Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-30, 21:41   #781
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
lolusl, skoro nie oszczędzasz tak bo musisz tylko chcesz to może chociaż kota zacznij normalnie karmić? Bo szkoda zwierzaka, naprawdę, jak się czyta co mu dajesz.
'Wiesz co, akurat nie jestem osobą,która zwierzę karmi najlepszymi karmami i wychodze z założenia,że skoro zwierzak chce jeść to co dostaje,to będzie to jadł Wychowałam 6 kotów,żadnego karmami nie dopieszczałam i wszystkie żyły i problemów nie miały,także nie widzę powodu,dla którego miałabym dawać mu inną karmę Mój pies też od zawsze na karmie tesco,spokojnej starości dożył także nie przesadzajmy. Od podrobów czy resztek jedzenia też nic mu się nie stanie. Poza tym nie rozumiem co znaczy "chociaż kota zacznij normalnie". A co to,ja jem nienormalne rzeczy?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 21:42   #782
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Jak?
Dokładnie tak samo jak nałogowy alkoholizm/palenie. Ale z tego co mi wypluwa Google, są chyba tylko jedne badania na ten temat.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 21:46   #783
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
'Wiesz co, akurat nie jestem osobą,która zwierzę karmi najlepszymi karmami i wychodze z założenia,że skoro zwierzak chce jeść to co dostaje,to będzie to jadł Wychowałam 6 kotów,żadnego karmami nie dopieszczałam i wszystkie żyły i problemów nie miały,także nie widzę powodu,dla którego miałabym dawać mu inną karmę Mój pies też od zawsze na karmie tesco,spokojnej starości dożył także nie przesadzajmy. Od podrobów czy resztek jedzenia też nic mu się nie stanie. Poza tym nie rozumiem co znaczy "chociaż kota zacznij normalnie". A co to,ja jem nienormalne rzeczy?
zgadzam się, u mnie w domu moja mama psy karmi najzwyklejszą karmą z Lidla, czasem im da troszkę mięska, ugotuje im kasze z mięsem i żyją juz 10 lat a jedna 13, czasem ich rozpieści i kupi jakieś smakołyki z zoologicznego
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 21:47   #784
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo jak nałogowy alkoholizm/palenie. Ale z tego co mi wypluwa Google, są chyba tylko jedne badania na ten temat.
Czyli jednak chodzi o ten alkohol, rozumiem.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 21:52   #785
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
zgadzam się, u mnie w domu moja mama psy karmi najzwyklejszą karmą z Lidla, czasem im da troszkę mięska, ugotuje im kasze z mięsem i żyją juz 10 lat a jedna 13, czasem ich rozpieści i kupi jakieś smakołyki z zoologicznego
no dokładnie. Kot to zwierzę,zwierzęta mają instynkt i nie jedzą czegoś,co im zaszkodzi,przynajmniej tyle zauważyłam z moich 15 letnich obserwacji I naprawdę, różnica między karmą "lepszą" a "tescową" to zwykle różnica w obrazku ,ładniejszej grafice i oczywiście cenie oraz wpychaniu ludziom gadek o niesamowitych wartościach odzywczych. Przy czym większość karm idzie z jednej fabryki.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 21:57   #786
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
no dokładnie. Kot to zwierzę,zwierzęta mają instynkt i nie jedzą czegoś,co im zaszkodzi,przynajmniej tyle zauważyłam z moich 15 letnich obserwacji I naprawdę, różnica między karmą "lepszą" a "tescową" to zwykle różnica w obrazku ,ładniejszej grafice i oczywiście cenie oraz wpychaniu ludziom gadek o niesamowitych wartościach odzywczych. Przy czym większość karm idzie z jednej fabryki.
a czytałaś kiedykolwiek skład takiej karmy z karmą z wyższej półki. Jeżeli nie widzisz różnicy w 4% zawartości mięsa a 80% czy brakiem zbóż a karmą naszpikowaną zbożami i zapychaczami to gratuluję wysokopółkowe karmy na ogół mają gorsze opakowanie niż tescowe :P za to radzę poczytać skład.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:03   #787
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
a czytałaś kiedykolwiek skład takiej karmy z karmą z wyższej półki. Jeżeli nie widzisz różnicy w 4% zawartości mięsa a 80% czy brakiem zbóż a karmą naszpikowaną zbożami i zapychaczami to gratuluję wysokopółkowe karmy na ogół mają gorsze opakowanie niż tescowe :P za to radzę poczytać skład.
Czytam skład I wybieram te,które mają go okej Dziewczyny,nie wszystko co tanie jest od razu złe
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 22:06   #788
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

