Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-19, 11:43   #751
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

No widzisz teraz tylko uważaj, jeżeli zaczniesz brac jakiś antybiotyk
__________________
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 12:04   #752
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Chyba obejdzie się bez antybiotyku. Leczę się Fervexem, który nie ma wpływu na tabletki (prawda?)
__________________

Wystarczy Karolina
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 14:30   #753
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Microgynon

ja biorę ten tabletki od ok 8 miesięcy i jestem zadowolona. Przez pierwsze dni miaąłm okropne mdłości , ale już jest wszystko ok. Nie plamiłam, piersi nieco urosły jednak niegdy nie bolaly, troche przytyłam, ok 4 kg.
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 08:44   #754
okocyklonu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Microgynon

Mam pytanie do doświadczonych dziewczyn. Już kiedyś tu napisałam, ale nie uzyskałam odpowiedzi.
Tabletki biorę już prawie rok. Ostatnie miesiące były jednak dziwne.
Na koniec brania tabletek źle się czuję i nie dostaję okresu zawsze w ten sam dzień tylko różnie, czyli krwawienie dostaję coraz szybciej bo zakończeniu opakowania. Czy powinnam to powiedzieć lekarzowi? (idę dopiero za miesiąc)
Czy może te tabletki już mi nie podtrzymują? Są za słabe albo co?
Pytam bo boję się, a współżyję, a to byłby klops gdybym zaszła teraz w ciąże.
Z góry dzięki za odpowiedź.
okocyklonu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 22:56   #755
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

ratunku!!!!

bralam tabletki w pospiechu. obecne opakowanie powinnam zakonczyc w piatek(14.08) jednak dzis sie zagadalam i wzielam ta ostatnia tabletke(piatkowa) jakies 1-2 godziny pozniej zobaczylam ze dzisiejsza tabletka nadal siedzi na swoim miejscu i odruchowo pomyslalam ze zapomialam ze cos mi sie pomylilo i wzielam do ust ale po sekundzie zorientowalam sie ze wzielam juz ale piatkowa...
i teraz moje pytanie. tabetke wyplulam odrazu wiec raczej pozostala pelnowartosciowa.ale czy to ze wzielam tabletke piatkowa dzis bedzie miec jakies konsekwencje? i co teraz zrobic? jak brac je dalej? czy moze odpuscic te ostatnie 4, poczekac na okres i zaczac nowe? POMOCY
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 09:50   #756
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Mam dwa pytania odnośnie stosowania M21. Odkąd zaczęłam go brać ciągle mam stan podgorączkowy (od 37,0 do 37,8 stopnia, raz nawet miałam jednodniową temperaturę 38,8 bez żadnej przyczyny), czy to normalne? Poza tym wszystkie skutki uboczne (plamienia, bóle głowy itp.) już się unormowały, ale i tak mam zamiar zmienić Microgynon na tabletki nowszej generacji, bo zaczyna się dziać coś złego z moją psychiką (stany lękowe, okropna senność, rozdrażnienie, napady złości itd. ) Teraz drugie pytanie: zacznę od początku, bo to zahacza jeszcze o poprzednie opakowanie. Przy pierwszym opakowaniu brałam tabletki przez cztery, a nie trzy tygodnie, bo miałam ekstremalny wakacyjny wyjazd nie nie chciałam mieć wtedy problemu, potem zrobiłam tygodniową przerwę, krwawienie wystąpiło, wszystko ok, teraz kończę drugie opakowanie, ale jest ono uszczuplone o 7 tabletek, które zażyłam za tamtym razem i teraz dochodzę do sedna sprawy : czy mogę zrobić 7dniową przerwę po dwóch tygodniach łykania pigułek, czy raczej jest to niewskazane? Zależy mi na tym, bo na początku września, czyli wtedy, kiedy powinno wypaść krwawienie z odstawienia po zużyciu całego opakowania, mam kilka stresujących egzaminów i wolałabym nie męczyć się ze złym samopoczuciem. W ulotce jest oczywiście napisane, że można zmieniać i przesuwać terminy, ale zastanawiam się, czy jeśli będę brała tabletki tylko dwa tygodnie i zrobię przerwę, to antykoncepcja zostanie zachowana.
__________________

