Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-11, 11:26   #781
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Ooo tass822 Ty zawsze jestes w pogotowiu
No tak czuje ten jajnik, kluje i nie przestaje i mysle ze operacja bedzie. Szlafroka nie kupilam jeszcze ale tylko dlatego ze jakos nie jest mi w nich do twarzy
Boje sie ze bede dlugo czekac na operacje, moja znajoma ponad miesiac czekala, choc zwijala sie z bolu. Jejciu ja juz chce byc po wszystkim...
w pogotowiu? hehe to uzależnienie od wizażu się nazywa

z drugiej strony na to patrząc... leczenie może trwać bardzo długo, a po operacji jak ręką odjął i będzie można starać się o dzidziusia
tylko jeśli już będziesz się wybierać na operację, to porozmawiaj z jakimś lekarzem, powiedz, że chcesz niedługo starać się o dziecko, aby uważali, nic nie uszkodzili, nie wycinali nic poza torbielą...
ale może akurat uda się uniknąć? może torbiel nadal jest, ale przez ten czas się zmniejszyła?
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 18:03   #782
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

No niestety moja torbiel rosnie - ma juz 8 cm. Dr przepisal mi anykonc. , jutro mam isc sie zaszczepic przeciwko zoltaczce. Jak tabletki nie pomoga to za 1,5 miesiaca bede miec operacje. Powiedzial ze wydaje mu sie ze to torbiel wielokomorowa Powiedzial ze operacja to bedzie ostatecznosc, bo po niej moge miec zrosty i problem z zajsciem w ciaze. No na laparoskopie sie juz nie lapie...
Takze bylam juz u 3 dr i kazdy mowil co innego. W czwartek ide na kontrole do tego co mi wykryl torbiel. Oby tylko nie bylo gorzej.

Edytowane przez klejuszek
Czas edycji: 2008-08-11 o 18:43
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 18:18   #783
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
No niestety moja torbiel rosnie - ma juz 8 cm. Dr przepisal mi anykonc. , jutro mam isc sie zaszczepic przeciwko zoltacce. Jak tabletki nie pomoga to za 1,5 miesiaca bede miec operacje. Powiedzial ze wydaje mu sie ze to torbiel wielokomorowa Powiedzial ze operacja to bedzie ostatecznosc, bo po niej moge miec zrosty i problem z zajsciem w ciaze. No na laparoskopie sie juz nie lapie...
Takze bylam juz u 3 dr i kazdy mowil co innego. W czwartek ide na kontrole do tego co mi wykryl torbiel. Oby tylko nie bylo gorzej.

O kurcze to nie dobrze a brałaś jakieś leki...ciekawe czy mój urósł czy sie zmniejszył a laparoskopie robią tak do ile cm torbiela?
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 18:24   #784
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Zuzia ja juz sama nie wiem jak z laparoskopia. Mojej znajomej robili laparoskopie choc miala 10 cm torbiel, a ten dr powiedzial ze nie ma szans. Lepiej jak otworza mi brzuch i zobacza dokladnie, wyczyszcza dobrze. Przez ostatni miesiac bralam czopki doodbytnicze, i przez 2 tyg luteine. Od dzis biore Microgynon. Mam nadzieje ze bedzie dobrze, bo w tej chwili mam brzuch jak w 4 miesiacu ciazy, a co bedzie za prawie 2 miechy???
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 19:55   #785
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

