Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-10, 12:02   #781
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Rozumiem

Ze swojej strony jeśli mogę swoje 3 grosze wtrącić w tym momencie kupowałabym zabudowę kuchni pod sam sufit. Ja urządzając mieszkanie 2 lata temu o tym nie pomyślałam i nie mieszczą mi się wszystkie sprzęty do szafek i stoją właśnie na górze i mnie to strasznie irytuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojj tak. Mam takie same spostrzeżenia. Ja ostatnio co prawda wyszłam wściekła z Ikei, ale na plus że zostałam totalnie zainspirowana jedną kuchnią, praktycznie idealnie wpasowała się w nasze pomieszczenie. A też bałam się że będę robić wszystko na wariata, bo nie mam nastroju na szukanie idealnej kuchni. Jedno jest pewne - szafki po sam sufit.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:02   #782
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

W czwartek będę miała podaną immunoglobuline. To bedzie 28+ 2 wg. apoikacji. W pierwszej ciąży sama za nią płaciłam, teraz jest refundowana.

Raficzyca, mam prześcieradła z Ikei i polecam. Nic się z nimi nie dzieje. https://www.ikea.com/pl/pl/p/len-prz...eski-90427102/

Dopiero dziś odpoczęłam po weselu i poprawinach. Super się bawiłam, no ale to jednak bardzo męczące było 🤷☠♀️

Pogoda pod psem, od rana pada, wieje, normalnie jesień już czuć. Noce chłodne, dnie szare, bure. Szkoda trochę. Choć prawda jest taka, że za upałami nie tęsknię



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:06   #783
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Szafki po sam sufit i kosz na smieci na blumie servo drive to must have wysoki piekarnik tez mega sprawa zwlaszcza przy dzieciach jak sie duzo piecze. Ja np codziennie chleby i nie mam stresu ze mi podleci chwyci od srodka podczas wyciagania bochenków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:06   #784
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Rozumiem

Ze swojej strony jeśli mogę swoje 3 grosze wtrącić w tym momencie kupowałabym zabudowę kuchni pod sam sufit. Ja urządzając mieszkanie 2 lata temu o tym nie pomyślałam i nie mieszczą mi się wszystkie sprzęty do szafek i stoją właśnie na górze i mnie to strasznie irytuje

Nawet miałam plan wymienić zabudowę, ale stwierdziłam że w jakiejs tam perspektywie czasu (4-5 lat) będziemy myśleć o zmianie lokum to już sobie odpuściłam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Własnie tak mysle, że jedna sciane poswiece na zabudową po sam sufit, będę mieć małą kuchnie a właściwie aneks kuchenny lub kuchnie otwarta na salon (zwał jak zwał) wiec bedzie trzeba sie tam jakos pomiescic albo jakies sprzety, które rzadko beda uzywane bede trzymac w pomieszczeniu gospodarczym, zobaczymy
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:09   #785
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Ja to wiem ale i tak na nic sie nie moge zdecydować, a poza tym mi nadal stoja tylko fundamenty bo budujemy szkieletówke wiec za chwile to szybciutko pojdzie wiec pewnie sie zmobilizuje jak te sciany powstana i bede sie mogła po domku przejsc a nie tylko widziec to na projekcie, nie pomaga tez fakt ze mi sie milion roznych styli podoba i nie umie sie zdecydować na jeden jeszcze mamy problem z gazownia
Może jest tu ktoś kto ma znajomosci w gazowni?
Miałam podobnie ale w sumie okazywało się że jak coś mi się na początku spodobało to później i tak do tego wracałam.
A jak już wybraliśmy np. płytki to przestałam oglądać inne żebym czasem nie zmieniła zdania
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:11   #786
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Własnie tak mysle, że jedna sciane poswiece na zabudową po sam sufit, będę mieć małą kuchnie a właściwie aneks kuchenny lub kuchnie otwarta na salon (zwał jak zwał) wiec bedzie trzeba sie tam jakos pomiescic albo jakies sprzety, które rzadko beda uzywane bede trzymac w pomieszczeniu gospodarczym, zobaczymy
No właśnie ja mam aneks i dramatycznie wyglądają te sprzęty na górze szafek. Ale jakoś muszę to przeżyć.