Wystarczy Karolina

Edytowane przez Karolajna1_9_8_9
Czas edycji: 2009-08-20 o 09:52
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:50   #757
dziunia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Mam takie pytanie... czy muszę czekać na 1 dzień okresu żeby zacząć stosować M21 czy mogę od razu to zrobić... Proszę o Odp... Pilne...
dziunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 23:25   #758
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

tak, poczekaj do okresu.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 11:52   #759
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Czesc wizazanki Mam takie pytanie co do brania tabletek. Tabletki zaczelam brac 12 czerwca, wtedy byl pierwszy dzien okresu i tabletke mialam wziac w ten dzien pod wieczor i tak zrobilam, bralam tabletki 21 dni, 3 lipca zaczelo sie 7 dni przerwy, a 7 lipca zaczal sie okres, po 7 dniach przerwy czyli 10 lipca bralam kolejne 21 tabletek, przerwa zaczela sie 31 lipca, a okres 4 sierpnia, 7 sierpnia ponownie bralam 21 tabletek i teraz jestem w trakcie przerwy. Dobrze biore te tabletki? Nie wiem czy jest to zrozumiale napisane, ale mam nadzieje, ze tak
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 00:39   #760
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Czesc wizazanki Mam takie pytanie co do brania tabletek. Tabletki zaczelam brac 12 czerwca, wtedy byl pierwszy dzien okresu i tabletke mialam wziac w ten dzien pod wieczor i tak zrobilam, bralam tabletki 21 dni, 3 lipca zaczelo sie 7 dni przerwy, a 7 lipca zaczal sie okres, po 7 dniach przerwy czyli 10 lipca bralam kolejne 21 tabletek, przerwa zaczela sie 31 lipca, a okres 4 sierpnia, 7 sierpnia ponownie bralam 21 tabletek i teraz jestem w trakcie przerwy. Dobrze biore te tabletki? Nie wiem czy jest to zrozumiale napisane, ale mam nadzieje, ze tak
Tak chyba dobrze.
Załóżmy, ze 1-go zaczynasz brać tabletki. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 bierzesz 22 23 24 25 26 27 28 przerwa 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 bierzesz 19 20 21 22 23 24 25 przerwa i tak dalej

---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:30 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ratunku!!!!

bralam tabletki w pospiechu. obecne opakowanie powinnam zakonczyc w piatek(14.08) jednak dzis sie zagadalam i wzielam ta ostatnia tabletke(piatkowa) jakies 1-2 godziny pozniej zobaczylam ze dzisiejsza tabletka nadal siedzi na swoim miejscu i odruchowo pomyslalam ze zapomialam ze cos mi sie pomylilo i wzielam do ust ale po sekundzie zorientowalam sie ze wzielam juz ale piatkowa...
i teraz moje pytanie. tabetke wyplulam odrazu wiec raczej pozostala pelnowartosciowa.ale czy to ze wzielam tabletke piatkowa dzis bedzie miec jakies konsekwencje? i co teraz zrobic? jak brac je dalej? czy moze odpuscic te ostatnie 4, poczekac na okres i zaczac nowe? POMOCY
Mykrogynon jest jednofazową tabletką i jak weźmiesz w środę piątkową a w piątek tą ze środy to nic się nie stanie.

