Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-21, 20:35   #721
patrysia333
Zadomowienie
 
Avatar patrysia333
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 016
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
niunia, może na zęby faktycznie... Skoro się ślini i ta gorączka.

patrysia, ja jechałam ostatnio trochę krócej, bo 6,5 godziny ale też się bałam. Teraz w sobotę czeka nas dłuższa trasa, bo też gdzieś ok.7-8 godzin nie licząc przerw. My wyjeżdżaliśmy tak zaraz po karmieniu Igi w nocy (ona się budzi na jedzenie tak gdzieś 4-5). Wyjechaliśmy po 5 i to było super wyjście, bo ona pierwsze 3 godziny tak jakby dospała takie swoje nocne spanie. Później godzinna przerwa na kocyku. Jeść pić, rozprostować kości i później spać nie chciała, ale jej pośpiewałam, poczytałam i zasnęła. Także mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.
Ja z kolei w taką podróż nie wyjechałabym na noc - przerwy i tak musiałabym robić co mniej więcej 2,5-3 godziny ze względu na kręgosłup a szkoda by mi było małą wybudzać specjalnie. Poza tym później rano byśmy zajechali i co? My z mężem po nieprzespanej nocki a ktoś dzieckiem się zająć musi.
Chyba właśnie tak zrobimy, wyjedziemy około 4, bo Zuzia tak ostatnio wstaje (nie na karmienie tylko już ostatecznie sie budzi, koszmar). Z rana ma najlepszy humor to pierwsze dwie godziny ją jakoś pozabawiam, później postój, karmienie i pójdzie spać.

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
oczywiście że pamiętamy dobrze że wracasz jak nie ma cie na pierwszej stronie podaj dane to Anoula cię dopisze


U ans dziś byl wypadek. Liwia spadła miz łóżka na plecy i tyłem głowy uderzyła w podłoge. Zanim dobiegłam to modliłam się zeby płakała bo mogła stracić dech. Ale zaaczeła płakać, szybko przyłożyłam jej mrożone mieso z zamrażarki i po 4 minutach już nie płakała. Moja wina, myślałam ze juz śpi i poszłam obaid robić widocznie nie spała, bo sie nieźle przeturlała.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Ale się musiałaś wystraszyć, dobrze, że nic się jej nie stało.
Dlatego ja już nawet śpiącej Zuzki nie zostawiam na naszym łóżku, za ruchliwa się zrobiła. Za to dzisiaj uderzyła głową w wanne jak chciała przy niej stanąć, aż jej się wzór kafelków odbił na czole, płakała 2 sekundy, ale dałam jej moją kosmetyczke do zabawy i od razu zapomiała, że boli.
patrysia333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 21:25   #722
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
oczywiście że pamiętamy dobrze że wracasz jak nie ma cie na pierwszej stronie podaj dane to Anoula cię dopisze


U ans dziś byl wypadek. Liwia spadła miz łóżka na plecy i tyłem głowy uderzyła w podłoge. Zanim dobiegłam to modliłam się zeby płakała bo mogła stracić dech. Ale zaaczeła płakać, szybko przyłożyłam jej mrożone mieso z zamrażarki i po 4 minutach już nie płakała. Moja wina, myślałam ze juz śpi i poszłam obaid robić widocznie nie spała, bo sie nieźle przeturlała.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------



w mieście mieszkacie? w czym spał w namiocie?

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

I nie wiem czy się chwaliłam ale Liwia ma już czesanego kucyka
Pokaż

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Eh dziewczyny dopiero zasnely. Jeszcze Malwina się uparła że śpi że mną i Hania... Eh... gorąco i duszno...
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 22:03   #723
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez patrysia333 Pokaż wiadomość
Cześć,
nie wiem czy mnie tu ktoś jeszcze pamięta, ale postanowiłam do Was wrócić i pisać regularnie. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nawarstwiły się nam chrzciny, ślub i przeprowadzka na raz, czasu nie było na nic.
Ktoś tu ostatnio pisał, że zamawiał Tule. Ja ją mam od tygodnia i już mogę powiedzieć, że to był bardzo dobry zakup. Mogę w końcu ruszyć się z małą do sklepu, lekarza itp bez tachania wózka, obie ręce wolne, mała zadowolona często w Tuli zasypia.
Poza tym pochwalę się, że Zuzia robi postępy, raczkuje jak odrzutowiec, wstaje przy meblach, stan uzębienia 7 sztuk.
Mamy za to problem z AZS, stan skóry czasami jest tak straszny, że płakać się chce, no i dieta nasza jest przez to bardzo ograniczona (nadal karmię głównie piersią).

