Świadkowie - dylematy - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 09:31   #721
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Witaj na Wizażu
Przyjmuje się, że jeśli nie ma wesela to daje się kwiaty (albo ich ekwiwalent - słodycze/maskotki/książki dla domu dziecka) a nie prezent, choć niektórzy (szczególnie najbliżsi) dają MP prezenty. Myślę, że jeśli to Twoja przyjaciółka wie, przynajmniej mniej więcej, w jakiej sytuacji finansowej jesteście. Nie sądzę, żeby oczekiwała, że zapłacisz za jej wieczór panieński albo dasz wielki prezent. Uważam, że nie powinnaś z tego powodu odmawiać. Skoro poprosiła Cię o świadkowanie to znaczy, że jesteś dla niej ważna i że Ci ufa
Zgadzam się. A prezent jeśli bardzo chcesz, zawsze można przenieść w czasie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:25   #722
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Zgadzam się. A prezent jeśli bardzo chcesz, zawsze można przenieść w czasie.
lub powiedziec wprost Pannie Młodej, że świadkową chętnie zostaniesz, to zaszczyt dla Ciebie, ale nie będziesz w stanie dać jej prezentu, bo Cię na to w obecnej sytuacji nie stać.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:47   #723
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Świadkowie - dylematy

Mam ogromny problem jeśli chodzi o świadków. Mój Tż chciał od zawsze swojego najbliższego przyjaciela- nie ma rodzeństwa, a ja moją przyjaciółkę ze szkolnej ławki. Teraz jednak sytuacja się skomplikowała, ponieważ poza moją wieloletnią przyjaciółką z którą siedziałam w jednej ławce od 2klasy podstawówki do końca LO, mam jeszcze jedną poznaną na studiach już. Znamy się 4 lata i obie jednakowo są mi bliskie. Wiem, że i jedna i druga bardzo by chciały być przy mnie w tym ważnym dniu...nie wiem jak to rozwiązać! Mama nalegała na siostrę, ale ją zapewniłam że zostanie chrzestną więc z 3 kandydatek zostały 2. Jeszcze przyjaciel mojego Tżta coś nagle nie jest za naszym ślubem i na pytanie o to czy zostanie świadkiem-powiedział "zastanowię się"!...Nie daje mi to spać...
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 09:36   #724
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Ja wybrałabym tą, którą znam dłużej. A co do przyjaciela Tż to no comments ;/
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 14:37   #725
molly18
Raczkowanie
 
Avatar molly18
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 321
Dot.: Świadkowie - dylematy

Wlasnie! Albo wez obie dziewczyny i zrezygnuj z tego "swiadka". Z reszta na pewno znasz duzo innych osob, ktore docenilyby zaszczyt bycia swiadkiem
molly18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 21:49   #726
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Świadkowie - dylematy

Też skłaniam się ku temu wyborowi chyba.
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:02   #727
milka_kamilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 137
Dot.: Świadkowie - dylematy

Ja też mam problem kogo wziąć na świadka, a raczej świadkową..
Miała nią być moja przyjaciółka.. niestety mieszka za granicą i akurat w tym samym czasie ma komunię syna więc niemożliwe jest by przyjechała do na na wesele.. Zarówno jej, jak i mnie jest bardzo przykro, bo ona bardzo czekała na to nasze wesele (była moim świadkiem na ślubie cywilnym i chciałam żeby też byóła na kościelnym).
Ma drugą "przyjaciółę" Tzn kiedyś bardzo się przyjaźniłyśmy (jak byłam dziewczyną jej brata). I tu właśnie jest problem bo gdyby nie ta sytuacja sprzed lat to nie miałabym watpliwości. Do tego mój TZ za nią nie przepada.. i nie wiem czy byłby zadowolony z takiego wyboru.. Ja natomiast poza nią nie mam nikogo innego kogo mogłabym poprosić o świadkowanie.
Chciałabym by był to ktoś mi bliski (tak jak moja przyjaciółka). no ale pech ze ona nie może być..
Co Wy o tym sądzicie? Powinnam poprosić na świadkową tą drugą "przyjaciółę"??
milka_kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 07:51   #728
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Świadkowie - dylematy

