Studia w uk 2012/13 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 17:58   #751
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w uk 2012/13

ja muszę ją zdać, bo nie mam pojęcia co innego mogłabym wziąć na rozszerzenie..
Na Surrey, oni chcą 85% średniej z matur więc matma może być trochę gorzej, obym angielskim sobie podciągnęła.... I mi mówili że muszą być po prostu 3 rozszerzone, niekoniecznie matma ale i tak ją będę zdawać, muszę się po prostu przyłożyć..

No tak, tylko pamiętaj że sam Londyn nic nie gwarantuje, wszystko zależy od uniwersytetu.. Podobno jest tak że pracodawcy przyjmują chętniej z jednego uni niż z innego Więc trzeba to przemyśleć - ja też na początku bardzo chciałam Londyn ale potem pogrzebałam dokładniej i wyszło że Surrey byłby lepszy (i jest w dodatku blisko Londynu)
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 18:23   #752
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

Dlatego myślę o King's College, najbardziej mi się podoba pod względem modułów i jest wysoko w rankingu. Ale musze mieć 85% z przedmiotu humanistycznego/spolecznego i IELTS na 7.0. Boję się, że polegnę na certyfikacie. W ogóle zaczynam strasznie panikować
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 18:36   #753
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w uk 2012/13

nie panikuj tylko się ucz!!! (ja właśnie siedzę nad matematyką)
Do IELTSa można się przygotować, są książki ze słownictwem i przykładowymi testami więc trzeba tylko być stanowczym i się nie poddawać IELTS podobno nie jest taki straszny, tylko zależy jaki dostaniesz temat.
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 19:02   #754
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

wiem, wiem! od przyszłego tygodnia startuje z korkami i planuję gdzieś w marcu zdać a ty już zdałaś czy nie wymagają certyfikatów?
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 14:31   #755
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w uk 2012/13

hmm ja chciałam zdawać po maturze.. bo w marcu będę zajęta tymi szkolnymi przedmiotami.. ciekawe kiedy zdawali inni? mógłby się ktoś wypowiedzieć?
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:29   #756
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
hmm ja chciałam zdawać po maturze.. bo w marcu będę zajęta tymi szkolnymi przedmiotami.. ciekawe kiedy zdawali inni? mógłby się ktoś wypowiedzieć?
Na początku trzeciej klasy liceum, a dokładniej pod koniec września. Najpierw chciałam po maturze, ale rodzice mnie namówili na usunięcie tego z drogi wcześniej (chociaż sama nie byłam pewna, czy się dostanę, to oni we mnie wierzyli, miłe ), ze względu na maturę właśnie, prawo jazdy, studniówkę, aplikację na studia itp.

IELTS jest w porządku, dacie radę.
Z londyńskich uczelni to oczywiście UCL i ICL, ale masz oczywiście świadomość, że koszty życia są podobno trzykrotnie wyższe niż na północy Anglii? (tak twierdzą moi znajomi z południa) Wszystko fajnie, wielokulturowość i w ogóle, ale będzie Cię stać na akademik za 200 funtów tygodniowo?

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2013-10-04 o 21:33
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:43   #757
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Na początku trzeciej klasy liceum, a dokładniej pod koniec września. Najpierw chciałam po maturze, ale rodzice mnie namówili na usunięcie tego z drogi wcześniej (chociaż sama nie byłam pewna, czy się dostanę, to oni we mnie wierzyli, miłe ), ze względu na maturę właśnie, prawo jazdy, studniówkę, aplikację na studia itp.

IELTS jest w porządku, dacie radę.
Z londyńskich uczelni to oczywiście UCL i ICL, ale masz oczywiście świadomość, że koszty życia są podobno trzykrotnie wyższe niż na północy Anglii? (tak twierdzą moi znajomi z południa) Wszystko fajnie, wielokulturowość i w ogóle, ale będzie Cię stać na akademik za 200 funtów tygodniowo?
ja chyba tak czy inaczej będę zdawać po maturze, bo teraz zwyczajnie nie jestem przygotowana... A Ty się jakoś specjalnie do tego uczyłaś? Sama z książek? Kurs?
Właśnie, z tymi kosztami tak słyszałam że drożej na południu, ale jak na ironię pasują mi do kierunku tylko uniwerki z południa
Poza tym akademik chyba najlepiej przez pierwszy rok a potem wynająć z kimś pokój? więc zawsze odrobinę taniej..
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 01:02   #758
sensualhaven
Przyczajenie
 
