Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-07, 08:49   #721
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

a ja mam wrażenie że będę żyła w miarę normalnie gdy będę ciągle jadła na godz, nie wiem co się ze mna dzieje ale gdy coś mi np wypadnie nagle tak że nie pozwala mi zjeśc o danej godz to staje się strasznie nerwowa i pojawia się jakiś lęk, ciagle staram się z tym walczyć ale bez skutku....
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 10:04   #722
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
a ja mam wrażenie że będę żyła w miarę normalnie gdy będę ciągle jadła na godz, nie wiem co się ze mna dzieje ale gdy coś mi np wypadnie nagle tak że nie pozwala mi zjeśc o danej godz to staje się strasznie nerwowa i pojawia się jakiś lęk, ciagle staram się z tym walczyć ale bez skutku....
Kurczę, doskonale Cię rozumiem, tez mi to sprawia problem czasem, nie tak często jak kiedyś ale nawet taki drobiazg jak niespodziewane wyjście/ czyjeś odwiedziny, które przesuwają mi posiłek, który zaplanowałam denerwują strasznie... Ile ja sama sobie tłumaczę, ze tak naprawdę nic się nie dzieje, ehh... Raz z lepszym skutkiem, raz z gorszym
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 10:29   #723
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
a ja mam wrażenie że będę żyła w miarę normalnie gdy będę ciągle jadła na godz, nie wiem co się ze mna dzieje ale gdy coś mi np wypadnie nagle tak że nie pozwala mi zjeśc o danej godz to staje się strasznie nerwowa i pojawia się jakiś lęk, ciagle staram się z tym walczyć ale bez skutku....
Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Kurczę, doskonale Cię rozumiem, tez mi to sprawia problem czasem, nie tak często jak kiedyś ale nawet taki drobiazg jak niespodziewane wyjście/ czyjeś odwiedziny, które przesuwają mi posiłek, który zaplanowałam denerwują strasznie... Ile ja sama sobie tłumaczę, ze tak naprawdę nic się nie dzieje, ehh... Raz z lepszym skutkiem, raz z gorszym

Też miewam z tym problem.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 10:48   #724
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Wiecie co, moje Kochane...
W ramach czwartkowego doła zabieram się za pieczenie... Będzie to: http://www.nigella.com/recipes/view/...-cheesecake-34 ! Uwielbiam Nigellę i wszystko do czego przyłoży rękę ;p ;p

Edytowane przez SweetCherry87
Czas edycji: 2012-06-07 o 10:49
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 10:55   #725
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Też miewam z tym problem.
o to widze że jest nas więcej
a jak sobie z tym radzicie? bo ja np nie umiem zjeśc tak spontanicznie np godz po śniad tylko musze tam te 2 czy 3 godz odczekać;/

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Kurczę, doskonale Cię rozumiem, tez mi to sprawia problem czasem, nie tak często jak kiedyś ale nawet taki drobiazg jak niespodziewane wyjście/ czyjeś odwiedziny, które przesuwają mi posiłek, który zaplanowałam denerwują strasznie... Ile ja sama sobie tłumaczę, ze tak naprawdę nic się nie dzieje, ehh... Raz z lepszym skutkiem, raz z gorszym
a ja piekę dzis ciasto z rabarbarem i pianką;D
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 11:13   #726
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Wiecie co, moje Kochane...
W ramach czwartkowego doła zabieram się za pieczenie... Będzie to: http://www.nigella.com/recipes/view/...-cheesecake-34 ! Uwielbiam Nigellę i wszystko do czego przyłoży rękę ;p ;p
Wygląda przepysznie.
Nigella ma to do siebie, że wszystko, co zrobi wygląda apetycznie, nie przejmuje się kaloriami...
Kiedyś, dawno, dawno temu, zrobiłam muffiny wg jej przepisu - świetne były.

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
o to widze że jest nas więcej
a jak sobie z tym radzicie? bo ja np nie umiem zjeśc tak spontanicznie np godz po śniad tylko musze tam te 2 czy 3 godz odczekać;/

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------



a ja piekę dzis ciasto z rabarbarem i pianką;D
Też odczekuję, za bardzo do tego przykładam wagę.
Ale z jednej strony - czasem nie wiem czy jestem głodna czy nie i jem posiłek [z rozsądku - to plus tych przerw i pilnowania się], a czasem po prostu boję się, że jak będę jadła częściej to zacznę się niekontrolowanie obżerać.