U nas było tak. Jak poznałam mojego Tżta to był w toksycznym związku, chodził na studia których nienawidził, mając 27 lat mieszkał nadal z mamą i nie miał pracy. Nie potrafił podjąć żadnej decyzji, szedł za falą, nie miał pomysłu na siebie i na swoje życie. Sytuacja ta miała miejsce z wielu względów- taki ma temperament a do tego wychowywany był tylko przez mamę która narzucała mu swoją wolę a on nie bronił się specjalnie bo i tak nie miał lepszego pomysłu na siebie. Przyjaciele a w szczególności jeden(właśnie niedoszły świadek) powtarzali mu że ma się zabrać za swoje życie, zrobic coś ze sobą. Poznaliśmy się i w ciągu 1,5 roku rzucił znienawidzoną szkołę, znalazł dobrze płatną pracę w dziedzinie która go fascynuje, wyprowadziliśmy się od jego mamy, zaręczyliśmy, kupiliśmy duże łózko, teraz planujemy ślub i kredyt na mieszkanie. A to wszystko dzięki naszej pracy i mojemu uporowi. Przyjaciele mnie wspierali, a teraz gdy przyszło co do czego, jego przyjaciel bojkotuje mnie na każdym kroku, żartuje w niestosowny sposób, docina, dogryza, w rozmowie z moim Tżtem powiedział zeby się jeszcze zastanowił nad ślubem bo ja jestem coś nie bardzo, że jego była, była dziewczyna była fajniejsza ode mnie i w ogóle...zasiewa w jego sercu zamęt. Wczesniej mnie bardzo lubił a teraz nawet nie spotykamy się już we 3 bo jest niezrecznie. Mój Tż porozmawiał z nim i wyszło, że tamten przyjaciel twierdzi, że mało jest wolnej woli mojego Tżta w tym wszystkim i że ma obawy czy on tego chce... a na pytanie czy zostanie świadkiem odpowiedział "zastanowię się" po 15 latach przyjażni... ciężka sytuacja bo to najbliższa osoba mojego Tżta. Mam nadzieję ze nabierze do mnie zaufania i damy jakoś radę. Rzeczywiście mój Tż jest nieśmiały i potrzebuje w związku lidera, a ja lubie nim być. Ale dlatego właśnie do siebie tak pasujemy!
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 09:57   #729
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Ellin_ak Pokaż wiadomość
U nas było tak. Jak poznałam mojego Tżta to był w toksycznym związku, chodził na studia których nienawidził, mając 27 lat mieszkał nadal z mamą i nie miał pracy. Nie potrafił podjąć żadnej decyzji, szedł za falą, nie miał pomysłu na siebie i na swoje życie. Sytuacja ta miała miejsce z wielu względów- taki ma temperament a do tego wychowywany był tylko przez mamę która narzucała mu swoją wolę a on nie bronił się specjalnie bo i tak nie miał lepszego pomysłu na siebie. Przyjaciele a w szczególności jeden(właśnie niedoszły świadek) powtarzali mu że ma się zabrać za swoje życie, zrobic coś ze sobą. Poznaliśmy się i w ciągu 1,5 roku rzucił znienawidzoną szkołę, znalazł dobrze płatną pracę w dziedzinie która go fascynuje, wyprowadziliśmy się od jego mamy, zaręczyliśmy, kupiliśmy duże łózko, teraz planujemy ślub i kredyt na mieszkanie. A to wszystko dzięki naszej pracy i mojemu uporowi. Przyjaciele mnie wspierali, a teraz gdy przyszło co do czego, jego przyjaciel bojkotuje mnie na każdym kroku, żartuje w niestosowny sposób, docina, dogryza, w rozmowie z moim Tżtem powiedział zeby się jeszcze zastanowił nad ślubem bo ja jestem coś nie bardzo, że jego była, była dziewczyna była fajniejsza ode mnie i w ogóle...zasiewa w jego sercu zamęt. Wczesniej mnie bardzo lubił a teraz nawet nie spotykamy się już we 3 bo jest niezrecznie. Mój Tż porozmawiał z nim i wyszło, że tamten przyjaciel twierdzi, że mało jest wolnej woli mojego Tżta w tym wszystkim i że ma obawy czy on tego chce... a na pytanie czy zostanie świadkiem odpowiedział "zastanowię się" po 15 latach przyjażni... ciężka sytuacja bo to najbliższa osoba mojego Tżta. Mam nadzieję ze nabierze do mnie zaufania i damy jakoś radę. Rzeczywiście mój Tż jest nieśmiały i potrzebuje w związku lidera, a ja lubie nim być. Ale dlatego właśnie do siebie tak pasujemy!
A moze ten przyjaciel tak się zachowuje, bo ma wrażenie, że znowu powtarza się sytuacja jak z jego mamą, że on nie ma kontroli nad swoim zyciem, tylko ktoś inny podejmuje wszystkie decyzje. Na twoim miejscu spróbowałabym pogadać z tym jego przyjacielem, bo we trójkę jak się spotykacie, to żadna rozmowa jest.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 07:05   #730
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Świadkowie - dylematy