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolajna1_9_8_9 Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania odnośnie stosowania M21. Odkąd zaczęłam go brać ciągle mam stan podgorączkowy (od 37,0 do 37,8 stopnia, raz nawet miałam jednodniową temperaturę 38,8 bez żadnej przyczyny), czy to normalne? Poza tym wszystkie skutki uboczne (plamienia, bóle głowy itp.) już się unormowały, ale i tak mam zamiar zmienić Microgynon na tabletki nowszej generacji, bo zaczyna się dziać coś złego z moją psychiką (stany lękowe, okropna senność, rozdrażnienie, napady złości itd. ) Teraz drugie pytanie: zacznę od początku, bo to zahacza jeszcze o poprzednie opakowanie. Przy pierwszym opakowaniu brałam tabletki przez cztery, a nie trzy tygodnie, bo miałam ekstremalny wakacyjny wyjazd nie nie chciałam mieć wtedy problemu, potem zrobiłam tygodniową przerwę, krwawienie wystąpiło, wszystko ok, teraz kończę drugie opakowanie, ale jest ono uszczuplone o 7 tabletek, które zażyłam za tamtym razem i teraz dochodzę do sedna sprawy : czy mogę zrobić 7dniową przerwę po dwóch tygodniach łykania pigułek, czy raczej jest to niewskazane? Zależy mi na tym, bo na początku września, czyli wtedy, kiedy powinno wypaść krwawienie z odstawienia po zużyciu całego opakowania, mam kilka stresujących egzaminów i wolałabym nie męczyć się ze złym samopoczuciem. W ulotce jest oczywiście napisane, że można zmieniać i przesuwać terminy, ale zastanawiam się, czy jeśli będę brała tabletki tylko dwa tygodnie i zrobię przerwę, to antykoncepcja zostanie zachowana.
zapytaj dokładnie lekarza jeszcze. Ja brałam bardzo długo M21 i pamiętam jak mi lekarz mówił , że tak nie wolno. Możesz nie robić przerwy ale nie tak mi to tłumaczył jak ty robisz. Otóż zjadasz pierwsze opakowanie CAŁE nie robisz 7 dniowej przerwy i zjadasz drugie opakowanie CAŁE a nie kilka tabletek jak ci pasuje. Potem robisz przerwę 7 dni i znowu musisz zjeść CAŁE opakowanie tabletek a nie rozdzielać sobie ze raz zjesz sobie 4 tygodnie a raz dwa. Nie sądzę zebyś była teraz dobrze zabezpieczona.

---------- Dopisano o 01:39 ---------- Poprzedni post napisano o 01:36 ----------

Cytat:
Napisane przez okocyklonu Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych dziewczyn. Już kiedyś tu napisałam, ale nie uzyskałam odpowiedzi.
Tabletki biorę już prawie rok. Ostatnie miesiące były jednak dziwne.
Na koniec brania tabletek źle się czuję i nie dostaję okresu zawsze w ten sam dzień tylko różnie, czyli krwawienie dostaję coraz szybciej bo zakończeniu opakowania. Czy powinnam to powiedzieć lekarzowi? (idę dopiero za miesiąc)
Czy może te tabletki już mi nie podtrzymują? Są za słabe albo co?
Pytam bo boję się, a współżyję, a to byłby klops gdybym zaszła teraz w ciąże.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Tabletki nie tracą "siły" z czasem ich brania.
Tak, powiedz o tym lekarzowi. Moze powinnaś zrobić przerwę w tabletkach. Ale to lekarz zaleci. W sumie w każdych tabletkach trzeba robić przerwę. Mi lekarz kazał raz na pół roku robić miesiąc przerwy a raz na rok 2 miesiące przerwy. I wszystko było ok.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:45   #761
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Dziekuje za odpowiedz
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 19:28   #762
asiaTM
Rozeznanie
 
Avatar asiaTM
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 606
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

witam dziewczyny przyznam szczerze, że nie mam czasu wertować 7 stron, a zależy mi na odp.

zaczęłam brać Microgynon - czy któraś z was po nim utyła jakoś specjalnie ?
i czy poprawiła wam się cera ? na tym zwłaszcza mi zależy, jeśli tak to po jakim czasie ?