klejuszku, to niezbyt dobrze... 8cm to bardzo dużo. a ja myślałam, że pomogą Ci czopki
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 21:18   #786
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Wiem ze to duzo. Koncze teraz chorobowe i ide po kolejne - zdecydowalam juz. W pracy dzwigam caly czas i nie chce ryzykowac. Moze i mnie zwolnia bo juz 2 miesiace siedze w domu, ale zdrowie najwazniejsze.
Teraz nie moge sie doczekac wizyty w czwartek. Mam nadzieje ze dr da mi od razu skierowanie na operacje. Zeby bylo lepiej...
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 09:34   #787
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Wiem ze to duzo. Koncze teraz chorobowe i ide po kolejne - zdecydowalam juz. W pracy dzwigam caly czas i nie chce ryzykowac. Moze i mnie zwolnia bo juz 2 miesiace siedze w domu, ale zdrowie najwazniejsze.
Teraz nie moge sie doczekac wizyty w czwartek. Mam nadzieje ze dr da mi od razu skierowanie na operacje. Zeby bylo lepiej...
masz rację, zdrowie najważniejsze! lepiej być zdrowym, mieć dziecko a nie mieć pracy niż odwrotnie.
ale może akurat nie zwolnią Cię? chociaż wątpię... w tej naszej Polsce jest strasznie pod tym względem
trzymam kciuki daj znać jak wrócisz z czwartkowej wizyty. powodzenia
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 12:19   #788
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja pracuje za granica - i jezeli beda potrzebowac ludzi, to mnie nie zwolnia. Jednak juz skladam podania na wszelki wypadek, moze akurat cos sie trafi i bede miec normalna prace po studiach.
Zauwazylam ze od ok 2 miesiecy ciagle odbija mi sie - mozliwe ze to przez torbiel? A tak to dobrze sie czuje, lekko piecze mnie jajnik, i mam wiekszy brzuch. A jak uciskam w brzuch to nic nie boli. Mysle nad jakas dieta - na innym forum dziewczyny pisaly, i moze tez wspomoge sie jakimis ziolkami...byle sie tylko ratowac, lub przynajmiej miec swiadomosc ze cos robie by bylo lepiej
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 12:42   #789
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Ja pracuje za granica - i jezeli beda potrzebowac ludzi, to mnie nie zwolnia. Jednak juz skladam podania na wszelki wypadek, moze akurat cos sie trafi i bede miec normalna prace po studiach.
Zauwazylam ze od ok 2 miesiecy ciagle odbija mi sie - mozliwe ze to przez torbiel? A tak to dobrze sie czuje, lekko piecze mnie jajnik, i mam wiekszy brzuch. A jak uciskam w brzuch to nic nie boli. Mysle nad jakas dieta - na innym forum dziewczyny pisaly, i moze tez wspomoge sie jakimis ziolkami...byle sie tylko ratowac, lub przynajmiej miec swiadomosc ze cos robie by bylo lepiej
a to inna sprawa, myślałam że pracujesz u nas. w takim razie może niepotrzebnie się matrwisz o pracę?
z tym odbijaniem, nie wiem, ja nic takiego nie miałam. każdy reaguje w swój indywidualny sposób. ja np. jak miałam torbiel na lewym jajniku, to jak stanęłam na jednej nodze, lewej, to czułam straszny ból jajnika.
możesz rzeczywiście spróbować ziółek. niektórym to naprawdę pomaga trzeba korzystać z każdej możliwości
a jak TŻ? co mówi na operację? (mój by mi ją odradzał, chyba, że nie byłoby innego wyjścia)
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 13:13   #790
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Moj TZ tak samo odradza, ale ja bym chciala juz byc na stole. Meczy mnie takie czekanie, ze moze wchlonie sie torbiel czy sama peknie. Sama nie wiem jak lepiej wyjsc z tej sytuacji. Czasem jak jezdze autem to mi sie w brzuchu przewraca i kluje jajnik, a teraz zaczelam nauke jazdy i poki co nie czuje nic - ale to chyba z tego stresu - bo dziury to wszystkie zaliczam
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:56   #791
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Jestem po wizycie kolejnego dr - tego co mi torbiel wykryl. Okazalo sie ze wcale sie nie zwiekszyla i jest taka sama. Przepisal mi znow Distreptaze i PROVERA 2 opakowania. Nie wiem co mam robic kazdy lekarz ma swoje zdanie, inaczej widzi torbiel. Ja jednak zostane przy pigulkach Microgynon i za miesiac znow na kontrole, a moze i wczesniej...
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 17:05   #792
aleopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam wszystkich
Nie wiem od czego zacząć...ale zaczne od początku...gdy miałam 14 lat wykryto u mnie pierwszy raz torbiel w prawym jajniku i wtedy od razu trafiłam pod nuż od tamtej pory ciagle borykałam sie z bołem jajników torbiel sie odnawiała pomimo brania tabletek. W ciagu 2 lat 3 razy mnie kroili po ostatnim przestałam chodzic do lekarza bo miałam juz tego wszystkiego dosc lecz niestety teraz znów sie od roku meczylam z b.ólem i juz postnowiłam pojsc do gin od razu stwierdził torbiel i i bede miała nastepna operacje teraz wiem ze z tym nie ma zartów wiec dziewczyny nie poddawajcie sie tylko walczcie mimo wszystko Dodam ze dzis mam 19 lat i od tylu sie mecze z tymi torbielami 3mam za zwszystkie was kciuki)) Głowy do gory
aleopo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 23:46   #793
Granda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

