Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-25, 10:04   #751
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Nie daje, bo to bez sensu, bo po co... Nie znoszę tej baby, traktuje mnie jak gówniarza i o cokolwiek poproszę to mnie wyśmiewa. Właśnie dlatego nie ja płacę rachunki.
Bez sensu, jak może nie dać potwierdzenia?
Z drugiej strony jak liczniki są na nią to ja bym powiedziała, że albo daje potwierdzenie, albo nie płacę i tyle. Co za babsko.

A co do tej wody, to wiem że różnie rozliczają. Ja akurat tutaj mam rozliczane wszystko oprócz prądu wg stanu licznika. Ale w starym mieszkaniu to w sumie przez prawie 10 lat nie odkryłam jakim rytmem to idzie, bo te rachunki przychodziły od czasu do czasu i nie zauważyłam tam żadnej prawidłowości. Ale też nie miałam swojego licznika i w sumie to mogłam naskoczyć tym wszystkim dostawcom mediów... Raz tylko zrobiłam awanturę jak mi przyszedł rachunek za prąd ok. 10 razy większy niż zazwyczaj, i okazało się, że "zrobili prognozę zużycia" , ale po mojej awanturze nie płaciłam potem za prąd przez kilka miesięcy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 10:51   #752
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

My juz pierwszy spacer zaliczony nowym wozkiem, babka wczoraj kupiła Wiktroi spacerówke taka za 200 zł i jestem mega zadowolona. leciutka.zgrabna i moge od razu wychodzac z domu wzic wozek i dziecko wiem ze moze nie jest tak bardzo wytrzymała ale mam nadzieje ze Wiktoria "uzyje"

weronika23
a mi nie wszłoostatnio weszło a dzis nie weszło
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 11:34   #753
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Witam. Nadrobić was dziewczyny to jakaś masakra:P
Dni adaptacyjne z opiekunką zaliczone pozytywnie, od poniedziałku mała zostanie sama, ale w razie czego będę mogła zajrzeć do niej, bo trzy dni pracy mam lajtowe. Chociaż moje dziecko nie jest kłopotliwe, z każdym by poszło, każdy może ją uśpić, ot taka powśinoga niestrachliwa.

in my secret life synuś śliczny.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 11:41   #754
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
no to rzeczywiście dziwacznie. to morze warto zadzwonić do aministracji i się dowiedzieć. może coś im się pomyliło.



a moje dziecko je tylko 2 razy dziennie mm, rano kaszkę na 150 ml wody i wieczorem mleko z kelikiem na 220 ml wody. Marysia waży chyba teraz ponad 10 kg więc przybiera chyba nawet nadto mimo że nie je tyle ile powinna według schematu.

a ile ważą wasze córcie?? i ile mają wzrostu, bo ja się obawiam że moja jest za duża.
ale to nie chodzi o normy jedzeniowe tylko o ilosć wapnia i te 3 posiłki mleczne zapewniają odpowiednią ilosc wapnia dziecku. Jesli dziecko tyle mleka/kaszki nie zjada to trzeba zastapić czymś innym np. serkiem, jogurtem moja nie wiem ile waży ale myslę, że coś koło 9kg muszę ją zważyc
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 11:45   #755
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez weronika23 Pokaż wiadomość
a moja bierze wszytsko do buzi
Moja też a mądra teściowa jej zabrania, bo wszystko jest "be"

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Bez sensu, jak może nie dać potwierdzenia?
Z drugiej strony jak liczniki są na nią to ja bym powiedziała, że albo daje potwierdzenie, albo nie płacę i tyle. Co za babsko.
Masz rację. Tylko jeśli tak jej powiem to ona nas wyrzuci, bo niezapłacony rachunek. A nie mamy gdzie pójść i tańszego mieszkania nie znajdziemy.
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 11:57   #756
Superbejbe
Zadomowienie
 