O, przypomniało mi się co jeszcze robię.
Farbuje włosy farbą fryzjerską i robię tylko odrosty. Tubka mojej (rudej) farby kosztuje mnie wraz z wodą do niej około 40 zł i starczy na jakieś 40 farbowania. Drogeryjne wyszłyby mi dużo drożej.

Robię zwierzętom karme sama- gotowane warzywka, ryż, musli, owoce. Gryzonie dużo bardziej zadowolone i zdrowsze, mogę porcje ustalać tak, by wszystkiego dostały w odpowiedniej ilości, więc wychodzi taniej i zdrowiej niż suche sklepowe karmy.

Podstawowe choroby u nich leczę też sama w domu, mam apteczkę dla nich, ogarniam proporcje w stosunku do wagi itp, więc często udaje się ominąć interwencji weterynarza. Oczywiście nie oszczędzam na ich zdrowiu, gdy sprawa jest poważniejsza lub nie wiem co podać to lecę do sprawdzonej kliniki i wydam na nie ostatnie grosze, bo są dla mnie bardzo ważni, ale są dolegliwości, które mogę wyleczyć w domu i nie muszę z każdym przeziębieniem latać do weta, który w sumie zrobi to samo co ja.

Kupuje duże słoje odżywek do włosów- np Kallos, są dobre i wystarczają na długo.

Używam gąbki, dzięki czemu zużywam dużo mniej płynu do mycia niż jakbym mydliła się normalnie rękami.

Wcześniej peelingi robilam sobie z żelu/oliwki+fusy z kawy, teraz jednak wolę kupne, ale jakbym nie miała kasy to znowu wróciłabym do tego.
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:19   #789
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Na weekend zniknęłam z pola widzenia, a Wy tyle stron nastukałyście
Byłam w domu na weekend, przywiozłam sporo jedzenia, więc daję sobie limit 20 zł na "rozchody" od poniedziałku do piątku + dojazd w piątek do domu- 12zł + 40zł bilet miesięczny, muszę kupić w tygodniu. Tak, siedzę poniekąd w kieszeni mojej mamy. Nie dostaję od mamy żadnych pieniędzy w gotówce, bo po prostu nie ma za bardzo z czego mi dołożyć (jest na emeryturze), a nawet nie chce, żeby dawała mi pieniądze. Ja prawie zawsze zjeżdżam na week ogarnąć dom, pomóc w czymś mamie i sobota to jest taki czas, kiedy pół dnia spędzamy w kuchni, a to obiad, a to jakieś wymyślne dania, a to sałatki i co tam zostaje to ja zabieram w niedzielę razem z bratem (on pracuje w delegacjach, ale zawsze to lepiej zjeść domowe jedzenie niż śmieciowe słoiki ze sklepów). To już taki nasz rytuał sobotni Tak więc jestem typowym słoikiem, ale przy tym sporo oszczędzam, a tych pieniędzy na samodzielne utrzymanie nie jest dużo
__________________

