Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 09:26   #781
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

witam w ten bury poranek... my z Kamisiem sami bo Tż poszedl na zajecia(robi podyplomowe) pralka sie kreci, trzeba jeszcze ogarnac mieszkanie i klatke schodowa ale z tym zaczekam az maly usnie

u nas zebow dalej brak

moje male juz od paru dni nie raczkuje tylko ciagle chodzi choc ma to swoje minusy ostatnio ktores z nas nie zamknelo WC i maly poszedl sobie podniusl klape i wrzucil do sedesu swojego kapcia, nie wspominajac ze ciagle otwiera szuflady i wszystko z nich wyurzuca, a jak ja mowie ze nie wolno i groze mu palcem to sie usmiecha do mnie i tez grozi... tylko cala rączka uroczo to robi

milej soboty zycze
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 11:48   #782
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
Passion, spróbuj nauczyć od razu z kubeczka pic, choćby na początek ten LOVI 360.
Chyba, że chodzi o mleko. My od początku używamy Avent, tak jak ostatnio pisalam trojprzepływowy smoczek.
Matko, ile to moje dziecko ma energii! A teraz jeszcze na dodatek za wszelką cenę chce robić użytek ze swoich chwijnych nóg. Normalnie wszędziewstaje, aby tylko jakieś podwyższenie, połka, ktorej można się złapać. Oczywiście ma radochę nieziemską, a że nie umie siadać, to klapie na tylek. No i "każe" sie prowadzać...ngi jej sie rozjeżdżają, chwieje się, ale jest taka z siebie dumna, jak stawia te koślawe kroczki
Widze, że muszę zacząć bardziej kłaść nacisk na słowa i polecenia typu "daj", "weź" itd, bo my do tyłu jesteśmy
Ami, Jaś z kubeczka zwykłego pije bez poblemu. Chodzi o butelkę do mlesia

To TT wygrał konkurs. Dzięki dziewczyny.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 17:13   #783
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
To TT wygrał konkurs. Dzięki dziewczyny.
Pass - polecam kupić od razu tą największą - chyba 330 ml, 260 szybko będzie za mała
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 17:18   #784
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

A ja mam takie dziwne pytanie do dziewczyn, które karmią piersią i decydują, że odstawią dziecko i przejdą na modyfikowane mleko. Jakie są motywy waszych decyzji? Pytam z czystej ciekawości
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 18:19   #785
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kasiu, ja chcę odstawić od piersi ponieważ wiem, że z tygodnia na tydzień będzie trudniej. Poza tym, na razie chcę ograniczyć ilość cycusiów i powoli przyzwyczajac małego do butli. Nie chcę, żeby nagle przezy szok, że nie ma przyjacela.
No i troche chcę odzwyczaić od kojarzenia mamusia=cycuś=spanko.
Zresztą zanim skończymy na dobre, to Jaś będzie miał roczek.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

roxi, thx
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 18:36   #786
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
To TT wygrał konkurs. Dzięki dziewczyny.
He he, a moja młoda jest wybredna, bo już na wstępie odrzuciła TT, za to toleruje NUKa. Dlatego też z Nuka mam wszystko: butelki, smoczki, niekapek.

U nas ok, choć odkąd pracuję, na nic nie mam czasu. Ostatnio jesteśmy wszyscy przeziębieni, więc się kurujemy.
No i mamy, niestety, zgłosić się z Hanią u okulisty.
freshona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 19:01   #787
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
He he, a moja młoda jest wybredna, bo już na wstępie odrzuciła TT, za to toleruje NUKa. Dlatego też z Nuka mam wszystko: butelki, smoczki, niekapek.