Pati tak, mamy dużą rodzinke. A teraz jeszcze moje rodzeństwo cioteczne jest w takim wieku że bierze śluby i tak nam dochodzą do gromadki osoby



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:16   #787
izzy_91
Raczkowanie
 
Avatar izzy_91
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 218
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Hej hej. Ja będę miała zastrzyk w 29+2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izzy_91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 12:23   #788
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Arya ja taki mam komplet. Ten siwy jak będzie mróz chyba zaloze bo jest gruby strasznie i jakis taki sztywny przy szyi mimo , ze mily w dotyku. Załącznik 7690446Załącznik 7690447Załącznik 7690448

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Faktycznie mój jest bardziej jak baranek może po praniu się zmieni ? Ale i tak milutki i fajny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 12:37   #789
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Zamelduję tylko, że przeżyłam i tym razem było bez rewelacji Ogólnie samo badanie oceniam ok. Nie ma w nim dla mnie nic strasznego. Pierwsze 15 minut piecze przełyk i jest średnio ale potem przechodzi całkowicie.

Później Was nadrobię bo drzemię Wstałam o 7 a to nie moja godzina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 13:11   #790
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Hej
Mam już kupioną komodę i powoli zbieram się do prania ubranek, jaki proszek polecacie? Czy to nie ma w ogóle znaczenia i wystarczy wybrać jakikolwiek dla dzieci?
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 13:26   #791
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Faktycznie mój jest bardziej jak baranek może po praniu się zmieni ? Ale i tak milutki i fajny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moj byl od poczatku taki miś.
Przyszło zamówienie z HM. No i spoko! Wszystko pasuje Kubuś jest
Jak sie ciesze ze mam z glowy komplet zimowy dla Leo. Jeszcze kurtka i buty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 13:42   #792
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Ma z Was któraś ta grubsze legginsy z kieszeniami z h&m? https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0669950005.html
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 13:52   #793
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Czy ktoś z Was ma cukrzycę ciążową? Macie jakieś fajne przepisy?
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 14:50   #794
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Hej
Mam już kupioną komodę i powoli zbieram się do prania ubranek, jaki proszek polecacie? Czy to nie ma w ogóle znaczenia i wystarczy wybrać jakikolwiek dla dzieci?
Używam Yelpa i polecam. Ale ogólnie nie ma znaczenia w jakim proszku wypierzesz

Stosowałam dietę cukrzycową przez jakieś 2 tyg. Przepisy brałam z neta. Ale nic specjalnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 14:52   #795
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was ma cukrzycę ciążową? Macie jakieś fajne przepisy?


Na fejsie jest grupa Cukrzyca ciążowa, u mamyginekolog są też jadłospisy na chyba dwa tygodnie. Dodatkowo niektóre szpitale wrzucają też przykładowe rozpiski. A kiedy masz diabetologa? Na pewno więcej Ci rozjaśni jak jeść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Zamelduję tylko, że przeżyłam i tym razem było bez rewelacji Ogólnie samo badanie oceniam ok. Nie ma w nim dla mnie nic strasznego. Pierwsze 15 minut piecze przełyk i jest średnio ale potem przechodzi całkowicie.

Później Was nadrobię bo drzemię Wstałam o 7 a to nie moja godzina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mam Jelp i Bobini bo były na promce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 14:54   #796
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Używam Yelpa i polecam. Ale ogólnie nie ma znaczenia w jakim proszku wypierzesz

Stosowałam dietę cukrzycową przez jakieś 2 tyg. Przepisy brałam z neta. Ale nic specjalnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Na fejsie jest grupa Cukrzyca ciążowa, u mamyginekolog są też jadłospisy na chyba dwa tygodnie. Dodatkowo niektóre szpitale wrzucają też przykładowe rozpiski. A kiedy masz diabetologa? Na pewno więcej Ci rozjaśni jak jeść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------





Mam Jelp i Bobini bo były na promce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki Diabetologa mam dopiero 26 września. Dzisiaj się z nią spotkałam, żeby donieść skierowanie itp., ale tylko takie zdawkowe informacje mi powiedziała, a resztę ma mi opowiedzieć na wizycie
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 14:55   #797
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Ma z Was któraś ta grubsze legginsy z kieszeniami z h&m? https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0669950005.html


Mam zwykle dżersejowe legginsy z h&m i nie podobają mi się. Tak damo ich T-shirty ciążowe. Ten dżersej mają słabej jakości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
dzięki