Edytowane przez Karolllka7
Czas edycji: 2014-03-30 o 22:20
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:20   #790
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

ja w ogole zastanawiam sie jak mozna oszczedzac na kosmetykach skoro wydaje nie wiecej jak 30zl miesiecznie

widocznie tu jest ok, ale gdzie indziej uciekaja mi pieniadze tylko musze zrobic dochodzenie gdzie

jutro podziele sie z wami moimi wydatkami w minionym miesiacu ale to co policzylam to koszmar i nie moge sie otrzasnac
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:21   #791
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez Hikaru Pokaż wiadomość
(...)
Wcześniej peelingi robilam sobie z żelu/oliwki+fusy z kawy, teraz jednak wolę kupne, ale jakbym nie miała kasy to znowu wróciłabym do tego.
ja też teraz używam kupnych, ale dla mnie peeling z fusiastej kawy jest zawsze the best. żaden kupny tak nie zadziałał jak kawa.

jutro będzie u nas pies rodziców tżta i dziś mu kupiliśmy jedzenie - kaszę i filet z kurczaka, a dla nas na obiad będą naleśniki no ale tak nauczony, zadnej puszkowej karmy nie zje, musi być ugotowane.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 22:24   #792
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Czytam skład I wybieram te,które mają go okej Dziewczyny,nie wszystko co tanie jest od razu złe
Dobrze to podaj mi karmę tanią, która składowo wg. Ciebie jest ok. Dla Psa i kota. (Od ponad 15 lat pomagam zwierzakom więc chętnie się dowiem bo może mam jakieś nieaktualne wiadomości )
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:24   #793
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

A tak w ogóle to fajnym pomysłem na obiad jest też makaron+ szpinak+ śmietana+czosnek+sól i pieprz. Pycha. W wersji na bogato+ podsmażone kawałki kurczaka Szpinak często jest w promocji w stokrotce za 2,99, mrożony.
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:26   #794
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja też teraz używam kupnych, ale dla mnie peeling z fusiastej kawy jest zawsze the best. żaden kupny tak nie zadziałał jak kawa.
Racja, ale jestem za leniwa, żeby robić za każdym razem + często decyzję o peelingu podejmuje już pod prysznicem, więc wolę mieć gotowy w każdej chwili pod ręką.
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:28   #795
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez Hikaru Pokaż wiadomość
Racja, ale jestem za leniwa, żeby robić za każdym razem + często decyzję o peelingu podejmuje już pod prysznicem, więc wolę mieć gotowy w każdej chwili pod ręką.
dokładnie z takich samych powodów mam peeling drogeryjny, piona
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:28   #796
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Czytam skład I wybieram te,które mają go okej Dziewczyny,nie wszystko co tanie jest od razu złe
Podaj trzy karmy dla kota, które są tanie i mają naprawdę dobry skład. Chętnie się dowiem
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:29   #797
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to fajnym pomysłem na obiad jest też makaron+ szpinak+ śmietana+czosnek+sól i pieprz. Pycha. W wersji na bogato+ podsmażone kawałki kurczaka Szpinak często jest w promocji w stokrotce za 2,99, mrożony.
ja tak jadam zamiennie kasze/makarony z szpinakiem + czosnek, ser, jogurt naturalny z makaron/kasza z pomidorami smażonymi z czosnkiem. Spoko cenową opcją są też ratatuje i warzywne zapiekanki. Albo tarty z brokułami, placuszki z cukinii, buraczane burgery. Do wyboru do koloru
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:32   #798
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja tak jadam zamiennie kasze/makarony z szpinakiem + czosnek, ser, jogurt naturalny z makaron/kasza z pomidorami smażonymi z czosnkiem. Spoko cenową opcją są też ratatuje i warzywne zapiekanki. Albo tarty z brokułami, placuszki z cukinii, buraczane burgery. Do wyboru do koloru
Jaka kasza? Gryczana?
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:33   #799
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Jaka kasza? Gryczana?
nie, gryczanej nie lubię :P jęczmienna, jaglana, ew. pęczak
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 22:38   #800
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

http://allegro.pl/brit-cat-adult-chi...067833495.html Chociażby ta.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:39   #801
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
nie, gryczanej nie lubię :P jęczmienna, jaglana, ew. pęczak
Muszę spróbować ;-)