Avatar Superbejbe
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 432
GG do Superbejbe
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Masz rację. Tylko jeśli tak jej powiem to ona nas wyrzuci, bo niezapłacony rachunek. A nie mamy gdzie pójść i tańszego mieszkania nie znajdziemy.
Niestety niektórzy właściciele wykorzystują to że ludzie nie mają wyboru, kiedyś trafi na nieuczciwych i wtedy was doceni
__________________
mój misz masz
Superbejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 12:05   #757
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Superbejbe Pokaż wiadomość
Niestety niektórzy właściciele wykorzystują to że ludzie nie mają wyboru, kiedyś trafi na nieuczciwych i wtedy was doceni
Ona nawet nie chciała nam wpisywać w umowie, że pobrała czynsz danego miesiąca "bo po co, przecież Ty (wali do mnie na Ty, bo przecież gówniara jestem) wiesz, że dałaś i ja wiem, że wzięłam"
Chciała, żebyśmy płacili za ubezpieczenie mieszkania, ale umowa ubezpieczenia będzie na nią. Nie zgodziłam się, bo ktoś nas zaleje, ona kasę dostanie a nam jej nie da i nas wyrzuci za wyrządzenie szkody. To zaczęła na mnie wrzeszczeć, że ona nie jest oszustką i jak była u niej babka od ubezpieczeń to kazała! tej babce do mnie zadzwonić i mi wytłumaczyć, bo ja młoda jestem i nic nie wiem Oczywiście nic jej nie zapłaciliśmy, sama sobie mieszkanie ubezpieczyła, ale od tej akcji jak nie muszę to się z nią nie widuję.
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 12:46   #758
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Masz rację. Tylko jeśli tak jej powiem to ona nas wyrzuci, bo niezapłacony rachunek. A nie mamy gdzie pójść i tańszego mieszkania nie znajdziemy.
Najgorzej właśnie jak ktoś jest na kogoś skazany...

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Ona nawet nie chciała nam wpisywać w umowie, że pobrała czynsz danego miesiąca "bo po co, przecież Ty (wali do mnie na Ty, bo przecież gówniara jestem) wiesz, że dałaś i ja wiem, że wzięłam"
Chciała, żebyśmy płacili za ubezpieczenie mieszkania, ale umowa ubezpieczenia będzie na nią. Nie zgodziłam się, bo ktoś nas zaleje, ona kasę dostanie a nam jej nie da i nas wyrzuci za wyrządzenie szkody. To zaczęła na mnie wrzeszczeć, że ona nie jest oszustką i jak była u niej babka od ubezpieczeń to kazała! tej babce do mnie zadzwonić i mi wytłumaczyć, bo ja młoda jestem i nic nie wiem Oczywiście nic jej nie zapłaciliśmy, sama sobie mieszkanie ubezpieczyła, ale od tej akcji jak nie muszę to się z nią nie widuję.
Może zacznij też do niej mówić na "ty". To, że jesteś młodsza nie oznacza, że może ci okazywać brak szacunku. Ja tak zawsze robię, że walę na ty do taki bezczelniuchów albo wprost mówię "nie przypominam sobie żebyśmy byli na ty" i sprawa załatwiona.

A ubezpieczyć mieszkanie może tylko legalny najemca.
Skoro ona wynajmuje wam nielegalnie to niech się w tyłek pocałuje i sama sobie opłaca ubezpieczenie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 12:49   #759
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

money4 spróbuj teraz link na pewno dziala bo wysyłałam do siostry https://picasaweb.google.com/1076656...98375960085282

bordowa współczuje właścicielki, ja to domownik jestem i na studiach to nie moglam w blou wytrzymać na poczatku tz chcial kupić mieszkanie ale szybko mu przeszlo wole mieszkac u tesciow na ten czas zwwłaszcza że mamy gore dla siebie: prawie jak mieszkanko w bloku
moje dziecie dziś potwornie niedobre ja nie daje soobie dziś z nia rady
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 12:52   #760
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A ubezpieczyć mieszkanie może tylko legalny najemca.
Skoro ona wynajmuje wam nielegalnie to niech się w tyłek pocałuje i sama sobie opłaca ubezpieczenie.
Ona chciała sama ubezpieczyć, ale naszymi pieniędzmi. To było jeszcze jak byłam w ciąży.
Marzę o pójściu do pracy, żeby w końcu mieć pieniądze na inne lokum.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez weronika23 Pokaż wiadomość
bordowa współczuje właścicielki, ja to domownik jestem i na studiach to nie moglam w blou wytrzymać na poczatku tz chcial kupić mieszkanie ale szybko mu przeszlo wole mieszkac u tesciow na ten czas zwwłaszcza że mamy gore dla siebie: prawie jak mieszkanko w bloku
Ja nie lubię moich teściów, więc tak bym nie chciała Im mniej ich widzę, tym lepiej
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 13:09   #761
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