Dzięki Diabetologa mam dopiero 26 września. Dzisiaj się z nią spotkałam, żeby donieść skierowanie itp., ale tylko takie zdawkowe informacje mi powiedziała, a resztę ma mi opowiedzieć na wizycie


To trzymam kciuki za wizytę na tych grupach na fb znajdziesz sporo przepisów i porad.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 15:12   #798
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

My wlasnie wrocilismy z dworu i jak zwykle kąpiel po , bo przeciez trzeba sie wytarzac jak Peppa i Dżordż 🤷☠♀️🤣


Zrobiłam kolejna juz liste potrzebnych rzeczy, z ubranek zostaly skarpetki do kupienia i jeden kocyk. Wiec widzimy swiatlo w tunelu najdłuższa listę mam w gemini i rossmann. Gemini w tym mcu ogarne a rossmann moze w listopadzie bo to tylko podjechać wrzucić z listy do koszyka i juz.

No i troche grubszych wydatków jest tez niestety ale na spokojnie do grudnia zdążę 3 wyplaty przede mna hahaha.

A dzis maz ogarnia bo piec wymieniamy także mamy swoja kasę odlozona na auto i czarna godzine w piecu 🤷☠♀️🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 15:23   #799
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ja się cieszę, bo dogadałam z koleżanka łóżeczko. Sprzeda mi je i komodę hemnes z przewijakiem na wymiar za 500, wiec super. Tylko materacyk, jakiś podkład na przewijak i gotowe.

IMG_2912.JPG

Co do urządzania mieszkania to faktycznie trzeba czekać. Ja na kuchnie + szafy muszę czekać 2 miesiące. Drzwi chyba 7 tygodni. Podłogi 2 tygodnie. Nie mówiąc o czekaniu na tych, co to montują

No ale kuchni na przykład nie wymierzysz dopóki nie stoi.

Ja mam tez dosyc mały aneks, robimy pod sam sufit na 2,7m. Na początku chcieliśmy ikee, ale trochę ta nasza kuchnia jest niewymiarowe, ma głupie okno, głupi komin i w ogóle planer mnie doprowadzał do szewskiej pasji. Stolarz wyszedł w sumie „przez przypadek” - miał nam robić szafę w przedpokoju i tak od słowa do słowa ale cieszę się, obecnie mnie w ikei nic nie porywało na takie WOW.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 15:24   #800
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No ja i tak wszystko online zamawiam i szukam przecen. Dzieciom od meza strony po jakims ciuchu na promocjach w HM plus np po czekoladzie, rodzicom kosze ze slodyczami plus jakies cos o czym napomykali, tesc zachwycony z lornetki kupionej we wrzesniu czy sierpniu w Lidlu haha. No i caly czas cos z niej obserwuje
Druga sprawa ze jesli trzeba kupic np 20upominkow lepiej to rozłożyć i kupowac po troszku bo w grudniu mozna zbankrutowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w domu nigdy nie było prezentów. No przepraszam raz dostaliśmy jako dzieci jak miałam może 10 lat. Ale później nigdy a wigilie zawsze były na minimum 12 osób. U moich teściów również nie ma takiej tradycji. Generalnie święta, które do tej pory przeżyłam mało miały wspólnego z prawdziwymi świętami i te prezenty to już była by obłuda do kwadratu.

Ja zamierzam za 2 lata wprowadzić taką tradycję u siebie w domu. Tzn prezenty ja-mąż-mała. Chciałabym, żeby miała fajne wspomnienia związane ze świętami a mając 2 latka będzie już coś rozumieć.

Za to nie podoba mi się idea prezentów dla całej rodziny. Jesteśmy bardzo oszczędni i w sumie cieszę się, że omija mnie kupowanie tych wszystkich pierdół nastu osobom.. Chociaż nie powiem, fajnie się to obserwuje z boku takie tradycje
Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Wiesz tylko ja już jestem na zwolnieniu i mam czas na to, mysle o tym a i tak odkładam i dlatego to mnie stresowało, ze zamiast wziac sie za to to np. byzmyslnie scroluje insta
ja mam po prostu kiepska organizacje, a jak już coś sobie spiszę to sie uspokojam i wszytsko syzbciej idzie
całe urządzanie domu przypadnie prawie po porodzie, teraz mam czas i mogłabym poszukac inspiracji i już się mniej wiecej zdecydowac co i ajk, jaka łazienka czy kuchnia a ja to odkładam



