bo tutaj nie jest nic narzucone, a można sobie wybrać i nie jest taka przytłaczająca.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:08   #717
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem o kim mówisz konkretnie pisząc: "niektóre z was uważają, że jak ona znajdzie pracę (i to nie ważne jaką, byleby jakaś była), to wszystko będzie cacy". myślę że większość osób zdaje sobie sprawę, że znalezienie pracy nie rozwiąże magicznie problemów. znalezienie pracy jest ważne z kilku powodów... będzie motywacja do wstania z łóżka i wyjścia z domu, do zajęcia myśli na kilka godzin dziennie. szansa żeby udowodnić sobie i innym że nie jest beznadziejna (jak niektórzy próbują jej wmówić). dodatkowo, na początek wypłata będzie skromna ale może wystarczy żeby nie musieć być zdanych na opiekę tylko przez nfz. i wiadomo że samo szukanie pracy to jest jeszczew miarę łatwe. jak przyjdzie pójść na rozmowę a potem do pracy to może być dla niej bardzo stresujące i będzie potrzeba dużo wsparcia i dobrego słowa. idziemy metodą małych kroków. na razie jest wysyłanie CV. przyjdzie zaproszenie na rozmowę i stres z tym związany, to wtedy będzie się trzeba tym zająć. uważam że niepotrzebne jest już teraz nakładanie na nią dodatkowego stresu, bo zanim się ktoś odezwie to może się sporo zmienić.
Taki ogólnie wniosek nasunął mi się po przeczytaniu przyznam szczerze pobieżnie wątku. Nie będę wymieniać po nickach, niczemu to nie służy. Jeśli ktoś tak myślał, może weźmie sobie do serca to, co napisałam. Z tym co tutaj napisałaś zgadzam się jak najbardziej.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:12   #718
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Super jest ta tabelka Coś dla tych, którzy nie lubią rutyny i za dużo sobie biorą rzeczy do wykonania w ciągu dnia mając potem problem z wywiązaniem się, bo tutaj nie jest nic narzucone, a można sobie wybrać i nie jest taka przytłaczająca.
Cieszę się, że ci się podoba Dla mnie tabelki świetnie się sprawdzają, nawet jeśli chodzi o witaminy, bo jestem wybitnie niepozbierana
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:16   #719
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mam już dość

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Cieszę się, że ci się podoba Dla mnie tabelki świetnie się sprawdzają, nawet jeśli chodzi o witaminy, bo jestem wybitnie niepozbierana
ja mam specjalny kalendarz do leków na ścianie w kuchni. bardzo kiepsko idzie mi pamiętanie o braniu witamin i suplementów - rzadko kiedy pamiętam żeby coś wziąć bez rzucenia okiem na kalendarz.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 17:25   #720
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mam już dość

Czyli szkodliwych treści się usunąć nie da? To ciekawe, bo jeden post został usunięty z tego wątku w try miga. Czyli da się. Tylko nie w każdym przypadku, hm?
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-10 17:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.