oj chyba że tak ja na moich w sumie nie moge narzekac, tescia prawie nie widzę, a tesciową przy obiedzie, bo na góre do nas nie przychodzi a jak już to pierwsze póka zanim wejdzie, wiec nie jest zle ale marz mi sie wlasny domek
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 13:38   #762
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

a ja ostatnio jakiegos doła łapie.. cały czas to samo.... i te finase...buuuu
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 13:42   #763
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

laski wróciłam dziś do pracy ale od wczoraj już tonę rzeczy szykowałam, póki co nie mam czasu na nic, mam nadzieję szybko znaleźć swój nowy rytm
i wrócić na łono wizażu na bierząco

na 16 idziemy na sesje zdjęciową Patrykowo-rodzinną więc też jestem w biegu postaram się odewzwać jeszcze dziś albo jutro.. weekend.. więc pewnie więcej oddechu...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 13:46   #764
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

money mnie też taki łapie praca by sie przydała jak nic, ale ja do mojej nie mam powrotu, zreszta nie chce tam juz wracać tylko nerwy i stres i nie widziałabym wogóle niuni
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 14:22   #765
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
ale to nie chodzi o normy jedzeniowe tylko o ilosć wapnia i te 3 posiłki mleczne zapewniają odpowiednią ilosc wapnia dziecku. Jesli dziecko tyle mleka/kaszki nie zjada to trzeba zastapić czymś innym np. serkiem, jogurtem moja nie wiem ile waży ale myslę, że coś koło 9kg muszę ją zważyc
u mnie to się 3 posiłków mlecznych nie da zrobić bo my w całym dniu jemy tylko 4, ale za to na deserki dostaje często jogurcik

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
a ja ostatnio jakiegos doła łapie.. cały czas to samo.... i te finase...buuuu


---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
na 16 idziemy na sesje zdjęciową Patrykowo-rodzinną więc też jestem w biegu postaram się odewzwać jeszcze dziś albo jutro.. weekend.. więc pewnie więcej oddechu...
no to czekamy na zdjęcia
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 15:04   #766
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

martucha
powodzenia w pracy i oby szybko sobie wszystko zorganizowałas

weronika
Poszłabym do pracy ale niemam co zrobic z mała boje sie ze jak zostane w domu to sie taka "kuchta" zrobie A z drugiej strony znaleac prace w naszym regionie graniczy z cudem. i tak zle i tak niedobrze...
czuje sie taka wyczerpana psychicznie...buuu i płakac mi sie chce cały dzien hehehe

hagar
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:05   #767
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Hel laski

Stęskniłam sie masakrycznie za Wami
Jeszcze tydzien naszego urlopu w Polsce i znowu trzeba będzie wrócic na stare smieci
Nie bede sie rozpisywac co u nas bo przyznam szczerze że malutko nadrobilam Nie mam czasu tutaj kompletnie na kompa, ciagle cos sie dzieje
za nowa czesc watku
Widziałam chyba nowe mamusie i kilka tych "starych" sie rozpisalo
Marze o tym żeby znowu byc z Wami na bierząco juz niedlugo
Buziam mocno Was wszystkie i Wasze urocze pociechy
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:18   #768
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

money masz racje ten nasz region, tragedia, u mnie tylko same szmateksy, apteki i banki i zarobki ze szkoda gadać, pracownikow wymieniają a ostatnio bylo ogloszenie na sprzedawce do sklepu odzieżowego i chca po studiach
money dasz rade , ja cie rozumie, tak jak pisałam też mnie takie coś dopada czuje sie wtdey zanoedbana , zacofana, jak stara kura domowa

a ja znow byłam na rowerku przejechałam 8 km w 22 minuty i czuje sie zrelaksowana

martucha tzrymamy w kciuki za szybka organizacje i czekamy na fotki
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 19:32   #769
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki aby było u Marysi wszystko ok.
i jest ok, dzięki za kciuki a założenia dietkowe mamy bardzo podobne
Cytat:
Napisane przez weronika23 Pokaż wiadomość
monya4 filmiki 2 ostatnie są jak pije z kubka z rurka
https://picasaweb.google.com/1076656...16/FilmikiZKom#
no boska jest i jak uroczo tupta ! chyba też Marysi kupie bidon