dziękuję ślicznie
__________________
enjoy the little things in life, bcs one day you will look back and realize they were big things.

asiaTM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 22:42   #763
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiaTM Pokaż wiadomość
witam dziewczyny przyznam szczerze, że nie mam czasu wertować 7 stron, a zależy mi na odp.

zaczęłam brać Microgynon - czy któraś z was po nim utyła jakoś specjalnie ?
i czy poprawiła wam się cera ? na tym zwłaszcza mi zależy, jeśli tak to po jakim czasie ?

dziękuję ślicznie
Jeśli Ty nie masz czasu poszukac to czemu uważasz,że ktoś będzie miał czas by Ci odpisac?

Przeciez to jest indywidualna sprawa czy ktoś przytyje, czy cera się poprawi...
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:37   #764
nancy69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: aberdeen
Wiadomości: 1
GG do nancy69
Dot.: skutki uboczne microgynon 30

Hej dziewczyny,

Jestem tu nowa i prosze o opinie!!!
Od 8 dni jestem na Microgynon 30-wczesniej bylam na Yasminie.
Tabletki zmienil mi lekarz(w UK) ze wzg. na wysokie ryzyko zawalu lub wylewu przy zazywaniu Yasminu. Zaczelam brac Micro nastepnego dnia po zakonczeniu Yasminu...no i od tej pory zaczyna sie moj koszmar Brzuch i talia opuchnieta do granic mozliwosci-wygladam jakbym byla w ciazy z blizniakami;( Okropne bole podbrzusza,krwawienie juz 8 dzien, a do tego okropne bole glowy-takie ostre-trwajace prawie non stop.Do tego mam oczy na slonce i swiatlo wrazliwe i wieczorami czuje sie taka skolowana i robi mi sie niedobrze...
Bylam w aptece-rozmawialam z farmaceutka-pow. aby natychmiast odstawic i po weekendzie do lekarza...zadzwonilam do przychodni i rozmawialam z lekarka-ktora powiedziala ze to "NIC" i normalne calkowicie...kazala kontynuowac Micro i pokazac sie za jakis czas...
Nie wiem co robic Wiem ze teoretycznie lekarz powinien wiedziec co najlepsze dla pacjenta..ale z 2 strony lekarze w UK maja troche inny bardziej olewajacy stosunek do wielu spraw-wydaje mi sie ze troche za bardzo ignoruja wazne rzeczy.
Co myslicie?-plissss prosze o opinie...
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki!!!
nancy69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 10:23   #765
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: skutki uboczne microgynon 30

ja stosuje Microgynon od lutego tego roku. Na poczatku owszem może nie czułam sie najlepiej, ale teraz jest całkowicie dobrze. Zobaczymy na jak długo. Na razie nie spieszę się do posiadania dziecka więc na pewno będę kontynuować zażywanie Micro. Tabletek nie miałam dobieranych na zasadzie badań hormonalnych, lekarz dobrze trafił, że tak powiem. Mam tylko wielką nadzieję, że potem za jakiś czas, gdy będę starała się o dzidziusia nie będę miała z tym większych problemów z powodu brania tabletek anty. POZDRAWIAM

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez nancy69 Pokaż wiadomość

Co myslicie?-plissss prosze o opinie...
może warto to skonsultowac z innym lekarzem, np. z Polski ?
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:51   #766
OriOri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 171
GG do OriOri Send a message via Skype™ to OriOri
Dot.: tabletki antykoncepcyjne- RIGEVIDON