U nas ok, choć odkąd pracuję, na nic nie mam czasu. Ostatnio jesteśmy wszyscy przeziębieni, więc się kurujemy.
No i mamy, niestety, zgłosić się z Hanią u okulisty.
a mogę zapytać z jakiej przyczyny?

a u nas c.d. rewelacji
Po południu bawiliśmy się i Norbert chyba robi wstęp do chodzenia… Wstawał przy autku-jeździku i jak tylko wstał to puszczał jeździk i stał i się bawił czymś co trzymał w rękach i odstawiał nóżkę, tak, że stał bokiem – bez trzymania – kilkadziesiąt razy to zrobił i stał tak po 10-40 sekund A potem upodobał sobie pufę. leżały na niej dwie szmatki, zrzucał je (bez trzymania się!!!) i podpierając się jedną ręką kucał i podnosił je i kładł na pufę i tak wkółko
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-07, 19:33   #788
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
a mogę zapytać z jakiej przyczyny?

a u nas c.d. rewelacji
Po południu bawiliśmy się i Norbert chyba robi wstęp do chodzenia… Wstawał przy autku-jeździku i jak tylko wstał to puszczał jeździk i stał i się bawił czymś co trzymał w rękach i odstawiał nóżkę, tak, że stał bokiem – bez trzymania – kilkadziesiąt razy to zrobił i stał tak po 10-40 sekund A potem upodobał sobie pufę. leżały na niej dwie szmatki, zrzucał je (bez trzymania się!!!) i podpierając się jedną ręką kucał i podnosił je i kładł na pufę i tak wkółko
Kasiu, przyczyną jest lekko uciekające prawe oczko. Przy okazji dostałam namiary na najlepszego okulistę dziecięcego na Śląsku, więc ciekawe, jaki przypadnie nam termin. Mam dzwonić w poniedziałek.

Lekarz zwrócił również uwagę, że młoda inaczej stawia lewą nóżkę, na razie mamy jedynie pilnoeać, żeby na stópkach nie siadała, a jak już się nauczy chodzić, to kupić jej odpowiednio wyprofilowane buciki.

Wkurza mnie to, że lekarz z przychodni w ogóle niczego nie zauważa, dopiero jak od czasu do czasu pojedziemy do mojego ukochanego pediatry, to Hania jest obejrzana i zbadana baaaaardzo dokładnie. Z jego gabinetu wychodzimy po 40 minutach - w mojej przychodni po 5 i to wtedy, jak mam jakieś pytania.
freshona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 19:47   #789
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
Kasiu, przyczyną jest lekko uciekające prawe oczko. Przy okazji dostałam namiary na najlepszego okulistę dziecięcego na Śląsku, więc ciekawe, jaki przypadnie nam termin. Mam dzwonić w poniedziałek.

Lekarz zwrócił również uwagę, że młoda inaczej stawia lewą nóżkę, na razie mamy jedynie pilnoeać, żeby na stópkach nie siadała, a jak już się nauczy chodzić, to kupić jej odpowiednio wyprofilowane buciki.

Wkurza mnie to, że lekarz z przychodni w ogóle niczego nie zauważa, dopiero jak od czasu do czasu pojedziemy do mojego ukochanego pediatry, to Hania jest obejrzana i zbadana baaaaardzo dokładnie. Z jego gabinetu wychodzimy po 40 minutach - w mojej przychodni po 5 i to wtedy, jak mam jakieś pytania.

No to koniecznie trzeba sprawdzić co z tym oczkiem, można działać zawczasu (jak Nika z Martynką np.) Ja mam nadzieję, że Norbi będzie miał wzrok jak tata, bo ja jestem krótkowidzem i strasznie mnie to ogranicza (szkieł kont. nie mogę nosić)

Fajnie, że masz wogóle takiego pediatrę - nasz jest dobry, ale co z tego... przez to, że jest dobry jest tak rozchwytywany, że w poradni, do której chodzimy jest tylko 4 dni w tygodniu po 2h i ma nawał małych pacjentów, więc czas "na łebka" ma mocno ograniczony
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 07:00   #790
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cały czas was podczytuje, ale czasu na pisanie brak. Rehabilitacja idzie nam całkiem nieźle już widac poprawę mały zaczyna raczkować narazie co prawda nózkami i na lewym barku, ale podobno stąd juz niedaleka droga.
[QUOTE=freshona;15145256]
Lekarz zwrócił również uwagę, że młoda inaczej stawia lewą nóżkę, na razie mamy jedynie pilnoeać, żeby na stópkach nie siadała, a jak już się nauczy chodzić, to kupić jej odpowiednio wyprofilowane buciki. /QUOTE] U nas sytuacja identyczna, cwiczym troszke tę nózkę bardziej na zasadzie masażu od wewnątrz do zewnątrz, ale tak naprawdę rehabilitantka powiedziała, że dopóki dziecko nie staje twardo i nie obciąza dobrze tej nogi to może delikatnie ustawiać do wewnątrz (jest to podobno jakaś naturalna rotacja wewnętrzna i co ciekawe całkowicie zanika u dzieci dopiero w 7 roku życia) tylko u jednych dzieci widać bardziej a u inncyh prawie wcale.