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
O ile w poprzednim foteliku wydawała mi się taka strasznie wielka (w porównaniu do tego, jaka była na początku ) o tyle w tym znowu taka maleńka jak okruszek
uroczy okruszek kurcze, ja nie odżałuje, że Marysia ma niebieskie oczy po tacie a nie prawie czarne po mnie

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Hel laski
no nareszcie! więc jednak pewnie pisałaś wcześniej, że Cię nie będzie, a ja myślałam, że się po prostu zapadłaś pod ziemie jak już znajdziesz chwilke, to napisz, co tam teraz u Was

Martucha, powrót do pracy to wielkie wow ale dasz radę, spokojnieno i czekam na zdjęcia

Bordowa, sytuacja nie do pozazdroszczenia a wracasz jakoś niedługo do pracy? zmiana mieszkania w najbliższym czasie wchodzi w ogóle w grę?
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 19:47   #770
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
Poszłabym do pracy ale niemam co zrobic z mała boje sie ze jak zostane w domu to sie taka "kuchta" zrobie A z drugiej strony znaleac prace w naszym regionie graniczy z cudem. i tak zle i tak niedobrze...
czuje sie taka wyczerpana psychicznie...buuu i płakac mi sie chce cały dzien hehehe
monya nie smuć się, ciesz się małą póki możesz z nią siedzieć! kuchtą na pewno nie będziesz najwyżej kochaną mamusią
__________________

eff8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 19:48   #771
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Natala
to suuuuper ze wszystko ok

dzidzia
witaj kochana

weronika
toz Ty masz chyba jakis motorek w tyłku
dzieki kochana, Ty to mnie rozumiesz
ja byłam u szwagierki i sie wygadałam, troche lzej mi sie zrobiło na sercu

eff
juz mi troche lepiej, trzeba pozytywnie myslec musze tak myslec, dzieki buziak
__________________
62-----------------------------------47

Edytowane przez monya4
Czas edycji: 2011-08-25 o 19:50
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 19:56   #772
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
u mnie to się 3 posiłków mlecznych nie da zrobić bo my w całym dniu jemy tylko 4, ale za to na deserki dostaje często jogurcik
no to jakie macie te posiłki??
u Nas są tylko mleczne w zasadzie + owoce w między czasie, jakieś biszkopty, chrupki, troszkę chlebka ale nie dużo i takie tam
no i troszkę zupki czasem skubnie..
A chyba już powinna coś więcej jeść tak?? Mięsko pluje, z obiadu jedyne co to ziemniaczki je chętnie

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Witam. Nadrobić was dziewczyny to jakaś masakra:P
Dni adaptacyjne z opiekunką zaliczone pozytywnie, od poniedziałku mała zostanie sama, ale w razie czego będę mogła zajrzeć do niej, bo trzy dni pracy mam lajtowe. Chociaż moje dziecko nie jest kłopotliwe, z każdym by poszło, każdy może ją uśpić, ot taka powśinoga niestrachliwa.
no to fajnie, ja to bym na pewno zajrzała
hehe tak się nikogo nie boi - szok
moja to nie może mamy spuścić z oka bo zaraz krzyk
oczywiście czasem się zabawi z kimś, ale z każdym by na pewno nie poszła
póki co jeszcze mamusina jest

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Hel laski

Stęskniłam sie masakrycznie za Wami

a my za Tobą
__________________


Edytowane przez eff8
Czas edycji: 2011-08-25 o 19:51
eff8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 19:56   #773
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

money tż też mi tak powiedzial ale założylam się z bratem że dam rade i tak jak napisala eff myśl pozytywnie ja sie staram a jak mnie najdzie to staram się wyladować albo zaczynam cwiczyc a teraz jezdzić na rowerku dziś cały dzien mnie nosilo
eff8 u nsa też mało posiłków mlecznych też koło 3, rano kaszka mlczno ryżowa, póniej jogurcik lub serek i na noc je 300 mm lub 300 grysiku, czasem w nocy 100mm i w zasadzie tyle, reszte to obiadek, owocki, chupki, czasem parówka,
natala dziekuje w imieniu gabryśki, bidon super sprawa, tylko dziwnie się z niego pije bo dziecko musi przygryz rurke żeby picie leciało, mojej to strasznie spasilo i sie nie rozstaje z nim