Kurczę, wszyscy dziś ciasta robią?
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 11:21   #727
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Wiecie co, moje Kochane...
W ramach czwartkowego doła zabieram się za pieczenie... Będzie to: http://www.nigella.com/recipes/view/...-cheesecake-34 ! Uwielbiam Nigellę i wszystko do czego przyłoży rękę ;p ;p
Moja mama i ja uważamy ze Nigella piecze i gotuje troszeczkę za tłusto. To nie na wątrobę mojej mamy.....

A ja wczoraj piekłam sernik kapłański i od rana pochłonęłam 1/3 całego ciasta z prodiża Tylko ser mi gdzieś wyparował bo piekłam z 1 kg sera a wyszło jakbym piekła z 60-70 dag
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 11:26   #728
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Moja mama i ja uważamy ze Nigella piecze i gotuje troszeczkę za tłusto. To nie na wątrobę mojej mamy.....

A ja wczoraj piekłam sernik kapłański i od rana pochłonęłam 1/3 całego ciasta z prodiża Tylko ser mi gdzieś wyparował bo piekłam z 1 kg sera a wyszło jakbym piekła z 60-70 dag
To prawda, gotuje tłusto i się nie przejmuje.

U mnie nikt nic nie piecze...
A ja - w sumie antytalent kulinarny, poza tym rzadko kiedy ktokolwiek je coś, co zrobię.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 12:23   #729
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
a ja mam wrażenie że będę żyła w miarę normalnie gdy będę ciągle jadła na godz, nie wiem co się ze mna dzieje ale gdy coś mi np wypadnie nagle tak że nie pozwala mi zjeśc o danej godz to staje się strasznie nerwowa i pojawia się jakiś lęk, ciagle staram się z tym walczyć ale bez skutku....
to witaj w klubie, ja ciągle jem o stałych mniej więcej porach
Mam takie pytanie: dlaczego mam bóle po zjedzeniu smażonych potraw? Czy do końca życia musze je jednak odstawić?

Edytowane przez szakal165
Czas edycji: 2012-06-07 o 12:25
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 12:30   #730
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość

a ja piekę dzis ciasto z rabarbarem i pianką;D

Ja mam ochotę zrobić coś z rabarbarem ale dziś wszystko zamknięte a że zachciało się piec to zainspirowałam się Nigellą i tym co dziś wrzuciła na facebook ;p Już czuję zapach bo prawie gotowe!

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

[QUOTE=olik187;34559152]o to widze że jest nas więcej
a jak sobie z tym radzicie? bo ja np nie umiem zjeśc tak spontanicznie np godz po śniad tylko musze tam te 2 czy 3 godz odczekać;/[COLOR="Silver"]

Generalnie ja też musze trochę odczekać, tak jak piszesz, godzinę czy 2... Czasem tak działa na mnie uczucie sytości, czekam aż minie. Jak mam lepszy dzień/nastrój to się tak nie zachowuję i do kawy czy przed kompem wcinam co mam pod ręką, wczesniej pamiętam, ze kontrolowałam to z zegarkiem w ręku... Myślę, że jedyną metoda na to natręctwo jest walka ze sobą, z własną psychiką. Z doświadczenia niestety też wiem, że najtrudniej czasem przekonać siebie
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 12:52   #731
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Tak tu trochę z wami chciałam popisać, ale nie nadążam na wet z czytaniem, tak zasuwacie

Jeśli chodzi o Nigelle to ja uważam że też za tłusto, i nie zdrowo. A przecież można zjeść i smacznie i zdrowo i słodko też.
Te jej dania niektóre nie są na moją wątrobę...
a SweetCherry87 te ciacho co robisz to super wygląda, smacznego
Ja też coś dziś upiekę, strasznie mi się chce drożdżowe coś , jeszcze nie wiem co to będzię.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 12:53   #732
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

u mnie to jest powiązane z nastrojem- jak jestem szczęśliwa, to zachowuję się bardziej na luzie... ale kiedy ja byłam szczęśliwa...
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 13:04   #733
reggatonka
Raczkowanie
 
