Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-12, 17:16   #751
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

skład herbaty:

Eclipta alba - BHRINGARAJ

Eclipta alba zwana również jako bhringaraj, co znaczy "władca włosów" jest rośliną rozpowszechnioną i używaną w Indiach, Chinach. Niezastąpiona w medycynie ajurwedyjskiej. Uzyskany z eclipta czarny barwnik stosowany jest do farbowania włosów i tatuaży. Gorzka czasami w smaku.
Bhringaraj stosowana jest głównie w celu przyspieszania odrostu, przyciemniania i wzmocnienia włosów. Używana również wewnętrznie w dolegliwościach wątroby, na poprawę apetytu. Dodatkowo poprawia nawilżnie skóry, pobudza wydzielanie melaniny, zawiera naturalny kwas askorbinowy (witamina C) oraz składniki absorbujące UV. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie (zwalcza Candida Albicans).
W badaniach dowiedziono, że olejowa mieszanka eclipty alby (w porównaniu z minoxem) ma właściwości przyspieszające wzrost włosów, również w fazie anagenowej, aż o 15% lepsze.

Przepis na olej:
25g eclipty zalać 100ml oleju sezamowego, przez miesiąc macerować, a następnie przecedzić.
Przepis na wywar: zalać, odstawić w ciemne miejsce na ok. 2 tygodnie.
Stosowanie: 2 x 500mg dziennie.

INDYJSKI AGREST

Amla, Amalaki (Emblica officinalis) jest nazywana również indyjskim agrestem. Jest krzewem rosnącym w Indiach. Ma jadalne kwaśno-gorzkie owoce - bogate w witaminę C.
W medycynie ajurwedyjskiej panuje pogląd, że amla jest swoistym eliksirem młodości. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów- poprawia wygląd skóry i spowalnia starzenie się. Działa przeciwzapalnie i bywa stosowana w leczeniu infekcji gardła.
Stosowana zewnętrznie -poprawia kondycję skóry (np. jako maseczka na twarz) i włosów (działa również przeciwłupieżowi!). Wpływa na produkcję kolagenu, po zastosowaniu na włosy nadaje im blasku i zapobiega rozdwajaniu się końcówek - uwaga - przy jasnych włosach -może je farbować. Z powodu wysokiej zawartości tanin, amla stosowana jest w mieszankach farbujących włosy.
Ma działanie moczopędne, przeczyszczające. Suszone owoce stosowane są na biegunkę oraz w tamowaniu krwotoków. Produkt wpływa pozytywnie na układ trawienny, mózg oraz serce.
Naturalnie rozświetla skórę, skuteczny przeciw piegom oraz plamom na skórze. Działa pomocniczo w chorobach skóry, przeciwzmarszczkowo. Jest silnym antyutleniaczem.

BRAHMI CENTELLA ASIATICA

Występuje na podmokłych terenach w Indiach i innych krajach tropikalnych. Jest to roślina wieloletnia, która zapuszcza korzenie pod powierzchnią płytkiej wody pozostawiając liście nad jej powierzchnią. Zdarza się, że rośnie na suchych terenach, wypuszcza wtedy liczne małe korzenie i ma również małe, cienkie liście.
Jest to bardzo znane i używane w Ajurwedzie zioło, które ogólnie bardzo poprawia stan zdrowia. Stosowane jest do leczenia wyprysków, blizn, trądziku, przebarwień, cellulitu, ran, odleżyn, oparzeń i trądu. Wyciągi z tej rośliny zastosowane zewnętrznie działają silnie antyseptycznie oraz przeciwzapalnie. Przyśpiesza gojenie ran, zmienia strukturę blizn, dzięki czemu można je wygładzić i zmniejszyć ich przebarwienia. Centella Asiatica zapobiega powstawaniu cellulitu, hamuje jego rozwój i w efekcie go zwalcza, a przede wszystkim skutecznie działa przeciw rozstępom. Ma również działanie przeciwzmarszczkowe. Wąkrotka azjatycka wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie.