hmmm ja wczesniej brałam Novinette i trafiłam aptekę w której płąciłam19.50 za opakowanie. Niestety na kilka miesiecy zmieniłam miejsce zamieszkania i tu kosztowały ponad 10 zl drożej za opakowanie, lekarz zmienił mi na Rigevidon. Fatalnie sie czulam przez pierwszy tydzien po zmianie ( z kijem lepiej bylo nie podchodzic), a potem wszystko ok, może troche przytyłam, okres mam tak samo jak przy Novinette. Teraz ide do Poznania na studia wyczialam apteke w ktorej Novinette kosztuja 22 zl, moja mama ktora ma znajomą farmaceutkę odradzila mi ten Rigevidon, ponieważ twierdzi że to tabletki dla kobiet conajmniej po jednym porodzie. Jak myślicie zmienić tabletki??? Mimo że czuję sie dobrze??? A może doradzicie jakieś inne??
OriOri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 23:08   #767
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2009-09-27 o 23:13
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 13:46   #768
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
odstawienie Microgyno21...w oczekiwaniu na miesiączkę

przez prawie rok stosowałam MIcrogynon 21 ale postanowiłam go odstawić. W trakcie brania nie miałam szczególnych problemó, jednak teraz mój organizm dziwnie reaguje. Wygląd cery mi się pogorszył, czuje sie ociężała, zmęczona, w dodatku mam wzdęcia...już nie wspomnę o ciągłej ochocie na seks... JUż teraz powinnm dostać okres, jednka jak narazie nic na to nie wskazuje. Od zawsze miałąm nieregularne miesiączki(w trakcie brania jak w zegarku) i zastaanwiam sie jak to było u was po odstawieniu? dlugo czekałyście już a ten "normalny" okres?;-)
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 15:30   #769
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: odstawienie Microgyno21...w oczekiwaniu na miesiączkę

Cytat:
Napisane przez loneliness18 Pokaż wiadomość
przez prawie rok stosowałam MIcrogynon 21 ale postanowiłam go odstawić. W trakcie brania nie miałam szczególnych problemó, jednak teraz mój organizm dziwnie reaguje. Wygląd cery mi się pogorszył, czuje sie ociężała, zmęczona, w dodatku mam wzdęcia...już nie wspomnę o ciągłej ochocie na seks... JUż teraz powinnm dostać okres, jednka jak narazie nic na to nie wskazuje. Od zawsze miałąm nieregularne miesiączki(w trakcie brania jak w zegarku) i zastaanwiam sie jak to było u was po odstawieniu? dlugo czekałyście już a ten "normalny" okres?;-)
Jest cały wątek o odstawieniu tabletek.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 20:07   #770
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: tabletki antykoncepcyjne- RIGEVIDON

Hej. Możę odświeże trochę watek. :P

Mi ginekolog przepisała właśnie te tabletki RIGEVIDON i mam pytanie, bo słyszałam, że to starsze kobiety powinny przyjmować, bo mają one duża ilość hormonów. Ja mam 17 lat więc się zastanawiam czy nie powinnam brać innych a ginekolog nic o tym nie mówiła.
Jeszcze nie zaczęłam brać ale mam nadzieję, że nie bedę miała żadnych skutków ubocznych.
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 22:50   #771
Unforgiv4blE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32
Dot.: tabletki antykoncepcyjne- RIGEVIDON

ja mam 19 i tez ost gin przepisal mi Rigevidon spanikowalam jak poczytalam posty..pierwsze 3 dni jakis koszmar,okropnie bolala mnie glowa.Po 3 dniach mialam maly zabieg i musialam brac ketonal wiec ciezko bylo okreslic czy dalej boli czy nie;p a teraz jestem juz na koncowce opakowania i chyba narazie jest okey.Tzn poprawila mi sie cera,nic innego narazie nie zauwazylam...Wczesniej bralam Yasmine i niby bylo ok,a po pol roku myslalam ze umre;/ a jeszcze wczesniej bralam Yasminelle,ktore maja malo hormonow a po nich rowniez czulam sie fatalnie!!mam nadzieje ze Rigevidon bedzie sie dobrze sprawowal bo mam dosyc testowania tabletek;p Pozdrawiam
Unforgiv4blE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 05:16   #772
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: tabletki antykoncepcyjne- RIGEVIDON