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------



Podziwiam za odwagę, biwak z takim maluszkiem to nie na moje nerwy Ja to już się boję na myśl o podróży nad morze (jakies 8 godzin samochodem z przerwami wyjdzie pewnie jeszcze więcej). Może macie jakieś rady jak się przygotować na taką drogę, niestety jazda nocą odpada :/
My jedziemy w nocy, mamy do pokonania coś ok 400 km i wyjeżdżamy ok 2-2:30 ale u nas problemu nie ma bo Nelka i tak uśnie nawet jak ją wyciagnę na postój


Dobry wieczór!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 23:03   #724
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Na pewno częste postoje, tak by wyciągać dzieci z fotela, dużo picia, jakieś zabawki.. A czemu podróż w nocy odpada?

Hania ma temp nawet 39. Jak spadnie top się fajnie bawi,zagaduje. A tak to marudzi, jeść to tylko pierś... do tego się slini... jutro mnie czeka wizyta u lekarza
ojj oby to tylko zębiska!!
Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
oczywiście że pamiętamy dobrze że wracasz jak nie ma cie na pierwszej stronie podaj dane to Anoula cię dopisze


U ans dziś byl wypadek. Liwia spadła miz łóżka na plecy i tyłem głowy uderzyła w podłoge. Zanim dobiegłam to modliłam się zeby płakała bo mogła stracić dech. Ale zaaczeła płakać, szybko przyłożyłam jej mrożone mieso z zamrażarki i po 4 minutach już nie płakała. Moja wina, myślałam ze juz śpi i poszłam obaid robić widocznie nie spała, bo sie nieźle przeturlała.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------



w mieście mieszkacie? w czym spał w namiocie?

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

I nie wiem czy się chwaliłam ale Liwia ma już czesanego kucyka
KOchana, ja tak Kacpra zostawiłam a spał już, tylko ze jak on sie budzi to zaraz siada, potem na kolanka i woła ze wstał [ee,aaa,iii,ala,,,] a ostatnio nauczył się schodzić z łóżka jak lezy na brzuchu i chyba myslał ze przodem tez sie tak da i mi zleciał, plakał ale dopiero jak zobaczył moje przerazenie. teraz ja idzie na drzemkę to w lozeczku..
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 03:47   #725
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Już prawie 2 godz nie śpimy. Najpierw był płacz spowodowany gorączka i bólem czegoś. Jak już temp spadła to Hania się w najlepsze bawiła. Teraz liczę że przy cycu zaśnie
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:35   #726
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

niunia, i jak, zasnęła? współczuję

Ja powoli zaczynam myśleć, co tu zapakować na wyjazd. W piątek ze wszystkim jadę już do rodziców, bo od nich będziemy w sobotę wyjeżdżać. Przeraża mnie takie pakowanie na dwa tygodnie
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:48   #727
Madzik 89
Zadomowienie
 
Avatar Madzik 89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 038
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------



w mieście mieszkacie? w czym spał w namiocie?

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

W mieście, ale byliśmy na biwaku na wsi, tak spał z nami w namiocie i spało mu się bosko nawet się nie przebudzał w nocy takie fajne powietrze było
__________________
20.08.2005
14.11.2013 nasz maluszek <3
20.08.2014
20.08.2016
Madzik 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 08:55   #728
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III



Beatka straszny ten wypadek mieliście, to się musiałyście obie strachu najeść

Niunia współczuję ciężkiej nocki, może uda Ci się później odespać z dziewczynami?

Ja się dzisiaj słabo czuję, kęci mi się w głowie i ogólnie coś bez mocy jestem
My chcemy jechać na wakacje pod koniec sierpnia, ale oczywiście jeszcze noclegu nie załatwiłam , ehh

Patrysia codziennie Ci tak wstaje o 4 rano ? u nas codziennie pobudka o 5
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:56   #729
Madzik 89
Zadomowienie
 
Avatar Madzik 89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 038
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez patrysia333 Pokaż wiadomość




