Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-26, 14:49   #781
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Welniane koce są potrafią być ciepłe

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Raczej nie na tyle, żeby przy braku ogrzewania zastąpić zimową kołdrę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 15:28   #782
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 290
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z podręczników do anatomii. Ciepło jest produkowane przez mięśnie i organy wewnętrzne, tłuszcz który je pokrywa utrudnia ucieczkę tego ciepła na zewnątrz.




No i co z tego? Odbiera mi to prawo wypowiedzi? Pisałam też, że mogę zimą spać przy otwartym oknie i nie marznąć, kiedy inni marzną. Tylko ja nikomu nie wmawiam, że powinien też tak mieć, a Ty to robisz.
No wewnętrzne to może i się ''magazynuje'', ale nijak to się ma do odbierania zimna z otoczenia przez powłokę zewnętrzną czyli skórę.


Na tej samej zasadzie też powinnaś ogrzewać siebie od środka przynajmniej na przeciętnym poziomie (to raczej grubym powinno być gorąco) a przecież w domu potrzebujesz puchówki.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-09-26 o 15:29
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 17:22   #783
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ale dajcie spokój, włączą ogrzewanie u finlory to wtedy po sprawdzeniu temperatur może sobie pomyśleć o zakupie kołdry?
A propos farelki, to nie jest fajne dogrzanie mieszkania, raczej siebie. Po wyłączeniu jej natychmiast robi się chłodniej, to już lepiej kupić grzejnik olejowy (do wystygnięcia oddaje ciepło)
Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
(...)
Znajome mojej matki, mieszkające w blokowiskach mówiły o wlamaniach do mieszkań przez balkon. Ostatnio okradli tam jakąś babkę - obudziła się w nocy widząc przed sobą twarz typa w kominiarce, a z nim było jeszcze 2 kolegów :/ Ukradli laptopa, telefon, może coś jeszcze.
Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Tak, podobno nawet całe osiedla gdzieniegdzie i zaczęło się latem przy otwartych balkonach (słyszałam akurat o Będzinie) W nocy włażą bez względu czy ktoś jest w mieszkaniu czy nie (!)
Nie wiem w ogóle o co chodzi, czy to jacyś byli akrobaci czy co? U mnie jakby któryś odpadł to nie przeżyłby - wszędzie beton...
Ale klamkowanie znam od lat i wielu miejsc pobytu. Niestety tu pomoże tylko domofon i czujni myślący sąsiedzi
[1=902f7e545689995ed710054 9f983f7667db9d210_640a731 2174a8;89361260]Mnie autentycznie zastanawiam co będzie się działo w styczniu jak przyjdą mrozy. Ludzie będą kupować drogi węgiel i płacić po 5-8 tyś miesięcznie za ogrzewanie byle mieć w domu 25*?
No albo faktycznie mają zrobione mega zapasy i YOLO.
Nie orientuję sie w tym, bo całe życie mieszkam w bloku - czy to możliwie, że ludzie mają zrobiony zapas opału na cały sezon aż do maja więc nie odczuwają kryzysu i dlatego palą jak głupi we wrześniu?[/QUOTE]
Obawiam się że jak zacznie być dostępny flot i muł to już tylko maski antysmogowe nas uratują Kolega kilka lat temu jeszcze palił mułem - przed zakazem. Poza okropnym powietrzem dla sąsiadów to pamiętam że tylko zachwalał: tanio, efektywnie, nic tylko brać palić :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 17:34   #784
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
No wewnętrzne to może i się ''magazynuje'', ale nijak to się ma do odbierania zimna z otoczenia przez powłokę zewnętrzną czyli skórę.


Na tej samej zasadzie też powinnaś ogrzewać siebie od środka przynajmniej na przeciętnym poziomie (to raczej grubym powinno być gorąco) a przecież w domu potrzebujesz puchówki.
No ale tak to działa. Jest to zjawisko dobrze zbadane. Oczywiście są też inne czynniki, w tym także było badanie przedstawiające hipotezę, że skłonność do marznięcia dłoni i stóp jest dziedziczna. Co jest dość logiczne, bo taką a nie inną konstytucję poszczególnych tkanek dostajemy od rodziców.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 17:41   #785
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

U mnie przytycie z niedowagi do granicy zdrowa waga/nadwaga bardzo zmieniło odczuwanie temperatury. Marzłam, obecnie jestem team eskimo. Ale może to być tez kwestia rozwalonych hormonów, tylko te rozwalone były już wcześniej
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 17:42   #786
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89361220]Jakie gładko? Post, od którego się zaczęło mówił o 25 stopniach więc ojej, dodałam jeden stopień.

