Mamusie marcowe 2020 - cz. II - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-29, 13:54   #751
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
U mnie to samo i w nocy tez


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I co, karmisz po godzinie, czy starasz się przeciągnąć? Po ile Ci wypija wtedy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 14:00   #752
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
I co, karmisz po godzinie, czy starasz się przeciągnąć? Po ile Ci wypija wtedy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak. Z tym ze jak tak często je to raczej mniej niż jakby zjadła co te 2 h. Obecne zaleceni mówią ze mm również na zadanie wiec bez obaw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 09:21   #753
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Tak. Z tym ze jak tak często je to raczej mniej niż jakby zjadła co te 2 h. Obecne zaleceni mówią ze mm również na zadanie wiec bez obaw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie nam pediatra kazała co 2 godziny maksymalnie i nie więcej niż 120 ml, gdzie Mała ma już 4 tygodnie i 5300 g i widzę że jest po prostu głodna.. Więc i tak dostaje więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 11:05   #754
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Właśnie nam pediatra kazała co 2 godziny maksymalnie i nie więcej niż 120 ml, gdzie Mała ma już 4 tygodnie i 5300 g i widzę że jest po prostu głodna.. Więc i tak dostaje więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to moja je co powiedzmy co 1.5 h 90 wiec pewnie co 2 byłoby 120. Niezła waga ,u nas wazy 5kg ale ma 7 tyg z tym ze u nas była niska urodzeniowa bo 2860 wiec nie wydaje mi się bym ja jakoś mocno przekarmiana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 15:44   #755
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Paula,
My idziemy w środę. Umawiają co godzina. Trochę się boję jednak jak Młody to zniesie. Jak u Was, wszystko ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 15:56   #756
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Paula,
My idziemy w środę. Umawiają co godzina. Trochę się boję jednak jak Młody to zniesie. Jak u Was, wszystko ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie tak. Po szczepieniu młody był trochę rozdrażniony, ale przeszło mu jakoś szybko, bo pojechałam wózkiem, więc zasnął na spacerze z powrotem do domu. A potem był mega senny i resztę dnia praktycznie przespal. Jak normalnie sypia po ok.10-12h tak po szczepieniu spał prawie 17 w ciągu całego dnia. A z jedzeniem odwrotnie, zamiast kilkunastu minut karmienia jadł po 5-6 minut i zasypiał. W nocy miał 37,6 stopni, ale mu szybko spadło. A rano już wrócił humor. Także w sumie sprawnie i bez żadnych przygód to przeszedł.
Wczoraj byliśmy w końcu na bioderkach. Też wszystko ok
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 16:05   #757
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

To super, że tak u Was w sumie bezboleśnie. Mam nadzieję, że u nas też będzie bez komplikacji.

My też wczoraj byliśmy na bioderkach pierwsza nasza wizyta w przychodni. Na wejściu mierzyli temperaturę i musiałam zdezynfekować ręce, no i mąż musiał poczekać na zewnątrz, bo z dzieckiem wchodzi jedna osoba. Ale na szczepienie umawiają co godzina żeby się z nikim nie spotkać, a tutaj chyba byliśmy pierwsi bo nikogo nie było jak weszliśmy, ale jak wyszliśmy z gabinetu były już 3 mamy z maluszkami... Po wyjściu czułam się tak brudna, że wszystko z siebie zdjęłam i wskoczyłam pod prysznic.

Ja ogólnie już trochę świruje jeśli chodzi o tego wirusa, wysiadam psychicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-01, 22:31   #758
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
No to moja je co powiedzmy co 1.5 h 90 wiec pewnie co 2 byłoby 120. Niezła waga ,u nas wazy 5kg ale ma 7 tyg z tym ze u nas była niska urodzeniowa bo 2860 wiec nie wydaje mi się bym ja jakoś mocno przekarmiana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas waga urodzeniowa 4550

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-02, 09:52   #759
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące mm - co ile karmicie? Bo moja córka to by jadła najchętniej co godzinę, przeciągam ją do dwóch, ale na koniec konkretnie już się wkurza... Co innego jak śpi, to potrafi nawet 4 godziny mieć przerwę, a w nocy jeszcze dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W dzień średnio co 3h po 120ml, w nocy ma przerwy do 8h po czym wypija normalnie 120ml.

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
A ja się zapytam jak tam u Was ze szczepieniami?
My dziś byliśmy. Oby młody dobrze to zniósł. Na razie odsypia. Śpi już 4h z przerwą na jedzenie tylko.
U nas wstrzymane do odwołania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 05:18   #760
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
W dzień średnio co 3h po 120ml, w nocy ma przerwy do 8h po czym wypija normalnie 120ml.



