Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-22, 20:12   #781
MajWija
Wtajemniczenie
 
Avatar MajWija
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2 425
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

A ja dopiero do domu dotarłam...
Jak mąż pojechał to wybrałyśmy się z koleżanką w miasto i teraz, jak tak weszłam do domu to mega smutno mi się bez męża zrobiło, aż mi się płakać chcę... Hormony
Mame przytargałam ze sobą, żeby była na noc, ale mama to nie to samo :P z resztą już śpi
MajWija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:12   #782
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Dobry wieczór!
Zasnęłam dziś po 5 w nocy regularnie spinał mi się brzuch i tak czekałam co z tego będzie, ostatecznie przeszło. Ale przynajmniej pogadałam z małą.

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
wczoraj wizytowaliśmy - wszystko ładnie pięknie, szyjka długa, przepływy git, Staś ma się bardzo dobrze i waży 2350 g w końcówce 33 tygodnia
Kawał bobasa już

Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
Meldujemy się po U Marty wszystko dobrze, waży 1650g +-, leży główką w dół, jak lekarz pokazał buźkę to Tż tylko zdołał wydusic: ojej <3
Termin z OM i z tych wszystkich pomiarów się pokrywa na 26 zobaczymy co to będzie
Gratki

Cytat:
Napisane przez EmRzet Pokaż wiadomość
My też po wizycie. Wszystko pięknie z wyjątkiem lekko powiększonej miedniczki nerkowej, do kontroli o porodzie. Maluch większy o tydzień w porównaniu z OM i uparcie ucieka od badania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oby to była nic nie znacząca wada od urodzenia mam defekt w jednej nerce i kompletnie zero dolegliwości z tego tytułu. Będzie git!

Cytat:
Napisane przez magda17x Pokaż wiadomość
dzień dobry

Melduję się po wizycie... troszkę mnie nastraszyła lekarka, stwierdziła, że szyjka nie jest zbyt długa i żebym prowadziła się oszczędnie, nie wieszała firanek i powoli pakowała walizkę, żeby być przygotowaną w razie czego następna wizyta za 2 tygodnie

Biorę się za nadrabianie
Czuj nad sobą wizażowy bacik.

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
"Bo jak ty i tata bedziecie w pracy to wtedy ja bede wychodzil z Wojtusiem na spacer. Zobacz, o tak!"
O jaki Kruszynek na obrazku
Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
Wróciłam od gina. Pola oczywiście jeszcze większa, tzn. Z usg wychodzi mi początek 34 tygodnia 😱 i termin na 2 listopada (z om był 17 a z połówkowego 6 listopad). Mała waży przeszło 2300 g i mam już umówioną konsultację z ordynatorem kiedy cc itd. na 3 października i ktg na 6 października. Jestem coraz bardziej przerażona jak to szybko leci😨

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Ja 3 października wizytuję, podzielisz się z nami wieściami odnośnie cc, mała ma już piękną wagę nie denerwuj się, pomyśl że niedługo będziesz tulić maluszka...

Cytat:
Napisane przez magda17x Pokaż wiadomość
myślę, że sporo nas rozpakuje się właśnie w pierwszej połowie listopada. Mnie termin z OM wychodzi na 6 listopada, z genetycznego usg na 12, a z ostatniego USG na 3... z dzisiejszej wizyty wychodzi, że może być pod koniec października bądź tu mądry...
Bierzecie pod uwagę te daty? Przecież ewentualne różnice w terminach z om i usg uwzględnia się jedynie w pierwszym trymestrze później już różne cuda mogą wychodzić...
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:17   #783
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 2 926
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez ma_i Pokaż wiadomość
Już skręcone Póki co stoi w salonie, pewnie w weekend będziemy jeździć z meblami po sypialni Ale się cięszę
Ślicznie, ale.co tam kombinują te kicury?
aleksandramaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:24   #784
MajWija
Wtajemniczenie
 
Avatar MajWija
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2 425
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

I jeszcze do tego problem z tą wodą Żywiec, a my tylko tą pijemy, innej w domu nie mam.
Nie wiem, co ja będę do jutra pić
MajWija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:35   #785
KoniKa4
Rozeznanie
 