Podziwiam za odwagę, biwak z takim maluszkiem to nie na moje nerwy Ja to już się boję na myśl o podróży nad morze (jakies 8 godzin samochodem z przerwami wyjdzie pewnie jeszcze więcej). Może macie jakieś rady jak się przygotować na taką drogę, niestety jazda nocą odpada :/
Ja się nie denerwowałam bo cały czas był bezproblemowy i uśmiechnięty a "gadał" jak najęty. Nasza podróż trwała 20 minut więc nie pomogę ale na pewno dużo wody dla maluszka, bo np mój to więcej pije niż je w taki upał a w samochodzie to wiadomo - skwar, masę zabawek żeby nudy nie było i przerwy na rozprostowanie kości no nie wiem co więcej bo na tyle godzin się nie wypuszczaliśmy z małym samochodem, też jedziemy nad morze ale my mamy godzinkę drogi
__________________
20.08.2005
14.11.2013 nasz maluszek <3
20.08.2014
20.08.2016
Madzik 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:57   #730
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

tunieczka zapraszamy do rozmowy chyba nas od poczekalni podczytujesz ?
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:58   #731
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

zasnęła przed 5 przy piersi.

na 11.30 ide do lekarza, niech ją zobaczy. teraz miała 38.3
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 09:02   #732
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
zasnęła przed 5 przy piersi.

na 11.30 ide do lekarza, niech ją zobaczy. teraz miała 38.3
no pewnie, lepiej to sprawdzić. Dawałaś jej coś przeciwgorączkowego ?
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:23   #733
gabrysiaczek19
Raczkowanie
 
Avatar gabrysiaczek19
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 348
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Hej dziewczyny moja mała od kilku dni źle sypia a dziś do tego rzadka kupę. Myślę że to ząbki co dawałyście swoim maluchom?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gabrysiaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:24   #734
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
no pewnie, lepiej to sprawdzić. Dawałaś jej coś przeciwgorączkowego ?
Tak, do tego x chłodne okłady, wczoraj jeszcze chłodne kąpiele
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:30   #735
patrysia333
Zadomowienie
 
Avatar patrysia333
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 016
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość


Beatka straszny ten wypadek mieliście, to się musiałyście obie strachu najeść

Niunia współczuję ciężkiej nocki, może uda Ci się później odespać z dziewczynami?

Ja się dzisiaj słabo czuję, kęci mi się w głowie i ogólnie coś bez mocy jestem
My chcemy jechać na wakacje pod koniec sierpnia, ale oczywiście jeszcze noclegu nie załatwiłam , ehh

Patrysia codziennie Ci tak wstaje o 4 rano ? u nas codziennie pobudka o 5
Codziennie między 4.00 a 4.15 jak w zegarku, a ja sie do 6 rozbudzic nie moge. Dzisiaj w dodatku od tej 4 nie spi, a zazwyczaj koło 8 jest pierwsza drzemka.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez gabrysiaczek19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny moja mała od kilku dni źle sypia a dziś do tego rzadka kupę. Myślę że to ząbki co dawałyście swoim maluchom?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bardzo prawdopodobne, że to zęby. Ja smarowałam Bobodentem, ale niewiele pomagał.
patrysia333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:36   #736
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Niunia biedna malutka, daj znać co lekarz powiedział.

Patrysia współczuję

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:53   #737
tunieczka
Raczkowanie
 
Avatar tunieczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 87
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
tunieczka zapraszamy do rozmowy chyba nas od poczekalni podczytujesz ?
Czuję się wywołana Podczytuję od poczekalni, ale tam za szybkie tempo miałyście, kilka razy próbowałam się włączyć, ale nigdy nie byłam na bieżąco. Mam nadzieję że teraz dam radę nadążyć, choć przy moim małym diabełku to może nie być łatwe.
tunieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:56   #738
gabrysiaczek19
Raczkowanie
 
Avatar gabrysiaczek19
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 348
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Hej tunieczka opowiedz cos o swoim disbelku i o sobie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gabrysiaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:05   #739
tunieczka
Raczkowanie
 
Avatar tunieczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 87
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Mój mały diabełek to Malwinka urodzona 31.12.2013 - więc jest najmłodsza na wątku, przynajmniej z wyprzedzeniem wiem co mnie może czekać. Rodziłam SN i nawet miło wspominam to doświadczenie. Mała już nie jest wcale taka mała - waży 7600 i ma 68 cm. Niestety mamy ogromny problem z nockami - Malwina budzi się co 1 - 1,5 godz - już nie wiem co z nią robić
Ja jeszcze przez chwilę jestem na rodzicielskim i od września wracam do pracy, chociaż na razie nie umiem sobie tego wyobrazić.
tunieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 11:12   #740
gabrysiaczek19
Raczkowanie
 