Tanie obiady to też: naleśniki, krokiety, domowe frytki, kotleciki z kaszy gryczanej z sosem czosnkowym, gulasz. W sumie sporo tego można znaleźć. A i polecam domowy pasztet z selera Nie smakuje selerem
__________________

Edytowane przez Karolllka7
Czas edycji: 2014-03-30 o 22:41
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:42   #802
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Muszę spróbować ;-)


Tanie obiady to też: naleśniki, krokiety, domowe frytki, kotleciki z kaszy gryczanej z sosem czosnkowym, gulasz. W sumie sporo tego można znaleźć.
fajną opcją są frytki z cukinii ale nie każdy lubi
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:43   #803
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
30% mięsa i produktów pochodzenia drobiowego dla zwierzęcia mięsożernego Dla mnie to nie jest dobra karma
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:43   #804
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Po Bricie mój pies wymiotuje dalej niż widzi, wolę odżałować te 185 zł i mam 13,6 kilo na dwa miesiące (bezzbożówkę, brit ma pełno zapychaczy)


Dla kotów za to kupiłam kiedyś Brekkisa (sporo lepszy od Britta) 20 kilo za 90 zł (cena sklepowa niecała 200). Więc akurat britt przy swojej jakości ekonomicznie nie wychodzi. Już lepiej kupić Ariona 115 zł (bodajże) za 15 kilo.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:44   #805
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
fajną opcją są frytki z cukinii ale nie każdy lubi
Ale zimą cukinia jest sporo droższa niż ziemniak, to raz, a dwa, ja jednak zjem więcej frytków z cukinii niż z ziemniaka.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:44   #806
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
30% mięsa i produktów pochodzenia drobiowego dla zwierzęcia mięsożernego Dla mnie to nie jest dobra karma
Dokładnie. Zwłaszcza, że kot to drapieżnik. No ale karmią ludzie nawet whiskasem (który jest często droższy od lepszych karm) i się wykłócają, że jest taki dobry bo go reklamują.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:46   #807
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Po Bricie mój pies wymiotuje dalej niż widzi, wolę odżałować te 185 zł i mam 13,6 kilo na dwa miesiące (bezzbożówkę, brit ma pełno zapychaczy)


Dla kotów za to kupiłam kiedyś Brekkisa (sporo lepszy od Britta) 20 kilo za 90 zł (cena sklepowa niecała 200). Więc akurat britt przy swojej jakości ekonomicznie nie wychodzi. Już lepiej kupić Ariona 115 zł (bodajże) za 15 kilo.
Czyli jaką karmę?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:49   #808
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Dziewczyny rozmyślające nad karmą, możecie oszczędzić pozbywając się kota

To był żart oczywiście

Ja niestety nie mam zwierzaka choć chętnie sprawiłabym sobie psa lub kota, ale finanse nie pozwalają
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:49   #809
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą! (+ o wszystkim

Dziewczyny, to nie temat o jedynych słusznych karmach dla zwierząt.
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 22:52   #810
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Żyć oszczędnie, ale z klasą - nie martwiąc się na co dzień kasą!

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Czyli jaką karmę?
Taste of The wild, po schronisku miałam straszny problem z psiakiem (jadł jakieś zupy po których miał biegunkę i w ogóle straszne rzeczy) dawałam mu Orijena (ponad 200 zł), żeby stanął na nogi (niestety Orijen ma za dużo białka więc nie można go dawać zwierzakom za długo, najlepiej mieszać - pies/kot może dostać na samym Orijenie niedoczynności przytarczy). Taste okazał się strzałem w 10 (głównie karma z łososiem) + surowe mięso z suplementami (oczywiście wcześniej głęboko mrożone, żeby pozbyć się pasożytów).

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Z tą cukinią to mówiłam ogólnie, nie zamykałam się na sezon wiosna czy zima. Świetne rzeczy można z cukinii zrobić. Dodatkowo szpinak - zupa szpinakowa jest genialna
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 14:12:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.