Ten pierwszy składnik można kupić osobno i zrobić wcierkę do skóry głowy, gdzieś mi śmignął na dniach przepis na nią, jak znajdę to wrzucę.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

dzamatasi związuję gumką, trochę oddalam ją i przy skórze mierzę centymetrem. Te co łapię to i tak są te długie, reszta każde w inną stronę, naprawdę w taką pogodę jak dziś, przy takiej wilgotności powietrza wyglądam jakbym: a) nie miała w domu szczotki, b) po drodze oberwała piorunem w łeb mogę dbać, wcierać a wyglądają jak niezadbane, bo tego nie idzie okiełznać.
Gdybym miała bardziej rozgarnięte włosy, to ścięłabym krótko, ale wiem jak by to wyglądało, chodziłabym jak ta owca po trwale, a gdyby wiatr zawiał to odblask na wierzchu nie jest to śmieszne, ale nie do każdego rodzaju włosów dobre jest takie krótkie ścięcie. U mnie wiązałoby się to z użyciem lakieru, a nie zamierzam jeszcze z tym się bawić i je dobijać. Tak źle i tak niedobrze, niby mam do ramion, ale to co zostało z tych na długości to jakby kot napłakał, kitka jak u przedszkolaka
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 17:43   #752
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Ta herbatka mnie korci. I chyba źakupie. A Eclipta alba moźna osobno kupic i teź pić? Bo juź źgłupiałam
Fajne dźiałanie maja prxyciekniają włosy,źapobiegają siwieniu! hamuja wypadanie. Nawet jako samoopalacź dźiała Same źalety
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 18:18   #753
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

olejek też jest: http://www.helfy.pl/wlosy/olejki-do-...losow-200-ml-0

tu inne info: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...aj,t10619.html

i jeszcze tu: http://www.magicznyogrod.pl/index.ph...626&Itemid=127

z rzęsami i brwiami też dobra rozkmina
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 18:26   #754
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość

Ale lipa w tym sklepie(3) trźeba źamowić źa conajmniej 20 źł
2 pacźki źiołek nie śa tyle warte trźa 3 źamowić..
Dobra źamowilam 3 Ciekawe cźy źciemnieje mi skora i włosy

Okres sie skoncźyl a wlosy lecą strasźine. nie wiem dlacźego/ moźe od placenty? xuźylam w sumie 28 ampulek
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-12 o 18:47
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 18:55   #755
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

hihi też zamówię albo to, albo herbatę, bo pomysły na coś do picia już mi się wyczerpały

zobaczę ile mi dziś czy jutro rano poleci przy myciu głowy, bo dziś wyczesałam już 25 kłaków, a dzień jeszcze się nie skończył.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 21:10   #756
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Odpowiedźiał mi endokrynolog ,źe jakąs poprawę będę mogła źauwaxyć po ok. 6 miesiącach. I tak na raźie dawka jest pocźatkowa-pewnie będźie źwiekśźona ,ale badania cukru źa 3 miesiace Rany jak długooo
Kaźdy mówi cierpliwośc,ale ile jej moźna mieć. Byłam ponad 2 lata cierpliwa. Mam dość juź tego;/


Nie wiem co sie dźieje ale nigdytak mi włoy nie leciały. NIgdy nie wycagałam tyle po prxjechaniu reka.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-12 o 22:07
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 07:45   #757
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Xrobiłam teraź peeling ź cukru-Onato chyba TY mi o nim wspominałas. Co prawda włosów prźy tym wypadło mega duźo całe sitko źatkanę,ale wydaję mi się źe głowa w końcu umyta dodatkowo bardźiej ją posźorowałam,bo nie ukrywam,źe się boje myć głowy i jej źbytnio nie sźoruje wieć moxe być moja wina źę skalp jest nie ocźysźćxony.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 08:53   #758
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Ja zazwyczaj głowę myję wieczorem, dziś miałam trochę czasu rano, więc posiedziałam z maską drożdżową. Na początku nic nie wypadało, ale później ciągnęły się te włosy jak z gumy. Naprawdę nie wiem dlaczego one tak wypadają, był spokój tak teraz dobijam w ni mycia do dobrej setki. Tych włosów na długości naprawdę bardzo mało zostało, a te krótkie nie ratują sytuacji. Nie wiem co o tym już myśleć, bo co roku o tej porze wyłażą jak z plasteliny, nie wiem czy to z tym wiązać, jeśli tak to tragedia, bo to mija dopiero z końcem lipca. Nie mam już pomysłu co wcierać, loxon mam na wykończeniu, jeszcze na może 3 -4 podejścia. Zastanawiam się czy kupić kolejną butelkę, czy rozejrzeć się za czymś innym. Jeśli będzie nadal taki bilnas wypadania i powolnego odrostu, to za rok o tej porze mogę już mieć bardzo, ale to bardzo nie wiele na głowie, nie wiem już czego się łapać.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 09:03   #759
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Onato chyba pora źacźąć źbierać na perukę, mówię serio. Bo prźy takim wypadaniu to my naprawdę źa jakiś cźąs beź włosów źostaniemy.