Avatar sensualhaven
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w uk 2012/13

Londyn jest najdroższy, ja też miałam tam iść, ale zrezygnowałam. :P
Lepiej wybrać jakieś inne, mniejsze miasto.
Zresztą, nie patrzcie tak na opinie, każdy uniwesytet ma swoją opinię, ale to nie oznacza, że takie uniwersytety są dobre. Ja studiuję w Manchesterze, i pomimo, że najlepszy w Manchesterze Uniwersytet (University of Manchester) ma najlepsze opinie, nie tylko w mieście ale i w kraju, ja od nikogo nie słyszałam dobrej opini. Rozmawiałam z ludzmi którzy byli w 'na tym najlepszym uniwerku' i każdy zle się wypowiadał, choćby na temat wykładowców. Naprawdę, nie sugerujcie się tak opiniami. Bardziej spójrzcie na to: podejście do studentów, jacy są wykładowcy, popatrzcie w internecie kto wykłada na danym kierunku i jakie są opinie na temat wykładowców a nie uniwersytetów. :P
Wiem co mówię, bo już jestem na 3 roku. Lepiej jest mieć wykładowców z pasją, którzy potrafią przekazać swoją wiedzę, niż takich którzy po prostu mają dobrą opinię albo wydali pełno książek ale nie potrafią uczyć. Na te kierunki na które chcecie iść zobaczcie kto uczy. Radziłabym Wam też przyjechać na jeden z dnich otwartych!! Dobrze, jest wiedzieć gdzie pójdziecie, i zobaczyć czy Wam się podoba! Poznać wykładowców, porozmawiać z nimi, i ocenić jakie mają podejście do Waszego kierunku.
Ja byłam na kilku uniwerkach na takich dniach otwartych i to mi ułatwiło bardzo decyzje, wybrałam miejsce takie, gdzie się najlepiej czułam, gdzie moi wykładowcy wydawali się interesujący w rozmowie. :P

Chyba, że chcecie iść na ślepo, tylko dlatego, że jakiś uniwerek ma dobrą opinię, a jakiś nie. :P
sensualhaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 08:42   #759
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
ja chyba tak czy inaczej będę zdawać po maturze, bo teraz zwyczajnie nie jestem przygotowana... A Ty się jakoś specjalnie do tego uczyłaś? Sama z książek? Kurs?
Właśnie, z tymi kosztami tak słyszałam że drożej na południu, ale jak na ironię pasują mi do kierunku tylko uniwerki z południa
Poza tym akademik chyba najlepiej przez pierwszy rok a potem wynająć z kimś pokój? więc zawsze odrobinę taniej..
Chodziłam na korepetycje, a raczej później już konwersacje przez rok, plus musiałam przysiąść porządnie do gramatyki. Początkowo planowałam zdawać CAE, więc początkowe zajęcia opierały się na tym. Typowo IELTSowe zadania zaczęłam robić na kilka miesięcy przed egzaminem - nie jest to taka specyficzna procedura jak FCE/CAE, tylko bardziej chodzi o normalny angielski, więc nie było problemu. Opisywania wykresów uczyłam się sama, spanikowałam na kilka tygodni przed egzaminem i kupiłam książkę o tym egzaminie. Zdałam na 7.5.

Ja dałam sobie spokój z akademikiem, nie wiem, jak miałabym ciągnąć tyle kasy od rodziców na samo mieszkanie. Wynajmuję od początku pokój.