Avatar reggatonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

ej w wracając do serków wiejskich... ja najbardziej lubię te z największą ilością śmietany jadłam tylko z piątnicy i tam różnie się trafia, raz więcej raz mniej, macie jakieś przetestowane z dużą ilością śmietanki?


mama wczoraj kupiła twarożek z ananasem: http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...sem-Pilos.html polecam!
reggatonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 13:11   #734
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez reggatonka Pokaż wiadomość
ej w wracając do serków wiejskich... ja najbardziej lubię te z największą ilością śmietany jadłam tylko z piątnicy i tam różnie się trafia, raz więcej raz mniej, macie jakieś przetestowane z dużą ilością śmietanki?


mama wczoraj kupiła twarożek z ananasem: http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...sem-Pilos.html polecam!
Fakt, w piątnicy różnie się trafia, ale to zależy od daty ważności/warunków przechowywania. U mnie w większości przypadków jednak jest dużo śmietanki - poza tym mam manię potrząsania serkiem w sklepie.

Dużo śmietanki [naprawdę dużo] mają serki z mlekovity - ja akurat miałam z biedry, kilka razy mi takie kupili (zamiast piątnicy ) i tam zawsze wszystko w środku pływało.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 13:54   #735
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

[QUOTE=SweetCherry87;34560 934]Ja mam ochotę zrobić coś z rabarbarem ale dziś wszystko zamknięte a że zachciało się piec to zainspirowałam się Nigellą i tym co dziś wrzuciła na facebook ;p Już czuję zapach bo prawie gotowe!

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
o to widze że jest nas więcej
a jak sobie z tym radzicie? bo ja np nie umiem zjeśc tak spontanicznie np godz po śniad tylko musze tam te 2 czy 3 godz odczekać;/[COLOR="Silver"]

Generalnie ja też musze trochę odczekać, tak jak piszesz, godzinę czy 2... Czasem tak działa na mnie uczucie sytości, czekam aż minie. Jak mam lepszy dzień/nastrój to się tak nie zachowuję i do kawy czy przed kompem wcinam co mam pod ręką, wczesniej pamiętam, ze kontrolowałam to z zegarkiem w ręku... Myślę, że jedyną metoda na to natręctwo jest walka ze sobą, z własną psychiką. Z doświadczenia niestety też wiem, że najtrudniej czasem przekonać siebie

no dokładnie...tylko ja od 2 lat..no dobra oprócz szpitala nie miałąm tak że potrafiłam przełamać te bariery...cały czas to się mnie trzyma... choć często sobie tłumacze że przecież nie umrę od tego...
no i mam też ten problem że jem po prostu automatycznie nie wiedząc czy w danym momencie ejstem głodna, po prostu jest moja pora karmienia...czasami przez to czuje sie jak takie małe dziecko ktore musi być karmione dokładnie co te 2 czy 3 godz;/
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 14:50   #736
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
u mnie to jest powiązane z nastrojem- jak jestem szczęśliwa, to zachowuję się bardziej na luzie... ale kiedy ja byłam szczęśliwa...
Przeżywam dokładnie to samo..
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 15:14   #737
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Powiem Wam, że serniczek Nigelli pierwsza klasa ;p Pycha! Jeszcze czaję się na jej sernik z masłem orzechowym- pewnie niedługo powstanie
Wiem, ze ona gotuje trochę tłusto, ze kalorycznie, że można zdrowiej ale tak szczerze- Dziewczynki, dość długo "jechałam" na wieśniakach light, kurczakach i warzywkach (wiadomo czemu ) a teraz pojęłam, że życie jest za krótkie na to by zastanawiać się czy warto podarować sobie tę chwilę słodkiej przyjemności czy nie ;p I wiecie- teraz jak tak nad tym myślę, to wolałabym przez całe życie mieć jej podejście do jedzenia niż wpaść w to bagno, w które się wpakowałam...
Oczywiście nie zawsze jest u mnie tak pięknie, rano miałam potwornego doła, totalnie wyje.... na wszystko itd ale teraz bije ode mnie optymizm, ciesze się chwilą ;p
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 15:59   #738
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że serniczek Nigelli pierwsza klasa ;p Pycha! Jeszcze czaję się na jej sernik z masłem orzechowym- pewnie niedługo powstanie
Wiem, ze ona gotuje trochę tłusto, ze kalorycznie, że można zdrowiej ale tak szczerze- Dziewczynki, dość długo "jechałam" na wieśniakach light, kurczakach i warzywkach (wiadomo czemu ) a teraz pojęłam, że życie jest za krótkie na to by zastanawiać się czy warto podarować sobie tę chwilę słodkiej przyjemności czy nie ;p I wiecie- teraz jak tak nad tym myślę, to wolałabym przez całe życie mieć jej podejście do jedzenia niż wpaść w to bagno, w które się wpakowałam...
Oczywiście nie zawsze jest u mnie tak pięknie, rano miałam potwornego doła, totalnie wyje.... na wszystko itd ale teraz bije ode mnie optymizm, ciesze się chwilą ;p
ja niestety cały czas jade na wieśniakach light...;/
a ciasto upiekłam i nawet nie potrafie spróbować;(
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 16:51   #739
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Wygląda przepysznie.
Nigella ma to do siebie, że wszystko, co zrobi wygląda apetycznie, nie przejmuje się kaloriami...
Kiedyś, dawno, dawno temu, zrobiłam muffiny wg jej przepisu - świetne były.