O rety. Trochę Was tu jest.
A ja sobie chadzam do jednej z warszawskich "sław". Staram się dziecko. Nie miałam miesiączki wiec dostałam duphaston na wywołanie i zaraz potem miałam od 4 dc brać femarę (stymulacja). Po 10 dniach od odstawienia duphastonu nie było @ więc coś mnie tknęło i pojechałam do lekarza. Dodam, że wcześniej, od 4 m-cy biegałam średnio co 2 tygodnie bo miałam przeróżne plamienia, które zostały zbagatelizowane mimo każdorazowego wykonywania przez lekarza usg.
Mojego na szczęście nie było. Zastępujący zbladł. Wyhodowałam sobie torbę wielkości 8,5 cm. Całe szczęście, że nie zaczęłam brać femary bo chyba bym pękła. Dostałam czopy doodbytniczo i torbiel zmniejszyła się do 6,5 cm. Teraz jestem na gravistacie a 3 września kontrola.
I ja się boję. Nienawidzę zabiegów i operacji. Jestem uczulona na coś czym znieczulają/usypiają i za każdym razem mam hocki klocki.
Dobrze będzie skoro się już troche zmniejszyła nie? :-(
Granda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 13:00   #794
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja się wczoraj dowiedziałam, że też mam torbiel w prawym jajniku, całe szczęście, że to 3cm! Mam nadzieję, że się wchłonie! Na wizytę u gina musze poczekać 2 tygodnie, ale jestem już zapisana!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 23:20   #795
Shareya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam dziewczyny!
Próbowałam znalezc odp na dreczace mnie pytania gdzies w Waszych wzesniejszych postach, ale nie udalo mi sie, jest ich tak duzo ze nie mam sil czytac wszytskiego. Wiec jesli powtarzam się to przepraszam, ale naprawde ja swiruje juz ze strachu.

Kilka dni temu moja gin wyczula u mnie torbiel, podbrzusze szczegolnie z prawej strony bardzo mnie bolało od jakichs 4 dni, dlatego poszlam... Jakto gin okreslila mam torbiel 'wielkosci mandarynki' co mnie przerazilo, jednak dodala ze to ponoc mala wielkosc o.O ale nie to tak mnie martwi

lecze się czopkami i antybiotykiem Doxycyclinum juz od 3 dni, a bol nadal jest. Czy to normalne? tez Was bolalo podczas kuracji?
Do tego dzis pojawilo się u mnie krwawienie, miesiaczka powinna byc za jakies 10 dni, zreszta krwawienie to jest dosc dziwne... Krew jest jakby zbyt 'czysta' jak na miesiaczke, chyba wiecie co mam na mysli, wyglada jak krew np z kolana i sa jej sladowe ilosci. To znak dobry czy zly?

Gin mowila ze mam nosic podpaski caly czas ale z tego co zrozumialam to dlatego ze te czopki sie rozpuszczaja no i moge 'wydzielac' wiele plynow.