Avatar KoniKa4
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 523
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez ma_i Pokaż wiadomość
Ja też wcześniej nie czułam się gotowa na dziecko. Może nie chodziło mi o karierę czy żal ciała, ale po prostu sama czułam się jak dziecko. Trochę też nam zależało żeby złapać stabilność finansową, mieć gdzie mieszkać. Poza tym powiedziałam mężowi, że najpierw ślub, a potem dzieci. A jak już wreszcie było po ślubie i zaczęłam mocno odczuwać instynkt macierzyński, to okazało się że nie jest to takie proste. Myślałam, że do 30 uda mi się zostać mamą, ale staraliśmy się 2 lata. W każdym bądź razie czuję się na tyle dojrzała, świadoma i na tyle długo czekałam, że jestem pewna że sobie poradzę z tym ogromnym wyzwaniem ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
A ja szybko wiedziałam że chce dzieci, może dlatego że nie było studiów, kariery.
Dokładnie wiedziałam z czego będę musiała zrezygnować i co mnie czeka.
Imprezowanie tydzień w tydzień znudziło mi się w wieku 21 lat. Prawie 4 lata cierpliwie czekałam aż Tż też do tego "dorosnie"
Z imprezowania też dawno temu wyrosłam bardziej o swobodę i niezależność i chodziło. No i o odpowiedzialność za małą istotkę - nigdy nie wyobrażałam sobie macierzyństwa z fanfarami w tle tylko widziałam realia typu: pieluchy, wstawanie w nocy, przeziębienia. Nie żyję złudzeniami że maluch tylko będzie jadł, spał i uśmiechał się (chociaż może się trafi taki aniołek po cichu na to liczę). Kariery też żadnej przecież nie robię, bardziej myślę o ugruntowanej sytuacji zawodowej, stabilizacji finansowej, jakimś doświadczeniu bo jednak przerwa w pracy będzie dość długa u mnie.
My obydwoje z Tż musieliśmy dorosnąć. I też się bałam, że jak nie mamy już 20 lat to może być problem z zajściem.
Mai ja po kilku miesiącach starań już schiz dostawałam, najważniejsze że się udało

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ma_i Pokaż wiadomość
Już skręcone Póki co stoi w salonie, pewnie w weekend będziemy jeździć z meblami po sypialni Ale się cięszę
są już pierwsi kontrolerzy jakości

Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
I jeszcze do tego problem z tą wodą Żywiec, a my tylko tą pijemy, innej w domu nie mam.
Nie wiem, co ja będę do jutra pić
też ją piję ale niegazowaną i w 1,5 l butelkach. Po prostu będę wąchać po otwarciu butelkę. Jeśli się boisz pić to kup jutro inną wodę, a dziś pij kranówkę
KoniKa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:44   #786
ma_i
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 048
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez KoniKa4 Pokaż wiadomość
Z imprezowania też dawno temu wyrosłam bardziej o swobodę i niezależność i chodziło. No i o odpowiedzialność za małą istotkę - nigdy nie wyobrażałam sobie macierzyństwa z fanfarami w tle tylko widziałam realia typu: pieluchy, wstawanie w nocy, przeziębienia. Nie żyję złudzeniami że maluch tylko będzie jadł, spał i uśmiechał się (chociaż może się trafi taki aniołek po cichu na to liczę). Kariery też żadnej przecież nie robię, bardziej myślę o ugruntowanej sytuacji zawodowej, stabilizacji finansowej, jakimś doświadczeniu bo jednak przerwa w pracy będzie dość długa u mnie.
My obydwoje z Tż musieliśmy dorosnąć. I też się bałam, że jak nie mamy już 20 lat to może być problem z zajściem.
Mai ja po kilku miesiącach starań już schiz dostawałam, najważniejsze że się udało

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------



są już pierwsi kontrolerzy jakości



też ją piję ale niegazowaną i w 1,5 l butelkach. Po prostu będę wąchać po otwarciu butelkę. Jeśli się boisz pić to kup jutro inną wodę, a dziś pij kranówkę
Ja też Czarne myśli towarzyszyły mi gdzieś z tyłu głowy cały czas. Po lekarzach też się najeździliśmy. A jak podjęliśmy decyzję, że zaczynamy bardziej zaawansowane metody medyczne, to wtedy zatrybiło

Kontrola była natychmiastowa Obwąchały i dały sobie spokój. Do środka żaden nie wskoczył
ma_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:44   #787
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Mai, u nas to samo 2 lata sie staralismy, jak zaczelam badac hormony to w koncu sie udalo, teraz najwazniejsza jest nasza corcia ktora juz niedlugo powitamy
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 20:50   #788
ma_i
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 048
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Mai, u nas to samo 2 lata sie staralismy, jak zaczelam badac hormony to w koncu sie udalo, teraz najwazniejsza jest nasza corcia ktora juz niedlugo powitamy
Widocznie potrzebny był jakiś przełom
ma_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:50   #789
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

I nie oczekuje ze bedzie tylko cud i miod, wiem jakie potrafia byc dzieci (praca w zlobku dala kopa).