U nas wstrzymane do odwołania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A macie przerwę, bo śpi, czy nie chce jeść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 09:15   #761
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Paula54 do mnie dzwonili z przychodni o szczepienie i mam przyjść 6 .05o 17. Mam być sama w przychodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-05, 10:45   #762
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

My wczoraj byliśmy na szczepieniu. Na szczęście młody wszystko dobrze zniósł. Przez chwilę miał lekko podwyższona temperaturę a tak to nie zauważyłam żeby jakiś inaczej się zachowywał. 2 dawki będą w lipcu a za miesiąc jeszcze szczepimy na meningokoki. Na USG bioderek też już byliśmy i wszystko dobrze synek w sobotę skończył 7 tyg i waży już 5 kg (najniższa 2880g) także bardzo ładne nam przybiera ostatnio też miał dużo wrażeń bo w dwie niedzielę byli w odwiedzinach dziadkowie jedni i drudzy w końcu wnuka zobaczyli, radość nie do opisania a synek też tak z zaciekawieniem patrzył na nich w końcu jakieś inne osoby
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 11:14   #763
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Ja chciałam właśnie zapytać czy Wy wszystkie szczepicie swoje dzieci i co ogólnie myślicie o szczepieniach?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 12:25   #764
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
My wczoraj byliśmy na szczepieniu. Na szczęście młody wszystko dobrze zniósł. Przez chwilę miał lekko podwyższona temperaturę a tak to nie zauważyłam żeby jakiś inaczej się zachowywał. 2 dawki będą w lipcu a za miesiąc jeszcze szczepimy na meningokoki. Na USG bioderek też już byliśmy i wszystko dobrze synek w sobotę skończył 7 tyg i waży już 5 kg (najniższa 2880g) także bardzo ładne nam przybiera ostatnio też miał dużo wrażeń bo w dwie niedzielę byli w odwiedzinach dziadkowie jedni i drudzy w końcu wnuka zobaczyli, radość nie do opisania a synek też tak z zaciekawieniem patrzył na nich w końcu jakieś inne osoby
My się teraz w weekend wybieramy do dziadków w odwiedziny. Co prawda widzieli już wnuka jak miał 2 tygodnie, ale jednak taki robak to się szybko zmienia a kontakt przez Mesengera to nie to samo. Już się cieszą
Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Ja chciałam właśnie zapytać czy Wy wszystkie szczepicie swoje dzieci i co ogólnie myślicie o szczepieniach?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Ja szczepię i ogólnie jestem za szczepieniami. Jako mikrobiolog z wykształcenia znam skutki i zagrożenia związane ze szczepieniami i nie szczepieniem i chyba nie odważyłabym się nie szczepic. Jedyna szczepionka wobec której jestem sceptycznie nastawiona to grypa (W przypadku szczepienia doroslych).

U nas od dwóch dni jakaś faza młodemu weszła przylepy. Najchętniej by z rąk nie schodził, a jak to odloze zaraz płacze. Aż chrypki dostał od tego płaczu co chwilę. Mąż wziął urlop, myśleliśmy, że coś porobimy w domu ale niestety młody mi niezbyt daje. Na szczęście na polu śpi, więc na spacerze chwila odpoczynku jest. No i daje pospać (dziś w sumie wstaliśmy o 10).

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2020-05-05 o 12:26
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 12:33   #765
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Paula,
Wiem o czym piszesz z tym lepcem, bo moja córka- wcześniak, od urodzenia tylko na ręce. Teraz już waży sporo i nadal tylko chce się nosić A ja już mam kręgosłup w kształcie litery D. Ciągle wymusza płaczem noszenie i mało śpi w dzień. Zwariować można

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 14:09   #766
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Ja chciałam właśnie zapytać czy Wy wszystkie szczepicie swoje dzieci i co ogólnie myślicie o szczepieniach?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Jestem za szczepieniami, szczepię na wszystko.
Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Paula,
Wiem o czym piszesz z tym lepcem, bo moja córka- wcześniak, od urodzenia tylko na ręce. Teraz już waży sporo i nadal tylko chce się nosić A ja już mam kręgosłup w kształcie litery D. Ciągle wymusza płaczem noszenie i mało śpi w dzień. Zwariować można

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Raczej ciężko mówić o wymuszaniu czegokolwiek przez niemowlę ono płaczem sygnalizuje potrzeby, a nie wymusza
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 15:08   #767
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Moje dziecko marudzi cały dzień A gdy podchodzę to z radości macha rączkami i nóżkami i kiedy ją wezmę to jest spokój- odkładam płacz.... i tak bez ustannie. Jedynym plusem jest to, że zasypia na rękach koło godz 21 i śpi do 6 rano z przerwami na mleczko. Ale przez dzień nie ma mowy o śnie nawet na spacerze. Tylko ręce i ręce