U mnie to juź mama się roźpłakała bbo samaa się boi źe lysa bede
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-13 o 09:09
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 09:14   #760
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Naprawdę nie lubię tak marudzić, ale tu się nie da inaczej już. W styczniu myślałam, że wszystko idzie ku lepszemu, a tu nic. Gdybym jeszcze miała na koncie tyle pieniędzy żeby zrobić wszystkie badania, a tu do głupiego rodzinnego na badanie krwi ciężko się dostać. Nie chce mi się tak żyć, bo co to za życie, nie chce już nawet wysłuchiwać, że inni mają gorsze problemy, bo to dla mnie też jest spory problem, bo mam mniej włosów i większe prześwity niż ludzie po chemioterapii.
Na perukę też mnie nie stać, najchętniej bym przesiedziała całe życie w domu i nie wychodziła na zewnątrz, nie mam już nawet siły do płaczu, bo to i tak do niczego nie prowadzi. Gdyby jeszcze były tego efekty, to mogłabym wcierać i obchodzić się z głową jak z jajkiem do końca życia, ale jeśli efekt zerowy, to tracę jakąkolwiek motywację. Nie wiem czym sobie zasłużyłam na takie przejścia
Nie będę też farbować już henną, zafarbowałam na majówkę, a praktycznie wszystko już się sprało, myję co 2-3 dni.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 15:35   #761
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Źnalaxłam we Wro peruki,jakie piękne
Mieć pienidźę i mieć w dupie swoje,sćiać na chłopaka i cźekać aź odrosną,a źa ten cźąs mieć perukę.
Refundowane sa!!!"Refundacja NFZ - Pragniemy poinformować, że w naszych sklepach można zrealizować wniosek NFZ na peruki oraz protezy piersi. Zapraszamy"
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-13 o 15:38
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 16:55   #762
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Zaczęła swędzieć mnie skóra głowy przy czym mam problem z wypadaniem włosów. Po prostu siedzę i od tak zgarniam włosy do kibla. Co robić?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:09   #763
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sandwichh Pokaż wiadomość
Zaczęła swędzieć mnie skóra głowy przy czym mam problem z wypadaniem włosów. Po prostu siedzę i od tak zgarniam włosy do kibla. Co robić?
Łupieź? Łojotok? Prźesuśźona skóra?
Co uźywaśź na głowe? jakies wcierki,olejki,sźampon?I długo tak Ci lecą?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:06   #764
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Ponad tydzien spokoju i znowu lecą jak szalone ;/// Nie wiem o co kaman,nie wiem coo wcierac,czym myc,co brac Ch*8**J mnie szczela jak widze tą powiększającą się łysinę i te włosy wyłażące.
Jestem totalnie bezsilna......
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:46   #765
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Ponad tydzien spokoju i znowu lecą jak szalone ;/// Nie wiem o co kaman,nie wiem coo wcierac,czym myc,co brac Ch*8**J mnie szczela jak widze tą powiększającą się łysinę i te włosy wyłażące.
Jestem totalnie bezsilna......
Niestety mam to samo, było dobrze a jest źle.
Dziś strasznie się zestresowałam, bo dzień nie zaczął się najlepiej. Najpierw wyczesałam tyle kudłów, rano światło też ostre, a łysina świeci, jak się zaczesać by było ok, kolejne wyginanie i oglądanie całego skalpu w lustrze.
Później zaliczenie na uczelni, znów mną trzepało równo, później rozmowa z innym wykładowcą, powrót do domu i taki stres, że do teraz bolą mnie mięśnie ze spięcia. Leżenie i ta wizja błędnego koła, że ze stresu z własnej głupoty wypadają mi włosy, ale nie mogę sobie z nim poradzić w żaden sposób. Piję już melisę, uspokajające tabletki ziołowe. Wiem, że tu leży mój problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Jeszcze zjadłam dziś rybę, po 9 latach niejedzenia mięsa, kolejny powód by psychicznie czuć się źle, bo jestem samolubem i zjadłam bo łapię się już każdej deski ratunku byleby nie wyłysieć do zera
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:22   #766
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Łupieź? Łojotok? Prźesuśźona skóra?
Co uźywaśź na głowe? jakies wcierki,olejki,sźampon?I długo tak Ci lecą?
Co do łupieżu to pojedyncze białe kropki są, ale w dość znikomej ilości. Skóra głowy przetłuszcza się dość szybko, myję codziennie lub ewentualnie co drugi dzień szamponem BD. Ogółem używam na głowę Biovaxa do wypadających, Bioxava keratynę i Alterrę odżywkę, odżywkę bs Joanna, żelów do stylizowania (mam włosy kręcone.) Wcierek tymczasowo żadnych. Wypróbowałam kozieradkę, jednak po czterech dniach stosowania stwierdziłam, że włosów wypada po niej jeszcze więcej. Olejuję olejem winogronowym, ale staram się nie nakładać go na skalp, bo po nim również kłaków leci więcej.