Też tak myślimy a on to potwierdził. Szkoda tylko, że zamiast powiedzieć co i jak szczerze-bo sie już tyle znamy, to robi jakieś głupie podchody.
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 20:30   #731
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Ellin i jak kwestia świadka? wyjaśniliście sobie?
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 11:44   #732
majka_78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: rola swiadka

dzięki za dobre info, już niedługo będę musiała się zająć tymi sprawami. Szkoda tylko, że mam dosyć daleko do Panny młodej :/

pozdrowionka
majka
majka_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 15:43   #733
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Świadkowie - dylematy

I ja dołączę pytanie... Czy świadkiem może być osoba bez polskiego obywatelstwa, a co za tym idzie bez dowodu osobistego? Bo wszędzie piszą, że świadek musi legitymować się dowodem i mówić po polsku (to drugie jest spełnione). A o świadku obcokrajowcu nic nie ma...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:13   #734
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
I ja dołączę pytanie... Czy świadkiem może być osoba bez polskiego obywatelstwa, a co za tym idzie bez dowodu osobistego? Bo wszędzie piszą, że świadek musi legitymować się dowodem i mówić po polsku (to drugie jest spełnione). A o świadku obcokrajowcu nic nie ma...
A u niego w kraju nie ma dowodów? No i zależy, czy to ślub kościelny, czy cywilny.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 23:17   #735
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Ellin i jak kwestia świadka? wyjaśniliście sobie?
Niestety jeszcze nie i spędza mi to sen z powiek. JA tez nie wiem kogo powinnam wybrać i zrobiło się niezłe zamieszanie.
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:54   #736
epox
Raczkowanie
 
Avatar epox
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 175
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Ellin_ak Pokaż wiadomość
Niestety jeszcze nie i spędza mi to sen z powiek. JA tez nie wiem kogo powinnam wybrać i zrobiło się niezłe zamieszanie.

wez dwie świadkowe,jedna z kolezanek niech bedzie świadkiem dla Twojego faceta,a druga Twoim
epox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 06:46   #737
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez epox Pokaż wiadomość
wez dwie świadkowe,jedna z kolezanek niech bedzie świadkiem dla Twojego faceta,a druga Twoim
To nie takie proste...ja mam do wyboru 2 dziewczyny i faceta, a Tż faceta i dziewczynę. Trudno komus odmówić...wiadomo-każdego chciałoby sie uszczęśliwić..
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 07:08   #738
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
I ja dołączę pytanie... Czy świadkiem może być osoba bez polskiego obywatelstwa, a co za tym idzie bez dowodu osobistego? Bo wszędzie piszą, że świadek musi legitymować się dowodem i mówić po polsku (to drugie jest spełnione). A o świadku obcokrajowcu nic nie ma...
Może być, ale powinien rozumieć i wiedzieć co podpisuje To czy moze być paszport np zamaist dowodu to już odrębna kwestia, zapytajcie w usc najlepiej, bo wszędzie o dowodzie jest mowa, ale.... w innych państwach obywatele też mają dowody osobiste, wiec w czym problem?
Cytat:
Napisane przez Ellin_ak Pokaż wiadomość
Niestety jeszcze nie i spędza mi to sen z powiek. JA tez nie wiem kogo powinnam wybrać i zrobiło się niezłe zamieszanie.
kurczę to kiepsko ;/
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:24   #739
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Świadkowie - dylematy

Zwracam się z prośbą o poradę.
Otóż zostałam świadkową siostry mojego TŻ, tylko problem w tym że ja nigdy nie byłam na weselu po prostu nie wiem co robić czytałam oczywiście wątek, ale tu zdania są podzielone... jedne z Was mówią że wystarczy samo bycie, a drugie czują się urażone że ich świadkowe nie przeżywają tego dnia razem z nimi...
Wybór sukienki, biżuterii - to oczywiste, tylko co trzeba robić na samej zabawie weselnej? Jakoś wizja "zabawiania" gości nie widzi mi się w moim wykonaniu, jestem zbyt nieśmiała żeby rozbawiać bądź co bądź w większości obcych mi ludzi... czy to musi tak wyglądać?
jestem załamana
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 13:47   #740
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Przede wszystkim zapytaj czego oczekuje od Ciebie PM! I nie bój się, to nic strasznego, przecież nikt Cię do tańców z wujkami nie zmusi, jak nie będziesz chciała Na weselu pomagasz przy konkursach, pomagasz PM w razie potrzeby, zbierasz kwiaty przy życzeniach
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 14:15   #741
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Przede wszystkim zapytaj czego oczekuje od Ciebie PM! I nie bój się, to nic strasznego, przecież nikt Cię do tańców z wujkami nie zmusi, jak nie będziesz chciała Na weselu pomagasz przy konkursach, pomagasz PM w razie potrzeby, zbierasz kwiaty przy życzeniach
Zapytam na pewno
koleżanka mnie po prostu wystraszyła, bo miała taką samą sytuację jak ja (pierwsze wesele i od razu świadkowanie) i na oczepinach gafę walnęła bo orkiestra coś śpiewała i ona powinna robić to co śpiewają a ona stała jak wryta bo nie wiedziała co robić i matka panny młodej w końcu żeby ratować sytuację weszła w kółko i zaczęła za nią to wszystko robić... no i po tym już zupełnie spanikowałam że nie podołam
Pomoc rozumiem, tylko najbardziej się boję jakiś przemówień, czy zagadywania gości
no i panieński też mnie zastanawia, jak mam zaprosić kogoś kogo ja nie znam a przyjaźni się PM?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 06:55   #742
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Świadkowie - dylematy