Dziewczyny ja ogolnie nerwus straszny jestem jesli chodzi o problemy zdrowotne i naprawde umieram tu ze strachu Mam 18 lat to moj pierwszy torbiel i czuje sie przestrasznie z tym czyms w sobie o.O caly czas boli i nie daje o sobie zapomniec, co o tym sadzicie?
Shareya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:16   #796
Makaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 212
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Shareya, myślę, że Twoje plamienie jest spowodowane działaniem leków. Prawdopodobnie leki zadziałały i pękła Ci torbiel.
Jeśli chodzi o ból, to rzeczywiście przez jakiś czas zapewne będziesz go odczuwała, jednakże powinien minąć razem z zakończeniem krwawienia.
Jeśli jednak będziesz bardzo niespokojna, to najlepiej idź do swojego lekarza, który zrobi badania i odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości.
Makaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:16   #797
oke5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Ciaza, torbiele, stres? Pomocy

Witam,
Mam powazne pytanie w sprawie miesiaczki.
Moja dziewczyna(lat 18) miala okres w nastepujacych dniach
31 marzec(lekkie krwawienie)
18 kwieciec
14 maj
19 czerwiec
18 lipiec
i do dzisiaj meisiaczki nie ma. Wg. obserwacji dni plodne wystapily w okolicach 10 sierpnia(ale pewnosci nie mamy).
Dziewczyna nie byla nigdy u ginekologa. Robilismy test ciazowy 21 sierpnia i wyszedl negatywny(ale test byl robiony ok. poludnia, nie przy pierwszym oddawaniu moczu).
Dziewczyne strasznie boli brzuch, kregoslum, glowa. Ale moze to bys spowodowane nieporozumieniami w rodzinie i ze mna. Przez co jet bardzo smutna. Ale z 2 strony te bóle brzucha są nie do zniesienia.
Wiec nie wiemy czy to ciaza(choc watpie bo doszlo miedzy nami tylko do pettingu podczas ktorego bylisy BARDZO ostrozni), moze torbiele w jajnikach? A moze tylko stres.
Chcialem jeszcze nadmienic iz dizewczyna od ok. roku czasu sie odchudza (jakies 20 kg mniej) a ok konca lipca zaczela ciut bardziej + herbatki na odchudzanie (jakas na spalanie tluszczow) czyli moze to spowodowane jest tym ze ma mniej tkanki tluszczowej, a badz co badz to zeby mniec okres trzeba miec odpowiednia ilosc tkanki tluszczowej
Prosze o porade.
Pozdrawiam.

Edytowane przez oke5
Czas edycji: 2008-08-23 o 19:16
oke5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 18:14   #798
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Ciaza, torbiele, stres? Pomocy

Najlepiej żeby poszla do ginekologa. Jeśli to nie ciąża to niech się zbada Dziewczyna w wieku 18 lat chyba powinna isc do ginekologa Jesli byliscie bardzo ostrozni to nic sie nie powinno stac.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 16:21   #799
aleopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Masz racje te krwawienia moga znaczyc to ze leki zadzilaly i torbiel pekla>>>
a mam pytanie czy mialas robione usg?? bo z tego co zrozumialam to nie.
3majcie dziewczyny kciuki bo za w srode mam nastepna operacje(( niestety nie laparoskopie normalna pod skalpel nie moge spac po nocach chodz to nie moj pierwszy zabieg ale mam nadzieje ze bedzie dobrze buziaczki dla was ii glowy do gory)) musi byc wszystko dobrze
aleopo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 19:19   #800
Shareya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedz
Kolejnego dnia po tamtym malym krwawieniu pojawiło się o wiele większe, poniewaz wygladalo naprawde zupelnie inaczej niz zwykly okres poszlam do lekarza. No i okazalo sie ze to jedne z moich czopkow sprawily ze krew byla tak rzadka i bylo jej niesamowicie duzo, a to byl po prostu przedwczesy okres- jak zwykle natura splatala mi figla

prosilam o USG (tak, wrecz prosilam!! 3 razy o tym wspominalam) ale pwoiedziano mi ze nie trzeba go robic i nie bedzie robione... Naparwde jestem zdziwiona bo moja torbiel byla na tyle duza ze mozna bylo ja wyczuc podczas badania, ale dwojka lekarzy mi mowila ze USG moze byc robione dopiero pod koniec brania moich lekow... tlumaczono to moim mlodym wiekiem.