Dziś użyłam pierwszy raz maski John Frieda Full Repair, po której swędzenie wzmogło się i włosów leciało sporo gdy były już suche. Nie użyję jej więcej.

Samo wypadanie trwa długo, kwestia dwóch, trzech miesięcy. Swędzenie, łatwe przetłuszczanie się i pojawiajace się ślady łupieżu od jakichś dwóch tygodni.

Z tyłu na dole nad karkiem wzdłuż zaczynającęj się linii włosów mam krostki, które też swędzą, jednak myślę, że są to jedynie potówki, które posiadam również na plecach i dekolcie.

Edytowane przez Sandwichh
Czas edycji: 2014-05-13 o 22:24
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 08:26   #767
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sandwichh Pokaż wiadomość
Co do łupieżu to pojedyncze białe kropki są, ale w dość znikomej ilości. Skóra głowy przetłuszcza się dość szybko, myję codziennie lub ewentualnie co drugi dzień szamponem BD. Ogółem używam na głowę Biovaxa do wypadających, Bioxava keratynę i Alterrę odżywkę, odżywkę bs Joanna, żelów do stylizowania (mam włosy kręcone.) Wcierek tymczasowo żadnych. Wypróbowałam kozieradkę, jednak po czterech dniach stosowania stwierdziłam, że włosów wypada po niej jeszcze więcej. Olejuję olejem winogronowym, ale staram się nie nakładać go na skalp, bo po nim również kłaków leci więcej.

Dziś użyłam pierwszy raz maski John Frieda Full Repair, po której swędzenie wzmogło się i włosów leciało sporo gdy były już suche. Nie użyję jej więcej.

Samo wypadanie trwa długo, kwestia dwóch, trzech miesięcy. Swędzenie, łatwe przetłuszczanie się i pojawiajace się ślady łupieżu od jakichś dwóch tygodni.

Z tyłu na dole nad karkiem wzdłuż zaczynającęj się linii włosów mam krostki, które też swędzą, jednak myślę, że są to jedynie potówki, które posiadam również na plecach i dekolcie.
Moim zdaniem szukanie przyczyny wypadania włosów nalezy zacząć od badań - morfologia , mocz hormony, poziom żelaza i tak dalej . Może masz uczulenie na któryś ze składników kosmetyków ktorych uzywasz ? Może przerzuć się na bardziej naturalna pielęgnację