Też odczekuję, za bardzo do tego przykładam wagę.
Ale z jednej strony - czasem nie wiem czy jestem głodna czy nie i jem posiłek [z rozsądku - to plus tych przerw i pilnowania się], a czasem po prostu boję się, że jak będę jadła częściej to zacznę się niekontrolowanie obżerać.


Kurczę, wszyscy dziś ciasta robią?
ja nie..ale w sobote mnie czeka pieczenie 3, do tego tortille,salatka z tunczyka,desery lodowe i pizza/..

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
ja niestety cały czas jade na wieśniakach light...;/
a ciasto upiekłam i nawet nie potrafie spróbować;(
etap gotowanio-pieczenia dla innych i jedzenia oczami i najadania sie zapachem?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 17:04   #740
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że serniczek Nigelli pierwsza klasa ;p Pycha! Jeszcze czaję się na jej sernik z masłem orzechowym- pewnie niedługo powstanie
Wiem, ze ona gotuje trochę tłusto, ze kalorycznie, że można zdrowiej ale tak szczerze- Dziewczynki, dość długo "jechałam" na wieśniakach light, kurczakach i warzywkach (wiadomo czemu ) a teraz pojęłam, że życie jest za krótkie na to by zastanawiać się czy warto podarować sobie tę chwilę słodkiej przyjemności czy nie ;p I wiecie- teraz jak tak nad tym myślę, to wolałabym przez całe życie mieć jej podejście do jedzenia niż wpaść w to bagno, w które się wpakowałam...
Oczywiście nie zawsze jest u mnie tak pięknie, rano miałam potwornego doła, totalnie wyje.... na wszystko itd ale teraz bije ode mnie optymizm, ciesze się chwilą ;p
Moje też się już upiekło , pychota

Widzę że zmieniłaś swoje nastawienie, bardzo dobrze, tak trzymaj.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
ja niestety cały czas jade na wieśniakach light...;/
a ciasto upiekłam i nawet nie potrafie spróbować;(

olik ja myślałam że już z Tobą jest ok, widziałam Twoje U jakiś czas temu, nawet w porządku było, teraz jest inaczej?jak Twoja waga?


masz do kuchni po ciasto
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 17:34   #741
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Moje dzisiejsze (może być?)

kawa (jak zawsze)
Śn: jogurt naturalny (z 200g) ze szklanką (z czubkiem ) crunchy naturalnego, średnie jabłko [deficyt owocowy, została pomarańcza jeszcze, ale jej nie tknę; muszę przyznać, że te jabłka już nie są tak dobre – poprzednie lepsze były]