My narazie nie chorujem, ząbków nadal brak, ale pani doktor coś tam wykukała i maja być do miesiąca. Zobaczymy

Pozdrawiam was cieplutko i wszystkim chorującym bobasom życze szybkiego powrotu do zdrowia.
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 08:41   #791
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

roxi, gratulacje dla Norbercika!

Ja zmykam na cały dzień do garów. Wieczorem mamy gości.

A! Jaś przymierza się do raczkowania - zaczyna na kolankach bujać pupcię. C€zy Wasze dzieci zaczęły raczkowanie z pozycji lezącej na brzuchu, czy z siedzącej???
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 09:57   #792
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

moj siedzacej przeszedl do raczkowania, a kolezanki jak z brzuszka krecil pupcia to nie raczkowal tylko pelzal, z pelzaka wstawal przy meblach a teraz juz chodzi sobie
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:02   #793
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Mój z pełzaka zaczął siadać i potem raczkował
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 14:10   #794
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

hej
dawno mnie nie było, gratulki dla wszystkich postępów
u nas zębów nadal brak a może ich wcale nie będzie...
i oststnio kiepsko ze spaniem w nocy młody ciągle sie budzi a ja jestem niewyspana i zła !

czy dajecie swoim dzieciom wątróbkę? ja wczoraj dałam troszkę na probe.. smakowała, nawet bardzo efektów ubocznych brak...
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:14   #795
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

lucyAs, to na dentyście zaoszczędzicie

Matko! Wątróbka..a ja mam skrupuły, żeby aszej zupy mu dać
Dziś wydalismy na Jasia 200 zł w ciągu 10 min!!! Butelka+smoczki do butelki+spodnie+puzzle piankowe.

Tak swoją drogą to polecam takie gigantyczne puzzle piankowe. Jaś się po nich turla, ogląda. Naprawdę super zabawka.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:41   #796
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
roxi, gratulacje dla Norbercika!

Ja zmykam na cały dzień do garów. Wieczorem mamy gości.

A! Jaś przymierza się do raczkowania - zaczyna na kolankach bujać pupcię. C€zy Wasze dzieci zaczęły raczkowanie z pozycji lezącej na brzuchu, czy z siedzącej???
dzięki
miłego wieczorku
u nas było z brzuszka na 4, samodzielne siadanie potem

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
czy dajecie swoim dzieciom wątróbkę? ja wczoraj dałam troszkę na probe.. smakowała, nawet bardzo efektów ubocznych brak...
ja się właśnie ostatnio zastanawiałam, od kiedy wolno... i od kiedy warzywa surowe wolno - pomidora, ogórka np. A jak przyrządziłaś wątróbkę i z czym podałaś? Pytam, bo my nie jemy, bo nie lubimy, ale może Norbert będzie chętny...

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą to polecam takie gigantyczne puzzle piankowe. Jaś się po nich turla, ogląda. Naprawdę super zabawka.
chciałabym, ale w żadnym pokoju mi się nie zmieszczą ehhh te nasze wielkie 36m2
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2009-11-08 o 15:42
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:47   #797
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Matylda wogole się nie czołagała i nie pełzała. Siadała albo na prostych nozkach wypinala tyleczek w gorę. Raczkowanie bylo z siadania i wygibasów. Teraz jes intensywne stawanie przy wszystkim i wspinanie się. Jak stoi w lóżeczku to kombinuje, jakby tu cos z nogami wymodzić Zaraz będzie łażenie przy meblach...tylko z tym cienko będzie bo nie mamy takich mebli...