Kotki przeurocze, pewnie zastanawialy sie co to za mebel nowy
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:54   #790
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;65599526]Hej
Byłam dzisiaj na wizycie. Szyjka ma 37 mm czyli tyle ile mieć powinna Dostałam listę 8 badań i to już będzie koniec - jak to mój ginekolog powiedział "jakoś dociągniemy do porodu"
Z tych gorszych wiadomości miałam dzisiaj pobierany wymaz i strasznie mnie boli bożena jak robię siku aż boję się chodzić do toalety... W dodatku lekko krwawię ale to podobno często się zdarza po pobieraniu tego wymazu... Podobno jutro będzie lepiej [/QUOTE]

Ja też po. Wszystko ok, ale w porównaniu do reszty mój synek to kruszynka - niecałe 1500 gram Grunt że zdrowy chłopak.
Jest też gorsza wiadomość - mały nadal siedzi na tyłku, co na chwilę obecną wyklucza mnie z balonika Masaż krocza tak, bo szyjka długa i zamknięta więc nie zaszkodzi.
No i też mam zlecony GBS plus resztę jak do porodu..
Po GBSie tak Cię Bozena pobolewa?

Cytat:
Napisane przez KoniKa4 Pokaż wiadomość
aniball? też już myślałam czy nie zamówić. Daj znać ile czekałaś na przesyłkę.
Kurde mol, ja czekam czy mały się kopyrtnie

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Mai, u nas to samo 2 lata sie staralismy, jak zaczelam badac hormony to w koncu sie udalo, teraz najwazniejsza jest nasza corcia ktora juz niedlugo powitamy
U nas też dwa lata. Z czego prawie rok leczenia w klinice niepłodności.. Najwazniejsze że z sukcesem
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:57   #791
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez 000Kasia000 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, długo nie pisałam, ale jestem w miarę na bieżąco i wracam Do Was, choć udzielałam się bardzo krótko, ale nie będę Was zanudzac tlumaczeniem dlaczego.. U mnie zaczął się 33 tydzień, Magda rośnie ładnie i zdrowo, jesli wszystko będziew porządku, to będę miała cc zaraz na początku listopada. Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Widziałam Cię na innym wątku również tutak Cie witam
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 20:59   #792
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
Ja tam najzgrabniej wyglądam jak idę do WC na ostatni moment ;-)
Hahaha

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:01   #793
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
ojj czyżby rozpakowywanko na połowę października się szykowało?
No u mnie z pewnością będzie październik, tylko nie wyganiajcie mnie do październikówek😉

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny slyszalyscie o wodzie zywiec zdroj, jakis facet sie zatrul. Mi kiedys gin powiedzial ze mam pic wode ale nie zywiec zdroj, bo jakies badania widzial i cos bylo nie tak. Nie wglebialam sie ale mial racje. .
Ja piję tylko mineralną, a najlepszy skład mineralny z tych popularnych wód ma Muszynianka ta magnezowo wapniowa i Piwniczanka. Obie mają około 2000 mg/l składników mineralnych 😊

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Pokaż wiadomość
U mnie to już pewnie pajęczyny i nietoperze można znaleźć
A propos pajęczyn ostatnio z mężem jedziemy autem, patrzę i na lusterku zewnętrznym wisi włos to mówię do męża że co za kochanki wozi że zostawiają włosy na lusterkach a on że kochanki kochankami, i to ja pewnie grażyną zahaczyłam i pajęczyna została😆

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Ja 3 października wizytuję, podzielisz się z nami wieściami odnośnie cc, mała ma już piękną wagę nie denerwuj się, pomyśl że niedługo będziesz tulić maluszka... ..
No dziś z jednej strony stres ale z drugiej ekscytacja mnie dopadła że już niedługo wezmę na ręce swojego dzidziusia😀 i pożegnam ból naddupcza i przestanę kuleć😉


Koleżanka dziś urodziła synka , miało być sn skończyło się cc. Nie znam szczegółów ale chłopak 4400 g i 61 cm 😱



Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:05   #794
MajWija
Wtajemniczenie
 
Avatar MajWija
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2 425
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez KoniKa4 Pokaż wiadomość
Z imprezowania też dawno temu wyrosłam bardziej o swobodę i niezależność i chodziło. No i o odpowiedzialność za małą istotkę - nigdy nie wyobrażałam sobie macierzyństwa z fanfarami w tle tylko widziałam realia typu: pieluchy, wstawanie w nocy, przeziębienia. Nie żyję złudzeniami że maluch tylko będzie jadł, spał i uśmiechał się (chociaż może się trafi taki aniołek po cichu na to liczę). Kariery też żadnej przecież nie robię, bardziej myślę o ugruntowanej sytuacji zawodowej, stabilizacji finansowej, jakimś doświadczeniu bo jednak przerwa w pracy będzie dość długa u mnie.
My obydwoje z Tż musieliśmy dorosnąć. I też się bałam, że jak nie mamy już 20 lat to może być problem z zajściem.
Mai ja po kilku miesiącach starań już schiz dostawałam, najważniejsze że się udało

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------



są już pierwsi kontrolerzy jakości



też ją piję ale niegazowaną i w 1,5 l butelkach. Po prostu będę wąchać po otwarciu butelkę. Jeśli się boisz pić to kup jutro inną wodę, a dziś pij kranówkę
My też tylko niegazowaną i tylko 1,5l ale czytałam, że te też wycofują i nakazują nie pić
MajWija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:13   #795
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Gosiurek - gratki za wizyte i kciuki za przekrecenie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
A propos pajęczyn ostatnio z mężem jedziemy autem, patrzę i na lusterku zewnętrznym wisi włos to mówię do męża że co za kochanki wozi że zostawiają włosy na lusterkach a on że kochanki kochankami, i to ja pewnie grażyną zahaczyłam i pajęczyna została😆
Aaaa, padlam!
Mi kuba niedawno przyniosl rysunek
- patrz mama, jakiego ladnego pajaka narysowalem! Podoba Ci sie?
- no pewnie, sliczny jest!
- a wiesz jak ma na imie?
- nieee. Jak?
- tak jak Ty, Sylwia. Cieszysz sie?
- noooo, bardzo!


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:17   #796
ma_i
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 048
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość

A propos pajęczyn ostatnio z mężem jedziemy autem, patrzę i na lusterku zewnętrznym wisi włos to mówię do męża że co za kochanki wozi że zostawiają włosy na lusterkach a on że kochanki kochankami, i to ja pewnie grażyną zahaczyłam i pajęczyna została😆


Koleżanka dziś urodziła synka , miało być sn skończyło się cc. Nie znam szczegółów ale chłopak 4400 g i 61 cm 😱



Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


A dzieciątko ogromne! Nie dziwię się że cc...
ma_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:18   #797
MajWija
Wtajemniczenie
 
Avatar MajWija
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2 425
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Mnie trochę dziwią te wyliczenia terminu porodu na podstawie USG.
Mój gin mi od początku mówił, że termin może się zmienić jedynie do pierwszego badania prenatalnego, czyli do 12tc a później już nie podlega zmianie bo nie ma to znaczenia.
Tłumaczył to na takiej zasadzie, że każdy dzieć rośnie swoim tempem i na przykładzie dwóch kobiet z identycznymi tp jedno np w 35tc będzie miało 2,5kg a inne 3kg i mimo, że tej z 3kg USG pokazuję termin na dwa tygodnie wcześniej to i jedna i druga ma największe szanse na urodzenie w terminie z datą, która została ustalona do 12tc bo to nie waga dziecka decyduję o tym, ile ono posiedzi w brzuchu tylko czas, który jest mu potrzebny do pełnego rozwoju.
MajWija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:23   #798
desire87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 299
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
No u mnie z pewnością będzie październik, tylko nie wyganiajcie mnie do październikówek��



Ja piję tylko mineralną, a najlepszy skład mineralny z tych popularnych wód ma Muszynianka ta magnezowo wapniowa i Piwniczanka. Obie mają około 2000 mg/l składników mineralnych ��


swoich nie oddajemy

a co do wody ja na początu piłam jak najmniej zminieralizowaną bo czytałam że dla ciężarnych niewskazane są zminieralizowane z uwagi na to że dziecięce nereczki nie filtrują jeszcze takich ilości minerałów. Ale już się przerzucam na mineralkę porządną

koleżanka nie dziwie się że przez CC urodziła w końcu - taka waga dzidziusia!
desire87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:29   #799
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Aaaa, padlam!
Mi kuba niedawno przyniosl rysunek
- patrz mama, jakiego ladnego pajaka narysowalem! Podoba Ci sie?
- no pewnie, sliczny jest!
- a wiesz jak ma na imie?
- nieee. Jak?
- tak jak Ty, Sylwia. Cieszysz sie?
- noooo, bardzo!