Avatar gabrysiaczek19
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 348
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Tunieczka moja jest z 13 grudnia ma już chyba 72-74 cm Ale waży 6800 bardzo wysoka... Mówię wzrost mniej więcej bo na ostatniej wizycie mi jej nawet nie zmierzyli także odnoszę się do ubranek i jak widzę inne dzieci w jej wieku to jest wyższa sporo.z tym spaniem to rzeczywiście kiepsko a śpi z Wami czy w swoim łóżeczku?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gabrysiaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:15   #741
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Tubieczka budzi się w nocy na jedzenie , czy tak po prostu ?
Przy takich nockach to ciężko Ci będzie w pracy funkcjonować.
Teraz faktycznie pamiętam ze w poczekalni pisałaś kilka razy. To masz sylwestrową panienke

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:16   #742
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez tunieczka Pokaż wiadomość
Czuję się wywołana Podczytuję od poczekalni, ale tam za szybkie tempo miałyście, kilka razy próbowałam się włączyć, ale nigdy nie byłam na bieżąco. Mam nadzieję że teraz dam radę nadążyć, choć przy moim małym diabełku to może nie być łatwe.
Cytat:
Napisane przez tunieczka Pokaż wiadomość
Mój mały diabełek to Malwinka urodzona 31.12.2013 - więc jest najmłodsza na wątku, przynajmniej z wyprzedzeniem wiem co mnie może czekać. Rodziłam SN i nawet miło wspominam to doświadczenie. Mała już nie jest wcale taka mała - waży 7600 i ma 68 cm. Niestety mamy ogromny problem z nockami - Malwina budzi się co 1 - 1,5 godz - już nie wiem co z nią robić
Ja jeszcze przez chwilę jestem na rodzicielskim i od września wracam do pracy, chociaż na razie nie umiem sobie tego wyobrazić.


Kochana masz sylwestrowe dziecko chce sie w nocy bawić a gak poważnie- budzi sie na jedzenie? picie? smoczka? czy tak po prostu?


Niunia i jak Hania?


Bylismy dzis na rehabilitacji .. babka powiedziałą ze jednak raczkowanie być musi bo mały nie robi prawdłowych postępów... no cóż
powiedziała ze niestety, ale cwiczyć mamy min 3h dziennie, ale cwiczenia na raczkowanie- a raczej na wąłku,
Kategoryczny zakaz chodzenia- za rece, w chodziku i innych wynalazach-szelkach itd.
Ograniczać dostęp do miejsc w których moze sie podnosić.
Wg niej Kacper MUSI nauczyć sie raczkowania dlatego że wtedy obie półkule pracują, a on ma z tym mega problem ,
Zwróciła mi uwagę na wyrywanie włosów przez Kacpra- jaksie złości, wpada w histerie i własnie sie ciągnie i wyrywa włosy no powiedziała ze mały ogólnie bardzo nerwowy, ze powinnam powiedziec to lekarzowi bo maly bedzie miał duuuuuuuuuze problemy w szkole w związku z tym.
I DODATKOWO zwróciła mi uwage ze mały jak płacze to zawija język a oprócz tego jeden kącik ust ma opadnięty inaczej niz drugi- ona twierdzi ze bardzo, ja tego nie zauważyłam bo jak płacze to tule i nie patrze na jego łzy bo tez mi sie chce płakać.. no i ona stwierdziła ze to moze być problem, na tle neurologicznym, ale jej powiedziałam ze sie nie znam i wydaje mi sie ze to normalne, ja tez mam "asymetrie" ja sie uśmiecham to nigdy nie jest równo co do milimetra.. no ale ona powiedziała ze ogólnie objawy- nerwowość, histeria,wyrywanie włosów, rucanie się, i te usta i język mogą się łączyć i moze być z tego wiekszy problem...
aaa i reh mamy teraz raz na tydzien
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:36   #743
tunieczka
Raczkowanie
 
Avatar tunieczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 87
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Gabrysiaczek to Laura wysoka i szczuplutka My ubranka raczej na 74 nosimy, ale zmierzyli w przychodni że jest 68, a ubranka 68 za krótkie raczej Nasza wagowo w 50 centylu więc idealny średniak
Ryba współczuje rehabilitacji, ale najważniejsze żeby z Kacprem było wszystko ok. Na pewno wszystko nadgoni, po prostu chciał być do przodu
Misia sylwestrowa i może codziennie imprezować W nocy budzi się na karmienie, niestety nie toleruje butelki i mm więc nie mam jak jej dokarmić na noc żeby dłużej spała. Śpi w swoim łóżeczku do pierwszego karmienia czyli tak do 23:30 a później śpimy razem na kanapie.
tunieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 12:04   #744
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Smoczek tez nie daje rady?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Ryba, dacie radę! Najważniejsze że jesteście pod opieką. Aczkolwiek domyślam się że się martwisz, tule Cię bardzo mocno ! Ale wcześniej chyba nic Ci nie mówili o tym raczkowaniu ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 12:14   #745
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
Smoczek tez nie daje rady?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Ryba, dacie radę! Najważniejsze że jesteście pod opieką. Aczkolwiek domyślam się że się martwisz, tule Cię bardzo mocno ! Ale wcześniej chyba nic Ci nie mówili o tym raczkowaniu ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mówili, ale potem babka stwierdziła- a niech idzie swoją drogą- dziś już zmieniłą zdanie...
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 12:18   #746
gabrysiaczek19
Raczkowanie
 