Puzzle to też planowany zakup
Bylismy wczoraj u znajomych. Mają wielkie akwariu i Matylda była zaczarowana. No i mój mądry TZ wpadla na genialny pomysł i chce w domu zrobic. Jest to tym bardziej realne, że kiedys miał juz taką wizje i ma niemal caly niezbedny sprzęt. Niby fane, ale juz widze, kto się będzie tym zajmowal
A to moja stojąca pannica
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI

Edytowane przez AMILAMIJA
Czas edycji: 2009-11-08 o 15:56
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:54   #798
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
Matylda wogole się nie czołagała i nie pełzała. Siadała albo na prostych nozkach wypinala tyleczek w gorę. Raczkowanie bylo z siadania i wygibasów. Teraz jes intensywne stawanie przy wszystkim i wspinanie się. Jak stoi w lóżeczku to kombinuje, jakby tu cos z nogami wymodzić Zaraz będzie łażenie przy meblach...tylko z tym cienko będzie bo nie mamy takich mebli...

Puzzle to też planowany zakup
Bylismy wczoraj u znajomych. Mają wielkie akwariu i Matylda była zaczarowana. No i mój mądry TZ wpadla na genialny pomysł i chce w domu zrobic. Jest to tym bardziej realne, że kiedys miał juz taką wizje i ma niemal caly niezbedny sprzęt. Niby fane, ale juz widze, kto się będzie tym zajmowal
Ami - my też nie mamy mebli - mamy 2 szafy (zabudowa z drzwiamy przesuwnymi - zastanawiam się jak zabezpieczyć, żeby mały nie odsuwał, bo już to odkrył...) i komodę wysoką, no i ławę - jednyne przy czym mały może chodzić opierając się o blat to ława, ale jemu to nie przeszkadza... chodzi przy pionowych deskach i ścianach z rękami opartymi o nie.
A akwarium - wymaga pracy, ale pomyśl... ma też dobre strony - nie trzeba rybek wyprowadzać na spacer
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 16:02   #799
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

my mamy puzzle od dawna, ale Kamis wyciaga z nich male elementy np oczka w efekcie puzle przykrylam kocem, a kupilam je ze wzg na to ze jak uczyl sie siadac to jak upadla to mial miekko

a tak apropo rybek wyprowadzac nie trzeba , ale co to za przyjemnosc miec zwierze i nawet go nie poglaskac, juz lepszy jest chomik ja ostatnio nabylam 2 Kamis bardzo je lubi i nawet glaska tylko musze uwazac zeby robil to delikatnie , bo on czasem to brutal jest:P
__________________

Edytowane przez Stokrotka81
Czas edycji: 2009-11-08 o 16:05
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 16:15   #800
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Stokrotka81 Pokaż wiadomość
my mamy puzzle od dawna, ale Kamis wyciaga z nich male elementy np oczka w efekcie puzle przykrylam kocem, a kupilam je ze wzg na to ze jak uczyl sie siadac to jak upadla to mial miekko

a tak apropo rybek wyprowadzac nie trzeba , ale co to za przyjemnosc miec zwierze i nawet go nie poglaskac, juz lepszy jest chomik ja ostatnio nabylam 2 Kamis bardzo je lubi i nawet glaska tylko musze uwazac zeby robil to delikatnie , bo on czasem to brutal jest:P
napisałam tak o tych rybkach, że wyprowadzać nie trzeba, bo sama mam psa... i np. teraz mąż ma na 14 do pracy, ja sama z małym, a psa wieczorem będzie trzeba wyprowadzić Kocham gada strasznie, ale czasem mam nerwa, że nie s*a do sedesu
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 16:20   #801
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

roxi wiem ze pieskiem choc to najbardziej kochane to obowiazek straszliwy i jak przyjdzie niepogoda to juz wogole sie odechciewa... sama prawie mialam pieska ale opatrznosc czuwala nade mna ... i mam 2 chomiki
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 16:50   #802
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

rozi, o zabezpieczeniu szafy przesuwanej nie pomyślałam...trzeba będzie coś wykombinować!!!