No napisałaś, że jesteś szczupła i szybko marzniesz. Ja umiem czytać ze zrozumieniem. Tylko nie wiem co to ma do rzeczy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tkanka tłuszczowa pełni również funkcję izolacyjna czyli chroni przed utrata ciepła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 21:21   #787
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 290
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ale tak to działa. Jest to zjawisko dobrze zbadane. Oczywiście są też inne czynniki, w tym także było badanie przedstawiające hipotezę, że skłonność do marznięcia dłoni i stóp jest dziedziczna. Co jest dość logiczne, bo taką a nie inną konstytucję poszczególnych tkanek dostajemy od rodziców.
Na logikę to tkanka tłuszczowa co najwyżej zaizoluje Ci narządy wewnętrzne, niech będzie że masę mięsniową, kości, tylko że sama skóra jest narządem i szach mat. Ani tkanka tłuszczowa nie jest żadnym wybitnym ochraniaczem np. przed skutkami wypadków ani wewnętrznym rozgrzewającym od środka termoforem.



Dla #czy grubym ludziom jest cieplej
Wbrew często powtarzanym mitom osobom tęższym wcale nie jest cieplej niż szczupłym. Naukowcy twierdzą, że to jak odczuwamy temperaturę nie musi zależeć od wagi ciała. - Zimno odczuwamy natychmiast za sprawą wrażliwych na chłód receptorów w naszej skórze - mówi Ollie Jay, fizjolog z Uniwersytetu w Sydney.10 paź 2016

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
U mnie przytycie z niedowagi do granicy zdrowa waga/nadwaga bardzo zmieniło odczuwanie temperatury. Marzłam, obecnie jestem team eskimo. Ale może to być tez kwestia rozwalonych hormonów, tylko te rozwalone były już wcześniej
Mi jak byłam na ortoreksji i fit głodzeniu się wiecznie było zimno. Nie w wakacje oczywiście. Jak przytyłam i jem sobie zimno mi dalej identycznie...

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

a jeszcze a propos skłonności do marznięcia stóp; skłonność jak skłonnośc, mniejsza, ale sam problem nie wynikał przypadkiem z kwestii krążeniowych ??

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-09-26 o 21:19
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-26, 22:18   #788
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Na logikę to tkanka tłuszczowa co najwyżej zaizoluje Ci narządy wewnętrzne, niech będzie że masę mięsniową, kości, tylko że sama skóra jest narządem i szach mat. Ani tkanka tłuszczowa nie jest żadnym wybitnym ochraniaczem np. przed skutkami wypadków ani wewnętrznym rozgrzewającym od środka termoforem.



Dla #czy grubym ludziom jest cieplej
Wbrew często powtarzanym mitom osobom tęższym wcale nie jest cieplej niż szczupłym. Naukowcy twierdzą, że to jak odczuwamy temperaturę nie musi zależeć od wagi ciała. - Zimno odczuwamy natychmiast za sprawą wrażliwych na chłód receptorów w naszej skórze - mówi Ollie Jay, fizjolog z Uniwersytetu w Sydney.10 paź 2016
Możesz dyskutować z dość oczywistą wiedzą z zakresu anatomii i fizjologii, tylko nie wiem po co. A w Twoim cytacie jest mowa, że nie musi zależec, a nie że nie zależy. Bo zależy od wielu czynników, a nie tylko od tkanki tłuszczowej i oczywiście że są osoby z nadwagą, które mocno marzną i chudzi, którym bardzo ciepło, ale ogólna tendencja jest inna.


Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
a jeszcze a propos skłonności do marznięcia stóp; skłonność jak skłonnośc, mniejsza, ale sam problem nie wynikał przypadkiem z kwestii krążeniowych ??
Pewnie ze może, ale "leniwe" krążenie też można mieć w pakiecie "takiej urody" i dopóki mieści się to w laboratoryjnych normach, to nikt tego nie będzie leczył.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 08:32   #789
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Czytając wczoraj o tych kołdrach wybrałam sie zainwestowałam w Jysku kołdre z opisem ciepla z tych lepszych u nich.
kurde jak pod tym jest cieplutko i przyjemnie....nigdy nie miałam takiej, zawsze jakąs taka no zwykła i na to koc jak juz...bez sensu
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 10:28   #790
pani_dodi
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 1
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Oczywiście, że odczuwam, a zbliżająca się zima tylko nasila stres
Na szczęście w ostatnim czasie można znaleźć sporo porad dotyczących zarządzania własnym budżetem i np. oszczędzania Polecam Wam tekst Marty Kobińskiej (coach, zajmuje się edukacją finansową) xxx
Możecie polecić jakieś inne artykuły/profile na IG nt. nauki oszczędzania?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-09-27 o 15:02 Powód: link
pani_dodi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 11:35   #791
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89361185]No ale co Ty tutaj właściwie sugerujesz i po co ta wstawka, że Ty to jesteś szczupła? Czyli osoby, które nie marzną są grube??