A oprócz bólu głowy miałaś jeszcze jakieś skutki uboczne? Powiększenie piersi,wzrost wagi czy coś?
Dobrze się sprawdzają? :P
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 17:01   #773
Unforgiv4blE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32
Dot.: tabletki antykoncepcyjne- RIGEVIDON

własnie piersi chyba troche urosly wzrost ten sam ;p a waga taka sama jak nie mniejsza;p chociaz to mi wcale nie na reke ogolnie jak narazie sa ok..mam troche plamienia ale to jak zawsze na poczatku. bole glowy ustaly. polecam)
Unforgiv4blE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 17:54   #774
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: tabletki antykoncepcyjne- RIGEVIDON

no to dobrze. zobaczę jak będzie u mnie. powinnam pod koniec tyg zacząć brać. tak mi z wyliczeń wychodzi, że się zacznie @. :P
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:16   #775
maarlenaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Post Macie rowniez mdłosci z Microgynon 21?? Prosze o porady ;)

Witam zazywam microgynon 21, od 19 dni, do skonczenia listka zostaly mi jewsazcze dwie tabletki. Kiedy wzielam 17 tabletke zaczely sie ostre mdłosci, okolo godzine po przyjeciu tabletki. Trwaly caly wieczor i nastepny dzien, pozniej kilka godzin przerwy i znow od nowa. Tabletki biorę o 17.30. Czy macie może podobne doswiadczenia z tymi tabletkami? Kiedy moga ustąpic mdłosci, czy wogle ustepuja. Prosze o wypowiedzi
maarlenaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:18   #776
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Macie rowniez mdłosci z Microgynon 21?? Prosze o porady ;)

Cytat:
Napisane przez maarlenaa18 Pokaż wiadomość
Witam zazywam microgynon 21, od 19 dni, do skonczenia listka zostaly mi jewsazcze dwie tabletki. Kiedy wzielam 17 tabletke zaczely sie ostre mdłosci, okolo godzine po przyjeciu tabletki. Trwaly caly wieczor i nastepny dzien, pozniej kilka godzin przerwy i znow od nowa. Tabletki biorę o 17.30. Czy macie może podobne doswiadczenia z tymi tabletkami? Kiedy moga ustąpic mdłosci, czy wogle ustepuja. Prosze o wypowiedzi
jest zbiorczy wątek o tych tabletkach...
użyj wyszukiwarki, przeczytaj, jak nie znajdziesz odpowiedzi wtedy dopisz się tam.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:20   #777
maarlenaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Macie rowniez mdłosci z Microgynon 21?? Prosze o porady ;)

Mozesz mi podać Linka prosze nie mogę znalezc ;/
maarlenaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:28   #778
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Macie rowniez mdłosci z Microgynon 21?? Prosze o porady ;)

od tego jest wyszukiwarka
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 08:00   #779
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Macie rowniez mdłosci z Microgynon 21?? Prosze o porady ;)

Biorę te tabletki od czerwca tego roku, przez pierwszy miesiąc pobolewał mnie brzuch, troszkę przytyłam, ale najważniejsze, że biust mi się powiększył.
Ogólnie jestem z nich zadowolona.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 09:09   #780
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Ja jestem w trakcie pierwszego okresu po pierwszym opakowaniu. Na początku leciutkie mdłości i nie spałam w nocy (zazywam tabletki o 20), ale wszystko sie chyba unormowało Okres dostałam w trzeci dzień w nocy. Sądziłam że bede sie dobrze czuła,ale pobolewał mnie brzuch i byłam słabsza przez dwa dni. Ale to i tak lepsze niz moje dolegliwości z przed brania tabletek.
Mam nadzieje,że jak nie przytyłam do tej pory to juz to nie nastąpi, strasznie się tego bałąm i celulitu którego nigdy nie miałam.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.