Leki i tak sie jeszcze nie skonczyly, ale jutro ide na to USG prywatnie. Boję się nieco co tam mi się pokaze, ale pocieszam sie faktem ze teraz juz wydobrzalam na tyle ze prawie nic nie boli (mam nadzieje ze to dobry znak i moge byc spokojna)

Zycze sobie i Wam uwolnienia sie od tego paskudztwa
Shareya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 19:18   #801
ilona24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 38
GG do ilona24
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam wszystkich mam takie pytanko jak długo robi się torbiel na jajniku????i jak peknie to może się coś stać??Pytam dlatego iz ostatnio dowiedziałam się że miałam torbiel na prawym jajniku,pękł mi ale jajnik dalej mnie boli okropnie niewiem co robic pozdrawiam i dziekuje czekam na jakaś odpowiedz
ilona24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 23:24   #802
beaprzem161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel- prosze o opinie

Wiecie dziewczynki ja torbiele mam od 3 lat już. I na początku skierowali mnie do Międzylesia koło Warszawy. Mój torbiel miał ponad 4 cm i lekarz tak długo czekała aż on sam pęknie. Jak przyjechałam do niej na następną wizytę powiedziała że jestem w pełni zdrowa i nic mi nie jest żadnych torbieli.

Powiedziałam sobie że wiecej tam nie pojade. przez te 3 lata torbiele wracały i nadal są. teraz czekam na wizyte u gin. Powiem Wam dziewczyny że nie leczone torbiele prowadzą do niepłodności więc nie radzę wierzyć wszystkim lekarzom. Mi robili samo badanie usg i niby to mnie wyleczyło skoro torbiele znów mam? Heh... Nie wiem co to ma oznaczać..
beaprzem161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 10:26   #803
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Torbiel- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez beaprzem161 Pokaż wiadomość
W Mi robili samo badanie usg i niby to mnie wyleczyło skoro torbiele znów mam? Heh... Nie wiem co to ma oznaczać..
jak badanie usg może wyleczyć?? Przecież badanie służy diagnozowaniu chorób czy tam nieprawidłowości.

beaprzem161 ta torbiel się po prostu wchłonęła, tylko że jak się wchłonie to może właśnie powstać kolejna. Ja mam albo miałam torbiel krwotoczną (pozostałość po owulacji) bo nie wiem czy się wchłonęła, ale chyba tak bo na razie ból jajnika ustał. Jednak mogę mieć ją znowu po następnym jajeczkowaniu, i tak w kółko. Zaraz idę do mojej gin i ciekawe co na to powie. Ech...niby właściwie nic takiego, bo torbiele się tez wchłaniają, ale raz, drugi, trzeci i może się w końcu nie wchłonąć i wtedy będzie kłopot.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:47   #804
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Torbiel- prosze o opinie

pewnie juz to było tu pisane,ale przyznaje sie,ze nie czytałam...torbiel do 3 cm to jest tak zwany niepęknięty pęcherzyk graffa,którego się nie leczy i nie usuwa a obserwuje i te pęcherzyki przeważnie znikaja po okresie...usuwa sie toorbiele wieksze niż 6 cm i tzn torbiele endometrialne i skórzaste,a reszte próbuje sie leczyc hormonalnie...kazda torbiel wygląda inaczej na obrazie usg i na to też zwracajajcie uwage pozdrawiam gorąco i życze zdrówka
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 22:01   #805
Jerzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam wszystkich!
Ja tak jak i wy miałam torbiel na jajniku. Było to w tym roku. Wykrytą ja u mnie w czewrcu. Miała ona 8 cm i po jakiś 2 miesiacach leczenia ( w tym tydzień spędziłam w szpitalu) moja torbiel znikneła. Dodam że mam 18 lat i że nie miałam żadnej operacji ani żadnych zabiegów. Byłam leczona tylko tabletkami i to prze niecały tydzień. Wiem że torbiel może ale i nie musi wrócić. Ja jestem pozytywnej myśli bo psychika tak naprawdę ma bardzo wielkie znaczenie w drodze powrotu do zdrowia. Teraz jestem pod stała opieką ginekologa i jak narazie biorę tylko tabletki ktore maja mi pomoc w regularnym miesiaczkowaniu poniewaz do tej pory mialam z tym problem.
Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia i trzymam za was kciuki bo naprawde wiem co przeżywacie.
Jerzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 06:52   #806
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Torbiel jajnika - urocza sprawa...