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nie ma co robić dymów... Tkanka tłuszczowa jest świetnym izolatorem ciepła. To że osoby szczuplejsze szybciej marzną to po prostu fakt... Można to spokojnie potraktować jako plus bycia grubym

Inna kwestia jest taka, że jak się jest grubciem i ma się do tego problemy z układem krążenia, co jest bardzo częste u osób z nadmierną masą ciała, to przez to również można łatwo marznąć, więc niestety samo bycie grubciem nie daje gwarancji ciepełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_dodi Pokaż wiadomość
Oczywiście, że odczuwam, a zbliżająca się zima tylko nasila stres
Na szczęście w ostatnim czasie można znaleźć sporo porad dotyczących zarządzania własnym budżetem i np. oszczędzania Polecam Wam tekst Marty Kobińskiej (coach, zajmuje się edukacją finansową xxxx
Możecie polecić jakieś inne artykuły/profile na IG nt. nauki oszczędzania?
Ja czytałam kiedyś blogi Michała Szafrańskiego oraz Marcina Iwucia, chociaż bardziej pod kątem inwestycyjnym, bo z oszczędzaniem to nigdy nie miałam problemu, ale w sumie właśnie dlatego mogę powiedzieć, że rady na tych blogach są dobre, bo sama stosuję te taktyki od zawsze, mam podobne podejście do pieniędzy i to po prostu działa. Dodatkowo oni nie wciskają kitów w stylu "aby stać się bogaty, to musisz myśleć jak bogaty" czy "to Twój mindset biedaka jest źródłem wszystkich Twoich problemów", tylko mówią wprost że trzeba kontrolować wydatki i zwiększać zarobki, prowadzić budżety, być systematycznym, nadwyżki madrze inwestować by je ochronić przed inflacją itd., czyli po prostu włożyć w to pracę i dyscyplinę tak samo jak przy odchudzaniu czy innych celach długoterminowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-09-27 o 15:02 Powód: link w cytacie
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-27, 11:40   #792
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja nie zauważyłam różnić w termoizolacji wraz z nabywaniem sadła. No może pocę się bardziej ale zimno odczuwam tak samo (ale to pewnie wynik braku kondycji). I ciepło też.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 11:41   #793
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:03
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 12:56   #794
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

To w sumie mogli o dwa x-y skrócić
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 14:05   #795
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:03
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 07:48   #796
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:03
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 08:14   #797
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

A u mnie wrzesień minął i nadal nie grzeją. Chodzą słuchy, że miasto za mało węgla kupiło.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:00   #798
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak... Jakieś 2 tygodnie temu chodziłam w lekkim sweterku i myślałam, że się nie ugotuje. Oczywiście pracownicy w krótkich rękawach.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:07   #799
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A u mnie wrzesień minął i nadal nie grzeją. Chodzą słuchy, że miasto za mało węgla kupiło.
Ooo cholera. Rozumiem że nic pewnego? Myślałam o tym niedawno, coraz głośniej jest o pojedynczych kotłowniach bez węgla na osiedlach w malutkich miasteczkach. I do tego się dowiedziałam że są w kraju zarówno ciepłownie jak i elektrociepłownie (np należące do Tauron czytaj chyba najlepsze wyjście).
Czyli zależnie od miejsca zamieszkania takie będzie się mieć zabezpieczenie w ciepło centralne. Smutne czasy
Pomimo twojego zużycia prądu chyba trzeba się ubezpieczyć i zaopatrzyć w alternatywny grzejnik (farelka, konwektor, ale lepiej olejowy czy promiennik), póki są dostępne i tanie w sklepach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-01, 09:12   #800
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

A orientujecie się, czy będzie to jakoś odgórnie narzucane, żeby ograniczać energię? U mnie w pracy ma być temperatura 20 stopni w ramach oszczędzania energii. Tak na marginesie to ja mam problem, że strasznie mi nos marznie. To bym musiała chyba siedzieć w kominiarce, żeby coś na to poradzić. :P
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:22   #801
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
A orientujecie się, czy będzie to jakoś odgórnie narzucane, żeby ograniczać energię? U mnie w pracy ma być temperatura 20 stopni w ramach oszczędzania energii. Tak na marginesie to ja mam problem, że strasznie mi nos marznie. To bym musiała chyba siedzieć w kominiarce, żeby coś na to poradzić. :P
Na razie wszystko w administracji publicznej - urzędy rządowe i samorządowe +ich organizacje, nie tylko z powodu ustawy ale również oszczędności (chyba z wyj szkół i szpitali, niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę). Firmy prywatne póki co, nie.
A propos tych oszczędności, podobno Gdańsk nie otrzymał żadnej oferty na sprzedaż prądu, Bydgoszcz ma ofertę 3,5 tys zł za mWh, a metropolia korzysta z umowy na 550 zł za mwh. Jakoś dziwnie politycznie to wygląda...
A wiecie że w sejmie jest 25 stopni w środku? :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:27   #802
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