Avatar gabrysiaczek19
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 348
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Boże o czym ja dziś myślę napisałam że Laura z 13 a jest z 18

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gabrysiaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 12:31   #747
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez tunieczka Pokaż wiadomość
Mój mały diabełek to Malwinka urodzona 31.12.2013 - więc jest najmłodsza na wątku, przynajmniej z wyprzedzeniem wiem co mnie może czekać. Rodziłam SN i nawet miło wspominam to doświadczenie. Mała już nie jest wcale taka mała - waży 7600 i ma 68 cm. Niestety mamy ogromny problem z nockami - Malwina budzi się co 1 - 1,5 godz - już nie wiem co z nią robić
Ja jeszcze przez chwilę jestem na rodzicielskim i od września wracam do pracy, chociaż na razie nie umiem sobie tego wyobrazić.

śliczne imię
hihi

Osłuchowo i gardło u Hani czyste. mamy obserwować. może z tego rozwinąć się infekcja a nie musi... jak również może być to 3 dniówka... także na razie zbijamy temp
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 12:56   #748
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
mówili, ale potem babka stwierdziła- a niech idzie swoją drogą- dziś już zmieniłą zdanie...
No właśnie tak mi się wydawało. Ehh i badz tu mądry człowieku. Masz możliwość to z kimś skonsultować jeszcze ?





Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
śliczne imię
hihi

Osłuchowo i gardło u Hani czyste. mamy obserwować. może z tego rozwinąć się infekcja a nie musi... jak również może być to 3 dniówka... także na razie zbijamy temp
To oby szybko przeszło cokolwiek to jest

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:36   #749
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez gabrysiaczek19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny moja mała od kilku dni źle sypia a dziś do tego rzadka kupę. Myślę że to ząbki co dawałyście swoim maluchom?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja smaruje dentinemxem (czy jakos tak) pomaga natychmiast i maly zasypia o ile bola go dziasla.

Kurcze ryba, ja zylam w przekonaniu ze dziecko nie musi raczkowac i jest ok. Wiekszosc raczkuje ale myslalam ze nie jest to zaden wyzacznik. Ani ja, ani brat nie raczkowalismy.
Tak czy siak z Kacprem bedzie ok, zobaczysz

Jak czesto podajecie mieso?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:08   #750
tunieczka
Raczkowanie
 
Avatar tunieczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 87
Dot.: Już wychodzą ząbki nam, Mamo popatrz siedzę sam! Mamusie XI-XII 2013 r. cz. III

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
śliczne imię
hihi

Osłuchowo i gardło u Hani czyste. mamy obserwować. może z tego rozwinąć się infekcja a nie musi... jak również może być to 3 dniówka... także na razie zbijamy temp
Dziękujemy
Mam nadzieję że to nie infekcja, u nas też ostatnio była lekko podwyższona temperatura tak do 37,5 ale na szczęście samo przeszło.

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
Smoczek tez nie daje rady?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[COLOR="Silver"]
Smoczek pomaga tylko na chwilę, a później i tak jest ryk dopuki cyca nie dostanie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Ja smaruje dentinemxem (czy jakos tak) pomaga natychmiast i maly zasypia o ile bola go dziasla.

Kurcze ryba, ja zylam w przekonaniu ze dziecko nie musi raczkowac i jest ok. Wiekszosc raczkuje ale myslalam ze nie jest to zaden wyzacznik. Ani ja, ani brat nie raczkowalismy.
Tak czy siak z Kacprem bedzie ok, zobaczysz

Jak czesto podajecie mieso?
Mi się wydaje że gdzieś czytałam że nie wszystkie dzieci muszą raczkować, że jak ominą jeden etap z rozwoju to jest ok. Tylko Kacper pominą chyba więcej raczkowanie i przewracanie/turlanie?
tunieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-30 11:59:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.