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 15:17   #768
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Moje dziecko marudzi cały dzień A gdy podchodzę to z radości macha rączkami i nóżkami i kiedy ją wezmę to jest spokój- odkładam płacz.... i tak bez ustannie. Jedynym plusem jest to, że zasypia na rękach koło godz 21 i śpi do 6 rano z przerwami na mleczko. Ale przez dzień nie ma mowy o śnie nawet na spacerze. Tylko ręce i ręce

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
U mnie to samo, dużo marudzenia i płaczu. Taki etap, że potrzebują bliskości
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 16:05   #769
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Nasza córka jest wczesniakiem i od początku była tulusiem ale jeszcze wcześniej spała coś przez dzień. Teraz jest przemeczona i non stop płacze ale nie zaśnie. Nie wspomnę już że śpi że mną w łóżku w nocy

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-06, 16:09   #770
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Nasza córka jest wczesniakiem i od początku była tulusiem ale jeszcze wcześniej spała coś przez dzień. Teraz jest przemeczona i non stop płacze ale nie zaśnie. Nie wspomnę już że śpi że mną w łóżku w nocy

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Moja śpi na mnie pierwsza córka tez tak miała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 20:10   #771
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
A macie przerwę, bo śpi, czy nie chce jeść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śpi śpi w innym wypadku karmienia nie odpuści


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 07:19   #772
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Hej dziewczyny

Pozwólcie że do Was dołączę. Byłam na samym początku na wątku ale dosłownie przez chwile... Ciąża mi nie służyła generalnie

A teraz jestem mamusią 7 tygodniowego Maksyma i chciałabym wspólnie wymieniać się doświadczeniami

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Moje dziecko marudzi cały dzień A gdy podchodzę to z radości macha rączkami i nóżkami i kiedy ją wezmę to jest spokój- odkładam płacz.... i tak bez ustannie. Jedynym plusem jest to, że zasypia na rękach koło godz 21 i śpi do 6 rano z przerwami na mleczko. Ale przez dzień nie ma mowy o śnie nawet na spacerze. Tylko ręce i ręce

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
U mnie jest dokładnie tak samo. Synek w ciągu dnia nie spi prawie wcale, jeżeli juz uda mu sie zasnąć to są to drzemki 30-45 minut więc ja z motorem w tyłku staram sie wykorzystać ten czas jak najlepiej i jak najszybciej. A tak to tylko noszenie na rączkach. W nocy zasypia ok 23 i spi maks do 5-6 i około 3 razy w tym czasie go karmie.

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Nasza córka jest wczesniakiem i od początku była tulusiem ale jeszcze wcześniej spała coś przez dzień. Teraz jest przemeczona i non stop płacze ale nie zaśnie. Nie wspomnę już że śpi że mną w łóżku w nocy

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Ze mną mały też spi. Myślę że przy takim dziecku po prostu nie da sie inaczej. Musi byc mały przy mamie, tak bym musiala tysciąc razy wstawac do łozka w nocy, wykonczyłabym sie. Myśle ze dopieo za jakis czas zaczne juz go klasc na noc do łozeczka i egzekwować pewne rzeczy ale muszą mu sie unormować godziny karmienia i snu bo narazie w tej kwestii jest totalna klapa.
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 08:21   #773
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

U nas Mała w dzień mało śpi, za to zasypia 21 - 22, śpi do około 5, karmienie i potem do około 7 - 8.. Więc mamy na razie dobrze oby jej się nie zmieniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 14:08   #774
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Nasza córka jest wczesniakiem i od początku była tulusiem ale jeszcze wcześniej spała coś przez dzień. Teraz jest przemeczona i non stop płacze ale nie zaśnie. Nie wspomnę już że śpi że mną w łóżku w nocy

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Mozemy sobie piatke przybic moje dziecko od poczatku jest nieodkladalne, w dzien spi tylko na mnie lub na mezu (chociaz ostatnio ma same szybkie drzemki po pare minut i problemy z zasnieciem, usypia bujany lub podczas skakania na pilce, wczesniej zasypial tylko na piersi), w domu moge zrobic cos tylko jak sie go odlozy na pare minut do bujaczka kub na mate, wiec w sumie wszystko robi maz. Spi tez oczywiscie ze mna i musze go na dodatek przytulac lub w jakis sposob dotykac. Przylepa niesamowita

bialaczekoladka hej
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 10:11   #775
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