Dni otwarte to dobry pomysł, sama pewnie wybrałabym inny kierunek gdybym wcześniej go z kimś obgadała.
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2013-10-05 o 08:45
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 13:43   #760
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

mbamboo, a gdzie studiujesz i co?

chyba najbardziej boje sie certyfiaktu, bo musze miec min 7.0. Nie wiem czy dam rade az tak madrze gadac na dowolny temat, bo jednak speakingu boje sie najbardziej...
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 15:05   #761
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w uk 2012/13

sensualhaven - dobry pomysł, opinii o wykładowcach jeszcze nie szukałam A Ty mieszkasz w akademiku?

mbaambo - też wolałabym pokój, ale z tego co pamiętam Ty chyba wyjechałaś z chłopakiem? a ja jadę sama. Więc pierwszy rok muszę się przemęczyć żeby kogoś zapoznać, znajdę jakąś pracę i dam radę przez rok.
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 22:12   #762
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia w uk 2012/13

Biologię morską w Liverpoolu.

Tak, ale mieszkałam i mieszkam nadal z osobami, które szukały pokoju same. Myślę, że znaczna część osób wynajmuje pokoje sama, nie cały dom jako grupa - zazwyczaj jest oznaczone na stronie z ogłoszeniami o pokoje, czy właściciel woli wynająć dom jako całość, czy pojedyncze pokoje.
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 09:51   #763
_Alex
Raczkowanie
 
Avatar _Alex
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 185
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cześć
A miałyście gap year czy składacie od razu po maturze?
__________________
169
I dreamt about you nearly every night this week.
_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 14:26   #764
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
mbamboo, a gdzie studiujesz i co?

chyba najbardziej boje sie certyfiaktu, bo musze miec min 7.0. Nie wiem czy dam rade az tak madrze gadac na dowolny temat, bo jednak speakingu boje sie najbardziej...
Nie przejmuj się tak!

Ja do IELTS przygotowywałam się samodzielnie i dostałam 8!
Moim zdaniem można nadrobić czytaniem & słuchaniem, bo ja z obu miałam 8,5 i 9. Łatwiej jest do tych części samemu się przygotować.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:20   #765
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

Eh, chyba po prostu mam skłonności do panikowania. Staram się jak najwięcej słuchać po angielsku, najczęściej po prostu audycje radiowe. Ale do potrenowania pisania i czytania to pewnie przydadzą mi się jakieś książki. Możecie jakieś polecić?
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:02   #766
mri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cześć,
czy ktoś wie co wpisać w aplikacji UCAS w referencjach w miejscu "organization name" jeśli referencje pisze korepetytor? )))
mri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 18:18   #767
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

ma któraś z Was do sprzedania książki do IELTS? Ceny nowych są kosmiczne
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 17:17   #768
lokata008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 30
Dot.: Studia w uk 2012/13

Co do tego co warto czytać to na pewno angielskie gazety- mi wiele pomogły przed zdawaniem IELTS, a poza tym czyta się coś co jest w miarę ciekawe, samemu możesz sobie wybrać co chcesz czytać

W organisation name wpisz po prostu English teacher

Co do jakiejś uczelni bisnesowej- sprawdź London School of Economics czy jakoś tak, Westminster Business School, przejrzyj UCL, Kings College, nie wiem jakie one mają kierunki, ale może coś znajdziesz

ja osobiście od miesiąca studiuję na University of Westminster, zaczęłam pisać bloga, zapraszam http://martawestminster.blogspot.co.uk/

tam też mail do mnie, jakby ktoś miał pytania odnośnie IELTS , kosztów akademika, utrzymania itd...
lokata008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 17:43   #769
19Bartek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w uk 2012/13

Czesc,

Jestem w 3 liceum i za rok zamierzam rozpocząć studia w UK. Wybrałem na razie 3 uniwerki:

-Brunel University: Law with International Arbitration & Commercial Law
-King's College London: Politics of the International Economy
-University of Surrey: Law with International Studies

Studiuje ktoś może na tych uczelniach i czy jest w ogóle możliwe uzyskanie z 3 przedmiotów rozszerzonych po 85%? Ja chcę zdawać roz. angielski, podst. matme, polski i historie. Czy to wystarczy, by dostać się na ww. kierunki? Z anglika liczę na ok. 95%, z podstaw ok. 85%-90%.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
19Bartek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 12:40   #770
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