II śn: 2 kromki chleba razowego na miodzie [z tostera]: 1 z pasztetem sojowym (lubię, ale ten jakoś przesolili trochę…) i pomidorem , 2 z twarożkiem ze szczypiorkiem, jajem na twardo i ogórkiem, jogurt papaja-limetka (ze 150g – połówka z wczoraj – cały miał 300g, słodki bardzo…) z łyżką płatków migdałów

O: pół woreczka ryżu brązowego z sosem pomidorowym, 2 kiełbaskami sojowymi (nie wiem czemu się tak nazywają, wyglądają jak ciemniejsze parówki), trochę świeżego pomidora i ogórka - cała micha tego wyszła...
deser: szklanka bran flakesów na sucho

P: pół szklanki maślanki (smak pieczone jabłko) z ¼ kostki twarogu półtłustego i cynamonem, 2 garści fistaszków (obranych rzecz jasna, jak zawsze), jabłko (miały być truskawki, ale nie dojechały jeszcze…)

K: wychodzę później, więc pewnie będzie kanapka (bułka żytnia z pasztetem sojowym, żółtym serem i pomidorem) i bobo frut jabłkowo – marchewkowy

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ja nie..ale w sobote mnie czeka pieczenie 3, do tego tortille,salatka z tunczyka,desery lodowe i pizza/..

Jakaś impreza się szykuje?
__________________
Back to black.


Edytowane przez yoka
Czas edycji: 2012-06-07 o 17:39
yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 17:43   #742
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze (może być?)

kawa (jak zawsze)
Śn: jogurt naturalny (z 200g) ze szklanką (z czubkiem ) crunchy naturalnego, średnie jabłko [deficyt owocowy, została pomarańcza jeszcze, ale jej nie tknę; muszę przyznać, że te jabłka już nie są tak dobre – poprzednie lepsze były]

zwracam honor zaszklanke
i ciesze sie ze musli smakuje i moja rada sie przydala


II śn: 2 kromki chleba razowego na miodzie [z tostera]: 1 z pasztetem sojowym (lubię, ale ten jakoś przesolili trochę…) i pomidorem , 2 z twarożkiem ze szczypiorkiem, jajem na twardo i ogórkiem, jogurt papaja-limetka (ze 150g – połówka z wczoraj – cały miał 300g, słodki bardzo…) z łyżką płatków migdałów

carrefurowy cio>??
bardzo fajnie


O: pół woreczka ryżu brązowego z sosem pomidorowym, 2 kiełbaskami sojowymi (nie wiem czemu się tak nazywają, wyglądają jak ciemniejsze parówki), trochę świeżego pomidora i ogórka
deser: szklanka bran flakesów na sucho

ta "salatka" mega uboga..
moze buraczki(bobre na krew)albo kapusta zasmazana?

i platki -zwlaszcza te-na sucho moga powodowac bol brzucha..
mam nadzieje ze przynajmniej sporo dzis wypilas...


P: pół szklanki maślanki (smak pieczone jabłko) z ¼ kostki twarogu półtłustego i cynamonem, 2 garści fistaszków (obranych rzecz jasna, jak zawsze), jabłko (miały być truskawki, ale nie dojechały jeszcze…)

fajnie

K: wychodzę później, więc pewnie będzie kanapka (bułka żytnia z pasztetem sojowym, żółtym serem i pomidorem) i bobo frut jabłkowo – marchewkowy

ten bobofrut bym sobie darowala..
lepiej zjedz serek homo ,wiesniaka,danonka..


---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------




Jakaś impreza się szykuje?
no...kolejny rok mi przybyl..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 17:47   #743
reggatonka
Raczkowanie
 
Avatar reggatonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

[QUOTE=yoka;34565977]Moje dzisiejsze (może być?)

kawa (jak zawsze)
Śn: jogurt naturalny (z 200g) ze szklanką (z czubkiem ) crunchy naturalnego, średnie jabłko [deficyt owocowy, została pomarańcza jeszcze, ale jej nie tknę; muszę przyznać, że te jabłka już nie są tak dobre – poprzednie lepsze były]