My też szczepimy na wszystko.
Ojj to widzę że jako jedna z niewielu tutaj trafiłam na synka co prawie cały czas śpi. W dzień może ma dwie góra trzy dłuższe przerwy w niespaniu a tak to śpi. Zasypia przeważnie sam w łóżeczku. Czasami tylko trzeba go ponosić, ale ma też tak nie raz że się na rączkach złości jak jest zmęczony i go trzeba odłożyc. Przy piersi też zasypia, najgorzej potem odłożyć często się wybudza i potem nie może chwilę zasnąć. Generalnie jednak nie narzekam bo dużo czasu mam dla siebie. W nocy różnie bywa, czasem obudzi się po 5h a czasami po 2.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 11:54   #776
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Potrzebuje porady:
Córka miała bakterie coli w moczu i dostała antybiotyk. Lekarka kazała powtórzyć badanie moczu + posiew z antybiogramem po zakończeniu antybiotyku. I nadal wyszła ta bakteria, na co ona mi przed chwilą mówi, że już nie podajemy żadnego leku i za miesiąc powtórzyć badanie moczu.
Co Wy o tym myślicie?
Nie bardzo rozumiem w jakim celu kazała najpierw po antybiotyku sprawdzić mocz A teraz nic z tym nie robimy....
Czy któraś z Was przechodziła podobną sytuację?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 11:58   #777
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Potrzebuje porady:
Córka miała bakterie coli w moczu i dostała antybiotyk. Lekarka kazała powtórzyć badanie moczu + posiew z antybiogramem po zakończeniu antybiotyku. I nadal wyszła ta bakteria, na co ona mi przed chwilą mówi, że już nie podajemy żadnego leku i za miesiąc powtórzyć badanie moczu.
Co Wy o tym myślicie?
Nie bardzo rozumiem w jakim celu kazała najpierw po antybiotyku sprawdzić mocz A teraz nic z tym nie robimy....
Czy któraś z Was przechodziła podobną sytuację?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Ja w obu ciazach miałam coli. Za pierwszym razem trafiłam do szpitala leczyli mnie antybiotykiem ale po wyjściu z szpitala zrobiłam badanie i nic nie pomogło. Moja gin przepisała inny antybiotyk i przeszło bezpowrotnie. W drugiej ciąży ginekolog przepisał mi antybiotyk który odrazu pomógł. Ja jestem za tym aby po antybiotyku sprawdzać jak nadal jest to inny antybiotyk bo to samo sobie się nie wyleczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2020-05-08 o 13:49
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 19:24   #778
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Mój syn, jeśli nic mu nie jest, też jest super. W dzień usypia sobie sam np. jak coś w kuchni robię i go mam w bujaczku leżącego, jak oglądam film i leży sobie na kolanach u któregoś z nas albo po prostu jak np. położę go na łóżku żeby ciuchy poskładać. Jak nie śpi to też potrafi sobie spokojnie leżeć i gaworzyc. Chodzi spać koło 22, potem ma pobudkę o północy, 4 i kolo 6 już jest gotowy do zabawy, ale jak go wezmę wtedy do łóżka to zje, pogada chwilę i dalej śpi. Oczywiście najlepiej na brzuchu, mamy albo ostatecznie swoim
Ostatnio ta faza przylepy była prawdopodobnie spowodowana bólem brzuszka, bo porobil trochę brzydkich kup i mu przeszło. Co nie zmienia faktu, że na rękach zawsze jest najlepiej
U nas ostatnio fascynacja swoim odbiciem w lustrze. Godzinami moglby na siebie patrzeć i jest przy tym tak radosny
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 19:31   #779
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Moja córka ma teraz 12 tygodni +3 dni i od samego początku na rękach A przez kolki my ją chyba nauczyliśmy noszenia ale pediatra mi powiedziała że to bzdura i że 7 miesięcy ją nosiłam w brzuchu więc taka jej natura... w każdym bądź razie jest wczesniakiem i ja jej tego nie odmawialam ale teraz jest kluska ciężka i to noszenie to koszmar dla mojego kręgosłupa.
Mam też problem bo leży ciągle na prawej stronie i odksztalcila sobie główkę- nie wiem jak ją oduczyć tego. Ciągle odwraca się na jedną stronę.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 19:39   #780
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Marzena - też slyszlalam wiele razy, że " nie noś bo przyzwyczaisz" . Jakoś w to nie wierzę. A próbowaliście chusty? Może by Ci się ją wygodniej nosiło.
Co do obracania głowy próbowałaś kłaść do góry nogami (np. W łóżeczku, na macie, wersalce)? U nas młody obraca głowa za bodźcem(chociażby za swiatlem), więc specjalnie go kładę raz tak raz inaczej. Zresztą on już dość dobrze sam obraca głową i w ogóle się mega wierci. Mąż dziś stwierdził, że za chwilę ucieknie z przewijaka tak mu wierzgal. W nocy potrafi się w łóżeczku o 180 stopni obrócić
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-12 23:56:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.