Zaraz będe miała gości, a Jaś jak zasnął to normalnie jak nie moje dziecko...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 17:00   #803
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witajcie w zasadzie po weekendzie,
my kolejny weekend latany, tęsknię do weekendu spędzonego w domu tylko we troje, na nic nierobieniu, a kolejny weekend znów nie zapowiada się taki

Kellys, Roxi gratulacje dla maluszków, a to bystrzachy

Ami, nasze dzieciaczki idą łeb w łeb z rozwojem, Kuba w tym dniu kiedy zaczął raczkować, zaczął wspinać się na kolana, a tydzień później zaczął wpinać się i stawać na nóżki przy sofie - teraz to już przy wszystkim i też chciałby, żeby go prowadzić, nie da się nawet posadzić czy na czterech postawić, bo wypina miednicę do przodu. To jest takie pseudo chodzenie, bo mały tylko przebiera nóżkami a reszta zostaje mu "z tyłu" i ja trzymająć muszę mu to wyrównywać. Ale jednak staram się to ograniczać, bo dziadki to go tylko tak prowadzają, więc im wytłumaczyłam, że ostrożnie bo można zaszkodzić na stawy. Zrozumieli


Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Kasiu, ja chcę odstawić od piersi ponieważ wiem, że z tygodnia na tydzień będzie trudniej. Poza tym, na razie chcę ograniczyć ilość cycusiów i powoli przyzwyczajac małego do butli. Nie chcę, żeby nagle przezy szok, że nie ma przyjacela.
No i troche chcę odzwyczaić od kojarzenia mamusia=cycuś=spanko.
Zresztą zanim skończymy na dobre, to Jaś będzie miał roczek.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

roxi, thx
Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
roxi, gratulacje dla Norbercika!

Ja zmykam na cały dzień do garów. Wieczorem mamy gości.

A! Jaś przymierza się do raczkowania - zaczyna na kolankach bujać pupcię. C€zy Wasze dzieci zaczęły raczkowanie z pozycji lezącej na brzuchu, czy z siedzącej???
Ja też coraz częściej myślę nad stopniowym odstawianiem, już teraz widzę, że będzie ciężko. Kubusiowi mamusia też kojarzy sie z cycusiem i spaniem. Jak jest zmęczony to przychodzi do mnie i do cycka się przsytawia Na razie próbuję wprowadzić mu trzeci posiłek stały w ciągu dnia, ale jest ciężko, bo ledwo zje śniadanie, a o obiedzie nie wspomnę i tylko za cycem patrzy... więc niestety uważam, że później będzie trudniej, a już teraz ciężko mi patrzeć jak Kuba się męczy chcąc zasnąć bez cycka, chcę mu i sobie tego oszczędzić.

A Kubuś zaczął raczkoważ z pozycji na brzuszku - siedzi dopiero od niedawna

Wczoraj zakupiłam super książeczkę z przepisami dla dzieci, już nie mogę się doczekać, aż zacznę wprowadzać je w życie byble by Kubuś zaczął jeść. No i były tam też przepisy na wątróbkę, więc jutro napiszę co można z nią zrobić dla maluszka.

Z resztą książka napisana przez brytyjkę, więc pojawia się tam wiele innych rzeczy, które mogą"szokować". Ale myślę że w niewielkich ilosciach to można pewne rzeczy wprowadzać i przede wszystkim próbować.

Miłego wieczoru
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 17:35   #804
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Nenah Pokaż wiadomość
Ja też coraz częściej myślę nad stopniowym odstawianiem, już teraz widzę, że będzie ciężko. Kubusiowi mamusia też kojarzy sie z cycusiem i spaniem. Jak jest zmęczony to przychodzi do mnie i do cycka się przsytawia Na razie próbuję wprowadzić mu trzeci posiłek stały w ciągu dnia, ale jest ciężko, bo ledwo zje śniadanie, a o obiedzie nie wspomnę i tylko za cycem patrzy... więc niestety uważam, że później będzie trudniej, a już teraz ciężko mi patrzeć jak Kuba się męczy chcąc zasnąć bez cycka, chcę mu i sobie tego oszczędzić.
Dla dzieci pierś to nie tylko mleko (posiłek), to jest też lekarstwo na różne smutki. Dlatego jak je coś boli/wychodzą zęby/uczą się czegoś nowego to lubią sobie "powisieć" na piersi, bo to daje bliskość mamy, spokój i ukojenie, pomaga dziecku radzić sobie z otaczającym światem. Ja myślę, że później będzie łatwiej odstawić, bo dziecko będzie więcej rozumieć, no i alternatywą będą inne, smaczne i kolorowe posiłki
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 18:15   #805
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kasiu wiem o tym i kocham tę bliskość, nie chcę Kubusia całkowicie odstawić i od razu, po prostu chcę mu wprowadzić jakieś w miare stałe pory jedzenia, a od przyszłego roku powoli eliminować cycusia w ciągu dnia (chcę poszukać jakiejś pracy na pół etatu), a zostawić karmienia poranne i wieczorne, potem stopniowo i z tego rezygnować.