II śn: 2 kromki chleba razowego na miodzie [z tostera]: 1 z pasztetem sojowym (lubię, ale ten jakoś przesolili trochę…) i pomidorem , 2 z twarożkiem ze szczypiorkiem, jajem na twardo i ogórkiem, jogurt papaja-limetka (ze 150g – połówka z wczoraj – cały miał 300g, słodki bardzo…) z łyżką płatków migdałów

O: pół woreczka ryżu brązowego z sosem pomidorowym, 2 kiełbaskami sojowymi (nie wiem czemu się tak nazywają, wyglądają jak ciemniejsze parówki), trochę świeżego pomidora i ogórka - cała micha tego wyszła...
deser: szklanka bran flakesów na sucho

P: pół szklanki maślanki (smak pieczone jabłko) z ¼ kostki twarogu półtłustego i cynamonem, 2 garści fistaszków (obranych rzecz jasna, jak zawsze), jabłko (miały być truskawki, ale nie dojechały jeszcze…)

K: wychodzę później, więc pewnie będzie kanapka (bułka żytnia z pasztetem sojowym, żółtym serem i pomidorem) i bobo frut jabłkowo – marchewkowy

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

tylko podwieczorek mógłby być z całej maślanki a poza tym fajnie, to jest P czy U? a te bobo fruity dobre?

ja bym tak nie mogła bez słodyczy... nie wyobreażam sobie podwieczorku w innej postaci niż batonik/ciastka/czekolada nawet w najgorszym momencie choroby jadłam słodycze
reggatonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 17:55   #744
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

a u mnie juz nie ma sernika sama zjadłam 2/3 trosze za suchy wyszedł ale był smaczny. teraz czaje sie na strucle z serem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 17:59   #745
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
zwracam honor zaszklanke
i ciesze sie ze musli smakuje i moja rada sie przydala





Pycha jest, ale obawiam się, że na długo nie wystarczy.
Wzięłam może ze 2 szklanki na te śniadania, a nie ma już prawie 2 paczek...



carrefurowy cio>??
bardzo fajnie


Jak jogurt to z biedronki. Ale stwierdzam ostatnio, że moje smaki się nieco zmieniły i te wszystkie jogurty smakowe i serki są za słodkie dla mnie.



ta "salatka" mega uboga..
moze buraczki(bobre na krew)albo kapusta zasmazana?

i platki -zwlaszcza te-na sucho moga powodowac bol brzucha..

mam nadzieje ze przynajmniej sporo dzis wypilas...


Ta sałatka to nie z zamierzenia sałatka miała być.

Wypiłam póki co prawie 1,5l wody, więc chyba nie będzie tak źle.
Mam nadzieję.



ten bobofrut bym sobie darowala..
lepiej zjedz serek homo ,wiesniaka,danonka..


Problem w tym, że nie bardzo jak będę miała zjeść coś takiego. Mam nadzieję, że chociaż kanapkę mi się uda.

To nadal takie zwykłe U dla kogoś postronnego, prawda?


no...kolejny rok mi przybyl..

Ooo. I dokładnie w sobotę to będzie?

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez reggatonka Pokaż wiadomość
tylko podwieczorek mógłby być z całej maślanki a poza tym fajnie, to jest P czy U? a te bobo fruity dobre?

ja bym tak nie mogła bez słodyczy... nie wyobreażam sobie podwieczorku w innej postaci niż batonik/ciastka/czekolada nawet w najgorszym momencie choroby jadłam słodycze
A na co wygląda?
Nie no... Z założenia P. I w sumie tyję.

Nie piłam od dziecka, ale bardzo lubiłam.

W sumie też jem słodkie rzeczy przecież...
__________________
Back to black.