Edytowane przez weronika23
Czas edycji: 2011-08-25 o 19:58
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 20:10   #774
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
abz
o tak to wygląda
właśnie nadrabiam troszkę wątek i widzę że mamy identyczny ochraniacz na łóżeczko

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez weronika23 Pokaż wiadomość
eff8 u nsa też mało posiłków mlecznych też koło 3, rano kaszka mlczno ryżowa, póniej jogurcik lub serek i na noc je 300 mm lub 300 grysiku, czasem w nocy 100mm i w zasadzie tyle, reszte to obiadek, owocki, chupki, czasem parówka,
no to moja je rano i wieczór kaszkę mannę lub mleczno- ryżową, a w ciągu dnia jeszcze 2 razy mm, i ostatnio znów po wczasach nauczyła się w nocy wstawać na butlę...
a co na obiadki jecie??
ja już nie wiem co jej dawać żeby jadła te zupki...
już było dobrze to znów zaczęła wybrzydzać

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
eff
juz mi troche lepiej, trzeba pozytywnie myslec musze tak myslec, dzieki buziak
no to dobrze głowa do góry i tyle
ja Ci powiem szczerze że ja póki co nie narzekam że siedzę z małą w domu
a Ty masz jeszcze bezrobocie??
__________________


Edytowane przez eff8
Czas edycji: 2011-08-25 o 20:12
eff8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 04:52   #775
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Witamy z rana z kawką w ręku
Dzisiaj wstaliśmy wcześniej, bo czeka nas wycieczka rodzinna, ostatnia tego lata, więc miłego dzionka życzymy. Tylko za dużo nie plotkujcie, żeby was można było szybko nadrobić
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 06:16   #776
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

my też z kawką i sniadaniem mamy dziś pyszny chlebe z pieca pieczony prababcie
eff sama nie wiem co ci doradzić, przeważnie niunia je to co my, czasem gotuje tylko dla niej a czasem słoiczek u nas nie ma problemow z obiadkami bo zjada wszystko póki co i mam nadzieje że się jej nie odmieni
uwielbia: zupe pomidorowa, rosołek ziemniaki z brokulem, kalafiora, zupe koperkowa i rybke ze sloika to zje zawsze
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 06:42   #777
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

hej,

ja już też kończę kawkę. my dziś po średniej nocy. w środku nocy musiałam mała✂wziąć do siebie bo płakała i ciągle się budziła i tak do rana widocznie coś jej nie pasiło.

u nas dziś zapowiada się niezły upał, uffff. chyba będzie trzeba gdzieś nad jakąś wodę się udać.

Cytat:
Napisane przez eff8 Pokaż wiadomość
no to jakie macie te posiłki??
u Nas są tylko mleczne w zasadzie + owoce w między czasie, jakieś biszkopty, chrupki, troszkę chlebka ale nie dużo i takie tam
no i troszkę zupki czasem skubnie..
A chyba już powinna coś więcej jeść tak?? Mięsko pluje, z obiadu jedyne co to ziemniaczki je chętnie
no powinna powinna, praktycznie już powinna już jest prawie wszytko. tu masz fajny schemat http://bi.gazeta.pl/im/7/6853/m6853417.jpg
u nas jest tak:
7-8 gęsta kaszka na mm, nie wiem ile tego jest ale robie na 150 ml wody
ok 12 obiad (zazwyczaj ważywa, mięso i zimniaki lub ryż lub makaron) ostatnio był rosół z lanymi kluskami, do popicia sok wymieszany na pół z wodą
ok 17 mus owocowy albo jogurt z owocami, sok do popicia
po 20 mm z kleikiem 240 ml
w między czasie chrupki, chlebek, jakiś owoc do ręki no i wyjada z naszych talerzy to co jemy. praktycznie musi wszystko spróbować to co my jemy, czasem to trzeba jeść i pić w u kryciu przed nią

a propos jedzenia, mam do was pytanie, dajecie już dzieciom na obiad takie dorosłe kasze np gryczną, jęczmienną czy kus kus???