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Hahaha 😆kochane dziecko !😆


Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
Mnie trochę dziwią te wyliczenia terminu porodu na podstawie USG.
Mój gin mi od początku mówił, że termin może się zmienić jedynie do pierwszego badania prenatalnego, czyli do 12tc a później już nie podlega zmianie bo nie ma to znaczenia.
Tłumaczył to na takiej zasadzie, że każdy dzieć rośnie swoim tempem i na przykładzie dwóch kobiet z identycznymi tp jedno np w 35tc będzie miało 2,5kg a inne 3kg i mimo, że tej z 3kg USG pokazuję termin na dwa tygodnie wcześniej to i jedna i druga ma największe szanse na urodzenie w terminie z datą, która została ustalona do 12tc bo to nie waga dziecka decyduję o tym, ile ono posiedzi w brzuchu tylko czas, który jest mu potrzebny do pełnego rozwoju.
Wiadomo że to jest orientacyjne , każde dziecko jest inne itd. ale mnie od samego początku wiek ciąży wychodził na ok. 1,5- 2 tyg starszą. A teraz u mnie to jest tak istotne no bo jak mam mieć planowaną cc to nieciekawie byłoby zaspać . Chociaż Jak dziś pytałam gina co by było gdybym wcześniej zaczęła rodzić to stwierdził że "powiedziałabym że miałam mieć planowaną cc i już". I że jak to druga ciąża i pierwsza skończyła się cc to nawet zaświadczeń nie muszę przynosić od okulisty...

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 21:37   #800
000Kasia000
Raczkowanie
 
Avatar 000Kasia000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 177
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

na naszym etapie juz nie zmienia się terminu porodu na podstawie wagi. U mnie chyba Madzia będzie raczej z tych większych, bo już ma wymiary jakby była o tydzień starsza. Jak zabieralismy starszą córkę ze szpitala to miała 2 kg i juz nam się dużą wydawała (bo przy urodzeniu 800 g). Młodsza to teraz dla nas będzie olbrzym

Ale jak sobie pomyślę, że mój tata urodził się SN z wagą ponad 5 kg... a babcia zawsze malutka, z 150cm miała...
000Kasia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:39   #801
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
No dziś z jednej strony stres ale z drugiej ekscytacja mnie dopadła że już niedługo wezmę na ręce swojego dzidziusia😀 i pożegnam ból naddupcza i przestanę kuleć😉


Koleżanka dziś urodziła synka , miało być sn skończyło się cc. Nie znam szczegółów ale chłopak 4400 g i 61 cm 😱



Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Po porodzie będziemy w końcu jak młode bogini
Ogromny

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość


swoich nie oddajemy

a co do wody ja na początu piłam jak najmniej zminieralizowaną bo czytałam że dla ciężarnych niewskazane są zminieralizowane z uwagi na to że dziecięce nereczki nie filtrują jeszcze takich ilości minerałów. Ale już się przerzucam na mineralkę porządną

koleżanka nie dziwie się że przez CC urodziła w końcu - taka waga dzidziusia!
U mnie od zawsze źródlana. Gdyby nie to, że mamy twardą wodę, a filtrowanie się u mnie nie sprawdza na dłuższą metę - piłabym kranówkę.
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:39   #802
desire87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 299
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

jakie macie ciśnienie w ciąży? Ja mam zazwyczaj ok. 130/80pare. Teraz 120/93. Przed ciążą zawsze miałam niskie (115-120/60) i od kilku dni mam zawroty głowy..
mówiłam lekarce o tych zawrotach i powiedziała że jak będą się utrzymywać to wziąć skierowanie do neurologa od lekarza rodzinnego ..
desire87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:45   #803
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
A propos pajęczyn ostatnio z mężem jedziemy autem, patrzę i na lusterku zewnętrznym wisi włos to mówię do męża że co za kochanki wozi że zostawiają włosy na lusterkach a on że kochanki kochankami, i to ja pewnie grażyną zahaczyłam i pajęczyna została😆


Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Aaaa, padlam!
Mi kuba niedawno przyniosl rysunek
- patrz mama, jakiego ladnego pajaka narysowalem! Podoba Ci sie?
- no pewnie, sliczny jest!
- a wiesz jak ma na imie?
- nieee. Jak?
- tak jak Ty, Sylwia. Cieszysz sie?
- noooo, bardzo!


Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
jakie macie ciśnienie w ciąży? Ja mam zazwyczaj ok. 130/80pare. Teraz 120/93. Przed ciążą zawsze miałam niskie (115-120/60) i od kilku dni mam zawroty głowy..
mówiłam lekarce o tych zawrotach i powiedziała że jak będą się utrzymywać to wziąć skierowanie do neurologa od lekarza rodzinnego ..
Mam 100-110/60, ale zawroty głowy mam rzadko, jedynie jak bardzo szybko wstanę z pozycji leżącej. Może neurolog to dobry pomysł?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:48   #804
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Nie komentuję każdego zdjęcia z osobna, muszę napisać zbiorczo - same piękne brzuszki w klubie
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:49   #805
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
jakie macie ciśnienie w ciąży? Ja mam zazwyczaj ok. 130/80pare. Teraz 120/93. Przed ciążą zawsze miałam niskie (115-120/60) i od kilku dni mam zawroty głowy..
mówiłam lekarce o tych zawrotach i powiedziała że jak będą się utrzymywać to wziąć skierowanie do neurologa od lekarza rodzinnego ..
Ja mam niskie, max 120/70 około, najniższe zanotowane 81/62. Muszę pić kawę bo inaczej są dni że się prawie zataczam i mdleję tak mi słabo.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 21:51   #806
ma_i
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 048
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
jakie macie ciśnienie w ciąży? Ja mam zazwyczaj ok. 130/80pare. Teraz 120/93. Przed ciążą zawsze miałam niskie (115-120/60) i od kilku dni mam zawroty głowy..
mówiłam lekarce o tych zawrotach i powiedziała że jak będą się utrzymywać to wziąć skierowanie do neurologa od lekarza rodzinnego ..
Mi wczoraj diabetolog mierzył, dzisiaj położna i dwa razy 120/80. A jak mi gin mierzy to mam zawsze 130-140/80-90 Ale jako że wysokie mam tylko na wizytach, bo kiedyś przez miesiąc sobie w domu mierzyłam i miałam niskie, to nic z tym nie robimy.
ma_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 22:07   #807
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Ja mam bardzo niziutkie cisnienie tak 86/63 za to puls wysoki i ide na ekg we wtorek. Ja cale zycie niskocisnieniowcem jestem.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

A to ja przed wizyta u gin to mam tez wyzsze tak 102-110/70 ale to i tak niskie.
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 22:22   #808
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 2 926
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
A propos pajęczyn ostatnio z mężem jedziemy autem, patrzę i na lusterku zewnętrznym wisi włos to mówię do męża że co za kochanki wozi że zostawiają włosy na lusterkach a on że kochanki kochankami, i to ja pewnie grażyną zahaczyłam i pajęczyna została

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
aleksandramaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 23:07   #809
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
Hahaha 😆kochane dziecko !😆
Wiadomo że to jest orientacyjne , każde dziecko jest inne itd. ale mnie od samego początku wiek ciąży wychodził na ok. 1,5- 2 tyg starszą. A teraz u mnie to jest tak istotne no bo jak mam mieć planowaną cc to nieciekawie byłoby zaspać . Chociaż Jak dziś pytałam gina co by było gdybym wcześniej zaczęła rodzić to stwierdził że "powiedziałabym że miałam mieć planowaną cc i już". I że jak to druga ciąża i pierwsza skończyła się cc to nawet zaświadczeń nie muszę przynosić od okulisty...

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, razem ze mną przyjmowali dziewczynę już z regularnymi skurczami, wzięli ją prosto na salę, jako że była już po jednej cesarce (mówiła że 7 lat wstecz).
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 06:32   #810
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Listopadowe mamy 2016: Pierdołowaty wątek vol. VIII uważam za otwarty

Dzien dobry! Witam sie w 31 tyg.
O jakie glupoty mi sie snily. Snilo mi sie ze moja tesciowa ukradla mi sukienke slubna i nie moglam wziasc slubu,tylko nie moja tesciowa tylko jakas inna,ale maz ten sam
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-11 13:28:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.