Super tradycja zazdroszczę, ale to też duzo zalezy od rodziny, osób itd u mnie w rodzinie niestety wypadłoby to sztucznie, dlatego nie lubię świąt ale jak już zamieszkamy na swoim zamierzam wprowadzic swoje tradycje i mam nadzieje, ze wtedy pokocham święta
To kiedy zamierzacie się do takiej szkieletówki wprowadzić? Nasz jest w tym momencie prawie SSO i tak naprawdę wykańczanie wnętrz to kwestia może końca 2020 a może nawet aż 2021. Też trochę ubolewam, że z dzieckiem będzie ciężko wybierać płytki ale z drugiej strony nie mam parcia na szybkie wykończenie i chce sobie dobrze przemyśleć co gdzie jak.. Mniej więcej wiemy co chcemy tam mieć a resztę będzie trzeba jakoś ogarnąć i tyle. Większym problemem jest zrobienie stanu deweloperskiego niż samo wykończenie jak dla mnie. Abstrakcja, że muszę sobie rozplanować chociażby gniazdka gdzie chce je mieć

Ale to na spokojnie.. Obiecałam sobie dystans, żeby nie żałować za szybkich decyzji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 15:33   #801
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
My wlasnie wrocilismy z dworu i jak zwykle kąpiel po , bo przeciez trzeba sie wytarzac jak Peppa i Dżordż


Zrobiłam kolejna juz liste potrzebnych rzeczy, z ubranek zostaly skarpetki do kupienia i jeden kocyk. Wiec widzimy swiatlo w tunelu najdłuższa listę mam w gemini i rossmann. Gemini w tym mcu ogarne a rossmann moze w listopadzie bo to tylko podjechać wrzucić z listy do koszyka i juz.

No i troche grubszych wydatków jest tez niestety ale na spokojnie do grudnia zdążę 3 wyplaty przede mna hahaha.

A dzis maz ogarnia bo piec wymieniamy także mamy swoja kasę odlozona na auto i czarna godzine w piecu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wrzucisz ta listę? Bo tez dzisiaj próbuje zrobić i coś mi nie idzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 15:40   #802
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ja zmieniłam tez koncepcje jeżeli chodzi o wózek. I chyba zrezygnuje z Thule Sleek na rzecz o polowe lżejszego (7kg) i 3 razy tańszego (1600zl) IMG_3220.JPGBabyhome Vida Plus, z mężem stwierdziliśmy ze dobrze byłoby się najpierw przeprowadzić i wtedy drugie dziecko wiec może już młody nie będzie wózka potrzebował wtedy, a ja się nie nadźwigam z 2 piętra przez ten rok.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 15:45   #803
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Co myślicie o tych wynikach? Glukoza na czczo 78, po godzinie 145, po 2 godzinach 130?

Jak ten wynik po 2 godzinach? Nie za wysoki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Normy mojego laba dla ciężarnych to na czczo : 92, po godzinie: 180 po dwóch: 153. Chyba jest ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 15:46   #804
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Co myślicie o tych wynikach? Glukoza na czczo 78, po godzinie 145, po 2 godzinach 130?

Jak ten wynik po 2 godzinach? Nie za wysoki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Normy mojego laba dla ciężarnych to na czczo : 92, po godzinie: 180 po dwóch: 153. Chyba jest ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Niby ok ale po 2h wynik powinien być jak najbliżej tego na czczo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 16:06   #805
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Mam zwykle dżersejowe legginsy z h&m i nie podobają mi się. Tak damo ich T-shirty ciążowe. Ten dżersej mają słabej jakości.
też je mam, z miesiac pochodziłam i to nie codziennie i są średnie a te są niby z grubszego i chodzi mi o to, że jeansów nie mogę żadnych znaleść, które by dobrze leżały i najbardziej bym chciała właśnie takie ala legginsy tylko z kieszeniami i tylko w h&m takie widze, chyba, ze znacie jakies w tym stylu i mogłybyscie polecic?

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Co do urządzania mieszkania to faktycznie trzeba czekać. Ja na kuchnie + szafy muszę czekać 2 miesiące. Drzwi chyba 7 tygodni. Podłogi 2 tygodnie. Nie mówiąc o czekaniu na tych, co to montują

No ale kuchni na przykład nie wymierzysz dopóki nie stoi.