To wybrałeś podobnie jak ja jeśli ch0dzi o uniwerki. Ja też myślę o King's College i Brunel University. Z tego, co wiem to na Brunel wystarczy 70% z 3 rozszerzeń. A o King's College sama się trochę boję, bo wątpię, żebym była w stanie napisać wszystko na 85%
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:03   #771
19Bartek11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w uk 2012/13

A trzeba zdawać 3 rozszerzenia? Czy wystarczą np. 2 (historia/wos i j. angielski)?
19Bartek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:39   #772
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez 19Bartek11 Pokaż wiadomość
A trzeba zdawać 3 rozszerzenia? Czy wystarczą np. 2 (historia/wos i j. angielski)?
Na King's College bardzo trudno jest się dostać. Moim zdaniem 3 rozszerzenia to minimum.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:12   #773
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

Jest napisane, że średnia z 3 rozszerzeń na minimum 85 % lub jedno z wysokim wynikiem, więc podejrzewam, że 85% to to za mało na 'wysoki' wynik.
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:19   #774
lejtekole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w uk 2012/13

cześć wszystkim
Z tego, co zauważyłam to posty są o uczelniach angielskich, czy ktoś ma może doświadczenie ze szkockimi?? Mam problem z rozszyfrowaniem wymagań na dany kierunek,

SQA Highers: AABB.
A Levels: AAB.
IB: 36 points overall and grades 665 at HL.
Minimum entry requirements
SQA Highers: BBBB or more if two sittings, including one of Mathematics, Psychology or an approved science. Standard Grades: English at Grade 3 and Mathematics at Grade 1 or Mathematics and Physics both at Grade 2 or Higher Mathematics at Grade C.
A Levels: BBB including one of Mathematics, Psychology or an approved science. GCSEs: English at Grade C and Mathematics at Grade A or Mathematics and Physics both at Grade B or Mathematics, Science plus Additional Science all at Grade B.
IB: Award of Diploma with 34 points overall and grades 555 in HL subjects including one of Mathematics, Psychology or an approved science. SL English at 4 and Mathematics at 5 or Mathematical Studies at 6.

oraz
The typical offer is likely to be:
SQA Highers: AAAA in one sitting.
A Levels: AAA in one sitting.
IB: 37 points with 655 at HL.
Minimum entry requirements
SQA Highers: ABBB or more if two sittings, to include Mathematics at Grade A. We strongly recommend that you study Advanced Higher Mathematics.
A Levels: ABB in one sitting, to include Mathematics at Grade A.
IB: 32 points overall and award of IB Diploma to include Mathematics HL at Grade 6 plus two further HL subjects at Grade 5.

czy ktoś mi to przełoży na polski ? jest np wspomniane w wymaganiach o psychologii, jeżeli nie ma takiej polskiej matury, to co wtedy mam robić? może pytania są infantylne, ale totalnie nie wiem, jak się w tym poruszać

Edytowane przez lejtekole
Czas edycji: 2013-10-27 o 16:21
lejtekole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:42   #775
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez lejtekole Pokaż wiadomość
cześć wszystkim
Z tego, co zauważyłam to posty są o uczelniach angielskich, czy ktoś ma może doświadczenie ze szkockimi?? Mam problem z rozszyfrowaniem wymagań na dany kierunek,

SQA Highers: AABB.
A Levels: AAB.
IB: 36 points overall and grades 665 at HL.
Minimum entry requirements
SQA Highers: BBBB or more if two sittings, including one of Mathematics, Psychology or an approved science. Standard Grades: English at Grade 3 and Mathematics at Grade 1 or Mathematics and Physics both at Grade 2 or Higher Mathematics at Grade C.
A Levels: BBB including one of Mathematics, Psychology or an approved science. GCSEs: English at Grade C and Mathematics at Grade A or Mathematics and Physics both at Grade B or Mathematics, Science plus Additional Science all at Grade B.
IB: Award of Diploma with 34 points overall and grades 555 in HL subjects including one of Mathematics, Psychology or an approved science. SL English at 4 and Mathematics at 5 or Mathematical Studies at 6.