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-08-26 o 06:44
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 06:52   #778
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Hagar kus kus to ja już do papek dawałam zamiast ziemniaków, kaszę potem też, tylko prażonej jeszcze nie dawałam

Monya a co to za doły normalnie ci musze po tyłku natrzaskać jak domek ?
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 07:16   #779
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

witam z rana

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Witamy z rana z kawką w ręku
Dzisiaj wstaliśmy wcześniej, bo czeka nas wycieczka rodzinna, ostatnia tego lata, więc miłego dzionka życzymy. Tylko za dużo nie plotkujcie, żeby was można było szybko nadrobić
ale super! udanej wycieczki, pogoda na pewno dopisze

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość

u nas dziś zapowiada się niezły upał, uffff. chyba będzie trzeba gdzieś nad jakąś wodę się udać.

u nas też gorąc się zapowiada... jak wrócę z pracy to chyba do basenu z małą wskoczę

no powinna powinna, praktycznie już powinna już jest prawie wszytko. tu masz fajny schemat http://bi.gazeta.pl/im/7/6853/m6853417.jpg
u nas jest tak:
7-8 gęsta kaszka na mm, nie wiem ile tego jest ale robie na 150 ml wody
ok 12 obiad (zazwyczaj ważywa, mięso i zimniaki lub ryż lub makaron) ostatnio był rosół z lanymi kluskami, do popicia sok wymieszany na pół z wodą
ok 17 mus owocowy albo jogurt z owocami, sok do popicia
po 20 mm z kleikiem 240 ml
w między czasie chrupki, chlebek, jakiś owoc do ręki no i wyjada z naszych talerzy to co jemy. praktycznie musi wszystko spróbować to co my jemy, czasem to trzeba jeść i pić w u kryciu przed nią
u nas jest to samo- wogóle nie można spokojnie zjeść, jemy na zmianę z tżem albo jak Natalka śpi
a propos jedzenia, mam do was pytanie, dajecie już dzieciom na obiad takie dorosłe kasze np gryczną, jęczmienną czy kus kus???
ja na razie daję tylko jęczmienną.

a czy dajecie dzieciom obiad z dwóch dań?
ja bym dawała ale wtedy nie miałabym kiedy dawać trzeci raz mleka, a moja i tak nie je mleka zbyt dużo- na noc kaszkę na 210 mleka, a pozatym raz 180ml i raz 150ml

i jeszcze jedno: w jakiej postaci dajecie dzieciom jajko i ile razy w tygodniu?
ja robię jajecznicę albo lane kluseczki do zupki i nie wiem co jeszcze mogę
__________________
Natalka

Martusia


Edytowane przez gabi1985
Czas edycji: 2011-08-26 o 07:18
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 07:26   #780
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: Torty powoli pieczemy bo za chwilę ROCZKI świętujemy - Mamusie IX-X 2010 cz. IV

Cytat:
Napisane przez gabi1985 Pokaż wiadomość
a czy dajecie dzieciom obiad z dwóch dań?
ja bym dawała ale wtedy nie miałabym kiedy dawać trzeci raz mleka, a moja i tak nie je mleka zbyt dużo- na noc kaszkę na 210 mleka, a pozatym raz 180ml i raz 150ml

i jeszcze jedno: w jakiej postaci dajecie dzieciom jajko i ile razy w tygodniu?
ja robię jajecznicę albo lane kluseczki do zupki i nie wiem co jeszcze mogę
niby już się powinno dawać ale jak pomuyślę że tyle bym miała gotować to mi się nie chce ale co ważniejsze jak bym jej dawała 2 dania to bym już nie miała kiedy dawać owoców. stwierdziłam że zacznę jej dawać dwa dania jak będzie większa i będzie miała więcej niż 4 posiłki. póki co myślę że jej to jedno danie starcza.
jeśli chodzi o jajko to my rzadko jemy bo jak kiedyś wprowadzałam to mała była bardziej marudna i myślałam że to przez brzuch. teraz daje jej czasem kawałek ugotowanego lub w lanych kluskach. według schematu to powinno się dawać całe jajko 3-4 razy w tygodniu.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.