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
Niestety mam to samo, było dobrze a jest źle.
Dziś strasznie się zestresowałam, bo dzień nie zaczął się najlepiej. Najpierw wyczesałam tyle kudłów, rano światło też ostre, a łysina świeci, jak się zaczesać by było ok, kolejne wyginanie i oglądanie całego skalpu w lustrze.
Później zaliczenie na uczelni, znów mną trzepało równo, później rozmowa z innym wykładowcą, powrót do domu i taki stres, że do teraz bolą mnie mięśnie ze spięcia. Leżenie i ta wizja błędnego koła, że ze stresu z własnej głupoty wypadają mi włosy, ale nie mogę sobie z nim poradzić w żaden sposób. Piję już melisę, uspokajające tabletki ziołowe. Wiem, że tu leży mój problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Jeszcze zjadłam dziś rybę, po 9 latach niejedzenia mięsa, kolejny powód by psychicznie czuć się źle, bo jestem samolubem i zjadłam bo łapię się już każdej deski ratunku byleby nie wyłysieć do zera
Nie myślałaś kiedyś że w niejedzeniu mięsa może tkwić problem ? Zacznij jeśc ryby albo chociaż sumplementować tran.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Ponad tydzien spokoju i znowu lecą jak szalone ;/// Nie wiem o co kaman,nie wiem coo wcierac,czym myc,co brac Ch*8**J mnie szczela jak widze tą powiększającą się łysinę i te włosy wyłażące.
Jestem totalnie bezsilna......
ojeju strasznie mi przykro... już niewiem co mam Ci poradzić ani sobie... czuję się podobnie jak Ty... widze te powiększające się zakola i przerzedzony przedziałek teraz latem widac już gołym okiem że jest szeroki. i też mnie szlag trafia bo chociaż włosów az tak duzo mi nie wypada , chociaż i tak wolałabym żeby wypadało mniej to Od dobrych 3 miesięcy nie widziałam nowych baby hair

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Onato chyba pora źacźąć źbierać na perukę, mówię serio. Bo prźy takim wypadaniu to my naprawdę źa jakiś cźąs beź włosów źostaniemy.

U mnie to juź mama się roźpłakała bbo samaa się boi źe lysa bede
niewiem czemu nagle tak Ci znowu wypadaly juz bylo do 10 dziennie...
ja tez jesli w ciagu dwoch lat nie odzyskam choc troche gestosci zdecyduje sie na jakieś doczepki. nie chce cale zycie plakac nad wlosami mloda jestem chce czu sie atrakcyjna...


Dziewczyny ostatnio strasznie powiększył się mój histuryzm... mam dosłownie małe wąsy jak u faceta. kiedys mialam tylko taki meszek pod nosem a teraz to idzie w idzie w dół rządkiem na brodę a od brody przez linie rzuchwy aż do uszu... i jeszcze policzki dosc mocno zarosnięte... normalnie pod jasne świato wyglądam jak facet to wygląda dosłownie jak męski pełny zarost... !!! mam szczesie że jestem blondynka to tak tego nie widać... myśle że to te wszystkie wcierki i sumplementy nasiliły moje owłosienie na twarzy... wczesniej byl tylko ten meszek na ustami.... wam tez sie cos takiego zrobilo ?
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:07   #768
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Harutobi89 właśnie postanowiłam omijać skórę z głowy jeśli chodzi o stosowanie odżywek, masek itp. Skalp będzie dotykany jedynie szamponem. Kupiłam jakiś ziołowy na swędzenie, przetłuszczanie itp. Wyniki właśnie powinnam zrobić, bo nie raz miałam niedobory żelaza. Oprócz morfologii jakie dokładnie badania byłyby dobre?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:47   #769
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Harutobi89 nie sądzę by od wcierek ziołowych i dostępnych w drogeriach mógł rzucić się ciemniejszy wąs. Z tego co wiem i znam z autopsji włoski ciemnieją od loxonu, bo ma w składniku minoksydyl, który pobudza włoski na całym ciele. Na rękach mi pociemniały, podrosły + mały meszek na twarzy, no ale ja jestem brunetką i od dzieciństwa nigdy nie byłam 'bez meszku'. Jeśli nie masz tego składnika we wcierkach, zastanów się czy nie są to hormony.