Ja mam tez dosyc mały aneks, robimy pod sam sufit na 2,7m. Na początku chcieliśmy ikee, ale trochę ta nasza kuchnia jest niewymiarowe, ma głupie okno, głupi komin i w ogóle planer mnie doprowadzał do szewskiej pasji. Stolarz wyszedł w sumie „przez przypadek” - miał nam robić szafę w przedpokoju i tak od słowa do słowa ale cieszę się, obecnie mnie w ikei nic nie porywało na takie WOW.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
też chce robić u stolarza, ja to w ogóle nie jestem miłośniczką ikei tak naprawde miesiac temu byłam tam pierwszy raz i nie wiem czym tu sie tak podniecac
masz już ją zrobioną albo jakiś projekt? ja bym chciała mieć wyspę choć taką malutką ale obawiam się, że będzie za ciasno i dlatego czekam az wybuduja i wtedy rozplanuje

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
To kiedy zamierzacie się do takiej szkieletówki wprowadzić? Nasz jest w tym momencie prawie SSO i tak naprawdę wykańczanie wnętrz to kwestia może końca 2020 a może nawet aż 2021. Też trochę ubolewam, że z dzieckiem będzie ciężko wybierać płytki ale z drugiej strony nie mam parcia na szybkie wykończenie i chce sobie dobrze przemyśleć co gdzie jak.. Mniej więcej wiemy co chcemy tam mieć a resztę będzie trzeba jakoś ogarnąć i tyle. Większym problemem jest zrobienie stanu deweloperskiego niż samo wykończenie jak dla mnie. Abstrakcja, że muszę sobie rozplanować chociażby gniazdka gdzie chce je mieć

Ale to na spokojnie.. Obiecałam sobie dystans, żeby nie żałować za szybkich decyzji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja chce się wprowadzić do przyszłego kwietnia ale w związku z obsuwą z gazem obstawiam czerwiec, parcie mam ogromne, chce wreszcie mieszkać sama, na swoim i koniec, mam dość gniecenia się w 1 pokoju, mam 31 lat i starczy takiego zycia
budujemy mały domek i nam robi wszystko 1 osoba plus mój TŻ, łazienkę jedynie chcemy żeby kumpel zrobił ale to też będzie robił po pracy także tyle dobrego ze róznych ekip nie musimy zgrywac, tylko to głupie ogrzewanie
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 16:17   #806
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
też je mam, z miesiac pochodziłam i to nie codziennie i są średnie a te są niby z grubszego i chodzi mi o to, że jeansów nie mogę żadnych znaleść, które by dobrze leżały i najbardziej bym chciała właśnie takie ala legginsy tylko z kieszeniami i tylko w h&m takie widze, chyba, ze znacie jakies w tym stylu i mogłybyscie polecic?







też chce robić u stolarza, ja to w ogóle nie jestem miłośniczką ikei tak naprawde miesiac temu byłam tam pierwszy raz i nie wiem czym tu sie tak podniecac

masz już ją zrobioną albo jakiś projekt? ja bym chciała mieć wyspę choć taką malutką ale obawiam się, że będzie za ciasno i dlatego czekam az wybuduja i wtedy rozplanuje







ja chce się wprowadzić do przyszłego kwietnia ale w związku z obsuwą z gazem obstawiam czerwiec, parcie mam ogromne, chce wreszcie mieszkać sama, na swoim i koniec, mam dość gniecenia się w 1 pokoju, mam 31 lat i starczy takiego zycia

budujemy mały domek i nam robi wszystko 1 osoba plus mój TŻ, łazienkę jedynie chcemy żeby kumpel zrobił ale to też będzie robił po pracy także tyle dobrego ze róznych ekip nie musimy zgrywac, tylko to głupie ogrzewanie
No ja w sumie tez za ikea nie przepadam a jeżdżenie do niej to dla mnie wycieczka do piekła. Na razie mamy projekt, montaż pod koniec października, wyglada to tak:

IMG_2822.JPG

Oprócz tego jest jeszcze wyspa o wymiarach chyba 60*100 (albo 110, już nie pamietam), wiec w sumie taka wysepka. Będzie przylegać do tej lewej ściany.
Całość mebli będzie ze sklejki brzozowej, bardzo się w tym zakochałam. No i nie będzie efektu kuchni z ikei od razu na wejściu

My tez nie mamy ekip, robią nam znajomi, koleś od ogrzewania, wody i ścieków jest akurat największym hitem i mam ochotę go po rękach całować ilekroć go widzę. Baaaaardzo nam pomaga.