Edytowane przez yoka
Czas edycji: 2012-06-07 o 18:00
yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 18:42   #746
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
ja niestety cały czas jade na wieśniakach light...;/
a ciasto upiekłam i nawet nie potrafie spróbować;(
Ojej Kochana ja też myślałam, że u Ciebie lepiej- właśnie po tych super jadłospisach jakie tu wstawiałaś. Wiadomo, mi tez się czasem zdarzy wieśniak light, czy mleko 1,5 % ale nie jest tak, że musi tak być bo tłuszcz fujjjjj i już... To już nie te czasy, na szczęście ;p
Spróbuj ciasta, natrudziłaś się, żeby je zrobić- czemu odmawiać sobie przyjemności Trzymam kciuki !
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 18:45   #747
reggatonka
Raczkowanie
 
Avatar reggatonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

zależy kto co lubi oczywiście ja wczoraj kawę z bitą śmiataną i białą czekoladą zagryzłam batonikiem xD

Dzisiaj (teoretycznie P):
Ś: 2 niezbyt duże kromki chleba żytniego z czymś ala sezam z masłem orzechowym i na to cienko twarożkiem z ananasem <3, serem kozim i kiełbasą, papryka, szcxzypiorek, pomidor
IIś: pół saszetki (z 25g) granoli truskawkowej z mlekiem i dużą ilością świeżych truskawek
duża domowa latte z duuużą ilością mleka
O: zupa krem szpinakowo warzywna, makaron z marchewką z groszkiem, kabanosem i kiełbasą
P: 1/3 paczki (ok 80 g) ciastek owsianych z czekoladą
K: beda 2 kromki jak na śniadanie + serek wiejski ze szczypiorkiem, koperkiem, ziołami i pesto


chyba jednak U, prawda?
chociaż ostatnio 0,5 kg w górę - jak zaczęłam jeść mniej
reggatonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 18:47   #748
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

A u mnie krok do tyłu...

I. Dwie kromki razowca z polędwicą, drobiową, żółtym serem, pomidorem i świeżą bazylią, kawa z mlekiem, dwie kostki gorzkiej czekolady.

II. Zupa kalafiorowa;
devolay z pieczarkami i serem, młode ziemniaki z koperkiem, mizeria ze śmietaną.

III. Cappuccino, miseczka truskawek z jogurtem naturalnym.

IV. Pół grahamki z jajkiem na twardo, pomidorem i ogórkiem małosolnym;
kawa zbożowa z mlekiem i znowu miseczka truskawek z jogurtem.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 18:47   #749
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze (może być?)

kawa (jak zawsze)
Śn: jogurt naturalny (z 200g) ze szklanką (z czubkiem ) crunchy naturalnego, średnie jabłko [deficyt owocowy, została pomarańcza jeszcze, ale jej nie tknę; muszę przyznać, że te jabłka już nie są tak dobre – poprzednie lepsze były] te z carrefoura ?

II śn: 2 kromki chleba razowego na miodzie [z tostera]: 1 z pasztetem sojowym (lubię, ale ten jakoś przesolili trochę…) i pomidorem , 2 z twarożkiem ze szczypiorkiem, jajem na twardo i ogórkiem, jogurt papaja-limetka (ze 150g – połówka z wczoraj – cały miał 300g, słodki bardzo…) z łyżką płatków migdałów

O: pół woreczka ryżu brązowego z sosem pomidorowym, 2 kiełbaskami sojowymi (nie wiem czemu się tak nazywają, wyglądają jak ciemniejsze parówki), trochę świeżego pomidora i ogórka - cała micha tego wyszła...
deser: szklanka bran flakesów na sucho w carrefourze jest podróba tych płatków z kawałkami jabłka i rodzynkami. są pyszne

P: pół szklanki maślanki (smak pieczone jabłko) z ¼ kostki twarogu półtłustego i cynamonem, 2 garści fistaszków (obranych rzecz jasna, jak zawsze), jabłko (miały być truskawki, ale nie dojechały jeszcze…) a czemu nie pół kostki ? albo chociaż 1/3

K: wychodzę później, więc pewnie będzie kanapka (bułka żytnia z pasztetem sojowym, żółtym serem i pomidorem) i bobo frut jabłkowo – marchewkowy

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------




Jakaś impreza się szykuje?
Ja tez mam faze na płatki i musli.... A zdrow błonnik sie skończył.... Mam tylko musli capuccino, 4 sasetki granoli orzechowej i 1 owocowej
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 18:59   #750
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Ooo. I dokładnie w sobotę to będzie? [COLOR=Silver]
w poniedz

szczerze?
dla postronnego??
to moze byc nawet r..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 09:07:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.