Edytowane przez 0nat0
Czas edycji: 2014-05-14 o 09:48
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 12:51   #770
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sandwichh Pokaż wiadomość
Co do łupieżu to pojedyncze białe kropki są, ale w dość znikomej ilości. Skóra głowy przetłuszcza się dość szybko, myję codziennie lub ewentualnie co drugi dzień szamponem BD. Ogółem używam na głowę Biovaxa do wypadających, Bioxava keratynę i Alterrę odżywkę, odżywkę bs Joanna, żelów do stylizowania (mam włosy kręcone.) Wcierek tymczasowo żadnych. Wypróbowałam kozieradkę, jednak po czterech dniach stosowania stwierdziłam, że włosów wypada po niej jeszcze więcej. Olejuję olejem winogronowym, ale staram się nie nakładać go na skalp, bo po nim również kłaków leci więcej.

Dziś użyłam pierwszy raz maski John Frieda Full Repair, po której swędzenie wzmogło się i włosów leciało sporo gdy były już suche. Nie użyję jej więcej.

Samo wypadanie trwa długo, kwestia dwóch, trzech miesięcy. Swędzenie, łatwe przetłuszczanie się i pojawiajace się ślady łupieżu od jakichś dwóch tygodni.

Z tyłu na dole nad karkiem wzdłuż zaczynającęj się linii włosów mam krostki, które też swędzą, jednak myślę, że są to jedynie potówki, które posiadam również na plecach i dekolcie.


Uwierz,że dwa,trzy miesiące to jest nic w porównaniu z kilkoma latami łysienia ;] Myślę,że możesz byc uczulona na jakiś składnik kosmetyczny,albo to początek ŁZS. Najlepiej udac się do lekarza z wykonanymi badaniami

Harutubi ja też mam pełno włosków na twarzy,tyle tylko że są blond więc nie widac ich bardzo. Zaczęły się pojawiac,kiedy zaczelam stosowac masci przeciw trądzikowe. Ale może to wcale nie przez owe maści..sama nie wiem. Ostatnio przeczytałam w gazecie,że jeśli mamy owłosienie na udach to znak,że byc może jestesmy chore na PCOS. Hm.. ja myslaalam,ze owłosienie na udach jest rzeczą naturalną..

Swędzi mnie głowa niemiłosiernie,kupiłam Cerkogel 30-żel przeciwswiądowa i nawilżająca.. Włosy lecą jak szalone. Może to po tym Alpicorcie E...

Edytowane przez Roxix
Czas edycji: 2014-05-14 o 15:41
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:37   #771
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Onato chyba mnie nie zrozumiałaś. Ja nie pisałam nic o przyciemnieniu wlosów.... wręcz przeciwnie zaznaczyłam że jestem blondynka i tak tego nie widac u mnie, moje "wąsy" nie są ciemne sa bardzo jasne jak całe owłosienie na moim ciele. Nie zgadzam się też od wcierek owłosienie się nie powiększą moim zdaniem się powiększa bo wcierasz wcierske w sklap a one przenika głębiej. Jak używałam Dermovate wcierki na sterydzie to czułam ją w ślinie dosłownie.
Hmm jeśli loxon przyciemnia włosy to musze trzymać sie od niego z daleka. Nie mam zamiaru jeszcze tracić swojego pięknego naturalnego blondu. wystarczy ze nie mam polowy wlosow i chodze jak oskubany kurczak.

Roxix z tym owłosieniem to jest tak że jeśi od pachwiny owłosienie przechodzi daleko na uda to wtedy jest histuryzm i to oczywiscie oznacza problemy hormonalne. Jeszcze raz powtarzam ze moje włosy na twarzy są białe a nie ciemne.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 16:03   #772
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Harutobi89 Ty również zrozumiałaś mnie źle, bo każdy steryd pobudza włosy na ciele i przez to jest większy 'mech' na twarzy i rękach, ale po wcierkach typu kozieradka nie będzie takiej sytuacji, bo nie jest to steryd. Loxon nie przyciemnia włosów na głowie, tylko jest wąsik, baczki, ciemniejsze włosy na rękach, ale też bez wyobrażeń, że chodzi się jak brodaty drwal - coś za coś.
Z tego co kojarzę dermovate jest na wysypkę, krostki i łuszczycę.
Jestem ciekawa Twoich włosów, dawaj zdjęcie