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Ja zmieniłam tez koncepcje jeżeli chodzi o wózek. I chyba zrezygnuje z Thule Sleek na rzecz o polowe lżejszego (7kg) i 3 razy tańszego (1600zl) Załącznik 7690474Babyhome Vida Plus, z mężem stwierdziliśmy ze dobrze byłoby się najpierw przeprowadzić i wtedy drugie dziecko wiec może już młody nie będzie wózka potrzebował wtedy, a ja się nie nadźwigam z 2 piętra przez ten rok.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie słyszałam o tym wózku. On ma jakaś amortyzację? Ja bym się bała tych mini pidzi kołeczek




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 16:21   #807
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Ja zmieniłam tez koncepcje jeżeli chodzi o wózek. I chyba zrezygnuje z Thule Sleek na rzecz o polowe lżejszego (7kg) i 3 razy tańszego (1600zl) Załącznik 7690474Babyhome Vida Plus, z mężem stwierdziliśmy ze dobrze byłoby się najpierw przeprowadzić i wtedy drugie dziecko wiec może już młody nie będzie wózka potrzebował wtedy, a ja się nie nadźwigam z 2 piętra przez ten rok.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi ogolnie wyglada fajnie, ale wez poczytaj o amortyzacji iiii o tych kołach. Wydaje mi sie ze moze byc mala drama i dziecko na zwykłym chodniku Ci wytrzepie? No nie wiem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 16:27   #808
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
No ja w sumie tez za ikea nie przepadam a jeżdżenie do niej to dla mnie wycieczka do piekła. Na razie mamy projekt, montaż pod koniec października, wyglada to tak:

Załącznik 7690645

Oprócz tego jest jeszcze wyspa o wymiarach chyba 60*100 (albo 110, już nie pamietam), wiec w sumie taka wysepka. Będzie przylegać do tej lewej ściany.
Całość mebli będzie ze sklejki brzozowej, bardzo się w tym zakochałam. No i nie będzie efektu kuchni z ikei od razu na wejściu

My tez nie mamy ekip, robią nam znajomi, koleś od ogrzewania, wody i ścieków jest akurat największym hitem i mam ochotę go po rękach całować ilekroć go widzę. Baaaaardzo nam pomaga.
fajny projekt, a z tą sklejką to chodzi Ci o materiał wykonania czy jakby o efekt kolorystyczny, okleiny itd?
no dobrze mieć takiego gościa, ten nasz znajomy to też taki typ tylko niestety gazu się nie tyka ale na to już trzeba mieć uprawnienia, gazownia nam dała termin przyłącza do kwietnia przyszłego roku a jak tu konczyc w srodku bez ogrzewania, jescze chcielismy skorzystac z tego programu czyste powietrze ale on jest tylko dla nowych domów do konca roku i jak przylacza nie bedziemy miec to lipa
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 16:40   #809
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
No ja w sumie tez za ikea nie przepadam a jeżdżenie do niej to dla mnie wycieczka do piekła. Na razie mamy projekt, montaż pod koniec października, wyglada to tak:

Załącznik 7690645

Oprócz tego jest jeszcze wyspa o wymiarach chyba 60*100 (albo 110, już nie pamietam), wiec w sumie taka wysepka. Będzie przylegać do tej lewej ściany.
Całość mebli będzie ze sklejki brzozowej, bardzo się w tym zakochałam. No i nie będzie efektu kuchni z ikei od razu na wejściu

My tez nie mamy ekip, robią nam znajomi, koleś od ogrzewania, wody i ścieków jest akurat największym hitem i mam ochotę go po rękach całować ilekroć go widzę. Baaaaardzo nam pomaga.



Nie słyszałam o tym wózku. On ma jakaś amortyzację? Ja bym się bała tych mini pidzi kołeczek




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Koniecznie pokaz efekt po! Strasznie jestem ciekawa ja tez mam trochę wiejsko , zloty dąb i czerwona cegla miedzy szafkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-10, 16:45   #810
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Koniecznie pokaz efekt po! Strasznie jestem ciekawa ja tez mam trochę wiejsko , zloty dąb i czerwona cegla miedzy szafkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kocham cegłe i tego jestem pewna, ze gdzies ja w domu użyje, myśle albo o scianie z telewziorem albo włąsnie scianie z oknem w kuchni
pokazałabyś swoją kuchnie?
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-12 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.