oraz
The typical offer is likely to be:
SQA Highers: AAAA in one sitting.
A Levels: AAA in one sitting.
IB: 37 points with 655 at HL.
Minimum entry requirements
SQA Highers: ABBB or more if two sittings, to include Mathematics at Grade A. We strongly recommend that you study Advanced Higher Mathematics.
A Levels: ABB in one sitting, to include Mathematics at Grade A.
IB: 32 points overall and award of IB Diploma to include Mathematics HL at Grade 6 plus two further HL subjects at Grade 5.

czy ktoś mi to przełoży na polski ? jest np wspomniane w wymaganiach o psychologii, jeżeli nie ma takiej polskiej matury, to co wtedy mam robić? może pytania są infantylne, ale totalnie nie wiem, jak się w tym poruszać

pisz maila do uniwersytetu, bo tego tak naprawdę nie da sie przeliczyć...
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 12:06   #776
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

Jest tu może ktoś z City Univeristy London? Bo jestem zainteresowana tym uni, ale w wymaganiach jest matma rozszerzona na kierunek biznesowy 80%. Taki wynik jest prawie niemożliwy do osiągnięcia. Z matmy podstawowej liczę na przynajmniej 90%. Bardzo mi zależy, żeby się tam dostać i nie wiem co wykombinować, żeby jakoś przeskoczyć tą matmę. Napisałam już maila do uni i może czegoś się dowiem więcej, chociaż zazwyczaj i tak odsyłają do ich strony, na której 'wszystko' jest.

W wymaganiach dla uczniów z UK wymagają GCSE Mathematics, z tego co czytałam to jest raczej na poziomie naszej podstawy.
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 05:49   #777
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia w uk 2012/13

Ok. musisz nauczyc sie czytac ze zrozumieniem. Wymagaja trzech A-leveli na poziomie A, a do tego, obowiazkoweo zdane GSCE z matematyki i angielskiego. GSCE sa przed A-levelami i na samych GSCE nie dostaniesz sie na uni.

Nikt ci nie powie. Kazda sytuacja jest inna i jedyne co mozesz zrobic to czekac na maila z uni. I tak, 80% z rozszerzenia z matematyki jest mozliwe.

Poza tym, faktcznie, na ich stronie jest wszystko. Zajelo mi dokladnie 2 minuty znalezienie wymagan.

Wymagania to wymagania, ty ich nie spelnisz, ktos inny je spelni. Jedyna szansa jest napisanie jak najlepiej matury + personal statementu + swietne referencje + moze jakies mistrzostwa sportowe/muzyczne. Nic innego nikt ci nie poradzi. Uni czasami przyjmuja z nizszymi wynikami, ale to zalezy od ilosci chetnych spelniajacych dane kryteria i od tego, czy uznaja cie za dobrego kandydata, jesli osiagnelas powiedzmy 70 procent na rozszerzeniu. Poza tym, obawiam sie, ze podstawa ci nie wystarczy i nie dostaniesz nawet conditionala.

Edytowane przez madebyvirginia
Czas edycji: 2013-11-04 o 05:54
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 08:44   #778
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w uk 2012/13

Tak, wiem, że konkurencja jest ogromna. Wymagają 3 rozszerzeń (A levels) i tyle chcę zdawać ze średnią około 85%. Matematyka byłaby 4 i wiem, że szału z niej nie będzie. Dlatego pytam czy ktoś był/jest w podobnej sytuacji. Mam dużo osiągnieć pozaszkolnych, konkursów, działalności charytatywnej, ale czy komuś one aż tak pomogły?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:00   #779
Cammila123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 231
Dot.: Studia w uk 2012/13

Czy jest ktoś tutaj kto składał aplikację na foundation year? Wiecie co trzeba zrobić?
Cammila123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 13:14   #780
aduucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cześć Mam pytanie dotyczące pewnie banalnej sprawy ale jakoś nie mogę tego ogarnąć . Na uniwersytecie na który aplikuje , na studia undergraduate na kierunek psychologia są dwie opcje do wyboru MA (Hons ) i BSc ( Hons) . Co to oznacza dokładnie? Czy nie jest tak żeby aplikować na studia MA muszę mieć najpierw ukończony kurs BSc ? Będę wdzięczna za każdą pomocną odpowiedź
aduucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.