Co do włosów na ciele ma je każdy, tylko zależy jak to jest w rodzinie, mam koleżankę która praktycznie ma mikroskopijne włoski na ciele, a na głowie busz. Ja od urodzenia miałam większy mechatek na ciele, więc dziwne byłoby gdybym teraz nie miała nic, choć na głowie sytuacja pozostawia wiele do życzenia ...
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:53   #773
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
Harutobi89 Ty również zrozumiałaś mnie źle, bo każdy steryd pobudza włosy na ciele i przez to jest większy 'mech' na twarzy i rękach, ale po wcierkach typu kozieradka nie będzie takiej sytuacji, bo nie jest to steryd. Loxon nie przyciemnia włosów na głowie, tylko jest wąsik, baczki, ciemniejsze włosy na rękach, ale też bez wyobrażeń, że chodzi się jak brodaty drwal - coś za coś.
Z tego co kojarzę dermovate jest na wysypkę, krostki i łuszczycę.
Jestem ciekawa Twoich włosów, dawaj zdjęcie

Co do włosów na ciele ma je każdy, tylko zależy jak to jest w rodzinie, mam koleżankę która praktycznie ma mikroskopijne włoski na ciele, a na głowie busz. Ja od urodzenia miałam większy mechatek na ciele, więc dziwne byłoby gdybym teraz nie miała nic, choć na głowie sytuacja pozostawia wiele do życzenia ...
Dermovate jako płyn do skóry głowy powoduje tez nadmierny porost włosów i rzeczywiście tylko po nim mi urosły jakieś baby hair ktore po odstawieniu i tak wypadły.
Co do zarostu na twarzy widzę że mam dużo więcej włosów teraz niż kilka miesięcy temu. I do tego wiele z nich to sa takie grube kujące włosy. A są blond bo jestem blondynką.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:28   #774
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Dziewczyny pogorszyło sie u mnie od wczoraj znowu wyciągam włosy małymi garściami z głowy... na dodatek liczba baby hair jaka mi wypada jest nie do zliczenia... codziennie znajduje dziesiątki małych włosów...przez kila tygodni było dobrze to chyba taka reakcja włosów na cieplejsza pogode byla teraz sie przyzwyczaiły i znów lecą.

Już nawet nie mam siły płakać, powoli oswajam się z myślą że skończę na doczepkach.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:58   #775
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pogorszyło sie u mnie od wczoraj znowu wyciągam włosy małymi garściami z głowy... na dodatek liczba baby hair jaka mi wypada jest nie do zliczenia... codziennie znajduje dziesiątki małych włosów...przez kila tygodni było dobrze to chyba taka reakcja włosów na cieplejsza pogode byla teraz sie przyzwyczaiły i znów lecą.

Już nawet nie mam siły płakać, powoli oswajam się z myślą że skończę na doczepkach.
Hmm ale jak na doczepkach ? To chyba jeszcze bardzie osłabia włosy...
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 15:25   #776
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Hmm ale jak na doczepkach ? To chyba jeszcze bardzie osłabia włosy...
I co z tego skoro i tak są słabe ? I tak wyłysieje i tak , a takto przynajmniej będe się cieszyć długimi gęstymi włosami zamiast płakać nad wypadaniem i wstydzić się wyjść do ludzi.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:20   #777
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
I co z tego skoro i tak są słabe ? I tak wyłysieje i tak , a takto przynajmniej będe się cieszyć długimi gęstymi włosami zamiast płakać nad wypadaniem i wstydzić się wyjść do ludzi.
To juź lepiej perukę. niź docźepy skoro są juź słabe to ź docźepami to juź w ogołe wypadną wśxystkie.
Okres jak dostaniesź idźiesź w koncu do sxpitala?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:22   #778
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
To juź lepiej perukę. niź docźepy skoro są juź słabe to ź docźepami to juź w ogołe wypadną wśxystkie.
Okres jak dostaniesź idźiesź w koncu do sxpitala?
ja własnie wolę doczepki niż perukę, jakieś mikoringi albo coś. z peruka bym się nienaturalnie czuła.
Tak jak dostane miesiączki to ide do szpitala. zobaczaymy co tym razem wykryją.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 16:22   #779
Roxix
Raczkowanie
 
Avatar Roxix
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 105
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Dziewczyny jak sytuacja u Was?
Roxix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 21:39   #780
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak sytuacja u Was?
u mnie krótkich włosów wypada więcej niż długich
a u Ciebie ?
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-09 19:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.