Chyba mnie dopadło po raz kolejny. Ból z prawej strony, w dole brzucha, parcie na pęcherz, niemożność wyprostowania się. I tak od wczorajszego popołudnia. Pożarłam paczkę Nospy i próbuję się dowiedzieć czy dziś przyjmuje mój lekarz.

W sumie to jest masakra. Jak Wy się dostajecie do lekarza w takiej sytuacji? W przychodni nie mają USG, mój były ginekolog nie ma USG, obecny przyjmuje prywatnie niedaleko, ale do wczoraj miał urlop, a dziś jego automatyczna sekretarka melduje, żeby rejestrować się od jutra. Do Kaszpirowskiego chyba trzeba będzie się zgłosić.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:24   #807
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dzisiaj byłam na USG i okazało się, że mam torbiel na prawym jajniku o srednicy 35mm, mam 18 lat. Wymiary lewego jajnika sa prawie 2 razy mniejsze niz prawego, czy ten torbiel wpływa na to? Tzn. lewy ma 24x15 a prawy 41x33. Wiem, że jeden jajnik jest zawsze wiekszy, ale zeby az tak? Czy kiedy juz pozbede sie tego paskudztwa prawy jajnik "zmniejszy sie" troche?

Wczesniej nie wiedzialam, ze moze byc to torbiel, naciskajac prawa strone podbrzusza czulam ostry ból. Gin go wyczula podczas badania i dala mi skierowanie wlasnie na USG, chociaz po badaniu, gdy zapytalam czy wszystko OK powiedziala, ze tak...

W rozpoznaniu mam napisane, ze to zmiana wielokomorowa, moze wie ktos co to znaczy?

Pozdrawiam

P.S. Dodam, że nigdy nie brałam tabletek anty.

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2008-09-01 o 17:25 Powód: dopiska
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 08:13   #808
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

witajcie

byłam kilka dni temu u ginekologa. przy tradycyjnym badaniu stwierdził, że mam mały stan zapalny-przepisał mi jakieś tabletki dopochwowe. na USG wszystko wyszło dobrze! (o dziwo). czyściutko, żadnej torbieli!
ale poprosiłam doktora o przepisanie tabletek anty ponieważ mam strasznie bolesne okresy, a w październiku będę druhną i akurat na to wesele wypada mi @.

a... jeszcze jedno pytanie przy USG lekarz powiedział, ze jest już po owulacji, co to znaczy? że już po dniach płodnych? bo szczerze mówiąc nie wiem...

klejuszku, a co tam u Ciebie? są postępy w zwalczaniu torbieli?
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:33   #809
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

hej tass822 super ze nie masz torbiela Po owulacji czyli po dniach plodnych.

A ja czekam na @. Bralam Microgynon i jeszcze mam brac przez 2 miesiace. Na torbiel chyba nie dziala bo brzuch mam wielki, nawet spodni nie dopinam Teraz musze czekac, bo do dr dopiero mam isc jak sie skonczy @, a jestem 5 dni po odstawieniu tabletek a nic...
Oj juz bym chciala by bylo po wszystkim, pozdrawiam!
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:01   #810
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość

A ja czekam na @. Bralam Microgynon i jeszcze mam brac przez 2 miesiace. Na torbiel chyba nie dziala bo brzuch mam wielki, nawet spodni nie dopinam
klejuszek o rany! Ja też niedługo zacznę brać Microgynon, ciekawe jak go będę znosić. Jeszcze mnie zaczął zasuwać dzisiaj drugi jajnik!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.