A w szkołach ponoć 16.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:28   #803
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
A orientujecie się, czy będzie to jakoś odgórnie narzucane, żeby ograniczać energię? U mnie w pracy ma być temperatura 20 stopni w ramach oszczędzania energii. Tak na marginesie to ja mam problem, że strasznie mi nos marznie. To bym musiała chyba siedzieć w kominiarce, żeby coś na to poradzić. :P
Wątpię.

Wczoraj w radiu słyszałam że gdzieś w Polsce tworzą jakaś całą iluminacje świetlną, co nie podoba się mieszkańcom. Więc co region, gmina zupełnie inne spojrzenie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:44   #804
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89366960]Wątpię.



Wczoraj w radiu słyszałam że gdzieś w Polsce tworzą jakaś całą iluminacje świetlną, co nie podoba się mieszkańcom. Więc co region, gmina zupełnie inne spojrzenie.[/QUOTE]Wydaje mi się, że oficjalne zarządzenie to zmniejszenie zużycia prądu o 10% w miejscach użyteczności publicznej. Ciekawa jestem kto i jak to sprawdzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:54   #805
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:03
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 10:12   #806
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

U mnie też nie grzeją, ale blok jest mega ciepły i nie ma takiej potrzeby. Mam 23 stopnie bez ogrzewania. No dobra w łazience by się przydało, bo ręczniki w ogóle nie schną.
Niech włączają jak najpóźniej, mniej hajsu do zapłacenia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja ostatnio bylam w dużym markecie i myślałam, że tam zamarzne. Bylo zimniej niż na dworze. Nie wiem jak tam ludzie pracowali siedząc bez ruchu na kasie. ;0

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2022-10-01 o 10:11
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 10:15   #807
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89366990]U mnie też nie grzeją, ale blok jest mega ciepły i nie ma takiej potrzeby. Mam 23 stopnie bez ogrzewania. No dobra w łazience by się przydało, bo ręczniki w ogóle nie schną.
Niech włączają jak najpóźniej, mniej hajsu do zapłacenia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Ja ostatnio bylam w dużym markecie i myślałam, że tam zamarzne. Bylo zimniej niż na dworze. Nie wiem jak tam ludzie pracowali siedząc bez ruchu na kasie. ;0

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie rzekomo już grzeją, ale tylko w mieszkaniach, bez części wspólnych, ale ja nie mam zamiaru włączać grzejników, nadal mam 24/7 otwarte okna, więc to by było bez sensu. Ja standardowo uruchamiam ogrzewanie dopiero jak jest na w ciągu dnia minusie, a i tak wtedy tylko na 1 albo 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 10:20   #808
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
U mnie rzekomo już grzeją, ale tylko w mieszkaniach, bez części wspólnych, ale ja nie mam zamiaru włączać grzejników, nadal mam 24/7 otwarte okna, więc to by było bez sensu. Ja standardowo uruchamiam ogrzewanie dopiero jak jest na w ciągu dnia minusie, a i tak wtedy tylko na 1 albo 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No generalnie jak ogrzewanie działa, to jest inna sprawa, bo wiele osób grzeje za Ciebie. Plus nie wiem jak masz, ale ja np nie mogę wylaczyc ogrzewania w łazience. Do tego mam rury od pionu na wierzchu, więc to też swoje daje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 10:33   #809
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89366999]No generalnie jak ogrzewanie działa, to jest inna sprawa, bo wiele osób grzeje za Ciebie. Plus nie wiem jak masz, ale ja np nie mogę wylaczyc ogrzewania w łazience. Do tego mam rury od pionu na wierzchu, więc to też swoje daje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Póki co w ciągu dnia u mnie jest codziennie +16 albo +18, więc nawet nie ma opcji, żeby grzali. Nie grzeją u mnie w bloku sąsiedzi, ten temat jest kością niezgody od dawna, bo mam w bloku podzielniki, a 90% lokatorów to seniorzy, którzy chcą dostać zwrot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 16:57   #810
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Podpisuję się pod tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.