No i dla chętnych przepis na wątróbkę:
składniki na 6 porcji - można zamrażać:
75 g wątróbki cielęcej lub 2 wątróbki drobiowe,
120 ml wywaru z kurczaka
25 g białej części pora pokrojonej,
25 g pieczarek pokrojonych,
50 g marchewki obranej i pokrojonej,
ziemniak obrany i pokrojony,
łyżka masła,
pół łyżki mleka

Wątrókę oczyścić i pokroić, a następnie ugotoważ w wywarze z porem, pieczarkami i marchewką na małym ogniu 8 minut. Ugotować ziemniak, rozgnieść go i wymieszać z masłem i mlekiem. Podawać wątróbkę zmiksowaną z warzyami i ziemniakiem.

Dodam tylko, że przepis jest w dziale dla dzieci od 7 do 9 m-ca życia
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 20:24   #806
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

No i mamy problem - Jaś zaprotestował przy butelce. Jak nauczyć go pić z butelki???
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 20:42   #807
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Mądre dziecko masz, wie co dobre
A nie może dostawać mleka z kubeczka? Pisałaś, że z kubeczka pije bez problemu.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 21:23   #808
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
roxi, gratulacje dla Norbercika!

Ja zmykam na cały dzień do garów. Wieczorem mamy gości.

A! Jaś przymierza się do raczkowania - zaczyna na kolankach bujać pupcię. C€zy Wasze dzieci zaczęły raczkowanie z pozycji lezącej na brzuchu, czy z siedzącej???
U nas było najpierw pełzanie pózniej raczkowanie i z raczkowania nauczyl sie sam siadac bo wczesniej to ja go musialam sadzac leniuszka małego....
A teraz młody jest na etapie chodzenia przy "meblach" (u nas przy sofie bo tez mebli nie mamy) no i od kilku dni to zaczyna podnosic sie na nózki nawet przy scianie aa i ostatnio jjak stal przy sofie i dalam mu zabawke to sie puscil obydwoma raczkami i stal z 3 sekundy ale zaraz jak zajarzyl ze sam stoi to sie oparł brzuchem i zaraz rekami

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
lucyAs, to na dentyście zaoszczędzicie

Matko! Wątróbka..a ja mam skrupuły, żeby aszej zupy mu dać
Dziś wydalismy na Jasia 200 zł w ciągu 10 min!!! Butelka+smoczki do butelki+spodnie+puzzle piankowe.

Tak swoją drogą to polecam takie gigantyczne puzzle piankowe. Jaś się po nich turla, ogląda. Naprawdę super zabawka.
tez mamy puzzle i młody wyciaga z nich literki i tez przykrywamy kocem
A co do jedzonka to gdziesz czytalam ze od 9 miesiaca mozna dac sprobowac dziecku juz wzystko...(oczywiscie nie doprawione tak jak dla nas) no ale ponoc ogorek surowy czy np.gotowana papryka tez mozna dac....my niedlugo bedziemy własnie probowac
papryczki
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 21:35   #809
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Jas też wyciąga literki z puzzli, ale niech sobie wyciąga. Zdezynfekowałam wszystko Miltonem więc czyste, a literki sa takie duże że nie połknie. A ubaw ma jak nie wiem, kiedy wyjmie literkę i patrzy przez dziurę po niej.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 22:40   #810
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
U nas było najpierw pełzanie pózniej raczkowanie i z raczkowania nauczyl sie sam siadac bo wczesniej to ja go musialam sadzac leniuszka małego....
To jest jak najbardziej prawidłowa kolejność, najpierw raczkuje, później siada z pozycji na czworakach, na końcu siada z leżenia. Naprawdę nie ma potrzeby przyspieszać na siłę rozwoju dziecka.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.