spam
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15

Edytowane przez Agaw'a
Czas edycji: 2010-03-27 o 06:56
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:33   #743
migociaa
Raczkowanie
 
Avatar migociaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 51
GG do migociaa
Dot.: Świadkowie - dylematy

A ja mam takie pytanie , czy świadkami może zostać para, która sama planuje ślub?
Bo gdzieś słyszałam, że jest taki przesąd, że przed ołtarzem powinno się stać raz...?
migociaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 14:00   #744
molly18
Raczkowanie
 
Avatar molly18
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 321
Dot.: Świadkowie - dylematy

To niby ci ktorzy sa/byli swiadkami, to juz w stanie kawalerskim maja zostac?
molly18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 16:38   #745
migociaa
Raczkowanie
 
Avatar migociaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 51
GG do migociaa
Dot.: Świadkowie - dylematy

nie o to mi chodziło, w sensie ,że nie może być para, która planuje własny ślub, że ze sobą no :P
migociaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 18:26   #746
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
no i panieński też mnie zastanawia, jak mam zaprosić kogoś kogo ja nie znam a przyjaźni się PM?
My jak organizowałyśmy przyjaciółce panieński (świadkowa nie miała takiej możliwości ) to poprosiłyśmy PM o listę osób którą chce widzieć na swoim panieńskim wraz z numerami telefonów a potem z dziewczynami się już kontaktowałyśmy bez problemu za plecami PM
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 16:48   #747
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Zapytam na pewno
koleżanka mnie po prostu wystraszyła, bo miała taką samą sytuację jak ja (pierwsze wesele i od razu świadkowanie) i na oczepinach gafę walnęła bo orkiestra coś śpiewała i ona powinna robić to co śpiewają a ona stała jak wryta bo nie wiedziała co robić i matka panny młodej w końcu żeby ratować sytuację weszła w kółko i zaczęła za nią to wszystko robić... no i po tym już zupełnie spanikowałam że nie podołam
Pomoc rozumiem, tylko najbardziej się boję jakiś przemówień, czy zagadywania gości
no i panieński też mnie zastanawia, jak mam zaprosić kogoś kogo ja nie znam a przyjaźni się PM?
Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
My jak organizowałyśmy przyjaciółce panieński (świadkowa nie miała takiej możliwości ) to poprosiłyśmy PM o listę osób którą chce widzieć na swoim panieńskim wraz z numerami telefonów a potem z dziewczynami się już kontaktowałyśmy bez problemu za plecami PM
Dokładnie tak, poprosić PM o listę ewentualnych gości z nr tel, mailem... Na pewno nie ugryzą, gdy się do nich zadzwoni
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 13:18   #748
jovita85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 196
GG do jovita85
Dot.: Świadkowie - dylematy

Dołączam do wątku jako że w październiku będziemy wraz z moim TŻ świadkami na ślubie jego brata i mojej przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez migociaa Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie , czy świadkami może zostać para, która sama planuje ślub?
Bo gdzieś słyszałam, że jest taki przesąd, że przed ołtarzem powinno się stać raz...?
Nie żartuj! Ja właśnie mam taką sytuację...
jovita85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 13:39   #749
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez jovita85 Pokaż wiadomość
Dołączam do wątku jako że w październiku będziemy wraz z moim TŻ świadkami na ślubie jego brata i mojej przyjaciółki



Nie żartuj! Ja właśnie mam taką sytuację...
jakby czlowiek wierzył i przestrzegał tych wszystkich przesądów i wierzeń, to trzeba by się za życia połozyć do grobu
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 14:05   #750
jovita85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 196
GG do jovita85
Dot.: Świadkowie - dylematy

oj racja racja!
jovita85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 12:43:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.